Berlin i upadek muru dzielącego Europę

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Zapraszamy na wycieczkę po Berlinie i miejscach związanych z historią muru berlińskiego. Spacerując po mieście przypomnimy sobie jego najnowszą historię.

AUTOKAREM

W czerwcu 1987 roku w Berlinie Zachodnim zorganizowano festiwal muzyczny tak blisko muru, że mieszkańcy Wschodniego Berlina gromadząc się po drugiej stronie mogli bez problemu posłuchać muzyki. Szczególnie zapamiętano, jak brytyjski artysta, David Bowie, zwracał się bezpośrednio do wszystkich po drugiej stronie muru. Pięć dni później prezydent USA, Ronald Reagan wezwał pierwszego sekretarza KC, Michaiła Gorbaczowa do pokazania, że zależy mu na wolności w państwach komunistycznych. Podczas swojej wizyty w zachodnim Berlinie wypowiedział te słynne słowa: „Mister Gorbatjov, tear down this wall”. Słowa te poszły w świat i dotarły także do Niemiec Wschodnich, których mieszkańcy zrozumieli, że świat Zachodu jest po ich stronie. Wydarzenia te przyczyniły się do silnego sprzeciwu wobec muru berlińskiego, organizowano  liczne demonstracje z żądaniami wprowadzenia demokracji w całym regionie. W kolejnych krajach bloku wschodniego rozpoczynały się reformy  również w Związku Radzieckim.  Jednak  prawdziwym katalizatorem upadku muru berlińskiego okazał się rok 1989 r., i nieporozumienie, gdy przez pomyłkę w dniu 9 listopada ogłoszono o otwarciu granicy na murze. Tysiące Niemców z NRD ruszyło w stronę muru i pod naporem tłumu granica została rzeczywiście otwarta. Jeszcze tej samej nocy ludzie zaczęli kruszyć mur. Mieszkańcy Berlina Wschodniego i Zachodniego tańczyli na murze i wspólnie świętowali odzyskaną wolność. Ostatecznie mur został zburzony latem 1990 roku przez wojsko wschodnioniemieckie. 3 października tego samego roku nastąpiło połączenie Niemiec Wschodnich i Zachodnich. Berlin jest obecnie pełen pamiątek z czasów istnienia muru. Zapraszamy na podróż po Berlinie i przypomnienie sobie jego najnowszej historii.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Autokarem

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta EUR

Program wycieczki
Dzień 1 Wyjazd z Warszawy Berlina. Zakwaterowanie w hotelu na Alexanderplatz
Dzień 2 East Side Gallery, nowe Muzeum Muru, Karl Marx Allee, Alexanderplatz i Muzeum NRD
Dzień 3 Bernauer Strasse, Kościół Pamięci, Pałac Łez i Brama Brandenburska
Dzień 4 Przejazd do Warszawy

Hotele

Park Inn Hotel Berlin Alexanderplatz, Berlin

4* hotel to najwyższy hotel w Berlinie. Jest położony tuż przy Alexanderplatz w starej wschodniej części Berlina. Wszystkie pokoje posiadają klimatyzację oraz marmurowe łazienki z prysznicami z hydromasażem i ogrzewaniem podłogowym. W hotelu znajdują się 3 restauracje oraz popularny bar Spagos Bar & Lounge. Na najwyższym piętrze znajduje się taras, z którego roztacza się wspaniały widok na centrum Berlina. Park Inn Hotel Berlin Alexanderplatz znajduje się naprzeciwko stacji Alexanderplatz. Stamtąd można dojechać autobusem, tramwajem, metrem i pociągiem podmiejskim do wszystkich części Berlina. Spacer na wyspę muzeów, Nikolaiviertel i tętniący życiem Hackescher Markt zajmuje dziesięć minut.

Wi-Fi jest bezpłatne w całym hotelu.

Więcej o hotelu:

https://www.radissonhotels.com/en-us/hotels/park-inn-berlin-alexanderplatz?cid=a:se+b:gmb+c:emea+i:local+e:pii+d:cese+h:BERP1

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
1 848,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wyjazd z Warszawy Berlina. Zakwaterowanie w hotelu na Alexanderplatz Ok. 570 km.
słynny zegar na Alexanderplatz

Z Warszawy pojedziemy do Berlina. Pojedziemy w kierunku granicznego miasta, Frankfurtu nad Odrą. Frankfurt jest historycznym miastem hanzeatyckim założonym w XIII wieku. W 1506 roku otwarty został tu uniwersytet, Alma Mater Viadrina, czyli noszący łacińską nazwę rzeki Odry. Od granicy do Berlina dzieli już tylko ok 2 godziny jazdy.

Dzień 2
East Side Gallery, nowe Muzeum Muru, Karl Marx Allee, Alexanderplatz i Muzeum NRD
wejście do Muzeum DDR

Niemcy Wschodnie były państwem istniejącym w latach 1949 – 1990, utworzonym na terenie byłej radzieckiej strefy okupacyjnej. Oficjalnie NRD było państwem wielopartyjnym, demokratycznym, ale w praktyce wszystkim rządziła jedna partia. Miała ona pełną kontrolę nad wszystkimi obywatelami a osoby odbiegające od normy ryzykowały pobyt w więzieniu. Mur berliński był barierą, która od 13 sierpnia 1961 r. do 9 listopada 1989 r. rozdzielała Berlin Wschodni od Zachodniego. Mur ten zbudowany został przez Niemcy Wschodnie w celu powstrzymania coraz częstszych ucieczek wschodnioniemieckich obywateli na zachód przez Berlin Zachodni, ale w bloku wschodnim stosowano raczej nazwę „wału antyfaszystowskiego”, aby stworzyć pozory odgrodzenia się od „faszyzmu”. Mur ten był najbardziej namacalną, fizyczną oznaką żelaznej kurtyny, która była silnym symbolem podziału Europy po drugiej wojnie światowej.  Mur i żelazna kurtyna razem odgradzały nie tylko Berlin, ale i cały kraj, i są chyba pierwszym w historii przykładem skutków decyzji rządu o odgrodzeniu i zamknięciu całej ludności kraju.

Rozpoczniemy od zwiedzenia nowego muzeum muru, które zostało otwarte w 2016 r. przy Oberbaumbrücke. Przyczyny wzniesienia muru w 1961 r. i jego zburzenia w 1989 r. są tu pokazane w nowoczesny i efektowny sposób, który budzi silne emocje u wszystkich zwiedzających. Muzeum składa również hołd pamięci wszystkim, którzy stracili życie podczas próby ucieczki za wschodu na zachód pokonując mur. Następnie zwiedzimy East Side Gallery, czyli zachowany fragment muru berlińskiego. Znajduje się on w pobliżu dworca kolejowego Berlin Ostbanhof nad Szprewą. Po wschodniej stronie muru swój ślad w formie malunków zostawiło tu 160 artystów z całego świata. Malunki te powstały na początku lat 90-tych XX wieku i stanowią obraz stosunku artystów do zmian politycznych zachodzących w Niemczech. Galeria ma długość ponad jednego kilometra i jej najbardziej znanym obrazem jest pocałunek przyjaźni Leonida Breżniewa i Ericha Honeckera.

Trasa naszej wycieczki prowadzi wzdłuż słynnej Karl Marx Allee, która do roku 1961 nosiła nazwę Stalinallee. To tutaj odbywały się największe demonstracje i tutaj mieściły się wspaniałe restauracje nazwane imionami miast Europy Wschodniej oraz Kino International słynące z premier filmowych. Przejedziemy na Alexanderplatz, który w okresie istnienia Niemiec Wschodnich był najważniejszym miejscem spotkań mieszkańców Berlina i dumą całych Niemiec Wschodnich. Za pomocą architektury starano się pokazać, że Niemcy Wschodnie potrafiły stworzyć nowoczesną dzielnicę miasta, która funkcjonowała niczym symbol dobrobytu. Przejdziemy obok wysokiej wieży telewizyjnej zbudowanej w 1968 r. i czerwonego ratusza z 1860 r, kierując się do dzielnicy św. Mikołaja, najstarszej części Berlina. Obecny swój wygląd dzielnica zawdzięcza ogromnej przebudowie z lat 80-tych XX wieku, kiedy puste miejsca po budynkach zniszczonych w czasie II wojny światowej zostały wypełnione nowoczesnymi kamienicami w stylu średniowiecznym. Zjemy lunch a następnie odwiedzimy muzeum NRD znajdujące się nad rzeką tuż przy katedrze berlińskiej. Muzeum powstało z prywatnej inicjatywy, ponieważ oficjalnie miasto chciało zachować bezpieczny dystans od dziedzictwa NRD. Można tu dogłębnie zrozumieć, na czym polegało życie w NRD po drugiej stronie żelaznej kurtyny. Znajdziemy tu gazety, konserwy, wyposażenie mieszkań, gry i maszyny do pisania. W muzeum można dotknąć eksponatów, zaglądać do szuflad i szafek, siadać na kanapach i oglądać programy telewizyjne z epoki zimnej wojny.

Wieczorem zjemy kolację w restauracji.

Dzień 3
Bernauer Strasse, Kościół Pamięci, Pałac Łez i Brama Brandenburska
Brama Brandenburska

Po śniadaniu pojedziemy na Bernauer Strasse, żeby obejrzeć, pozostałości Muru Berlińskiego. Zobaczymy jakim koszmarem było życie w podzielonym przez mur Berlinie. Bernauer Strasse jest ulicą, której zachodnia część stanowiła granicę między wschodem i zachodem. Mur berliński przebiegał wzdłuż południowej części ulicy i do tej pory pozostawiono część muru na pamiątkę tych czasów. W pobliżu znajduje się również Centrum Dokumentacji Muru Berlińskiego, w którym pokazywana jest historia Bernauer Strasse i muru berlińskiego. Ulica ta zasłynęła również jako droga ucieczki z pierwszego okresu po wzniesieniu muru. Domy po południowej stronie leżały na wschodzie, ale chodnik pod oknami był już na zachodzie. Dzięki temu wielu mieszkańców tego domu mogło wyskoczyć przez okno i znaleźć się w ten sposób w Berlinie Zachodnim. Okna te jednak zostały dość szybko zamurowane a w późniejszym okresie domy wyburzono.

W okresie podziału miasta również układ metra berlińskiego został podzielony na część wschodnią i zachodnią. Oznaczało to, że dwie linie zachodnie przebiegały pod Berlinem Wschodnim, z których jedna stacja, U8, Bernauer Strasse, była zamknięta i zamieniła się w stację widmo. Po połączeniu Berlina odbyło się ponowne otwarcie stacji. Następnie odwiedzimy słynny Kościół Pamięci, czy też raczej nowo zbudowany, współczesny Kościół Pamięci, ponieważ stary został zburzony w 1985 r., kiedy był po wschodniej części, blisko muru. Korytarz śmierci po wschodniej stronie, pilnowany z wieży przez uzbrojonych strażników okazał się zbyt wąski. Wielu ludzi zastrzelono podczas próby ucieczki i przedostania się na zachodnią stronę. Silne emocje wywołują portrety zastrzelonych uciekinierów.

Pojedziemy do starego dworca kolejowego Friedrichstrasse, położonego przy ulicy o tej samej nazwie we wschodniej części Berlina. Stacja ta była stacją graniczną z kontrolą paszportów i odprawą celną jak na międzynarodowych lotniskach, tak więc można było jeździć pociągiem między wschodem i zachodem, pod warunkiem posiadania wizy dla obywateli Zachodu i pozwolenia na wyjazd dla obywateli Wschodu. Zwiedzimy Tränenpalast, Pałac Łez, gdzie w 2011 r. powstała stała wystawa poświęcona historii tego przejścia granicznego. Budynek został tak nazwany na pamiątkę wielu łez wylanych przy żegnaniu członków rodziny i przyjaciół wracających na zachód.

Kolejny przystanek na naszej trasie to Brama Brandenburska z końca XVIII wieku, stanowiąca symbol zarówno podziału jak i połączenia Niemiec. W okresie podziału miasta brama była niedostępna dla zwiedzających, ponieważ leżała na granicy, pośrodku korytarza śmierci strzeżonego przez wozy patrolowe i z wież strażniczych.

Reszta dnia jest do własnej dyspozycji. Niedaleko bramy znajduje się Bundestag. Budowa parlamentu została zaplanowana i zrealizowana na przełomie XIX i XX wieku, jako siedziba parlamentu Rzeszy Niemieckiej. Podczas walk ulicznych pod koniec II wojny światowej budynek parlamentu został bardzo uszkodzony w wyniku bombardowań alianckich, ale obecnie został odbudowany i znowu stanowi siedzibę parlamentu Niemiec.
W pobliżu stoi Pomnik Holocaustu zbudowany w 2005 r. dla uczczenia pamięci zamordowanych w Europie Żydów. Pomnik jest ogromny i rozciąga się na powierzchni 19 tys. metrów kwadratowych. To fantastyczne dzieło składa się z blisko 3 tys. betonowych obelisków różnej wielkości, ustawionych w odległości jednego metra od siebie. Pod pomnikiem znajduje się też podziemne muzeum, w którym można dowiedzieć się więcej na temat zbrodni przeciwko ludzkości popełnionych podczas II wojny światowej a także wcześniej, w latach 1933 – 1945. Tuż obok znajduje się pomnik z 2008 roku upamiętniający homoseksualistów, którzy byli prześladowani i zginęli z rąk nazistów. Wszystko po to, aby ludzkość nie zapomniała, co się naprawdę zdarzyło i aby nie doszło do tego ponownie.

Polecamy udać się do Checkpoint Charlie, gdzie znajdowało się przejście graniczne między dawnym Berlinem Wschodnim i Zachodnim, punkt kontrolny C. Obecnie Checkpoint Charlie przypomina zachowana budka strażnicza z historycznym plakatem oraz informacjami na temat muru berlińskiego oraz kolejne muzeum dedykowane murowi i osobom usiłującym uciec ze Wschodu na Zachód.
 

Dzień 4
Przejazd do Warszawy Ok. 570 km.
Panorama Berlina

Po śniadaniu opuścimy Berlin i udamy się w drogę powrotną przez Poznań i Łódź do Warszawy.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 1 848,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

698,- PLN

Trasa

Wyjazd z Warszawy autokarem przez Łódź i Poznań

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przejazd autokarem zgodnie z programem 
 • Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu 4* w pokoju dwuosobowym
 • Wyżywienie: 3 śniadania i 1 kolacja w restauracji
 • Wycieczki zgodnie z programem
 • Wejście do Muzeum NRD i do Muzeum Muru przy Oberbaumbrücke
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
   
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Napojów do posiłków
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, co nie zostało wymienione w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 25 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

 

Miejsca i godziny zbiórki

Wyjazd

Rezerwując wycieczkę prosimy wpisać w polu "Uwagi" miejsce wsiadania do autokaru, wybierając miejscowość z listy poniżej. Prosimy o zwrócenie uwagi, że podane godziny są orientacyjne a dokładne zostaną podane w Dokumentach Podróży przed wyjazdem.

 • Warszawa 08:00
  Plac Defilad - parking dla autokarów od strony ul. Marszałkowskiej.
  Godzina zbiórki: 07:45, wyjazd z Warszawy: 08:00.
 • Łódź 10:00
 • Poznań 12:30

 

Powrót

 • Poznan 13.00
 • Łódź 15:30
 • Warszawa 17:30
Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

21DEBUS10APL1609