Ekwador- przygoda w Amazonii i rejs katamaranem na Galapagos

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Ekskluzywny rejs 16-osobowym jachtem po Galapagos, bujna przyroda Amazonii, wysokie Andy, Quito i rdzenne plemiona Indian

Nowość

Ta wycieczka to doskonałe połączenie luksusu i prawdziwej wyprawy przyrodniczo-kulturoznawczej. 
Naszą podróż rozpoczniemy w Ekwadorze. W stolicy kraju Quito będziemy spacerować uliczkami starego miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, pełnego wspaniałej kolonialnej architektury, a na koniec odwiedzimy najpiękniejsze muzeum w mieście ze sztuką Indian. W amazońskiej puszczy przenocujemy w kameralnym hotelu, z którego będziemy odbywać wycieczki do lasu tropikalnego i indiańskich wiosek.
W Otavalo odwiedzimy rdzenną indiańską społeczność, której członkowie zajmują się uprawą roli i rzemiosłem. Ponadto wspaniale grają na fletniach pana, które są tak typowe dla andyjskich górali. 

Następnie udamy się w 5-dniowy rejs po archipelagu Galapogos na pokładzie specjalnie dla naszej grupy wyczarterowanego luksusowego jachtu M/S Treasure of Galapagos. Podczas rejsu odwiedzimy kilka wysp na których można spotkać olbrzymie żółwie słoniowe, uchatki, legwany, pingwiny równikowe, zięby Darwina, głuptaki i wiele innych endemicznych gatunków zwierząt i ptaków.
Ta wyprawa to coś więcej niż tylko wycieczka.
 

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Dolar Amerykański

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Quito, Ekwador. Przejazd do Otavalo. Zegar słoneczny Quitsato na równiku
Dzień 2 Otavalo. Rdzenna społeczność indiańska, jezioro w kraterze wulkanu i wizyta na lokalnym targu
Dzień 3 Otavalo – Amazonia. Wieczorna wędrówka w tropikalnym lesie
Dzień 4 Amazonia. Wycieczka do lasu i odwiedziny w indiańskiej wiosce
Dzień 5 Amazonia - Papallacta i Andy. Kolibry w amazońskiej puszczy oraz wody termalne
Dzień 6 Papallacta – Quito Zwiedzanie Quito, muzeum Guayasamin
Dzień 7 Quito – Galápagos. Przelot na Galápagos. Santa Cruz i stacja badawcza im. Karola Darwina
Dzień 8 Galápagos. Santiago i Bartolomé – krajobrazy z dalekiej przeszłości
Dzień 9 Galápagos. North Seymour i Mosquera – głuptaki niebieskonogie i lwy morskie
Dzień 10 Galápagos. South Plaza i San Cristobal – legwany i pelikany
Dzień 11 Galápagos - Guayaquil. Centrum informacyjne na San Cristobal. Przelot do Guayaquil. Powrót do Polski
Dzień 12 Przylot do Warszawy

Hotele

Nasze hotele

Tutaj możesz zobaczyć hotele, w których najczęściej zatrzymujemy się podczas wycieczek objazdowych. Należy pamiętać, że mogą wystąpić zmiany w zakresie rezerwowanych hoteli. W takich przypadkach wybrany będzie hotel o jednakowym lub wyższym standardzie.

Hosteria Hacienda Pinsaqui

 • 30 pokoi
 • 24h recepcja
 • Restauracja
 • Bar
 • Wi-Fi (bezpłatnie)

Hacienda Pinsaqui to hiszpańska farma z XVII wieku, która sama w sobie jest przeżyciem. Hacienda znajduje się na obrzeżach Otavalo, u podnóża wulkanu Imbabura i otoczona jest pięknym ogrodem, w którym wypasają się konie. Właściciele strony są dumnymi hodowcami koni, a w ich przytulnym barze widzimy zdjęcia ich koni i nagrody, które zdobyli przez lata. Śniadanie serwowane jest w hotelowej restauracji. Można tu również zjeść kolację w wysokiej jakości. W hacienda znajduje się kilka dużych salonów, w których wieczorem wieczorem w kominku pali się ogień, a atmosfera jest absolutnie wyjątkowa. Bezpłatne Wi-Fi jest w pomieszczeniach ogólnodostępnych hotelu, ale połączenie nie jest dobre.

Możesz przeczytać więcej o hotelu tutaj:
http://www.haciendapinsaqui.com/
 

Pokoje
Przestronne pokoje są urządzone w tym samym stylu. Dostępne są dwa pojedyncze łóżka lub podwójne łóżko i kominek lub elektryczny grzejnik, dzięki czemu można ogrzać się w nocy. Skrytka depozytowa jest dostępna w recepcji.

Itamandi Eco Lodge

 • 19 pokoi
 • 24h recepcja
 • Restauracja
 • Bar na świeżym powietrzu
 • Basen

Hotel Itamandi Eco Lodge oferuje 19 pokoi. Położóny jest blisko rzeki otoczonej lasem deszczowym. Zadaszone chodniki łączą pokoje ze strefami wspólnymi.
Posiłki serwowane są w restauracji z wykorzystaniem świeżych lokalnych produktów. Bar znajduje się na świeżym powietrzu, gdzie dostępne są też świeżo wyciskane soki (za dodatkową opłatą) oraz inne zimne napoje. Przy basenie dostępne są leżaki.
Więcej o hotelu: http://itamandi.com/

Pokoje
Pokoje są urządzone w rustykalnym stylu, który pasuje do otoczenia. Z pokoi roztacza się widok na las deszczowy lub rzekę. Wszystkie pokoje mają prywatne łazienki.

Termas de Papallacta

 • 32 pokoje
 • 24h recepcja
 • Restauracja
 • Bar
 • 5 basenów termalnych
 • 1 basen polarny
 • Darmowe Wi-Fi
 • Spa (dodatkowa opłata)

Otoczony górami hotel Páramo znany jest z łaźni termalnych. Dostęnych jest 5 łaźni termalnych z hydromasażem oraz zimny basen, tak zwany "basen polarny", z którego mogą swobodnie korzystać goście hotelowi (cennik zabiegów spa znajduje sie w recepcji).
Hotel otoczony jest kilkoma ścieżkami przyrodniczymi, które są łatwe do przejścia i umożliwiają dalsze poznawanie okolicy. W hotelu znajduje się restauracja i bar.
Więcej o hotelu: http://www.termaspapallacta.com/

Pokoje
Pokoje wyposażone są w ogrzewanie podłogowe, telefon, sejf, biurko i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Każdy poko posiada łazienkę z suszarką do włosów.

M/C Treasure of Galápagos

M/C Treasure of Galápagos to dobrze utrzymany i wygodny statek, który zapewnia najlepsze warunki do zwiedzania Galapagos.

M/C Treasure of Galápagos to komfortowy katamaran, na którego pokładzie podróżuje tylko 16 pasażerów. Posiada 9 kajut z dużymi oknami i umeblowanym balkonem. Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz wygospodarowano przytulne przestrzenie wspólne, idealne do relaksu oraz podziwiania widoków. Na pokładzie znajduje się restauracja, bar oraz niewielka strefa wypoczynku oraz taras z jacuzzi.

Przeczytaj więcej o statku tutaj:
http://www.catamarantreasure.com/

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
22 998,–
Warszawa
Brak miejsc
22 998,–
Warszawa
4 ostatnie miejsca
23 998,–
Warszawa
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
23 998,–
Warszawa
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
23 998,–
Warszawa
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
23 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Program niektórych rejsów może ulec nieznacznej zmianie. Zamiast przejazdu z Amazonii do Quito i zwiedzenia Muzeum Guaysamin w Quito dnia 6, odwiedzimy plantację róż dnia 3.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Quito, Ekwador. Przejazd do Otavalo. Zegar słoneczny Quitsato na równiku

Polecimy do Quito, stolicy Ekwadoru. Po wylądowaniu pojedziemy do leżącego w Andach miasta Otavalo na nocleg. Jego mieszkańcy to głownie Indianie, potomkowie rdzennej ludności Ekwadoru. Po drodze zatrzymamy się przy Quitsato – zegarze słonecznym, który znajduje się dokładnie na równiku. W Ekwadorze równik ma szczególne znaczenie. Nie tylko od niego wywodzi się nazwa kraju, ale dokładnie na równiku znajduje się wulkan Cayambe. Jest to najwyższe i jedyne na całym równiku ośnieżone miejsce. W drodze do Otavalo będziemy mijać wulkan Cayambe.

Nocleg w Otavalo
 

Dzień 2
Otavalo. Rdzenna społeczność indiańska, jezioro w kraterze wulkanu i wizyta na lokalnym targu

Dzisiaj odwiedzimy rdzennych mieszkańców tych terenów. Indianie zajmują się uprawą roli oraz różnymi formami rzemiosła np. tkactwem. Każda wioska ma swój charakterystyczny wzór ozdobny, niektórzy noszą również charakterystyczne nakrycia głowy. Odwiedzimy rodzinę muzyków, która pokaże nam, jak produkuje się oraz stroi fletnie pana. Pokażą nam również różne instrumenty muzyczne używane w Andach. Następnie odwiedzimy Park Narodowy Cotacachi-Cayapas, gdzie w środku krateru wulkanu znajduje się piękne, szmaragdowe jezioro Cuicocha. Przejdziemy po kraterze, aby zobaczyć fantastyczne jezioro i leżące wokół góry. Zatrzymamy się również w wiosce Cotacachi znanej z produkcji skóry. Podejdziemy na lokalny targ, gdzie będzie czas, żeby kupić pamiątki m.in. z ręcznie tkanych materiałów, z ceramiki, a także ozdoby, drewniane rzeźby itd. 

Nocleg w Otavalo  

Dzień 3
Otavalo – Amazonia. Wieczorna wędrówka w tropikalnym lesie

Wyruszymy do puszczy amazońskiej, której część leży we wschodnim Ekwadorze i stanowi dom dla połowy występujących w tym kraju gatunków ssaków. Jest to najbardziej przystępna część tropikalnego lasu z ponad 500 gatunkami ptaków, motyli i małp. Zanim dotrzemy do gorących i bujnie zarośniętych nizin, będziemy jechać przez góry, z paroma przystankami po drodze. Po południu przyjedziemy do Teny, gdzie będą już na nas czekać czółna – kanu. Popłyniemy nimi ok 15-20min do naszej wioski.

Przed kolacją udamy się na spacer do gęstego, wiecznie zielonego, tropikalnego lasu. Wyposażeni w latarki i kalosze, nie oddalając się zbytnio od naszej bazy, wybierzemy się na pierwsze spotkanie z puszczą.  Kiedy jest ciemno, wyostrzają się zmysły. Szybko zrozumiemy, że o tej porze puszcza tętni życiem. W świetle latarek łatwo dojrzeć przede wszystkim pająki, żaby, wędrujące patyczaki i różne inne małe żyjątka. Po powrocie zjemy wspólną kolację. 

Nocleg w Amazonii
 

Dzień 4
Amazonia. Wycieczka do lasu i odwiedziny w indiańskiej wiosce

Amazonia. Wycieczka do lasu tropikalnego. Jeśli pogoda będzie nam sprzyjać, wczesnym rankiem popłyniemy czółnem do wyjątkowego miejsca, gdzie zbierają się papugi, żeby posilić się bogatym w minerały błotem. Pomaga im to strawić zjedzone owoce i żaby. Setki ptaków czeka w gałęziach drzew na swoją kolej, żeby sfrunąć i połknąć trochę błota. Po spływie będziemy mieli czas  na śniadanie. 

Następnie udamy się na dwugodzinny spacer po tropikalnym lesie. Lokalny przewodnik opowie nam m.in. do czego wykorzystuje się różne rośliny. Zobaczymy wiele ciekawych owadów, ptaków, a jeśli nam się poszczęści również i gadów. 

Po krótkim odpoczynku i lunchu w naszej bazie, wyruszymy w odwiedziny do plemienia Kichwa. Indianie pokażą nam, na czym polega życie w symbiozie z lasem i otaczającą ich przyrodą. Będzie to także dobra okazja, aby spróbować ich napoju, wytwarzanego ze sfermentowanej juki. 

Nocleg w Amazonii.

Dzień 5
Amazonia - Papallacta i Andy. Kolibry w amazońskiej puszczy oraz wody termalne

Popłyniemy czółnami do mostu Arajuna, skąd dalej pojedziemy autobusem w stronę Papallacta w Andach. Po drodze zatrzymamy się w Guango Lodge, która leży na terenie lasu tropikalnego. Można tam z bliska zobaczyć kolibry – czasem nawet do 14 różnych rodzajów. Papallacta znajduje się w bardzo pięknej okolicy Paramo, na wysokości ok. 3300 m n.p.m. Roślinność jest tutaj skąpa a widok jak z innego świata. Zakwaterujemy się w hotelu Termas Papallacta, który ma własne źródła termiczne, a wokół niego znajduje się sporo szlaków turystycznych, z których można korzystać samodzielnie.

Popołudnie będziemy mieli do własnej dyspozycji, można więc odpocząć lub wybrać się na spacer po okolicy. 

Dzień 6
Papallacta – Quito Zwiedzanie Quito, muzeum Guayasamin

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzenie sotolicy Ekwadoru, Quito, które dzieli się na dwie części –  nowoczesną i historyczną. Skoncentrujemy się na historycznej, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Dominuje w niej hiszpańska architektura kolonialna: pałace, budynki i imponujące kościoły. Spacer po mieście zaczniemy na centralnym placu Plaza de la Independencia, nad którym góruje biała dzwonnica katedry. Jednym z ważniejszych miejsc jest kościół jezuitów La Campania. Jego wnętrze zdobi wiele ton czystego złota.
Odwiedzimy również „El Panecillo” spore wzgórze w samym środku miasta ze wspaniałym widokiem na starówkę oraz na wulkan „Pincincha”o wysokości prawie 5000 m n.p.m. 

Dzień zakończymy wizytą w najpiękniejszym muzeum Quito założonym w domu sławnego malarza Oswaldo Guayasamin’a. Znajduje się tutaj najpełniejszy zbiór jego dzieł, a także wystawa wysokiej jakości dzieł sztuki Indian. 

Nocleg w Quito 

Dzień 7
Quito – Galápagos. Przelot na Galápagos. Santa Cruz i stacja badawcza im. Karola Darwina

Wcześnie rano polecimy na Galápagos. Wylądujemy na wyspie Baltra, z której popłyniemy statkiem wycieczkowym M/C Treasure of Galápagos. Na statku zjemy lunch a po południu zwiedzimy Centrum Badawcze im. Karola Darwina na Santa Cruz. Celem tego ośrodka od początku miało być prowadzenie badań i działania na rzecz ochrony wysp Galápagos, które stanowią wielki park narodowy światowej klasy. Prowadzone są tu badania nad ewolucją, ale podejmowane są również poważne kroki, mające na celu ochronę przyrody w jej pierwotnym, unikalnym kształcie, pomimo, że narażona jest na szkodniki, ruch turystyczny i codzienne życie mieszkańców wyspy. Dzisiaj wielu miejscowych jest zależnych od zabezpieczenia i ochrony środowiska wysp Galápagos, wielu bierze czynny udział w tych działaniach. W stacji badawczej znajduje się dział badań naukowych, biblioteka, muzeum, a ponadto na jej terenie prowadzony jest projekt czynnej ochrony żółwia. Dzięki temu mamy gwarancję zobaczenia na Santa Cruz słynnego żółwia słoniowego. 

Nocleg na Treasure of Galápagos.

Dzień 8
Galápagos. Santiago i Bartolomé – krajobrazy z dalekiej przeszłości

Dziś odwiedzimy zatokę Sullivan na wyspie Santiago, a będzie to wycieczka, której nie da się porównać z niczym innym. Największą niezwykłością tego miejsca są strumienie czarnej lawy, która zaschła spływając w kierunku plaży. Te formacje lawy powstały ponad 100 lat temu, ale można by przypuszczać, że pojawiły się wczoraj, gdyby nie obecność różnych gatunków wytrzymałych roślin, które powoli zajmują sobie na niej miejsce do życia. Postawienie nogi na tej lawie jest doznaniem bliskim postawieniu nogi na księżycu, a dla osób interesujących się geologią i wulkanami jest to jedyne takie miejsce na ziemi o szczególnej wartości. Po lunchu zejdziemy na ląd na wyspie Bartolomé, znanej jako „okręt flagowy” Galápagos, a porównanie to jest całkowicie słuszne. Ta mała wysepka jest synonimem surowego piękna archipelagu Galápagos, pięknych formacji skalnych. Wejdziemy na najwyższy szczyt na wyspie, z którego rozciąga się widok na stok podwodnego wulkanu. W wodzie można zobaczyć ławice żarłaczy białopłetwych, a od stycznia do marca na plażach tej wyspy z jaj wykluwają się żółwie morskie. 

Nocleg na Treasure of Galápagos.

Dzień 9
Galápagos. North Seymour i Mosquera – głuptaki niebieskonogie i lwy morskie
Głuptaki niebieskonogie

Wyspa North Seymour jest miejscem, gdzie rodzi się większość ptaków archipelagu Galápagos. Mieszka tu mnóstwo fregat, a w okresie godowym można zaobserwować tokujące samce nadymające worek gardłowy. Zawsze jest możliwość obserwacji słynnych głuptaków niebieskonogich, których samce podczas godów popisują się przed samicami wysuwając swoje niezwykłe nogi w dość niezgrabnym tańcu. Wspaniale ogląda się ten spektakl natury z tak bliskiej odległości. Z plaży często widać lwy morskie, które radośnie bawią się na potężnych falach załamujących się wzdłuż wybrzeża. Lunch zjemy na statku, a następnie zejdziemy na ląd na wyspie Mosquera, leżącej między wyspami Baltra i North Seymour. Ta piaszczysta wysepka to wypiętrzona z wody rafa koralowa, którą upodobało sobie duże stado lwów morskich. My skorzystamy z plaży by udać się na pływanie z maską i rurką. Wyspa jest również domem wielu gatunków ptaków zasiedlających wybrzeża morskie, a na klifach można obserwować kraby czerwone i kraby Sally Lightfoot. 

Nocleg na Treasure of Galápagos.

Dzień 10
Galápagos. South Plaza i San Cristobal – legwany i pelikany

South Plaza to mała wysepka, położona na południe od Santa Cruz. Jest to jedna z dwóch, które tworzą Islas Plazas. Pomimo niewielkiego rozmiaru można na niej spotkać najbardziej urocze i fascynujące zwierzę archipelagu Galápagos – legwana lądowego, który jest mniejszych rozmiarów, niż gatunek żyjący na innych wyspach. Żyje tu też „hybryda” legwana morskiego i lądowego, którego cechą charakterystyczną jest czarno-szare ubarwienie. Na tej wyspie zobaczymy również wiele różnych gatunków ptaków, m. in. pelikana brunatnego. Po lunchu odwiedzimy Cerro Brujo na wyspie San Cristobal. Największą atrakcją tego miejsca są stożki z popiołu wulkanicznego i rozległe formacje czarnej lawy, która zastygła w finezyjnych kształtach podczas przemieszczania się ku plaży. Do tego miejsca Karol Darwin dotarł w pierwszej kolejności podczas swojej podróży na Galápagos. W tym pięknym zakątku żyje wiele gatunków ptaków, lwów morskich i legwanów morskich. 

Nocleg na Treasure of Galápagos.

Dzień 11
Galápagos - Guayaquil. Centrum informacyjne na San Cristobal. Przelot do Guayaquil. Powrót do Polski

Nasz pobyt na wyspach Galápagos zakończymy wizytą w The Galápagos National Park Visitor Center na San Cristobal. Centrum położone jest w pobliżu miasteczka portowego Puero Baquerizo Moreno. 

Następnie polecimy na kontynent. Wyądujemy w Guayaquil – największym mieście Ekwadoru, którego liczba mieszkańców wynosi około 3,8 mln. Założycielem miasta był konkwistador Francisco de Orellana, który dotarł tu w 1538 r. Miejsce zostało nazwane od płynącej przez nie rzeki Guayas, która niedaleko stąd ma swoje ujście do Oceanu Spokojnego. Pojedziemy na krótką wycieczkę, podczas której zobaczymy z bliska historyczną zabudowę miasta, Las Peñas, wizytówkę bogactwa miasta za czasów kolonialnych. 

