Izrael – Ziemia Obiecana

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Kulturalno-historyczna podróż do Ziemi Świętej wzdłuż rzeki Jordan przez Judeę, Samarię i Galileę

Żadne miejsce na ziemi nie oznacza tak wiele dla całej ludzkości, jak kawałek pustynii, który Żydzi nazywają Izraelem. Krzyżowcy podbili Jerozolimę i większość kraju w 1099 roku, ale już niecałe 100 lat później zostali wyparci z miasta przez wojska Saladyna.

Tysiąc lat wcześniej, w 73 roku, ostatni żydowscy obrońcy zrezygnowali z walki z Rzymianami i popełnili zbiorowe samobójstwo w Masadzie. Ta i inne niesamowite biblijne opowieści będą tematem naszej wpólnej podróży do kraju, na terenie którego od tysiącleci rozgrywają się wydarzenia mające wpływ na historię całego świata i na które nikt nie pozostaje obojętny, niezależnie czy jest wierzący czy nie.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Nowy szekel

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Tel Awiwu
Dzień 2 Tabgha. Kafarnaum. Yardenit – miejsce chrztu Jezusa
Dzień 3 Kana Galilejska. Nazaret. Hajfa
Dzień 4 Betlejem. Góra Oliwna. Ogród Oliwny
Dzień 5 Jerozolima – Brama Jaffy, „Ściana Płaczu”, Meczet Al-Aksa i Kopuła na Skale, Bethesda, Kościół Św. Anny, Droga krzyżowa
Dzień 6 Zachodnia Jerozolima – Kneset. Jad Waszem. En Kerem
Dzień 7 Jerycho – Góra Kuszenia. Kąpiel w Morzu Martwym. Masada
Dzień 8 Wylot z Tel Awiwu do Warszawy

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Liczba terminów Długość Cena Lotnisko wylotu Uwaga
4 198,–
Warszawa
Brak miejsc
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie - w zależności od godzin otwarcia obiektów lub trwających świąt.
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Tel Awiwu
Wylot z Warszawy do Tel Awiwu. Przejazd do Tiberius na kolację i nocleg.
Dzień 2
Tabgha. Kafarnaum. Yardenit – miejsce chrztu Jezusa
Kopuła na Skale

Po śniadaniu udamy się do Tabghy wzdłuż pięknego wybrzeża Jeziora Galilejskiego. Jest to znane  z Nowego testamentu miejsce, w którym Jezus rozmnożył chleb i ryby, by nakarmić tych, którzy przyszli wysłuchać Jego nauk. To tutaj ukazał się apostołom Zmartwychwstały Jezus i przekazał władzę na ziemi Piotrowi. Następnie pojedziemy do Kafarnaum położonego na północnym brzegu Jeziora Galilejskiego, które dawniej było dużą wioską rybacką i rejonem rolniczym. Jezus spotkał tu swoich pierwszych uczniów (Piotra, Andrzeja, Jakuba, Jana i Mateusza), którzy utrzymywali się z połowu ryb na Jeziorze Galilejskim. Będziemy spacerować po okolicy, gdzie zobaczymy ruiny starożytnej synagogi i Góry Błogosławieństw (miejsce Kazania na Górze), z której roztacza się widok na jezioro oraz Wzgórza Golan.

Dla chętnych będzie możliwość zjedzenia tradycyjnego lunchu z rybą św. Piotra (dodatkowo płatny). Po południu przejedziemy do Yardenit, miejscowości położonej nad Rzeką Jordan,  uważanej za faktyczne miejsce, w którym Jezus został ochrzczony przez Jana Chrzciciela. Wielu pielgrzymów chrześcijańskich zatrzymuje się tutaj, aby wziąć udział w ceremonii chrztu. Powrót do hotelu w Tiberiadzie na kolację i nocleg.

Dzień 3
Kana Galilejska. Nazaret. Hajfa
Betlejem

Po śniadaniu, przejedziemy "szlakiem cudów" do Kany Galilejskiej, miejsca w którym Jezus dokonał swojego pierwszego cudu przemieniają wodę w wino, podczas uroczystości weselnych. Udamy się do świętego miasta Nazaret, gdzie zwiedzimy Bazylikę Zwiastowania. Uważa się, że została ona zbudowana w miejscu, w którym Archanioł Gabriel zwiastował Maryi, że urodzi Syna Bożego.

