Australia i Nowa Zelandia

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Zachód słońca przy Uluru (Ayers Rock), kultowy budynek opery w Sydney, tańce Maorysów, koala, parki narodowe, fiordy, lodowce, gorące źródła i cudowna przyroda

Australia i Nowa Zelandia to dwa kraje, o których odwiedzeniu marzy większość ludzi. Podczas naszej podróży będziemy mieć możliwość zobaczenia najważniejszych atrakcji w każdym z tych krajów.
W środku australijskiego interioru, na zupełnym odludziu, podczas kolacji pod gołym niebiem przy słynnej skale Uluru (Ayers Rock), będziemy oglądać absolutnie magiczny zachód słońca. Odwiedzimy również dwa największe miasta Australii: Sydney i Melbourne. 

Zwiedzimy winnice i zbliżymy się maksymalnie do dzikiej przyrody, podczas odwiedzin na wyspie Philip.
W Sydney wybierzemy się na wycieczkę po porcie i oczywiście zobaczymy kultowy budynek Opery.

W Nowej Zelandii będziemy podziwiać wspaniałą przyrodę ze szczytami gór pokrytymi śniegiem, które odbijają się w głębokich i niewiarygodnie błękitnych jeziorach. Każdego dnia ujrzymy nowe krajobrazy: ogromne parki narodowe z pięknymi fiordami, gorącymi źródłami termalnymi, gejzerami i niekończącymi się lasami. Wyspę Południową przecina jedna z najpiękniejszych tras kolejowych na świecie – TranzAlpine, którą my również będziemy mieli okazję przejechać. A jakby tego było mało przelecimy helikopterem nad lodowcem Fox Glacier. Następnie posłuchamy opowieści Maorysów, zobaczymy ich ceremonialny taniec i zjemy tradycyjną kolację „Hangi”. To wszystko czeka na nas podczas tej niesamowitej podróży.

Kliknij i powiększ mapę
  • Typ Wycieczki objazdowe

  • Pilot Polski

  • Wiza Tak

  • Szczepienia Tak

  • Waluta Dolar australijski

Program wycieczki 21 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Australii
Dzień 2
Przylot do Melbourne
Dzień 3
Melbourne. Zwiedzanie miasta i przejazd tramwajem do St. Kilda. Wieża Eureka i kolacja powitalna
Dzień 4
Melbourne. Wycieczka do Brighton i na wyspę Philip Island w poszukiwaniu koali i pingwinów
Dzień 5
Melbourne - Uluru (Ayers Rock). Przelot w głąb australijskiego interioru
Dzień 6
Uluru (Ayers Rock). Wschód słońca nad Uluru (Ayers Rock) i wycieczka po górach Olgi. Kolacja na świeżym powietrzu z widokiem na Uluru (Ayers Rock)
Dzień 7
Przelot z Uluru (Ayers Rock) do Sydney
Dzień 8
Sydney. Wycieczka po mieście, spacer do plaży Bondi, zwiedzanie opery w Sydney i rejs łodzią do plaży Manly
Dzień 9
Sydney. Dzień do własnej dyspozycji
Dzień 10
Przelot do Queenstown w Nowej Zelandii
Dzień 11
Queenstown. Wycieczka do fjordu Milford Sound
Dzień 12
Queenstown. Dzień do własnej dyspozycji
Dzień 13
Queenstown - Fox Glacier przez Wanaka. Lot helikopterem nad lodowcem Fox Glacier (dodatkowo płatne)
Dzień 14
Lodowiec Fox Glacier – wąwóz Hokitika. Spacer nad jeziorem Matheson, wędrówka do punktu widokowego na lodowcu Fox i do wąwozu Hokitika
Dzień 15
Hokitika. Pociągiem transalpejskim przez Wyspę Południową do Christchurch.
Dzień 16
Christchurch – zwiedzanie miasta. Przelot do Rotorua
Dzień 17
Rotorua. Obszary termalne Te Puia. Wizyta w maoryskiej wiosce oraz kolacja
Dzień 18
Rotorua - Auckland. Wizyta w Hobbitonie, miejscu zdjęć do filmu „ Władca Pierścieni”
Dzień 19
Auckland. Wycieczka po mieście i pożegnalna kolacja na 52 piętrze Sky Tower.
Dzień 20
Auckland. Podróż powrotna
Dzień 21
Przylot do Warszawy

Hotele

Nasze hotele

Tutaj możesz zobaczyć hotele, w których najczęściej zatrzymujemy się podczas wycieczek objazdowych. Należy pamiętać, że mogą wystąpić zmiany w zakresie rezerwowanych hoteli. W takich przypadkach wybrany będzie hotel o jednakowym lub wyższym standardzie.

Copthorne Auckland City Hotel

  • 110 pokoi
  • Całodobowa recepcja
  • Restauracja
  • Bar
  • Winda
  • Wi-fi (gratis)

Hotel położony w centrum miasta, co stanowi idealną bazę wypadową do zwiedzania miasta. W hotelu znajduje się przytulna restauracja i bar, które serwują nowozelandzkie potrawy, wina i drinki. Dla klientów dostęna jest pralnia (za dodatkową opłatą) i bezpłatne WiFi w całym hotelu.

Pokoje 
W pokojach znajdują się dwa pojedyncze łóżka lub jedno łóżko podwójne, telewizor, lodówka, zestaw do parzenia kawy i herbaty, żelazko, deska do prasowania i suszarka do włosów. Wszystkie pokoje mają mały balkon z widokiem na miasto.
Więcej o hotelu: https://www.millenniumhotels.com/en/auckland/copthorne-hotel-auckland-city/

Quality Elms Christchurch

  • 95 pokoje
  • W centrum miasta
  • Całodobowa recepcja
  • Restauracja
  • Winda
  • Wi-Fi (gratis)

Hotel położony w centrum miasta, w spokojnej okolicy z restauracjami i sklepami. W hotelu znajduje się bar i restauracja z lokalnymi potrawami. W całym hotelu można korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Pokoje
Pokoje wyposażone w jedno łóżko podwójne lub dwa pojedyncze, telewizor, minibar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, klimatyzację, żelazko, deskę do prasowania i suszarkę do włosów. Pokoje mają widok na hotelowy ogród. 
Więcej o hotelu: https://www.qualityhotelelms.co.nz/

Heartland Hotel Fox Glacier

  • 51 pokoi
  • 5 km do parku narodowego z Fox Glacier
  • Recepcja czynna od godz. 7 do godz. 22
  • Restauracja
  • Wi-Fi (bezpłatne)

Hotel w stylu rustykalnym, położony w pięknej okolicy, zaledwie 5 km od parku narodowego z Fox Glacier. W hotelu znajduje się przytulna restauracja z kominkiem. Hotel oferuje bezpłatny dostęp do WiFi.

Pokoje

Jasne pokoje z jednym łóżkiem podwójnym lub dwoma łóżkami pojedynczymi z TV, lodówką, zestawem do parzenia kawy i herbaty, suszarką do włosów, żelazkiem i deską do prasowania.

Więcej o hotelu: https://www.scenichotelgroup.co.nz/fox-glacier/heartland-hotel-fox-glacier/

Copthorne Hotel Queenstown

  • 240 pokoi
  • Położony nad jeziorem Wakatipu
  • Całodobowa recepcja
  • Restauracja
  • Bar
  • Winda
  • Wi-fi (gratis)

Hotel położony nad jeziorem Wakatipu w Queenstown. Centrum handlowe i turystyczne znajduje się w odległości spaceru. Do dyspozycji gości jest restauracja, bar koktajlowy i spa (za opłatą).

Pokoje
Pokoje są wyposażone w pojedyncze lub podwójne łóżka, telewizor, lodówkę, sejf, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz suszarkę do włosów. Z okien jest widok na hotelowy ogród. W pokoju można korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu.

 

Więcej o hotelu:  https://www.millenniumhotels.com/en/queenstown/copthorne-hotel-and-resort-lakefront-queenstown

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
39 998,–
Warszawa
39 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Australii

Po spotkaniu na lotnisku Okęcie z pilotem Albatros Travel wylecimy do Melbourne.

Dzień 2
Przylot do Melbourne

Lądujemy w Melbourne, drugim co do wielkości mieście Australii, które zajmuje wysoką pozycję w rankingu najbardziej przyjaznych do życia miast w Australii. 

To dynamiczne i nowoczesne miasto o luźnej atmosferze, gdzie wielu spośród jego 5 milionów mieszkańców porusza się na rowerach lub tramwajem. Wielokulturowość to następny atut miasta, co możemy zaobserwować w restauracjach, gdzie królują dania z różnych stron świata, oparte na świeżych, lokalnych składnikach. Po przylocie pojedziemy prosto do naszego hotelu, w którym odpoczniemy po długiej podróży, aby następnego dnia być gotowym na zwiedzanie tego wspaniałego miasta.

Dzień 3
Melbourne. Zwiedzanie miasta i przejazd tramwajem do St. Kilda. Wieża Eureka i kolacja powitalna

Po śniadaniu przejdziemy spacerem przez centrum Melbourne, mijając Royal Arcade, jeden z najstarszych pasaży w Australii, który znany jest z eleganckich wnętrz oraz Bourke Street Mall czyli deptak przeznaczony jedynie dla pieszych i tramwajów przy którym mieści wiele sklepów i butików. 

Melbourne słynie również ze sztuki ulicznej, czego przykłady zobaczymy spacerując po Hosier Lane. Tuż za rogiem znajduje się Katedra św. Pawła, której wejście zdobi duży, piękny witraż, a po drugiej stronie ruchliwej ulicy Flinders Street znajduje się Federation Square, który jest sercem miasta. Plac ten jest pełen restauracji, kawiarni i barów, a kiedy w Melbourne odbywają się najważniejsze międzynarodowe imprezy sportowe jak np. wyścigi Formuły 1 czy turniej tenisowy Australian Open, na placu stawiane są ogromne ekrany, aby zarówno mieszkańcy jak i turyści, wypełniający plac po brzegi, mogli śledzić sportową rywalizację. 

Plac Federacji biegnie aż do rzeki Yarra, rzeki, która ma swój początek 242 km na północny wschód od Melbourne i w drodze do zatoki Port Phillip zapewnia życiodajną wodę okolicznym obszarom rolniczym oraz jednemu ze znanych regionów winiarskich, Yarra Valley. Przekraczamy rzekę i kierujemy się na południe ulicą Saint Kilda Road, mijając najważniejsze muzea i galerie, a następnie przechodzimy obok Sanktuarium Pamięci, które jest pomnikiem dla ofiar wojenny. Nastepnie przejdziemy przez Ogródu Botaniczny i wzdłuż rzeki Yarra kierując się z powrotem do miasta.

Tutaj wsiądziemy do tramwaju i pojedziemy do nadmorskiej miejscowości St Kilda, położinej nad zatoką Port Phillip. St Kilda jest popularnym miejscem spotkań zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, dzięki nadmorskiej promenadzie oraz licznym restauracjom i kawiarniom. Podróż tramwajem trwa pół godziny. Spędzimy tu trochę czasu spacerując wzdłuż przepięknego wybrzeża, a także będzie trochę czasu wolnego, aby coś zjeść i zajrzeć do urokliwych sklepów na Ackland Street. Spotykamy się później przy Luna Park i wielkim Palais Theatre i razem idziemy wzdłuż Esplanady, aby wsiąśc do tramwaju i wrócić do miasta.

Po powrocie do Melbourne popatrzymy na miasto góry, wjeżdżając windą na 88. piętro budynku Eureka Tower, skąd mamy doskonały widok na całe miasto i jego przedmieścia. Na koniec udamy się do pubu na zasłużoną powitalną kolację, po czym wracamy do hotelu na zasłużony odpoczynek po dniu pełnym wrażeń.

Nocleg w Melbourne.

Dzień 4
Melbourne. Wycieczka do Brighton i na wyspę Philip Island w poszukiwaniu koali i pingwinów

Dzisiaj wybieramy się na wycieczkę poza Melbourne. Zanim jednak opuścimy miasto, zobaczymy kilka obiektów, których nie udało nam się zobaczyć wczoraj. Wyjeżdżając z miasta mijamy najpierw Royal Exhibition Building, który powstał w związku z Wystawą Światową w Melbourne w 1880 roku, a później Fitzroy Gardens, gdzie zobaczymy Captain Cooks Cottage. Miniemy także ogromne stadiony na których rozgrywane są turnieje Australian Open, futbolu australijskiego i krykieta oraz Albert Lake Park, gdzie odbywają się wyścigi F1.

Następnie obieramy kurs na małe nadmorskie miasteczko Brighton na południe od Melbourne. Charakterystyczne dla tego miasta są kolorowe domki na plaży i tutaj przewidzieliśmy czas na zjedzenie obiadu (na własny koszt), a najbardziej oczywistym wyborem jest ryba z frytkami.

Następnie wyruszymy na wyspę Philip, która jest położona około 150 km na południowy wschód od Melbourne. Wyspa znana jest z pięknej przyrody i możliwości zobaczenia z bliska misia koala czy pingwinów, będących największą atrakcją wyspy. Philip Island to mała wyspa licząca 100 kilometrów kwadratowych. Cała jest obszarem chronionym, a przyroda oferuje tu wspaniałe widoki z przepiękną linią brzegową, gdzie w przybrzeżnych wodach buszują pingwiny, foki i wieloryby. Naszym pierwszym przystankiem będzie Centrum Ochrony Koali.

Nie można być w Australii i nie zobaczyć misia koali. Podobnie jak wiele innych gatunków zwierząt żyjących w Australii, koala jest dziś gatunkiem zagrożonym, gdyż jego naturalne siedliska coraz bardziej się kurczą. Obecnie jest niewiele miejsc, w których można zobaczyć te urocze zwierzęta żyjące naturalnie w przyrodzie, dlatego tutaj będzie doskonała okazja, aby zobaczyć misie koala. Od razu trzeba zaznaczyć, że nie jest to zoo, tylko miejsce gdzie chroni się populację koali. Spacerując po specjalnych mostkach możemy obserwować koale, czasami z bardzo bliska. Zwykle spotkamy je siedzące na wpół śpiąco na drzewach eukaliptusowych lub żujące bez pośpiechu liście. Koala spędza większość swojego życia śpiąc i jedząc. Po pożegnaniu się z tymi sympatycznymi zwierzakami, udamy się następnie na spacer wzdłuż wybrzeża. Mamy tu duże szanse na zobaczenie wielu gatunków ptaków morskich, a przy odrobinie szczęścia i posiadając dobrą lornetkę zobaczymy też kolonię fok seal Rocks u południowego wybrzeża wyspy .

Nadszedł czas, aby zjeść kolację (nie wliczona w cenę) w lokalnej kawiarni z dużym wyborem dań, znajdującej się w centrum dla zwiedzających. Tutaj można też obejrzeć ciekawą wystawę, zanim udamy się na plażę, gdzie czeka nas finał dnia, który jest największą atrakcją turystyczną wyspy czyli słynna Parada Pingwinów. Każdego wieczoru o zachodzie słońca pingwiny wracają na ląd po całym dniu połowów na morzu. Oglądanie małych pingwinów w tak dużych ilościach, wędrujących po piasku do swoich gniazd i jaskiń na wydmach jest nie lada przeżyciem. Przyszedł już jednak czas, aby pożegnać się z wyspą Philip. Jedziemy z powrotem do Melbourne i około północy dotrzemy do naszego hotelu.

Nocleg w Melbourne.

Dzień 5
Melbourne - Uluru (Ayers Rock). Przelot w głąb australijskiego interioru

Opuszczamy Melbourne i udajemy się na lotnisko, skąd polecimy w głąb australijskiego interioru, zwanego także „red Outback” ze względu na czerwoną glebę i z rzadka występującą tu roślinność. 
Ze wszystkich niesamowitych cudów natury Australii jeden bezsprzecznie się wyróżnia. Oczywiście chodzi tu o Ayers Rock lub “Uluru”, jak nazywa się to miejsce w języku Aborygenów czyli rdzennej ludności. Ten ogromny kamień leży w sercu Australii w parku narodowym Uluru-Kata Tjuta, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Z czasem Uluru (Ayers Rock) wraz z budynkiem opery w Sydney stały się najbardziej rozpoznawalnymi symbolami Australii. Uluru (Ayers Rock) ma 348 metrów wysokości, 2,4 km długości i 9 km obwodu. Mówi się często, że skała ta jest największym na świecie monolitem, co można prawie uznać za prawdę, ponieważ tylko góra Mount Augustus w zachodniej Australii jest większa rozmiarami od Uluru (Ayers Rock). Aborygeni uważają ten teren za święty, a więc są tam miejsca, gdzie nie wolno chodzić ani robić zdjęć.

Dzień 6
Uluru (Ayers Rock). Wschód słońca nad Uluru (Ayers Rock) i wycieczka po górach Olgi. Kolacja na świeżym powietrzu z widokiem na Uluru (Ayers Rock)

Dzisiaj wstajemy wcześnie rano, aby nacieszyć wzrok widokiem wschodu słońca nad Uluru (Ayers Rock), gdy pierwsze promienie słońca wyłaniają się nad tą magiczną górę. Dojdziemy do stóp góry o wysokości 348 metrów, aby przyjrzeć się jej z bliska. Udamy się na spacer, który prowadzi wzdłuż malowideł naskalnych i najdziwniejszych formacji skalnych. Należy pamiętać, że prawowici właściciele tego miejsca, plemię Anangu, są przeciwni wspinaniu się na skały, co jest związane z ich wierzeniami.  

Po powrocie do naszego hotelu zjemy śniadanie. Następnie wybierzemy się do Parku Narodowego Kata Tjuta, nazywany również  „górami Olgi”. który leży na wzniesieniu około 600 m n.p.m. i jest własnością Aborygenów, Będziemy tu podziwiać imponujące formacje skalnych, których jest 36 i które zdają się królować pośród płaskiego otoczenia. Kata Tjuta oznaczy „wiele głów” i podobnie jak Uluru (Ayers Rock) dla Aborygenów jest miejscem świętym, w którym często odprawiane były rozmaite rytuały religijne. Między innymi było to miejsce publicznych sądów i często publicznego wymierzania kar. Następnie pojedziemy do centrum kultury, gdzie będzie można kupić wyroby sztuki Aborygenów i inne pamiątki.

W połowie dnia wrócimy do naszego hotelu, gdzie podczas największych upałów będzie można się schłodzić w hotelowym basenie. Pod koniec dnia ponowie wyruszymy w kierunku Uluru (Ayers Rock), aby podczas kolacji w formie grilla pod gołym niebem, w środku dzikiego australijskiego interioru, obejrzeć niesamowity zachód słońca nad „świętą” górą.  

A kiedy ciemność spowije Uluru (Ayers Rock), naszym oczom ukaże się absolutnie fantastyczny widok nieba pełnego gwiazd. W tej części Australii są bodaj najciemniejsze noce i najjaśniej świecące gwiazdy. Będzie to zatem idealny finał dnia, kiedy po kolacji w ciszy i spokoju będziemy mogli kontemplować wspaniale rozgwieżdżone niebo, z dala od miejskich świateł, które zwykle przyćmiewają blask gwiazd.

Dzień 7
Przelot z Uluru (Ayers Rock) do Sydney

Nadszedł czas pożegnania Uluru (Ayers Rock) i australijskim interiorem. Pojedziemy na małe lotnisko „pośrodku niczego”, po czym obierzemy kurs na Sydney.

Miasto zostało założone w 1788 roku przez angielskich skazańców i od tego czasu rozwinęło się w największe miasto Australii. Jego mieszkańcy pochodzą ze wszystkich części świata, co zapewnia  ogromny wybór wydarzeń kulturalnych organizowanych przez różne grupy etniczne oraz setki kawiarni i restauracji, w których można spróbować wielu ekscytujących potraw z różnych stron świata, opartych na dobrych lokalnych składnikach. Kultowy punkt orientacyjny Sydney czyli budynek Opery, jest jednym z najbardziej znanych zabytków na świecie i stał się symbolem Australii. Nie ma wątpliwości, że większość odwiedzających ten kraj uważa Sydney za główną atrakcję - lokalizacja jest wyjątkowa a zabytków wiele. 

Po przylocie do Sydney, udamy się do hotelu, a wieczorem proponujemy wybrać się na spacer do centrum miasta.

Dzień 8
Sydney. Wycieczka po mieście, spacer do plaży Bondi, zwiedzanie opery w Sydney i rejs łodzią do plaży Manly

Australia ma ponad 10 000 plaż, gdzie wielu Australijczyków mieszkających na wybrzeżu spędza bardzo dużo czasu. Jedną z najsławniejszych plaż jest Bondi Beach w Sydney, którą również zobaczymy podczas naszej dzisiejszej wycieczki. 

Pojedziemy autobusem na sąsiednią plażę Tamarama Beach i stamtąd udamy się na ok. 2 km spacer wzdłuż wybrzeża do Bondi Beach. Podczas spaceru będziemy podziwiać widoki przy licznych punktach widokowych oraz zobaczymy naskalne rysunki wykonane przez Aborygenów przed kilkoma tysiącami lat. Po przybyciu na Bondi Beach będziemy cieszyć się widokiem długiej, pięknej piaszczystej plaży, gdzie wielu mieszkańców Sydney przychodzi, aby się tu kąpać, surfować, opalać i – co nie mniej ważne – obserwować innych ludzi.

Następnie pojedziemy do Królewskich Ogrodów Botanicznych i punktu widokowego przy Krześle Pani Macquarie. To sławne krzesło jest w rzeczywistości ławką, którą w piaskowcu wyrzeźbił jeden z więźniów w 1810 roku. Był to podarunek dla żony gubernatora Macquariego, Elizabeth. Mówi się, że godzinami siedziała w tym miejscu aby podziwiać widoki i obserwować statki płynące z Wielkiej. Krajobraz  ten został od tego czasu wzbogacony o most Sydney Harbour Bridge i budynek Opery. Można stąd zobaczyć również najstarszą dzielnicę Sydney: The Rocks. Kiedy w 1788 roku do Australii przybyli pierwsi angielscy więźniowie, właśnie tam w The Rocks zbudowali swoje domy. Dlatego teren ten ma duże znaczenie historyczne, nie tylko dla Sydney, ale także dla całej Australii. Oryginalne budynki budowane były z tutejszych skał piaskowych, stąd wzięła się nazwa dzielnicy: the rocks czyli skały. Wyruszymy w 1,5 kilometrowy spacer przez ogród botaniczny w stronę opery, po drodze mając duże szanse dostrzec papugi i inne egzotyczne ptaki. 

Po przybyciu pod budynek opery nadszedł czas, aby podziwiać słynny na całym świecie symbol Sydney, zaprojektowany przez duńskiego architekta Jørna Utzona. Charakterystyczne białe łuki dachu przypominają statek pod pełnymi żaglami, a jednocześnie są symbolem życia w Sydney, toczącego się w dużym stopniu właśnie wokół pięknego, naturalnego portu. Od początku swego istnienia czyli od 1973 roku, budynek ten był miejscem najważniejszych wydarzeń sceny muzycznej i teatralnej, o których usłyszymy podczas zwiedzania wnętrza opery. 

Mądrzejsi o wiedzę zdobytą na temat budynku opery udamy się na obiad do Circular Quay, tętniącej życiem dzielnicy nadbrzeżnej Sydney (obiad nie jest wliczony w cenę). 

Już najedzeni, jesteśmy teraz gotowi na poznanie Sydney od strony wody. Wejdziemy więc na pokład jednej z wielu łodzi portowych, które łączą Sydney z licznymi przedmieściami i obieramy kurs na popularną plażę Manly. Po drodze możemy podziwiać panoramę miasta oraz kultowe konstrukcje miasta, a jedną z nich jest ogromny stalowy most Sydney Harbour Bridge, który w najpiękniejszy sposób łączy południową i północną część miasta.

Plaża Manly to popularne miejsce zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów, znana ze swoich wspaniałych widoków, plaż o złotym piasku i tętniącej życiem atmosfery. Docieramy do Manly Wharf wkraczając tym samym do serca Manly, gdzie znajdują się liczne kawiarnie, sklepy i restauracje. Udamy się na spokojny spacer deptakiem The Corso, który łączy molo z plażą.

Plaża jest popularna zarówno wśród surferów, jak i osób lubiących kąpiele morskie, więc będzie czas na relaks na plaży lub zanurzenie stóp w chłodnej wodzie. Z najbardziej wysuniętej na południe części plaży można wybrać się na krótki, ale piękny spacer malowniczą nadmorską ścieżką do Shelly Beach, osłoniętej zatoki słynącej ze spokojnych wód i dobrych warunków do nurkowania z rurką. Spacer trwa ok. 1 km w jedną stronę i oferuje fantastyczny widok na morze i pobliskie klify.

Kiedy nadejdzie czas opuszczenia Manly Beach, wrócimy na nabrzeże, aby złapać  jedną z łodzi płynących z powrotem w stronę Circular Quay. Stąd metrem udamy się do hotelu.

Nocleg w Sydney.

UWAGA! Kolejność dzisiejszych wycieczek może ulec zmianie w zależności od tego, o której godzinie otrzymamy potwierdzenie zwiedzania Opery.

Dzień 9
Sydney. Dzień do własnej dyspozycji

Dziś będzie możliwość samodzielnego zwiedzania Sydney. Dla chętnych nasz pilot zorganizuje wspólny spacer. 

Polecamy, aby udać się na odkrywanie urokliwego The Rocks, najstarszej część Sydney, położonej tuż przy moście Sydney Harbour Bridge. Kiedy w 1788 roku do Australii przybyła pierwsza grupa angielskich skazańców, to właśnie tutaj, w The Rocks, powstały pierwsze domy. Z tego względu obszar ten ma ogromne znaczenie historyczne nie tylko dla Sydney, ale dla całej Australii.

Nocleg w Sydney.

Dzień 10
Przelot do Queenstown w Nowej Zelandii

Czas opuścić Australię, ale na szczęście nasza podróż jeszcze się nie kończy. Z Sydney lecimy nad Morzem Tasmana i lądujemy w Queenstown. Rozpoczynamy naszą przygodę w Nowej Zelandii.

Queenstown zostało założone w 1862 roku w czasie gorączki złota. Miasto ma bajeczne i niezwykle piękne położenie na zboczu wzgórza nad jeziorem Wakatipu z niesamowitymi widokami na pasmo górskie Remarkables, które zimą oferuje dziesiątki tras zjazdowych dla narciarzy.

W mieście kręcono też zdjęcia do Władcy Pierścieni.

Dzień 11
Queenstown. Wycieczka do fjordu Milford Sound

Park Narodowy Fiordland zajmuje obszar 12 500 km2 i jest największym parkiem narodowym Nowej Zelandii. Krajobraz to mieszanka dramatycznej, dziewiczej i malowniczej przyrody, z której słynie Nowa Zelandia: góry z ośnieżonymi szczytami, rwące wodospady, lśniące, czyste jeziora i fiordy oraz gęsty, zielony las deszczowy. Intensywnie zielony krajobraz jest podtrzymywany przez duże ilości opadów, które tu występują. Jeżeli podczas naszej wycieczki będzie padało, nie należy się smucić! Deszcz tutaj po prostu najpiękniej podkreśla efekt czarującego krajobrazu. Przejedziemy przez lasy bukowe porośnięty także przez paprocie, a od czasu do czasu zatrzymamy się, by dać się pochłonąć wspaniałym widokom dziewiczego krajobrazu. Ale najważniejszym punktem programu dzisiejszego dnia jest jest Milford Sound.

To 16-kilometrowy fiord biegnący w głąb lądu od Morza Tasmana i otoczony kamiennymi ścianami, które wznoszą się powyżej 1000 metrów, podczas gdy las deszczowy przylega do boków klifów. Foki żyją na przybrzeżnych skałach, a delfiny odwiedzają te wody w niektórych porach roku. Podczas rejsu będzie mnóstwo czasu, aby nacieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami i spokojem jaki tu panuje.  Z bliska będziemy podziwiać  wysokie, granitowe klify, które odbijają się w spokojnej wodzie fiordu. Podczas rejsu mamy zapewniony obiad.

Powrót do Queenstown.

Dzień 12
Queenstown. Dzień do własnej dyspozycji

Dziś dzień na duże i mniejsze przeżycia.

Queenstown, zwane jest również „St. Moritz Alp Południowych”. Miasto prezentowano wiele razy w międzynarodowych magazynach podróżniczych jako jeden z najbardziej atrakcyjnych celów podróżniczych świata. Tajemnicą szczególnego magnetyzmu Queenstown jest połączenie pięknej lokalizacji, przyjaznej, spokojnej atmosfery i licznych możliwości aktywnego spędzania czasu. Miasto to istny raj dla miłośników sportu i przyrody, szczególnie jeśli ktoś ceni sobie mocny zastrzyk adrenaliny. W Queenstown i jego okolicach można uprawiać wszelkie rodzaje sportów ekstremalnych, od skoków na bungee po rafting i paralotniarstwo.

Obowiązkowym punktem programu w Queenstown jest przejażdżka kolejką linową na stromy szczyt Bob’s Peak. Po drodze można podziwiać panoramę na góry The Remarkables, szczyt Walter Peak oraz rzecz jasna samo miasto. Na górze znajdują się platformy widokowe i tarasy, skąd można zachwycać się krajobrazem i zrobić przepiękne pamiątkowe zdjęcia. Dla chętnych nasz pilot zorganizuje zwiedzanie w grupie.

Dzień 13
Queenstown - Fox Glacier przez Wanaka. Lot helikopterem nad lodowcem Fox Glacier (dodatkowo płatne)

Dziś rozpoczynamy naszą podróż dalej na północ. Opuszczamy Queenstown i mijamy piękne miasto Wanaka, prawdopodobnie jedno z najpiękniej położonych miast Nowej Zelandii wśród polodowcowych jezior Wanaka i Hawea oraz ośnieżonymi górami Crown Range w tle. 

Ostatni odcinek trasy w kierunku zachodniego wybrzeża prowadzi przez przełęcz Haast, którą dojeżdżamy do małego miasteczka Fox Glacier,  znajdujące się około 6 kilometrów od lodowca o tej samej nazwie. Lodowiec o długości 13 kilometrów został nazwany na cześć ówczesnego premiera Williama Foxa, który odwiedził to miejsce w 1872 roku. Pobliski lodowiec Franz Josef i Fox Glacier należą do najłatwiej dostępnych lodowców na świecie i dlatego przyciągają wielu turystów. Lodowiec Fox rozciąga się od szczytów gór do nizinnych lasów deszczowych – spotkanie mas lodu i lasu deszczowego jednocześnie jest widokiem niezwykle rzadkim i wyjątkowym .

Po południu dla chętnych istnieje możliwość przelotu helikopterem nad lodowcem Fox Glacier, a nie ma lepszego i bardziej spektakularnego sposobu na podziwianie lodowca jak przelot ponad nim! Na osoby, które zdecydują się na wykupienie tej atrakcji czekają niezwykłe przeżycie - polecą na 20 minutową wycieczkę nad Fox Glacier helikopterem. Przelecą nad stromymi grzbietami górskimi i przełęczami podziwiając  wyjątkowe i niepowtarzalne widoki. Przewidziane jest też krótkie lądowanie na samym szczycie lodowca! Po szybkiej walce na śnieżki i pewnie kilku zdjęciach powrót do doliny. 

UWAGA! Trzeba wziąć pod uwagę, że lot helikopterem odbywa się tylko wtedy, gdy pozwalają na to warunki pogodowe. Zdarza się (choć bardzo rzadko), że loty muszą być odwołane z powodu deszczu i / lub wiatru. W takim przypadku zrealizujemy wycieczkę następnego dnia. Dodatkowy lot helikopterem należy wykupić w biurze na minimum 45 dni przed rozpoczęciem wycieczki. 

Nocleg w hotelu w Fox Galcier.

Dzień 14
Lodowiec Fox Glacier – wąwóz Hokitika. Spacer nad jeziorem Matheson, wędrówka do punktu widokowego na lodowcu Fox i do wąwozu Hokitika

Po wczesnym śniadaniu dzień zaczynamy od spaceru wokół jeziora Matheson, które w pogodne dni oferuje piękne odbicie gór w lustrze wody. Następnie będziemy kontynuować nasze spotkanie z potężnym lodowcem Fox, idąc wzdłuż doliny lodowca do punktu widokowego, skąd będzie możliwość podziwiania fantastycznych widoków i czas na zrobienie zdjęć. W dalszej części naszej podróży zatrzymamy się na lodowcu Franz Josef, który znajduje się zaledwie 25 km od lodowca Fox Glacier. Tutaj zrobimy mały przystanek na obiad (nie wliczony w cenę), po czym udamy się w kierunku małego miasteczka Hokitika, gdzie wytwarzana jest jadeitowa biżuteria. Na obrzeżach miasta pospacerujemy wzdłuż niebiesko-zielonych wód rzeki Hokitika. Spacer zakończymy w wąwozie Hokitika, gdzie wiszący most łączący dwa brzegi rzeki będzie doskonałym przystankiem na fantastyczne zdjęcia. Odwiedzamy jeden z małych lokalnych sklepów, w którym wytwarzana jest i sprzedawana piękna biżuteria z jadeitu, która był zawsze wysoko ceniona przez Maorysów.

Dzień 15
Hokitika. Pociągiem transalpejskim przez Wyspę Południową do Christchurch.

Przed opuszczeniem zachodniego wybrzeża skręcimy na północ do Punakaiki. Tutaj wybierzemy się na spokojną i łatwą wędrówkę po Parku Narodowym Paparoa, który jest najbardziej znany z tak zwanych Pancake Rocks, które wyglądają jak naleśnikowa piramida. Charakterystyczny wygląd skał został ukształtowany przez miliony lat przez erozję morską skał wapiennych, składających się z naprzemiennych warstw twardych i miękkich. Po spacerze i obejrzeniu „naleśnikowych klifów” jedziemy dalej w głąb lądu do Przełęczy Artura, gdzie czeka nas kolejna atrakcja. Wsiadamy do słynnego pociągu TranzAlpine, którym przejedziemy przez całą Wyspę Południową aż do Christchurch. Trasa ta nazywana jest jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na świecie. Kiedy będziemy przekraczać wiele rzek i głębokich wąwozów jadąc przez liczne wiadukty, nietrudno będzie zrozumieć, dlaczego. Wsiadamy do pociągu w miejscowości Arthur´s Pass w parku narodowym o tej samej nazwie. Przełęcz tę nazwano na cześć angielskiego geodety i inżyniera Sir Arthura Dudleya Dobsona, który w 1864 r. pioniersko przeprowadził tym szlakiem grupę Europejczyków. Maoryscy myśliwi, polujący na tych terenach doskonale znali to przejście na długo wcześniej zanim odkrył je Anglik. Przez przełęcz Artura wiedzie najwyżej położona, a zarazem najkrótsza, droga pomiędzy wschodnim i zachodnim wybrzeżem. Wyróżnia się ona znacznymi kontrastami krajobrazu, spowodowanymi różnicami klimatu między wschodnią a zachodnią strony wyspy. Zachodnia część, ze swymi rwącymi rzekami i gęstymi lasami deszczowymi, jest znacznie bardziej urodzajna niż część wschodnia. Mieszkańcy zachodniego wybrzeża, tak zwani „coasters”, są dumni z życia po sąsiedzku z dziką naturą.
Od strony wschodniej czeka na nas stosunkowo płaski krajobraz z terenami rolnymi i otwartymi równinami. Ostatni etap podróży pociągiem prowadzi przez Canterbury Plains, czyli największy obszar równinny w Nowej Zelandii aż do Christchurch, które jest określane jako „najbardziej angielskie miasto poza Anglią”. Po przybyciu do Christchurch – największego miasta na Wyspie Południowej - udamy się na krótką wycieczkę po mieście. Znaleziska archeologiczne dowodzą, że ludzie mieszkali na tym obszarze od 1250 roku. Christchurch zostało założone w 1865 roku, co czyni je oficjalnie najstarszym miastem w Nowej Zelandii. W niedawnej historii Christchurch nie sposób ominąć dwóch największych trzęsień ziemi, które nawiedziły miasto w 2010 i 2011 roku, to drugie pochłonęło prawie 200 ofiar. Centrum miasta uległo znacznemu zniszczeniu, wiele domów i budynków zostało mocno uszkodzonych, w tym charakterystyczna dla miasta wieża kościelna w tutejszej katedrze.

Wieczór do własnej dyspozycji.

Dzień 16
Christchurch – zwiedzanie miasta. Przelot do Rotorua

Przed południem zwiedzimy miasto Christchurch. Zobaczymy Katedrę, Most Pamięci, New Regent Street z pięknymi budynkami w stylu Art Deco oraz Ogrody Botaniczne. Następnie udamy się na lotnisko, aby polecieć do miejscowości Rotorua na Wyspie Północnej. 

Rotoura jest ważnym centrum kultury Maorysów, ponieważ 20% mieszkańców miasta jest bezpośrednimi  potomkami przybyszów z wysp Polinezji.   Położone w samym sercu termalnego pasa Nowej Zelandii, znane jest z licznych wulkanów, gejzerów, bulgoczących błotnych sadzawek i wielu gorących źródeł, które zapewniają ciepło mieszkańcom miasta oraz stanowią atrakcję dla rzeszy  turystów, którzy przyjeżdżają tu po chwilę relaksu w licznych obiektach SPA. Niektóre źródła zawierają bardzo dużo siarki, dlatego w bezwietrzne dni w mieście może być wyczuwalny jej zapach. Rotorua jest pięknie położona nad brzegiem jeziora Rotorua, powstałego po erupcji wulkanu, który pozostawił po sobie krater o średnicy 80 kilometrów kwadratowych.

Dzień 17
Rotorua. Obszary termalne Te Puia. Wizyta w maoryskiej wiosce oraz kolacja

Dzisiaj odwiedzimy obszary termalne w Te Puia. Zobaczymy najwyższy gejzer Nowej Zelandii, który strzela z wnętrza ziemi wysokim strumieniem gorącej wody 2-3 razy na godzinę. Każdy „wystrzał” trwa stosunkowo długo, więc będzie czas, aby nacieszyć się widokiem i zrobić efektowne zdjęcia. Oprócz gejzeru w okolicy Te Puia znajdują się liczne gorące źródła, sadzawki z bulgoczącym błotem i bujna zieleń. Dowiemy się też więcej o wyjątkowej kulturze Maorysów - zobaczymy kopię tradycyjnej wioski Maorysów i odwiedzimy lokalny instytut, w którym młodzi Maorysi uczą się tradycyjnego rzemiosła rzeźbiarskiego.

Wieczorem czekają nas wyjątkowe doświadczenia kulturowe. Maorysi zabiorą nas w niezwykłą podróż przez swoje zwyczaje, rytuały, tańce i opowieści przodków. Inspiracją naszej dzisiejszej kolacji będzie prastary maoryski zwyczaj, który był przekazywany i udoskonalany przez stulecia z pokolenia na pokolenie. Przygotowując„ Hangi” należy wykopać dziurę w ziemi, w której umieszcza się mocno rozgrzane wcześniej spore kamienie, na których następnie układa się pakunki z mięsem i warzywami, po czym wszystko zasypuje się warstwą ziemi. Tak przygotowane Hangi można zostawić na kilka godzin, by potrawa powoli upiekła się we własnych sokach. Znaleziska archeologiczne na Wyspie Północnej dowodzą, że ta technika była stosowana od czasów pojawienia się tutaj pierwszych osadników maoryskich. Dla Maorysów i mieszkańców wysp Pacyfiku Hangi to wciąż symbol bardzo uroczystego posiłku, przygotowywanego tylko na specjalne okazje.

Dzień 18
Rotorua - Auckland. Wizyta w Hobbitonie, miejscu zdjęć do filmu „ Władca Pierścieni”

Dziś wyruszymy do Auckland, największego miasta Nowej Zelandii. Po drodze zatrzymamy się w Hobbitonie, miejscu z planu filmowego popularnej trylogii „Władca Pierścieni” Tolkiena. Hobbiton to rodzinne miasto hobbitów położone na zielonych wzgórzach, gdzie domy stoją dokładnie tak, jak pokazano w filmach - wciśnięte w zbocze, z okrągłymi oknami i kolorowymi drzwiami. Przed każdym domem znajduje się mały ogródek z kwiatami i różnymi warzywami. To nie lada gratka dla każdego fana filmu!

Z krainy filmu i baśni wrócimy do prawdziwego świata, kontynuując podróż do Auckland, które stanowi ekscytujący tygiel kultur i narodów, ponieważ przyciąga wielu emigrantów m.in.  z Polinezji i południowej Azji.

Dzień 19
Auckland. Wycieczka po mieście i pożegnalna kolacja na 52 piętrze Sky Tower.

Auckland jest największym miastem w Nowej Zelandii, mieszka tu 1/3 populacji kraju. Położone na wąskim pasie lądu pomiędzy dwoma akwenami morskimi – Oceanem Spokojnym na wschodzie i Morzem Tasmana na zachodzie – czyni to miejsce prawdziwym rajem dla miłośników żeglarstwa. Nieprzypadkowo Auckland zwane jest „City of Sails” czyli miastem żagli. Niczym niezwykłym jest tu posiadanie jachtu, a sporty wodne uprawia prawie każdy. Miasto wzniesiono na 50 wygasłych wulkanach, czego zupełnie nie widać, bo większość przeobraziła się w niewielkie zazielenione wzniesienia lub całkowicie zanikła. Tylko trzy największe góry – Mount Albert, Mount Eden i One Tree Hill –  pieknie dominują w krajobrazie miasta i są popularnymi punktami widokowymi.

Dziś wybierzemy się na małą wycieczkę po mieście. Odwiedzimy przytulne przedmieścia Parnell ze starymi, pięknie odrestaurowanymi domami, małymi restauracjami i galeriami. Poza miastem, w Bastion Point, udamy się na najlepszy punkt widokowy, skąd będziemy podziwiać port i panoramę miasta. Późnym popołudniem będzie czas na samodzielne zwiedzanie Auckland. Wieczorem naszą fantastyczną podróż zakończymy pożegnalną kolacją w restauracji, położonej w 328-metrowym Sky Tower. Tutaj, na 52 piętrze, będziemy delektować się nie tylko kolacją ale przede wszystkim podziwiać będziemy 360-stopniową panoramę miasta.

Dzień 20
Auckland. Podróż powrotna

Czas opuścić Auckland i Nową Zelandię - pojedziemy na lotnisko i rozpoczniemy podróż do domu.

Dzień 21
Przylot do Warszawy

Lot helikopterem nad lodowcem Fox Glacier

Po południu dla chętnych istnieje możliwość przelotu helikopterem nad lodowcem Fox Glacier, a nie ma lepszego i bardziej spektakularnego sposobu na podziwianie lodowca jak przelot ponad nim! Na osoby, które zdecydują się na wykupienie tej atrakcji czekają niezwykłe przeżycie - polecą na 20 minutową wycieczkę nad Fox Glacier helikopterem. Przelecą nad stromymi grzbietami górskimi i przełęczami podziwiając  wyjątkowe i niepowtarzalne widoki. Przewidziane jest też krótkie lądowanie na samym szczycie lodowca! Po szybkiej walce na śnieżki i pewnie kilku zdjęciach powrót do doliny. 

UWAGA! Trzeba wziąć pod uwagę, że lot helikopterem odbywa się tylko wtedy, gdy pozwalają na to warunki pogodowe. Zdarza się (choć bardzo rzadko), że loty muszą być odwołane z powodu deszczu i / lub wiatru. W takim przypadku zrealizujemy wycieczkę następnego dnia. Dodatkowy lot helikopterem należy wykupić w biurze na minimum 45 dni przed rozpoczęciem wycieczki. 

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 39 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

9.998,-

Cena zawiera
  • Opiekę polskiego pilota
  • Przeloty rejsowe na trasie Warszawa – Melbourne i Auckland – Warszawa z przesiadkami
  • Przelot Syndey - Queenstown
  • Trzy loty krajowe
  • Wycieczki i bilety wstępu zgodnie z programem
  • Zakwaterowanie w hotelach, w pokojach 2 - osobowych 
  • Wyżywienie: śniadania codziennie, 2 obiady i 4 kolacje
  • Podstawowe ubezpiecznie KL i NNW
Cena nie zawiera
  • Lotu helikopterem nad lodowcem Fox Glacier cena 1198 PLN
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
  • Wizy do Australii oraz zezwolenia na wjazd do Nowej Zelandii  ok. 150 PLN
  • Napiwków
  • Wydatków indywidualnych
  • Wszystkiego czego nie wymieniono w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Paszporty i wizy

Paszport i wiza do Australii i Nowej Zelandii

Australia
Więcej o wizie i zasadach wjazdu przeczytaj tutaj: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/australia-i-oceania/australia/wiza

Nowa Zelandia:
Więcej o wizie i zasadach wjazdu przeczytaj tutaj: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/australia-i-oceania/nowa-zelandia/wiza

 

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Bagaż

  • Mały plecak lub torba na wycieczki
  • Ubrania letnie
  • Sweter/lekka kurtka 
  • Kurtka/ płaszcz przeciwdeszczowy
  • Porządne buty turystyczne i sandały sportowe
  • Strój kąpielowy 
  • Latarka kieszonkowa
  • Spray odstraszający komary typu mugga
  • Krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem, kapelusz i okulary przeciwsłoneczne
  • Moskitiera na głowę/ kapelusz z siatką typu moskitiera

We wszystkich naszych hotelach są ręczniki, ale jeżeli będą Państwo chcieli zażyć kąpieli w zbiornikach naturalnych w trakcie wycieczek, dobrym pomysłem jest zabranie własnego ręcznika

Surowe przepisy celne

Prosimy zwrócić uwagę, że Nowa Zelandia i Australia mają bardzo surowe przepisy co do wwozu papierosów, owoców i innych produktów spożywczych. Niezadeklarowanie tych produktów na granicy grozi mandatem w wysokości 500 dolarów australijskich/nowozelandzkich przy wjeździe. Dotyczy to również żywności zabieranej z samolotu lub kupionej na zagranicznych lotniskach.

Więcej o Australii

Więcej o Australii dowiesz się tu: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/australia-i-oceania/australia

Poczytaj między innymi  o klimacie, pogodzie, różnicy czasu, napiwkach. Sprawdź czy potrzebujesz wizy lub szczepionek

Więcej o Nowej Zelandii

Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o Nowej Zelandii: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/australia-i-oceania/nowa-zelandia

Przeczytaj o klimacie i pogodzie, różnicy czasu, napiwku i sprawdź, czy powinieneś zostać zaszczepiony.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from Cudowne przeżycie! To była podróż ponad ludzką wyobraźnię. Wielkie nieznane, przez które bezpiecznie, profesjonalnie i jak przyjaciel przeprowadził nas pilot Tomek.To była Australia i Nowa Zelandia w pigułce, ale byliśmy w każdym miejscu, które jest warte zobaczenia.Były wielkie aglomeracje i malutkie osady, był pierwotny las deszczowy z cudownymi paprociami, były lodowce i gejzery, plaże, niesamowite skały i fiordy, cudowne małe pingwiny, kangurki i misie koala i śmieszne papugi kea i drzewa niewyobrażalnych rozmiarów i kształtów i wiele innych cudów, a do tego wizyta w Hobbitonie i było jak we filmie. Naprawdę tam jest inaczej niż w Europie, tam trzeba być i to trzeba poczuć, nie tylko zobaczyć. Życzę każdemu, aby mógł tak i z takim pilotem odkrywać nowy kontynent, jak udało się to nam.
Date published: 2024-03-24
Rated 5 out of 5 by from Cudowna przyroda Nowej Zelandii Bardzo ciekawa wycieczka, choć męcząca z uwagi na długą podróż i napięty program. Polecam ją zwłaszcza miłośnikom przyrody. Zachwycające lasy deszczowe z paprociami drzewiastymi i gąszczem zieleni przywodzą na myśl czasy dinozaurów. Można z bliska zobaczyć koale i małe pingwiny wychodzące grupami z oceanu na nocleg. Podobała mi się też wizyta w Hobbitonie - bajkowej krainie, gdzie kręcono trylogię Władca Pierścieni Trzeba być przygotowanym na zmienną pogodę - od 40-stopniowych upałów w centralnej części Australii do zimnych wieczorów i poranków w miastach Australii i w Nowej Zelandii.
Date published: 2024-03-20
Rated 5 out of 5 by from Niezwykle niezwykła podróż Tyle niesamowitych i różnorodnych widoków, że trzeba to przeżyć osobiście. Świetna organizacja, super przewodnik. Wizyta u Aborygenów, Maorysów (z lunchem) i kolacja w obrotowej restauracji na wieży widokowej w Auckland - nie przeżyjesz tego oglądając wideo.Urulu i fiordy NZ. Słowem - SUPER WYCIECZKA.
Date published: 2024-03-16
Rated 5 out of 5 by from Najdalsza wyprawa w tym wcieleniu. Przyrównywaliśmy się rok do tej wyprawy ale było warto. Kia ora.
Date published: 2024-03-13
Rated 5 out of 5 by from Bardzo udany wyjazd Program wycieczki został bardzo starannie przemyślany i dlatego wyjazd był ciekawy, pełny wrażeń i nie był męczący. Biuro wykazało się dbałością o nasz komfort podróży, pobytu i zwiedzania np. organizując wygodne przejazdy, zapewniając lepsze miejsce do oglądania pingwinów małych, zapraszając nas na zachód słońca z lamką szampana. Jakość hoteli dobra, za wyjątkiem kilku w Nowej Zelandii należących do sieci Copthorne. W naszej pamięci pozostanie wspaniała kolacja u podnóża Urulu, przepiękna przyroda i krajobrazy Nowej Zelandii np. wąwóz rzeki Hokitika, czy zaskakująco urokliwy Hobbiton. Osoby, które planują udział w wycieczce powinny wiedzieć, że w Melbourne i interiorze nie będą mogły płacić gotówką tylko kartą, a w Nowej Zelandii jest znacznie chłodniej i bywa deszczowo. Podsumowując, wycieczka wspaniała, warta swojej ceny.
Date published: 2023-04-19
Rated 5 out of 5 by from Najdalsza podróż w życiu Bardzo ciekawa podróż do dwóch zupełnie różnych krajów na antypodach. Australia z magiczną, świętą skałą Aborygenów -Uluru, możliwość odpoczynku w ośrodku turystycznym w pobliżu skały, kolacja pod rozgwieżdżonym niebem przy skale i inne atrakcje. Niedźwiadki koala, kangury, opera w Sydney. Australia gorąca i sucha i odmienna, zielona Nowa Zelandia, piękne krajobrazy, fiordy, lasy deszczowe, lodowce, gejzery i tu trochę chłodniej. Program bardzo dobry, chociaż trochę mało czasu na podziwianie kontemplację...
Date published: 2023-03-29
Rated 5 out of 5 by from Piękne spotkanie z przyrodą Australii i Nowej Zelandii Doskonała organizacja pobytu w Ayers Rock i spotkania z górą Uluru. Kolacja pod Uluru i prezentacja gwiazdozbiorów na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Rady dla przyszłych wycieczkowiczów -tylko karta płatnicza. U Aborygenów nie płacimy gotówką. Wspaniale pokazana przyroda Wyspy Południowej N.Zelandii.I tu wielkie podziękowanie dla geniuszu naszej Kornelii. Wielkie wrażenie pozostawia w nas prezentacja kultury Maorysów.Generalnie rzecz biorąc 3 tygodnie doskonale zorganizowanego czasu i wspaniałych przeżyć, mimo ogromu włożonego wysiłku fizycznego przy nie zawsze sprzyjającej pogodzie.
Date published: 2023-03-27
Rated 4 out of 5 by from Bardzo bogaty program, mnóstwo wrażeń. Bardzo intensywny, udany wyjazd.
Date published: 2023-03-20
  • y_2024, m_4, d_19, h_6
  • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.41
  • cp_1, bvpage1
  • co_hasreviews, tv_0, tr_8
  • loc_pl_PL, sid_AURTR08, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
  • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki