group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Gruzja to tysiącletnia historia, górskie krajobrazy, stare klasztory, znakomita kuchnia, cenione wina i urokliwe Tbilisi

Gruzińska gościnność jest bardzo dobrze znana, a gruzińskie powiedzenie „Gość jest wysłannikiem Pana Boga” tylko to potwierdza. Gruzini to doskonali gospodarze, a każdy gość podejmowany jest wspaniałą ucztą – suprą, podczas której wygłaszane są piękne toasty przepełnione patriotyzmem i dumą ze swojego pochodzenia. Gruzini to naród dumny nie tylko ze swojej historii pełnej dramatycznych zwrotów, ale także ze swojej kuchni, która należy do jednej z najlepszych na świecie.

Zwiedzanie rozpoczniemy od stolicy Gruzji, Tbilisi, w której zobaczymy wiele ciekawych obiektów architektury oraz urokliwe stare miasto. Pojedziemy na całodzienną wycieczkę do wspaniałego kompleksu klasztornego, Dawit Garedża, rozciągającego się na pustkowiach pod granicą z Azerbejdżanem. Zwiedzimy muzeum Józefa Stalina, radzieckiego przywódcy, który z pochodzenia był Gruzinem. Jadąc do Gori zajrzymy do miasta Uplisciche, którego starożytna zabudowa liczy sobie prawie 3000 lat. Udamy się również w góry, do Kachetii, która słynie z wybornych gatunków wina. Odwiedzimy tu najlepsze gruzińskie winiarnie. Spróbujemy znakomitych lokalnych przysmaków, przygotowanych przez miejscowe rodziny i weźmiemy udział w suprze – gruzińskiej uczcie.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Lari

Program wycieczki 7 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Tbilisi
Dzień 2
Przylot do Tbilisi w Gruzji. Zwiedzanie miasta - w programie stare miasto, łaźnie, twierdza Narikala i Aleja Rustawelego
Dzień 3
Tbilisi – Dawit Garedża – Tbilisi. Wykuty w skale zespół klasztorny Dawit Garedża, położony na granicy z Azerbejdżanem
Dzień 4
Tbilisi – Gori – Uplisciche – Mccheta – Tbilisi. Miasto Stalina- Gori, starożytne skalne miasto Uplisciche, monastyr Dżwari (UNESCO) i katedra Sweti Cchoweli
Dzień 5
Tbilisi – Gremi – Kvareli – Tbilisi. Warownia Gremi, degustacja wina i tradycyjny posiłek w gruzińskiej wiosce
Dzień 6
Tbilisi – czas wolny lub wycieczka do Kazbegi (dodatkowo płatna)
Dzień 7
Wylot z Tbilisi do Warszawy

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
4 998,–
Warszawa
Brak miejsc
4 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Tbilisi
Wylot z Warszawy zaplanowany jest na wieczór.
Dzień 2
Przylot do Tbilisi w Gruzji. Zwiedzanie miasta - w programie stare miasto, łaźnie, twierdza Narikala i Aleja Rustawelego
Stare Miasto Tbilisi

Po wylądowaniu w Tbilisi udamy się do naszego hotelu, gdzie będzie kilka godzin wolnego czasu na odpoczynek. Po śniadaniu w hotelu zaplanowaliśmy zwiedzanie miasta, położonego w dolinie rzeki Mtkwari (Kura). Historia Tbilisi sięga 4 tys. lat p.n.e. To stare miasto na przestrzeni wieków ulegało wielokrotnym zniszczeniom, będąc obiektem najazdów i ataków sąsiednich imperiów.

Tbilisi zostało zrównane z ziemią w 1795 r. przez wojska perskie pod wodzą Agha Mohammada Chana Kadżara.

Wybierzemy się do starej, urokliwej części miasta, którego atmosfera krętych uliczek i krzywych balkonów przypomina dawną zabudowę miast Kaukazu. Zwiedzanie rozpoczniemy od świątyni Metechi, zbudowanej w XIII wieku w pobliżu dawnej rezydencji królewskiej. Kościół był wielokrotnie przebudowywany. Został wzniesiony na ruinach świątyni z V w., kiedy według legendy miasto założył król Wachtang I Gorgasali. W kościele znajduje się grobowiec świętej męczennicy Szuszanik (Zuzanny), która w V wieku została zakatowana na śmierć przez swojego męża za odmowę porzucenia chrześcijaństwa.

Wejdziemy na wzgórze, do łaźni, które zostały zbudowane nad gorącymi źródłami. W Tbilisi jest ich kilka. To właśnie z ich powodu nazwano miasto „Tbilisi” - od gruzińskiego słowa "tbili” czyli ciepły. Woda w źródłach osiąga temperaturę 38-40 stopni. Pomimo silnego zapachu wód siarkowych, łaźnie są niezwykle popularne. Wiele osób korzysta z zabiegów „biczowania”, nacierania skóry, masażu albo przychodzi dla czystego relaksu i spotkania z ludźmi.

Pójdziemy na wzgórze Sololaki, nad którym wznosi się twierdza Narikala. Stare mury warowni są cichym obserwatorem niezliczonych najazdów na stolicę. Pradawna cytadela powstała już w II w., ale jak wszystkie inne budowle tego wrażliwie położonego miasta, była wielokrotnie niszczona i przebudowywana. Widok rozciągający się ze szczytu wzgórza Sololaki na stare miasto zapiera dech. Przejdziemy do najstarszej synagogi, katedry Sioni i najstarszej świątyni Anchiskhati, która nie uległa zniszczeniom od daty powstania, tj. VI wieku.

Dzień zakończymy spacerem po Alei Rustawelego, najważniejszej ulicy miasta, przy której stoją budynki parlamentu i kilku głównych muzeów.

Dzień 3
Tbilisi – Dawit Garedża – Tbilisi. Wykuty w skale zespół klasztorny Dawit Garedża, położony na granicy z Azerbejdżanem
Kompleks monastyrów gruzińskiego kościoła prawosławnego położony jest w Kachetii

Po śniadaniu udamy się na wschód kraju. Przy granicy z Azerbejdżanem, na pustynnych stokach stromych wzniesień, położona jest jedna z najważniejszych budowli z czasów gruzińskiego chrześcijaństwa, kompleks klasztorny Dawit Garedża. Pierwszy monastyr w tym zespole zbudował w IV w. syryjski mnich Dawit z Garedży, który przybył do Gruzji z misją szerzenia chrześcijaństwa.

W skałach tej pustelni dobudowywano sukcesywnie klasztory, aż do czasów jej świetności, połowy XIII w., gdy obiekt został zrabowany i zniszczony przez Mongołów.

Cały kompleks stanowi 15 klasztorów i kilkaset cel wykutych w skałach. Zwiedzimy najstarszy klasztor Lavra, który nadal jest czynny. Wejdziemy stromymi schodami i korytarzykami w górę kompleksu, aby zajrzeć do wielu wydrążonych w skale jaskiń i podziwiać z góry wspaniałą panoramę Azerbejdżanu (Uwaga: ścieżka prowadząca do jaskiń jest bardzo stroma, dostępna tylko dla osób w dobrej kondycji fizycznej i w odpowiednim obuwiu).

W drodze powrotnej do Tbilisi zatrzymamy się w pobliskim miasteczku Udabno, zielonej oazie w surowym pustynnym krajobrazie. Czasy świetności Udabno przypadały na 1980 r., kiedy ludność miasta liczyła 500 mieszkańców. Większość mieszkańców stanowili imigranci z górzystego regionu Swanetia, położonego na północnym zachodzie Gruzji. W mieście niegdyś było wiele sklepów, szkół i budynków administracji państwowej. Obecnie mieszka tu jedynie 400 osób, którzy zajmują się głównie rolnictwem. Gospody są jednak otwarte. W jednej z nich zjemy lunch i posłuchamy opowieści o tej ciekawej okolicy.

Dzień 4
Tbilisi – Gori – Uplisciche – Mccheta – Tbilisi. Miasto Stalina- Gori, starożytne skalne miasto Uplisciche, monastyr Dżwari (UNESCO) i katedra Sweti Cchoweli
Starożytne miasto Uplistsikhe

Dzisiejsza wycieczka poprowadzi nas na zachód, do Gori - miasta Józefa Stalina. Obok głównego muzeum w stylu socrealistycznym oglądać można przeniesioną w to miejsce i odrestaurowaną chatę szewca Wissariona Dżugaszwilego, ojca Stalina, w której wódz przyszedł na świat i spędził pierwsze cztery lata życia. Gmach głównego muzeum pierwotnie służył za lokalne muzeum, jednak po śmierci Stalina w 1953 r. przekształcono go w muzeum-pomnik. Po odzyskaniu niepodległości idealistyczny obraz został wzbogacony o elementy wystawy związane z czystkami i prześladowaniami politycznymi, Gułagiem i paktem zawartym z Hitlerem w 1939 r. Ważny rozdział w historii świata widziany przez pryzmat pamiątek z życia osoby mającej kluczowy wpływ na te dzieje.

Następnie zobaczymy starożytne miasto Uplisciche, wykute w skalistym i wysokim brzegu rzeki Kury. W okresie od VI w.p.n.e. do I w.n.e. kompleks funkcjonował jako ośrodek polityczny i religijny - miejsce kultu bogini słońca. Podczas muzułmańskiego najazdu około 645 r. Uplisciche funkcjonowało jako schronienie dla królów chrześcijańskich, dlatego obiekty kultu pogańskiego przebudowano na kościoły. W katach świetności miasto zamieszkane było przez 20 tys. mieszkańców. Pozostałości widziane dzisiaj to mniej niż połowa powierzchni ówczesnego miasta. Zabudowa została gruntownie zniszczona przez Mongołów w 1240 r., którzy pozostawili częściowo nietknięte jedynie podziemie. Nadal można podziwiać pracę ludzkich rąk - z trudem wydrążone przed 2,5 tysiącem lat groty.

Na miejscu zjemy posiłek i udamy się w stronę gruzińskiego kościoła. Gruzja przyjęła chrześcijaństwo w 317 r., 14 lat po Armenii. Kościoły w okolicy Mcchety to najstarsze i najważniejsze świątynie Gruzji, które ze względu na postępujące zniszczenie zostały wpisane na  Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Bardzo ważnym obiektem jest monastyr Dżawari, usytuowany na szczycie wzniesienia, u którego stóp płynie w dolinie rzeka Kura, a z którego rozpościera się piękny widok na okolicę. Mniejszy Kościół Dżawari zbudowano w około 545 r. w miejscu, gdzie święta Nino (apostołka Gruzji), która nawróciła Gruzję na chrześcijaństwo, zatrzymała się na modlitwę i postawiła krzyż. Budynek to czteroapsydowa świątynia, zbudowana na symetrycznym planie, mającym co najmniej dwie krzyżujące się osie symetrii, tworzące ośmiobok.

W Mcchecie znajduje się katedra Sweti Cchoweli, drugi pod względem wielkości obiekt sakralny Gruzji, ale również jeden z ważniejszych. Katedra była siedzibą najwyższych władz Gruzińskiego Prawosławnego Kościoła Apostolskiego. Według legendy w tym miejscu pochowana została szata Jezusa. Wcześniej stał tu kościół drewniany, który w II w. został zastąpiony świątynią kamienną. Nadal można zobaczyć jej fragmenty, które stanowią konstrukcję obecnego kościoła, wzniesionego w XI w. Katedra na swój okres była ogromna. Jej wnętrza i fasadę zdobią liczne płaskorzeźby i freski.

Dzień 5
Tbilisi – Gremi – Kvareli – Tbilisi. Warownia Gremi, degustacja wina i tradycyjny posiłek w gruzińskiej wiosce
Twierdza Gremi -symbol wielkości miasta

Wino w Gruzji wytwarza się od ponad 7 000 lat, a regionem słynącym z najlepszych szczepów jest Kachetia. Tradycyjna metoda wytwórstwa polega na pozostawieniu soku z winogron do fermentacji w glinianych dzbanach zakopanych w ziemi.

W ostatnich latach, dzięki wpływom europejskim, zmieniły się zarówno metody produkcji jak i odmiany winogron, jednakże tradycyjne metody są nadal wykorzystywane. Tego dnia wyjedziemy z miasta i udamy się na łono natury, w góry we wschodniej części kraju. Pierwszy przystanek będzie w Gremi. Miasto to w XVI i XVII w. było stolicą królestwa Kachetii i pełniło funkcję centrum handlu na Jedwabnym Szlaku.

Zostało zrównane z ziemią w 1615 r. przez Persów, a stolicę królestwa przeniesiono do Telawi. Pozostałości miasta to kościół i fragmenty starych umocnień. Poza tym stąd rozpościera się niezwykła panorama doliny Alazani. Potem zatrzymamy się w Kvareli na degustację wspaniałego gruzińskiego wina w winiarni Khareba. Piwnice winiarni utworzono w długim postsowieckim wojskowym tunelu, gdzie panuje doskonała temperatura do przechowywania wina. Posłuchamy wprowadzenia do unikalnej metody produkcji wina i posmakujemy tutejszego gatunku winogron. Miejsce to jest wyjątkowe, dlatego przejdziemy się korytarzami podziemnych tuneli, które są dość imponujące i rozlegle - system ma ponad 7,5 km długości!

Z winiarni udamy się na na smaczny, gruziński posiłek, przyrządzony przez miejscową rodzinę. Spędzimy czas z rodowitymi Gruzinami, zobaczymy jak żyje się na wsi i posłuchamy opowieści o narodowych tradycjach.

Późnym popołudniem udamy się w drogę powrotną do Tbilisi.

Dzień 6
Tbilisi – czas wolny lub wycieczka do Kazbegi (dodatkowo płatna)
Urocze stare miasto w Tbilisi

Dzisiejszy dzień można przeznaczyć na samodzielne odkrywanie Tbilisi lub wziąć udział w całodniowej wycieczce do jednego z najsłynniejszych zabytków w Gruzji - Kościoła Trójcy Świętej w Kazbegi. (Wycieczka dodatkowo płatna, 348 PLN).

Dzień 7
Wylot z Tbilisi do Warszawy
Bezpośredni lot do Polski samolotem rejsowym .

Wycieczka fakultatywna do Kazbegi

Program dzisiejszej wycieczki prowadzi nas w góry Kaukazu tzw. gruzińską autostradą wojskową, która została zbudowana w trudnym górzystym terenie w XIX wieku, w czasie, gdy Gruzja była okupowana przez Rosję. Pomimo groźnie brzmiącej nazwy, droga ta jest niezwykle malownicza, a zza każdego zakrętu wyłaniają się wspaniałe górskie krajobrazy. 

Pierwszym przystankiem na naszej trasie jest górska miejscowość Stepansminda (dawniej Kazbegi), gdzie podczas spaceru będziemy podziwiać imponujący widok na górę Kazbeg. Dalsza trasa jest często zaśnieżona i zbyt stroma dla autobusów, więc przesiądziemy się do samochodów z napędem na cztery koła. Obierzemy kurs na klasztor Tsaminda Sameba (Świętej Trójcy), który jest całkowicie odizolowany. Położony jest na szczycie wzniesienia pośrodku potężnej, majestatycznej scenerii Kaukazu. Ta zapierająca dech w piersiach lokalizacja sprawiła, że klasztor stał się symbolem narodowym Gruzji.

Lunch zjemy wraz z miejscowymi. Spróbujemy lokalnych domowych specjałów i tutejszej wódki - czaczy.
Do Tbilisi i wrócimy późnym popołudniem.

Cena wycieczki: 348,- PLN/os.

Wycieczka odbędzie się przy minimalnej liczbie uczestników 10 osób.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 4 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego
 • 1 198 PLN
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Tbilisi - Warszawa, z przesiadką
 • Wycieczki oraz bilety wstępu wymienione w programie
 • Zakwaterowanie w hotelu 3* w pokoju 2-osobowym
 • Wyżywienie 2 posiłki dziennie
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Ewentualnych dodatkowych atrakcji
 • Wycieczki do Kazbegi
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników (ok. 40 USD)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, co nie zostało opisane w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaż

Zalecamy zabranie ze sobą małego plecaka lub torby, ponieważ najczęściej dopiero wieczorem będzie dostęp do bagażu głównego. Nie ma konieczności zabierania ze sobą ręczników.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie gości odbywa się w hotelach, które są wyposażone standardowo. Hotele wybieramy pod względem dogodności położenia i miłej atmosfery. Staramy się dobierać obiekty, które pomimo prostoty wyposażenia i podstawowego standardu mają swój urok.
Poziom obsługi i standard mogą jednak odbiegać od tych w zachodniej Europie. Niezależnie od kategorii hotelu, nasi goście zakwaterowani są zawsze w pokojach z własną toaletą i łazienką. Informacje o hotelach w danym programie wycieczki zostaną przesłane najpóźniej 7 dni przed wylotem.

Sprawność fizyczna

Ponieważ większość wycieczek w tym programie odbywa się pieszo, dlatego uczestnicy powinni być sprawni fizycznie i samodzielni. Ta wycieczka nie jest przeznaczona dla osób niepełnosprawnych.

Dowiedz się więcej

Więcej informacji o Gruzji znajduje się na naszych stronach: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/gruzja

gdzie znajdziecie Państwo  informacje dotyczące np. klimatu, różnicy czasu, napiwków, ewentualnego wymogu posiadania wizy czy wykonania odpowiednich szczepień.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 4 out of 5 by from Daleka kraina Długo oczekiwany wyjazd
Date published: 2021-09-29
Rated 5 out of 5 by from Ciekawy wyjazd Ogólnie dobre wrazenie,szczegolnie mocny punkt to pilot wycieczki
Date published: 2021-09-29
 • y_2024, m_4, d_12, h_5
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.41
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_2
 • loc_pl_PL, sid_GERTR05, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki