Izrael z Jordanią w 8 dni

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Skarby Ziemi Świętej i relaks nad Morzem Martwym. Jerozolima – miasto tradycji, religii i historii. Podróż kulturowa do Petry.

W ciągu 8-dniowej wycieczki odkryjemy z biurem Albatros Travel dwa fascynujące kraje: Izrael i Jordanię. Poznamy Jerozolimę - święte miasto trzech największych religii świata oraz Amman  - stolicę Jordanii. Zobaczymy wioskę rybacką Kafarnaum oraz miejsca nierozerwalnie związane z historią chrześcijaństwa jak Nazaret, Betlejem, Jezioro Galilejskie czy Kana Galilejska. Odwiedzimy także kibuc założony w ubiegłym wieku przez europejskich imigrantów. Będziemy podziwiać pozostałości rzymskiej architektury w miejscowości Jerash oraz mozaiki bizantyjskie w Madabie.

W Morzu Martwym, najniższym miejscu na ziemi, zażyjemy kąpieli dla duszy i ciała. Niezapomnianym punktem programu będzie wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO Petra, jeden z Siedmiu Cudów Świata, różowe miasto, które było zapomniane przez setki lat.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Nowy szekel/Dinar jordański

Program wycieczki 8 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Tel Awiwu 
Dzień 2
Jezioro Galilejskie. Kafarnaum. Kibuc Shaar Hagolan. Nazaret 
Dzień 3
Yardenit – miejsce chrztu Jezusa. Przejazd do Jordanii. Jerash – „rzymskie miasto” 
Dzień 4
Petra wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Amman 
Dzień 5
Przejazd przez most Allenby do Izraela. Jerycho - Góra Kuszenia
Dzień 6
Jerozolima – Brama Jaffy, „Ściana płaczu”, Wzgórze Świątynne, Droga krzyżowa - Via Dolorosa, Bazylika Grobu Świętego, Wieczernik
Dzień 7
Betlejem – Kościół Narodzenia Pańskiego. Kąpiel w Morzu Martwym. Masada 
Dzień 8
Wylot z Tel Awiwu do Warszawy

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
9 998,–
Warszawa
9 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Tel Awiwu 

Wylot z Warszawy do Tel Awiwu. Przejazd w okolicę Tyberiady na kolację i nocleg.  
W zależności od hotelu, w którym będziemy nocować, kolacja podawana będzie na ciepło lub zimno. 

Dzień 2
Jezioro Galilejskie. Kafarnaum. Kibuc Shaar Hagolan. Nazaret 
Kościół rzymsko-katolicki na Górze Błogosławieństw

Po śniadaniu, przejedziemy przez "szlak cudów" do Kany Galilejskiej, miejsca w którym Jezus dokonał swojego pierwszego cudu przemiany wody w wino, podczas uroczystości weselnych.  

Następnie pojedziemy do Kafarnaum położonego na północnym brzegu Jeziora Galilejskiego, które dawniej było dużą wioską rybacką i rejonem rolniczym. Jezus spotkał tu swoich pierwszych uczniów (Piotra, Andrzeja, Jakuba, Jana i Mateusza), którzy utrzymywali się z połowu ryb na Jeziorze Galilejskim. Będziemy spacerować po okolicy, gdzie zobaczymy ruiny starożytnej synagogi i Góry Błogosławieństw (miejsce Kazania na Górze), z której roztacza się widok na jezioro oraz Wzgórza Golan.  

Po wyjeździe z Kafarnaum udamy się do kibucu Sha'ar HaGolan, położonego na południe od Jeziora Galilejskiego, w dolinie Jordanu, z Wzgórzami Golan na wschodzie, 1 km od jordańskiej granicy. Ten stary kibuc powstał w 1937 roku. Założyli go imigranci z Europy Środkowej i Wschodniej. Dzisiaj mieszka tam 550 osób, którzy zajmują się rolnictwem. Spotkamy się z członkiem kibucu, który pokaże nam to miejsce i opowie o dokładnej genezie i ideologii kibuców. 

Dla chętnych będzie możliwość zjedzenia tradycyjnego lunchu z rybą św. Piotra (dodatkowo płatny).  
Na koniec pojedziemy do świętego miasta Nazaret gdzie zwiedzimy Bazylikę Zwiastowania. Uważa się, że została ona zbudowana w miejscu, w którym Archanioł Gabriel zwiastował Maryi, że urodzi Syna Bożego.

(Kolejność zwiedzania tego dnia może ulec zmianie, jednak zapewniamy, że program zostanie zrealizowany w całości)

Powrót do hotelu w okolicy Tyberiady na kolację i nocleg.

Dzień 3
Yardenit – miejsce chrztu Jezusa. Przejazd do Jordanii. Jerash – „rzymskie miasto” 
Świątynia Artemidy w Jerash

Po wczesnym śniadaniu, przejedziemy do Yardenit, miejscowości położonej nad Rzeką Jordan. Yardenit, uważane jest za faktyczne miejsce, w którym Jezus został ochrzczony przez Jana Chrzciciela. Wielu pielgrzymów chrześcijańskich zatrzymuje się tu, aby wziąć udział w ceremonii chrztu.

Następnie przekroczymy granicę izraelsko-jordańską i spotkamy się z jordańskim przewodnikiem.
Będziemy kontynuować podróż do Jerash, "rzymskiego miasta", uważanego za jeden z największych
i najlepiej zachowanych miejsc architektury rzymskiej na świecie. Jerash leży na równinie otoczonej pagórkowatymi terenami i różnego rodzaju drzewami. Do dziś zachowały się tu w wyjątkowo dobrym stanie, pięknie wyłożone brukowane ulice, imponujące teatry, place publiczne, łaźnie, fontanny i mury miejskie, tak, że nie trudno wyobrazić sobie jak niegdyś wyglądało tu życie.  

Następnie pojedziemy na Górę Nebo położoną naprzeciwko północnego krańca Morza Martwego, której wysokość wynosi ok. 900 m n.p.m. Według Starego Testamentu Mojżesz po wyprowadzeniu ludu izraelskiego z Egiptu miał wędrować przez pustynie przez 40 lat. Za karę, że sprzeniewierzył się Bogu, miał nie wejść do Ziemi Obiecanej. Zgodnie z wierzeniami, po wejściu na Górę Nebo zobaczył całą ziemię ofiarowaną przez Pana swojemu ludowi i niedługo potem na niej zmarł. Od dawna jest ona ważnym miejscem chrześcijańskich pielgrzymek. Prowadzone wykopaliska odkryły pozostałości wczesnego kościoła wraz z jego bizantyjskimi mozaikami.

Będziemy kontynuować podróż do Madaby, piątej najbardziej zaludnionej miejscowości w Jordanii. Przyjazne miasto Madaba znane jest z kolekcji mozaik z okresu bizantyjskiego. Najbardziej znaną z nich jest najstarsza mapa Ziemi Świętej, starannie ułożona mozaika z ponad miliona sztuk kolorowego kamienia.

Po opuszczeniu Madaby udamy się do Petry na kolację i nocleg.

Dzień 4
Petra wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Amman 
Wąskie przejście, Petra w Jordanii

Po śniadaniu, rozpoczniemy zwiedzanie Petry, stolicy Nabatejczyków. Petra to skarb archeologiczny usytuowany pośrodku pustyni w Jordanii. Znana jest z licznych budowli wykutych w skałach. W 1985 roku Petra została uznana za światowe dziedzictwo UNESCO, a w 2007 roku ogłoszono ją jednym z 7 cudów świata i od tego czasu stała się jedną z najbardziej popularnych atrakcji w tym regionie. Znana jest jako "Rose City", ponieważ ten kolor nadaje jej występujący tu kamień bogaty w czerwone minerały. Przejedziemy w kierunku Ammanu, który jest stolicą i najbardziej zaludnionym miastem Jordanii, a także gospodarczym, politycznym i kulturalnym centrum kraju. Krótkie zwiedzanie miasta.  

Kolacja i nocleg w Ammanie. 

Dzień 5
Przejazd przez most Allenby do Izraela. Jerycho - Góra Kuszenia
Góra Kuszenia, Jerycho

Po śniadaniu przejedziemy mostem Allenby do Izraela i udamy się do miasta Jerycho, aby zobaczyć Górę Kuszenia (miejsce gdzie Jezus pościł, modlił się i trzykrotnie podlegał pokusom) oraz drzewo Sycamore (Sykomorę Zachariasza).

Przejazd do hotelu w Betlejem na kolację i nocleg.

Dzień 6
Jerozolima – Brama Jaffy, „Ściana płaczu”, Wzgórze Świątynne, Droga krzyżowa - Via Dolorosa, Bazylika Grobu Świętego, Wieczernik
Ściana płaczu

Jerozolima – Góra Oliwna, Ogród Oliwny, „Ściana płaczu”, Wzgórze Świątynne, Droga krzyżowa - Via Dolorosa, Bazylika Grobu Świętego, Wieczernik 
  
Po śniadaniu udamy się na Górę Oliwną, aby cieszyć się spektakularnym widokiem na Stare Miasto i Wzgórze Świątynne. Odwiedzimy też Ogród Oliwny, gdzie Jezus spędził noc przed aresztowaniem. Następnie przejedziemy na Stare Miasto i rozpoczniemy zwiedzanie od przejścia Bramą Jafską. Przejdziemy do "Ściany Płaczu", która pierwotnie stanowiła zachodnią ścianę wspierającą Wzgórze Świątynne. Jest to jedno z najważniejszych miejsc dla narodu żydowskiego. Każdego roku tysiące ludzi podróżuje do Ściany Płaczu, aby się tutaj pomodlić. Modlitwy mogą być recytowane bądź pisane i umieszczane na małych karteczkach w pęknięciach ściany. Ściana jest podzielona na dwie strefy, jedna dla mężczyzn, druga dla kobiet.

Będziemy kontynuować wycieczkę przez Dzielnicę Muzułmańską, aby zobaczyć Wzgórze Świątynne, jeśli będzie to możliwe zobaczymy kościół św. Anny. W tym rejonie mieszkała rodzina ze strony matki Jezusa - Anna i Joachim. Jest to również miejsce narodzin Maryi Dziewicy. Spacer wewnętrznymi ulicami Starego Miasta Jerozolimy, którą Jezus przeszedł w drodze do ukrzyżowania - Droga Krzyżowa (via Dolorosa).

Następnie udamy się do Bazyliki Grobu Pańskiego, która jest domniemanym miejscem złożenia do grobu
i zmartwychwstania Jezusa z Nazaretu. Jest również głównym ośrodkiem pielgrzymkowym dla chrześcijan na całym świecie. Kontynuujemy  przejście na Górę Syjon aby odwiedzić miejsce Ostatniej Wieczerzy i Bazylikę Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny.  

Powrót do hotelu w Betlejem na kolację i nocleg.

Dzień 7
Betlejem – Kościół Narodzenia Pańskiego. Kąpiel w Morzu Martwym. Masada 
Morze Martwe

Po śniadaniu zwiedzimy Kościół Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie będziemy kontynuować przejazd przez krajobraz Pustyni Judzkiej, aż do brzegów Morza Martwego. Czas na kąpiel w słonej wodzie Morza Martwego, najniżej położonego miejsca na Ziemi. Następnie przejedziemy do Masady, gdzie zobaczymy twierdzę króla Heroda. Wjedziemy kolejką linową na górę, gdzie zobaczymy miejsca archeologiczne i usłyszymy tragiczną historię dotyczącą Zelotów.  

Wrócimy do Betlejem na kolację i nocleg. 

Dzień 8
Wylot z Tel Awiwu do Warszawy
Po śniadaniu przejedziemy na lotnisko do Tel Awiwu i wrócimy do Warszawy.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 9 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego
 • 2 198,- PLN
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy na trasie Warszawa – Tel Awiw  – Warszawa
 • Wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach
  2-osobowych (7 nocy)
 • Wyżywienie zgodnie z programem
  (7 śniadań, 7 kolacji)
 • Transport zgodnie z programem
 • Ubezpieczenie podstawowe
Cena nie zawiera
 • Dopłaty za pokój jednoosobowy
 • Opłaty wyjazdowej z Izraela i Jordanii ok. 50 usd na osobę
 • Napojów do posiłków i obiadów
 • Napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników (ok. 75 USD na osobę)
 • Wydatków indywidualnych
 • Imprez dodatkowych
 • Wszystkich pozostałych wydatków niewymienionych w ” cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Prosimy pamiętać o stosownej odzieży w czasie zwiedzania miejsc świętych.

Program i godziny mogą się zmieniać w zależności od postoju na granicy, godzin otwarcia obiektów, sytuacji politycznej i pogody.

Bagaż

Dobrze jest zabrać ze sobą mniejszy plecak lub torbę na codzienne wycieczki i dni spędzone w podróży, podczas których swój bagaż główny często otrzymasz dopiero wieczorem. Nie ma potrzeby zabierania ręczników.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 16 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Kondycja fizyczna

Podczas wycieczki trzeba dość dużo chodzić, dlatego koniecznym warunkiem jest dobra ogólna kondycja fizyczna
i zdolność samodzielnego poruszania się. Wycieczka nie jest przeznaczona dla osób z trudnościami w chodzeniu lub poruszających się na wózku inwalidzkim.

Wiza i paszport

Izrael. Zgodnie z polsko-izraelską umową o ruchu bezwizowym obywatele polscy legitymujący się paszportem ważnym co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z Izraela mogą wjeżdżać i przebywać na terytorium Izraela bez wizy do 90 dni.

Jordania. Obywatele RP mają obowiązek posiadania wizy uprawniającej do przejazdu i pobytu. W Polsce nie ma przedstawicielstwa dyplomatyczno-konsularnego Jordanii. Najbliższa placówka jordańska akredytowana na Polskę znajduje się w Berlinie. Wizy pobytowe uprawniające do jednokrotnego wjazdu na terytorium Jordanii obywatele polscy mogą otrzymać na międzynarodowych przejściach granicznych (koszt 40 JOD), z wyjątkiem przejścia na moście Króla Husajna (Allenby Bridge). Ponadto obowiązuje tzw. podatek wyjazdowy, którego wysokość jest zmienna. Wymagany jest minimum 6-miesięczny okres ważności paszportu przy wjeździe.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 4 out of 5 by from Odczarowany Izrael Wyjazd Izrael Jordania w 8 dni dzięki Panu Piotrowi okazał się strzałem w 10. Przemiły, oczytany i bardzo przyjazny Pan przewodnik przekazał mnóstwo ciekawych informacji na temat zwiedzanych miejsc. Odczarował Izrael i Jordanię. Pozwolił uczestnikom wycieczki czuć się w pełni zaopiekowanymi. Jedno małe choć właściwie wielkie ALE W STOSUNKU DO BIURA PODRÓŻY: rezerwowanie hotelu 300 km od Petry to WIELKIE NIEPOROZUMIENIE!! To wręcz niedopuszczalne, żeby męczyć uczestników wycieczki ponad 4 godzinną jazda w jedna stronę i zabierać czas, który należałoby przeznaczyć na zwiedzanie tego miejsca.
Date published: 2019-11-17
Rated 4 out of 5 by from ciekawa trasa w ciekawych miejscach Do ważnych negatywów, zapewne ze strony organizatora należał brak zapewnianego w programie noclegu w miejscowości Petra. Zmusiło to wszystkich do uciążliwej podróży na trasie Amman - Petra - Amman . Wiele godzin w autokarze , trasa ok. 600 km od switu do poznej nocy. Dodatkowo, w odróżnieniu od innych biur podróży pewnym zgrzytem może być wydawanie zwykłej wody mineralnej za dodatkową opłatą....
Date published: 2019-11-10
Rated 4 out of 5 by from Ciekawy objazd Kupiona wycieczka ponad pół roku temu, akurat bez problemu.
Date published: 2019-11-09
Rated 5 out of 5 by from Było warto Naprawdę nam (z żoną) bardzo się podobała wycieczka. Żeby jeszcze nie trzeba było tak często rano wyjeżdżać ale dzięki temu napięty program został zrealizowany. Poza jordańską Petrą i Ammanem inne miejsca (w Izraelu) już widzieliśmy jakieś 5-7 lat temu i porównując organizację obu wypraw, Albatros bije poprzednią na dwie głowy. Wspaniały pilot Piotr, apartament w Jerozolimie, wspaniałe jedzenie, zwłaszcza dla wegetarian. Jedyny minus to wielogodzinny przejazd autobusem praktycznie w nocy z lotniska na nocleg koło wzgórz Golan po opóźnionym i długim locie.
Date published: 2019-11-06
Rated 4 out of 5 by from IZRAEL + Jordania Wyjazd perfekcyjnie przygotowany.Wspaniała opieka przewodnika , posiadającego szeroką wiedzę o miejscach bedących celami wyprawy, o bardzo dużej kulturze osobistej,o dużej umiejętności przekazywania swej wiedzy innym. Fatalny wybór pierwszego hotelu oddalonego od Tel Aviv o pięć godzin jazdy w godzinach nocnych. Hotele nie oferowały należytego standartu do ceny wycieczki.
Date published: 2019-11-06
 • y_2023, m_11, d_29, h_8
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.37
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_5
 • loc_pl_PL, sid_ILRTR05, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki