Holandia i Niemcy – tulipany i sztuka

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Dla miłośników piękna i sztuki. Malownicze dywany tulipanów, zachwycające dzieła wielkich malarzy.

AUTOKAREM

Na czele listy unikalnych atrakcji Holandii zdecydowanie stoi tulipan. Podczas naszej wycieczki, która celowo przypada w połowie kwietnia, gdyż to właśnie w tym czasie widok kwitnących pól tulipanów rozciąga się aż po horyzont, nacieszymy oczy urzekającą feerią barw i kształtów. Udamy się na cały dzień do Ogrodów Keukenhof, posiadających największą kolekcję kwiatów cebulkowych na świecie, w tym sześć milionów tulipanów.  

Ucztą dla zmysłów będą także nasze wizyty w najwspanialszych muzeach sztuki w Holandii. W towarzystwie naszego pilota odwiedzimy Muzeum Narodowe w Amsterdamie słynące z bogatych zbiorów dzieł Rembrandta, Vermeera oraz innych niderlandzkich twórców. W Domu Rembrandta, kolejnym muzeum w naszym programie, przewodnik pokaże nam najbardziej znane i cenione prace mistrza. Natomiast w Muzeum Van Gogha będziemy mieli okazję podziwiać największą na świecie kolekcję dzieł tego słynnego malarza. W drodze powrotnej odwiedzimy jeszcze Wyspę Muzeów w Berlinie wpisaną na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Dzięki bogatej wiedzy pilota i przewodnika spojrzymy z większą ciekawością i znawstwem na prace mistrzów, poznamy tajniki ich kunsztu, a może nawet odkryjemy sekret ich geniuszu. 

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Autokarem

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta EUR

Program wycieczki
Dzień 1 Przejazd z Warszawy do Holandii
Dzień 2 Muzeum Narodowe w Amsterdamie
Dzień 3 Fabryka diamentów. Rejs statkiem po kanałach Amsterdamu. Museum Het Rembrandthuis
Dzień 4 Degustacja sera. Ogrody Keukenhof
Dzień 5 Muzeum Van Gogha. Wyjazd z Holandii i przejazd w kierunku Berlina
Dzień 6 Wyspa Muzeów w Berlinie. Powrót do Polski

Hotele

Berghotel Amersfoort

 • bezpłatne Wi-Fi na terenie całego obiektu
 • taras słoneczny
 • sprzęt do grillowania (dodatkowa opłata)
 • ogród
 • wypożyczalnia rowerów (dodatkowa opłata)
 • całodobowa recepcja
 • codzienne sprzątanie
 • prasa do spodni (dodatkowa opłata)
 • czyszczenie butów (dodatkowa opłata)
 • pralnia (dodatkowa opłata)
 • monitoring wokół obiektu
 • monitoring w pomieszczeniach ogólnodostępnych
 • całodobowa ochrona
 • sklep z upominkami
 • winda
 • centrum fitness

Berghotel Amersfoort 
Utrechtseweg 225, 3818 EG Amersfoort, Holandia.  
  
Obiekt Best Western Plus Berghotel Amersfoort to 115-letni budynek, w którym znajdziemy pokoje z bezpłatnym WiFi, przytulną restaurację brasserie, zapraszającą na posiłki w porze lunchu i kolacji, oraz bar, w którym serwowane są przekąski i drinki. Na Gości czeka 88 w pełni wyposażonych pokoi z klimatyzacją, biurkiem i telewizorem z płaskim ekranem. 

Obiekt dysponuje centrum fitness, a w pogodne dni Goście mogą wypoczywać na dużym tarasie słonecznym w imponującym ogrodzie. 

Obiekt jest położony w odległości 3,5 km od pełnego zabytków i sklepów centrum Amersfoort. W okolicy panują doskonałe warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. 
  
Więcej o hotelu: 
https://berghotelamersfoort.nl/

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
3 198,–
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przejazd z Warszawy do Holandii

W godzinach porannych pojedziemy z Warszawy przez Łódź i Poznań w kierunku Holandii.

Droga prowadzić będzie przez trzy niemieckie landy, Brandenburgię, Saksonię-Anhalt i Dolną Saksonię. 
Brandenburgię, niemiecki kraj związkowy ze stolicą w Poczdamie, charakteryzują liczne jeziora o krystalicznie czystej wodzie, szlaki wodne, zielone aleje, sady owocowe i dziewicza natura z rzadkimi okazami flory i fauny. W Brandenburgii zachowało się wiele miast z historycznym centrum otoczonym murami miejskimi i basztami. Ponadto region ten słynie ze swoich zespołów pałacowo-parkowych. Najsłynniejszym z nich, wpisanym na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, jest zespół pałacowo-parkowy Sanssouci w Poczdamie.  

Północną część Saksonii-Anhalt ze stolicą w Magdeburgu stanowią równiny, wchodzące w skład Starej Marchii. Na północnym wschodzie znajduje się teren pokryty łąkami, zwany wrzosowiskiem Colbitz-Letzling. Na południe od tego leży żyzna równina, a na południowym zachodzie kraju znajdują się góry Harzu. Od XVIII w. w Magdeburgu mieściła się jedna z najsilniejszych twierdz pruskich, a następnie niemieckich. Byli w niej więzieni m.in. Józef Ignacy Kraszewski, Józef Piłsudski i Kazimierz Sosnkowski.

Na koniec dotrzemy do Dolnej Saksonii z siedzibą administracyjną w Hanowerze. Region ten oferuje turystom nieograniczone możliwości uprawiania sportów. Dla przybysza z innego kraju dosyć egzotycznie prezentują się przytulne, szachulcowe miasteczka, kwitnące wrzosowiska Luneburger Heide z resztkami historycznego krajobrazu kulturowego, malownicze doliny rzek oraz romantyczne zamki. Niezwykle atrakcyjnie prezentuje się obszar południowo-wschodni, rozciągający się u stóp owianych tajemnicą gór Harcu, a doskonałym miejscem na krótkie wyprawy są smagane silnymi wiatrami wyspy Morza Północnego. 

Późnym wieczorem przyjedziemy do hotelu położonego w miejscowości Amersfoort na terenie Holandii. Zakwaterujemy się i zjemy kolację. 

Dzień 2
Muzeum Narodowe w Amsterdamie
Pomnik Rembranta, Rijksmuseum

Po śniadaniu udamy się do Amsterdamu. 

Nasz pilot zabierze nas do Rijksmuseum, czyli Muzeum Narodowego, działającego od ponad dwustu lat. Jest to jedno z najbardziej zapierających dech w piersiach muzeów na świecie. Żadne inne nie posiada tak bogatego zbioru niderlandzkiego malarstwa złotej ery. Główną gwiazdą kolekcji jest monumentalna „Straż nocna” Rembrandta. Przedstawione na obrazie postaci są bliskie naturalnych rozmiarów. Dzieło jest pełne symboli, a Rembrandt użył w nim wielu nowatorskich technik malarskich.  W muzeum zobaczymy niezrównaną kolekcję malarstwa holenderskiego z nazwiskami takimi jak Vermeer, który w ciągu całego życia namalował zaledwie trzydzieści kilka obrazów, Ferdinand Bol, Frans Hals, Pieter de Hooch, Gabriel Metsu i Jan Steen. Muzeum ma także w swoich zbiorach szereg wspaniałych innych kolekcji jak malarstwo 19-to wieczne, Sztuka Azji, kultura materialna Niderlandów w okresie tzw. złotego stulecia, wspaniałą kolekcję grafik, rysunków i bogatą kolekcję klasycznej fotografiki. 

Następnie wrócimy do hotelu na kolację i nocleg.  

Dzień 3
Fabryka diamentów. Rejs statkiem po kanałach Amsterdamu. Museum Het Rembrandthuis
Rejs kanałami Amsterdamu

Rano udamy się znów do Amsterdamu. Najpierw odwiedzimy fabrykę diamentów, gdzie poznamy cały proces produkcji wraz z rodzajami polerowania diamentowego. 

Następnie przewidziany jest relaksujący rejs statkiem po kanałach będących najsłynniejszym symbolem stolicy Holandii. Z lotu ptaka siedemnastowieczne kanały stanowią niezwykły widok, ich układ tworzy wokół starego miasta imponujący pierścień. Nosi on nazwę Grachtengordel i jest prawdziwą dumą amsterdamczyków. Elitarna dzielnica Grachtengordel została uznana za prawdziwy cud architektoniczny i wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Możliwość zamieszkania tu stanowi obiekt marzeń wielu amsterdamczyków. Obecnie domy na wodzie, czyli cumujące u nabrzeży barki, oficjalnie sięgają liczby dwóch i pól tysiąca.  
  
Po południu czeka nas kolejna atrakcja, a mianowicie wizyta w Domu Rembrandta (pakiet muzealny dodatkowo płatny, 288 PLN/os.).  

Artysta mieszkał w nim i tworzył w latach 1639 -1658. Niestety zbankrutował i zmuszony był go sprzedać. Od 1911 roku w jego wnętrzu znajduje się muzeum poświęcone artyście. Wspólnie z naszym pilotem obejrzymy najbardziej znane i cenione prace Rembrandta, a także kilku innych bliskich mu malarzy w tym m.in. jego nauczyciela Pietera Lastmana. Dowiemy się również, w jaki sposób kilkaset lat temu wytwarzano farby olejne. Poznamy też metodę tworzenia miedziorytów, czyli bardzo starych technik graficznych na metalu.  
  
Powrót do Amersfoort na kolację w hotelu.  

Dzień 4
Degustacja sera. Ogrody Keukenhof
Tysiące gatunków tulipanów, Ogrody Keukenhof

Po śniadaniu zapraszamy na degustację holenderskiego sera Gouda. Pojedziemy na farmę Clara Maria, istniejącą od ponad 150 lat, gdzie poznamy sposoby wyrobu sera, jak również produkcję tradycyjnych holenderskich chodaków.  
  
Jak tulipan „przywędrował” do Holandii? Cebulki tulipanów znalazły się w tym kraju w połowie XVI wieku, za sprawą flamandzkiego kupca Busbecqa, któremu turecki sułtan Sulejman podarował kilka cebulek tulipanów rosnących wówczas w jego dworskich ogrodach. Tulipan rośnie najchętniej w łagodnym klimacie morskim. Nadmorskie tereny Holandii okazały się więc idealnym miejscem do hodowli cebulek tego kwiatu.  

Drugą część dnia poświęcimy tulipanom. Udamy się do Ogrodów Keukenhof, bezkonkurencyjnego na świecie raju kwiatów i jednej z największych atrakcji Holandii. Ogród jest otwarty dla zwiedzających tylko przez dwa miesiące w roku – od połowy marca do połowy maja. To wtedy rozkwitają wszystkie rośliny, tworząc kolorowe dywany w różnych kompozycjach. 

Kwiaty są sadzone ręcznie przez około 30 ogrodników, w ilości ponad siedem milionów sztuk. Co roku ogród wygląda nieco inaczej, kompozycje kwiatów są zaaranżowane tak, aby przez cały okres otwarcia ogrodów jakieś rośliny kwitły i zachwycały. Poza przepięknymi rabatami są tu także pawilony z wystawami kwiatowymi, restauracje i sklepy. Można też przepłynąć łodzią wśród kwitnących pól tulipanowych.  
  
Późnym popołudniem powrót do Amersfoort na kolację w hotelu. 

Dzień 5
Muzeum Van Gogha. Wyjazd z Holandii i przejazd w kierunku Berlina
A może przejażdżka rowerem?

Po śniadaniu i wymeldowaniu pojedziemy do Amsterdamu, aby zwiedzić Muzeum Van Gogha (pakiet muzealny dodatkowo płatny, 288 PLN/os.), w którym znajduje się największa na świecie kolekcja jego dzieł. Oprócz ponad 200 obrazów wielkiego mistrza znajdziemy tu także jego rysunki (ponad 500 sztuk), około 700 listów oraz szereg pamiątek, fotografii i rzeczy osobistych. Van Gogh jest obok Picassa najbardziej popularnym artystą naszej cywilizacji i każdego roku półtora miliona ludzi odwiedza muzeum, czyniąc z niego jedno z dwudziestu pięciu najbardziej popularnych muzeów na świecie.  
  
Wieczorem przyjazd do hotelu pod Berlinem.

Dzień 6
Wyspa Muzeów w Berlinie. Powrót do Polski
Na rzece Sprewie, Berlin

Po śniadaniu pojedziemy do centrum Berlina, a konkretnie do północnej części wyspy Spreeinsel na rzece Szprewie, określanej mianem Wyspy Muzeów. Kompleks obejmuje Muzeum im. Bodego, Muzeum Pergamońskie, Nowe Muzeum, Starą Galerię Narodową oraz Stare Muzeum. Prezentowane tam eksponaty i dzieła sztuki przedstawiają sześć tysięcy lat historii kultury od czasów wczesnego Egiptu i kultur Starożytnego Wschodu, poprzez greckie i rzymskie czasy antyczne oraz średniowieczną sztukę islamu, aż do europejskiego XIX stulecia. 
  
Wspólnie z naszym pilotem i przewodnikiem odwiedzimy Muzeum Pergamońskie (pakiet muzealny dodatkowo płatny, 288 PLN/os.) zawierające zbiory Sztuki Starożytnej, Azji Przedniej oraz Sztuki Islamskiej. Najsłynniejsze eksponaty to budowle, które odkryto podczas wykopalisk archeologicznych z końcem XIX wieku. Są to Wielki Ołtarz Zeusa, inaczej ołtarz pergamoński, z gigantycznym fryzem oraz Brama Isztar z późnorzymskiego Miletu. 
W 1999 roku Wyspa Muzeów została wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. 
  
Następnie udamy się w drogę do Polski. 

Pakiet Muzealny

Pakiet zawiera bilety wstępu do trzech muzeów: 

 • Domu Rembrandta w Amsterdamie, 
 • Muzeum Van Gogha w Amsterdamie, 
 • Muzeum Pergamońskiego w Berlinie. 

Grupie będzie towarzyszył pilot Albatrosa lub przewodnik lokalny, który podzieli się z grupą informacjami o najważniejszych i najciekawszych dziełach i eksponatach. 

Cena 288 PLN/os. 

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 3 198,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

748 PLN 

Trasa

Wyjazd z Warszawy autokarem przez Łódź i Poznań

Wybór miejsc w autokarze

Wybierz miejsce autobusowe wygodne dla Ciebie:  

 • Miejsca 1-8 i 23-30 cena: 50 PLN/os  
 • Miejsca 9-22 cena: 30 PLN/os  

Skontaktuj się z nami, aby zarezerwować miejsce w autokarze.  
Jeśli rezygnujesz z wyboru miejsca, zostanie ono przypisane w dniu wyjazdu.

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota  
 • Przejazdy autokarem zgodnie z programem  
 • Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach 3* i 4* w pokojach dwuosobowych (4 noclegi w Amersfoort w Holandii, 1 nocleg w Berlinie) 
 • Wyżywienie: 5 śniadań, 4 kolacje 
 • Wycieczki i bilety wstępów zgodnie z programem - Muzeum Narodowe w Amsterdamie, fabrykę diamentów, degustację sera, rejs po kanałach Amsterdamu, Ogrody Keukenhof 
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW 
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego  
 • Wydatków indywidualnych  
 • Napojów do posiłków  
 • Napiwków dla kierowców  
 • Pakietu muzealnego 
 • Wszystkiego, co nie jest zawarte w „Cena zawiera” 

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 25 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej o Holandii

Tutaj dowiesz się więcej na temat Holandii: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/holandia

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi pogody i klimatu, różnicy czasu, napiwków, wymogów wizowych i szczepień.

Miejsca i godziny zbiórki

Wyjazd

Rezerwując wycieczkę prosimy wpisać w polu "Uwagi" miejsce wsiadania do autokaru, wybierając miejscowość z listy poniżej. Prosimy o zwrócenie uwagi, że podane godziny są orientacyjne a dokładne zostaną podane w Dokumentach Podróży przed wyjazdem.

 • Warszawa 06:00

Plac Defilad - parking dla autokarów od strony ul. Marszałkowskiej.
Godzina zbiórki: 05:45, wyjazd z Warszawy: 06:00.
 

 • Łódź 08:00

Stacja paliw Shell Stryków na autostradzie A2 w kierunku Poznania.
Godzina zbiórki: 07:45, wyjazd z Łodzi: 08:00.
 

 • Poznań 11:00

Parkingu przy Auchan ul. Głogowska 432, przy wejściu do Auchan od strony Leroy Merlin.
Godzina zbiórki: 10:45, wyjazd z Poznania: 11:00.

Powrót

 • Poznań 18:00
 • Łódź 20:00
 • Warszawa 23:00
Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

21NLBUS01APL1104