group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Poznaj dwa największe miasta Rosji - Moskwę i Sankt Petersburg - wybierając się w klasyczną podróż w głąb historii, od Placu Czerwonego po Pałac Zimowy

Wybierz się w podróż z Albatros Travel do najciekawszych miast Rosji. Nasza przygoda rozpocznie się w stolicy Rosji, gdzie będziemy mieć wystarczajaco dużo czasu na poznanie najbardziej znanych zabytków. Do Sankt Petersburga pojedziemy nocnym pociągiem, by tam oglądać skarby historii, między innymi Pałac Zimowy. Zobaczymy grobowiec Carycy Dagmar - matki ostatniego cara, która spoczywa w soborze, w Twierdzy Pietropawłowskiej.

W trakcie podróży będzie wiele okazji, aby poznać kulturę i historię Rosji, a pilot wycieczki zadba o bezpieczeństwo grupy podczas całego wyjazdu.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Rubel

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Moskwy. Zakwaterowanie w hotelu
Dzień 2 Moskwa. Spacer po dzielnicy Zamoskworieczje, Wzgórza Worobiowe, Plac Czerwony i Sobór Chrystusa Zbawiciela
Dzień 3 Moskwa. Zwiedzanie Kremla, Zbrojowni kremlowskiej, przejazd moskiewskim metrem
Dzień 4 Moskwa. Rosyjskie muzeum sztuk plastycznych: Państwowa Galeria Tretiakowska. Nocny pociąg „Grand Express” do Sankt Petersburga
Dzień 5 Przyjazd do Sankt Petersburga. Zwiedzanie miasta - w tym Twierdzy Pietropawłowskiej
Dzień 6 Sankt Petersburg. Pałac Zimowy/Państwowe Muzeum Ermitażu i czas wolny
Dzień 7 Sankt Petersburg. Zwiedzanie Carskiego Sioła i Bursztynowej Komnaty oraz Peterhofu
Dzień 8 Wylot z St. Petersburga do Warszawy

Hotele

Hotel Moscow

 • bezpłatne Wi-Fi na terenie całego obiektu
 • spa i centrum odnowy biologicznej (dodatkowa opłata)
 • łaźnia turecka / parowa (dodatkowa opłata)
 • masaż (dodatkowa opłata)
 • sauna (dodatkowa opłata)
 • bankomat
 • usługa prasowania (dodatkowa opłata)
 • pralnia (dodatkowa opłata)
 • sejf (dodatkowa opłata)
 • klimatyzacja
 • wypożyczalnia samochodów
 • sklep z upominkami

Hotel jest położony w pobliżu ulicy Newski Prospekt. Oferuje 5 restauracji, w tym restaurację z panoramicznym widokiem na okolicę. W odległości 50 metrów od obiektu znajduje się stacja metra Płoszczad Aleksandra Newskiego.

Klimatyzowane pokoje wyposażone są w lodówkę i sejf, a z niektórych roztacza się widok na rzekę Newę i Ławrę Aleksandra Newskiego. W całym hotelu można korzystać z bezpłatnego WiFi. Na wszystkich piętrach hotelu dostępne są dystrybutory ciepłej i zimnej wody pitnej.

Na 8. piętrze mieści się restauracja Beef Bar Vosem, oferująca wspaniałe widoki na zabytkowe centrum Petersburga i serwowująca tradycyjne dania kuchni rosyjskiej i międzynarodowej.

Hotel Moscow położony jest 2 minuty spacerem od Newy. Do zabytków w centrum Petersburga można dojechać metrem w zaledwie 15 minut. 

Więcej o hotelu:  
www.hotel-moscow.ru/en/

Adres:
Pl.Alexandra Nevskogo 2, Tsentralny, 191317 Saint Petersburg. 

Hotel Maxima Irbis /Maxima Slavia /Maxima Zarya

 • Wi-Fi
 • Lodówka
 • Klimatyzacja
 • TV
 • Restauracja

Hotel Maxima Irbis - to 5-piętrowy hotel położony ok 14 km od ścisłego centrum Moskwy. Hotel posiada 96 pokoi, restaurację, WIFI, sejf, 24h room service, siłownia, basen, spa. Położony blisko hotelu Maxima Zarya (ok 2 min spracerem)
Więcej o hotelu 
http://maximahotels.ru/es/hotel/irbis/

Maxima Slavia - Hotel posiada 80 pokoi, położny jest około 18 km od ścisłego centrum Moskwy. WIFI, siłownia, restauracja, pokoje sprzątane codziennie
Więcej o hotelu
http://maximahotels.ru/en/hotel/slavia/

Maxima Zarya 3* - 192 pokoje, położony ok 14 km od ścisłego centrum Moskwy, blisko stacji metra “Vladykino”
Więcej o hotelu
http://maximahotels.ru/en/hotel/zarya/

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
5 998,–
Warszawa
6 498,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Moskwy. Zakwaterowanie w hotelu
Witamy w Moskwie!

Polecimy z Warszawy do Moskwy, największego miasta w Rosji, którego liczba ludności wynosi 12,5 mln mieszkańców. Tradycyjnie uznaje się, że miasto założył w 1147 r. Jerzy I Dołgoruki.Moskwa była stolicą do 1712 r. Po ponad 200 latach przerwy (od 1918 r.) jest nią do dzisiaj. Po przylocie udamy się do naszego hotelu.

Będzie możliwość skorzystania z czasu wolnego, by rozsmakować się w ofercie gastronomicznej, która uznawana jest za absolutnie doskonałą w skali Europy - moskiewskie restauracje serwują przysmaki kuchni od francuskiej po japońską, nie pomijając specjałów rosyjskich. Lokale słyną z wyjątkowo zaaranżowanych wnętrz, a ceny są przystępne.

Dzień 2
Moskwa. Spacer po dzielnicy Zamoskworieczje, Wzgórza Worobiowe, Plac Czerwony i Sobór Chrystusa Zbawiciela
Sobór Wasyla Błogosławionego na Placu Czerwonym

Tego dnia postaramy się bliżej poznać oblicze Moskwy. Odwiedzamy dzielnicę Zamoskworieczje i dowiemy się dlaczego pisarze, dramaturdzy i poeci, tacy jak np. Siergiej Jesienin czy Anna Akhmatova zakochali się w tym miejscu. Tak zwana "stara Moskwa" jest położona blisko Placu Czerwonego i Kremla. Podczas gdy wiele innych dzielnic stolicy Rosji przez wieki burzliwych przewrotów politycznych była świadkiem wielkich zmian to duża część Zamoskworieczja w dużej mierze nie została naruszona. Można tu znaleść kilka miejsc mających pond 100 lat. Przejdziemy obok Cerkwi św. Klemensa i Galerii Tretiakowskiej, a także zobaczymy inne budynki, które są świadectwem charakterystycznej rosyjskiej architektury z imponującymi fasadami i elementami drewnianymi. Tutaj można naprawdę poczuć moc dawnej Rosji. 

Wjedziemy również na Wzgórza Worobiowe - wysoczyznę położoną na prawym brzegu rzeki Moskwy, będącą najwyższym wzniesieniem w Moskwie. Na szczycie, na wysokości ok. 85 m nad lustrem wody, znajduje się punkt widokowy, z którego rozciąga się piękna panorama miasta.

W dawnych czasach piesi podróżnicy wdrapywali się na te wzgórza, aby dostrzec cel swojej podróży: Moskwę. Worobiowe oznacza „wróblowe”. Kiedyś tak nazywała się wioska, która położona była w niedalekiej okolicy.

Z punktu widokowego można podziwiać prawie całe centrum Moskwy: Stadion Łużniki, na którym odbywały się Igrzyska Olimpijskie w 1980 r., kopuły Klasztoru Nowodziewiczego, kościoły na Kremlu, katedrę, Siedem Sióstr Stalina - wieżowce w stylu socrealizmu. W jednym z takich budynków mieści się gmach główny Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego, usytuowany na Wzgórzach Worobiowych. Dzięki położeniu Uniwersytet widoczny jest z dowolnego miejsca w centrum Moskwy.

W kolejnym etapie zwiedzania przejdziemy przez Plac Czerwony, na którym niegdyś krzyżowały się wpływy władzy cara i kościoła, a od czasów Związku Radzieckiego odbywają się tu główne uroczystości państwowe. Plac z jednej strony zamyka czerwony mur Kremla, w głębi widać budynek Soboru Wasyla Błogosławionego, którego dach wieńczą charakterystyczne cebulaste kopuły, a niedaleko znajduje się elegancka galeria handlowa GUM.

Jednym z najbardziej imponujących, a za razem kontrowersyjnych budynków Rosji, jest katedralny Sobór Chrystusa Zbawiciela - największa i najbardziej okazała świątynia Rosji.

Historia powstania tego budynku jest trudna. Car Aleksander I zainicjował jego budowę w formie dziękczynienia za uratowanie Rosji przed najazdem napoleońskim w 1812 r., ale prace budowlane w tej lokalizacji ruszyły dopiero w 1839 r. Wykończenie wnętrz tej ogromnej i niezwykle kosztownej budowli zakończyło się w 1883 r., kiedy sobór poświęcono, a jego błyszczące kopuły dominowały nad miastem. Budowa trwała niemalże tyle samo czasu ile miał szczęście funkcjonować sam obiekt w swoim pierwotnym kształcie. Z przyczyn dość oczywistych sobór skazany był na wyburzenie w 1931 r. Budynek z trudem wysadzono w powietrze, a na jego miejscu rozpoczęto budowę Placu Rad, którego nigdy nie ukończono.

Gdyby Stalinowi udało się zrealizować swoją wizję, stałby tu dzisiaj 400 m budynek z pomnikiem Lenina na szczycie. Pomimo zaniechania budowy jednak plan częściowo zrealizowano - w formie Siedmiu Sióstr - wysokościowców ery stalinowskiej, które stały się symbolem Moskwy. Po przerwaniu budowy Placu Rad w miejscu wykopu pod budynek powstał ogromny basen zewnętrzny - wtedy największy na świecie.

Symboliczne znaczenie tego miejsca zostało potwierdzone po upadku Związku Radzieckiego, gdy mer miasta Jurij Łużkow podjął pierwszą próbę odbudowy zniszczonej świątyni, której budowa, ukończona w 2000 roku, kosztowała 300 mln dolarów amerykańskich.

Objedziemy budynek wokoło, aby poczuć majestatyczność tej budowli.

Dzień 3
Moskwa. Zwiedzanie Kremla, Zbrojowni kremlowskiej, przejazd moskiewskim metrem
Wszystkie drogi prowadzą na Kreml, centrum Moskwy

Rosjanie mówią, że wszystkie drogi prowadzą na Kreml - nasza również tam poprowadzi. Oddamy się atmosferze Kremla, który już od czasów założenia miasta był centrum państwa religijnego i świeckiego. Kreml jest niezaprzeczalnym centrum Moskwy - zarówno w przenośni jak i w rzeczywistym tego słowa znaczeniu. Był siedzibą książąt Księstwa Moskiewskiego, carów oraz przywódców sowieckiej Rosji, a obecnie jest budynkiem władzy centralnej i siedzibą prezydenta.

Większość budynków otoczonych 2,25 km murem to pałace, kościoły i katedry, jednak obiekty sakralne w okresie radzieckim zostały zamienione na muzea. Ten ogromny obszar pełen jest interesującej architektury i sztuki, a obfitą w wydarzenia historię czuć na każdym rogu. Stąd Iwan Groźny i Stalin roztaczali terror nad podległym sobie ludem, stąd rządzili w okresie zimnej wojny Chruszczow, Breżniew i Gorbaczow.  Będziemy poznawać ciekawą historię tego miejsca i zwiedzać katedry Kremla.

Częścią tego ogromnego kompleksu jest Zbrojownia. Budynek został wzniesiony w latach 1844-1851 na planie architektonicznym Konstantina Thona. Już na etapie projektowym przewidziano w tym miejscu przechowywanie drogocennych przedmiotów carów.

Zbiory muzeum mieszczą się w 9 salach i składają się z biżuterii, odzieży damskiej i męskiej, wozów, zbroi, broni i innych fascynujących przedmiotów obrazujących historię Rosji. Doskonałym przykładem jakości tych zasobów jest kolekcja 10 jajek Fabergé wykonanych na specjalne zamówienie przez złotnika Petera Carla Fabergé. Pierwsze zlecenie przedsiębiorstwo  Fabergé otrzymało od cara Aleksandra III - było to wykonanie jajka wielkanocnego z niespodzianką. Jajko podarowane zostało cesarzowej Marii Fiodorownej, Dagmar. Projekt okazał się wielkim sukcesem, stąd od tamtego czasu każdego roku przedsiębiorstwo Fabergé wykonywało jedno jajko na zamówienie cesarza (poza latami 1904 i 1905 z powodu wojny z Japonią). Po rewolucji zbiór rozszedł się, dlatego dzisiaj w Moskwie pozostało jedynie 10 jajek. Uważa sie, że najpiękniejszym jajkiem jest jajko wykonane ze srebra, z wygrawerowaną mapą Kolei Transsyberyjskiej. Mieszcząca się w środku niespodzianka to miniaturka pociągu wykonana ze złota, z kryształowymi oknami i czerwonymi rubinami w miejscach frontowych latarni.

W kolejnym etapie programu przejdziemy się starą ulicą Arbat, gdzie daje się odczuć ducha XVIII-wiecznej Moskwy. Tu mieszkali m.in. Aleksander Puszkin, aktorzy, muzycy i artyści, którzy również tutaj grywali i tworzyli sztukę. Dzisiaj nadal można spotkać artystów tworzących na ulicy. Miejsce to było i jest najmodniejszym deptakiem zarówno wśród turystów jak i moskwian.

Nazwa ulicy Arbat pochodzi prawdopodobnie od arabskiego słowa "arbad" jako liczby mnogiej od słowa "rabad", czyli przedmieście, chociaż dzisiaj przylega bezpośrednio do centrum Moskwy.

Budynki położone przy Arbat wzniesiono w XVIII i XIX w. Tu również znajduje się jeden z najsławniejszych teatrów Moskwy - Teatr im. Wachtangowa, od nazwiska rosyjskiego aktora i reżysera teatralnego.

Na koniec dnia zaplanowaliśmy przejazd moskiewskim metrem.

System podziemnych tuneli jest wielką atrakcją turystyczną. Metro to nie tylko transport publiczny, ale również swoiste muzeum sztuki.

Stacje są przyozdobione połyskliwymi mozaikami, malowidłami ściennymi w ramach ze stiuku, a ściany pokrywa marmur i granit z odległych zakątków Rosji. Pomimo, że dekoracje i motywy odzwierciedlają historię XX-wiecznej Rosji Radzieckiej, forma ekspresji artystycznej jest tu znacznie inna niż wzory tego okresu spotykane w innych zakątkach ziemi. Każda stacja ma swój urok i niepowtarzalną atmosferę.

Wysiądziemy na kilku najpiękniejszych, najciekawszych stacjach, by poznać ich oryginalny wygląd. Codziennie metrem podróżują miliony pasażerów. Podczas naszej przejażdżki na pewno poczujemy tętno tej wielkiej metropolii, a pilot, który będzie z nami przez całą drogę, opowie wiele ciekawostek.

Dzień 4
Moskwa. Rosyjskie muzeum sztuk plastycznych: Państwowa Galeria Tretiakowska. Nocny pociąg „Grand Express” do Sankt Petersburga
Wspaniała Katedra Zwiastowania w Moskwie

Dla większości turystów sztuka rosyjska do XX w. to wielka zagadka, która kryje znakomitych artystów jak Kandinsky, Chagall czy Malewicz. Dlatego właśnie w Galerii Tretiakowskiej będzie możliwość poznania tej bogatej tradycji, z której wyrośli wielcy twórcy. Galeria gromadzi obecnie jedną z największych i najbardziej znaczących w świecie kolekcji dzieł rosyjskiego malarstwa od X do końca XIX w.

Zbiór ikon jest imponujący, a na miłośników literatury rosyjskiej czekają zbiory biblioteczne wielkich pisarzy XIX w., których ideały odzwierciedlone są w sztuce malarskiej z tego samego okresu. Wybierzemy się w podróż śladami historii „arcydzieł” okresu socrealizmu i dzieł z okresu powojennej, sowieckiej awangardy.

Po wyjściu z muzeum podążać będziemy w stronę Dworca Leningradzkiego, zbudowanego w 1849 r. Jak sama nazwa wskazuje, stąd wyruszały pociągi do Sankt Petersburga (kiedyś Leningradu). Historia linii kolejowej Moskwa - Sankt Petersburg zaczyna się w tym właśnie miejscu. Dworzec został zaprojektowany przez znamienitego architekta Konstantina Thona. Właściwie na początku nazwany był dworcem Nikołajewska na cześć Cara Mikołaja I. To właśnie Mikołaj I zainicjował budowę kolei żelaznej, która miała łączyć Moskwę z Petersburgiem.

Wieczorem wsiądziemy do nocnego pociągu „Grand Express”, który przewiezie nas do drugiego pod względem wielkości miasta Rosji -Sankt Petersburga.

Dzień 5
Przyjazd do Sankt Petersburga. Zwiedzanie miasta - w tym Twierdzy Pietropawłowskiej
Sobór św. Izaaka

O poranku pociąg wtoczy się na Dworzec Moskwa w Sankt Petersburgu. Odbierze nas autokar, którym pojedziemy na śniadanie do restauracji.

Założycielem Sankt Petersburga był Piotr Wielki, który w 1703 r. polecił budowę rosyjskiego „okna na Europę”. Dzisiaj Sankt Petersburg jest drugim pod względem wielkości miastem Rosji, liczącym 5 mln mieszkańców. W okresie Rosji sowieckiej nazywał się Leningrad, by po rozpadzie Związku Radzieckiego wrócić do pierwotnej nazwy. Mówi się o nim również „Wenecja Północy” ze względu na położenie pośród wielu kanałów, w których odbija się architektura miasta. Kanały i szerokie bulwary tworzą atmosferę swobody i przestronności. Sankt Petersburg cieszy się bogactwem kulturowym i zabytkami z okresu rządów carów.

Cały „Pitier” - jak określa się potocznie Sankt Petersburg - zadziwia dekoracyjnymi, wielokolorowymi fasadami budynków, złoconymi wieżami i kopułami kościołów, wspaniałymi pałacami, mostami, które cudem przetrwały wojny i rządy komunistyczne. Newski Prospekt – główna ulica Sankt Petersburga, zachwyca imponującymi kamienicami, pośród których wyróżnia się Cerkiew Zbawiciela na Krwi, Sobór św. Izaaka, Monaster Smolny. Jest tu wiele ciekawostek turystycznych, na przykład krążownik Aurora czy Twierdza Pietropawłowska, od której rozpoczęła się historia założenia miasta.

Po śniadaniu udamy się autokarem zobaczyć najciekawsze zakątki Sankt Petersburga. Po drodze zaplanowana jest przerwa na lunch w restauracji, w której da się poczuć atmosferę tego miejsca. Z autokaru zobaczymy najpiękniejsze pałace, rezydencje carów i rodzin szlacheckich. Przyjrzymy się staremu i nowemu Sankt Petersburgowi, którego architektura barkowych pałaców i nowoczesnych galerii handlowych łączy się w interesującej harmonii.

Będziemy zatrzymywać się na krótkie zwiedzanie, m. in. pod wspaniale zdobioną Cerkwią Zbawiciela na Krwi i Twierdzą Pietropawłowską, gdzie wejdziemy do kościoła, w której złożone są prochy cesarzowej Rosji Marii Fiodorownej. Maria poślubiła wielkiego księcia Aleksandra Aleksandrowicza, przyszłego cesarza Rosji, Aleksandra III. Przeżyła zarówno męża jak i syna, Mikołaja II. Zmarła w 1928 r. Pochowana jest w krypcie w kościele w Twierdzy Pietropawłowskiej.

Zbudowana w 1703 r. twierdza składa się z 6 bastionów i jest dzisiaj najstarszą budowlą Sankt Petersburga. Piotr I założył ją do obrony przed najazdem szwedzkim, który jednak nie nastąpił, ponieważ car pobił Szwedów jeszcze przed ukończeniem budowy. Twierdza pełniła funkcję obronną aż do 1917 r., kiedy po rewolucji lutowej została przekształcona na więzienie dla więźniów politycznych.

Przetrzymywano tu między innymi Fjodora Dostojewskiego, Lwa Trockiego, a także skazanego na śmierć starszego brata Lenina - Aleskandra Uljanowa. Ta potężna budowla na brzegu Newy kryje ponadto niezwykłe historie, a jej piękne położenie czyni ten obiekt atrakcją turystyczną. Najcenniejszą budowlą jest tu oczywiście słynna Katedra Pietropawłowska, w której znajdują się bogato zdobione grobowce carów Rosji w tym Piotra I. Podejdziemy do grobowca Marii Fjodorownej oraz do kaplicy w nawie bocznej, gdzie spoczywa ostatni car Rosji Mikołaj II wraz ze swoją rodziną. Na wąskim brzegu rzeki wzdłuż murów twierdzy petersburżanie upatrzyli sobie miejsce na plażowanie.

Przyzwyczajeni do surowego klimatu nie potrzebują ani zbyt dużo miejsca, ani mocnego słońca, aby z radością korzystać z tego miejsca, nawet na stojąco.

Dzień 6
Sankt Petersburg. Pałac Zimowy/Państwowe Muzeum Ermitażu i czas wolny
W Pałacu Zimowym znajduje się ponad trzy miliony dzieł sztuki

To będzie najważniejszy punkt programu, a jednocześnie miejsce to jest powodem dumy Rosjan: Ermitaż, którego mury mienią się złotem, bielą i miętową zielenią. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, m. in. Pałacu Zimowym, które obrazują dostatek i przepych tego miejsca, gdzie niegdyś rezydowali carowie. Zbiory muzealne to prawie pełen przegląd europejskiej historii sztuki. Trzeba nastawić się na zwiedzanie wybranych kolekcji, ponieważ liczba eksponatów zgromadzonych w muzeum przekracza trzy miliony.

W ramach ciekawostki - Pałac Zimowy ma 1786 par drzwi i 1945 okien. Zbudowany został w latach 1754-1763, a zmian aranżacji wnętrz dokonywano wielokrotnie, w zależności od gustów rodziny rządzącej.

Katarzyna Wielka wykonała największy w dziejach pałacu remont 1057 pokoi, wyposażając je w liczne dzieła sztuki. Cesarzowa Katarzyna II zapoczątkowała gromadzenie kolekcji zbiorów sztuki, której dzieła dzisiaj zdobią wnętrza pałacu. Znajdziemu tu takich artystów jak da Vinci, Rembrandt, Rubens, Monet, Picasso oraz innych wielkich malarzy i rzeźbiarzy z całego świata.

Dla zwiedzających dostępnych jest większość pokoi pałacowych, w tym zbiory portretów dowódców wojsk rosyjskich, którzy stawili czoła podczas inwazji Napoleona na Rosję w 1812 r.

W sali tronowej, której powierzchnia liczy 800 m² nadal daje się odczuć przepych, który miał budzić respekt u poddanych składających wizytę carowi.

W sali pawilonu można zobaczyć ekstrawagancki zegar, którego symbolika obrazuje zwycięstwo Katarzyny Wielkiej nad Turkami. Sala Malachitowa, Złota, Biała - wszystkie z nich były prywatnymi komnatami rodziny carskiej i są dowodem na niezwykłe bogactwo szlachty i zamożność dworów, które między innymi sprowokowały wybuch rewolucji w Rosji.

Po zwiedzaniu muzeum będzie czas wolny. Można skorzystać z okazji i wybrać się na spacer po słynnym Newskim Prospekcie, który kształt zawdzięcza francuskiemu architektowi Jean-Baptiste Alexandre Le Blond, który przyjął propozycję od cara Piotra I objęcia stanowiska głównego architekta miejskiego w tworzącym się Sankt Petersburgu. Newski odnosi się do nazwiska bohatera narodowego, który w XIII w. pokonał najeźdźców szwedzkich i odparł wojska niemieckie.

Ulica ma prawie 4,5 km długości, a jej szerokość mierzy od 25 do 60 m. Przez wiele lat po Newskim Prospekcie włóczyły się wilki, ale te czasy na szczęście przeminęły.

Dzień 7
Sankt Petersburg. Zwiedzanie Carskiego Sioła i Bursztynowej Komnaty oraz Peterhofu
Letnia rezydencja carycy Katarzyny, Carskie Sioło

Tego dnia zwiedzimy Carskie Sioło - zespół pałacowy założony przez Katarzynę I na terenach, które otrzymała od swego przyszłego męża, cara Piotra I. Caryca rządziła Rosją jeszcze dwa lata po śmierci swojego męża w 1725 r.

Główny pałac Katarzyny pierwotnie był niewielkim dwupiętrowym budynkiem, a obecny kształt rezydencja zawdzięcza córce carycy, Elżbiecie, która podjęła rozbudowę swojej posiadłości letniej. Od 1743 r. budynki podlegały 4 krotnej przebudowie pod nadzorem różnych architektów, jednak największą rolę w rozbudowie rezydencji należy przypisać Bartolomeo Rastrelliemu.

Obecny zespół pałacowy ma w obrysie ponad kilometr. Rastrelli zastosował grę intensywnych kolorów, błękitu, bieli i matowego złota posągów, a pilastry zaprojektował niemiecki rzeźbiarz Johann Franz Dunker. Za panowania Elżbiety na zewnętrzne dekoracje pałacu zużyto ponad 100 kg złota.

Wnętrze Pałacu Katarzyny jest nie mniej wyraziste. Tak zwana Złota Amfilada (przejściowe komnaty, których wnętrza łączy wyraz ekstrawagancji) będzie wiodła nas przez wnętrza pałacu. Wjedziemy do sali lustrzanej, portretowej i oczywiście do Komnaty Bursztynowej.

Kolejną atrakcją po wizycie w Pałacu Katarzyny będzie zwiedzanie Peterhofu. Ten niezwykły pałac letni leży 29 km na północ od Sankt Petersburga, nad Zatoką Fińską.

Na początku XVIII w. budowano w Rosji pałace, projektowano zespoły parkowe i konstrukcje fontann, wszystko na zamówienie Piotra Wielkiego, który odniósł zwycięstwo nad Karolem XII i pokonał Szwedów w bitwie pod Połtawą w 1709 r.

Centrum zespołu stanowi fontanna Samson, wyrzucająca wodę na wysokość 21 m, będąca symbolem zwycięstwa rosyjskiego nad Szwecją. Zbudowana została 25 lat po wojnie.

Przejdziemy się spacerem po pięknie zaprojektowanym parku, po czym udamy się w drogę powrotną do Sankt Petersburga.

Dzień 8
Wylot z St. Petersburga do Warszawy

Po śniadaniu pożegnamy Rosję. Autokarem pojedziemy na lotnisko, skąd polecimy do Polski.

Pakiet obiadowy

Podczas tej wycieczki oferujemy pakiet lunchowy składający się z 6 obiadów (2-7 dni). Obiady są zorganizowane w ciągu dnia i są serwowane w lokalnych restauracjach. Będzie to świetna okazja do spróbowania tradycyjnej, rosyjskiej kuchni.

Cena: 458 zł/os

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 5 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju i przedziału jednoosobowego
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego 698 zł
 • Dopłata do przedziału w 1. klasie (przedział 2-osobowy) - dostępny przy rezerwacji pokoju 2- osobowego, 268 zł od osoby
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego i przedziału jednoosobowego w 1. klasie 1696 zł
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Moskwa oraz Sankt Petersburg – Warszawa
 • Wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • Zakwaterowanie w hotelach 4* w pokojach 2-osobowych
 • Przejazd nocnym pociągiem „Grand Express” na trasie Moskwa - Sankt Petersburg w 2. klasie (przedział 4-osobowy), czas przejazdu ok 7,5h
 • Wyżywienie: śniadania
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW oraz ubezpieczenie potrzebne do wizy
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego w hotelu w Petersburgu i Moskwie
 • Dopłaty do przedziału w 1. klasie (przedział 2-osobowy) w nocnym pociągu na trasie Moskwa – Petersburg, dopłaty do przedziału jednoosobowego
 • Wizy do Rosji, więcej informacji tutaj: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/rosja/wiza
 • Napiwków dla przewodników lokalnych i kierowców (ok. 25 EUR/os.).
 • Wydatków indywidualnych
 • Napojów do posiłków
 • Wszystkiego, co nie jest zawarte w “Cena zawiera“

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Sprawność fizyczna

Ta wycieczka nie jest wskazana dla osób niepełnosprawnych.

Bagaż

Polecamy zabranie ze sobą małego plecaka lub torby, ponieważ najczęściej dopiero wieczorem będzie dostęp do bagażu głównego. Nie ma konieczności zabierania ze sobą ręczników.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Przejazd pociągiem na trasie Moskwa - Sankt Petersburg

W tej wycieczce uwzględniony jest nocny przejazd pociągiem „Grand Express” na trasie Moskwa - Sankt Petersburg. Będziemy podróżować 2. klasą w kuszetkach 4-osobowych, z 2 miejscami leżącymi u góry i 2 u dołu. Przedziały wyposażone są w pościel. Istnieje możliwość zarezerwowania przedziału jednoosobowego za dopłatą. Dopłata podana jest w cenniku. W kuszetkach nie ma umywalek ani toalet, ale pociąg ma dwa wagony sanitarne.

Zwiedzanie obiektów sakralnych w Rosji

W ortodoksyjnych cerkwiach kobieta zobowiązana jest zakryć włosy chustą. Polecamy zabranie ze sobą nakrycia głowy na te okoliczności. Mężczyzna przed wejściem do cerkwi powinien zdjąć nakrycie głowy.

Wiza do Rosji

O wizę do Rosji można aplikować samodzielnie lub korzystając z pomocy naszego biura partnerskiego.
O wizę można aplikować nie wcześniej niż 3 miesiące i nie później niż 1 miesiąc przed wylotem.

Czas oczekiwania na wizę wynosi około 14 dni.
Prosimy o zapoznanie się z formalnościami wizowymi tutaj: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/rosja/wiza

 

Więcej informacji o Rosji

Więcej informacji o Rosji znajduje się na naszych stronach www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/rosja

gdzie znajdziecie Państwo  informacje dotyczące np. klimatu, różnicy czasu, napiwków, ewentualnego wymogu posiadania wizy czy wykonania odpowiednich szczepień.

Ubezpieczenie

Wyjeżdząjąc do Rosji obywatele Polscy muszą posiadać ubezpieczenie KL na sumę nie mniejszą niż 30 000 EUR. Należy pamiętać o zakupie odpowiedniej polisy, która jest niezbędna do ubiegania się o wizę do Rosji.

Kilka informacji

Kolejność zwiedzania muzeów

Ponieważ muzea w Moskwie i Sankt Petersburgu są zamknięte w dni świąteczne i niektóre dni pracujące, może zaistnieć konieczność zmiany harmonogramu zwiedzania.  Nie będzie to miało wpływu na plan wycieczki, ponieważ zmieni się tylko kolejność odwiedzanych zaplanowanych atrakcji.

Ruch uliczny w Rosji

Z roku na rok liczba samochodów w Moskwie gwałtownie rośnie. Z tego powodu może się zdarzyć, że będziemy stali w korku. Jeżeli pilot naszej wycieczki albo lokalni przewodnicy uznają, że korzystniej będzie przemieszczać się metrem, planowany transport autokarowy będzie zastąpiony przejazdami komunikacją miejską.

Plac Czerwony

Tak samo jak podczas zimnej wojny, Plac Czerwony zamykany jest na czas dużych parad, koncertów i innych wydarzeń. Istnieje ryzyko, że nie będzie możliwości wejścia na Plac Czerwony. W takich przypadkach będziemy się starali podejść jak najbliżej, aby zobaczyć jak wygląda Plac, ale nie zawsze da się to zagwarantować. Na szczęście z naszego doświadczenia rzadko się to zdarza.

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 2 out of 5 by from Wspomnienia z Rosji. Wycieczka ciekawa ale bardzo męcząca, są dni że trzeba przemaszerować około 15 km małe przerwy na posiłek i WC.Przewodniczka słabo zorganizowana /zgubiła 10 osób pierwszego dnia w metrze i pozostawiła ich samym sobie /Twierdziła że w czasie wolnym nie ponosiła odpowiedzialności za grupę.Na żądanie grupy zmuszano ją do tłumaczenia przewodnika rosyjskiego.Faworyzowała część grupy /lekarze/ ignorując pozostałych .Ocena przewodnika bardzo niska.
Date published: 2018-08-30
Rated 3 out of 5 by from Niespełnione nadzieje Wycieczka o ciekawej propozycji okazała się mało udana organizacyjnie, w stosunku do ceny i innych poniesionych kosztów (wiza, ubezpieczenie, jedzenie i.t.p.). Niepotrzebny i trudny nocy przejazd pociągiem, połączony z całodziennym dalszym zwiedzaniem i późnym zakwaterowaniem. Powrót utrudniony łączonymi przelotami, a można to było zrobić jednym lotem. W sumie albo długie i męczące przejazdy i przeloty, albo 4-5 godzinne wycieczki do centrum miasta, z wolnym popołudniem i utrudnionym późniejszym powrotem do hotelu, z uwagi na jego położenie. Słaby dobór przewodnika lokalnego w St. Petersburg -nie przygotowany do takiej roli, a w związku z tym nie zawsze racjonalny kierunek zwiedzania. Dużym minusem było nietrafione zakwaterowanie (wraz z wyżywieniem) w St. Petersburgu.Hotel o niskim poziomie, zaś śniadania w nim były poniżej wszelkich standardów Zastanawiamy się, czy taką wycieczkę organizator poleciłby Skandynawom.
Date published: 2018-09-08
Rated 3 out of 5 by from Rosja Przewodniczka super, cała organizacja beznadziejna
Date published: 2018-08-30
Rated 5 out of 5 by from Bajkowa Carska Rosja! Gorąco polecam! Super wycieczka dla osób zainteresowanych zabytkami i kulturą Rosji! Świetni piloci wycieczek, dużo ciekawych informacji o historii kraju i zwiedzanych miast. Bardzo dobry hotel w Sankt Petersburgu, nad kanałem w centrum miasta. Przyzwoity hotel w Moskwie w pobliżu stacji metra. Rewelacyjna oferta gastronomiczna w obu miastach! Polecam wizytę w Teatrze Bolszoj w Moskwie i wspaniałym Teatrze Maryjskim w Petersburgu! Wartość dodana imprezy, nasza pilotka Viola! Bardzo, bardzo dziękujemy!
Date published: 2018-09-25
Rated 5 out of 5 by from Moskwa robi wrażenie! Po raz pierwszy pojechałam na wycieczkę z Albatrosem do Moskwy i Petersburga.Był to strzał w dziesiątkę: świetna organizacja:intensywne zwiedzanie,ale zawsze możliwość zjedzenia posiłku w ciągu dnia i wspólne wieczorne kolacje(dzięki zaangażowaniu pani przewodniczki).Nocna podróż pociągiem z Moskwy do Petersburga i spektakl baletowy w Petersburgu( również z inicjatywy pani przewodniczki)pozostawiły niezatarte wrażenia.
Date published: 2018-09-26
Rated 5 out of 5 by from MIasta ,które warto zobaczyć. Wycieczka była dla nas konfrontacją tego , co wiedzieliśmy o stolicach Rosji ,naszych wyobrażeń z tym, jakimi są.Wielkość tych miast wywarła na nas ogromne wrażenie, jesteśmy zachwyceni ! Nasze obawy , czy podołamy tempu zwiedzania okazały się niepotrzebne, gdyż Pani Pilot z dyskretną uwagą obserwowała naszą kondycję i dbała o komfort zwiedzania.Widzieliśmy najpiękniejsze i najciekawsze miejsca stolic .Program znacznie wykraczał poza ofertę -to oczywiście zasługa Pani Wioletty, która ,jest WYJĄTKOWYM PILOTEM. Świetnie zaplanowany program pozwolił nam unikać stania w kolejkach do zwiedzanych obiektów. Dobrym rozwiązaniem i dodatkową atrakcją była nocna podróż pociągiem do Petersburga. Znakomite położenie hotelu w Petersburgu pozwoliło na realizację wielu dodatkowych atrakcji np.spektakl baletowy, rejs kanałami i Newą ...i wiele innych,zarówno w Petersburgu, jak i w Moskwie. Dzięki niezwykłej trosce Pani Wioletty wycieczka była bardzo ciekawa ,w bardzo dobrej i bezpiecznej atmosferze .Serdecznie dziękujemy i polecamy.
Date published: 2018-09-25
Rated 4 out of 5 by from Po co Chciałem obejrzeć St. Petersburg. Pojadę jeszcze sam.
Date published: 2019-09-12
Rated 4 out of 5 by from Podróż obalająca mity i uprzedzenia Pobyt udany, spełnił nasze oczekiwania.
Date published: 2019-05-23
 • y_2022, m_1, d_20, h_20
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.20
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_3, tr_8
 • loc_pl_PL, sid_RURTR02, prod, sort_[SortEntry(order=RELEVANCE, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki