Irlandia – zielona wyspa Celtów

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Niezwykła wyprawa, podczas której odkryjemy wspaniałe zabytki i cuda natury, poznamy sympatycznych mieszkańców, skosztujemy piwa Guinness i najlepszej whiskey.

Trudno nie pokochać Irlandii i jej zielonych łąk z białymi plamkami pasących się w oddali owiec, uroczych wiejskich domków z kolorowymi drzwiami i tętniących życiem pubów, wypełnionych muzyką i lejącym się szerokim strumieniem  ciemnym, spienionym piwem Guinness.

To tutaj niekończące się zielone łąki, kamienne pustynie i rozległe torfowiska przeplatają się  z potężnymi zamkami, imponującymi kamiennymi grobowcami i starodawnymi kościołami z celtyckimi krzyżami za którymi stoi trudna, ale i ekscytująca historia kraju.

Naszą wycieczkę zaczniemy od pobytu w tętniącym życiem Dublinie, aby następnie udać się na południe do założonego przez Wikingów miasta Waterford. Z kolei w Newtown Jerpoint zobaczymy pozostałości po opuszczonej średniowiecznej wiosce i zagłębimy się w średniowieczną historię Irlandii. Będziemy podziwiać wspaniałe widoki na Ring of Kerry, bez wątpienia najpiękniejszej trasie krajobrazowej Irlandii. Zobaczymy także wyniosłe zamki i poznamy ich ekscytujące historie jak również zajrzymy się do uroczych, małych wiosek na zachodzie kraju. Wszędzie po drodze spotykamy niezwykle przyjaznych i gościnnych mieszkańców Irlandii. Na majestatycznym wybrzeżu Atlantyku, gdzie klify stromo opadają do morza, poczujemy dreszczyk emocji spoglądając w dół w wody oceanu ze szczytu 200-metrowych Klifów Mohera.

Będziemy mijać niekończące się wrzosowiska oraz setki owiec pilnowanych przez psy pasterskie.
Nasza wycieczka do Irlandii nie byłaby oczywiście kompletna bez wizyty w destylarni whiskey, gdzie poznamy proces produkcji tego szlachetnego trunku i będziemy mieli okazję zdegustować ten najsłynniejszy chyba lokalny  produkt.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki 8 dni
Dzień 1
Przelot Warszawa - Dublin. Wycieczka po mieście autokarem
Dzień 2
Zwiedzanie Dublina i Newtown Jerpoint oraz pokaz psów pasterskich
Dzień 3
Miasto Wikingów – Waterford. Zamek Cahir
Dzień 4
Pierścień Kerry, posiadłość i ogrody Muckross
Dzień 5
Kerry – prom do Killimer – Klify Moheru – Burren – Galway
Dzień 6
Malowniczy region Connemara, zwiedzanie miasta Galway
Dzień 7
Clonmacnoise – destylarnia whiskey
Dzień 8
Dublin – Warszawa. Powrót do domu

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
7 798,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot Warszawa - Dublin. Wycieczka po mieście autokarem
Dublin z lotu ptaka

Po wieczornym przylocie z Warszawy do Dublina od razu rozpoczniemy naszą irlandzką przygodę udając się na zwiedzanie miasta autokarem. Zobaczymy największe zabytki Dublina, takie jak Trinity College, O’Connell Street, The Spire zwanym też pomnikiem światła i plac Merrion. Pełni pierwszych wrażeń z Dublina udamy się do naszego hotelu położonego w centrum tuż przy jednej z głównych arterii miasta.

Pierwszą wspólną kolację zjemy w hotelu. Po kolacji zapraszamy chętnych na małą wyprawę na drugą stronę rzeki Liffey (około 800 metrów od hotelu), aby odwiedzić jeden z wielu pubów w dzielnicy Temple Bar. Tutaj piwo płynie z kranów w rytm irlandzkiej muzyki ludowej. Spróbujemy słynnego czarnego, spienionego Guinnessa, a następnie wrócimy do hotelu na zasłużony odpoczynek.

Dzień 2
Zwiedzanie Dublina i Newtown Jerpoint oraz pokaz psów pasterskich Dzisiejszy przejazd około 230 km. Czas przejazdu około 2,5 godziny
Trinity College

Gościnny Dublin wita wszystkich przyjezdnych irlandzkim  powiedzeniem „Cead Mile Failte”, które oznacza w wolnym tłumaczeniu „po stokroć witamy”. Dziś kontynuujemy nasz spacer po mieście, aby trochę lepiej poznać stolicę Irlandii. Miasto zostało założone w 841 roku przez wikingów przybyłych z terenów Norwegii i Danii. W średniowieczu Normanowie przejęli miasto i wybudowali tu Zamek Dubliński jako symbol angielskich rządów w Irlandii. Trwały one aż do powstania wielkanocnego w 1916r., po którym Irlandia stała się niepodległym państwem.

Rzeka Liffey przepływając przez Dublin w kierunku wschód-zachód, dzieli miasto na 2 części. Przez wiele stuleci był to podział nie  tylko geograficzny, ale także społeczny na bardziej zamożną część południową i biedniejsze dzielnice w części północnej. W XVIII wieku północny Dublin, pomimo swej reputacji terenów mniej atrakcyjnych i biedniejszych, został rozbudowany, czego ślady widać do dzisiaj w postaci  pięknej architektury neoklasycystycznej. Centralną arterią północnego Dublina jest imponująca ulica handlowa O’Connell Street, przy której znajduje się wiele pomników, rzeźb i pięknych, starych budynków. Przejdziemy również obok historycznego  budynku Głównego Urzędu Pocztowego, gdzie w 1916 roku proklamowano Republikę Irlandii.

Udając się w kierunku południowym, od rzeki Liffey, zabudowa staje się coraz bardziej wyrafinowana z dużymi placami i okazałymi rezydencjami w  stylu georgiańskim. Jednym z najwspanialszych georgiańskich placów Dublina jest duży Merrion Square, gdzie domy zachowały swoje pięknie rzeźbione drzwi w wyrazistych kolorach, nad którymi znajdują się okna w kształcie półksiężyca oraz ozdobne żeliwne balkony. W jednej ze starych kamienic przy Merrion Square numer 1, Oscar Wilde w XIX wieku pisał swoje sztuki i opowiadania. W tej części Dublina znajduje się również słynny uniwersytet Trinity College, założony przez Elżbietę I w 1592 roku. Stąd wywodzą się największe talenty literackie Irlandii, ponieważ giganci tacy jak Jonathan Swift, Bram Stoker, Oscar Wilde i Samuel Beckett byli studentami  tego uniwersytetu. Naprzeciwko znajduje się najstarsza część Dublina, która dała początek miastu i skąd rozrastało się ono od średniowiecza. Jedną z najważniejszych budowli w tej części jest bez wątpienia Zamek Dubliński.

Po zwiedzaniu miasta zaplanowaliśmy czas wolny na zjedzenie obiadu (we własnym zakresie). Po posiłku udamy się na dalszą podróż po Irlandii. Skierujemy się na południe kraju, mijając góry Wicklow, a następnie dalej w kierunku hrabstwa Kilkenny, aby dotrzeć do wyjątkowego miejsca -Newtown Jerpoint, który skrywa mały klejnot historii kraju.

Tu, nad rzeką Nore, we wczesnym średniowieczu powstała osada, która czerpała dochody z opłat od kupców za przeprawę przez zbudowany nad rwącą rzeką most. Z czasem wokół mostu zaczęło się osiedlać coraz więcej ludzi i osada coraz bardziej się rozrastała. Powstała przędzalnia wełny, garbarnia, browar, budynek sądu i aż 14 oberży. Historia miasta kończy się nagle w połowie XVII wieku, gdy traci ono na znaczeniu prawdopodobnie w wyniku powstania innych mostów na rzece Nore i wytyczenia nowych szlaków handlowych. Miasto zostaje opuszczone przez swoich mieszkańców i pozostawione na pastwę natury. Ruiny i tutejsze wykopaliska są wyjątkowym przykładem tego, jak wyglądało średniowieczne miasto, którego tętniące życiem ulice nagle się wyludniły z powodu czynników zewnętrznych.

