Bałtycka Odyseja

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wilno, Ryga, Tallin i Sztokholm

AUTOKAREM

Odwiedź 3 bałtyckie kraje ze swoimi urokliwymi stolicami, tak bardzo podobne do siebie pod wieloma względami, a jednocześnie tak różne. Litewskie Wilno, niczym bałtycka Jerozolima z mnogością kościołów i przede wszystkim Ostrą Bramą, to miasto szczególne, które nastraja nostalgicznie i gdzie na każdym kroku mijamy miejsca związane z historią Polski. Wspaniała Ryga na Łotwie, zwana Paryżem regionu bałtyckiego, przeszła największą w swojej historii transformację i uwodzi turystów piękną architekturą i zachwycającym widokiem na potężną rzekę Dźwinę. Maleńki Tallin w Estonii oferuje zupełnie wyjątkowy bajkowy urok i trudno jest słowami opisać piękno tego miasta.

Zwieńczeniem naszej wyprawy będzie wizyta w położonym na wodzie królewskim mieście Sztokholm, stolicy Szwecji. 

A to wszystko podczas jednej wycieczki wokół Bałtyku!

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Autokarem

 • Pilot polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta SEK, EUR

Program wycieczki
Dzień 1 Przejazd autokarem z Warszawy do Wilna
Dzień 2 Wilno. Zwiedzanie miasta
Dzień 3 Wilno – Szawle - Ryga. Góra Krzyży w okolicy Szawle. Przejazd w kierunku stolicy Łotwy
Dzień 4 Ryga. Zwiedzanie stolicy Łotwy
Dzień 5 Ryga – Parnawa – Tallin. Uzdrowisko w Parnawie. Przejazd do stolicy Estonii
Dzień 6 Tallin. Zwiedzanie stolicy Estonii. Nocny prom do Sztokholmu
Dzień 7 Sztokholm. Zwiedzanie stolicy Szwecji
Dzień 8 Sztokholm - Olandia - Karlskrona. Przejazd przez Szwecję. Wyspa Olandia. Nocny prom linii Stena Line do Polski
Dzień 9 Przejazd autokarem z Gdyni do Warszawy

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
3 498,–
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przejazd autokarem z Warszawy do Wilna 470 km
Główna ulica Wilna - Prospekt Giedymina

Wyjazd autokarem z Warszawy. Przejazd przez północno-wschodnią Polskę w kierunku granicy z Litwą. Pierwszym celem naszej podróży jest Litwa, kraj, z którym Polskę łączą historyczne więzi. Polsko-litewska unia polityczna była potęgą Europy środkowo-wschodniej w latach 1385 – 1795. W swoich początkach Rzeczpospolita Obojga Narodów była unią personalną łączącą władców Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego. W 1385 roku Królowa Polski, Jadwiga, wyszła za mąż za Wielkiego Księcia Litwy, Władysława Jagiełłę, który zasiadł na tronie Polski w 1386 roku. Jednym z powodów powstania unii było stworzenie przymierza wobec zagrożenia ze strony Zakonu Krzyżackiego i Imperium Mongolskiego. Terytorium ówczesnej Litwy rozciągało się na obszarach dzisiejszej Białorusi i Ukrainy, cechowało się niskim zaludnieniem oraz słabą urbanizacją, ale było cztery razy większe niż Polska i w jego skład wchodziły takie miasta słowiańskie jak Kijów i Smoleńsk. Ostateczna forma unii powstała w 1569 roku, po zawarciu unii lubelskiej, kiedy to polska i litewska szlachta uchwaliła, z obawy przed wewnętrznym rozbiciem i zewnętrznym zagrożeniem, zamianę unii personalnej na unię rzeczywistą. W drugiej połowie XVII wieku unia wstrząsana była powstaniami Kozaków i wojnami z Rosją, Szwecją i Imperium Osmańskim. W historii zapisał się najazd szwedzkiego króla, Karola Gustawa X, który został nazwany potopem szwedzkim. Unia Polski i Litwy zakończyła się wraz z pierwszym rozbiorem w 1772 roku. Rosja, Prusy i Austria zaanektowały swoje części terytorium kraju i unia przestała istnieć w 1795 roku.
Po południu przekroczymy granicę z Litwą. Wieczorem dojedziemy do stolicy kraju, Wilna, gdzie zatrzymamy się na dwie noce.

Dzień 2
Wilno. Zwiedzanie miasta
Widok na Stare Miasto w Wilnie

Pod względem powierzchni Litwa jest największym z trzech krajów bałtyckich, zaś Wilno, w którym łączą się rzeki Wilia i Wilejka, jest największym miastem kraju, liczącym blisko pół miliona mieszkańców. 
Po śniadaniu rozpoczniemy jego zwiedzanie. Wilno jest kosmopolitycznym miastem, słynącym z mnogości kościołów, dlatego czasem nazwane jest Jerozolimą regionu bałtyckiego. W trakcie zwiedzania zobaczymy kościół św. Piotra i Pawła z jego niezliczonymi sztukateriami, pałac prezydencki, uniwersytet oraz sklepiki rzemieślnicze na starym mieście, które słyną z wyrobów z bursztynu i lnu. Mimo, iż Wilno zwane jest miastem baroku, mamy tutaj przykłady architektury gotyckiej, renesansowej i wielu innych stylów. Jedną z największych atrakcji turystycznych jest Baszta Giedymina i Plac Katedralny. W XX wieku naziści zamordowali 50 tys. Żydów mieszkających w Wilnie. Warto odwiedzić muzeum KGB przypominające o wydarzeniach tamtych lat. 
Po południu będzie czas wolny na samodzielne poznawanie tego wspaniałego miasta.

Wieczorem zjemy kolację (w cenie dla osób, które zakupiły pakiet kolacyjny).

Dzień 3
Wilno – Szawle - Ryga. Góra Krzyży w okolicy Szawle. Przejazd w kierunku stolicy Łotwy 350 km
Góra Krzyży w Szawle, Litwa. Jest ich tu ponad 100.000

Rano opuścimy Wilno i udamy się na Górę Krzyży (Kryžių kalnas) położoną w okolicach miasta Szawle, która jest jednym z najbardziej fascynujących i najświętszych miejsc Litwy. Na tym właśnie wzgórzu Litwini wznieśli niezliczoną ilość krzyży każdej możliwej wielkości, kształtu i barwy. Nikt nie wie, kiedy wzniesione na niej zostały pierwsze krzyże, ale wszystko wskazuje na XIV wiek, kiedy Litwa przyjęła chrześcijaństwo. Po zdławieniu powstania przeciwko caratowi w 1863 roku, Litwini zaczęli wznosić krzyże ku pamięci zamordowanych członków swoich rodzin. Kiedy nieznane było miejsce pochówku zamordowanych, umieszczano na wzgórzu krzyż ku ich pamięci. W czasach terroru sowieckiego krzyże wznoszone były na znak protestu przeciwko okupacji. W ostatnich latach przed upadkiem komunizmu znacząco wzrosła liczba krzyży tu stawianych, jako manifestacja tęsknoty za niepodległością. 
Następnie skierujemy się w kierunku Łotwy. W drodze do Rygi, pojedziemy na wybrzeże i obejrzymy, pięknie położony nad Zatoką Ryską, najpopularniejszy kurort wakacyjny, czyli Jurmałę. Charakterystyczne dla tego miejsca są secesyjne domy, które zostały zbudowane wzdłuż brzegu morza. 
Po przyjeździe, zameldujemy się w hotelu.

Dzień 4
Ryga. Zwiedzanie stolicy Łotwy
Dom Czarnogłowych w Rydze

Dziś będziemy zwiedzać Rygę, największą z trzech bałtyckich stolic. Miasto jest położone nad rzeką Dźwiną, blisko jej ujścia do Bałtyku. Rzeka wykorzystywana była przez Wikingów i hanzeatyckich kupców, jako szlak handlowy na wschód. W okolicy przeprowadzono szeroko zakrojone prace archeologiczne, podczas których odnaleziono wiele obiektów z tych czasów. Również w samej Rydze prowadzono w tym okresie handel, a miasto należało do najzamożniejszych i najpotężniejszych miast handlowych nad Bałtykiem. Miasto zostało założone w 1201 roku. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru przez średniowieczne centrum miasta. Zobaczymy wspaniałą architekturę z różnych epok, co pozwoli na poznanie historii miasta. Ryga jest mieszanką różnych kultur regionu Bałtyku. Była największym miastem podczas szwedzkiego panowania w XVII wieku, o czym przypomina nam Brama Szwedzka, którą będziemy mieli okazje zobaczyć. Jest ona jedynym zachowanym do dzisiejszych czasów fragmentem muru miejskiego, który chronił miasto przed atakiem z zewnątrz. Brama Szwedzka została wykuta w murze w 1698 roku podczas szwedzkiej okupacji. 

Po południu będzie czas wolny. Proponujemy spacer po mieście poza starówką. Znaleźć tam można wiele dobrze zachowanych secesyjnych kamieniczek. 

Wieczorem zjemy kolację (w cenie dla osób, które zakupiły pakiet kolacyjny).

Dzień 5
Ryga – Parnawa – Tallin. Uzdrowisko w Parnawie. Przejazd do stolicy Estonii 310 km
Parnawa - popularny kurort w Estonii

Dziś udamy się dalej na północ wzdłuż wybrzeża Bałtyku i wjedziemy do Estonii. Po drodze odwiedzimy Parnawę, niewielką nadmorską miejscowość, która jest znanym uzdrowiskiem z wieloma różnorodnymi obiektami, począwszy od wielkich pałaców wodnych do zabytkowych łaźni.

Następnie pojedziemy do Tallina, stolicy kraju. Nie jest jasne, skąd wzięła się nazwa miasta, ale jedna z hipotez głosi, że jest to zbitka estońskich słów „Taani linn”, oznaczających „duński gród”. Rewal to historyczna nazwa Tallina w języku niemieckim, duńskim i szwedzkim. Tallin znajduje się u stóp zamku, czyli grodu, który mógł zostać zbudowany na rozkaz duńskiego króla Waldemara II Zwycięskiego po bitwie pod Lyndanisse w 1219 roku. Według legendy, kiedy Duńczycy przegrywali, na wojska Waldemara spadła z nieba czerwona flaga z białym krzyżem – Dannebrog (obecna flaga Danii).

Reszta dnia będzie przeznaczona na samodzielnie zwiedzanie miasta. Wielkość starego miasta pozwala na odkrycie każdego zaułku, ale niektóre uliczki są szczególnie urokliwe. Katariina Gild to uliczka z wyraźnie średniowiecznym urokiem i wieloma sklepikami. Przy potężnym murze otaczającym starówkę rozciąga się uliczka Müürivahe, czyli Mur Sukienników, gdzie sprzedawane są wyroby rękodzielnicze, np. kaftany, czapki, skarpety z Syberii, tradycyjne estońskie ubiory i inne rękodzieła. Mur miejski Tallina liczy niemal dwa kilometry i jest wysoki na trzy metry.
Jego budowa rozpoczęła się w XIII wieku. Z czasem stał się on największą konstrukcją obronną północnej Europy. W wielu miejscach można wspiąć się na mur. Stąd strażnicy mogli mieć baczenie na zbliżającego się wroga, czy ogólnie na przemieszczających się ludzi. Nad starówką znajduje się wiele miejsc widokowych, z których można oglądać panoramę miasta i robić fantastyczne zdjęcia. Można zajrzeć również do Viru Center, które jest supernowoczesnym, wielopiętrowym centrum handlowym z najbardziej prestiżowymi butikami w Tallinie. Sprzedawany tutaj bursztyn pochodzi najczęściej z Litwy.

Hotel, w którym będziemy nocować znajduje się na przedmieściach Tallina, skąd jest dobre połączenie komunikacją miejską do centrum miasta.

Wieczorem zjemy kolację (w cenie dla osób, które zakupiły pakiet kolacyjny).

Dzień 6
Tallin. Zwiedzanie stolicy Estonii. Nocny prom do Sztokholmu
Tallin, Estonia

Po śniadaniu zapraszamy na spacer po Tallinie. W mieście zobaczymy ślady pozostawione po różnych kulturach. W górnej części Tallina znajduje się zamek królewski, trzy baszty obronne i piękny prawosławny sobór św. Aleksandra Newskiego z kopułą w typowo rosyjskim stylu. Jest to największy sobór w Tallinie i popularny cel wycieczek. Dolna część Tallina to dzielnica kupców i mieszczan z ratuszem i zabytkową apteką z 1422 roku. Na rynku, obok ratusza, znajdują się różnobarwne kamienice, kawiarenki i restauracje. Odbywają się tutaj również festyny i koncerty.

Późnym popołudniem zaokrętujemy się na promie i odpłyniemy w kierunku Sztokholmu w Szwecji.

Dzień 7
Sztokholm. Zwiedzanie stolicy Szwecji
Sztokholm jest nazywany Wenecją Północy

Nocą będziemy płynąć po Morzu Bałtyckim w kierunku Szwecji. Rano zjemy śniadanie na statku, a następnie zejdziemy na ląd i rozpoczniemy zwiedzanie. Sztokholm jest stolicą Szwecji oraz centrum życia kulturalnego, politycznego, medialnego i gospodarczego. Miasto położone jest nad Bałtykiem, na granicy między regionem Södermanland i Uppland. Sztokholm bywa nazywany Wenecją Północy, ponieważ podobnie jak Wenecja powstał na wyspach i morzu, dzięki czemu jest niesłychanie pięknym miastem. Stare Miasto leży na oddzielnej wysepce i jest jednym z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek Europy. Jest jedną z największych atrakcji Sztokholmu. Miasto zostało założone w 1252 roku. Znajdziemy tu potężny zamek królewski, kościoły Storkyrkan i Riddarholmskyrkan, ale sztokholmska starówka słynie również z wielu małych uliczek. Inne miejsca warte zobaczenia w Sztokholmie to Ratusz, sala widowiskowa Globen, wyspa Djurgården, Królewski Teatr Dramatyczny Dramaten, Opera i budynki parlamentu. Po południu zameldujemy się w hotelu na przedmieściach Sztokholmu, znajdującym się w pobliżu stacji metra.

Dzień 8
Sztokholm - Olandia - Karlskrona. Przejazd przez Szwecję. Wyspa Olandia. Nocny prom linii Stena Line do Polski 570 km
Karlskrona - miasto marynarki wojennej

Po śniadaniu opuścimy stolicę Szwecji i udamy się autokarem na południe, przez krainę Södermanland. Mijając lasy Kolmården dotrzemy nad piękną zatokę Bråviken. W mieście Söderköping zatrzymamy się na chwilę, żeby zobaczyć kanał Göta z lat trzydziestych XIX wieku. Jest to największa inwestycja budowlana w całej historii Szwecji. Pojedziemy dalej na południe do Kalmaru, gdzie wjedziemy na most Ölandsbron łączący stały ląd z wyspą Olandią. Most ma sześć kilometrów długości i otwarty został przez króla Karola XVI Gustawa w 1972 roku. Olandia jest najmniejszym regionem Szwecji i słynie z pięknych, charakterystycznych krajobrazów, orchidei, zabytków prehistorii, wiatraków oraz ruin zamku Borgholm, który w dalszym ciągu jest imponującą budowlą wznosząca się wysoko nad równinami wyspy. Po otwarciu mostu Borgholm stał się najpopularniejszym miastem turystycznym w Szwecji. Po zwiedzaniu miasta, będzie czas na zakupy lub spacer. 

Następnie skierujemy się na południe przez region Smålandii, znany dzięki pisarce Astrid Lindgren, założycielowi firmy IKEA Ingvara Kamprada, słynie również z ogromnych terenów leśnych,  hut szkła i szwedzkiego wzornictwa. 
Wkrótce dotrzemy do miasta marynarki wojennej, Karlskrony, która została założona w 1680 roku, kiedy Karol XI postanowił zbudować tutaj swoją bazę morską. Imponująca i doskonale zachowana architektura miejska oraz plan urbanistyczny były powodem wpisania Karlskrony na listę dziedzictwa kulturowego Unesco w 1998 roku. Piękne kościoły, majestatyczne place, promenady i konstrukcje obronne przyciągają do Karlskrony turystów z całego świata.

Wieczorem odpłyniemy promem linii Stena Line do Polski.

Dzień 9
Przejazd autokarem z Gdyni do Warszawy 370 km

Rano zjemy śniadanie na promie. Przybijemy do portu Gdyni, która wraz z Gdańskiem i Sopotem tworzy ponadmilionową aglomerację trójmiejską nad Bałtykiem. Traktat Wersalski przyznał miastu Gdańsk status neutralnego miasta, o nazwie Wolne Miasto Gdańsk. Podczas drugiej wojny światowej miasto znalazło się pod okupacją nazistowskich Niemiec. Niemiecka większość miasta została stąd przesiedlona wraz z końcem drugiej wojny światowej. Po 1945 roku miasto przypadło Polsce i jest miastem zasadniczo polskojęzycznym oraz nosi oficjalną nazwę Gdańsk.

Pakiet kolacyjny

Trzy wspólne kolacje – w Wilnie, w Rydze i w Tallinie. Pakiet obejmuje trzydaniowe kolacje w restauracjach. Napoje zamawiane i opłacane są indywidualnie na miejscu. Pakiet kolacyjny można zamówić wcześniej przy rezerwacji wycieczki i jest on realizowany dla co najmniej 15 osób. Pilot zawsze jest obecny podczas kolacji.

Cena 498 zł

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 3 498,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1 298 zł

Wybór miejsc w autokarze

Wybierz miejsce autobusowe wygodne dla Ciebie:

Kat. A rzędy 1-2 i 7-9 cena: 50 PLN/os.
Kat. B rzędy 3-6 i 10-13 cena: 30 PLN/os.

Skontaktuj się z nami, aby zarezerwować miejsce w autokarze.
Jeśli rezygnujesz z wyboru miejsca, zostanie ono przypisane w dniu wyjazdu.

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przejazdy autokarem zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych/kajucie dwuosobowej na promie (więcej informacji o hotelach w sekcji Informacje praktyczne)
 • Wyżywienie: 8 śniadań
 • Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem (Wilno, Ryga, Tallin i Sztokholm)
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego 
 • Napojów do posiłków 
 • Wydatków indywidualnych
 • Pakietu kolacyjnego
 • Wszystkiego, co nie jest zostało zawarte w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Hotele

Hotele, w których będziemy mieszkać położone są w dogodnych lokalizacjach o dobrym połączeniu komunikacją miejską z centrum miast. 

Hotel Panorama ***, Vilnius

Hotel Bellevue ****, Riga

Ibis Centre Hotel ***, Tallinn

Scandic Hotel Skärholmen ***, Stockholm

Na promach będziemy spać w kabinach wewnętrznych.

Mejsca i godziny zbiórki

Wyjazd
Warszawa 08:00 Plac Defilad - parking dla autokarów od strony ul. Marszałkowskiej.
Godzina zbiórki: 07:45, wyjazd z Warszawy: 08:00

Powrót
Warszawa 16:30

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 25 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

21LTBUS01APL1409