Dubaj i safari z Wielką Piątką w RPA

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wielkie miasto i wielkie bezdroża podczas jednej wycieczki! Współczesna baśń 1001 nocy w Dubaju i safari z Wielką Piątką w RPA

Zapraszamy na obfitującą w liczne atrakcje wycieczkę na safari do RPA, przyprawioną szczyptą klimatu wprost z „Baśni z 1001 nocy”. Naszą przygodę rozpoczniemy w Dubaju, ultranowoczesnej oazie wśród piasków pustyni, z najwyższym budynkiem świata mierzącym 828 metrów, Burj Khalifa, i wieczornym rejsem po rzece Dubai Creek. W czasie wolnym można zwiedzać Dubaj na własną rękę.

Następnie przeniesiemy się z kraju szejków na złotej pustyni na południowo afrykańską sawannę. Zatrzymamy się w Ravineside Lodge, skąd udamy się na ekscytujące safari do nietkniętego malarią Rezerwatu Dzikich Zwierząt Entabeni, gdzie przy odrobinie szczęścia zobaczymy Wielką Piątkę Afryki: lwa, lamparta, słonia, nosorożca i bawoła. Po aktywnym dniu będziemy mogli korzystać z hotelowych wygód w otoczeniu niesamowitej przyrody, na malowniczym skalnym zboczu z doskonałym widokiem na doliny, góry i sawannę.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Safari

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Dirham ZEA, rand południowoafrykański

Program wycieczki
Dzień 1 Warszawa – Dubaj
Dzień 2 Burj Khalifa. Po południu czas wolny
Dzień 3 Zwiedzanie Dubaju i wieczorny rejs po Dubai Creek
Dzień 4 Dubaj – Johannesburg w RPA. Przejazd autobusem do Rezerwatu Dzikich Zwierząt Entabeni
Dzień 5–8 Rezerwat Dzikich Zwierząt Entabeni. Safari, piesza wycieczka i boma braai (tradycyjna uczta przy ognisku)
Dzień 9 Rezerwat Entabeni – Johannesburg – Soweto i powrót
Dzień 10 Przylot do Warszawy

Hotele

Ravineside Lodge

Ravineside Lodge leży na malowniczym górskim zboczu przy monolicie Entabeni, z zapierającym dech w piersiach widokiem na rezerwat przyrody. Zapewniamy przestronne pokoje w przytulnych chatkach, ustawionych na palach bezpośrednio na zboczu skalnym. Chatki znajdują się blisko głównego budynku ośrodka, ale ze względu na obecność dzikich zwierząt goście mają zapewniony transport na trasie między chatką, a budynkiem głównym.

Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę (toaleta z prysznicem), czajnik elektryczny, telefon oraz płatny minibar z orzeźwiającymi koktajlami i innymi napojami. Wnętrze utrzymane w stylu afrykańskim oraz niezadaszone tarasy, sprzyjają odpoczynkowi w otoczeniu przepięknej przyrody. Tradycyjna poludniowo-afrykańska kolacja przy boma-plads (ognisko) oraz posiłki w ośrodku to dodatkowe atuty tego wyjątkowego miejsca. Dowiedz się więcej na stronie hotelu legend-lodges.co.za/esc-accommodation/

Zdjęcia

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Warszawa – Dubaj
Wylot z Warszawy w godzinach popołudniowych. Transfer do hotelu oraz zakwaterowanie na trzy kolejne doby.
Dzień 2
Burj Khalifa. Po południu czas wolny
Burj Khalifa w Dubaju

Decyzja o wzniesieniu w Dubaju najwyższego budynku świata wywołała niemałe poruszenie. Nawet po rozpoczęciu budowy nie było wiadomo, jak wysoki będzie Burj Khalifa. Przy budowie przez wiele lat pracowało ponad 12 tysięcy osób. Budynek był przez wielu nazywany współczesną Wieżą Babel. Został ukończony w styczniu 2010 roku i wznosi się na wysokość 828 metrów.

Zajrzymy do środka Burj Khalifa. Po zwiedzeniu wieżowca i wjeździe na górę jedną z najszybszych wind na świecie, możemy podziwiać niesamowitą panoramę Dubaju z widokiem na otaczającą go pustynię i Zatokę Perską.

Czas wolny na pozostałą część dnia. Warto zajrzeć do centrum handlowego Dubai Mall, mieszczącego się przy Burj Khalifa, które z ponad tysiącem sklepów stanowi jeden z największych obiektów handlowych na świecie. Po zakupach można wraz z pilotem lub we własnym zakresie wrócić metrem do hotelu.

