Imperium Khmerów – Tajlandia, Kambodża i Wietnam

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wycieczka śladami dziedzictwa kulturowego Khmerów przez Tajlandię, Kambodżę i Wietnam, zwiedzanie m.in. słynnego Angkor Wat oraz rejs rzeką Mekong

NOWE TERMINY

W XII wieku n.e, za panowania władcy Surjawarmana II rozpoczęto tworzenie imponującego kompleksu budowlanego mającego być największym na świecie, który dzisiaj znany jest jako Angkor Wat.

Khmerowie zbudowali nie tylko miasto, ale i ogromne imperium obejmujące swoim zasięgiem całą południową
część starych Indii, od Tajlandii po Wietnam.

Naszą podróż rozpoczniemy od Bangkoku w Tajlandii, zwiedzimy Phnom Penh w Kambodży, a następnie udamy się do miasta Ho Chi Minh w Wietnamie.

Odbędziemy rejs rzeką Mekong, weźmiemy udział w wycieczce rowerowej wzdłuż pól ryżowych, zwiedzimy wiele interesujących miast, gdzie nadal można dostrzec ślady okrutnego reżimu Pol Pota.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Bath tajski, riel kambodżański i dong wietnamski

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Bangkoku
Dzień 2 Przylot do Bangkoku. Przejazd do Chanthaburi. Kolacja powitalna
Dzień 3 Chanhtaburi – Battambang, Kambodża. Zwiedzanie miasta i rejs
Dzień 4 Battambang – Siem Reap. Świątynia Wat Phnom Banan – Killing Caves (Jaskinie Zabijania)
Dzień 5 Siem Reap. Angkor Thom oraz Angkor Wat
Dzień 6 Siem Reap. Pływająca wioska nad Jeziorem Tonle Sap oraz czas wolny
Dzień 7 Siem Reap – Phnom Penh. „Wioska Pająków” (Spider Village) oraz zwiedzanie miasta rikszą rowerową
Dzień 8 Phnom Penh. Zwiedzanie miasta, Pałac Królewski (Royal Palace), Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng i Pola Śmierci (Killing Fields)
Dzień 9 Phnom Penh, rejs rzeką Mekong do Chau Doc w Wietnamie
Dzień 10 Chau Doc. Wycieczka rowerowa. Wypoczynek w Victoria Nui Sam Lodge
Dzień 11 Chau Doc – Can Tho w Delcie Mekong. Wizyta na bazarze. Rejs
Dzień 12 Can Tho – Ho Chi Minh. Pływający targ w Delcie rzeki Mekong
Dzień 13 Ho Chi Minh, tunele Cu Chi, zwiedzanie miasta i kolacja pożegnalna
Dzień 14 Ho Chi Minh. Spacer po mieście. Czas wolny. Wylot do Warszawy
Dzień 15 Przylot do Warszawy

Daty wyjazdu

Liczba terminów Długość Cena Lotnisko wylotu Uwaga
8 498,–
Warszawa
Brak miejsc
7 998,–
Warszawa
8 998,–
Warszawa
8 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Bangkoku
Wylot z Warszawy do Bangkoku z przesiadką w Dubaju. Noc mija nam w podróży.
Dzień 2
Przylot do Bangkoku. Przejazd do Chanthaburi. Kolacja powitalna
Produkty tajskiej kuchni

Przylot do Bangkoku i podróż autobusem na wschód, w kierunku miejscowości Chanthaburi leżącej w prowincji Chanthaburi. Podróż autobusem trwa około trzech godzin.

W tym czasie pilot wycieczki przekaże wiele ciekawych informacji na temat miejsc, które odwiedzimy. Zatrzymamy się na jednej z plantacji, gdzie poszerzymy naszą wiedzę dotyczącą uprawy czarnego pieprzu.

Po przybyciu do Chanthaburi udamy się bezpośrednio do hotelu, a następnie rozpoczniemy zwiedzanie miasta.

Chanthaburi zamieszkują Tajlandczycy, Birmańczycy, Chińczycy i Wietnamczycy. Swój wpływ na miasto wywarli także Francuzi okupując je w latach 1893-1904 .

W okresie tym dochodziło do konfliktów pomiędzy Francją a ówczesnym Syjamem (Tajlandią) o granice do znaczącej francuskiej kolonii, Indochin (obecnie Wietnam, Laos i Kambodża). 

Do hotelu wrócimy na powitalną kolację.

Dzień 3
Chanhtaburi – Battambang, Kambodża. Zwiedzanie miasta i rejs
Pływające miasto

Przed opuszczeniem miasta pojedziemy do gotyckiej katedry Niepokalanego Poczęcia NMP, będącej pozostałością z czasów francuskiej okupacji. Dzisiaj jest to największy kościół katolicki w Tajlandii. Pomimo znajomości katedr europejskich, fascynującym przeżyciem będzie spotkanie z tą olbrzymią budowlą usytuowaną w stosunkowo małej miejscowości.

Przed wyruszeniem w dalszą drogę do granicy z Kambodżą zaplanowany jest czas na wykonanie zdjęć.

Po dokonaniu formalności związanych z przekroczeniem granicy, jedziemy do Battambang, drugiego co do wielkości miasta Kambodży, liczącego około 200 000 mieszkańców.

Miasto to jest centrum handlowym z uwagi na występowanie dużych obszarów rolnych na zachód od Jeziora Tonle Sap.

Po obiedzie rozpoczynamy zwiedzanie miasta, które oferuje nam między innymi dobrze zachowane budowle będące przykładem architektury francusko kolonialnej, jak np. rezydencję byłego gubernatora. Odwiedzimy także mniejszą miejscowość, gdzie przewodnikami będą jej mieszkańcy. To dzięki nim poznamy, jak wygląda ich życie codzienne.

Następnie wyruszymy w rejs po jednej z najpiękniejszych rzek kraju, Stung Sangke.

Podczas tej wycieczki zobaczymy pływające miasto. Będziemy także mieć okazję zaobserwowania interesujących gatunków ptaków, które zamieszkują ten teren.

Dzień 4
Battambang – Siem Reap. Świątynia Wat Phnom Banan – Killing Caves (Jaskinie Zabijania)
Mogiła zbiorowa

Po śniadaniu opuścimy Battambang i udamy się w kierunku Siem Reap. 

Na obrzeżach Battambang będziemy mieli przedsmak tego, co czeka na nas w Siem Reap - zwiedzimy świątynię Wat Phnom Banan, będącą pomniejszoną wersją słynnej Angkor Wat.

Świątynię tą wzniesiono za czasów władcy Jarvarmana VII na 400-tu metrowym wzgórzu, z którego rozpościera się bajeczny widok na okolicę.

Odwiedzając Killing Caves (Jaskinie Zabijania), po raz pierwszy ocieramy się o mroczny rozdział historii Kambodży rozgrywający się za panowania Pol Pota. Groty te spełniały te same funkcje, co zbiorowe mogiły przy Killing Fields (Pola Zabijania) na obrzeżach stolicy Phnom Penh. W tym miejscu straceń zamordowano - jak się szacuje - około 10 000 ludzi, wrzucając ich ciała do wspólnych grobów. Znajdują się tu szczątki – kości i czaszki - lekarzy, nauczycieli i innych intelektualistów uważanych przez reżim za wrogów.

Po zapoznaniu się z tą ponurą kartą historii udamy się w kierunku Siem Reap, dokąd przybędziemy w godzinach popołudniowych. Pozostała część dnia pozostanie do indywidualnej dyspozycji uczestników wycieczki.

Dzień 5
Siem Reap. Angkor Thom oraz Angkor Wat
Świątynia Bayon

Tego dnia zwiedzimy Angkor Thom, ostatnią stolicę Imperium Khmerów, założoną w XII wieku za panowania władcy Jayavarmana VII. Ruiny miasta, zajmujące obszar 9 km², otoczone są wysokim na 8 metrów murem. Przechodząc przez bramę wejściową, którą ozdabiają figury imponujących rozmiarów słoni, zbliżamy się do świątyni Bayon usytuowanej dokładnie w samym centrum miasta. Posiada ona 54 wieże, na których wyrzeźbiono enigmatyczne twarze, symbolizujące 54 prowincji wielkiego imperium Khmerów. Przepiękne płaskorzeźby zobaczymy także na tzw. Tarasie Słoni oraz na Tarasie Trędowatego Króla.

W porze obiadowej wrócimy do hotelu. Do naszej dyspozycji będzie długa przerwa obiadowa, którą możemy spędzić np. przy basenie.

Po południu zamieniamy autobus na autoriksze tuk-tuk, którymi udajemy się do niezwykłego miasta świątyń Angkor Wat. Cały kompleks świątyń zajmuje powierzchnię 1000 m2. W latach 800-1300 był on stolicą potężnego Imperium Khmerów, którego potęga i wpływy kulturowe objęły także kraje ościenne. Angkor Wat, największa z wielu świątyń, której imieniem nazwano cały kompleks, to jeden z tych zabytków, które niezmiennie zadziwiają zwiedzających, utwierdzając ich w przekonaniu, że Imperium Khmerów miało swój w pełni uzasadniony okres świetności.

Jeśli pogoda pozwoli, to przed powrotem do hotelu, w pięknej scenerii świątyni, będziemy mogli podziwiać zachód słońca nad polami ryżowymi.

Dzień 6
Siem Reap. Pływająca wioska nad Jeziorem Tonle Sap oraz czas wolny
Na jeziorze Tonle Sap całe wioski wzniesiono na palach

Jezioro Tonle Sap to największe słodkowodne jezioro w Azji Południowo-Wschodniej oraz część systemu rzeki Mekong. Jest to jedyna rzeka na świecie, która dwa razy w roku zmienia swój kierunek. Letnie deszcze monsunowe sprawiają, że powierzchnia jeziora zwiększa się czterokrotnie.

Zwiedzimy wioskę zamieszkałą przez około 6000 mieszkańców żyjących dosłownie na wodzie. Wszystkie budynki - domy, restauracje, sklepy, szkoły - albo mają kształt łodzi albo wzniesione zostały na palach. W celu przemieszczania się po wiosce niezbędne okazuje się skorzystanie z małych łodzi.

Po powrocie do Siem Reap popołudnie jest do własnej dyspozycji.

Czas wolny możemy wykorzystać np. na spacer po mieście lub wypoczynek przy basenie hotelowym.

Dzień 7
Siem Reap – Phnom Penh. „Wioska Pająków” (Spider Village) oraz zwiedzanie miasta rikszą rowerową
Specjalność kulinarna miejscowości Skuon – smażone pająki

Opuszczamy Siem Reap i udamy się w stronę stolicy Kambodży, Phnom Penh.

W drodze do Phnom Penh zatrzymamy się w miejscowości Skuon, zwanej także „Wioską Pająków” (Spider Village), której lokalną specjalnością kulinarną są sporej wielkości smażone pająki. Będziemy mieli okazję ”rozkoszowania się” ich widokiem, chyba że ktoś miałby ochotę ich skosztować.

Po przybyciu do Phnom Penh pojedziemy do hotelu, zameldujemy się w nim, a następnie udamy się na wycieczkę rikszą rowerową po stolicy kraju.

Francuscy władcy kolonialni pozostawili wyraźne piętno na architekturze Phnom Penh.

Miasto ze swoimi szerokimi bulwarami uważane było za najpiękniejszą miejscowość w Indochinach. Wydarzenia historyczne oraz brak zasobów finansowych spowodowały jednak, że tylko nieliczne ze starych francuskich budynków kolonialnych były odpowiednio utrzymywane i konserwowane.

Obecnie Phnom Penh jest miastem bardzo nowoczesnym.

Dzień 8
Phnom Penh. Zwiedzanie miasta, Pałac Królewski (Royal Palace), Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng i Pola Śmierci (Killing Fields)
Pałac Królewski w Phnom Penh

Tego dnia zwiedzimy imponujący pałac królewski z roku 1866, będący odpowiedzią Kambodży na Wielki Pałac Królewski (Grand Palace) w Bangkoku. Z uwagi na to, że obecnie król nadal go zamieszkuje, nie wszystkie miejsca są dostępne dla zwiedzających.

Przy pałacu znajduje się, tzw. Srebrna Pagoda, która swoją nazwę otrzymała ze względu na 5000 srebrnych płytek umieszczonych w posadzce. Ciekawa jest także kolekcja posągów Buddy w złocie, srebrze, brązie oraz krysztale.

Następnie poznamy smutny rozdział historii Kambodży pod rządami Pol Pota. Odwiedzimy Tuol Svay Prey High School, która w roku 1975 została przekształcona przez Czerwonych Khmerów na więzienie o nazwie S21 (Security Prison 21). W okresie 1975-1978 więzienie to funkcjonowało jako miejsce tortur, ostatni przystanek dla 17 000 ludzi przed przewiezieniem ich dalej do obozu zagłady w Choeung EK (obecnie znanego pod nazwą The Killing Fields (Pola Śmierci). Dzisiaj jest to miejsce pełne spokoju, jednak za czasów Czerwonych Khmerów na tych polach tysiące ludzi zostało w bestialski sposób maltretowanych i zamordowanych. O cierpieniach więźniów oraz o ich historii przypomina wysoka wieża z czaszkami niektórych z ofiar, które w przerażający sposób zostały zamordowane, a ich ciała umieszczone w masowych dołach śmierci.

Więzienie S-21 przekształcone zostało na muzeum Tuol Sleng, ukazując okrucieństwa reżimu Czerwonych Khmerów. Wszyscy przetrzymywani tutaj więźniowie zostali sfotografowani, a ich zdjęcia z przerażeniem w oczach, umieszczono następnie na ścianach.

Miejsce to jest niezmiernie przygnębiające i przypomina o najciemniejszych stronach człowieka.

Dzień 9
Phnom Penh, rejs rzeką Mekong do Chau Doc w Wietnamie
Nocleg spędzamy w nowej Victoria Nui Sam Lodge w Chau Doc

Opuszczamy Kambodżę i wyruszamy w rejs rzeką Mekong, która nadal stanowi najważniejszą drogę transportową regionu. Ta długa na 5000 kilometrów rzeka ma swoje źródło w południowych Chinach, przepływa przez pięć krajów a przy ujściu tworzy ogromną Deltę Mekong w Wietnamie Południowym.

Rejs pośród wspaniałych krajobrazów i mijanych małych wiosek da nam obraz życia niezmienionego od setek lat.

Późnym popołudniem docieramy do Wietnamu i miasta granicznego Chau Doc.

To pływające miasto żyje z handlu przygranicznego towarami przemycanymi z Kambodży.

Nocleg spędzamy w najnowszym hotelu w Chau Doc - Victoria Nui Sam Lodge - należącym do sieci hoteli Victoria, z najpiękniejszym widokiem na pola ryżowe. 

Dzień 10
Chau Doc. Wycieczka rowerowa. Wypoczynek w Victoria Nui Sam Lodge
Pola ryżowe wokół Chau Doc - wspaniałe miejsce na wycieczkę rowerową

Po śniadaniu wyruszymy na wycieczkę rowerową.

Pora ryżowe wokół Chau Doc to idealne miejsce na wycieczkę. Jest to też wspaniała okazja do poznania Delty Mekong. Będziemy jechać po ścieżkach żwirowych, mijając małe wioski, w których sposób życia pozostaje niezmieniony od wielu lat.

Wycieczka przebiegać będzie w spokojnym tempie, tak, aby wszyscy mogli w niej uczestniczyć.

Po drodze będziemy zatrzymywać się na przerwy, podczas których otrzymamy mrożoną herbatę lub kawę. Na polach ryżowych będziemy mogli obserwować bawoły wodne. Obiad zjemy w lokalnej restauracji, a następnie rowerami udamy się w stronę naszego hotelu.

Popołudniowy czas wolny pozostanie do własnej dyspozycji. Istnieje możliwość wypoczynku przy hotelowym basenie, skąd rozciąga się wspaniały widok na okolicę.

Dzień 11
Chau Doc – Can Tho w Delcie Mekong. Wizyta na bazarze. Rejs
Jeden z dopływów rzeki Mekong

Rano udamy się na spacer wzdłuż rzeki i zwiedzimy lokalne uliczki oraz bazar.

Następnie małą łódką popłyniemy jednym z wielu dopływów rzeki Mekong nad brzegiem, którego zamieszkuje społeczność Czam, która w okresie od II do IX wieku występowała na terytorium Wietnamu Środkowego. Ich pierwotną religią był hinduizm, jednak kontakt z arabskimi kupcami w czasach średniowiecza sprawił, że stali się muzułmanami.

Płynąc łódką mijamy małe wioski zbudowane na wodzie, na palach. Mieszkańcy w większości zajmują się hodowlą ryb. Około 15% przemysłu rybnego Wietnamu pochodzi z tego obszaru. Społeczność Cham znana jest także z produkcji jedwabiu.

Zanim opuścimy hotel, zjemy obiad w miejscowej restauracji, a następnie autobusem udamy się w kierunku Can Tho, największego miasta w rejonie Delty Mekong.

Dzień 12
Can Tho – Ho Chi Minh. Pływający targ w Delcie rzeki Mekong
Wizyta na dużym rynku pływającym w Delcie rzeki Mekong

Can Tho to główne miasto w delcie rzeki Mekong.

Sprzedaż uprawianych tutaj warzyw i owoców odbywa się prosto z łodzi wypełnionych plonami.

Wstajemy wczesnym rankiem i wchodzimy na pokład łodzi, którą udamy się na pływający rynek. Wizyta na nim i poczucie, że jesteśmy jego częścią to szczególne doświadczenie, zwłaszcza rankiem, kiedy panujący na nim ruch jest największy.

Po wizycie na rynku udamy się autobusem w stronę gwarnej metropolii Ho Chi Minh City, dawniej zwanej Sajgonem. To milionowe miasto - co łatwo daje się zauważyć - jest ekonomiczną i przemysłową stolicą Wietnamu. Szczególnym doświadczeniem może być obserwacja ruchu ulicznego. Utrzymuje się, że w Ho Chi Minh przemieszczają się trzy miliony motocykli, jednak po parogodzinnej przechadzce odnosi się wrażenie, że ilość ta jest zaniżona.

Dzień 13
Ho Chi Minh, tunele Cu Chi, zwiedzanie miasta i kolacja pożegnalna
Tunele Cu Chi w wielu miejscach są wielopiętrowe

We wczesnych godzinach porannych pojedziemy zobaczyć słynne kanały Cu Chi, zbudowane w czasach Wietkongu w latach 1940-60. Początkowo służyły one małym lokalnym oddziałom partyzanckim jako schronienie przed ostrzałem z samolotów wroga i innymi formami nowoczesnych działań wojennych.

W czasie największej intensyfikacji działań podczas wojny wietnamskiej tunele rozciągały się wzdłuż całej drogi, od miasta Ho Chi Minh aż po granicę kambodżańską. W samym dystrykcie Cu Chi długość podziemnych tuneli wynosi 250 kilometrów.

Po powrocie do Ho Chi Minh zjemy obiad a następnie zwiedzimy Pałac Prezydencki, zwany obecnie Pałacem Niezależności. Jest to klasyczny budynek z lat 60-tych XX wieku. Powstał w wyniku decyzji Ngo Dinh Diem, prezydenta Wietnamu Południowego, który postanowił zamienić starą francuską rezydencję gubernatorską na wspaniały pałac. Zwiedzając wielkie sale można poczuć cały majestat i bogactwo charakterystyczne dla przeszłości pałacu, który w stanie niezmienionym pozostaje od roku 1975.

Odwiedzimy jedno z najbardziej interesujących muzeów w mieście - Muzeum Wojny. Poznamy historię długich walk Wietnamu o niezależność z głównym naciskiem położonym na wojnę amerykańską, którą znamy jako wojnę wietnamską z lat 1965-1973. W muzeum wydzielono wiele sekcji poruszających poszczególne zagadnienia. Jedna z nich ukazuje następstwa, które powodowało użycie broni biologicznej w związku z tzw. programem „Agent Orange”. Dostępna jest także wystawa będąca wyrazem sprzeciwu wobec wojny w innych częściach świata. Na dziedzińcu znajduje się ekspozycja starych samolotów i wozów bojowych. Przekaz muzeum jest bardzo „mocny” i przejmujący, ale jednocześnie istotny i niezbędny dla zrozumienia historii Wietnamu.

Wieczorem spotykamy się na kolacji pożegnalnej w lokalnej restauracji.

Dzień 14
Ho Chi Minh. Spacer po mieście. Czas wolny. Wylot do Warszawy
Ho Chi Minh - wyjątkowe przeżycie: obserwacja ruchu ulicznego

Dzisiaj wyruszymy na wycieczkę na jeden z centralnych placów w mieście, na którym znajduje się katedra Notre Dame z lat 1877-1883, o 40-tu metrowych wieżach zakończonych metalowymi iglicami. Przejdziemy także obok położonego w pobliżu miejscowego ratusza, opery oraz starej poczty.

Jeśli dotąd nie zaopatrzyliście się Państwo w pamiątki będzie ku temu doskonała okazja na położonym w pobliżu bazarze Ben Than. Do czasu udania się na lotnisko - skąd wylecimy do Warszawy - będziemy mieli czas wolny do własnej dyspozycji.

Dzień 15
Przylot do Warszawy
Przylot do Warszawy z przesiadką w Dubaju.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 7 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju jednoosobowego
1 698 PLN
Cena zawiera
 • opiekę polskiego pilota
 • przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Bangkok, Ho Chi Minh – Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pokojach 2-osobowych (12 nocy - 1 noc w Chantaburi, 1 noc w Battambang, 3 noce w Siem Reap, 2 noce w Phnom Penh, 2 noce w Chau Doc, 1 noc w Can Tho, 2 noce w Saigonie)
 • wyżywienie zgodnie z programem (codziennie śniadania, 9 obiadów - dni:3-5, 7-8 i 10-13; 3 kolacje: 2,9,13)
 • transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • dodatkowych posiłków nie wymienionych w programie
 • wizy do Kambodży (ok. 35USD) i Wietnamu (ok. 65USD) 
 • napojów do posiłków
 • napiwków (około 60 USD)
 • wydatków indywidualnych
 • ewentualnych dodatkowych atrakcji
 • Wszystkiego, co nie zostało opisane w "cena zawiera"
 • opłat wizowych - wiza do Kambodży (30 USD), wydawana przy wjeździe, prosimy pamiętać o zabraniu gotówki na ten cel oraz dwóch zdjęć paszportowych

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o wycieczce

Wietnamski Nowy Rok

W okresie od 17 stycznia do 23 lutego 2018 obchodzony jest uroczyście Wietnamski Nowy Rok, zwany również „Tet Nguyen Dan”. Dla Wietnamczyków Nowy Rok jest świętem narodowym i jednym z najważniejszych wydarzeń w całym roku.

Świętowanie Nowego Roku poprzedza wyjątkowy i pełen oczekiwania nastrój. Ulice zostają udekorowane tysiącami kwiatów i wiszącymi chińskimi lampionami. Będziecie Państwo mieli okazję przeżycia tego wyjątkowego i trwającego wiele dni festynu. Jednocześnie chcemy zwrócić uwagę na fakt, iż w tym czasie nieczynnych jest dużo sklepów. Nie wyklucza to jednak możliwości dokonania najpotrzebniejszych zakupów. Czynne są restauracje.

Ze względu na obchody Nowego Roku należy liczyć się możliwością wystąpienia drobnych zmian w programie wycieczki. W chwili obecnej wiemy już, że Pływający Rynek w Mekongu będzie w tym okresie nieczynny. Poza tym pozostały program wycieczki będzie realizowany.

Bagaż

Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie sobie mniejszego plecaka lub torebki, które będziemy mogli zabierać ze sobą na codzienne wycieczki. Dostęp do większego bagażu będziemy mieli przeważnie pod koniec dnia. Nie ma potrzeby zabierania ze sobą ręczników.

Ilość uczestników

Wymagane minimum uczestników to 12 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej informacji

Więcej informacji o klimacie,  pogodzie, różnicy czasu, napiwkach oraz o ewentualnej  konieczności uzyskania wizy czy wykonania szczepień do uzyskania na:

Tajlandia: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/tajlandia
Kambodża:
www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/kambodza
Wietnam: 
www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/wietnam

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. Mogą wystąpić okoliczności, których nie znasz lub do których nie jesteś przyzwyczajony, jak na przykład zwyczaj dawania napiwków. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Biuro podróży Albatros Travel nie zapewnia możliwości wybrania stałego miejsca w autokarze, nie można kupić konkretnego miejsca przed rozpoczęciem podróży. Możliwe jest natomiast w porozumieniu z pilotem podróży ustalenie rotacji w trakcie podróży, aby uczestnicy mogli siedzieć na zmianę z przodu i z tyłu autokaru.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

19THRTR06APL0309