Podczas tej wyprawy odkryjesz najpiękniejsze miejsca Chorwacji, Czarnogóry oraz Bośni i Hercegowiny.
Wybrzeże Adriatyku od zawsze przyciągało turystów nie tylko słoneczną pogodą, doskonałym winem i jedzeniem, ale także wspaniałą architekturą. Znajdziemy tu urokliwe nadmorskie miasta, z których wiele objętych zostało patronatem UNESCO ze względu na historyczną zabudowę Starego Miasta, imponujące pałace i piękne kościoły. Jednak cały ten obszar ma do zaoferowania dużo więcej. Wystarczy nieznacznie oddalić się od wybrzeża, aby napotkać cudowną przyrodę i historyczne zabytki, które zapierają dech w piersiach, ale także wiele miejsc przypominających o współczesnej i często bardzo krwawej historii tego regionu.
Podczas naszej podróży wzdłuż wybrzeża Adriatyku połączymy obcowanie z naturą ze zwiedzaniem świetnie zachowanych średniowiecznych miast Kotor i Budva w Czarnogórze. Z kolei w Bośni i Hercegowinie odwiedzimy miasto Mostar i jego słynny kamienny most oraz zajrzymy za żelazną kurtynę, gdy odwiedzimy tajny przeciwatomowy bunkier Tito w Konjicu. Zatrzymamy się również w lokalnej winnicy, skosztujemy fantastycznej szynki z Njegusi i zobaczymy jak w okolicy produkuje się oliwę z oliwek i inne pyszności.
Tę pełną wrażeń wycieczkę zakończymy trzema relaksującymi dniami w Dubrowniku, gdzie będziemy podziwiać perłę wybrzeża Adriatyku z jej pięknymi placami i zabytkami.
-
Typ Wycieczki objazdowe
-
Pilot Polski
-
Wiza Nie
-
Szczepienia Nie
-
Waluta Marka zamienna (BAM), euro
- Dzień 1
- Lot Warszawa - Dubrownik. Średniowieczne miasto Budva, Czarnogóra
- Dzień 2
- Królewskie miasto Cetynia, lokalna produkcja szynki, wspaniała trasa widokowa i spacer po Kotorze
- Dzień 3
- Budva - Trebinje - Blagaj - Mostar. Degustacja wina i klasztor derwiszów w Blagaj
- Dzień 4
- Mostar - Konjic - Mostar. Tajny bunkier Tito w Konjicu i zwiedzanie miasta Mostar
- Dzień 5
- Mostar - Delta Neretwy - Dubrownik. Rejs statkiem z muzyką i lunchem, przyjazd do Dubrownika
- Dzień 6
- Dubrownik. Spacer po mieście i czas do własnej dyspozycji
- Dzień 7
- Dubrownik. Dzień do własnej dyspozycji lub wycieczka do Konavle, zakupy lokalnych produktów, zwiedzanie zabytkowego młyna wodnego i pożegnalna kolacja
- Dzień 8
- Przelot Dubrownik – Warszawa
Program wycieczki
Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.
Po wylądowaniu w Dubrowniku od razu skierujemy się dalej na południe w kierunku Czarnogóry i Budvy - starego miasta portowego nad Adriatykiem.
Budva została założona 2500 lat temu i tym samym jest najstarszym miastem na wybrzeżu adriatyckim. Stare miasto położone na wąskim przesmyku, otoczone jest weneckimi murami miejskimi. Perła Bałkan przyciąga turystów malowniczymi widokami, zabytkową starówką, wyjątkową roślinnością śródziemnomorską oraz wieloma piaszczystymi plażami. Największą uwagę przykuwa średniowieczna cytadela i mury obronne. Podczas naszego spaceru po zabytkowej, zamkniętej dla ruchu samochodowego starówce odwiedzimy m.in. najstarszą świątynię sakralną Czarnogóry czyli Kościół św. Marii in Punta z obleganym przez turystów obrazem Madonna de Punta, Konkatedrę św. Jana Chrzciciela czy XIX wieczną cerkiew św. Trójcy
Późnym popołudniem dotrzemy do naszego hotelu na obrzeżach starego miasta, gdzie zakończymy dzień smaczną kolacją.
Po śniadaniu udamy się do Cetyni - jednego z najpiękniejszych i najważniejszych historycznie miast Czarnogóry. To spokojne i odrobinę senne miasteczko, położone jest w pięknej okolicy masywu gór Lovcen. Cetynia to dawna stolica Czarnogóry (w latach 1878-1918 była stolicą niepodległego Królestwa Czarnogóry). Zwiedzimy tu Pałac Króla Mikołaja, który obecnie został przekształcony w muzeum. Król Mikołaj jest jedną z najważniejszych postaci w najnowszej historii kraju a rządził Czarnogórą w latach 1860-1918. To małe muzeum pozwoli nam zapoznać się z burzliwą historią kraju. W Cetyni zobaczymy również Pałac Królewski, który jest zdecydowanie najskromniejszą budowlą tego typu w Europie.
W drodze powrotnej przejedziemy nowo wybudowaną drogą przez góry, gdzie zatrzymamy się w małej, przytulnej wiosce Njegusi, znanej z wyrobu suszonych szynek, których oczywiście będziemy mieli okazję skosztować. Po degustacji wyruszymy w absolutnie fantastyczną trasę widokową ponad Zatoką Kotorską. Ta trasa - tzw. droga królewska ma niecałe 9 km, a podczas przejazdu do pokonamy aż 18 ostrych zakrętów.
Na końcu tej drogi znajduje się miasto Kotor otoczone wapiennymi górami. Starówka w Kotorze i fortyfikacje miejskie zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1979 roku, co łatwo zrozumieć zwiedzając to fantastycznie zachowane miasto.
Stare Miasto pochodzi z XIV i XV wieku i jest unikalnym przykładem średniowiecznej zabudowy. Brukowane i marmurowe uliczki tworzą labirynt poprzecinany pięknymi placami. Na jednym z placów znajduje się symbol miasta, Katedra św. Tryfona, która pochodzi z końca XII wieku. Podczas naszej wycieczki po Kotorze zanurzymy się w jego historię i przyjrzymy się z bliska wielu średniowiecznym budynkom.
Po dniu pełnym wrażeń późnym popołudniem wrócimy na nocleg do Budvy.
Dziś żegnamy się z Czarnogórą i witamy Bośnię i Hercegowinę. Pierwszym naszym przystankiem jest miasteczko Trebinje, pięknie położone nad rzeką Trebisnjica, którą przecina imponujący XVI-wieczny most Arslanagic. Okolica słynie z produkcji wina więc oczywiście my również udamy się na degustację trunku, który od wieków produkowany jest na tym obszarze.
Następnie udamy się w kierunku Blagaj, do klasztoru derwiszów. W blagajskim tekke derwiszów już nie ma, a jedyne co po nich pozostało, to urokliwie położona budowla u stóp niesamowitego urwiska. Najprościej mówiąc derwisze to muzułmańscy mnisi, którzy lubią tańczyć, a tak poważnie derwisz to członek muzułmańskiego bractwa religijnego o charakterze mistycznym. Bractwa derwiszów zaczęły powstawać w XI wieku i opierały się na doktrynie sufizmu. Klasztor jest pięknie położony nad brzegiem rzeki Buna i był użytkowany przez derwiszów od połowy XVII wieku. Pod rządami komunistycznymi religia muzułmańska była zakazana, klasztor został przekształcony w Jugosłowiańskie Muzeum Narodowe. W latach 90. część kompleksu popadła w ruinę, ale z pomocą lokalnych organizacji muzułmańskich klasztor został odbudowany na początku 2010 r. i udostępniony do zwiedzania. Pobliskie miasto Blagaj to miasto osmańskie z zupełnie innym układem architektonicznym niż pozostałe miasta, które odwiedziliśmy wzdłuż Adriatyku.
Późnym popołudniem udamy się w kierunku Mostaru, gdzie spędzimy noc. Miasto położone jest nad rzeką Neretwa, liczy 113 000 mieszkańców i jest piątym co do wielkości miastem Bośni i Hercegowiny. Historyczne centrum miasta, położone po obu stronach rzeki Neretwy zostało zbudowane w okresie osmańskim.
Dzisiejszy dzień zaczynamy od przejazdu około 70 km na północ od Mostaru do jednego z najdziwniejszych budynków na całych Bałkanach, tajnego przeciwatomowego bunkru Tito w Konjicu. Współczesna historia byłej Jugosławii jest ściśle z jednym człowiekiem, Josipem Broz Tito. Tito urodził się w 1892 roku i dorastał w ciężkich warunkach. Jego matka była Słowenką a ojciec Chorwatem. Nic nie wskazywało na to, że Tito stanie się najbardziej wpływową osobistością na Bałkanach w XX wieku. Jako partyzant w czasie II wojny światowej Tito dorobił się fortuny, a po wojnie szybko awansował w strukturach komunistycznych, czego kulminacją było zdobycie fotela prezydenta ówczesnej Jugosławii. Funkcję tą sprawował nieprzerwanie w latach 1953-1980.
W małym mieście Konjic, w latach 1953-79, w najgłębszej tajemnicy, na zlecenie Tito, zbudowano bunkier, który mógł pomieścić najważniejsze osobistości Jugosławii w przypadku ataku nuklearnego. Z miejscem dla ponad 350 osób i łącznej powierzchni 6,4 km2 bunkier był trzecią co do wielkości inwestycją w Jugosławii podczas całego panowania Tito.
Po zwiedzaniu udamy się na obiad, podczas którego spróbujemy lokalnych specjałów, a następnie wrócimy do Mostaru. Resztę dnia spędzimy w tym wyjątkowo pięknym i świetnie zachowanym, średniowiecznym mieście. Oczywiście zobaczymy też słynny Stari Most (4 metry szerokości, 30 metrów długości, a wysokość nad lustrem wody to 24 metry). Stary most jest symbolem Mostaru i wspaniałym przykładem architektury osmańskiej. To dzieło architekta o nazwisku Sinan, który zaprojektował także najważniejsze meczety w Stambule. Pierwotna konstrukcja powstała w 1566 roku i przez 427 lat swojej historii przetrwała szereg wojennych zawirowań. Aż do czasów wojny z lat 90. XX wieku. Stąpając współcześnie po Starym Moście w Mostarze nie spacerujemy po oryginalnej konstrukcji. Ta runęła do wód rzeki Neretwy dokładnie 9 listopada 1993 roku, po ciężkim ostrzale mostu przez chorwacką armię, która atakowała wtedy wschodnią część miasta. Poza stosem kamieni, do rzeki runęło ponad 400-letnie, otomańskie dziedzictwo kulturowe. Stary Most odbudowano dzięki międzynarodowemu wsparciu i otwarto ponownie 23 lipca 2004 r. Aktualnie obiekt znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
Reszta dnia jest do Państwa dyspozycji. Warto wybrać się na spacer po starym mieście i poczuć wieczorny spokój, kiedy jednodniowi turyści opuszczą miasto. Jest tu wiele bardzo dobrych restauracji i kawiarni, które przyciągają smaczną, lokalną kuchnią i mnóstwem dobrego wina.
Dzisiejszy dzień to pożegnanie Bośni i Hercegowiny i spotkanie z Chorwacją. W drodze do Dubrownika zatrzymamy się w delcie Neretwy, gdzie rzeka wpada do Adriatyku. Jest to wyjątkowo żyzny obszar, na którym uprawia się wiele rodzajów warzyw, owoców, roślin. Ptaki wędrowne gromadzą się tu wiosną i jesienią, a w wodzie rzeki rozmnaża się wiele gatunków ryb. Mniejszymi łodziami udamy się w rejs po delcie skąd będziemy podziwiać tę malowniczą okolicę. Podczas rejsu zjemy lunch składający się z lokalnych przysmaków, a posiłek umilać nam będzie bałkańska muzyka.
Następnie pojedziemy dalej w kierunku Dubrownika, który z pewnością zachwyci nas swoim pięknem i elegancją. Widok na Stradun, główną ulicę wyłożoną marmurowym kamieniem, a także liczne barokowe pałace i mury miejskie robią wrażenie na każdym gościu przybywającym do tego najpiękniejszego miasta nad Adriatykiem.
Zatrzymamy się w hotelu, położonym w nowszej części Dubrownika. Po chwili relaksu spotykamy się w hotelowej restauracji na zasłużonej kolacji.
Historia Dubrownika rozpoczyna się w VI wieku, kiedy plemiona Chorwackie przybyły w te rejony, aby uciekając przed barbarzyńcami. Utworzyły one szereg małych osad, które stopniowo na przestrzeni wieków łączyły się ze sobą, tworząc miasto osłonięte słynnymi już dziś murami obronnymi. Epoka prawdziwego dobrobytu Dubrownika rozpoczęła się w XV wieku, wraz z proklamacją Republiki Raguzy, zwanej również Republiką Dubrownicką. Była to niezależna republika arystokratyczna z własnymi organami państwowymi, własną walutą oraz flagą z podobizną św. Błażeja, patrona miasta. Republika Raguzy była pierwszym krajem europejskim, w którym zniesiono niewolnictwo. Dubrownik miał własną flotę handlową utrzymująca połączenia z Egiptem, Bliskim Wschodem, Sycylią, Francją, Hiszpanią oraz Stambułem i dzięki temu był jednym najbardziej cenionych partnerów handlowych na świecie.
Jednak w XVII wieku, po czasach dobrobytu nastąpił głęboki kryzys polityczny i gospodarczy. Jego kulminacją było silne trzęsienie ziemi w 1667 roku, które niemal doszczętnie zniszczyło miasto oraz epidemia dżumy, podczas której zmarło 80% mieszkańców miasta. W 1808 r. Republika otrzymała śmiertelny cios, gdy armia Napoleona wkroczyła do miasta. W latach 1815-1918 Dubrownik był częścią Cesarstwa Austro-Węgierskiego, a następnie stał się częścią królestwa, które miało stać się Jugosławią.
Za rządów marszałka Tito, Dubrownik stał się kurortem znanym na całym świecie. Niestety, wojna jugosłowiańska przyczyniła się do ogromnych zniszczeń nie tylko w Dubrowniku, ale całej Chorwacji. W wielu miejscach są tego ślady do dnia dzisiejszego. W październiku 1991 roku Dubrownik zaatakowały wojska serbskie i czarnogórskie. Oblężenie trwało do maja 1992 roku.
Dubrownik nadal pod wieloma względami czuje się niezależną republiką, oddzieloną od reszty Chorwacji zarówno geograficznie, jak i historycznie. Wjazd do miasta prowadzi przez miejską bramę Pile zbudowaną w 1537 roku. W średniowieczu miasto było co noc zamykane, a klucze oddawane były władcy miasta. W obrębie muru znajduje się Stradun, stara ulica handlowa miasta, która ciągnie się aż do starego rynku Luza.
Podczas naszego spaceru po mieście zobaczymy mury obronne, większość pałaców, placów i zabytkowych kościołów. W Dubrowniku warto wybrać się na spacer właśnie po murach miejskich lub wjechać kolejką linową na szczyt ponad miastem, skąd widok jest oszałamiający na całe miasto. Ponadto można zwiedzić kilka muzeów - nasz pilot oczywiście udzieli Państwu wskazówek i informacji.
Na dzisiaj zaplanowaliśmy dzień wypoczynku w Dubrowniku lub możliwość wykupienia półdniowej wycieczki w okolice Konavle. (Wycieczka nie jest wliczona w cenę wycieczki i należy ją zakupić osobno)
Około południa udamy się do Konavle – najbardziej na południe wysuniętego miejsca w Chorwacji w południowo-zachodniej części riwiery dubrownickiej. Bardzo widokowa trasa wiodąca wzdłuż wybrzeża, a później gór, zaprowadzi nas w głąb lądu. Zobaczymy m.in. pochodzącą z czasów Rzeczpospolitej Dubrownickiej twierdzę Sokol, położoną na przełęczy w kierunku Bośni i Hercegowiny, która została zbudowana na rzymskich ruinach, a swój rozkwit przeżywała w XV i XVI wieku, dopóki gwałtowne trzęsienie ziemi nie zmusiło lokalnych władców do ucieczki do Dubrownika. W okolicy znajduje się również bardzo piękny klasztor franciszkanów wybudowany w XV wieku. W pobliżu zobaczymy Drogę Napoleona, która jest pozostałością drogi zbudowanej przez jednego z generałów Napoleona podczas najazdu na okolicę na początku XIX wieku. W okolicy znajdują się również pozostałości rzymskiego wiaduktu, zabytki iliryjskie oraz wiele innych ciekawych miejsc, które pokazują znaczenie tego obszaru na przestrzeni wieków.
Odwiedzimy młyny wodne na rzece Ljuta, które w przeszłości miały ogromne znaczenie, ponieważ służyły do mielenia mąki i produkcji oliwy z oliwek. Wszystko to wygląda jak rodzaj skansenu, pracownicy występują w historycznych strojach, a my będziemy mieć okazję zobaczyć jak w przeszłości powstawały lokalne produkty, a może nawet skosztujemy niektórych z nich.
Naszą wycieczkę zakończymy posiłkiem w wykwintnej restauracji z widokiem na morze, po czym wrócimy do naszego hotelu w Dubrowniku.
W zależności od godziny wylotu, udamy się na lotnisko w Dubrowniku i walizką pełną wrażeń z Półwyspu Bałkańskiego wrócimy do naszych domów.
Wycieczka fakultatywna do Konavle
Zakupy lokalnych produktów, zwiedzanie zabytkowego młyna wodnego i pożegnalną kolację. Dzień 7.
Dla żądnych przygód będzie dziś okazja wzięcia udziału w ekscytującej wycieczce.
Około południa udamy się na południe do Konavle – najbardziej wysuniętego na południe miejsca w Chorwacji w południowo-zachodniej części riwiery dubrownickiej. Bardzo widokowa trasa wzdłuż wybrzeża, a później gór, zaprowadzi nas w głąb lądu. Zobaczymy m.in. pochodzącą z czasów Rzeczpospolitej Dubrownickiej twierdzę Sokol, położoną na przełęczy w kierunku Bośni i Hercegowiny, która została zbudowana na rzymskich ruinach, swój rozkwit przeżywała w XV i XVI wieku, dopóki gwałtowne trzęsienie ziemi nie zmusiło lokalnych władców do ucieczki do Dubrownika. W okolicy znajduje się również bardzo piękny klasztor franciszkanów wybudowany w XV wieku. Na pobliskim polu zobaczymy Drogę Napoleona, która jest pozostałością drogi zbudowanej przez jednego z generałów Napoleona podczas najazdu na okolicę na początku XIX wieku. W okolicy znajdują się również pozostałości rzymskiego wiaduktu, zabytki iliryjskie oraz wiele innych ciekawych miejsc, które pokazują znaczenie tego obszaru na przestrzeni wieków.
Odwiedzimy młyny wodne na rzece Ljuta, które w przeszłości miały ogromne znaczenie, ponieważ służyły do mielenia mąki i produkcji oliwy z oliwek. Wszystko to wygląda jak rodzaj skansenu, pracownicy występują w historycznych strojach, a my będziemy mieć okazję zobaczyć jak w przeszłości powstawały lokalne produkty, a może nawet posmakujemy niektórych z nich.
Naszą wycieczkę zakończymy posiłkiem w restauracji z widokiem na morze, po czym wrócimy do naszego hotelu w Dubrowniku.
Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 uczestnikach.
Cena za osobę: 598 PLN
Informacja o cenie
- Dopłata do pokoju 1-osobowego
-
2023: 998,- PLN
2024: 1 498,- PLN - Cena zawiera
-
- opiekę polskiego pilota
- przelot rejsowy Warszawa – Dubrownik – Warszawa w klasie ekonomicznej w obie strony
- zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w pokojach 2 - osobowych
- śniadania: codziennie, obiady: 2,3,4,5 dzień, kolacje: 1,3,5 dzień
- wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
- transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
- ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
- Cena nie zawiera
-
- dopłaty do pokoju 1-osobowego
- napojów do posiłków
- napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców
- wydatków indywidualnych
- wycieczki do Konavle z pożegnalną kolacją – dzień 7
- wszystkiego, co nie zostało wymienione w "cenie zawiera"
Informacje praktyczne
Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.
Informacje o podróży
Bagaż
Zalecamy zabranie ze sobą małego plecaka lub torby, ponieważ najczęściej dopiero wieczorem będzie dostęp do bagażu głównego. Nie ma konieczności zabierania ze sobą ręczników.
Liczba uczestników
Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.
Z ręką na sercu
Hotel
Nasz hotel w Dubrowniku znajduje się w nowej części miasta, ma z wygodny i łatwy dostępem zarówno do morza jak i starego miasta. Autobusem publicznym podróż na stare miasto zajmuje około 10 minut. Jeśli zdecydują się Państwo na spacer, trzeba pokonać 2,5 km (30 minut)
Ogólne zasady podróży
Wymagania w zakresie sprawności fizycznej
Ubezpieczenie podróżne
Ubezpieczenie podróżne Allianz
Piloci Albatros Travel
Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane.
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.
Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.
Paszport
Podróż z małoletnimi
Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.
Miejsce w samolocie
Posiłki specjalne
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.
Miejsce w autokarze
Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.
Zastrzeżenia/zmiany
Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty.
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.
Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania.
Albatros Oceny gości
Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark