group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Shintoistyczne świątynie, wspaniała przyroda, drapacze chmur i neony - poznaj Japonię, krainę kontrastów

Nowość

Albatros Travel zaprasza w podróż do Japonii, kraju bogatego w wielowiekową historię, liczne drewniane świątynie shintō i nowoczesne zdobycze naszej cywilizacji. Poznamy Tokio z jego słynną dzielnicą Shibuya pełną tłumów, neonów i reklam. Odwiedzimy świątynię Meiji Jingu wybudowaną na cześć cesarza Meiji, podczas panowania którego (1868-1912) położono podwaliny pod budowę potężnego, nowoczesnego państwa japońskiego.

Na trasie naszej wycieczki znajdzie się także Pałac Cesarski w Tokio, a w Parku Narodowym Fudżi-Hakone-Izu podziwiać będziemy widok na majestatyczną górę Fudżi. W dalszej części podróży udamy się do Kioto, gdzie zachwycą nas Złoty Pawilon i zamek Nijo – dawniej siedziba shogunów. Zobaczymy też Hiroszimę, unoszącą się na wodzie bramę torii  oraz posąg Wielkiego Buddy w Nara.

Jednak oprócz zabytków historii oraz miejsc kultu religijnego podczas naszej wyprawy poznamy także kulturę, zwyczaje i wyśmienitą kuchnię Kraju Kwitnącej Wiśni

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Jen

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Tokio
Dzień 2 Przylot do Tokio. Transfer do hotelu
Dzień 3 Tokio. Świątynia Meiji Jingu. Harajuku. Wieżowce w Shibuya. Ekskluzywna Ginza. Pałac Cesarski
Dzień 4 Tokio. Targ rybny Tsukiji. Ogród Hamarikyu. Dzielnica Odaiba. Świątynia Senso-ji. Narodowy Stadion Olimpijski
Dzień 5 Wycieczka do Hakone. Góra Fuji
Dzień 6 Zwiedzanie Kioto. Zamek Nijo. Złota Świątynia. Dzielnica Gion
Dzień 7 Wycieczka do Hiroszimy. Wyspa Miya-jima
Dzień 8 Świątynia Fushimi Inari. Posąg Wielkiego Buddy w Nara. Przejazd do Osaki. Wieczorem wylot do Polski
Dzień 9 Przylot do Warszawy

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
12 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Tokio

Z lotniska im. Chopina w Warszawie polecimy do stolicy Japonii, Tokio. Przesiadka w Dubaju.

Dzień 2
Przylot do Tokio. Transfer do hotelu

W Tokio wylądujemy po południu. Pojedziemy do hotelu, gdzie będzie czas na odpoczynek po podróży.

Dzień 3
Tokio. Świątynia Meiji Jingu. Harajuku. Wieżowce w Shibuya. Ekskluzywna Ginza. Pałac Cesarski
Shibuya

Tokio było kiedyś małą wioską rybacką. Dzisiaj jest jednym z największych i najnowocześniejszych miast świata.

Składa się z wielu małych części, z których każda ma swój niepowtarzalny charakter. Przez kolejne dwa dni odwiedzimy niektóre z tych najbardziej interesujących.  

 Zwiedzanie Tokio zaczniemy od popularnej wśród Japończyków jak również wśród turystów dzielnicy Shibuya, usytuowanej w samym środku miasta – tutejsza stacja kolejki jest centralnym węzłem komunikacyjnym Tokio. Na skrzyżowaniu Shibuya ze wszystkich stron otaczają nas wieżowce oblepione neonami i wielkoformatowymi ekranami z reklamami i wideoklipami. Wokół nas zagonieni Japończycy, biznesmeni, uczniowie w szkolnych mundurkach oraz modna młodzież z wystrzałowymi fryzurami, która śpieszy się by przejść przez pasy, kiedy zapala się zielone światło. Przed stacją stoi figurka psa - Hachiko – jest to najpopularniejsze w mieście miejsce spotkań. Historia wiernego psa Hachiko, który przed stacją dzień po dniu czekał  cierpliwie na swego pana – również po jego śmierci – jest bardzo wzruszająca. W latach 80. nakręcono w Japonii na tej podstawie film, a w 2009 roku powstała jego hollywoodzka wersja z Richardem Gerem w roli właściciela psa.

Idziemy dalej do Harajuku. Jest to część dzielnicy Shibuya znana jako mekka zafascynowanych modą tokijskich nastolatków. Miejsce to, a w szczególności ulica Taskeshita, w której panuje młodzieżowa moda i styl, cieszy się sławą zarówno wśród lokalnej młodzieży jak i wśród turystów. To tutaj bardzo popularne są „cosplay”, czyli przebrania w stylu anime, które najczęściej zakłada się w weekendy. Poza modą miejsce to znane jest także z zabytków. W oddalonym od miejskiego zgiełku parku Yoyogi, znajduje się świątynia Meiji Jingu.

Ta największa japońska świątynia shinto wybudowana została w 1920 roku na cześć cesarza Meiji, który zasłużył się rozwojem Japonii, budową kolei, otwarciem się Japonii na świat oraz na wszelkie nowinki techniczne. Prochy cesarza Meiji znajdujące się w tym sanktuarium czczone są jako relikwia narodowe. Dopiero po drugiej wojnie światowej cesarz stracił swoją pozycję przywódcy politycznego i religijnego. W drodze do świątyni przejdziemy przez ogromną bramę torii i przespacerujemy się przez otaczający ją las. Tutejsze drzewa pochodzą z całej Japonii. Były podarowane cesarzowi i zasadzone po wybudowaniu świątyni.   

Kolejnym etapem naszej wycieczki jest Ginza, najbardziej ekskluzywna dzielnica zakupowa Tokio, w której znajdziemy wszystkie najdroższe japońskie marki i domy handlowe. To jest japoński odpowiednik Piątej Alei w Nowym Jorku i Champs-Elysées w Paryżu. Przejdziemy pełną energii i stylu główną ulicą Ginzy, mijając osoby na zakupach i zabieganych biznesmenów.

Potem obejrzymy prawdziwą perłę architektury - wielkie centrum konferencyjne Tokyo International Forum z 1996, którego duża stalowo-szklana konstrukcja przypomina kadłub długiej łodzi. Organizuje się tutaj konferencje, targi, koncerty i wystawy.

Obowiązkowym miejscem podczas zwiedzania Tokio jest niewątpliwie Pałac Cesarski. Obecny budynek został wzniesiony na miejscu dawnego Zamku Edo, który był siedzibą szogunów rodu Tokugawa, rządzących Japonią w latach 1603–1867. W 1868 roku szogunat został obalony, a stolica kraju i cesarska rezydencja zostały przeniesione z Kioto do Edo, które przemianowano na Tokio (Wschodnia Stolica). W 1888 roku zakończono budowę nowej siedziby, która została zniszczona podczas II wojny światowej i odbudowana po jej zakończeniu w tym samym stylu. W sąsiedztwie pałacu znajduje się most Nijubashi, jeden z najczęściej fotografowanych obiektów w Tokio. Most nazywany jest popularnie Nijubashi, co jest tłumaczone jako „podwójny most”, czy też „most dwupoziomowy”. W rzeczywistości jednak są to dwa oddzielne mosty: kamienny i stalowy.

Dzień 4
Tokio. Targ rybny Tsukiji. Ogród Hamarikyu. Dzielnica Odaiba. Świątynia Senso-ji. Narodowy Stadion Olimpijski
Targ rybny Tsukiji

Dzisiejszą pieszą wycieczkę zaczniemy od wizyty na targu rybnym Tsukiji, niegdyś największego na świecie, który od ponad 80 lat sprzedaje ryby dla mieszkańców i restauracji w Tokio. Niestety, targ rybny wyniósł się z centralnej części miasta, a hale będą wykorzystywane na potrzeby Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Jednak miejsce to jest wciąż absolutnie warte odwiedzenia, wiele sklepów i stoisk nadal tam stoi i wciąż można dostać świeże sushi, które oczywiście również musimy spróbować. 

 Ze świata rybaków udamy się dalej do metropolii Tokio, w której na każdym rogu zobaczyć można imponującą architekturę: od futurystycznych wieżowców po monotonne biurowce – w zasięgu wzroku mieszanina stylów. Zdania na temat architektury Tokio są podzielone, ale jedno jest pewne: spacer ulicami tego miasta na pewno nie będzie nudny.  

 Następnie odwiedzamy ogród Hamarikyū w centrum Tokio. Ogród znajduje się nad Zatoką Tokijską i zbudowany jest w tradycyjnym stylu z herbaciarnią na środku małej wyspy. Tradycyjny styl wyraźnie kontrastuje z wieloma wieżowcami otaczającymi ogród. Z Hamarikyū płyniemy łodzią do Odaiba, popularnej dzielnicy handlowej położonej na sztucznej wyspie w zatoce Tokio. Tutaj mamy czas na zakupy i lunch.

Będąc w dzielnicy Asakusa nie można nie odwiedzić świątyni Senso-ji, najstarszej (pochodzącej z VII w.) buddyjskiej świątyni w Tokio, związanej z sektą Tendai. Jest to wciąż działająca świątynia dla wiernych tego wyznania. Czczone jest bowiem tutaj buddyjskie bóstwo Bodhisattwa Kannon. Dalej przejdziemy przez Bramę Grzmotów (Thunder Gate), za którą zaczyna się ulica Nakamise. Jest to najstarsze centrum handlowe w Japonii, którego początki sięgają końca XVII wieku. Na Nakamise warto nabyć tradycyjne japońskie wyroby, np. pałeczki, pasy obi czy noże, oraz napić się zielonej herbaty, czy zjeść świeżo przygotowane ciasteczka.

Po południu wybierzemy się metrem do Nowego Narodowego Stadionu Olimpijskiego w Tokio, który zastąpi dawny Narodowy Stadion Olimpijski wyburzony w maju 2015 roku. Już za rok nowy obiekt stanie się najważniejszym stadionem na świecie, bo 24 lipca 2020 roku otwarte zostaną na nim XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie. Obiekt można obejrzeć tylko z zewnątrz.

 

Dzień 5
Wycieczka do Hakone. Góra Fuji
Widok z Parku Hakone na górę Fuji

Dzisiejsza trasa wiedzie do miejscowości Hakone. Leży ona w znacznej części na terenie Parku Narodowego Fudżi-Hakone-Izu, w którego skład wchodzi pięć jezior: Kawaguchi, Sai, Shōji, Yamanaka i Motosu, jak również wodospad Shiraito oraz las Aokigahara. Region Hakone jest od setek lat odwiedzany ze względu na gorące źródła (onsen). Znajdują się one nie tylko w specjalnych łaźniach, ale także przy tradycyjnych ryokanach (pensjonatach). Dobroczynne właściwości terenów wulkanicznych znane były mieszkańcom Kraju Kwitnącej Wiśni już od dawna, bowiem najstarsze tutejsze łaźnie pochodzą z IX wieku. Hakone to jedno z tych miejsc, gdzie jeździ się po to, aby podziwiać widoki na najświętszą górę – wulkan Japonii, Fudżi. I my się tam udamy. 

Owakudani to teren wokół krateru stworzonego podczas erupcji góry Hakone ok. 3 tys. lat temu. Część tego obszaru jest aktywną strefą wulkaniczną, gdzie występują opary siarki i gorące źródła. W wydzielonych miejscach turyści mogą gotować jajka na twardo. Ich skorupka staje się czarna. W pogodne dni można z tego miejsca podziwiać górę Fudżi, która w 2013 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako obiekt dziedzictwa kulturowego – święte miejsce i źródło artystycznej inspiracji. Najsłynniejszy artysta, który uwiecznił wulkan, to Hokusaia Katsushiki, autor drzeworytów „36 widoków góry Fudżi”. 

Po południu przejazd do Hamamatsu i nocleg.

 

Dzień 6
Zwiedzanie Kioto. Zamek Nijo. Złota Świątynia. Dzielnica Gion
Złota Świątynia

Kioto zostało oszczędzone i jako jedyne z dużych japońskich miast nie było bombardowane w czasie drugiej wojny światowej. Podobno właśnie ze względu na mieszczące się tam unikatowe skarby kultury. Niestety administracja miejska nie wykazała się podobnym szacunkiem, i doprowadziła do zniknięcia rozległych, połączonych ze sobą dzielnic drewnianych domów. Nikt nie śmiał jednak tknąć tysięcy świątyń czy pięknych ogrodów. Szczególnie na krańcach miasta można poczuć się jak w dawnych czasach, kiedy piękno i estetyka były w cenie.

W Kioto zwiedzimy zamek Nijo (wpisany na listę UNESCO), który został zbudowany w początkach XVII wieku, jako oficjalna rezydencja szoguna Tokugawa. Bogato zdobiony Nijo-jo jest przykładem stylu architektonicznego Mamoyama. Ze swymi ogrodami nie wygląda on wcale jak forteca, bardziej przypomina rezydencję pałacową. Główny kompleks o nazwie Ninomaru zawiera pięć budynków z 33 pokojami i 800 tatami (słomiane maty). Jest on prawie całkowicie zbudowany z drzewa hokonki (cyprys japoński).  Budynki w tej najlepiej zachowanej w Japonii twierdzy są najwyższej jakości. Budowali je najlepsi rzemieślnicy, a ozdabiali najwspanialsi artyści tamtych czasów. Słowicza podłoga jest wspanialym przykładem wyrafinowanego smaku artystycznego w twierdzy. Podłoga skonstruowana jest w ten sposób, że wydaje specjalny dźwięk, gdy się po niej chodzi, tak że ewentualni płatni mordercy nie mogą zbliżyć się bez hałasu. Zarówno drewniane zdobienia jak i malowidła pokrywające ściany i sufity prezentują wysoką wartość artystyczną.

Następnym punktem na trasie naszej wycieczki będzie Złota Świątynia, inaczej Złoty Pawilon. Początkowo pawilon był willą szoguna Ashikaga Yoshimitsu. Zgodnie z jego wolą po śmierci willa została przekształcona na świątynię zen. Jej dwa górne piętra pokryte są całkowicie płatkami złota. Każde z pięter reprezentuje inny styl architektury. Pierwsze w stylu pałacowym, drugie przypomina rezydencje samurajów, z kolei trzecie zaprojektowano w stylu chińskim. Złoty Pawilon wielokrotnie trawiony był przez pożary, głównie wywołane wojnami. Jednak ostatni raz spłonął w 1950 r. podpalony przez fanatycznego mnicha. Za każdym razem budynek jednak odbudowywano. Obecna budowla pochodzi z 1955 roku, ściany zewnętrzne pokryto płatkami złota w 1987 roku. Zrekonstruowano również malowidła we wnętrzu. Złoty Pawilon jest jednym z zabytków Kioto znajdujących się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. 

Po południu udamy się do sławnej dzielnicy Kioto – Gion. Po drodze wstąpimy też na sławny rynek Nishiki. Można tam znaleźć niezliczone ilości japońskich produktów w najlepszej jakości – od owoców, przez ryby czy mięso, aż po przetwory i przekąski itd. Rynek to nie tylko gwarancja kolorowych wrażeń, lecz również okazja do poznania różnych smaków. W dzielnicy Gion nastrojowe restauracje znajdują się tuż obok tradycyjnych, dyskretnych herbaciarni, w których pracują sławne japońskie gejsze. Jeśli będziemy mieć szczęście, zobaczymy, jak z pięknie upiętymi włosami drepczą w swoich drogich kimonach.

 

Dzień 7
Wycieczka do Hiroszimy. Wyspa Miya-jima
Świątynia Miya-jima

300 km na zachód od Kioto leży Hiroshima. 6 czerwca 1945 roku Hiroshima została doszczętnie zniszczona a 100 000 ludzi zginęło na miejscu. Świat usłyszał wtedy pierwszy raz o bombie atomowej zrzuconej na miasto. Dzisiaj została już tylko jedna ruina kopuły zniszczonego wtedy budynku, i zachowana jest jako pamiątka ogromnych strat spowodowanych przez eksplozję. Nieopodal znajduje się Park Pokoju, w którym ogień pokoju będzie palił się dopóty, dopóki na świecie będzie istniała broń atomowa. Odwiedzimy Park i Muzeum Pokoju, gdzie dokładnie pokazano to, co się tutaj wydarzyło.

Dzisiejsza Hiroszima jest w pełni odbudowana, lecz miasto różni się od pozostałych japońskich miast. Ulice są tu przestronne i szerokie, układ miasta jest zaplanowany i przemyślany. Obejrzymy jeden z największych i najczęściej fotografowanych symboli Japonii tj. unoszącą się na wodzie pomarańczową bramę torii u brzegu wyspy Miya-jima, na którą popłyniemy statkiem. Piękna, poetyczna i tak klasycznie japońska!  

Powrót do Kyoto.

Dzień 8
Świątynia Fushimi Inari. Posąg Wielkiego Buddy w Nara. Przejazd do Osaki. Wieczorem wylot do Polski
Świątynia Fushimi Inari

Po śniadaniu pojedziemy do świątyni shinto Fushimi Inari, gdzie przespacerujemy się pod arkadą pomarańczowo-czerwonych bram torii, których setki, stojąc jedna za drugą, tworzą drogę kontrastującą z otaczającym ją zielonym lasem. 

Następnie udamy się do Nara. Miasto to było pierwszą stolicą Japonii, a dzisiaj jest jej historyczną perłą. Jest też najdalej na wschód wysuniętym punktem Jedwabnego Szlaku. Polecamy spacer przez Park Nara, gdzie usytuowanych jest większość atrakcji miasta – dokładnie 8 zabytków chronionych prawem UNESCO. Monumentalna Świątynia Todaiji ze słynnym pawilonem Wielkiego Buddy przyciągają nie tylko ciekawskich turystów, ale też samych Japończyków, którzy przybywają do Świętego Miasta, by oddać pokłon Wielkiemu Dainichi Nyorai i dowiedzieć się, czy po śmierci mogą liczyć na osiągnięcie upragnionej nirwany. W świątyni Todaiji, będącej największym drewnianym budynkiem sakralnym na świecie, zobaczymy posąg Wielkiego Buddy, największy na świecie wykonany z brązu posąg Buddy.  

Po południu przejazd do Osaki, gdzie będziemy mieć czas wolny. Polecamy odwiedzić Zamek Osaka, który przyciąga rzesze turystów zwłaszcza wiosną, gdy kwitną wiśnie. Na miejscu można podziwiać 13 historycznych obiektów uznanych przez japoński rząd jako jedne z najcenniejszych pamiątek kulturowych.  

Wieczorem przejazd na lotnisko w Osace i wylot do Polski. Lot z przesiadką w Dubaju.

 

Dzień 9
Przylot do Warszawy

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 12 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju jednoosobowego

1 650 PLN/os

Cena zawiera
 • opiekę polskiego pilota
 • przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa –Tokio, Osaka – Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • podróż pociągiem Shinkansen z Kioto do Hiroszimy i z powrotem 
 • wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w pokojach 2-osobowych (6 nocy – 3 noce w Tokio, 1 noc w Hamamatsu, 2 noce w Kioto) 
 • wyżywienie zgodnie z programem (6 śniadań)
 • transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • kosztów dodatkowych imprez
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • napojów do posiłków
 • wydatków indywidualnych
 • wszystkiego, co nie zostało zawarte w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Bagaże

Każdy uczestnik bez dodatkowych opłat może zabrać na wycieczkę jeden bagaż główny i jeden podręczny (wagę i wymiary sprawdź u przewoźnika).

W trakcie wyjazdu dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą małego plecaka lub torby, ponieważ najczęściej wieczorem będzie dostęp do bagażu głównego.

Nie ma konieczności zabierania ze sobą ręczników.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 25 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Zakwaterowanie

W Tokio, Hamamatsu i Kioto korzystamy hoteli z małymi pokojami, łazienką i toaletą, a także z telewizorem oraz dostępem do Internetu. Hotele usytuowane są zwykle blisko stacji metra, co pomaga nam w trakcie tej podróży organizować wycieczki po mieście.

Niedostosowane dla osób z trudnościami z chodzeniem

W trakcie podróży po Japonii korzystamy z komunikacji miejskiej, dlatego podczas wycieczek trzeba sporo chodzić. Z tego powodu nie polecamy tej podróży osobom z trudnościami z chodzeniem.

Więcej o Japonii

Więcej o Japonii dowiesz się tu: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/japonia
Poczytaj między innymi o klimacie, pogodzie, różnicy czasu, napiwkach. Sprawdź czy potrzebujesz wizy lub szczepionek.

Przeczytaj również nasz artykuł o podróżowaniu pociągiem, jedzeniu i najciekawszych atrakcjach Japonii: Japonia

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. Mogą wystąpić okoliczności, których nie znasz lub do których nie jesteś przyzwyczajony, jak na przykład zwyczaj dawania napiwków. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

20JPRTR01DPL0105