Miasto jest także słynne za sprawą św. Mikołaja, patrona filantropii i hojności, będącego pierwowzorem dla znanej wszystkim postaci Mikołaja przynoszącego prezenty na Święta. Prawdziwy św. Mikołaj został pochowany właśnie tutaj, po tym, jak jego ciało przebyło długą podróż z Bliskiego Wchodu do Europy. W czasie wypraw krzyżowych relikwie  św. Mikołaja zostały najpierw przewiezione z Myry w Turcji, do Bari i następnie dalej do Wenecji, aby ostatecznie spocząć tu w Jerpoint. Zbudowano tutaj kościół na jego cześć, a my zobaczymy także ślady po jego grobie. Jeśli dopisze nam szczęście, poznamy ekscentrycznego właściciela tego miejsca, Joe, emerytowanego rolnika, który wykupił to miejsce na własność.

W sąsiedztwie Jerpoint zobaczymy także typowy dla Irlandii widok, czyli pasące się duże stada owiec. Będziemy tutaj świadkami niezwykłego pokazu pasterskiego, podczas którego przekonamy się co potrafią wyszkolone psy pasterskie, które z dużą zręcznością i gracją kontrolują stada owiec, tak jak to robią od wieków. Wizyta skończy się typową irlandzką herbatą serwowaną z pysznymi bułeczkami. To dopiero będzie uczta!

Następnie udamy się do miasta Wikingów - Waterford, gdzie spędzimy noc i zjemy kolację w hotelu.

Dzień 3
Miasto Wikingów – Waterford. Zamek Cahir Dzisiejszy przejazd około 220 km. Czas przejazdu około 3,5 godziny
Zamek Cahir

Dzień zaczynamy od wędrówki przez Waterford. Waterford to miasto portowe w południowo-wschodniej Irlandii, położone w pobliżu ujścia rzeki Suir do Morza Celtyckiego. Założone zostało w w 912r. przez Wikingów i zaliczane jest do jednych z najstarszych miast na terenie Irlandii. W okresie średniowiecza po Dubline, Waterford było jednym z największych ośrodków miejskich kraju. Swój największy okres świetności przeżywało jednak dopiero w XVIII wieku, kiedy to stało się najważniejszych Irlandzkim portem morskim. W tym samym okresie powstała tu także słynna fabryka kryształów.

Podobnie jak inne miasta Wikingów, Waterford jest strategicznie położone u ujścia rzeki Suir i tak zaplanowane, aby było łatwe do obrony. Miasto posiadało głęboką fosę o szerokości ponad 8 metrów, a dodatkowo chronił je wysoki kamienny mur. Fortyfikacje były tak silne, że wytrzymały dwie próby zdobycia miasta przez armię angielską pod wodzą Raymonda Le Grosa i dopiero za trzecim razem udało się przełamać fortyfikacje.

Spacerując wąskimi uliczkami Waterford, nasz pilot opowie o ekscytującej historii miasta i Wikingach. Dla tych, którzy mają na to ochotę, będzie czas na wizytę w jednym z miejskich muzeów.

Po zwiedzaniu miasta, kontynuujemy naszą podróż na zachód do regionu Tipperary. Dojeżdżamy do miasta Cahir gdzie znów natkniemy się na rzekę Suir. W oddali, majestatycznie góruje nad otaczającym krajobrazem  potężny zamek Cahir Castle, który od wieków był ośrodkiem władzy bardzo bogatej i nie mniej potężnej rodziny Butlerów. Budowę zamku rozpoczęto w XIII wieku na skalistej wyspie otoczonej przez wody rzeki Suir. Według wierzeń w tym miejscu, zanim do Irlandii dotarło chrześcijaństwo, rezydowali królowie prowincji Munster wywodzący się z Galów, jednego z ludów celtyckich.

Zamek doskonale zachował swój pierwotny wygląd surowego zamku rycerskiego, stanowiąc narodowy pomnik i jedną z największych atrakcji turystycznych.

Zamek odegrał również ważną rolę w bitwach między Anglikami a Irlandczykami w 1599 roku, kiedy to dowódca zamku James Butler odmówił poddania się angielskiej królowej Elżbiecie I i rozpoczął bratobójczą walkę z własnym bratem hrabią Ormond. Oblężenie trwało zaledwie trzy dni, po których kule armatnie przebiły się przez mury obronne, a James Butler zdołał uciec wykorzystując rzekę jako drogę ucieczki.

Podczas zwiedzania zamku dowiemy się dużo więcej na temat jego burzliwej historii i np. roli jaką odegrał w niej Oliver Cromwell czy Stanley Kubrick, który kręcił tu sceny do filmu „Barry Lyndon”

W ciągu dnia oczywiście zrobimy przerwę na obiad, a po południu udamy się na nocleg do hrabstwa Kerry.

Dzień 4
Pierścień Kerry, posiadłość i ogrody Muckross Dzisiejszy przejazd to około 130 km
Ring of Kerry

Wycieczka szlakiem „Ring of Kerry” po pięknym półwyspie Iveragh gwarantuje wspaniałe widoki na Ocean Atlantycki. Małe zatoczki, urwiska i skalne wybrzeże to typowy krajobraz podczas przejażdżki tą malowniczą, ponad 100-kilometrową trasą. Przeciwieństwem dla surowego klifowego wybrzeża, jest bogata i zróżnicowana roślinność w głębi lądu, której optymalne warunki do wzrostu zapewniają ciepłe wody Prądu Zatokowego. Tutaj, na tym wyludnionym, ale bardzo urokliwym półwyspie, łatwo można wyobrazić sobie ciężkie życie mieszkańców nawiedzanych plagą głodu i zarazy ziemniaczanej, co przyczyniło się w przeszłości do masowej emigracji miejscowej ludności za Ocean.

Podróż rozpoczniemy w Killarney, skąd udamy się do małego miasteczka Killorglin, słynącego z jednego z najstarszych targów zwierzęcych i najstarszego w kraju festiwalu o nazwie „Puck Fair”. To wtedy do miasteczka przybywają tłumy turystów jak i okolicznych mieszkańców. Jego punktem kulminacyjnym jest koronacja górskiego kozła na króla festiwalu. Rzeźba króla Pucka czyli kozła w koronie stoi przy moście po wschodniej stronie miasteczka. Tradycja oddawania hołdu kozłowi sięga zamierzchłej przeszłości. W czasach pogańskich oddawano hołd bóstwu zwanemu Pan w intencji obfitych plonów, stąd ponoć bierze się określenie „Puck”, bardziej współczesne wyjaśnienie sięga XVII wieku, kiedy to samotny kozioł przebiegający przez miasteczko ostrzegł mieszkańców osady o zbliżającej się armii Cromwella.

Kolejny punkt naszej wycieczki to Glenbeigh, skąd będziemy podziwiać piękny widok na półwysep i zatokę Dingle. Następnie, kiedy podążać będziemy na południe w kierunku miasteczka Waterville, na horyzoncie zaczną pojawiać się rozległe torfowiska. Na południu półwyspu zobaczymy miasteczko Sneem, znane z kolorowych domów, jak również udamy się do dwóch wspaniałych punktów widokowych – Molls Gap i Ladies View, które oferują niezapomniane widoki na góry oraz słynne jezioro Killarney.

Popołudnie spędzimy w pięknych ogrodach otaczających pałac Muckross. Ta duża posiadłość została zbudowana w 1843 roku jako rezydencja szlacheckiej rodziny Herbertów. Wspaniały ogród, który skierowany jest w stronę jeziora Killarney to idealne miejsce na spędzenie części popołudnia, gdzie będziemy spacerować między licznymi krzewami rododendronów i pięknymi klombami.

Dzień 5
Kerry – prom do Killimer – Klify Moheru – Burren – Galway Dzisiejszy przejazd to około 150 km
Klify Moheru

W dniu dzisiejszym pojedziemy na północ, do hrabstwa Clare. Po drodze przekroczymy promem rzekę Shannon z Tarbert do Killimer. Miniemy także nadmorskie miasteczko Kilkee i małą miejscowość uzdrowiskową Lisdoonvarna, która od ponad 150 lat znana jest z corocznego „Festiwalu  swatania”, odbywającego się przez cały wrzesień. Pomimo upływu czasu, tradycja jest ciągle żywa, a każdego roku przyjeżdżają do miasteczka single z całej Irlandii i nawet jeśli nie dopisze im szczęście w szukaniu „drugiej połówki”, to na pewno mogą liczyć na świetną zabawę.

Następnie miniemy Ballyvaughan i obierzemy kurs na irlandzkie wybrzeże Atlantyku, gdzie znajdują się Klify Moheru - jedna z najbardziej spektakularnych atrakcji Irlandii. Strome ściany klifu ciągną się na odcinku o długości ośmiu kilometrów, osiągając w najwyższym punkcie wysokość około 200 metrów. Wyraźnie widoczne naprzemienne warstwy czarnej gliny łupkowej oraz jasnego piaskowca nadają klifowi niepowtarzalnego uroku, a liczne ptaki gniazdujące na zboczach klifu jeszcze bardziej to wrażenie potęgują. W zależności od pogody, z wysokości klifu można zobaczyć oddalone o około 20 kilometrów Wyspy Aran.

Po ekscytujących chwilach na Klifach Moheru, będziemy kontynuować podróż na północ, mijając niezwykłe krajobrazy rejonu Burren. Park Narodowy o tej samej nazwie to obszar o powierzchni ponad 100 kilometrów kwadratowych z osobliwym pejzażem w postaci rozległych, płaskich równin wapiennych z głębokimi  pęknięciami. Jego krajobraz często jest określany mianem „księżycowego”, jednak nazwa „Burren” – pochodzi od irlandzkiego słowa Boireann, co można przetłumaczyć jako „miejsce skaliste”, co doskonale oddaje charakter tej skalnej pustyni. Edmund Ludlow, powiernik Olivera Cromwella - angielskiego męża stanu, opisał ten obszar jako „dziwną krainę, gdzie nie ma dość wody, by utopić człowieka, ani drzewa, na którym można by go powiesić, ani ziemi, na której można by go pochować”. To nieco drastyczne porównanie daje pojęcie o tym, jak surowe i skaliste krajobrazy czekają na nas w rejonie Burren. Według badań miejsce to powstało już 350 milionów lat temu, a z biegiem czasu  wapienne podłoże w wyniku erozji zostało ukształtowane w najdziwniejsze formy przez deszcz, wiatr i surowy klimat. Ten charakterystyczny, skalisty teren wygląda na pozbawiony życia, ale w rzeczywistości jest domem dla niezwykłej mieszanki roślin śródziemnomorskich i alpejskich, mimo, że miejsce to znajduje się z dala zarówno od Morza Śródziemnego, jak i Alp.

Ostatnim punktem dzisiejszego dnia  będzie miasteczko Galway, często określane jako „najbardziej irlandzkie ze wszystkich miasteczek”. Urzeka ono kolorowymi domami, brukowanymi uliczkami i przytulnymi knajpkami. W tym miejscu spędzimy kolejne dwie noce, mieszkając w hotelu blisko centrum miasta.

Dzień 6
Malowniczy region Connemara, zwiedzanie miasta Galway Dzisiejszy przejazd ok. 140 km
Galway

Kolejny dzień naszej wyprawy rozpoczniemy od wycieczki do pięknego regionu Connemara. Słynie on z górskiego krajobrazu i torfowisk poprzecinanych płynącymi rzekami i lśniącymi jeziorami. Niewiele zmieniło się od zarania dziejów w okolicznych, małych wioskach, gdzie zupełnie niezrozumiały język gaelicki wciąż zdobi każdy znak drogowy i fasadę sklepu. Tu można poczuć celtycki klimat tego regionu. Connemara składa się z dużego półwyspu otoczonego skalistym wybrzeżem, a z rozsianymi wszędzie kamiennymi ogrodzeniami i domkami krytymi strzechą, stanowi jeden z najbardziej romantycznych rejonów Irlandii.

Odwiedzimy dziś również chatę Dana O’Hary’ego, gdzie dowiemy się, jakie były realia życia XIX-wiecznych irlandzkich farmerów. Zwiedzimy małe gospodarstwo, a następnie na przyczepie ciągniętej przez traktor pojedziemy na małą wycieczkę na okoliczne torfowiska. Tam, na jednym z nich zobaczymy pokaz cięcia torfu. Irlandczycy od wieków używali torfu jako materiału opałowego i robią to do dnia dzisiejszego.

Następnie kontynuujemy podróż na zachód w kierunku uniweryteckiego Galway. Pospacerujemy jego wąskimi uliczkami wijącymi się między starymi drewnianymi domami, znakomitymi restauracjami i tętniącymi życiem irlandzkimi pubami. Oprócz studenckiej atmosfery, w Galway panuje także swoisty klimat bohemy, tworzonej przez wielu artystów i muzyków, którzy osiedlili się w tym uroczym mieście na stałe.

Nasza wycieczka rozpocznie się w Eyre Square – pięknym parku otoczonym imponującymi, XIX wiecznymi budynkami. Zobaczymy także bardzo ładny, zabytkowy gmach sądu, który jest rekonstrukcją średniowiecznego klasztoru, a także most Salmon Weir, gdzie ławice łososi każdej wiosny pokonują prąd rzeki Corrib, płynąc w jej  górę na tarło. Kolejnym miejscem, jakie zobaczymy, będzie imponująca katedra, która została zbudowana w 1965 roku i tym samym jest jedną z najmłodszych tego typu w Europie. Ujrzymy także łuk hiszpański z XVI wieku, którego pierwotnego przeznaczenia nikt tak naprawdę nie zna.

Po tym wspaniałym dniu, spędzonym w niesamowitym regionie Connemara oraz miasteczku Galway, zjemy ostatnią wspólną kolację w hotelu.

Dzień 7
Clonmacnoise – destylarnia whiskey Dzisiejszy przejazd to około 210 km
Clonmacnoise

W drodze powrotnej do Dublina będziemy mieć kilka przystanków. Pierwszy z nich to Clonmacnoise – niegdyś jeden z najważniejszych klasztorów w Irlandii. Oprócz wspaniałej przyrody nad brzegiem rzeki Shannon można tu zobaczyć liczne kościoły, wieże, grobowce i gigantyczne kamienne krzyże. Klasztor został założony w 545r. n.e., a z annałów prowadzonych w tym miejscu historycy uzyskali wiele cennych informacji o średniowiecznej polityce i życiu religijnym.

Żadna podróż do Irlandii nie może się obyć bez wizyty w destylarni whiskey. Oczywiście i my odwiedzimy jedną z wielu znanych gorzelni. Tam dowiemy się, jak przebiega cały proces powstawania tego trunku  i posłuchamy opowieści  o tym jak to nawet anioły otrzymują trochę   z wielu tysięcy litrów whiskey, które czeka na butelkowanie w dużych magazynach. Cała prezentacja odbywa się  wprawdzie z pomocami audiowizualnymi, ale nie odbiera to jej staromodnego, irlandzkiego uroku.

Po kilku godzinach spędzonych pod znakiem whiskey, jesteśmy gotowi do kontynuowania drogi w kierunku Dublina, gdzie zjemy obiad (we własnym zakresie). Ostatnią noc spędzimy poza w hotelu miastem, bliżej lotniska.

Dzień 8
Dublin – Warszawa. Powrót do domu

Dziś zjemy nasze ostatnie śniadanie w zielonej Irlandii, a następnie pojedziemy na lotnisko skąd wylecimy do Warszawy.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 7 798,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1550,- PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Dublin – Warszawa z przesiadką
 • 7 noclegów w hotelu w pokojach 2 - osobowych
 • Wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • Wyżywienie: śniadania (dzień 2 - 8) i 6 obiadów (dzień 1 - 6)
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego (1550 PLN)
 • Wydatków indywidualnych
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków (około 11 EUR/os)
 • Wszystkiego, co nie zostało wymienione w „cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaż

Nie trzeba zabierać ze sobą ręcznika.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 24 osoby . Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from Z Albatrosem wokół "Szmaragdowej wyspy" Szczerze powiedziawszy, to nie sądziłem, że dane mi będzie jeszcze raz do Państwa napisać by przekazać moją następną entuzjastyczną opinię o Państwa kolejnym pilocie. Tak jednak się dzieje. A dzieje się tak za sprawą p. Kornelii K., która opiekowała się nami na zakończonej miesiąc temu wycieczce do Irlandii. Powiedzieć, że to pilot doskonały, to nic nie powiedzieć. Fantastycznie przygotowana merytorycznie oraz językowo i to w najdrobniejszych detalach. Szczególnie jej do bólu perfekcyjna znajomość angielskiego i rosyjskiego (w tym technicznego) zrobiła na mnie ogromne znaczenie. Zwiedzaliśmy przecież tak skrajnie różne obiekty jak budowle sakralne i destylarnie whiskey, a mimo to nie przeszkadzało to p. Kornelii z najdrobniejszymi szczegółami tłumaczyć nam lokalnych pilotów, nadto mówiących z bardzo specyficznym irlandzkim akcentem. Szczytem wszystkiego w tej kwestii była zaś nasza wizyta w Jerpoint, gdzie mieliśmy okazję poznać ekscentrycznego, emerytowanego rolnika p. Joe, który właściwie nie mówił a bełkotał, będąc chyba przy tym całkiem z tego zadowolony :) Słysząc jak mimo to p. Kornelia bez najmniejszego problemu go tłumaczy, czułem jak z każdym przetłumaczonym zdaniem zapadam się powoli w sobie. Kiedy przyszło nam już wrócić do autokaru, to nie wsiadałem tam już ja, ale mała kupka ludzkiego nieszczęścia. A pomyśleć, że do tej pory myślałem, że znam angielski. Oprócz zwiedzenia wszystkich przewidzianych programem wycieczki punktów p. Kornelia poprowadziła nas również do dwóch słynnych pubów, gdzie bawiła się razem z nami słuchając słynnej irlandzkiej folkowej muzyki na żywo. Podczas jednego z tych występów wykazała się naprawdę dużym refleksem, błyskawicznie wskakując na scenę w celu wspomożenia uczestniczki naszej wycieczki nie mówiącej po angielsku, a nagle wywołanej na scenę przez zespół. Zaordynowała nam też w autokarze bardzo ciekawy film historyczny oparty na prawdziwych wydarzeniach i traktujący o trudnych relacjach irlandzko-angielskich. Rozdała nam też teksty 2 znanych irlandzkich piosenek ludowych, które śpiewaliśmy wszyscy w autokarze w ślad za oryginalnymi wykonawcami odtwarzanymi z płyt p. Kornelii. Byliśmy przy tym szczęśliwi jak szczeniaki w miocie  To się dopiero nazywa zintegrować grupę! Trzeba bowiem też wyraźnie powiedzieć, że obok przymiotów, o których wyżej wspomniałem p. Kornelia jest osobą o ogromnym wdzięku i ujmującym sposobie bycia (o urodzie nie wspominając), co oczywiście tylko pomaga jej jeszcze w jak najlepszym wykonywaniu pracy i skutkuje tak doskonałymi rezultatami. Kombinacja tych wszystkich jej walorów czyni ją naprawdę znakomitą pilotką, osobą która doskonale rozumie czego się od niej oczekuje, a w szczególności czego oczekują od niej wycieczkowicze, Państwa klienci. W tej sytuacji nie pozostaje mi już nic innego jak tylko po raz kolejny pogratulować Państwu kolejnego rewelacyjnego pilota oraz złożyć podziękowania za tak wspaniale przygotowaną i poprowadzoną przez Państwa Biuro wycieczkę.
Date published: 2022-06-22
Rated 4 out of 5 by from Z każdym dniem pobytu Irlandia coraz piękniejsza Ogólnie wrażenia pozytywne, program wycieczki ciekawy. Przed wyjazdem chciałabym mieć informacje pogodowe i sugestie dotyczące właściwego doboru ubiorów (uprzedzenie o częstych deszczach i silnych wiatrach). Pani Kornelia w roli pilotki wspaniała, sympatyczna, wesoła, pełna pomysłów, życzliwa. Dzięki za wieczór z tańcami irlandzkimi.
Date published: 2022-05-31
Rated 4 out of 5 by from Fajna wycieczka Byliśmy w maju, zabierajcie cieple nieprzemakalne kurtki....., ale polecamy
Date published: 2022-05-24
 • y_2024, m_2, d_27, h_9
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.38
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_3
 • loc_pl_PL, sid_IERTR01, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki