Dzika przyroda Kostaryki

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wybierz się z nami w podróż po Kostaryce, by odkryć przepiękną przyrodę kuszącą bujnymi lasami deszczowymi, wulkanami i niezwykłymi zwierzętami

Podróż po Kostaryce to wyjątkowe spotkanie z dziewiczą przyrodą. Podczas wycieczki będziemy podziwiać krajobrazy najpiękniejszych parków narodowych Kostaryki oraz wschód słońca nad oceanem. Wczesnym rankiem obudzą nas zapewne krzykliwe małpy. 

W czasie wędrówki po lasach deszczowych znajdziemy wodospady i gorące źródła, w których można popływać. W Parku Narodowym Tortuguero, zobaczymy ptaki, małpy i innych mieszkańców lasów deszczowych podczas niezwykłego rejsu po rzece. W Arenal natomiast przeprawiając się przez mosty zawieszone pomiędzy koronami drzew, zobaczymy imponujący wulkan o tej samej nazwie. Wycieczkę zakończymy, spędzając kilka relaksujących dni w Parku Narodowym Manuel Antonio, w którym znajdziemy zarówno las deszczowy, jak i wiele rajskich plaż u wybrzeża Oceanu Spokojnego.

Podczas całego wyjazdu będziemy nocować w świetnie zlokalizowanych hotelach otoczonych przepiękną przyrodą.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Dolar amerykański, colon kostarykański

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do San José
Dzień 2 San José – Tortuguero. Rejs przez dżunglę do lodge w lesie deszczowym. Miasto Tortuguero i ośrodek żółwi
Dzień 3 Tortuguero. Rejs kanałem w Parku Narodowym Tortuguero. Po południu czas wolny
Dzień 4 Tortuguero – La Fortuna. Rezerwat Tirimbina i wycieczka pod znakiem czekolady
Dzień 5 La Fortuna. Wodospad i obiad na farmie rodzinnej u Aguinaldo i Felicidad
Dzień 6 La Fortuna. Wiszące mosty w lesie deszczowym. Kąpiel w gorących źródłach.
Dzień 7 La Fortuna – Manuel Antonio. Safari z krokodylami w Delcie rzeki Tárcoles
Dzień 8 Manuel Antonio. Wędrówka po Parku Narodowym Manuel Antonio. Po południu czas wolny
Dzień 9 Manuel Antonio. Relaksujący dzień nad Oceanem Spokojnym
Dzień 10 Manuel Antonio – San José. Relaks nad Oceanem Spokojnym i przejazd do San José
Dzień 11 San José. Zwiedzanie miasta i Muzeum Złota, plantacja kawy. Wylot z San José do Warszawy
Dzień 12 Przylot do Warszawy

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do San José

Po wylądowaniu na Kostaryce pojedziemy do hotelu w San José, stolicy Kostaryki. Cały obszar Kostaryki leży w strefie klimatu tropikalnego, lecz w San José jest nieco chłodniej, ze względu na położenie miasta na wysokości 1100 metrów nad poziomem morza. Miasto ma południowoeuropejski charakter, co kontrastuje z bujnymi lasami porastającymi górskie zbocza otaczające miasto.

Nocleg w San José.

Dzień 2
San José – Tortuguero. Rejs przez dżunglę do lodge w lesie deszczowym. Miasto Tortuguero i ośrodek żółwi
Rejs statkiem przez bujną dżunglę

Wczesnym rankiem wyruszymy z hotelu na północny wschód w kierunku karaibskiego wybrzeża. Trasa przebiega przez Park Narodowy Braulio Carrillo, który składa się w 90% z lasów pierwotnych, czyli naturalnej roślinności, począwszy od tropikalnej na nizinach po las mglisty w partiach wysokich. Szacuje się, że występuje tam ponad 6000 gatunków roślin, w tym drzewiaste paprocie, palmy oraz kolorowe helikonie i bromelie.

Śniadanie zjemy w małej miejscowości Guápiles i wyruszymy w dalszą podróż do La Pavona, gdzie zmienimy środek transportu na łódź, którą będziemy płynąć po rzece. Czeka nas wspaniały rejs przez dżunglę aż dotrzemy do naszego miejsca zakwaterowania.

Po południu pojedziemy do miasteczka Tortuguero, które – jak sama nazwa wskazuje („tortuga” to po hiszpańsku „żółw”) – znane jest z licznie występujących tu żółwi. Odwiedzimy rezerwat, w którym usłyszymy o działaniach podejmowanych na rzecz ochrony morskiego żółwia zielonego.

Nocleg w lodge w Tortuguero.

Dzień 3
Tortuguero. Rejs kanałem w Parku Narodowym Tortuguero. Po południu czas wolny
Tukan w lesie deszczowym

W tym dniu przyjrzymy się przyrodzie w Parku Narodowym Tortuguero. Ten unikatowy na skalę światową park narodowy powstał na karaibskim wybrzeżu Kostaryki w 1970 roku w celu ochrony zielonych żółwi morskich, które od lipca do października składają tu swoje jaja. Teren parku o powierzchni 51 870 ha pokrywa rozległa równina zalewowa powstała z połączenia delt rzek z ich korytami.

Dzień zaczniemy, przesiadając się do mniejszych łodzi, którymi popłyniemy w głąb bagnistej dżungli poprzecinanej wstęgami kanałów. Znalazło tu dom 300 gatunków egzotycznych ptaków w tym 8 gatunków papug, a także trzy gatunki małp – czepiaki, wyjce i kapucynki – przy odrobinie szczęścia, na podmokłych terenach wzdłuż rzeki zobaczymy również wydry, kajmany, żółwie, jaszczurki i zadziwiająco piękne gatunki żab. Po południu będzie można zrelaksować się przy basenie lub wybrać się na spacer po okolicy, aby z bliska podziwiać bujną roślinność tropikalnej dżungli .

Nocleg w lodge w Tortuguero.

Dzień 4
Tortuguero – La Fortuna. Rezerwat Tirimbina i wycieczka pod znakiem czekolady
Wulkan Arenal

Po śniadaniu popłyniemy z powrotem do La Pavona. Obiad zjemy w Guapiles i wyruszymy dalej do Rezerwatu Tirimbina, który obejmuje znaczną część lasu deszczowego. W rezerwacie nie tylko zobaczymy wspaniałą roślinność i różnorodność gatunków, ale przede wszystkim dawną plantację kakao, gdzie zapoznamy się z historią upraw kakaowca, która sięga czasów Majów i Azteków. Zapoznamy się także z procesem obróbki ziarna kakaowca i skosztujemy różnych rodzajów lokalnie wytwarzanej czekolady.

Po opuszczeniu rezerwatu pojedziemy na północ do miasta La Fortuna. Region ten jest znany z Parku Narodowego, w którym znajduje się wulkan Arenal o wysokości 1633 m. Do 2010 roku był to najaktywniejszy wulkan Kostaryki, jednak teraz znajduje się w stanie uśpienia – mimo to niesamowita sceneria, która go otacza, pobudza wyobraźnię i budzi respekt.

Nocleg w La Fortuna.

Dzień 5
La Fortuna. Wodospad i obiad na farmie rodzinnej u Aguinaldo i Felicidad
Wodospad La Fortuna

Rankiem wybierzemy się na wędrówkę do wodospadu La Fortuna, znajdującego się w środku bujnego lasu deszczowego u podnóża uśpionego wulkanu Chato. Woda płynąca z rzeki Arenal,  spada 75 metrów w dół do naturalnego basenu. Będzie możliwość kąpieli, prosimy  zatem o zabranie stroju kąpielowego.

W porze lunchu odwiedzimy na farmie małżeństwo Arguinaldo i Felicidad. Uprawa bananów, papai, skosztowanie słodkiego soku z trzciny cukrowej oraz zwiedzanie młynu to dodatkowa atrakcja tego pobytu. Wizytę zwieńczy smaczny, typowy obiad farmerów przyrządzony przez rodzinę.

Nocleg w La Fortuna.

Dzień 6
La Fortuna. Wiszące mosty w lesie deszczowym. Kąpiel w gorących źródłach.
Kąpiel w basenie podgrzewanym przez wulkan

Dziś proponujemy wędrówkę po wiszących mostach. W prywatnym rezerwacie przyrody obejmującym 250 hektarów tropikalnych lasów deszczowych, w pobliżu wulkanu Arenal. To właśnie tutaj wzniesiono system wiszących mostów w połączeniu ze ścieżkami, dzięki czemu można "chodzić" w gęstym zielonym lesie deszczowym a jednocześnie mieć piękny widok na okolicę. Mosty zostały zaprojektowane z możliwie najmniejszą ingerencją w naturę oraz zapewniając zarazem jak największe bezpieczeństwo. Na trasie jest sporo wzniesień, pochyłości i zmiennego podłoża.

Popołudnie spędzimy w gorącej kąpieli w La Fortuna. Tutaj możemy zanurzyć się w basenach z podgrzewaną przez wulkan wodą o temperaturze 30-40 stopni i odświeżyć  pod kaskadami wody z małego, lokalnego „wodospadu”. Szatnie i ręczniki są na miejscu, trzeba pamiętać tylko, aby zabrać strój kąpielowy.

Nocleg spędzimy w La Fortuna.

 

Dzień 7
La Fortuna – Manuel Antonio. Safari z krokodylami w Delcie rzeki Tárcoles
Krokodyl z Delty rzeki Tarcoles

Po opuszczeniu La Fortuny, ponownie wyruszymy na wybrzeże. Najważniejszą atrakcją dzisiejszego dnia będzie safari z krokodylami w Delcie rzeki Tárcoles, którą otaczają lasy mangrowe. Wyruszymy w rejs łodzią, aby podziwiać przyrodę. Będziemy poszukiwać mieszkańców rzeki – populacji krokodyli z gatunku środkowoamerykańskiego, które dorastają zazwyczaj do ok. 4 m długości i ważą nawet 400 kg.

Nocleg w Manuel Antonio.

Dzień 8
Manuel Antonio. Wędrówka po Parku Narodowym Manuel Antonio. Po południu czas wolny
Park Narodowy Manuel Antonio
Park Narodowy Manuel Antonio znajduje się na zachodnim wybrzeżu Kostaryki i jest jednym z najpiękniejszych w kraju. Żyje tu 109 różnych gatunków zwierząt i niewiele jest takich miejsc na świecie, w których występuje tak duże bogactwo. Bujny, zielony las rozciąga się do samego wybrzeża z długimi, piaszczystymi plażami. Przed południem zwiedzimy z przewodnikiem Park Narodowy, a po południu czas wolny. Nocleg w Manuel Antonio.
Dzień 9
Manuel Antonio. Relaksujący dzień nad Oceanem Spokojnym
Tropikalna Plaża w Parku Narodowym Manuel Antonio

Dzień wolny – zdecyduj, czy chcesz pospacerować po Parku Narodowym Manuel Antonio czy poleniuchować na plaży. Nasz autokar będzie do dyspozycji, a pilot wycieczki zadba o zorganizowanie bezpłatnego transferu autobusem z hotelu do wejścia Parku Narodowego Manuel Antonio i z powrotem. Pamiętaj, że całodniowy bilet wstępu do parku narodowego kosztuje 15 USD za osobę (płatne bezpośrednio przed wejściem).

Nocleg w Manuel Antonio.

Dzień 10
Manuel Antonio – San José. Relaks nad Oceanem Spokojnym i przejazd do San José
Wykorzystaj poranek zanim wycieczka ruszy dalej do San José

Czas wolny w Manuel Antonio, po południu pojedziemy do stolicy Kostaryki, San José, leżącej w centralnej części kraju. Miasto założono w 1738 roku, natomiast stolicą kraju zostało dopiero w 1823 roku co spowodowało, że jest jedną z najmłodszych stolic w Ameryce Łacińskiej. Dzisiaj San José jest nowoczesnym, tętniącym życiem miastem, pełnym interesujących muzeów, wydarzeń kulturalnych i dobrych restauracji.

Nocleg w San José.

Dzień 11
San José. Zwiedzanie miasta i Muzeum Złota, plantacja kawy. Wylot z San José do Warszawy
Kolonialna architektura San José

Udamy się na krótki spacer po mieście w San José gdzie obejrzymy między innymi rynek i katedrę. Kościół pierwotnie wybudowano w 1802 roku, niestety zniszczyło go trzęsienie ziemi, po którym został odbudowany w roku 1871. Największe wrażenie robi wnętrze katedry, w której piękna ceramika i barwne witraże tworzą niepowtarzalną atmosferę. Odwiedzimy również Muzeum Złota, które mieści imponującą kolekcję skarbów ze złota z epoki prekolumbijskiej (około 500-1500 r.). Tutaj możemy podziwiać piękne figurki i biżuterię stanowiące jedne z najlepszych przykładów ówczesnego rękodzieła.

Następnie zjemy lunch na plantacji kawy, którą również zwiedzimy z przewodnikiem. Gospodarstwo jest własnością rodziny, a tutaj uprawia się i zbiera kawę w tradycyjny sposób.

Kawa jest najstarszym produktem rolnym w kraju i została jest towarem eksportowym od 1790 roku. W latach dwudziestych XIX wieku rząd kostarykański stymulował produkcję poprzez dystrybucję darmowych kaw i oferował zwolnienia podatkowe dla rodzin, które były zainteresowane produkcją kawy. Takie podejście zaowocowało grupą drobnych producentów, którzy mimo rosnącej konkurencji ze strony dużych hodowców zdołali zabezpieczyć swoje dochody. Kawa z Kostaryki znana jest z wysokiej jakości i wydajnej produkcji i jest jednym z najważniejszych produktów eksportowych w kraju. 

Potem pojedziemy na lotnisko.

Dzień 12
Przylot do Warszawy
Przelot z San José do Warszawy.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju jednoosobowego
1 998 PLN
Cena zawiera
 • opiekę polskiego pilota
 • przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – San José – Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • wycieczki oraz bilety wstępu wymienione w programie
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pokojach 2-osobowych (10 nocy)
 • wyżywienie zgodnie z programem (10 śniadań, 5 obiadów, 2 kolacje)
 • transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • kosztów ewentualnych dodatkowych imprez
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • napojów do posiłków
 • napiwków dla przewodników i kierowców (ok. 80 USD/osobę)
 • wydatkow indywidulanych
 • wszystkich pozostałych wydatków niewymienionych w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Bagaż

Każdy  uczestnik bez dodatkowych opłat może zabrać na wycieczkę jeden bagaż główny i jeden podręczny (wagę i wymiary sprrawdź u przewoźnika).

W trakcie wyjazdu dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą małego plecaka lub torby, ponieważ najczęściej wieczorem będzie dostęp do bagażu głównego.

Nie ma konieczności zabierania ze sobą ręczników.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 10 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Kondycja fizyczna

Koniecznym warunkiem jest znajdowanie się w dobrej ogólnej kondycji fizycznej i zdolność samodzielnego poruszania się. Wycieczka nie jest przeznaczona dla osób z trudnościami w chodzeniu lub poruszających się przy użyciu wózka inwalidzkiego lub chodzika.

Klimat i temperatura

Podczas tej wycieczki spotkamy się z różnymi typami klimatu. Przez większość czasu klimat będzie suchy i gorący lub bardzo gorący z temperaturą 25-30 stopni i do 35 stopni. Odwiedzimy też miejsca, w których temperatura będzie wynosić 10-12 stopni, a np. w lasach deszczowych jest wilgotno i deszczowo. Dobrym pomysłem jest zabranie kurtki przeciwdeszczowej.

Więcej informacji o Kostaryce

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pogodzie i klimacie, różnicy czasu, napiwkach, wymogach wizowych i szczepieniach, tutaj przeczytasz więcej o Kostaryce:  www.albatros.pl/kierunki-podrozy/ameryka-centralna/kostaryka
Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. Mogą wystąpić okoliczności, których nie znasz lub do których nie jesteś przyzwyczajony, jak na przykład zwyczaj dawania napiwków. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Biuro podróży Albatros Travel nie zapewnia możliwości wybrania stałego miejsca w autokarze, nie można kupić konkretnego miejsca przed rozpoczęciem podróży. Możliwe jest natomiast w porozumieniu z pilotem podróży ustalenie rotacji w trakcie podróży, aby uczestnicy mogli siedzieć na zmianę z przodu i z tyłu autokaru.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

CRRTR03APL