Bałkańska przygoda

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Zapraszamy w podróż przez kraje Półwyspu Bałkańskiego, wciąż tajemniczą Albanię, malowniczą Czarnogórę, mało znane Kosowo i piękną Macedonię.

Bałkany coraz liczniej odwiedzane przez turystów to zaskakująca mieszanka wspaniałych krajobrazów, ciekawej historii oraz wyśmienitej śródziemnomorskiej kuchni. To swoisty tygiel kulturowo-wyznaniowy. Tylko tutaj podczas jednej wycieczki można zobaczyć meczet Sinan Paszy z okresu Imperium Osmańskiego, zbudowany z kamieni pochodzących z ruin prawosławnego klasztoru, rzymsko-katolicką katedrę Św. Tryfona w Kotorze czy cerkiew Św. Trójcy w Budvie (Czarnogóra) lub bizantyjski klasztor w Graczanicy (Kosowo). Przemierzając Bałkany zachwycimy się pięknem przyrody w Kanionie Matka (Macedonia), przejrzymy w wyjątkowo czystych wodach Jeziora Ochrydzkiego, zobaczymy starożytny amfiteatr w Ochrydzie oraz Stary Bazar w Skopje. Na trasie wycieczki czeka nas dużo więcej atrakcji jak m.in. wizyta w Domu Pamięci Matki Teresy czy Kolorowy Meczet w Tetowie. Będzie też okazja, aby spróbować wspaniałej bałkańskiej kuchni oraz wyśmienitych win, a wszystko to na tle cudownej przyrody, lasów, gór i rzek oraz zapierających dech w piersiach widoków.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro, lek albański, denar macedoński

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy. Przylot do Tirany w Albanii i objazd miasta. Przejazd do Ulciń w Czarnogórze.
Dzień 2 Czarnogóra. Zwiedzanie Cerkwi Św. Trójcy w Budwie, Katedry w Kotorze, degustacja wina w Njegus.
Dzień 3 Przejazd przez Podgoricę w Czarnogórze. Szkodra w Albanii – Archikatedra Świętego Szczepana i Prawosławna Katedra Narodzenia Pańskiego.
Dzień 4 Kosowo. Meczet Sinan Paszy w Prizrenie oraz klasztor w Graczanicy. Przyjazd do Skopje w Północnej Macedonii.
Dzień 5 Północna Macedonia. Zwiedzanie Skopje – Pomnik Aleksandra Wielkiego, meczet Mustafy Paszy, twierdza Kale. Starożytne wykopaliska w Stobi.
Dzień 6 Północna Macedonia. Wizyta w wiosce Gorno Nerezi. Kanion Matka. Tetovo. Przyjazd do Ochrydy.
Dzień 7 Zwiedzanie Ochrydy w Północnej Macedonii – kościół św. Zofii, twierdza Cara Samuela, Jezioro Ochrydzkie. Rzeka Czarny Drim w Strudze.
Dzień 8 Przejazd z Ochrydy do Tirany. Wylot do Polski.

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
3 898,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy. Przylot do Tirany w Albanii i objazd miasta. Przejazd do Ulciń w Czarnogórze. Trasa ok. 130 km.
Plac Skanderbega w Tiranie

Po przylocie przejedziemy autokarem ulicami Tirany słuchając opowieści pilota na temat historii miasta, jego przeszłości i czasów obecnych.

Za datę założenia Tirany uważa się rok 1614. Wtedy to Sulejman Pasza Bargjini postawił szereg budowli użyteczności publicznej. W XVII wieku miasto stało się ośrodkiem handlowym.

Większość zabytków stolicy Albanii zlokalizowana jest w ścisłym centrum miasta. Punktem orientacyjnym jest olbrzymi Plac Skanderbega (bohatera narodowego, który przez lata stawiał skuteczny opór Turkom). W jego centrum stoi konny pomnik dzielnego Albańczyka. Przy placu znajduje się również Narodowe Muzeum Historyczne, którego fasada wyróżnia się olbrzymią mozaiką przedstawiającą postacie Albańczyków z czasów historycznych i współczesnych. Na wschodniej pierzei placu zobaczymy meczet Ethem Beja, jeden z najstarszym budynków stolicy Albanii. Zbudowany na przełomie XVIII i XIX wieku wyróżnia się przepięknie zdobionym wnętrzem. Sztukaterie i malowane motywy roślinne nadają mu nietypowego charakteru. Obok wznosi się Wieża Zegarowa - pochodząca z XIX wieku konstrukcja, służy dziś za punkt widokowy.

Następnie udamy się do miejscowości Ulciń w Czarnogórze, gdzie czeka nas przejazd po mieście.  
Ulciń jest jednym z najstarszych miast na Adriatyku. Ilirskie groby, znalezione w Zogaju, przedmieściu Ulcinia, pochodzą z epoki brązu. Ulciń prawdopodobnie założyli w V w. p.n.e. Grecy, koloniści z Kolchidy.

Nadal są tu jeszcze żywe stare opowieści o arabskich piratach, którzy przewozili czarnych niewolników z Afryki. Ponoć jeden ze statków rozbił się u wybrzeży Ulcinia i oswobodzeni niewolnicy zamieszkali w mieście, a ich potomkowie żyją tu do dziś. 

Zniszczone podczas trzęsienia ziemi w 1979 roku, a następnie odbudowane Stare Miasto w Ulciniu jest doskonałym miejscem do spacerowania wąskimi, kamiennymi uliczkami i podziwiania Morza Adriatyckiego z wielu znajdujących się na jego terenie punktów widokowych.

Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.

Dzień 2
Czarnogóra. Zwiedzanie Cerkwi Św. Trójcy w Budwie, Katedry w Kotorze, degustacja wina w Njegus. Trasa ok. 215 km.
Budva, Czarnogóra

Po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy wzdłuż wybrzeża Adriatyku w kierunku Budvy - jednego z najstarszych adriatyckich ośrodków miejskich, którego początki sięgają V wieku p.n.e. 

Pierwszym przystankiem na naszej dzisiejszej trasie będzie Kotor, miasto o śródziemnomorskim charakterze, pełne wąskich uliczek, nieregularnych placów, świątyń i pałaców. Niesymetryczny układ Kotoru pochodzi jeszcze z okresu średniowiecza. Jego najważniejsze zabytki znajdują się obrębie starówki zajmującej niecały kilometr kwadratowy. Zwiedzimy Katedrę Św. Tryfona gdzie zachowało się  kilka przykładów sztuki sakralnej, jak chociażby renesansowe sarkofagi, średniowieczna chrzcielnica i kilka nowożytnych obrazów. Z pochodzących z 1331 roku fresków przetrwały jedynie nieliczne fragmenty. W skarbcu znajduje się też najcenniejsza relikwia Kotoru - głowa św. Tryfona. 
W Kotorze zobaczymy także Plac Broni, Słup Wstydu oraz Teatr Napoleona.

Po wyjeździe z Kotoru udamy się do wioski Njegus na tradycyjny lunch i degustację wina (dla chętnych, dodatkowo płatne 28 eur /os.).

Naszą trasę zakończymy w miejscowości Budva w Czarnogórze, gdzie odwiedzimy Stare Miasto otoczone wybudowanymi przez Wenecjan pod koniec XV wieku murami obronnymi. Zobaczymy, między innymi, Ratusz oraz Cerkiew Św. Trójcy. Cerkiew, wybudowana w 1804 roku, udekorowana została malowidłami mistrza Nicholaosa Aspioti z Korfu. 

Zakwaterowanie w hotelu, kolacja.

Dzień 3
Przejazd przez Podgoricę w Czarnogórze. Szkodra w Albanii – Archikatedra Świętego Szczepana i Prawosławna Katedra Narodzenia Pańskiego. Trasa ok. 180 km.
Szkodra, Albania

Po śniadaniu wyruszymy w dalszą drogę. Na początek zatrzymamy się w Podgoricy – stolicy Czarnogóry. Jednym z zabytków architektury Podgoricy jest znajdująca się w centrum, XVIII-wieczna wieża zegarowa (Sahat Kula), wzniesiona przez Turków, będąca po dziś dzień ozdobą muzułmańskiej dzielnicy. Natomiast najważniejsza dla mieszkańców miasta jest Katedra Zmartwychwstania Chrystusa – nowy serbski kościół prawosławny, uważany za największe miejsce kultu. Interesujące wrażenie sprawiają także ruiny grodu Ribnica, datowane na końcówkę XII wieku oraz XIII-wieczna cerkiew św. Jerzego, zachowana w nie najlepszej kondycji. 

Po krótkim postoju pojedziemy dalej w kierunku Szkodry w Albanii, jednego z najstarszych miejsc na Półwyspie Bałkańskim. Dziś Szkodra jest dużym ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym. Rozwija się tu również turystyka. Turyści odwiedzający miasto zwykle udają się na ulicę Kolë Idromeno. Jest to reprezentacyjny deptak, przy którym mieści się sporo restauracji i pubów, a wiele zabytkowych domów zostało niedawno odnowionych. Na początku deptaka znajduje się pomnik Matki Teresy. Warto tę trasę przejść pieszo i obserwować stopniowe zmiany w wyglądzie miasta. Domy będą stawać się coraz ładniejsze, a na szyldach zaczną pojawiać się znane marki. Na końcu ulicy czeka nas urokliwy deptak wiodący do największego w mieście meczetu (Xhamia e Madhe).

W Szkodrze odwiedzimy również Prawosławną Katedrę Narodzenia Pańskiego, zbudowaną w 2000 roku w miejscu wcześniejszej świątyni zburzonej w czasach komunizmu. Natomiast podziwiając Archikatedrę Świętego Szczepana warto zwrócić uwagę na ciekawy i pięknie zdobiony, drewniany sufit. W lewej nawie ustawiono popiersie papieża Jana Pawła II, który odwiedził Szkodrę w 1993 roku. 

Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4
Kosowo. Meczet Sinan Paszy w Prizrenie oraz klasztor w Graczanicy. Przyjazd do Skopje w Północnej Macedonii. Trasa ok. 350 km.
Klasztor w Graczanicy

Po śniadaniu wyjedziemy ze Szkodry w kierunku Kosowa. Tam odwiedzimy meczet Sinan Paszy oraz łaźnię Gazi Mehmet Pasha Hammam w miejscowości Prizren.  
Meczet Sinan Paszy został zbudowany w 1615 roku  w stylu typowym dla religijnej architektury ówczesnego Imperium Osmańskiego. Do jego budowy użyto materiału pozyskanego z ruin zniszczonego przez Turków w 1455 roku i opuszczonego po tej dacie prawosławnego klasztoru Świętych Archaniołów w Prizrenie. 

Udając się dalej zwiedzimy klasztor w Graczanicy w Kosowie, który stanowi perłę serbskiej średniowiecznej architektury stylu bizantyjskiego. Cerkiew zbudowana jest na planie dwóch krzyży - jednego wpisanego w drugi. Jej budowa została ukończona w 1321 roku przez Serbskiego króla Milutina. 

Późnym popołudniem dotrzemy do Skopje w Macedonii. 
Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.

Dzień 5
Północna Macedonia. Zwiedzanie Skopje – Pomnik Aleksandra Wielkiego, meczet Mustafy Paszy, twierdza Kale. Starożytne wykopaliska w Stobi. Trasa ok. 160 km.
Pomnik Aleksandra Wielkiego

Po śniadaniu rozpoczniemy naszą wycieczkę po starym i nowym Skopje. Udamy się do centrum Skopje i zobaczymy Pomnik Aleksandra Wielkiego z fontanną, Dom Pamięci Matki Teresy oraz Kamienny Most, pochodzący z czasów osmańskich (prawdopodobnie XV wiek). Turcy wykorzystywali go również jako miejsce straceń (zabito tutaj słynnego buntownika Karposza). 

Dom Pamięci Matki Teresy to niewielkie muzeum poświęcone tej katolickiej świętej. Wybudowano go w 2009 roku w miejscu gdzie przed rokiem 1963 znajdował się kościół, w którym laureatka Pokojowej Nagrody Nobla została ochrzczona. Koncepcja budowli łączy tradycyjną architekturę macedońskich domów (parter) i budownictwo nowoczesne (piętro). W niewielkim muzeum zobaczymy zbiór pamiątek po Matce Teresie, na piętrze zaś znajduje się kaplica. 

Następnie będziemy kontynuować naszą wycieczkę po Starym Skopje; odwiedzimy Stary Bazar, będący mieszanką architektury bizantyjskiej i osmańskiej, jak również stary dworzec kolejowy, zrujnowany przez silne trzęsienie ziemi w 1963 roku, łaźnie Daut Pasha Hammam i Chifte Hammam, Meczet Mustafy Paszy oraz twierdzę Skopje Kale.

Twierdza Kale to bardzo ważny element krajobrazu Skopje. Znajduje się w najwyższym punkcie stolicy i króluje nad północną, starą częścią miasta. Dzięki swojemu położeniu jest bardzo dobrym punktem widokowym na panoramę Skopje. Pierwsze fortyfikacje w tym miejscu datowane są na VI wiek - niektóre jej elementy przetrwały do dziś. Cześć twierdzy została przebudowa, część zniszczona przez trzęsienie ziemi w latach 60. Na terenie twierdzy odkryto także fundamenty świątyni chrześcijańskiej z XIII w.  

Wyjeżdżamy ze Skopje w kierunku miejscowości Gradsko, gdzie odwiedzimy winnicę Stobi. Będzie możliwość wykupienia lunchu i degustacji wina (płatne dodatkowo 18 eur /os.). Po lunchu zatrzymamy się w starożytnych ruinach Stobi, które są największym stanowiskiem archeologicznym w Macedonii. Prace wykopaliskowe odsłoniły pozostałości wielu monumentalnych budowli. Można tu zobaczyć m.in. trybuny dużego teatru, fundamenty okazałej bazyliki episkopalnej oraz resztki willi zamożnych mieszkańców miasta. Wiele z nich było ozdobionych cennymi, zachowanymi do dziś mozaikami podłogowymi, z których najsławniejsze są te odkryte w niewielkim baptysterium - z tej właśnie budowli pochodzi motyw kolorowego pawia widniejący na macedońskiej monecie. 

Wracamy do Skopje, gdzie w hotelu czeka na nas kolacja.

Dzień 6
Północna Macedonia. Wizyta w wiosce Gorno Nerezi. Kanion Matka. Tetovo. Przyjazd do Ochrydy. Trasa ok. 190 km.
Kanion Matka w Macedonii Północnej

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszamy w kierunku Ochrydy. 
Zatrzymamy się w wiosce Gorno Nerezi, gdzie w Cerkwi św. Pantelejmona podziwiać będziemy freski z czasów bizantyjskich.

Następnie dotrzemy do Kanionu Matka, słynącego nie tylko ze wspaniałych widoków, ale również bogatej flory i fauny. To ulubione miejsce wypoczynku i rekreacji zarówno mieszkańców Skopje, jak i odwiedzających tę część kraju turystów. Znaleźć tu można urocze, niewielkie cerkwie, a także trasy spacerowe. Teren kanionu słynie ze zjawisk krasowych. Są tu m.in. jaskinie o długości ponad 170 metrów i studnie o głębokości do 35 metrów. Vrelo jest najgłębszą jaskinią podwodną na Bałkanach, drugą najgłębszą w Europie i jedną z 5 najgłębszych jaskiń podwodnych na świecie. Z ponad tysiąca gatunków roślin, które występują na tym obszarze, aż 20% to gatunki niezwykle rzadkie bądź endemiczne. Wizyta w kanionie to także szansa na zaobserwowanie sępa płowego, który żyje w tych okolicach.

Ruszamy w dalszą drogę i zatrzymujemy się w miejscowości Tetovo, aby zobaczyć Šarenę Dżamija, czyli malowany meczet, zbudowany w 1438 roku, a następnie przebudowany w 1833 roku przez Abdurrahmana Paszę. 

Docieramy do Ochrydy. 
Kolację zjemy w tradycyjnej macedońskiej restauracji, gdzie będziemy mieli okazję skosztować lokalnych potraw i wina. Obejrzymy także pokaz tradycyjnych macedońskich tańców przy akompaniamencie muzyki ludowej.

Dzień 7
Zwiedzanie Ochrydy w Północnej Macedonii – kościół św. Zofii, twierdza Cara Samuela, Jezioro Ochrydzkie. Rzeka Czarny Drim w Strudze. Trasa ok. 60 km.
Jezioro Ochrydzkie

Ochryda jest jednym z najstarszych ośrodków chrześcijaństwa na całych Bałkanach. Słynie z pięknego położenia, fantastycznie czystych wód Jeziora Ochrydzkiego, pięknej starówki i charakterystycznego, bałkańskiego klimatu.

Po śniadaniu zaczniemy zwiedzanie miasta od Placu Ochrydzkiego i spaceru wąskimi, brukowanymi uliczkami starego miasta. Najpierw zobaczymy Dom Robevci - dom rodzinny jednej z najbogatszych rodzin w Ochrydzie z XIX wieku, następnie kościół św. Zofii, który jest klasycznym przykładem macedońskiej sztuki średniowiecznej, Starożytny Teatr - zbudowany w 200 r.p.n.e. i wykorzystywany do walk gladiatorów , kościół św. Klemensa z XIII wieku położony na Plaosniku, który w XV wieku został zamieniony w meczet i z powrotem w kościół w XVI wieku, oraz cerkiew Św Jana Kaneo z XIII wieku. Pieszo udamy się do twierdzy cara Samuela na wzgórzu, skąd rozciąga się najpiękniejszy widok na Ochrydę. Odwiedzimy także klasztor św. Nauma. Założony ponoć przez samego św. Nauma, którego grobowiec znajduje się w tutejszej cerkwi, co przyciąga wielu pielgrzymów. Kameralna cerkiew klasztorna to doskonały przykład architektury bizantyjskiej, a freski ozdabiające wnętrze należą do najcenniejszych w Macedonii. Jednak największym atutem klasztoru jest jego położenie na skale opadającej wprost w wody Jeziora Ochrydzkiego. Po zwiedzaniu można odpocząć w jednej z restauracji nad rozlewiskami i źródłami krasowymi rzeki Czarny Drin, wypływającej spod masywu najwyższego w okolicy szczytu Magaro.

Po zwiedzeniu pięknej Ochrydy pojedziemy do sąsiedniego miasta, Strugi, gdzie udamy się na pieszą wycieczkę wzdłuż rzeki Czarny Drim.

Powrót do hotelu i kolacja.  

Ewentualnie, dla chętnych, opcjonalna wycieczka do wioski Vevcani na kolację w lokalnej restauracji (dodatkowo płatne 18 eur /os.)

Dzień 8
Przejazd z Ochrydy do Tirany. Wylot do Polski. Trasa ok. 145 km.

Po śniadaniu wyjazd z Ochrydy w kierunku lotniska w Tiranie. Wylot do Polski.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 3 898,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

848,- PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota 
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Tirana– Warszawa, w obie strony z przesiadką 
 • Wycieczki oraz bilety wstępu wymienione w programie 
 • Zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w pokoju 2-osobowym
 • Wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje) 
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej 
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników  
 • Napojów do posiłków 
 • Dodatkowych posiłków nie wymienionych w programie 
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Wydatków indywidualnych 
 • Ewentualnych dodatkowych atrakcji 
 • lunchu i degustacji wina w Njegus (dodatkowo płatne 28 eur /os.). 
 • lunchu i degustacji wina w Stobi (dodatkowo płatne 18 eur /os.) 
 • kolacji w lokalnej restauracji w Vevcani (dodatkowo płatne 18 eur /os.) 
 • Wszystkiego, co nie zostało opisane w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Wiza Kosowo

Obywatele polscy podróżujący do Kosowa nie podlegają obowiązkowi wizowemu. Granicę Kosowa można przekraczać na podstawie ważnego paszportu. Osoby nieletnie podróżujące bez rodziców powinny mieć stosowną zgodę opiekunów prawnych potwierdzoną notarialnie na podróżowanie pod opieką osób trzecich. W przypadku, gdy osoba nieletnia podróżuje w towarzystwie jednego z rodziców, wówczas powinien on mieć pisemną zgodę drugiego rodzica.

Każdy uczestnik wycieczki powinien we własnym zakresie zadbać o to, by posiadać wszystkie wymagane dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy.

Dowiedz się więcej

Więcej informacji o zwiedzanych krajach znajduje się na naszych stronach, gdzie jest wiele informacji dotyczących np. klimatu, różnicy czasu, napiwków, ewentualnego wymogu posiadania wizy czy wykonania odpowiednich szczepień:
https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/albania
https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/polnocna-macedonia
 

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

21ALRTR01CPL1709