Allure of the Seas

– największy na świecie statek pasażerski
– 4 baseny i 10 stref Spa
– ponad 350 metrów długości
Co powiesz na relaks w jacuzzi, odprężające zabiegi w Spa lub jogging w klubie fitness?

Na pokładzie Allure of the Seas możesz korzystać z tych i wielu innych udogodnień! Możesz smakować potraw w 14 różnych restauracjach i kawiarniach, oglądać przedstawienia w teatrze lub AquaTheatre, spróbować szczęścia w kasynie, wybrać się na zakupy do sklepów wolnocłowych lub po prostu zrelaksować się z książką w dłoni przy jednym z czterech basenów.

Ten największy statek pasażerski przyjmuje 5400 pasażerów, którzy zakwaterowani są w 2700 kabinach na 16 pokładach. Statek jest tak duży, że został podzielony na 7 obszarów tematycznych. Jedna ze sfer nosi nazwę Boardwalk i jest udekorowana motywami pirsów angielskiego wybrzeża oraz parkami rozrywki, takimi jak na przykład Coney Island. Znajduje się tu oryginalna, wyprodukowana indywidualnie karuzela – jedyna tego rodzaju atrakcja na morzu! Inna sfera to Central Park - inspirowana zielonymi płucami Nowego Jorku. Panuje tu wielkomiejska atmosfera, otwarta przestrzeń, ogródkami restauracyjne, butiki, galerie i rozrywka dla przechodniów.

Dowiedz się więcej o statku tutaj: 

http://www.royalcaribbean.dk/skibe/oasis-klassen/allure-of-the-seas.htm

Jak wyglądają kabiny?

Dostępnych jest kilka kategorii kabin, począwszy od urokliwych, przestronnych kabin wewnętrznych, po piękne apartamenty z prywatnym balkonem. W każdej kabinie, niezależnie od  kategorii, jest łazienka i toaleta, duża szafa, miejsca siedzące i łóżko pojedyncze lub podwójne. Jeśli chcesz zarezerwować apartament, dowiedzieć się więcej o możliwości dokonania rezerwacji i cenie, skontaktuj się z biurem Albatros Travel.

Sprawdź, jakie kabiny są dostępne w ramach Twojej wycieczki.

Warunki specjalne

Armator informuje, że udział w rejsie statkiem pasażerskim podlega pewnym zasadom. Obowiązkowe jest poinformowanie Albatros Travel o ewentualnej chorobie, niepełnosprawności, ciąży lub innych okolicznościach, które mogą mieć wpływ na Twoje samopoczucie lub stan zdrowia podczas rejsu.

Czy uczestnictwo w rejsie jest ograniczone wiekowo?

Osoby poniżej 21 roku życia muszą podróżować pod opieką rodziców, którzy ukończyli 21 lat. Aby kupić alkohol, musisz mieć ukończone 21 lat, aby zagrać w kasynie, 18 lat.

Czy istnieje możliwość zamówienia posiłków specjalnych?

Prosimy o poinformowanie o ewentualnej diecie specjalnej najpóźniej na 45 dni przed datą wycieczki, abyśmy mogli przekazać Państwa życzenia personelowi statku we właściwym czasie. Personel dołoży wtedy wszelkich starań, by spełnić Państwa oczekiwania.

Czy należy spakować swoje ręczniki kąpielowe?

Nie ma potrzeby zabierania ze sobą ręczników.

Zaokrętowanie

Zawsze organizujemy wspólny transport z lotniska/hotelu na statek. Należy jednak pamiętać, aby być na pokładzie statku nie później niż na 2 godziny przed wypłynięciem. Trzeba uwzględnić pewien czas oczekiwania przy odprawie pasażerów. Przygotuj do kontroli paszport oraz dokumenty podróżne i bilety. Procedury odprawy są bardzo szczegółowe, ale mają na celu późniejsze szybkie i łatwe wejście do zagranicznych portów.

Na terenie nabrzeża w terminalu nie ma żadnych barów, lecz po wejściu na pokład restauracje zapewne będą już otwarte i serwują lunch podczas wypłynięcia. Warto mieć pod ręką butelkę wody w trakcie odprawy. Nie jest natomiast dopuszczalne wnoszenie na pokład alkoholu. Alkohol zakupiony w odwiedzanych portach zostanie przy wejściu na pokład zatrzymany do przechowania i zwrócony ostatniego dnia rejsu.

Napoje na pokładzie

Woda z lodem, kawa i herbata w czasie posiłków są zawarte w cenie wycieczki. Inne napoje są odpłatne. Butelka wina kosztuje od ok. 30 USD, piwo (butelkowe lub z nalewaka) kosztuje ok. 5-6 USD, a drink na alkoholu wysokoprocentowym 6-8 USD. Proponujemy zakończyć popołudnie specjalnym egzotycznym koktajlem dnia za ok. 6 USD. Woda mineralna kosztuje ok. 2-3 USD za butelkę. Do rachunku za napoje doliczany jest 15% napiwek dla sommelierów i barmanów, pracujących na pokładzie.

Palenie na pokładzie

Na statku obowiązuje ogólny zakaz palenia tytoniu, ale są wyznaczone specjalne strefy dla palących. Zakaz palenia dotyczy wszystkich teatrów i restauracji. Cygara i fajki można palić tylko na pokładzie zewnętrznym. Palenie w kabinach jest zabronione. Przepisy dotyczące palenia mogą zostać zmienione w trybie pilnym, dlatego nasi goście są proszeni o przestrzeganie oznakowań i informacji umieszczonych na tablicach informacyjnych.

Elektryczność

W kabinach znajdują się gniazdka o napięciu 110/220 V. Zabierz ze sobą ewentualny adapter.

Telefon i Internet (e-mail)

Wykonywanie połączeń ze swojego telefonu może być dość kosztowne, a odbieranie połączeń przychodzących może być obciążone opłatami. W razie potrzeby przed wyjazdem skontaktuj się ze swoim operatorem, aby uzyskać informację o stawkach za połączenia za granicą. Na statku dostępne są kawiarenki internetowe. Wysokość opłat za usługi internetowe jest podawana na miejscu.

Dzieci na pokładzie

Dzieci są mile widziane na pokładzie statku. Statek oferuje program Adventure Ocean dla dzieci i młodzieży między 3 a 17 rokiem życia, a pracujący na statku zespół posiada wysokie kwalifikacje do opieki i animacji. Możliwe jest wynajęcie opiekunki do dzieci na wieczór za niewielką opłatą. Należy jednak zwrócić uwagę, że załoga statku mówi tylko w języku angielskim, a opieka dotyczy dzieci, które mają ukończone 12 miesięcy życia.

Oferowany jest również specjalny program dla małych dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat, sala rozrywki dostępna wyłącznie dla młodzieży, z ekranami telewizyjnymi, odtwarzaczami filmów, grami, muzyką i dyskoteką. Podróżowanie statkiem z niemowlętami poniżej 6 miesięcy życia nie jest dozwolone.

Dla rejsów do Ameryki Południowej i na Hawaje, oraz dla rejsów transatlantyckich minimalny wiek uczestników to 1 rok. Zwracamy Państwa uwagę, że rejs statkiem nie jest dozwolony dla kobiet, będących w 24. tygodniu lub bardziej zaawansowanej ciąży .

Jak zapłacić za wydatki na pokładzie statku?

Wszystkie ceny na pokładzie są podane w dolarach amerykańskich USD. Na statku obowiązuje bezgotówkowy system Sea Pass. Na pokładzie zostanie otwarte dla Ciebie imienne konto, połączone z autoryzowaną kartą kredytową, która będzie automatycznie obciążana za każdy zakup. Ostatniego dnia rejsu do kabiny zostanie dostarczony szczegółowy wyciąg z konta, na którym można sprawdzić zarejestrowane operacje. Można także płacić gotówką (USD). Niektóre strefy objęte są systemem wyłącznie gotówkowym, np. kasyno. Na statku jest bankomat. Akceptowane są karty VISA, MasterCard, Diner’s Club i American Express.

Co nie jest zawarte w cenie rejsu?

Napoje, ewentualne wycieczki na lądzie, posiłki w niektórych restauracjach (dopłata ok. 10-30 USD od osoby) i inne wydatki indywidualne, jak np. zabiegi pielęgnacyjne, pranie i czyszczenie ubrań, rozmowy telefoniczne itd.

Przechowywanie kosztowności

W kabinach znajdują się sejfy. Zastrzegamy jednak, że armator i Albatros Travel nie ponoszą odpowiedzialności za kosztowności pozostawione w sejfach, kabinach lub innych miejscach na pokładzie.

W jakim języku można porozumieć się z załogą?

Głównym językiem jest angielski. Wszystkie komunikaty informacyjne, spotkania informacyjne i rozrywka są również przedstawiane w języku angielskim.

Posiłki na pokładzie

W trakcie śniadań i obiadów nie ma przypisanych miejsc przy stolikach (free seating). Można wybrać dowolne miejsce (w godzinach otwarcia restauracji), przy którym zjesz posiłek. Wieczorem miejsca są przypisane (fixed seating). Oznacza to, że daną kolację jesz w wybranej restauracji i przy wskazanym stoliku.

Na statku oferowany jest wczesny posiłek o 18:15 i późny o 20:30. Albatros Travel zamawia dla wszystkich naszych gości zwykle późny posiłek. Pilot może pomóc zmienić Państwa porę na wczesną, jeżeli tylko będą dostępne miejsca.

Wstęp do niektórych restauracji na pokładzie jest bezpłatny, ale w przypadku wyboru innych (specjalnych) restauracji obowiązuje niewielka dopłata do ceny posiłku (ok. 10-30 USD od osoby). Istnieje również możliwość zamówienia posiłku do kabiny. Należy przygotować napiwek dla obsługi hotelowej, która dostarcza zamówienie.

Pilot na statku

Podczas rejsu pilot pełni inną rolę i funkcje niż te, które wykonuje w czasie zwykłych wycieczek objazdowych, gdzie większość czasu grupa spędza razem. Ten rodzaj podróży pozwala bowiem na spędzanie czasu w grupie i na własną rękę, zarówno na statku, jak i na lądzie.

Zadaniem pilota jest pomoc w sprawach praktycznych, takich jak: wjazd, transfer lotniskowy, zaokrętowanie, tłumaczenie na polski, informowanie o atrakcjach na statku i na lądzie. Ponadto pilot będzie uczestniczył w Państwa wycieczkach zawartych w programie. Pilot towarzyszy we wszystkich wspólnych wyjazdach i aktywnościach, a ponadto zawsze odpowie na ewentualne pytania lub umili Państwu czas rozmową.

Grupa uczestniczy w rejsie z innymi turystami obecnymi na statku, dlatego nie jest możliwe oczekiwanie od pilota, aby był dostępny zawsze i wszędzie. Warto kontaktować się z recepcją statku, która służy pomocą i odpowiada na pytania pasażerów statku.

Co należy ze sobą zabrać?

W większość wieczorów obowiązuje schludny i nieformalny strój. Mężczyzn obowiązują długie spodnie i koszula/ t-shirt nie w serek/polo z kołnierzykiem, a kobiety sukienki letnie, spódnice, spodnie i koszula/bluzka.

Osoby zdecydowane na uczestnictwo w kolacjach formalnych, tzw. galach, powinny zaopatrzyć się w bardziej elegancki strój. Panów obowiązuje garnitur i krawat lub smoking, a panie elegancki strój lub długa suknia. Podczas tygodniowego rejsu odbywają się zazwyczaj 1-2 galowe wieczory. Informację o „stroju dnia” można znaleźć w pokładowej gazetce. Dla osób, które nie mają chęci prezentować się w eleganckim stroju wieczorowym, w wieczór galowy otwarty jest bufet, w którym akceptowany jest strój nieformalny. Jeansy, szorty i t-shirty nie są mile widziane w restauracjach podczas posiłków po godz. 17: 30. Niedozwolone jest również wchodzenie do restauracji w stroju kąpielowym.

W upalne dni nieodzowne są bawełniane ubrania. Ze względu na klimatyzację, w pomieszczeniach wewnętrznych często jest chłodno, dlatego przydatna może być koszula lub cienka marynarka. Jeżeli wybierasz się w podróż do chłodniejszych części świata pamiętaj, aby zabrać cieplejsze ubrania. Na wędrówki polecane są wygodne buty, a jeśli planujesz korzystać na pokładzie z obiektów sportowych, nie zapomnij zabrać obuwia i stroju treningowego. Pralnia na pokładzie przyjmuje odpłatnie zlecenia, które realizuje na kolejny dzień. Na pokładzie znajdują się baseny, dlatego pamiętaj o stroju kąpielowym.