Rejs z Australii do Nowej Zelandii

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wybierz się w cudowny rejs w komfortowych warunkach. Poznaj kulturę oraz naturę Australii i Nowej Zelandii

Wybierz się na drugi koniec świata, żeby spróbować różnych form turystyki dzięki niecodziennej kombinacji rejsu statkiem Majestic Princess z wycieczką objazdową. Zobaczymy wiele m.in. Sydney z budynkiem opery, wschód słońca nad Ayers Rock, Alice Springs i Narodowy Park Fiordland, w którym ziszczają się najbardziej niewiarygodne obrazy legendarnej nowozelandzkiej przyrody. Odwiedzimy m.in. stolicę Nowej Zelandii Wellington. Udamy się na Akaroę, gdzie będzie okazja wybrać się na całodzienną wycieczkę do drugiego największego miasta Nowej Zelandii tj. Christchurch. 

Całodzienne wyżywienie oraz napiwki dla personelu są wliczone w cenę.

Kliknij i powiększ mapę
  • Typ Wycieczki objazdowe, Rejsy wycieczkowe

  • Pilot Polski

  • Wiza Tak

  • Szczepienia Tak

  • Waluta Dolar australisjki, dolar nowozelandzki

Program wycieczki 22 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy
Dzień 2
Przylot do Sydney, Australia. Przyjemny spacer w towarzystwie pilota i czas na odpoczynek
Dzień 3
Sydney, Australia. Zwiedzanie miasta, wycieczka po porcie, lunch i budynek opery
Dzień 4
Sydney – samolotem do Ayers Rock (Kata Tjuta), Australia. Kolacja i zachód słońca
Dzień 5
Ayers Rock (Kata Tjuta), Australia. Uluru o wschodzie słońca i kultura aborygeńska. Przez pustynne krajobrazy do Alice Springs
Dzień 6
Alice Springs, Australia. Oglądanie miasta i samolotem do Sydney
Dzień 7
Sydney, Australia. Wycieczka w Góry Błękitne
Dzień 8
Sydney, Australia. Wejście na statek
Dzień 9–10
Na morzu
Dzień 11
Zatoka Wysp, Nowa Zelandia. Dzień do własnej dyspozycji
Dzień 12
Auckland, Nowa Zelandia. Możliwość zwiedzania miasta z Muzeum Auckland, kultura Maori, wieża Sky tower
Dzień 13
Tauranga, Nowa Zelandia. Możliwość wycieczki do Rotorua, więcej maoryskiej kultury i gejzery
Dzień 14
Dzień na morzu
Dzień 15
Wellington, Nowa Zelandia. Zwiedzanie miasta z pilotem m.in. ogród botaniczny
Dzień 16
Lyllelton, Nowa Zelandia. Możliwość wycieczki do Christchurch, łącznie z Międzynarodowym Centrum Antarktycznym
Dzień 17
Dunedin. Park Town Belt, odwiedzenie kolonii albatrosów, zamek Lanarch Castle
Dzień 18
Park Narodowy Fiordland: żegluga przez Milford Sound, Doubtful Sound i Dusky Sound
Dzień 19–20
Na morzu w stronę Sydney
Dzień 21
Sydney i powrót do domu
Dzień 22
Przylot do Warszawy

Majestic Princess

Majestic Princess to sama w sobie luksusowa atrakcja.

Ciesz się widokiem z jednego z ok. 1000 luksusowych kabin z balkonami, zafunduj sobie masaż gorącymi kamieniami w słynnym Lotus Spa, delektuj się wykwintną kuchnią w formalnej lub relaksującej atmosferze i spraw, aby Twój rejs był niezapomnianym przeżyciem. 

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Zdjęcia

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy

Zaczynamy w Warszawie, obierając kurs na Sydney.

Dzień 2
Przylot do Sydney, Australia. Przyjemny spacer w towarzystwie pilota i czas na odpoczynek

Po przylocie do Sydney udamy się bezpośrednio do naszego hotelu, aby się zameldować, potem mamy czas wolny, podczas którego można sę wybrać na wieczorny spacer z pilotem. 

Dzień 3
Sydney, Australia. Zwiedzanie miasta, wycieczka po porcie, lunch i budynek opery

Po odpoczynku pierwszego dnia, przyszedł czas na zobaczenie Sydney. Zwiedzimy uroczą starówkę tzw. The Rocks, która leży tuż u podnóża Harbour Bridge. Kiedy w 1788 roku do Australii przybyli pierwsi angielscy więźniowie, w The Rocks zbudowali swoje domy. Dlatego teren ten ma duże znaczenie historyczne nie tylko dla Sydney, ale także dla całej Australii.

W Australii jest ponad 10 000 plaż, a jedną z najsławniejszych jest Bondi Beach w Sydney, którą również zobaczymy podczas naszej wycieczki. Tłumy mieszkańców Sydney przychodzą się tu kąpać, surfować i opalać.
Potem wybierzemy się na wycieczkę po porcie. Płynąc łodzią przez port, zjemy na jej pokładzie smaczny lunch. Po posileniu się, zatrzymamy się przy budynku opery, symbolu Sydney. Charakterystyczne białe łuki dachu opery przypominają statek pod pełnymi żaglami, a jednocześnie są symbolem życia w Sydney, które w dużym stopniu toczy się wokół pięknego, naturalnego portu. Tuż obok opery znajduje się jeszcze jedno dzieło australijskiego budownictwa, mowa tu o stalowym moście Sydney Harbour Bridge, który w piękny sposób łączy południową częścią miasta z północną. Zwiedzimy operę otwartą w 1973 roku. Odbywały się w niej największe wydarzenia muzyczne i teatralne. Następnie przejdziemy się po mieście, zajdziemy m.in. do dzielnicy biznesowej, enklawy nowoczesnych wieżowców, położoną tuż nad wodą przy Sydney Harbour Bridge. 

Po intensywnym dniu spędzonym wspólnie, cały wieczór pozostaje do własnej dyzpozycji.

Dzień 4
Sydney – samolotem do Ayers Rock (Kata Tjuta), Australia. Kolacja i zachód słońca

Ze wszystkich niesamowitych cudów natury Australii jeden bezsprzecznie się wyróżnia. Oczywiście chodzi tu o Ayers Rock. Ta ogromna skała, którą Aborygeni nazywają Uluru, leży w sercu Australii w Narodowym Parku Uluru-Kata Tjuta, 350 km na południowy zachód od miasta Alice Springs w stanie Terytorium Północne. Park Narodowy znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Po śniadaniu pojedziemy na lotnisko w Sydney, a stamtąd polecimy ku Ayers Rock. 

Po południu wybierzemy się do Narodowego Parku Uluru-Kata Tjuta, który leży na wzniesieniu ok. 600 m n.p.m. Park ten jest własnością Aborygenów i obejmuje zarówno Ayers Rock (Uluru) jak i Kata Tjuta, lepiej znanym jako „Olgi”. Tam zorganizujemy nasz pierwszy przystanek. Bedzie można podziwiać imponujący widok 36 majestatycznych, czerwonych formacji skalnych, które zdają się królować pośród płaskiego otoczenia. Kata Tjuta oznaczy „wiele głów” i podobnie jak Ayers Rock dla Aborygenów jest miejscem świętym.

Z Kata Tjuta pojedziemy ok. 40 km dalej w stronę Ayers Rock. Nasza wizyta została tak zaplanowana, żeby zdążyć obejrzeć niewiarygodny koncert kolorów, który pojawia się podczas zachodu słońca. Ogromna skała zaczyna nagle lśnić na czerwono, akurat kiedy słońce chowa się za horyzontem. Przychodzi wtedy ogromna ochota, żeby się uszczypnąć i sprawdzić, czy nie śnimy na jawie.

Zachód słońca obejrzymy ze znakomitej restauracji Sounds of Silence, w której pod gołym niebem, otoczeni niezmierzoną przestrzenią, posmakujemy różnych australijskich delikatesów. Będziemy mieć stąd pierwszorzędny widok na spektakl barw. Kiedy ciemność owije Ayers Rock, naszym oczom ukaże się absolutnie fantastyczne niebo pełne gwiazd. W tej części Australii są bodaj najciemniejsze noce i najjaśniej świecące gwiazdy. Będzie to zatem idelany finał dnia, kiedy po kolacji w ciszy i spokoju będziemy mogli nacieszyć się mieniącym się niebem, bez żadnych mącących obraz niepotrzebnych miejskich świateł w promieniu wielu mil. 

Dzień 5
Ayers Rock (Kata Tjuta), Australia. Uluru o wschodzie słońca i kultura aborygeńska. Przez pustynne krajobrazy do Alice Springs

Wstaniemy wcześnie, żeby nacieszyć się widokiem pierwszych promieni słońca nad Ayers Rock. Poranna gra świateł jest co najmniej tak samo intensywna co ta wieczorna. Zbliżymy się do stóp skały o wysokości 348 m, aby trochę się jej przyjrzeć. Podczas spaceru zobaczymy malowidła ścienne i specyficzne formacje skalne. Zwróćcie uwagę, że prawowici właściciele skał, plemię Unungu, nie życzą sobie, aby się na nie wspinać. Odwiedzimy również centrum kultury, gdzie będzie możliwość zakupu sztuki aborygeńskiej i pamiątek.

Po opuszczeniu Ayers Rock będziemy jechać przez czerwone, pustynne krajobrazy Alice Springs. To długa droga, ale jazda wśród takich krajobrazów sama w sobie jest przyjemna. W czasie podróży będziemy robią przystanki, aby rozprostować nogi. Na farmie wielbłądów będzie można kupić przekąski oraz coś do picia. Mimo że Australia bardziej znana jest z kangurów i koali, to okazuje się, że jest to kraj z największą liczbą dziko żyjących wielbłądów - jest ich ponad 300 tys. Pod koniec XIX wieku sprowadzono z Indii 10 tys. wielbłądów, które miały służyć do przemierzania środkowej Australii, tak zwanego outbacku (czyli odludzia),  oraz przy budowaniu stacji telegraficznych w Alice Springs. Jednak z czasem, gdy zbudowano drogi i kolej, wielbłądy stały się niepotrzebne. Dziś sprzedaje się je m.in. do krajów arabskich, w których część startuje w wyścigach, a część kończy swój los na talerzach.