Następnie zobaczymy miejsce, w którym znajdował się warszat Józefa oraz Źródło Maryi. Pojedziemy do Hajfy w pobliżu której zobaczymy Klasztor karmelitów bosych Stella Maris wzniesiony na Górze Karmel i Kościół Eliasza. Dalszą podróż będziemy kontynuować do Betlejem, które wznosi się na wzgórzu na skraju Pustyni Judzkiej około 8 km na południe od Jerozolimy. To miejsce narodzin Jezusa i główny punkt chrześcijańskich pielgrzymek od czasu budowy Kościoła Narodzenia Pańskiego w IV wieku n.e.

 Kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 4
Betlejem. Góra Oliwna. Ogród Oliwny
Qumran, tu znaleziono antyczne zwoje

Po śniadaniu zwiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego i Grotę Mleczną oraz będziemy mieć widok na Pole Pasterzy. Następnie przejedziemy na Górę Oliwną, aby cieszyć się spektakularnym widokiem na Stare Miasto i Wzgórze Świątynne.

Odwiedzimy Kościół Pater Noster, w którym Jezus nauczał modlitwy "Ojcze Nasz" oraz Kościół Dominusa Flevita, wzniesiony dla upamiętnienia płaczu Jezusa nad losem Jerozolimy. Nastęnie udamy się do Ogródu Oliwnego,  gdzie Jezus spędził noc przed aresztowaniem oraz zobaczymy Grób Maryi Dziewicy. Wrócimy do hotelu w Betlejem na kolację i nocleg.

Dzień 5
Jerozolima – Brama Jaffy, „Ściana Płaczu”, Meczet Al-Aksa i Kopuła na Skale, Bethesda, Kościół Św. Anny, Droga krzyżowa
Widok na jezioro Galilejskie

Po śniadaniu przejedziemy na Stare Miasto i przejdziemy przez Bramę Jaffy. Udamy się do "Ściany Płaczu", która pierwotnie stanowiła zachodnią ścianę wspierającą Wzgórze Świątynne.  Jest to jedno z najważniejszych miejsc dla narodu żydowskiego. Każdego roku tysiące ludzi podróżuje do Ściany Płaczu, aby się tutaj pomodlić. Modlitwy mogą być recytowane bądź pisane i umieszczane w pęknięciach ściany. Jest ona jest podzielona na dwie strefy, jedna dla mężczyzn, druga dla kobiet. Idąc przez Dzielnicę Muzułmańską zobaczymy Meczet Al-Aksa i Kopułę na Skale. Jest to trzecie święte miejsce w sunnickim islamie (zamknięte w piątki i soboty). Tylko muzułmanie mogą do niego wejść.

Zobaczymy Bethesdę, czyli Sadzawkę Owczą i kościoł św. Anny. W tym rejonie mieszkała rodzina ze strony matki Jezusa - Anna i Joachim, tu również urodziła się Maryja Dziewica. Przejdziemy wewnętrznymi ulicami Starego Miasta Jerozolimy, tymi samymi którymi Jezus szedł w drodze do ukrzyżowania - Droga Krzyżowa (via Dolorosa). Zobaczymy łuk Ecce Homo i przejdziemy do Bazyliki Grobu Świętego. Bazylika Grobu Świętego to domniemane miejsce złożenia do grobu i zmartwychwstania Jezusa z Nazaretu. Jest ona głównym ośrodkiem pielgrzymkowym dla chrześcijan na całym świecie. Wejdziemy na Górę Syjon aby odwiedzić kościół św. Piotra w Gallicantu, Grób Dawida oraz miejsce Ostatniej Wieczerzy. Wieczorem wrócimy do hotelu w Betlejem na kolację i nocleg.

Dzień 6
Zachodnia Jerozolima – Kneset. Jad Waszem. En Kerem
W mieście Akka

Po śniadaniu zwiedzimy Zachodnią Jerozolimę, gdzie obejrzymy Kneset (parlament Izraela).

Następnie odwiedzimy Jad Waszem - pomnik ofiar Holocaustu i pojedziemy dalej do En Kerem, miejsca narodzin św. Jana Chrzciciela. Zobaczymy kościół św. Jana Chrzciciela i obejrzymy tę malowniczą wioskę. Powrócimy do hotelu w Betlejem na kolację i nocleg.

Dzień 7
Jerycho – Góra Kuszenia. Kąpiel w Morzu Martwym. Masada
Widok na Tel Awiw

Po śniadaniu przejedziemy do starożytnego miasta Jerycho, aby zobaczyć Górę Kuszenia (miejsce gdzie Jezus pościł, modlił sie i trzykrotnie podlegał pokusom) oraz drzewo Sycamore.

Dla chętnych wjazd na Górę Kuszenia kolejką linową (nie wliczony w cenę). Będziemy kontynuować przejazd przez krajobraz Pustyni Judzkiej, aż do brzegów Morza Martwego. Czas na kąpiel w słonej wodzie Morza Martwego, najniżej położonego miejsca na Ziemi.

Następnie przejedziemy do Masady, gdzie zobaczymy twierdzę króla Heroda. Wjedziemy kolejką linową na szczyt, gdzie zobaczymy miejsca archeologiczne i usłyszymy tragiczną historię dotyczącą Zelotów. Przejazd do hotelu w Betlejem na kolację i nocleg.

Dzień 8
Wylot z Tel Awiwu do Warszawy
Po śniadaniu przejedziemy na lotnisko do Tel Awiwu i wrócimy do Warszawy.

Informacja o cenie

Cena zawiera
 • opiekę polskiego pilota
 • przelot rejsowy na trasie Warszawa – Tel Awiw – Warszawa, lot bezpośredni
 • wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych
 • wyżywnienie: śniadania i obiadokolacje
 • transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty za pokój jednoosobowy
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków ok. 7 USD na osobę/dzień
 • Wydatków indywidualnych
 • Imprez dodatkowych
 • Wszystkich pozostałych wydatków niewymienionych w ”cena zawiera”
Dopłata do pokoju 1-osobowego
998zł

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Bagaż

Prosimy pamiętać o stosownej odzieży w czasie zwiedzania miejsc świętych.
Program i godziny mogą się zmieniać w zależności od postoju na granicy, godzin otwarcia obiektów, sytuacji politycznej i pogody.
Dobrze jest zabrać ze sobą mniejszy plecak lub torbę na codzienne wycieczki i dni spędzone w podróży, podczas których swój bagaż główny często otrzymasz dopiero wieczorem. Nie ma potrzeby zabierania ręczników.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej o Izraelu

Przed wyjazdem - Ważne!

Paszport

Osoby posiadające w paszporcie pieczątki z Syrii, Libanu, Iranu lub Iraku mogą mieć problemy z wjazdem do Izraela. Może to oznaczać, że zostaną przesłuchane przed otrzymaniem wizy wjazdowej. Ponadto trzeba pamiętać, że na granicy jest ścisła kontrola bezpieczeństwa zarówno przy wjeździe, jak i przy wyjeździeu. Przy wjeździe na teren palestyński obowiązują specjalne zasady, które należy sprawdzić u odpowiednich władz. Przy wyjeździe wszyscy podróżni są przesłuchiwani przez personel ochrony na lotnisku, a niektórzy podróżni przechodzą dodatkową kontrolę bezpieczeństwa.

Po podróży do Izraela należy pamiętać, że wiele krajów nie zezwala na przekroczenie granicy ich kraju z pieczątką w paszporcie z Izraela w paszporcie. Dotyczy to między innymi Syrii, Bahrajnu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i wielu innych krajów.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. Mogą wystąpić okoliczności, których nie znasz lub do których nie jesteś przyzwyczajony, jak na przykład zwyczaj dawania napiwków. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Biuro podróży Albatros Travel nie zapewnia możliwości wybrania stałego miejsca w autokarze, nie można kupić konkretnego miejsca przed rozpoczęciem podróży. Możliwe jest natomiast w porozumieniu z pilotem podróży ustalenie rotacji w trakcie podróży, aby uczestnicy mogli siedzieć na zmianę z przodu i z tyłu autokaru.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

19ILRTR01APL0403