Dzień 3
Zwiedzanie Dubaju i wieczorny rejs po Dubai Creek
Dubaj nocą

Pierwszym punktem naszej wycieczki jest Bastakiya, najstarsza dzielnica Dubaju, w której znajdują się m.in. dawne budynki wyposażone w charakterystyczne wieże wiatrowe, pełniące niegdyś funkcję klimatyzacji. W Bastakiya zwiedzamy Muzeum Dubajskie, mieszczące się w zabytkowym forcie Al Fahidi.

Fort jest jednym z najstarszych budynków w mieście i do roku 1971 był siedzibą zarówno licznych regentów Dubaju, jak i władz rządowych. Dzisiaj na terenie fortu działa bardzo nowoczesne muzeum z wieloma ciekawymi ekspozycjami. Więcej wrażeń artystycznych dostarczy nam wizyta w galerii sztuki Madżlis.

Przez Dubaj przepływa rzeka Dubai Creek, na której południowym brzegu znajduje się dzielnica Bur Dubai, a na północnym dzielnica Deira. Abra, tradycyjna taksówka wodna, zabierze nas przez Dubai Creek do Bur Dubai na gwarny souk, czyli Targ Przypraw, gdzie będziemy mogli nasycić zmysły bogactwem zapachów i kolorów. Zajrzymy też na słynny na całym świecie Targ Złota. 

Na ostatni wspólny wieczór w Dubaju zaplanowaliśmy rejs po rzece Dubai Creek, który dostarczy nam wielu niezapomnianych wrażeń. Będziemy mogli podziwiać przepiękny zachód słońca nad niesamowitym pod wieloma względami miastem. Od strony wody zobaczymy m.in. zabytkową część miasta, jak i futurystyczne wieżowce, przepięknie podświetlone w godzinach wieczornych. Na pokładzie statku zjemy kolację w formie bufetu.

Dzień 4
Dubaj – Johannesburg w RPA. Przejazd autobusem do Rezerwatu Dzikich Zwierząt Entabeni
Na safari

Po śniadaniu opuszczamy Dubaj i obieramy kurs na Johannesburg w RPA, dokąd przybędziemy późnym popołudniem. Następnie udamy się w dalszą drogę w kierunku północnym, jadąc wzdłuż ogromnych pól uprawnych pszenicy, kukurydzy, słonecznika i orzechów ziemnych. Miasteczka i wioski, które zobaczymy po drodze, przypominają klimat dzikiego zachodu. Po krótkim pobycie w milionowym Johannesburgu, mniejsze miejscowości stanowią ciekawy i skłaniający do refleksji kontrast z nowoczesną odsłoną Afryki Południowej.

W północno-wschodniej części RPA rozciąga się pasmo górskie Waterberg, emanujące charakterystyczną czerwoną poświatą. To tutaj znajduje się Rezerwat Dzikich Zwierząt Entabeni, do którego docieramy późnym wieczorem. Będziemy mieszkać w hotelu Ravineside Lodge, położonym w samym sercu natury, na malowniczym skalnym zboczu z doskonałym widokiem na okoliczną niesamowitą przyrodę. Dojście do Ravineside Lodge wymaga wejścia po wielu schodach, dlatego warto zadbać o dobrą kondycję fizyczną.

Entabeni oznacza po prostu „miejsce z górą”. Wystarczy jeden raz zobaczyć ten fascynujący kamienny monolit, który góruje nad horyzontem, aby bez trudu zrozumieć zasadność tej nazwy. Rezerwat jest położony w paśmie górskim Waterberg, ciągnącym się na dużym obszarze, obejmującym, między innymi, Sand River Mountains, Hoekberg, Swaershoek i Mopel Range. Pasmo Waterberg wzięło nazwę od licznych strumieni, wzniesień i bagien występujących na tym terenie i jest jednym z najstarszych masywów górskich na świecie. Bogaty świat zwierząt, małe zaludnienie i dzika natura sprawiają, że rezerwat Entabeni jest idealnym miejscem na wycieczki safari. Po stronie południowej dominują strome, pozbawione roślinności zbocza i niespotykane formacje skalne, a po stronie północnej ukształtowanie terenów górskich jest bardziej łagodne, porośnięte roślinnością i płynnie przechodzące w otwarte równiny sawanny.

Rezerwat Entabeni należy do prywatnych właścicieli, dzięki temu zwierzęta mają lepszą opiekę i w większym stopniu zwraca się tu uwagę na to, aby nic niepotrzebnie nie zakłócało ich spokoju. Dlatego nie zobaczymy tu kolumn samochodów zbierających się wokół zwierząt. Safari na tym terenie odbywa się z poszanowaniem dobrostanu jego mieszkańców. Można tu spotkać Wielką Piątkę Afryki: słonia, bawoła, nosorożca, lwa i lamparta, jak również inne egzotyczne zwierzęta, takie jak żyrafy, gepardy, hipopotamy, krokodyle i antylopy.

Program pobytu w rezerwacie Entabeni może ulec drobnym zmianom, w zależności m.in. od warunków atmosferycznych.

Dzień 5–8
Rezerwat Dzikich Zwierząt Entabeni. Safari, piesza wycieczka i boma braai (tradycyjna uczta przy ognisku)
Rezerwat Dzikich Zwierząt Entabeni

Przez kilka kolejnych dni będziemy korzystać z oferty rezerwatu, w którym organizowane są safari poranne i popołudniowe jeepami oraz safari piesze w formie wędrówki. Tzw. „early morning game drive” rozpoczyna się wraz ze wschodem słońca, około godz. 6.00, i trwa do godz. 9.00-10.00, w zależności od tego, jakie zwierzęta spotkamy po drodze. Niewiele może się równać z rześkim, pachnącym korzennymi przyprawami powietrzem i wyjątkowym blaskiem roztaczającym się rankiem nad sawanną. O tej porze wyczuwalny jest całkowity spokój, który nastał po nocnych łowach.

Zobaczymy zwierzęta, gdy gaszą pragnienie w rzekach i zagłębieniach terenu wypełnionych wodą. Z naszego doświadczenia wynika, że będziemy mogli zaobserwować wiele ze znanych gatunków dzikich zwierząt afrykańskich. U stóp górskiego masywu żyją między innymi lwy, hipopotamy, nosorożce, gnu, elany, kudu, guźce, żyrafy i impale. Nie możemy zagwarantować, czy i które z nich spotkamy podczas wycieczki, ale ta niepewność jest częścią tutejszej cudownej natury i sprawia, że safari jest przeżyciem innym niż wszystkie i wyjątkowo ekscytującym.

Po powrocie do hotelu czeka na nas zasłużone śniadanie w formie bufetu.

Popołudniowe safari rozpoczynie się około godz. 16.00. W trakcie postojów można podziwiać zachód słońca przy kubku orzeźwiającego napoju. Pod wieczór, gdy zapalą się światła samochodów, ruszymy w drogę powrotną. O żyjących tutaj słoniach i zebrach mówi się, że urodziły się z liną i rakami u stóp, gdyż często można je zobaczyć podczas wspinaczki po stromych zboczach gór. Jeśli dopisze nam szczęście, zobaczymy majestatycznego i rzadkiego rybołowa, który krąży po niebie, wypatrując zdobyczy, a może i lamparta na jego ulubionym terytorium, czyli na skałach za płaskowyżem.

Wieczór to prawdziwa uczta dla zmysłów. Gdy półkula południowa pogrąża się w mroku, na niebie zapalają się tysiące gwiazd, zaczynają zewsząd docierać dziwne, nieznane odgłosy życia nocnego, a wokół roztacza się wyraźnie wyczuwalny zapach czerwonej afrykańskiej ziemi i pachnącej korzennymi przyprawami sawanny. Jeden z dni pobytu zakończymy kolacją w stylu boma braai. „Braai” pochodzi z języka południowoafrykańskiego i oznacza „ruszt”. Hotel dysponuje paleniskiem, na którym będziemy mogli upiec różne potrawy i cieszyć się ich smakiem pod rozgwieżdżonym niebem.

Z biegiem lat tutejsze zwierzęta przyzwyczaiły się do widoku samochodów i ludzi i dlatego często można zobaczyć słonie, żyrafy i antylopy pasące się nieopodal przejeżdżających samochodów. Bywa, że całe stado lwów ucina sobie drzemkę na środku trasy safari, blokując autom drogę. Czasem ukrywać mogą się w rozmaitych kryjówkach na terenie rezerwatu, w gęstych lasach i niedostępnych górach. Safari odbywa się na warunkach mieszkańców rezerwatu. Jeepy safari nie mają dachu, co jeszcze bardziej potęguje i tak już niesamowite wrażenie bliskości z olbrzymim słoniem, lwem lub nosorożcem. Na szczęście drapieżniki nie traktują samochodu z pasażerami jako jedzenia i możemy czuć się całkowicie bezpiecznie.

Jeepy safari nie mają dachu, więc może być zimno, zwłaszcza we wczesnych godzinach porannych i po zapadnięciu zmroku. W jeepach są wprawdzie koce, ale warto zabrać też czapkę, wytrzymałą i odporną na wiatr kurtkę zimową lub polar.

Istnieje również możliwość wybrania się na piesze safari pod przewodnictwem doświadczonego tropiciela śladów i w asyście uzbrojonego pracownika służb terenowych parku. Podczas wędrówki można obserwować ptaki zbierające się wokół strumieni i wodopojów oraz niektóre z najstarszych drzew palmowych na świecie.

Pobyt w Entabeni dodatkowo ucieszy miłośników gry w golfa (za dopłatą). Około 45 minut jazdy z Ravineside Lodge znajduje się Legend Golf & Safari Lodge z polem golfowym Signature Course. Pole golfowe ma 18 dołków, zaprojektowanych przez 18 światowej klasy golfistów. Za opłatą można także spróbować zmierzyć się z ekstremalnym dołkiem nr 19, który jest najwyżej i najdalej położonym dołkiem „trzech uderzeń”. Dotrzeć do niego można helikopterem lecącym na Hanglip Mountain. Pole Green ma kształt Afryki i znajduje się 400 metrów w dół od miejsca początkowego. Bardziej ekstremalnie nie będzie. Chętni do zagrania w golfa będą prawdopodobnie, ze względów czasowych, zmuszeni zrezygnować z jednej lub dwóch wycieczek safari.

Dzień 9
Rezerwat Entabeni – Johannesburg – Soweto i powrót

Pełni wrażeń przyrodniczych wyjeżdżamy do Johannesburga. Miasto nazywane potocznie Joburgiem jest największym miastem RPA, z populacją przekraczającą sześć milionów mieszkańców. Pod względem architektonicznym Johannesburg przypomina amerykańskie metropolie: biznesowe dzielnice ze strzelistymi wieżowcami w centrum i przedmieścia z niską zabudową. Johannesburg jest głównym ośrodkiem handlu diamentami i złotem. Po dniach spędzonych w zaciszu natury w Entabeni może wydawać się nieco chaotyczny i hałaśliwy. Miasto powstało w 1886 roku i początkowo było osiedlem założonym przez poszukiwaczy złota na południowym zboczu pasma górskiego Witwatersrand, pod którym kryją się największe światowe złoża rudy złota.

Odwiedzamy słynne, lecz owiane złą sławą, miasto Soweto, aby poznać codzienność tutejszych mieszkańców. Po długiej i okupionej dramatycznymi wydarzeniami historii, która miała swój początek w 1944 roku, Soweto jest dzisiaj miastem pełnym paradoksów. Jednak od czasu masakry w 1976 roku, kiedy buldożery wjechały do miasta, by stłumić bunt protestujących studentów, wiele się zmieniło. W Soweto daje się dzisiaj dużo przestrzeni dla kreatywności i nowoczesności, a miasto jest osobliwym tyglem sztuki, muzyki, teatru i poezji.

Wieczorem jedziemy na lotnisko w Johannesburgu, skąd wylatujemy do Warszawy.

Dzień 10
Przylot do Warszawy
Powrót do Warszawy.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju jednoosobowego
1.998 PLN
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Dubaj - Johannesburg; Johannesburg - Dubaj- Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Wycieczki i bilety wstępu opisane w programie ( m.in. Burj Khalifa, Wieczorny rejs po Dubai Creek z kolacją na pokładzie, 5 safari, boma braai i piesza wycieczka w Rezerwacie Entabeni, Zwiedzanie Soweto )
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych (3 noclegi w Dubaju, 5 noclegów w Ravineside Lodge w Rezerwacie Entabe)
 • Wyżywienie zgodne z programem ( 8 śniadań, 4 obiady, 6 kolacji)
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Dodatkowych posiłków nie wymienionych w programie
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków (ok. 50 USD/os)
 • Wydatków indywidualnych
 • Ewentualnych dodatkowych atrakcji
 • Wszystkiego, co nie zostało opisane w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące wycieczki

Bagaż

Dobrze jest zabrać ze sobą mały plecak lub torbę na całodzienne wycieczki i dni podróży, ponieważ w tych dniach bagaż zostaje w hotelu. Nie jest konieczne zabranie ze sobą ręczników.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na nowe zasady przewozu bagaży rejestrowanych obowiązujące od dnia 25 marca 2019 na lotnisku OR Tambo International Airport w Johannesburgu:

1.    Bagaż rejestrowany powinien mieć kształt regularny czyli posiadać co najmniej jedną płaską powierzchnię 
2.    Bagaże okrągłe bądź posiadające nieregularny kształt nie są akceptowane
3.    Torby z długimi paskami nie są akceptowane.

Powyższe zasady, zgodne z wytycznymi IATA, mają na celu zapobieganiu awariom systemu obsługi bagażowej powodowanym przez niewymiarowy bagaż, nie posiadający płaskiej powierzchni, posiadający długie paski bądź uchwyty a tym samym zapobieganiu opóźnieniom w dostarczeniu bagaży do samolotu. 
Pasażerom nadającym bagaż niespełniający powyższych zasad udostępniono na lotnisku punkty pakowania, w których można dostosować bagaż do określonych zaleceń.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 10 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Safari samochodowe

Ze względów bezpieczeństwa dzieci do lat 6 nie mogą uczestniczyć w samochodowym safari.

Safari piesze

Ze względów bezpieczeństwa dzieci do lat 16 nie mogą uczestniczyć w pieszym safari.

Lokalizacja i bezpieczeństwo

Ośrodek znajduje się na pochyłym zboczu skalnym, więc wejście do poszczególnych obiektów wymaga pokonania wielu schodów. Osoby uczestniczące w wycieczce powinny być sprawne i w odpowiedniej kondycji fizycznej. Podróżując z małymi dziećmi, należy pamiętać o zwróceniu szczególnej uwagi na swoich podopiecznych, ze względu na usytuowanie ośrodka na dużej wysokości. Wszystkie dojścia są wyposażone w poręcze i osłony, które jednak nie są wyposażone w zamknięcia uniemożliwiające otwarcie przez dzieci.

Dystrykt Waterberg

Urzekające naturalnym pięknem tereny północnej prowincji RPA, Limpopo, przy granicy z Botswaną i na zachód od Parku Narodowego Krugera, od dawna są znane jako Waterberg. Rdzenni mieszkańcy nazwali ten teren „górą z wodą”, ze względu na liczne jeziora, bagna, wodospady i strumienie, które odróżniają jego obszar od otaczającej go suchej sawanny. W lecie (od grudnia do lutego), gdy ciemne burzowe chmury gromadzą się nad płaskowyżem, wypuszczając krótkie, choć ulewne deszcze, woda wypełnia liczne mniejsze i większe strumyki, a czerwone piaskowe skały migoczą w promieniach słońca. Koniec końców większość wody spływa do rzeki Limpopo.

W 2001 roku obszar Waterbergu o powierzchni 15 tysięcy kilometrów kwadratowych został uznany przez organizację UNESCO za rezerwat biosfery. Dominuje tu typowy krajobraz sawanny, z bogatym w wodę płaskowyżem w centrum, tworząc rozmaite biotopy, co z kolei sprzyja dużemu bogactwu gatunków. Waterberg nie jest spójnym rezerwatem, natomiast składa się z kilku prywatnych rezerwatów, z których największym i najbardziej urozmaiconym jest Rezerwat Dzikich Zwierząt Entabeni. W Entabeni można zobaczyć najpiękniejsze monolity z piaskowca, wzniesienia, wąwozy i wodospady. Entabeni słynie także z różnorodnych gatunków antylop. Można tu zobaczyć prawie wszystkie południowoafrykańskie gatunki. Równie bogata jest tutejsza flora, obejmująca m.in. stare palmy, srebrniki i wiecznie zielone drzewa. Teren dystryktu leży poza strefą zagrożenia malarią, więc nie jest konieczne przyjmowanie leków przeciwmalarycznych przed wyjazdem.

Informacje dodatkowe

Program wycieczki nie przewiduje pobytu na plaży i został przygotowany z myślą o osobach lubiących aktywny wypoczynek w bliższym kontakcie z naturą.

Klimat

W Republice Południowej Afryki zima przypada na okres od czerwca do sierpnia, kiedy to temperatura w nocy mocno spada. Zimowa pogoda może również wystąpić w maju i we wrześniu, natomiast w okresie od października do marca jest stosunkowo ciepło, także w nocy. Typowy zimowy dzień w RPA można porównać ze środkowoeuropejską wiosną, słoneczną i z temperaturami w okolicach 20 stopni, ale w niektórych regionach zimy są mroźne. Przez pozostałą część roku jest dość ciepło, a w obszarach północnych temperatura może przekraczać 30 stopni. W ciągu roku występują okresowe opady atmosferyczne, przy czym na północy przeważnie w miesiącach letnich, a na południu w miesiącach zimowych. Klimat w Republice Południowej Afryki jest umiarkowany i przyjemny przez cały rok. Ekstremalne zjawiska pogodowe wprawdzie występują, ale bardzo rzadko (głównie w ostatnich latach).

Osoby poniżej 18. roku życia

Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania poniżej wymienionej dokumentacji: W przypadku małoletniego dziecka podróżującego z i do RPA z obojgiem rodziców konieczne jest posiadanie oryginału pełnego aktu urodzenia dziecka opatrzonego apostille wraz z tłumaczeniem na język angielski (jeśli akt jest w języku polskim). W przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców konieczne jest okazanie:

– oryginału pełnego aktu urodzenia dziecka opatrzonego apostille wraz z tłumaczeniem na język angielski (jeśli akt jest w języku polskim);

– notarialnej zgody wystawionej przez drugiego rodzica dotyczącej zgody na pobyt dziecka w RPA w określonym terminie wraz z jej tłumaczeniem sporządzonym przez tłumacza przysięgłego.

Należy odpowiednio wcześnie zaopatrzyć się w te dokumenty, ponieważ procedura może trwać do kilku tygodni. Zalecamy kontakt z odpowiednimi urzędami niezwłocznie po dokonaniu rezerwacji wycieczki.

Wymogi te mają na celu zwalczanie problemu handlu ludźmi, szczególnie z udziałem dzieci.

Należy pamiętać, że wymóg posiadania dokumentacji dotyczy wjazdu, wyjazdu oraz ruchu tranzytowego przez RPA. Osoba nieposiadająca wyżej wymienionych dokumentów nie zostanie wpuszczona (wraz z dzieckiem) na pokład samolotu lecącego do RPA. W przypadku podróży z dziećmi niebędącymi biologicznymi dziećmi opiekuna prawnego należy przedłożyć jeszcze bardziej precyzyjną dokumentację – polecamy zapoznanie się z informacjami konsularnymi. Szczegółowe informacje dostępne są na stronach Ambasady RP w Pretorii.

Więcej o miejscu docelowym

Aby dowiedzieć się więcej o warunkach klimatycznych i pogodowych, sprawdzić różnicę czasu i wymagania dotyczące wiz i szczepień, prosimy zapoznać się z informacjami podanymi poniżej.

RPA:
www.albatros.pl/kierunki-podrozy/afryka/rpa

Informacje o wjeździe do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich podróżujących do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Okres bezwizowego przebywania na terytorium ZEA  dla turystów wynosi maksymalnie 90 dni. Wymaganym dokumentem podróży jest paszport, którego ważność nie może być krótsza niż 6 miesięcy, licząc od daty planowanego powrotu z ZEA.

Interesują Cię inne oferty safari?

Zobacz naszą ofertę safari tutaj: safari

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Przedłuż wycieczkę

Krótki wypad do Kapsztadu

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena 2 298,–
4 dni w Kapsztadzie: kultura, zakupy, gastronomia i piękno przyrody

Urocze, pełne życia miasto o bogatej ofercie kulturalnej to właśnie Kapsztad. Sąsiedztwo Oceanu Atlantyckiego, 1000-metrowej Góry Stołowej oraz malowniczego Półwyspu Przylądkowego sprawiają, że Kapsztad wygrywa w konkursie piękności z większością dużych miast. Ponadto miasto może pochwalić się licznymi zabytkami, znakomitymi sklepami, pysznym jedzeniem, dobrymi winami i wspaniałymi plażami.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Do wyboru są dwa hotele:

Southern Sun Cape Sun
Hotel Cape Sun znajduje się w sercu Kapsztadu, dzięki czemu zapewnia łatwy dostęp do licznych atrakcji miasta. W hotelu znajduje się łącznie 368 pokoi wyposażonych w łazienkę, klimatyzację i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do sieci Wi-Fi (500 MB na dzień). Po zwiedzaniu miasta można popływać w krytym basenie, poćwiczyć na siłowni lub zamówić zabiegi w spa. Hotel dysponuje własną restauracją i barem.

Dowiedz się więcej tutaj www.tsogosun.com/southern-sun-cape-sun

Cena
zł 2 298zł za osobę w pokoju dwuosobowym w Southern Cape Sun

Dopłata za pokój jednoosobowy
zł 1 000zł

The Cullinan
Hotel znajduje się w centrum turystycznym Kapsztadu, w bliskiej odległości do wejścia na plażę. Ten pięciogwiazdkowy hotel oferuje profesjonalną obsługę i luksusowy wystrój wnętrz (na terenie bogatego dziedzictwa kulturowego). Hotel posiada wszelkie udogodnienia takie jak: restauracja, bar i basen.

Dowiedz się więcej na stronie www.tsogosun.com/the-cullinan

Dopłata za hotel o wyższym standardzie
1 200zł za osobę w pokoju dwuosobowym w The Cullinan

Dopłata za pokój jednoosobowy
3 200zł

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga do Kapsztadu
 • Transfer hotel-lotnisko
 • 4 noclegi w pokojach dwuosobowych
 • Codziennie śniadanie
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Królewskie luksusy przy Wodospadach Wiktorii

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena Od 4 998,–
4 dni luksusu przy najwspanialszych wodospadach świata

Przez cztery dni wysokie na ponad 100 metrów, szerokie na 2 kilometry i otoczone gęstym lasem deszczowym imponujące Wodospady Wiktorii mogą stać się Twoim domem na zakończenie afrykańskiej przygody. Nazwa wodospadów w języku bantu brzmi „mosi-oa-tunya” (mgła, która grzmi), bo tak właśnie wyglądają Wodospady Wiktorii – przypominają potężną mglistą chmurę, z której dochodzą dźwięki grzmotów.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Oferujemy pobyt w jednym z dwóch hoteli:

The Kingdom at Victoria Falls
Przepiękny 4-gwiazdkowy hotel, na terenie którego znajdują się 3 baseny, 3 restauracje, 4 bary, spa, kasyno i centrum zabaw dla dzieci. Ośrodek jest położony na terenie Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii, w bliskiej odległości od samych wodospadów.

Dowiedz się więcej na www.thekingdomhotel.co.za 

Cena
4.998,- PLN od osoby w dwuosobowym pokoju w hotelu The Kingdom at Victoria Falls

Dopłata do pokoju jednoosobowego
1.700,- PLN

Victoria Falls Hotel
Wspaniały 5-gwiazdkowy hotel o wyjątkowej atmosferze w kolonialnej scenerii. Hotel jest wyposażony we wszystkie możliwe udogodnienia, w tym najwyższej klasy restauracje gourmet. Wodospady znajdują się około 10 minut spacerem od hotelu, z którego także je widać i słychać.

Dowiedz się więcej na www.victoriafallshotel.com 

Dopłata za podwyższenie standardu pokoju
600,- PLN od osoby w pokoju dwuosobowym w hotelu Victoria Falls Hotel

Dopłata za pokój jednoosobowy
3.100,- PLN

Cena zawiera
 • Przelot na trasie Johannesburg-Wodospad Wiktorii
 • Ewent. przelot na trasie Kapsztad/Durban-Johannesburg
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 3 noclegi w Victoria Falls Hotel w dwuosobowym pokoju (ze śniadaniem)
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu/Kapsztadzie/Durbanie w pokojach dwuosobowych
 • Rejs statkiem po rzece Zambezi o zachodzie słońca
 • Pieszą wycieczkę wokół wodospadów
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
 • Wizy, którą obywatele Polski mogą uzyskać w placówkach dyplomatycznych Zimbabwe albo na granicy. Obywatele innych państw powinni dopytać o obowiązujące ich przepisy wizowe we właściwej placówce dyplomatycznej.
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Sjesta na Mauritiusie

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 7 dni
Cena 5 498,–
Plaże z palmami, spokój i wyborna kuchnia w samym środku Oceanu Indyjskiego

Zachęcamy do pięciodniowej sjesty przy basenie lub na plaży w rajskiej scenerii tropikalnej wyspy. Można skorzystać z ciekawej oferty wycieczek po okolicy lub bardziej aktywnych form spędzenia czasu.

Dzień 1. Nocleg w Johannesburgu lub Kapsztadzie
Dzień 2. Johannesburg/Kapsztad – Mauritius, transfer do hotelu
Dzień 3-6. Pobyt na Mauritiusie
Dzień 7. Przelot Mauritius – Johannesburg (w godzinach porannych). Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu. Przelot z Johannesburga do Warszawy (w godzinach wieczornych)

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Cena podstawowa za przedłużenie pobytu na Mauritiusie 5 498zł/os w hotelu 3*

Oferujemy pobyt w jednym z trzech hoteli:

Casuarina Hotel 3*
3-gwiazdkowy hotel położony na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy z widokiem na lagunę przy słynnej plaży z białym piaskiem, Trou aux Biches. Odległość od tętniącego życiem miasta Grand Bay wynosi 5 km, a do stolicy Port Louis 18 km. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: http://hotel-casuarina.com/mauritius/

Cena pobytu w pokoju dwuosobowym
5 498 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Hotelu Casuarina

Dopłata do pokoju jednoosobowego
1 498 zł

Seaview Calodyne Lifestyle Resort 
Czterogwiazdkowy hotel Seaview Calodyne Lifestyle Resort to hotel położony w zatoce. W ośrodku znajduje się bar, restauracja, salon, recepcja, dom łodzi / centrum nurkowe, sklep i spa. Strój wieczorowy w restauracjach i barach: eleganckie ubrania. Panowie proszeni są o noszenie długich spodni.
W cenę zakwaterowania wliczone jest wyżywienie: 2 posiłki dziennie.
Więcej informacji o hotelu na stronie: https://searesortshotels.com/seaview/

Dopłata za pobyt w hotelu 4*
800 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Seaview Calodyne Lifestyle Resort

Dopłata do pokoju jednoosobowego
3 098 zł

Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa 5*
Luksusowy 5-gwiazdkowy hotel położony na zachodnim wybrzeżu oferuje najwyższej klasy usługi. Na terenie hotelu w samym sercu tropikalnej przyrody znajduje się kilka restauracji i strefa spa. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: www.sofitel.com/gb/hotel-1144-sofitel-mauritius-l-imperial-resort-spa/index.shtml

Dopłata za pbyt w hotelu 5*

1 500 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa

Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 5*
4 498 zł

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga/Kapsztadu na Mauritius w obie strony
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu lub Kapsztadzie
 • Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu, w dniu powrotu
 • 5 noclegów w hotelu Casuarina Hotel/Laguna Beach/Sofitel Mauritius Imperial
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Wypoczynek w Mozambiku

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 7 dni
Cena 7 998,–
Relaks na plaży w egzotycznym Mozambiku

Proponujemy odpoczynek w prywatnym Parku Narodowym Vilanculos Coastal & Wildlife Sanctuary o powierzchni 300 km².  Ośrodek 4* Dugong Beach Lodge położony jest na lagunie pośród malowniczych wiosek rybackich, raf koralowych oraz stad flamingów. Spędź kilka dni na plaży lub przy basenie, wybierz się na wycieczkę tradycyjną łodzią dau lub na wycieczkę z przewodnikiem po rezerwacie wybrzeża Vilanculos.

Dzień 1 Nocleg w Johannesburgu lub w Kapsztadzie 
Dzień 2 Przelot Johannesburg/Kapsztad – Vilanculos, transfer łodzią do hotelu
Dzień 3-6 Wypoczynek w 4* hotelu Dugong Beach Lodge
Dzień 7 Przelot Vilanculos – Johannesburg – Polska 
 

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Hotel Dugong Beach Lodge 
4* hotel położony bezpośrednio przy plaży. Kompleks składa się z 14 domków krytych strzechą, których tylko kilka kroków dzieli nas od plaży.  Kolację można zjeść w restauracji lub o zachodzie słońca na prywatnym tarasie.
Wszystkie pokoje dysponują prywatnym tarasem z panoramicznym widokiem na morze, minibarem i klimatyzacją

Więcej o hotelu: http://legendhospitality.co.za/stay-with-us/dugong-beach-lodge/

Cena:
7 998 PLN/os.

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 
2 998 PLN

Zniżka za dziecko w wieku 2-11 lat:
4 998 PLN

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga/Kapsztadu do Vilanculos w obie strony
 • Transport łodzią do hotelu
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu lub Kapsztadzie
 • 5 noclegów w 4* hotelu Dugong Beach Lodge z pełnym wyżywieniem
 • Rejs łodzią o zachodzie słońca
Cena nie zawiera
 • Napoje
 • Dodatkowe wycieczki
 • Opłaty za wstęp do Parku Narodowego 15 USD/os (opłata płatna po przyjeździe)
 • Wizy do Mozambiku 
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

 

Przepisy wizowo-paszportowe Mozambik

Zapoznaj się z przepisami wizowo-paszportowymi w związku z podróżą do Mozambiku.

Obywateli polskich podróżujących do Mozambiku obowiązują wizy. Można je uzyskać m.in. w urzędach konsularnych Mozambiku (najbliższe w Berlinie) oraz na przejściach granicznych Mozambiku. Wiza wjazdowa jednokrotna kosztuje ok. 70 USD.

Wymaganym dokumentem podróży jest paszport, którego ważność powinna przekroczyć o 6 miesięcy termin upływu ważności wizy.

W przypadku, gdy osoba małoletnia podróżuje w towarzystwie innych opiekunów niż rodzice wymagane jest okazanie na przejściu granicznym dokumentu ze zgodą rodziców (letter of authorisation). Dokument ten powinien zawierać dane dziecka oraz opiekuna wraz z danymi dot. paszportów, jakimi się posługują. Podpisy rodziców powinny być urzędowo poświadczone. Dodatkowo, można załączyć do dokumentu kopie dokumentów tożsamości rodziców. W przypadku, gdy dziecko podróżuje z jednym rodzicem - może być wymagana pisemna zgoda drugiego z rodziców.

Informacje na temat obowiązujących przepisów wjazdowych, Polacy oraz obywatele innych państw, uzyskają kontaktując się z Ambasadą Mozambiku w Berlinie tel. +49 30 39876500 lub naszym biurem partnerskim WizaSerwis Sp. z o.o. www.wizaserwis.pl. Dla klientów ALBATROS rabat za pośrednictwo wizowe 30%.

Każdy uczestnik wycieczki powinien we własnym zakresie zadbać o to, by posiadać wszystkie wymagane dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy.

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

AERTR02APL