Ekwador- przygoda w Amazonii i rejs katamaranem na Galapagos

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Ekskluzywny rejs 16-osobowym jachtem po Galapagos, bujna przyroda Amazonii, wysokie Andy, Quito i rdzenne plemiona Indian

Nowość

Ta wycieczka to doskonałe połączenie luksusu i prawdziwej wyprawy przyrodniczo-kulturoznawczej. 
Naszą podróż rozpoczniemy w Ekwadorze. W stolicy kraju Quito będziemy spacerować uliczkami starego miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, pełnego wspaniałej kolonialnej architektury, a na koniec odwiedzimy najpiękniejsze muzeum w mieście ze sztuką Indian. W amazońskiej puszczy przenocujemy w kameralnym hotelu, z którego będziemy odbywać wycieczki do lasu tropikalnego i indiańskich wiosek.
W Otavalo odwiedzimy rdzenną indiańską społeczność, której członkowie zajmują się uprawą roli i rzemiosłem. Ponadto wspaniale grają na fletniach pana, które są tak typowe dla andyjskich górali. 

Następnie udamy się w 5-dniowy rejs po archipelagu Galapogos na pokładzie specjalnie dla naszej grupy wyczarterowanego luksusowego jachtu M/S Treasure of Galapagos. Podczas rejsu odwiedzimy kilka wysp na których można spotkać olbrzymie żółwie słoniowe, uchatki, legwany, pingwiny równikowe, zięby Darwina, głuptaki i wiele innych endemicznych gatunków zwierząt i ptaków.
Ta wyprawa to coś więcej niż tylko wycieczka.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Dolar Amerykański

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Quito, Ekwador. Przejazd do Otavalo. Zegar słoneczny Quitsato na równiku
Dzień 2 Otavalo. Rdzenna społeczność indiańska, jezioro w kraterze wulkanu i wizyta na lokalnym targu
Dzień 3 Otavalo – Amazonia. Wieczorna wędrówka w tropikalnym lesie
Dzień 4 Amazonia. Wycieczka do lasu i odwiedziny w indiańskiej wiosce
Dzień 5 Amazonia - Papallacta i Andy. Kolibry w amazońskiej puszczy oraz wody termalne
Dzień 6 Papallacta – Quito Zwiedzanie Quito, muzeum Guayasamin
Dzień 7 Quito – Galápagos. Przelot na Galápagos.  Wyspa Santa Cruz i legwany lądowe
Dzień 8 Galápagos. Rabida i Sombrero Chino – uchatkowate i legwany morskie
Dzień 9 Galápagos. Genovesa – głuptaki niebieskonogie i fregaty
Dzień 10 Galápagos. Bartolome i Santiago – imponujące prehistoryczne krajobrazy
Dzień 11 Galápagos – Guayaquil. Santa Cruz – żółwie olbrzymie. Przelot do Guayaquil i zwiedzanie miasta. Wylot do Polski.
Dzień 12 Przylot do Warszawy

Hotele

Nasze hotele

Tutaj możesz zobaczyć hotele, w których najczęściej zatrzymujemy się podczas wycieczek objazdowych. Należy pamiętać, że mogą wystąpić zmiany w zakresie rezerwowanych hoteli. W takich przypadkach wybrany będzie hotel o jednakowym lub wyższym standardzie.

Hosteria Hacienda Pinsaqui

 • 30 pokoi
 • 24h recepcja
 • Restauracja
 • Bar
 • Wi-Fi (bezpłatnie)

Hacienda Pinsaqui to hiszpańska farma z XVII wieku, która sama w sobie jest przeżyciem. Hacienda znajduje się na obrzeżach Otavalo, u podnóża wulkanu Imbabura i otoczona jest pięknym ogrodem, w którym wypasają się konie. Właściciele strony są dumnymi hodowcami koni, a w ich przytulnym barze widzimy zdjęcia ich koni i nagrody, które zdobyli przez lata. Śniadanie serwowane jest w hotelowej restauracji. Można tu również zjeść kolację w wysokiej jakości. W hacienda znajduje się kilka dużych salonów, w których wieczorem wieczorem w kominku pali się ogień, a atmosfera jest absolutnie wyjątkowa. Bezpłatne Wi-Fi jest w pomieszczeniach ogólnodostępnych hotelu, ale połączenie nie jest dobre.

Możesz przeczytać więcej o hotelu tutaj:
http://www.haciendapinsaqui.com/
 

Pokoje
Przestronne pokoje są urządzone w tym samym stylu. Dostępne są dwa pojedyncze łóżka lub podwójne łóżko i kominek lub elektryczny grzejnik, dzięki czemu można ogrzać się w nocy. Skrytka depozytowa jest dostępna w recepcji.

Itamandi Eco Lodge

 • 19 pokoi
 • 24h recepcja
 • Restauracja
 • Bar na świeżym powietrzu
 • Basen

Hotel Itamandi Eco Lodge oferuje 19 pokoi. Położóny jest blisko rzeki otoczonej lasem deszczowym. Zadaszone chodniki łączą pokoje ze strefami wspólnymi.
Posiłki serwowane są w restauracji z wykorzystaniem świeżych lokalnych produktów. Bar znajduje się na świeżym powietrzu, gdzie dostępne są też świeżo wyciskane soki (za dodatkową opłatą) oraz inne zimne napoje. Przy basenie dostępne są leżaki.
Więcej o hotelu: http://itamandi.com/

Pokoje
Pokoje są urządzone w rustykalnym stylu, który pasuje do otoczenia. Z pokoi roztacza się widok na las deszczowy lub rzekę. Wszystkie pokoje mają prywatne łazienki.

Termas de Papallacta

 • 32 pokoje
 • 24h recepcja
 • Restauracja
 • Bar
 • 5 basenów termalnych
 • 1 basen polarny
 • Darmowe Wi-Fi
 • Spa (dodatkowa opłata)

Otoczony górami hotel Páramo znany jest z łaźni termalnych. Dostęnych jest 5 łaźni termalnych z hydromasażem oraz zimny basen, tak zwany "basen polarny", z którego mogą swobodnie korzystać goście hotelowi (cennik zabiegów spa znajduje sie w recepcji).
Hotel otoczony jest kilkoma ścieżkami przyrodniczymi, które są łatwe do przejścia i umożliwiają dalsze poznawanie okolicy. W hotelu znajduje się restauracja i bar.
Więcej o hotelu: http://www.termaspapallacta.com/

Pokoje
Pokoje wyposażone są w ogrzewanie podłogowe, telefon, sejf, biurko i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Każdy poko posiada łazienkę z suszarką do włosów.

M/Y Galápagos Odyssey

M/Y Galápagos Odyssey to katamaran, na którego pokładzie komfortowo podróżuje 16 pasażerów.

Statek ma 41 metrów długości i 8 metrów szerokości. Został zbudowany w latach 2007-2008. Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz wygospodarowano przytulne przestrzenie wspólne, idealne do relaksu oraz podziwiania widoków. Na pokładzie jest restauracja, bar, niewielka strefa wypoczynku oraz taras z leżakami i jacuzzi.
Wszystkie kabiny mają powierzchnię 20 m²  i mają panoramiczne okna.

Więcej o statku:
http://www.yachtgalapagosodyssey.com/

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
22 998,–
Warszawa
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
22 998,–
Warszawa
4 ostatnie miejsca
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
23 998,–
Warszawa
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
23 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Program niektórych rejsów może ulec nieznacznej zmianie. Zamiast przejazdu z Amazonii do Quito i zwiedzenia Muzeum Guaysamin w Quito dnia 6, odwiedzimy plantację róż dnia 3.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Quito, Ekwador. Przejazd do Otavalo. Zegar słoneczny Quitsato na równiku

Polecimy do Quito, stolicy Ekwadoru. Po wylądowaniu pojedziemy do leżącego w Andach miasta Otavalo na nocleg. Jego mieszkańcy to głownie Indianie, potomkowie rdzennej ludności Ekwadoru. Po drodze zatrzymamy się przy Quitsato – zegarze słonecznym, który znajduje się dokładnie na równiku. W Ekwadorze równik ma szczególne znaczenie. Nie tylko od niego wywodzi się nazwa kraju, ale dokładnie na równiku znajduje się wulkan Cayambe. Jest to najwyższe i jedyne na całym równiku ośnieżone miejsce. W drodze do Otavalo będziemy mijać wulkan Cayambe.

Nocleg w Otavalo
 

Dzień 2
Otavalo. Rdzenna społeczność indiańska, jezioro w kraterze wulkanu i wizyta na lokalnym targu

Dzisiaj odwiedzimy rdzennych mieszkańców tych terenów. Indianie zajmują się uprawą roli oraz różnymi formami rzemiosła np. tkactwem. Każda wioska ma swój charakterystyczny wzór ozdobny, niektórzy noszą również charakterystyczne nakrycia głowy. Odwiedzimy rodzinę muzyków, która pokaże nam, jak produkuje się oraz stroi fletnie pana. Pokażą nam również różne instrumenty muzyczne używane w Andach. Następnie odwiedzimy Park Narodowy Cotacachi-Cayapas, gdzie w środku krateru wulkanu znajduje się piękne, szmaragdowe jezioro Cuicocha. Przejdziemy po kraterze, aby zobaczyć fantastyczne jezioro i leżące wokół góry. Zatrzymamy się również w wiosce Cotacachi znanej z produkcji skóry. Podejdziemy na lokalny targ, gdzie będzie czas, żeby kupić pamiątki m.in. z ręcznie tkanych materiałów, z ceramiki, a także ozdoby, drewniane rzeźby itd. 

Nocleg w Otavalo  

Dzień 3
Otavalo – Amazonia. Wieczorna wędrówka w tropikalnym lesie

Wyruszymy do puszczy amazońskiej, której część leży we wschodnim Ekwadorze i stanowi dom dla połowy występujących w tym kraju gatunków ssaków. Jest to najbardziej przystępna część tropikalnego lasu z ponad 500 gatunkami ptaków, motyli i małp. Zanim dotrzemy do gorących i bujnie zarośniętych nizin, będziemy jechać przez góry, z paroma przystankami po drodze. Po południu przyjedziemy do Teny, gdzie będą już na nas czekać czółna – kanu. Popłyniemy nimi ok 15-20min do naszej wioski.

Przed kolacją udamy się na spacer do gęstego, wiecznie zielonego, tropikalnego lasu. Wyposażeni w latarki i kalosze, nie oddalając się zbytnio od naszej bazy, wybierzemy się na pierwsze spotkanie z puszczą.  Kiedy jest ciemno, wyostrzają się zmysły. Szybko zrozumiemy, że o tej porze puszcza tętni życiem. W świetle latarek łatwo dojrzeć przede wszystkim pająki, żaby, wędrujące patyczaki i różne inne małe żyjątka. Po powrocie zjemy wspólną kolację. 

Nocleg w Amazonii
 

Dzień 4
Amazonia. Wycieczka do lasu i odwiedziny w indiańskiej wiosce

Amazonia. Wycieczka do lasu tropikalnego. Jeśli pogoda będzie nam sprzyjać, wczesnym rankiem popłyniemy czółnem do wyjątkowego miejsca, gdzie zbierają się papugi, żeby posilić się bogatym w minerały błotem. Pomaga im to strawić zjedzone owoce i żaby. Setki ptaków czeka w gałęziach drzew na swoją kolej, żeby sfrunąć i połknąć trochę błota. Po spływie będziemy mieli czas  na śniadanie. 

Następnie udamy się na dwugodzinny spacer po tropikalnym lesie. Lokalny przewodnik opowie nam m.in. do czego wykorzystuje się różne rośliny. Zobaczymy wiele ciekawych owadów, ptaków, a jeśli nam się poszczęści również i gadów. 

Po krótkim odpoczynku i lunchu w naszej bazie, wyruszymy w odwiedziny do plemienia Kichwa. Indianie pokażą nam, na czym polega życie w symbiozie z lasem i otaczającą ich przyrodą. Będzie to także dobra okazja, aby spróbować ich napoju, wytwarzanego ze sfermentowanej juki. 

Nocleg w Amazonii.

Dzień 5
Amazonia - Papallacta i Andy. Kolibry w amazońskiej puszczy oraz wody termalne

Popłyniemy czółnami do mostu Arajuna, skąd dalej pojedziemy autobusem w stronę Papallacta w Andach. Po drodze zatrzymamy się w Guango Lodge, która leży na terenie lasu tropikalnego. Można tam z bliska zobaczyć kolibry – czasem nawet do 14 różnych rodzajów. Papallacta znajduje się w bardzo pięknej okolicy Paramo, na wysokości ok. 3300 m n.p.m. Roślinność jest tutaj skąpa a widok jak z innego świata. Zakwaterujemy się w hotelu Termas Papallacta, który ma własne źródła termiczne, a wokół niego znajduje się sporo szlaków turystycznych, z których można korzystać samodzielnie.

Popołudnie będziemy mieli do własnej dyspozycji, można więc odpocząć lub wybrać się na spacer po okolicy. 

Dzień 6
Papallacta – Quito Zwiedzanie Quito, muzeum Guayasamin

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzenie sotolicy Ekwadoru, Quito, które dzieli się na dwie części –  nowoczesną i historyczną. Skoncentrujemy się na historycznej, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Dominuje w niej hiszpańska architektura kolonialna: pałace, budynki i imponujące kościoły. Spacer po mieście zaczniemy na centralnym placu Plaza de la Independencia, nad którym góruje biała dzwonnica katedry. Jednym z ważniejszych miejsc jest kościół jezuitów La Campania. Jego wnętrze zdobi wiele ton czystego złota.
Odwiedzimy również „El Panecillo” spore wzgórze w samym środku miasta ze wspaniałym widokiem na starówkę oraz na wulkan „Pincincha”o wysokości prawie 5000 m n.p.m. 

Dzień zakończymy wizytą w najpiękniejszym muzeum Quito założonym w domu sławnego malarza Oswaldo Guayasamin’a. Znajduje się tutaj najpełniejszy zbiór jego dzieł, a także wystawa wysokiej jakości dzieł sztuki Indian. 

Nocleg w Quito 

Dzień 7
Quito – Galápagos. Przelot na Galápagos.  Wyspa Santa Cruz i legwany lądowe

Wczesnym rankiem polecimy na Wyspy Galapagos. Lot potrwa ok 4h. Wylądujemy na wyspie Baltra, a z lotniska pojedziemy autobusem do portu, gdzie wejdziemy na pokład statku M/Y Galápagos Odyssey. Po zaokrętowaniu, zjemy lunch na pokładzie statku.  

Na ląd zejdziemy na wyspie Santa Cruz, przy Dragon Hill, gdzie żyją słynne „smoki” (legwany lądowe). W roku 1975 odnotowano ich drastycznie niską liczebność i wskazano, że największym zagrożeniem są zdziczałe psy. Uruchomiono program ochrony, w ramach którego legwany przetransportowano na mniejsze wyspy i pozostawiono na ponad 10 lat w całkowitym spokoju. Po czasie odnotowano sukces rozrodczy, co zapewniło przetrwanie gatunku. Legwany lądowe przeniesiono z powrotem na Santa Cruz, gdzie obecnie, pomimo ich płochliwości, jest całkiem spora szansa zobaczenia na własne oczy efektów programu ratowania przyrody.

Udamy się na pieszą wycieczkę po wyspie porośniętej wieloma gatunkami kaktusa. Jeśli dopisze nam szczęście, może będziemy również mieli okazję obserwacji flamingów.

Kolacja i nocleg na statku.

Dzień 8
Galápagos. Rabida i Sombrero Chino – uchatkowate i legwany morskie
Młode samce lwa morskiego na plaży

W północnej części wyspy Rabida znajduje się niezwykła czerwona plaża. To miejsce również wyjątkowe dlatego, że stanowi jedyny odcinek bez skalistego wybrzeża. Zejdziemy na ląd w okolicy plaży, na której okresowo przebywają młode lwy morskie. Podejdziemy obejrzeć z bliska piękny czerwony klif, którego niezwykłe ubarwienie jest zasługą tlenków żelaza.

Niedaleko plaży znajduje się niewielka laguna, która jak magnes przyciąga mnóstwo gatunków siewkowców. Lagunę tę zamieszkuje również rożeniec białolicy - kaczka charakteryzująca się ozdobną czerwoną plamą u nasady dzioba.  Rabida słynie również z dużej kolonii pelikanów brunatnych, które na wyspie odbywają okres lęgowy, a ubarwienie głowy samca w okresie godowym staje się intensywnie białe. Pelikany brunatne mają niezwykłą strategię łowiecką, której opanowanie jest bardzo trudne, dlatego młodym osobnikom połowy ryb nie udają się tak dobrze, jak ptakom dorosłym.

W czasie rejsu na wyspę Sombrero Chino zjemy obiad na pokładzie statku. Wyspę ukształtowały gwałtowne siły wulkaniczne. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest ona niezamieszkana, ale szybko odkryjemy, że piękne plaże koralowe i piaszczyste łachy stwarzają dobre warunki życiowe dla mieszkańców tej wyspy - kotików galapagoskich i legwanów morskich.

Kolacja i nocleg na statku.

Dzień 9
Galápagos. Genovesa – głuptaki niebieskonogie i fregaty
Głuptaki niebieskonogie

Genovesa jest jedną z głównych wysp archipelagu, ale najbardziej odizolowaną. Znajduje się poza uczęszczaną przez turystów odwiedzających Galápagos trasą i chociaż nie dociera tu wielu, jest to miejsce pełne niezwykłych atrakcji, np. niezwykle licznych kolonii nawałników. Będziemy mieli okazję obserwować ślepowrony, gołębiaki plamiste (zwane gołębiem galapagoskim), legwany morskie, kotiki galapagoskie i uszanki kalifornijskie. To również jedyna okazja spotkania głuptaka niebieskonogiego i fregaty, których samiec nadyma worek gardłowy zabiegając o swoją potencjalną partnerkę.

Rano pójdziemy na spacer po plaży wzdłuż zatoki Darwina i będziemy mieć kolejną okazję obserwacji licznych stad ptaków.

Po obiedzie na statku udamy się na odkrywanie drugiej części wyspy. Wzdłuż „schodów księcia Filipa” przepłyniemy pontonem, by móc z wody podziwiać strome przybrzeżne klify i kwitnące na nich życie. Zejdziemy na ląd i pokonamy kamienne stopnie klifów, by wspiąć się na szczyt i ujrzeć niezwykłą panoramę. W tej właśnie części wyspy spotkamy największe kolonie głuptaka niebieskonogiego i głuptaka galapagoskiego.

Kolacja i nocleg na statku.

Dzień 10
Galápagos. Bartolome i Santiago – imponujące prehistoryczne krajobrazy
Formacje zastygłej lawy nad zatoką Sullivan Bay

Bartolome to wizytówka Galápagos, a urok tego miejsca na pewno nie jest przereklamowany. Ta mała wyspa jest synonimem piękna natury, a jej krajobraz tworzą formacje klifowe utworzone, mniej więcej w podobnym okresie, na skutek zapadnięcia się stożka wulkanicznego. Wejdziemy na najwyższy punkt obserwacyjny wyspy, by podziwiać widoki faktycznie stojąc na brzegu podmorskiego wulkanu. W wodzie jest szansa zobaczenia stada żarłaczy białopłetwych, a styczeń-marzec jest okresem wykluwania się żółwi morskich z jaj złożonych na wyspie.

Po obiedzie, który zjemy na statku, odwiedzimy zatokę Sullivan Bay na wyspie Santiago, a będzie to prawdziwie niezrównane przeżycie. Największą atrakcją tego miejsca są stożki z popiołu wulkanicznego i rozległe formacje czarnej lawy, która zastygła w finezyjnych kształtach podczas przemieszczania się ku plaży. Lawa zastygła ponad 100 lat temu, ale mogłoby się wydawać, że stało się to zaledwie wczoraj, gdyby nie roślinność, która z mozołem tu i ówdzie porasta ten trudny teren. Przechadzka po zastygłej lawie jest jak spacer po księżycu. 

Kolacja i nocleg na statku.

Dzień 11
Galápagos – Guayaquil. Santa Cruz – żółwie olbrzymie. Przelot do Guayaquil i zwiedzanie miasta. Wylot do Polski.
Bardzo bliskie spotkanie z żółwiem olbrzymim

Idealnym zakończeniem podróży na Galápagos jest wizyta na Santa Cruz, w domu nadzwyczajnych żółwi olbrzymich. Założymy kalosze (każdy otrzyma parę na miejscu), aby móc przejść przez bagnisty teren na spotkanie z żółwiami, do których podejdziemy bardzo blisko.

Po tych atrakcjach przemieścimy się na północny kraniec Santa Cruz, skąd popłyniemy na wyspę Baltra, a następnie zostaniemy przewiezieni na lotnisko. Naszym celem jest Guayaquil, największe miasto Ekwadoru (3,8 mln mieszkańców). Założycielem Guayaquil był hiszpański konkwistador Francisco de Orellana (1538), a miasto swoją nazwę zawdzięcza położeniu blisko ujścia rzeki Guayas do Oceanu Spokojnego. Zwiedzimy miasto. Zobaczymy historyczną część Las Peñas, która stanowi świadectwo jego świetności w okresie kolonialnym.  

Późnym popołudniem wyruszymy na lotnisko, skąd udamy się w podróż powrotną do Polski.

Dzień 12
Przylot do Warszawy

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 22 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju jednoosobowego

5 998 PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Quito i Guayaqil – Warszawa, z przesiadką
 • Przelot wewnętrzny na trasie Quito – Wyspy Galapagos – Guayaquil
 • Wycieczki i bilety wstępów wymienione w programie
 • Zakwaterowanie: na stałym lądzie w hotelach 3* i 4* w pokojach dwuosobowych, na Galapagos w kabinie dwuosobowej na statku M/Y Galápagos Odysse
 • Wyżywienie: codziennie śniadania, 5 obiadów (dzień 4 oraz 7- 10), 6 kolacji (dni 3- 4 oraz 7- 10)
 • Podatek za tranzyt na Galapagos (wartość 20 USD)
 • Opłata za wstęp do Narodowego Parku Galapagos (wartość 100 USD)
 • Transport autokarem, o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego lub jednoosobowej kabiny
 • Posiłków nie wymienionych w programie  
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla lokalnych przewodników (ok. 95 USD - 60$ Ekwadorze i 35$ na Galapagos)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, co nie zostało zawarte w „Cena zawiera”.

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Lista rzeczy do spakowania

 • Mały plecak lub torba na wycieczki. (Kiedy zejdziemy na ląd na Galapagos, możliwe, że trzeba będzie wejść do wody po kolana, dobrze, żeby plecak był wodoodporny.)
 • Strój kąpielowy (ręczniki nie są potrzebne)
 • Maska z fajką (na łodzi będzie sprzęt, ale można wziąć własny).
 • Dobre buty do wędrówki
 • Sandały/praktyczne buty (np. sportowe sandały), którym nie zaszkodzi zamoczenie.
 • Kurtka odporna na wiatr oraz bluza, bo wieczorem, szczególnie w górach, może być chłodno
 • Kurtka przeciwdeszczowa i środki przeciw owadom na pobyt w tropikalnym lesie
 • Krem przeciwsłoneczny, kapelusz i/lub okulary przeciwsłoneczne 
 • Letnie ubrania (bawełniane) na czas rejsu 
 • Lornetka 
 • Latarka
   

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 8 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Trasa rejsu  

Trasa rejsu może być zmieniona ze względu na uwarunkowania pogody. Program rejsu będzie składał się wtedy z tych samych punktów, ale zmieni się ich kolejność. 
 

Forma fizyczna i choroba wysokościowa

Aby uczestniczyć w tej podróży, należy poruszać się o własnych siłach i być w przeciętnej formie fizycznej. Ta wycieczka nie jest odpowiednia dla osób, które mają problemy z sercem czy płucami.

Choroba wysokościowa
Przy pobycie na wysokości ponad 2500m istnieje ryzyko choroby wysokościowej. 
Objawami są: ból i zawroty głowy oraz brak tchu. Jeśli objawy nie ustępują lub nasilają się, trzeba niezwłocznie zejść na niższą wysokość. Kiedy jesteśmy na znacznej wysokości, trzeba dbać o picie 3-5l wody dziennie.  
Istnieją lekarstwa przeciw chorobie wysokościowej, które również można brać profilaktycznie. Przed wyruszeniem w podróż, radzimy skonsultować się ze swoim lekarzem.

Podczas tej wycieczki objazdowej odwiedzimy następujące miejsca, które leżą powyżej 2500 m n.p.m.
Quito: 2.800 m n.p.m.
Otavalo: 2.600 m n.p.m.
Papallacta: 3.300 m n.p.m.
 

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from super wyprawa Świetny przewodnik Dawid. Imponująca wiedza
Date published: 2020-03-02
 • y_2020, m_3, d_31, h_18
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.5
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_1
 • loc_pl_PL, sid_ECRTR04, prod, sort_[SortEntry(order=RELEVANCE, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

20ECRTR04CPL2809