Po południu pojedziemy na lotnisko, skąd polecimy do Polski.

Dzień 12
Przylot do Warszawy

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 22 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju jednoosobowego

5 998 PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Quito i Guayaqil – Warszawa, z przesiadką
 • Przelot wewnętrzny na trasie Quito – Wyspy Galapagos – Guayaquil
 • Wycieczki i bilety wstępów wymienione w programie
 • Zakwaterowanie: na stałym lądzie w hotelach 3* i 4* w pokojach dwuosobowych, na Galapagos w kabinie dwuosobowej na statku M/C Treasure of Galapagos  
 • Wyżywienie: codziennie śniadania, obiad (dzień 4 oraz 7-10), kolacja (dzień 3-4 oraz 7-10)
 • Podatek za tranzyt na Galapagos (wartość USD 20)
 • Opłata za wstęp do Narodowego Parku Galapagos (wartość USD 100)
 • Transport autokarem, o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego lub jednoosobowej kabiny
 • Posiłków nie wymienionych w programie  
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla lokalnych przewodników (ok. 160 dolarów)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, co nie zostało zawarte w „Cena zawiera”.

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Lista rzeczy do spakowania

 • Mały plecak lub torba na wycieczki. (Kiedy zejdziemy na ląd na Galapagos, możliwe, że trzeba będzie wejść do wody po kolana, dobrze, żeby plecak był wodoodporny.)
 • Strój kąpielowy (ręczniki nie są potrzebne)
 • Maska z fajką (na łodzi będzie sprzęt, ale można wziąć własny).
 • Dobre buty do wędrówki
 • Sandały/praktyczne buty (np. sportowe sandały), którym nie zaszkodzi zamoczenie.
 • Kurtka odporna na wiatr oraz bluza, bo wieczorem, szczególnie w górach, może być chłodno
 • Kurtka przeciwdeszczowa i środki przeciw owadom na pobyt w tropikalnym lesie
 • Krem przeciwsłoneczny, kapelusz i/lub okulary przeciwsłoneczne 
 • Letnie ubrania (bawełniane) na czas rejsu 
 • Lornetka 
 • Latarka
   

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 8 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Trasa rejsu  

Trasa rejsu może być zmieniona ze względu na uwarunkowania pogody. Program rejsu będzie składał się wtedy z tych samych punktów, ale zmieni się ich kolejność. 
 

Forma fizyczna i choroba wysokościowa

Aby uczestniczyć w tej podróży, należy poruszać się o własnych siłach i być w przeciętnej formie fizycznej. Ta wycieczka nie jest odpowiednia dla osób, które mają problemy z sercem czy płucami.

Choroba wysokościowa
Przy pobycie na wysokości ponad 2500m istnieje ryzyko choroby wysokościowej. 
Objawami są: ból i zawroty głowy oraz brak tchu. Jeśli objawy nie ustępują lub nasilają się, trzeba niezwłocznie zejść na niższą wysokość. Kiedy jesteśmy na znacznej wysokości, trzeba dbać o picie 3-5l wody dziennie.  
Istnieją lekarstwa przeciw chorobie wysokościowej, które również można brać profilaktycznie. Przed wyruszeniem w podróż, radzimy skonsultować się ze swoim lekarzem.

Podczas tej wycieczki objazdowej odwiedzimy następujące miejsca, które leżą powyżej 2500 m n.p.m.
Quito: 2.800 m n.p.m.
Otavalo: 2.600 m n.p.m.
Papallacta: 3.300 m n.p.m.
 

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from super wyprawa Świetny przewodnik Dawid. Imponująca wiedza
Date published: 2020-03-02
 • y_2020, m_7, d_11, h_15
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.10
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_1
 • loc_pl_PL, sid_ECRTR04, prod, sort_[SortEntry(order=RELEVANCE, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

20ECRTR04BPL1010