Do Alice Springs przyjedziemy wczesnym wieczorem. Kolacja będzie na własną rękę.

Dzień 6
Alice Springs, Australia. Oglądanie miasta i samolotem do Sydney

Rano budzimy się w Alice Springs, które leży w samym środku Australii. Nazywane jest również Czerwonym Centrum z powodu czerwonej ziemi i skąpej wegetacji. W Alice Springs mieszka ok. 27,5 tys. ludzi, a miasto stanowi centrum całej wyżyny, która jest bardzo słabo zaludniona. Z hotelu pojedziemy prosto do starej stacji telegraficznej, wokół której na początku osiedlali się europejscy osadnicy. Stację stworzono w 1872 roku, żeby móc przekazywać wiadomości między Adelajdą a Darwin. Jest to najlepiej zachowana spośród 12 stacji Australijskiej Linii Telegraficznej. Korzystano z niej przez 60 lat, po czym została przekształcona w szkołę dla aborygeńskich dzieci. Zanim opuścimy Alice Springs odwiedzimy Królewską Służbę Latających Lekarzy czyli Royal Flying Doctor Service (RFDS), znaną być może niektórym z serialu „Flying Doctors”. Lekarze wyruszają z bazy w Alice Springs, by samolotem docierać do najbardziej oddalonych gospodarstw i małych społeczności na całym Północnym Terytorium. Ta latająca klinika rozpoczęła działalność w 1928 roku w Queensland i rozprzestrzeniła się w całym kraju. Odwiedzimy również Szkołę w Eterze, która przez wiele lat uczyła przez radio dzieci, mieszkające w rejonie ponad miliona metrów kwadratowych. Zaczęło się w 1950 roku od paru radiowych lekcji tygodniowo. Z czasem doszedł czas na zadawanie pytań po lekcjach a liczba godzin lekcyjnych wzrosła. Nauczyciele korzystali ze studia radiowego latających lekarzy, ale od 1978 roku szkoła ma swoje własne studio. Po paru latach od rozpowszechnienia się korespondencji elektronicznej w 2000 roku nauczanie zostało przeniesione do internetu. Dzisiaj, by uatrakcyjnić naukę dzieciom z najdalszych zakątków kraju, szkoła korzysta z najnowocześniejszych technologii.

Po tych atrkacjach udamy się na lotnisko i polecimy z powrotem do Sydney. Wieczorem będzie można wybrać się do miasta na własną rękę i skosztować np. kulinarnych specjałów Sydney. Może niektórzy wybiorą spacer w okolicy Sydney Harbour Bridge i Sydney Opera House, żeby przekonać się jak te ikony architektury prezentują się w nocy.

Ponieważ loty wewnątrzkrajowe można rezerwować jedynie bliżej daty wylotu, i ponieważ wiemy już, że linie lotnicze potrafią zmieniać czasy odlotów, program dnia może ulec zmianie. Istnieje możliwość okrojenia programu i skrócenia zwiedzania w Alice Springs, jeśli lot do Sydney zostanie przełożony na wcześniejszą godzinę niż planowano.

Dzień 7
Sydney, Australia. Wycieczka w Góry Błękitne

Dzisiejszy program w całości opiera się na całodziennej wycieczce w góry Blue Mountains, które znajdują się 110 km na zachód od Sydney. Te góry z piaskowca zawdzięczają swą nazwę eukaliptusom, które wydzielają kropelki oleju. Dzięki nim pod wpływem światła powstaje nad całym terenem niebieska poświata. Góry poprzecinane są głębokimi wąwozami i wodospadami, a zjawiskowość tego miejsca doceniono, umieszczając je na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Obiadokolację zjemy w miejscowej restauracji (wliczona w cenę).

W czasie tej wycieczki odwiedzimy również Rezerwat Przyrody Featherdale. Obszar 8 hektarów buszu został przemieniony w swoisty ogród zoologiczny. Znajdziemy w nim największą na świecie kolekcję australijskich gatunków zwierząt – w sumie ponad 330, w tym m.in. kangury, koale, wombaty, emu oraz różne gady i ptaki. Wolno podchodzić do zwierząt, więc jeśli ktoś marzył o przytuleniu koali, proszę bardzo!

W drodze do domu będziemy przejeżdżać przez Homebush Bay, gdzie odbywały się igrzyska w Sydney w 2000 roku.

Dzień 8
Sydney, Australia. Wejście na statek Odbijamy o godz. 16:00

Przedpołudnie możecie spędzić wedle uznania.

Po wymeldowaniu się z hotelu, pojedziemy do portu, gdzie zacumowany będzie nasz cudowny statek Majestic Princess. Starczy czasu na zapoznanie się ze statkiem, który stanie się naszym domem przez następnych wiele dni. Wieczorem zjemy pierwszy posiłek na pokładzie.

Dzień 9–10
Na morzu

Kurs na Nową Zelandię już obrany, więc można spokojnie w swoim tempie skorzystać z wielu atrakcji na pokładzie. To dobra okazja, aby wyciszyć się np. przy lekturze ciekawej książki.

Dzień 11
Zatoka Wysp, Nowa Zelandia. Dzień do własnej dyspozycji Przypływamy ok. godz. 8:00, odpływamy o godz. 19:00

Rano przypłyniemy do cudownej zatoki z wieloma wyspami, Bay of Island. Dużo atrakcyjnych wysepek, piękne plaże i przejrzysta woda sprawiają, że teren ten jest wymarzonym miejscem dla nurków, rybaków i amatorów sportów wodnych.

Autorem nazwy tej zatoki jest sławny podróżnik James Cook, który podczas pierwszej ekspedycji w 1769 roku zatrzymał się tutaj swoim statkiem Endeavour.

Bay of Islands jest jednym z najlepszych morskich narodowych parków Nowej Zelandii. Na 144 wyspach i w otaczającej je wodzie znajduje się niezwykłe bogactwo fauny z delfinami, kolorowymi rybami i niezliczoną ilością gatunków ptaków, a wśród nich na lądzie symbol narodowy, nielotny kiwi.

To tutaj osiedlili się pierwsi Europejczycy, a dowody na to można obejrzeć w romantycznym miasteczku Russel, które było pierwszą stolicą Nowej Zelandii.

Większość małych wysepek i półwyspów ma codzienne połączenia promowe.
Proponujemy wybrać się na jedną z wycieczek oferowanych na statku (rezerwacja i opłata na pokładzie), lub spędzić dzień inaczej, wedle uznania.

Dzień 12
Auckland, Nowa Zelandia. Możliwość zwiedzania miasta z Muzeum Auckland, kultura Maori, wieża Sky tower Przypływamy ok. godz. 7.00, odpływamy o godz. 18:00

Do Auckland przyjedziemy nad ranem, akurat kiedy najwygodniej jeździ się po tym największym nowozelandzkim mieście. W Auckland mieszka 1,3 mln ludzi, jest to jedna trzecia całej ludności Nowej Zelandii. Miasto położone jest na wąskim cyplu otoczonym z obu stron wodą – Oceanem Spokojnym od wschodu i Morzem Tasmańskim od zachodu, jest zatem prawdziwą mekką dla żeglarzy. Nie bez powodu mówi się o nim „City of Sails” czyli miasto żagli. Regułą raczej niż wyjątkiem jest posiadanie łódki lub uprawianie jakiegoś sportu wodnego. Miasto zbudowano wśród 50 wygasłych wulkanów, i mimo że większość z nich przypomina dzisiaj zwykłe zielona wzgórza, lub w ogóle ich nie widać, to trzy największe tj. Mount Albert, Mount Eden i One Tree Hill zdominowały krajobraz. Na ich szczytach znajdują się popularne punty widokowe.

Podczas wycieczki dnia z Albatrosem poznamy bliżej przedmieścia tzw. Parnell. W starych, starannie odnowionych domach znajdziemy wiele galerii i sklepów rzemieślniczych. Jest to mała artystyczna oaza w wielkiej metropolii. Odwiedzimy później Muzeum Auckland, gdzie dowiemy się wszystkiego o wyjątkowości geografii i historii Nowej Zelandii i leżących wokół niej wysp. Nastęnie Maorysi odkryją przed nami niektóre z sekretów rytuałów, tańca i historii swoich przodków. Opowieść wybrzmi w sławnym maoryskim tańcu „Haka”. Zanim pójdziecie odkrywać miasto na własną rękę, wjedziemy jeszcze razem na 52. piętro 328-metrowej wieży Sky Tower, z której można podziwiać panoramę całego miasta, zatoki Hauraki i portu Manukau. 

(Wycieczka nie jest wliczona w cenę podróży. Pakiet wycieczek można kupić oddzielnie, zobacz dalej w programie).

Dzień 13
Tauranga, Nowa Zelandia. Możliwość wycieczki do Rotorua, więcej maoryskiej kultury i gejzery Przypływamy ok. godz. 09.15, odpływamy o godz. 21:30

Statek dotarł do Zatoki Obfitości (ang. Bay of Plenty) w Tauranga, która należy dzisiaj do najważniejszych portów w kraju. Jest to dynamiczne centrum, które leży u stóp świętej dla Maorysów góry Maunganui. 

Podczas wycieczki z Albatrosem pojedziemy z Tauranga w głąb kraju, w stronę jednego z najważniejszych centrów maoryskiej kultury, do miasta Rotorua. Pod ziemią słychać szum i bulgotanie, a wokół lodowce, wrzące błoto i bogate w siarczany źródła. Teren wokół Zatoki Obfitości zawsze odgrywał ważną rolę w maoryskiej historii, bo właśnie tutaj osiedlili się pierwsi Maorysi. Ziemia ta stanowiła scenerię dla wielu wojen i walk między lokalną ludnością a europejskimi osadnikami. Wokół nas roztacza się przepiękny krajobraz, góry i  dziewicze lasy. W pobliżu Rotorua przyjrzymy się jednej z najważniejszych działalności w Nowej Zelandii, hodowli owiec, odwiedzimy gospodarstwo Agrodome. Zobaczymy m.in. jak strzyże się owce; doświadczony owczy fryzjer błyskawicznie radzi sobie z takim zadaniem. 

Następnie dzięki kolei gondolowej Skyline Gondola podjedziemy na górę,  gdzie czekać na nas będzie szwedzki stół i malowniczy widok.

Ruszamy dalej w stronę Te Puia, zobaczymy tam m.in. najwyższy nowozelandzki gejzer, który strzela wodą dwa do trzech razy na godzinę. Każdy wystrzał trwa na tyle długo, że spokojnie można nasycić oczy tym niecodziennym widowiskiem. W Te Puia oprócz gejzerów znajdują się liczne gorące źródła, błotne baseny, kolorowe osady a wokół bujna zieleń. Dowiemy się również więcej o kulturze maoryskiej, obejrzymy rekonstrukcję tradycyjnej wioski, odwiedzimy instytut, w którym młodzi Maorysi uczą się tradycyjnego rzemiosła w drewnie.  Na koniec zawrócimy do Tauranga, skąd w ciągu wieczora obierzemy kurs na Wellington.

Dzień 14
Dzień na morzu

Podczas gdy statek sunie w stronę stolicy Nowej Zelandii, możemy rozłożyć się na leżaku i podziwiać widoki, poczytać dobrą książkę lub skorzystać z różnych atrakcji dostępnych na statku. Możecie wybierać spośród 10 różnych restauracji oraz 6 barów, w których oferowane są m.in. wyśmienite wina i orzeźwiające drinki. W bibliotece oprócz książek znajdziecie również gry planszowe. Na pokładzie jest także teatr, kasyno, a w klubie fitness i SPA można poddać się różnym zabiegom pielęgnacyjnym (rezerwacja i opłaty na statku). 

Pilot wycieczki będzie na bieżąco informował o ciekawych ofertach na statku, jak również zadba o organizację spotkań towarzyskich i informacyjnych wyłącznie dla grupy Albatrosa.

Dzień 15
Wellington, Nowa Zelandia. Zwiedzanie miasta z pilotem m.in. ogród botaniczny Przyjazd ok. godz. 08.00, odpływamy o godz. 18:00

Dotarliśmy do Wellington, na południowym cyplu Wyspy Północnej. Wellington ma długą i barwną historię. Maorysi, pierwsi mieszkańcy Nowej Zelandii, przybyli tu z Polinezji w XIV wieku. Wzdłuż południowego wybrzeża znaleziono pozostałości bardzo starych maoryskich osiedli, prawdopodobnie sprzed 650 lat. Pierwotnie miasto miało nazwę maoryską i nazywało się Te Whanha Nui a Tara. Od 22 stycznia 1840 roku kiedy statek Aurora przybył z pierwszymi europejskimi osadnikami, nie minęło wiele czasu i miasto otrzymało nową nazwę.

W 1865 roku Wellington zostało stolicą Nowej Zelandii jako centralnie leżący punkt, łączący Wyspę Północną z Południową. Z powodu położenia nad rozdzielającą wyspy cieśniną Jamesa Cooka, do stolicy przylgnęło określenie „wietrzne Wellington”, ponieważ ciągle tu wieje. Bynajmniej nie odstrasza to ludzi przed osiedlaniem się w tej okolicy. Miasto otoczone jest zielenią i pięknymi zatoczkami. Na zboczach wzgórz wyrastają piękne wille z cudownym widokiem na miasto i cieśninę Jamesa Cooka.

Wellington jest również stolicą kwitnącego w Nowej Zelandii przemysłu filmowego, a sporą część trylogii „Władcy Pierścieni” nagrywano właśnie tutaj.

Pilot zabierze nas na specjalnie ułożoną na nasze potrzeby przejażdżkę po mieście. Zaczniemy w ogrodzie botanicznym, gdzie m.in. obejrzymy róże w ogrodzie Lady Norwood Rose Garden. Znajduje się w nim ponad 1200 różnych rodzajów róż. Potem zjedziemy kolejką linową (należy dodatkowo doliczyć ok. 9 NZD za osobę) do miasta, gdzie zobaczymy m.in. stary kościół św. Pawła, który jest jednym z najlepszych przykładów nowozelandzkiego gotyku kolonialnego. Koniecznie trzeba rzucić okiem na wspaniałe budynki parlamentu, a jeśli zostanie trochę czasu odwiedzimy Te Papa, muzeum narodowe Nowej Zelandii.

Dzień 16
Lyllelton, Nowa Zelandia. Możliwość wycieczki do Christchurch, łącznie z Międzynarodowym Centrum Antarktycznym Przyjazd ok. godz. 08.00, odpływamy o godz. 18:00

Dziś przybijamy do Lyllelton, a na wycieczkę dnia z Albatrosem udamy się do Christchurch, które leży pod Lylelton. Z 390 tys. mieszkańców stanowi największe miasto Wyspy Południowej. Od lat 50. Christchurch było centrum operacji Deep Freeze, w trakcie której amerykańskie samoloty oraz statki zatrzymywały się w mieście w drodze na Antarktydę. Związek miasta z Antarktydą ma jednak dłuższą tradycję. Podczas swoich ekspedycji polarnych na Antarktydę z portu w Lyttelton korzystali również angielscy podróżnicy Robert Falcon Scott i Ernest Shackleton. W 2011 roku Christchurch bardzo ucierpiało podczas potężnego trzęsienia ziemi, odbudowa zniszczeń nadal trwa. Odwiedzimy m.in. Międzynarodowe Centrum Antarktyki, ogród botaniczny i Cashel Mall – małą galerię handlową, w której sklepy urządzono w specjalnie przystosowanych do tego kontenerach. 

(Wycieczka nie jest wliczona w cenę podróży. Pakiet wycieczek można kupić oddzielnie, zobacz dalej w programie).

Dzień 17
Dunedin. Park Town Belt, odwiedzenie kolonii albatrosów, zamek Lanarch Castle Przypływamy o godz. 09:00, odpływamy o godz. 19:00

Rano przybijemy do kei w Port Chalmers, głównego portu Dunedin na południowo-wschodnim wybrzeżu Wyspy Południowej. Nazwa miasta Dunedin to stara celtycka nazwa Edynburga. Dunedin został założony przez Szkotów w połowie XIX wieku. Kiedy w latach sześćdziesiątych XIX wieku znaleziono złoto w górach na Wyspie Południowej, nastała prawdziwa gorączka złota. Był to początek rozkwitu Dunedin, który przez wiele lat był najbogatszym miastem Nowej Zelandii. Pierwszy uniwersytet Nowej Zelandii powstał właśnie w Dunedin. Później port, przyciągając spragnionych przygód ludzi, stał się centrum połowu wielorybów, a także centrum transportowym. Również i dzisiaj miasto z 120 tys. mieszkańców tętni życiem.
 
Osoby, które zakupiły pakiet wycieczkowy, wybiorą się do Dunedin i okolic. Zwiedzanie zaczniemy w centrum miasta, gdzie zobaczymy m.in. duży ośmiokątny plac, The Octagon. Mieści się tam miejska katedra, a przed nią stoi posąg Roberta Burnsa (1759-1796), najwybitniejszego narodowego poety Szkocji.
 
Następnie opuścimy Dunedin, aby udać się do tzw. Town Belt, czyli otaczającego miasto pasa zieleni. The Town Belt zaprojektowany został przez szkockich założycieli miasta i zajmuje łączną powierzchnię ponad 200 ha. Składa się zarówno z gęstego lasu, jak i z terenów parkowych. Odwiedzimy również renomowany Uniwersytet Otago założony jako pierwszy w Nowej Zelandii w 1869 roku. Obejrzymy lokalną ciekawostkę, Baldwin Street. Nachylenie tej ulicy wynosi imponujące 38 stopni. Taki wynik dał jej tytuł najbardziej stromej ulicy na świecie, co zostało zapisane w Księdze światowych rekordów Guinessa. Każdego roku w lutym w związku z Festiwalem Dunedin odbywa się wyścig w górę i w dół tej stromej ulicy.
 
Kolejnym punktem programu będzie obejrzenie kolonii albatrosów przy Taiaroa Heads. Jest to jedyna na świecie kolonia albatrosów królewskich na stałym lądzie. Do albatrosów podejdziemy przez Royal Albatros Centre. Widok tych majestatycznych ptaków, których rozpiętość skrzydeł sięga nawet do ponad 3 m, sprawia prawdziwą przyjemność. Albatrosy królewskie potrafią szybować w powietrzu przez wiele godzin prawie bez poruszania skrzydłami.
 
Obejrzymy również jedyny w Nowej Zelandii zamek, Lanarch Castle. Został wzniesiony na najwyższym punkcie półwyspu. Jego budowa zakończyła się w 1871 roku, a właścicielem był lokalny kupiec i polityk William Larnach. Zwiedzimy wnętrza zamku oraz przejdziemy się po pięknym ogrodzie, z którego rozciąga się fantastyczny widok na cały półwysep. Potem wrócimy na statek.
 
(Wycieczka nie została ujęta w cenie podróży. Oddzielny pakiet wycieczkowy można dokupić na 45 dni przed wyjazdem. Więcej informacji pod programem)

Dzień 18
Park Narodowy Fiordland: żegluga przez Milford Sound, Doubtful Sound i Dusky Sound

Dotrzemy do rozsławionego na cały świat Parku Narodowego Fiordland. Nasz rejs po otwartym morzu dobiegnie końca, a my będziemy mogli obserwować bezpośrednio z pokładu piękny archipelag. Proponujemy ubrać się w kurtkę odporną na wiatr i deszcz, wyjść na pokład i rozkoszować się wspaniałym widokem. Narodowy Park Fiordland obejmuje obszar 12 500 km² i jest największym parkiem narodowym Nowej Zelandii.  Zobaczymy w nim zapierającą dech w piersiach przyrodę, popękane skały, głębokie fiordy, szerokie cieśniny i jeziora.
 
Po kilku godzinach spokojnej żeglugi wypłyniemy ponownie na otwarte morze i skierujemy się z powrotem w kierunku Sydney w Australii.

Dzień 19–20
Na morzu w stronę Sydney

Po pełnym wrażeń pobycie w Nowej Zelandii będziemy mieć teraz czas na odpoczynek i wykorzystanie atutów naszego statku. A na pewno jest co robić: można się relaksować, spróbować szczęścia w kasynie, delektować dobrym jedzeniem i doskonałą obsługą, a także brać udział w atrakcjach organizowanych na pokładzie. Wieczorem warto wybrać się do teatru i obejrzeć jeden z nader ciekawych pokazów czy spektakli.

Dzień 21
Sydney i powrót do domu Przyjazd ok. godz. 06:00

Do Sydney dotrzemy wcześnie rano i będzie to koniec naszego rejsu. Po śniadaniu na pokładzie statku zejdziemy z pokładu i pojedziemy najpierw do samego Sydney, gdzie spokojnie pożegnamy się z miastem i zjemy obiad (nie jest wliczony w cenę), zanim ruszymy na lotnisko, aby wrócić do domu.

Dzień 22
Przylot do Warszawy

Do Warszawy przyjedziemy z bagażem pełnym wrażeń i wspomnień pięknej przyrody i bogatej kultury.

Pakiet wycieczkowy

Tylko dla gości Albatros Travel przygotowaliśmy pakiet wycieczkowy, za który odpowiadać będzie nasz pilot. Wycieczkę trzeba wykupić podczas planowania podróży, najpóźniej 45 dni przed wyjazdem.

W pakiecie:

  • Auckland, Nowa Zelandia. Objazd największego miasta Nowej Zelandii
  • Tauranga, Nowa Zelandia. Całodzienna wycieczka do Rotorua, elementy kultury maoryskiej i gejzery
  • Akaroa, Nowa Zelandia. Półdniowa wycieczka do Christchurch łącznie z Międzynarodowym Centrum Antarktyki. 
  • Akaroa, Nowa Zelandia. Całodzienna wycieczka ze zwiedzaniem miasta i wyprawą na półwysep Otago

Cena: PLN 2998 za osobę

Informacja o cenie

Dopłaty do kabin jednoosobowych

Jednoosobowa zewnętrzna kabina z balkonem kategoria BC-BF PLN 16 198 PLN
Jednoosobowa kabina wewnętrzna kat. IB-IF PLN 10 998 PLN

Podwyższenie standardu kabiny

Dwuosobowa zewnętrzna kabina z balkonem kategoria BC-BF 2 798 PLN

Cena zawiera
  • Opiekę polskiego pilota 
  • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Sydney – Warszawa z przesiadkami oraz loty wewnątrzkrajowe na odcinkach Sydney – Ayers Rock i Alice Springs – Sydney 
  • Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach w Sydney, Ayers Rock i Alice Springs w pokoju dwuosobowym oraz 14 noclegów na pokładzie statku Coral Princess w dzielonej z drugą osobą kabinie dwuosobowej
  • Napiwki na statku (PLN 767,- na osobę)
  • Wycieczki i bilety wstępów wymienione w programie dni 2-6 (łącznie z kolacją przy zachodzie słońca przy Ayers Rock) oraz całodzienną wycieczkę w Góry Błękitne w dniu 7. (łącznie z obiadem)
  • Transport wg programu
  • Spotkania informacyjne oraz prezentacje pilota wycieczek na pokładzie statku
  • Wyżywienie: pełne wyżywienie na statku oraz kawa, herbata i woda z lodem na statku
  • Opłaty portowe (PLN 700 na osobę)
  • Poodstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
  • Wycieczki (2 998 PLN) trzeba wykupić podczas planowania podróży, najpóźniej 45 dni przed wyjazdem) 
  • Ewentualnych dodatkowych wydarzeń nieprzewidzianych w programie
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego  lubindywidualnej kabiny, kabiny zewnętrznej lub kabiny z balkonem
  • Ewentualnych dodatkowych posiłków
  • Napojów
  • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (w sumie ok. AUD 20,00.) 
  • Klienci pakietu wycieczkowego (powinni doliczyć do tego jeszcze NZD 30,00) 
  • NZeTA - pozwolenie na wjazd do Nowej Zelandii (zobacz „przed wyjazdem”)
  • Wizy do Australii
  • Wydatków indywidualnych
  • Wszystkiego, czego nie wymieniono w punkcie „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Jak wyglądają kabiny?

Na statku znajdują się różne kategorie kabin – od ładnych, przestronnych kabin wewnętrznych po imponujące apartamenty z własnym balkonem. Są w pelni wyposażone: własną łazienkę i toaletę, rozsądną ilość szafek oraz miejsca do siedzenia i łóżka jedno- lub dwuosobowe. Jeśli chcesz zamówić apartament/suite, prosimy o zwrócenie się do konsultanta Albatros Travel.

Kabina wewnętrzna kategoria IB-IF
Dwa jednoosobowe łóżka lub jedno dwuosobowe. 

Zewnętrzna kabina z balkonem kategoria BC-BF
Kabina z prywatnym balonem. W kabinach tych znajduje się duże okno od podłogi do sufitu, dwa jednoosobowe łóżka lub jedno dwuosobowe.

Jak się spakować?

Podczas większości wieczorów na pokładzie obowiązuje schludny, nieformalny strój. Panowie noszą zatem długie spodnie i koszulę/koszulkę polo. Panie ubierają się w letnie sukienki, spódnice, spodnie z bluzką/koszulką. 

Bardziej wytworne ubranie przyda się tym osobom, które zechcą wziąć udział w formalnych galach organizowanych na statku. Panów obowiązuje wtedy garnitur z krawatem lub smoking, a panie elegancki styl (np. długa sukienka). Podczas jednotygodniowego rejsu są zazwyczaj 1-2 wieczory, kiedy goście zakładają galowe stroje. Dotyczy to wszystkich armatorów statków, z którymi współpracuje Albatros. Planowany strój na wieczór podawany jest w pokładowym biuletynie. Dla tych, którzy nie maja ochoty na gale, otwarty będzie bufet. 

Po 17:30 w restauracji nie jest akceptowany swobodny strój typu dżinsy, krótkie spodenki czy t-shirt. W strojach kąpielowych w ogóle nie wolno korzystać z restauracji.  

Kiedy podróżujemy do ciepłych krajów lekka bawełna jest niezbędna, ale dobrze wziąć ze sobą bluzę lub cienki żakiet/marynarkę, zwłaszcza że w środku może być chłodno z powodu klimatyzacji. Kiedy wybieramy się do zimniejszego klimatu należy pamiętać o ciepłym ubraniu. Wygodne buty przydadzą się podczas spacerów na lądzie, nie zapomnijcie o butach sportowych, jeśli planujecie korzystanie z pokładowej strefy fitness.  Za dodatkową opłatą brudne ubranie można oddać do pralni i następnego dnia odebrać czyste. Pamiętajcie o strojach kąpielowych, bo na statku jest basen.

Różnica czasu

Latem czas w Alice Springs jest o 7,5 godzin do przodu w stosunku do naszego. 
W Sydney różnica wzrasta do 8 godzin.
W Auckland czas jest do przodu o 11 godzin.

Jetlag

Gdy przemieszczamy się przez wiele stref czasowych, ciało nie nadąża i ma trudności z przestawieniem się. Taki stan to jetlag. Aby zmniejszyć jetlag, trzeba zmusić ciało do jak najszybszego przyzwyczajenia się do nowego czasu. 

Można nawet zacząć już w samolocie i przestawić zegarek na czas obowiązujący w miejscu docelowym. Wtedy ciało lepiej przyjmie nowy rytm.

Wycieczki – na pół dnia lub na cały dzień

Z zasady wycieczki dzieli się na krótsze i dłuższe. Nie należy traktować nazwy dosłownie, wycieczki niekoniecznie trwają pół dnia czy cały dzień. Wycieczka na pół dnia odbywa się przed południem lub po południu i nie zawiera posiłku. Zazwyczaj wracamy do domu na lunch lub na kolację. Wycieczki na pół dnia trwają najczęściej od 2 do 4 godzin. Całodzienna wycieczka będzie trwała od 5 do 9 godzin i będzie zawierać jeden posiłek, który jednak nie zawsze będzie wliczony w jej cenę. Informacja o posiłkach jest podana w opisie wycieczki.

Godziny oraz program dnia podczas rejsu

Godziny podane w programie podróży są uzależnione od żeglugi i decyzji załogi statku. Zazwyczaj zmiany w planie zawijania do portów zdarzają się rzadko, ale czasem mogą się zdarzyć na każdym rejsie, szczególnie że zależni jesteśmy od kaprysów pogody. Zdecydowaliśmy się jednak podać w programie godziny, gdyż dają wyobrażenie, jak dużo czasu spędza się w porcie/na lądzie podczas przystanków w rejsie. Jest to przecież nieodłączna część rejsu!

Międzylądowania i przeloty wewnątrzkrajowe

Przy podróży typu „down under” należy oczekiwać co najmniej jednego międzylądowania oraz ewentualnie technicznego międzylądowania zarówno w jedną jak i w drugą stronę. 

Lokalne linie lotnicze mogą zawsze zmienić plany lotów wewnątrzkrajowych, dlatego program został ułożony na podstawie doświadczeń z poprzednich lat. Zastrzegamy sobie prawo zmiany programu, żeby zapewnić Państwu jak najlepsze wrażenia z podróży.

Z ręką na sercu

Terminarz odlotów

Póki linie lotnicze ostatecznie nie potwierdzą czasu odlotów, nie możemy zaktualizować programu (najczęściej potwierdzenie terminów następuje ok. 10 miesięcy przed odlotem). Oznacza to, że w dni przelotów wewnątrzkrajowych program należy traktować ramowo.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki