St. Petersburg – miasto białych nocy

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Kiedy światło dnia na dobre zagości w tym najdalej na północ położonym wielomilionowym mieście, jego pałace, kanały i parki zyskują dodatkowy blask

Wenecja Północy, Okno na Europę, Północna stolica to tylko kilka nazw jakimi określany jest St. Petersburg. Miasto zachwyca swoim położeniem, przemyślanym planem ulic i placów, wyznaczonych przez Piotra I i jego następców, którzy przez lata stworzyli z St. Petersburga architektoniczną perłę w koronie Rosyjskiego Imperium. Miasto miało także ogromny wkład w historię i kulturę Rosji, o czym przekonamy się odwiedzając najważniejsze zabytki miasta m.in. Sobór św. Izaaka z pozłacaną kopułą; Pałac Katarzyny w Carskim Siole z legendarną bursztynową komnatą, oraz Ermitaż, w którym zobaczymy dzieła Picassa, da Vinci, Rembrandta i Moneta.

W czasie wolnym zachęcamy do wizyty w muzeum Faberge czy muzeum wódki.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Rubel

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Sankt Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu
Dzień 2 Sankt Petersburg. Zwiedzanie miasta, m.in. Twierdzy Pietropawłowskiej i Soboru św. Izaaka
Dzień 3 Sankt Petersburg. Pałac Zimowy/Muzeum Ermitażu, po południu wizyta w muzeum wódki wraz z degustacją (dodatkowo płatne)
Dzień 4 Sankt Petersburg. Pałac Katarzyny w Carskim Siole wraz z bursztynową komnatą, po południu Muzeum Farbergé (dodatkowo płatne)
Dzień 5 Wylot z Sankt Petersburga do Warszawy

Hotele

Park INN Nevsky

 • Wi-Fi
 • Sejf
 • Klimatyzacja
 • TV
 • Suszarka do włosów

Hotel położony jest w samym sercu Sankt Petersburga, przy ulicy Newski Prospekt, zaledwie 5 minut spacerem od Dworca Moskiewskiego. Wszystkie pokoje wyposażone są w bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, klimatyzację, telewizor z płaskim ekranem, sejf i czajnik elektryczny. W łazience znajduje się ogrzewanie podłogowe i suszarka do włosów.

W hotelu jest siłownia. W restauracji i barze codziennie serwowane są dania kuchni międzynarodowej.

Z hotelu jest ok. 100 m do stacji metra Ploschad Vosstaniya, która łączy się ze wszystkimi rejonami miasta.

Więcej informacji o hotelu na https://www.parkinn.com/hotel-stpetersburg

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
4 398,–
Warszawa
Pani chętna na dokwaterowanie
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
4 698,–
Katowice
4 398,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Sankt Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu
Sobór Zmartwychwstania Pańskiego w St. Petersburgu
Polecimy z Warszawy do Sankt Petersburga, eleganckiej metropolii nad Zatoką Fińską. Z lotniska autobusem pojedziemy do naszego hotelu. Po zameldowaniu się wszyscy chętni będą mogli wybrać się z pilotem do miasta, żeby coś zjeść i wypić (nie zawarte w cenie).
Dzień 2
Sankt Petersburg. Zwiedzanie miasta, m.in. Twierdzy Pietropawłowskiej i Soboru św. Izaaka
Grób żony cara Aleksandra III

Sankt Petersburg powstał w 1703 roku z inicjatywy Piotra Wielkiego. Miał być jego „oknem na Europę”. Dziś ze swoimi 5 milionami mieszkańców jest drugim największym miastem w Rosji. W czasach sowieckich nazywał się Leningrad, lecz po rozpadzie Związku Radzieckiego w 1991 roku powrócono do jego oryginalnej nazwy. Nazywany jest często Wenecją Północy, z powodu wielu kanałów przecinających miasto, które wraz z szerokimi bulwarami dają wrażenie przestrzeni. Sankt Petersburg to jednak przede wszystkim róg obfitości pod względem bogactw kultury i atrakcji z czasów carskich.

Miasto potocznie nazywane Piter, pełne jest pastelowych fasad, pozłacanych iglic i kopuł, wspaniałych pałaców, kościołów no i oczywiście mostów tak charakterystycznych dla tego pełnego kontrastów miejsca, które przeżyło wiele wojen i czasy komunizmu. Jedną z wielu atrakcji jest główna ulica Nevskij Prospekt. Znajdziemy przy niej imponujące budynki takie jak Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, Sobór św. Izaaka, Smolny Monaster czy Twierdzę Pietropawłowską, która dała początek miastu. Zobaczymy też słynny krążownik Aurora stojący przy nabrzeżu Pietrogradzkim.

Dziś wybierzemy się na wycieczkę, aby zobaczyć niektóre z najciekawszych zabytków miasta. Obiad zjemy w jednej z restauracji, delektując się atmosferą Sankt Petersburga. Już w drodze będziemy mogli podziwiać pałace, które stanowiły własność rodziny carskiej oraz arystokracji. Barokowa architektura i nowoczesne butiki tworzą melanż historii i nowoczesności, dają miastu rzadki urok.

Po paru krótszych przystankach m.in. przy pięknie ozdobionej Cerkwi na Krwi (czyli Soborze Zmartwychwstania Pańskiego), odwiedzimy Twierdzę Pietropawłowską wraz z należącym do niej kościołem, w którym znajduje się grób m.in. cesarzowej Marii Fiodorowny. 

Ta sześciokątna twierdza została zbudowana w 1703 roku, i jest najstarszym budynkiem w mieście. Piotr Wielki sam ją skonstruował z myślą o obronie przed szwedzkim królem Karolem XII i jego armią, która miała niedługo nadejść. Ponieważ Szwedzi zrezygnowali z ataku, twierdzy nie wykorzystano zgodnie z pierwotnym założeniem.  Aż do rewolucji w 1917 roku odgrywała rolę więzienia politycznego. Więziono tu między innymi Tadeusza Kościuszkę, Fiodora Dostojewskiego, rewolucjonistę Lwa Trockiego czy starszego brata Lenina Aleksandra Uljanowa. Ta ogromna budowla na brzegu rzeki Newy ma nie tylko imponujące rozmiary, ciekawą historię, piękne położenie, ale mieści się w niej także dużo zabytków. Przede wszystkim Sobór św. Piotra i Pawła ze szpiczastą, wysoką na 122 m iglicą –  Piotr Wielki kazał go wybudować jako miejsce pochówku dla siebie i swoich następców. Zobaczymy tu grób cesarzowej Marii Fiodorowny, oraz kontrowersyjną kaplicę, poświęconą pamięci ostatniego cara Mikołaja II i jego rodziny.

Następnie udamy się do Soboru św. Izaaka, który początkowo był najważniejszym kościołem w mieście i największą katedrą w Rosji. Został wybudowany między 1818 a 1858 rokiem według projektu architekta urodzonego we Francji Augusta Montferranda. Również dzisiaj, 180 lat później, złota kopuła Soboru św. Izaaka dominuje na petersburskim niebie. Mimo że katedra jest znacząco mniejsza od odnowionego soboru katedralnego Chrystusa Zbawiciela w Moskwie, może pochwalić się dużo bardziej imponującymi zdobieniami na fasadach i w środku.

Na zewnątrz udekorowana jest rzeźbami i masywnymi granitowymi słupami (każdy z nich zrobiony jest z jednej sztuki czerwonego granitu). Wewnątrz znajdziemy pełne detali, mozaikowe ikony, freski oraz filary wykonane z malachitu i lazurytu. Duża, wielobarwna mozaika ze szkła „Zmartwychwstały Chrystus” zajmuje ważne miejsce przy głównym ołtarzu. Kościół, który mógł pomieścić 14 000 stojących wiernych, został zamknięty na początku lat 30. XX wieku i przekształcony w muzeum. Teraz przy szczególnych okazjach odbywają się tu duże ceremonie kościelne.

Dzień 3
Sankt Petersburg. Pałac Zimowy/Muzeum Ermitażu, po południu wizyta w muzeum wódki wraz z degustacją (dodatkowo płatne)
Pałac Zimowy

Dziś nadszedł moment, aby zobaczyć jeden z najważniejszych punktów programu oraz największą dumę tego miasta tj. biało-miętowo-złote Muzeum Ermitażu. To pełne przepychu muzeum składa się ni mniej ni więcej, tylko aż z pięciu budynków. Wśród nich znajduje się słynny Pałac Zimowy, w którym carowie i caryce mieli swój dwór.  Zbiory muzeum dają prawie kompletny przegląd europejskiej historii sztuki. Trzeba zatem nastawić się na zobaczenie tylko niektórych, wybranych epok, gdyż znajdują się tu aż trzy miliony dzieł sztuki.

Pałac Zimowy ze swoimi 1 786 drzwiami i 1 945 oknami został zbudowany w okresie 1754-1763, a jego wnętrze zmieniało się parokrotnie na życzenie panujących władców. Katarzyna Wielka  pod koniec XVIII wieku wyremontowała 1 057 pokoi. Ta potężna cesarzowa dała również początek kolekcji dzieł sztuki, które dzisiaj zdobią pałac. Wśród reprezentowanych tam artystów są Da Vinci, Rembrandt, Rubens, Monet, Picasso i wiele innych wielkich malarzy i rzeźbiarzy.

Większość pokojów w pałacu jest otwarta dla zwiedzających m.in. galeria wojenna ze zbiorem portretów oficerów armii rosyjskiej z czasu najazdu Napoleona na Rosję w 1812 roku.

W Wielkiej Sali Tronowej o powierzchni 800 metrów kwadratowych stoi tron carski. Tutaj doskonale odczuwa się siłę przepychu, która miała wzbudzać respekt u przyjeżdżających tu maluczkich. Sala Pawilonowa z ekstrawaganckim zegarem i orientalnymi motywami jest pamiątką zwycięstwa Katarzyny Wielkiej nad Turkami. Sala Malachitowa, Złota Sala Gościnna i Sala Biała należały do prywatnej części pałacu rodziny carskiej. Świadczą one o ogromnym bogactwie dworu i arystokracji, które potem przyczyniło się do wywołania rewolucji.

Po zwiedzeniu muzeum będzie czas na zwiedzanie miasta na własną rękę. Można wtedy iść np. na spacer znaną w Sankt Petersburgu ulicą Nevskij Prospekt. Zaprojektował ją francuski architekt Aleksander Jean Baptiste Le Blond na zamówienie założyciela miasta cara Piotra I (Wielkiego). Nazwa Nevskij pochodzi od nazwiska rosyjskiego bohatera narodowego, który w XIII wieku pokonał szwedzkich i niemieckich najeźdźców.

Ulica ma 4,5 km długości i między 25 a 60 metrów szerokości.  Przez wiele lat biegały po niej wilki, ale na szczęście te dni już minęły. 

Można się również wybrać do muzeum wódki. Tradycja picia wódki sięga w Rosji XII wieku, więc trudno się dziwić, że muzeum znajduje się w historycznych stajniach wojskowych.

Znajdziemy tu butelki wódki we wszystkich formach, kolorach i odcieniach, kieliszki do wódki, aparaty do destylacji, plakaty i wiele innych. Poznamy historię napoju, którego nazwa pochodzi od rosyjskiego słowa vada, czyli woda.

Wizyta zakończy się oczywiście degustacją różnych rodzajów wódki, podanych zgodnie z rosyjską tradycją z przekąską.

(W cenie nie została zawarta cena wycieczki do muzeum wódki. Pakiet wycieczek można kupić oddzielnie, zobacz dalej w programie).

Dzień 4
Sankt Petersburg. Pałac Katarzyny w Carskim Siole wraz z bursztynową komnatą, po południu Muzeum Farbergé (dodatkowo płatne)
Złota komnata w Pałacu Zimowych

Pałac w Carskim Siole, który mamy dziś odwiedzić, został nazwany imieniem Katarzyny I, żony Piotra Wielkiego. Rządziła Rosja przez dwa lata po śmierci męża w 1725 roku.

Pierwotnie pałac był skromnym, dwupiętrowym budynkiem. Dopiero gdy córka Katarzyny, cesarzowa Elżbieta uczyniła go swoją letnią rezydencją, stał się tak okazały, jakim go widzimy teraz. Przebudową od 1743 zajmowało się czterech różnych architektów. Na koniec misję przeprojektowania pałacu, tak by mógł rywalizować z Wersalem, otrzymał Bartholomeo Rastrelli, główny architekt dworu.

Pałac ma w tej chwili prawie jeden kilometr w obwodzie. Jego niebiesko-białe fasady zdobione są  pozłacanymi kariatydami oraz pilastrami zaprojektowanymi przez Johanna Franza Dunkera. W czasach rządów Elżbiety do zewnętrznej dekoracji pałacu zużyto ponad 100 kg złota.

Wnętrza są nie mniej ciekawe. Tak zwana Złota Amfilada (połączone ze sobą pokoje o bardzo ekstrawaganckim wystroju) tworzy trasę naszego zwiedzania. Będziemy zwiedzać jej kolejne sale m.in. piękną salę lustrzaną, salę portretową oraz oczywiście bursztynową komnatę.

Chodzimy więc po salach i wsłuchajemy się w ich historię. Po pożegnaniu się z Pałacem Katarzyny wracamy do Sankt Petersburga, gdzie chętni będą mogli odwiedzić Muzeum Fabergé. Najważniejszą częścią wystawy muzeum są dzieła znanego rosyjskiego jubilera Carla Fabergé (1846-1920), który pracował m.in. dla carskiego dworu.

Wiele eksponatów wystawy zostało odkupionych przez stronę rosyjską od amerykańskiego magnata prasowego Malcolma Forbesa (1919-1990), który przez pół wieku kolekcjonował carską biżuterię. W ten sposób uratowano jego kolekcję, a dzieła sztuki, które bolszewicy wyprzedawali w latach 20. I 30. wróciły do Rosji.

Zbiory Muzeum Fabergé bezsprzecznie należą do najlepszych na świecie m.in. ze względu na ich rozmiar, różnorodność i jakość dzieł, z których wiele należało do rodziny carskiej lub przedstawicieli innych europejskich rodów królewskich.

W niebieskiej sali pałacu Szuwałowa obejrzeć można mistrzostwo wśród dzieł Fabergé: carskie prezenty wielknocne w formie jaj. Świadczą one o wielkim talencie rosyjskich jubilerów, złotników i kamieniarzy. W środku tych drogocennych przedmiotów kryją się niezwykle skomplikowane niespodzianki, a na zewnątrz przedstawione są ważne dla historii Rosji wydarzenia z XIX i początku XX wieku.  Na jajkach możemy obejrzeć m.in. obrazki przedstawiające ostatnią w historii imperium rosyjskiego koronację, jubileusz 15 lat rządów Mikołaja II czy wojnę z Niemcami. Oprócz jaj wykonanych dla ostatnich Romanowów w kolekcji znajdują się również wielkanocne prezenty zrobione dla najbogatszych na świecie m.in. dla Hrabiny Marlborough czy dla Barbary, żony potentata złota Alexandra Kelch’a. Są one równie piękne i złożone w budowie jak te, należące do cara.

Wizyta w muzeum jest więc wspaniałą wędrówką po kartach historii oraz okazją do obejrzenia najszlachetniejszych kamieni i metali.

(Cena wycieczki do Muzeum Fabergé  nie została zawarta w cenie podróży. Pakiet wycieczek można kupić oddzielnie, zobacz dalej w programie).

Dzień 5
Wylot z Sankt Petersburga do Warszawy
Rzeka Newa z Soborem św. Isaaka w tle
Po śniadaniu żegnamy się z Rosją. Na lotnisko pojedziemy autokarem, skąd polecimy do Polski.

Pakiet wycieczkowy

Jeśli chcecie Państwo zobaczyć w Sankt Petersburgu jeszcze więcej, możecie wykupić dodatkowy pakiet wycieczkowy.

Pakiet wycieczkowy zawiera:
• Zwiedzanie muzeum wódki wraz z degustacją
• Zwiedzanie Muzeum Fabergé, a w nim możliwość obejrzenia sławnych jaj wielkanocnych

Pakiet wycieczkowy należy zamówić przy rezerwacji podróży, można go wykupić tylko w całości.
Będzie zrealizowany przy min. 15 chętnych.

Cena 348 zł/os

Znane na całym świecie jaja Fabergé

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 4 398,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

848,- PLN

Pakiet wycieczkowy

248,- PLN/os

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Bezpośredni przelot rejsowy w kalsie ekonomicznej na trasie Warszawa – Sankt Petersburg - Warszawa
 • 4 noclegi w Park INN Nevsky (4*) w St. Petersburgu
 • Wycieczki oraz bilety wstępu wymienione w programie
 • Wyżywienie zgodnie z programem (codziennie śniadania, 3 lunche )
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW oraz ubezpieczenie potrzebne do wizy
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Ewentualnych dodatkowych kosztów nieprzewidzianych w programie
 • Napojów i posiłków oprócz tych wymienionych w „Cena zawiera”
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (trzeba liczyć ok. 16 euro na osobę lub równowartość w rublach).
 • Wydatków indywidualnych
 • Pakietu wycieczkowego (248 zł/os)

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Zwiedzanie rosyjskich kościołów

W ortodoksyjnych kościołach kobiety muszą mieć włosy przykryte chustą. Dobrze więc wziąć ze sobą odpowiednie nakrycie głowy. Mężczyznom z kolei nie wypada nosić czapek w kościołach.

Bagaż

Dobrze zabrać ze sobą mały plecak lub torbę z myślą o czasem całodniowych wycieczkach, kiedy nasz właściwy bagaż zobaczymy ponownie dopiero wieczorem. Nie trzeba brać ze sobą ręcznika.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Wiza

O wizę do Rosji można aplikować samodzielnie lub korzystając z pomocy naszego biura partnerskiego.
O wizę można aplikować nie wcześniej niż 3 miesiące i nie później niż 1 miesiąc przed wylotem.

Czas oczekiwania na wizę wynosi około 14 dni.
Prosimy o zapoznanie się z formalnościami wizowymi tutaj: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/rosja/wiza

 

Ubezpieczenie

Wyjeżdząjąc do Rosji obywatele Polscy muszą posiadać ubezpieczenie KL na sumę nie mniejszą niż 30 000 EUR. Należy pamiętać o zakupie odpowiedniej polisy, która jest niezbędna do ubiegania się o wizę do Rosji.

Ważne
Muzea w Petersburgu i Moskwie są zamknięte w poniedziałki oraz w dni świąteczne. Dlatego konieczna może okazać się zmiana kolejności dni w programie podróży.  Nie spowoduje to zmiany zawartości programu - zmieniamy tylko kolejność zwiedzania zabytków.
Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki