Japonia i Korea Południowa – azjatyckie tygrysy

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wspaniała podróż do Seulu, Kioto oraz Tokio, gdzie nowoczesność, tradycja, piękna przyroda i urokliwe świątynie tworzą niepowtarzalną mieszankę kulturową

W czasie tej wycieczki poznamy dwie potęgi kulturowe i przemysłowe. Tutaj tradycje nakładają się na nowczesną kulturę i łączą ją z dobrobytem i dostatkiem. Spokój przeszłości daje odpoczynek od tętniących życiem miast. Najwyraźniej doświadczymy tego kierując się z Seulu do cesarskiego miasta Gyeongju.

Zobaczymy strefę zdemilitaryzowaną na granicy z Koreą Północną, miejsce, którego celem jest zapobieganie konfliktowi zbrojnemu pomiędzy oboma krajami.

Z Korei do Japonii przepłyniemy promem. Udamy się do Tokio i Hiroshimy oraz do uroczego miasta Nara. Do Kioto pojedziemy najszybszym pociągiem świata Shinkansen by zobaczyć wspaniałe zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dla chętnych wycieczka dodatkowa na górę Fuji.

Kliknij i powiększ mapę
  • Typ Wycieczki objazdowe, Podróże pociągiem

  • Pilot Polski

  • Wiza Nie

  • Szczepienia Nie

  • Waluta Won / Jen

Program wycieczki 15 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Seulu
Dzień 2
Przylot do Seulu w Korei Południowej. Rynek Gwangjang i kolacja powitalna
Dzień 3
Seul. Wycieczka do strefy zdemilitaryzowanej, muzeum sztuki kulinarnej kimchi oraz warsztaty, wieża widokowa
Dzień 4
Seul. Wycieczka po mieście z cesarskim pałacem Gyeongbok, Narodowym Muzeum Folkloru, wioską Bukchon Hanok, wizyta w kościele
Dzień 5
Seul - Punggi - Gyeongju. Rynek Żeń-szeń, wioska Hahoe
Dzień 6
Gyeongju. Świątynia Bulguksa i jaskinia Seokguram wpisane na listę UNESCO
Dzień 7
Gyeongju - Busan. Zakład produkcyjny. Wycieczka po mieście Busan ze świątynią Haedong Yonggungsa, Cmentarz-pomnik ONZ, wieża Busan i targ rybny. Kolacja
Dzień 8
Busan - Fukuoka, Japonia. Targ żywności Tenjin
Dzień 9
Przejazd Shinkansenem do Hiroshimy, brama Torii na wyspie Miyajima, Park Pokoju i Pomnik Pokoju. Przejazd Shinkansenem do Kioto
Dzień 10
Kioto. Zamek Nijo, Złoty Pawilon, kamienny ogród zen świątyni Ryoanji, ogrody przy Świątyni Spokoju i Pokoju (Heian jingu)
Dzień 11
Kioto. Wycieczka do Nary i czas wolny
Dzień 12
Przejazd Shinkansenem do Tokio. Świątynia Asakusa, wjazd na Tokyo Skytree
Dzień 13
Tokio. Czas wolny - wycieczka do Parku Narodowego Hakone i góry Fuji (dodatkowo płatna)
Dzień 14
Tokio. Dzielnica Shibuya i czas wolny. Kolacja pożegnalna - Wylot z Tokio do Warszawy
Dzień 15
Przylot do Warszawy

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
21 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Seulu

Wylecimy z Warszawy do Seulu w Korei Południowej. Na pokładzie samolotu będzie zapewniony posiłek.

Dzień 2
Przylot do Seulu w Korei Południowej. Rynek Gwangjang i kolacja powitalna
Seoul by night

Po przylocie do stolicy Korei – Seulu, rozpoczniemy zwiedzanie tej największej na świecie 12 milionowej metropolii. Zobaczymy nie tylko dzielnice handlowe ze szklanymi drapaczami chmur, ale również tradycyjne targowiska, na których dostać można wszystko od antyków po świeżą rybę. Miasto zaskakuje pośpiechem i chaosem. Spokój można poczuć w wiekowych pałacach i świątyniach lub w miejskich parkach.

Odwiedzimy jeden z najbardziej interesujących targów w Azji. Targ Gwangjang istnieje od ponad 100 lat i jest dzisiaj największym tradycyjnym rynkiem w Korei. Znaleźć tam można wszystko, począwszy od wysokiej jakości jedwabiu czy pościeli, po wyroby rękodzielnicze i pamiątki. Szczególnie dział używanej odzieży vintage stał się ulubionym miejscem młodych Koreańczyków. Koniecznie trzeba spróbować na miejscu przygotowywanych specjałów z małych, ulicznych budek. Przed kolacją powitalną, będzie jeszcze chwila na odpoczynek w hotelu.

Dzień 3
Seul. Wycieczka do strefy zdemilitaryzowanej, muzeum sztuki kulinarnej kimchi oraz warsztaty, wieża widokowa

Dzisiaj rozpoczniemy naszą przygodę na poważnie. Udamy się do strefy zdemilitaryzowanej.

Zawieszenie broni między Koreą Południową a Północną zostało podpisane w 1953 roku, lecz te dwa kraje nigdy formalnie nie zawarły pokoju. Dlatego 38. równoleżnik nie jest zwykłą granicą, lecz linią demarkacyjną. Oznacza to, że Korea Północna i Południowa są nadal w stanie wojny. Nie ma jednak powodów do niepokoju o własne bezpieczeństwo. Zostaniecie Państwo poinformowani, co wolno, a czego nie w trakcie wycieczki. Przy Moście Pojednania odbędzie się kontrola dokumentów. Potem przejdziemy do jednego z podziemnych korytarzy wykopanych przez Koreę Północną w latach 60. i 70.

W tunelu obejrzymy krótki film o powstawaniu tuneli. Następnie udamy się na obiad (wliczony w cenę).

Po powrocie do Seulu odwiedzimy Muzeum Kimchigan. Całe muzeum poświęcone jest koreańskiej sztuce przygotowywania narodowego koreańskiego dania kimchi, które składa się z mieszanki fermentujących warzyw. Jego głównym składnikiem jest kapusta chińska i chili. W muzeum dowiemy się wszystkiego o tym daniu. Nauczymy się również, jak się je przygotowuje. Dzień zakończymy wycieczką do punktu orientacyjnego Seulu, którym jest 236 metrowa wieża. Z jej szczytu rozpościera się imponujący widok na to wielomilionowe miasto.

Dzień 4
Seul. Wycieczka po mieście z cesarskim pałacem Gyeongbok, Narodowym Muzeum Folkloru, wioską Bukchon Hanok, wizyta w kościele
Pałac Gyeongbook, Seul

Odwiedzimy dziś stary pałac cesarski, czyli Gyeongbok. Pałac powstał w 1395 roku. Jest nie tylko ozdobą miasta, ale także cichym świadkiem turbulentnej historii kraju z okresu ostatnich 600 lat. Teren wokół pałacu został prawie doszczętnie zniszczony podczas wielu japońskich inwazji,  a w czasie wojny koreańskiej w latach 1950-53 ucierpiał także sam pałac. Dzisiaj część pałacu o powierzchni 40 hektarów została odrestaurowana i wygląda tak jak pierwotnie. Odwiedzimy mieszczące się tuż obok Narodowe Muzeum Folkloru. Poznamy tam okres historii kraju między cesarstwem aż do 1910 roku, kiedy to Korea była okupowana przez Japonię. Następnie pójdziemy na spacer do tradycyjnej wioski koreańskiej, znajdującej się w samym środku Seulu, czyli do Bukchon Hanok.  Jest ona wspaniale zachowana i daje wyobrażenie o życiu w Korei 600 lat temu, za czasów dynastii Joseon. Organizacja takiej tradycyjnej koreańskiej wioski opierała się na klanach. Składała się z wielu małych wąskich uliczek  i hanoków, czyli tradycyjnych koreańskich domów. Położenie domu względem otoczenia ma istotne znaczenie. Dzień zakończymy wizytą w jednym z wielu koreańskich kościołów. Chrześcijaństwo jest powszechne w Korei Południowej. Koncentruje się wokół dwóch głównych nurtów tj. protestanckiego i katolickiego.

Dzień 5
Seul - Punggi - Gyeongju. Rynek Żeń-szeń, wioska Hahoe
Targ Ginseng

Po śniadaniu wyjedziemy z Seulu, aby zobaczyć centralną część Korei Południowej. W drodze z zachodu na wschód Półwyspu Koreańskiego będziemy mijać parki narodowe.

Pierwszy przystanek zrobimy w małym mieście Punggi, znanym z uprawy i promocji żeń-szenia we wszystkich jego odmianach. W Korei wykorzystuje się żeń-szeń w walce z różnymi chorobami od ponad 5 000 lat. Codzienne jego stosowanie ma podobno nie tylko rozjaśniać umysł i przedłużać życie, ale również poprawiać potencję.

Rynek w Punggi, który należy do największych na świecie, przyciąga kupców z całego świata i jest sam w sobie niezapomnianym przeżyciem. Po lunchu, zawierającym oczywiście żeń-szeń, będziemy kontynuować podróż przez piękne krajobrazy do miasta Andong, gdzie odwiedzimy wioskę Hahoe, która pochodzi z czasów dynastii Joseon i jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z góry przypomina kształtem kwiat lotosu. Odwiedzimy również miejskie muzeum masek, po czym pojedziemy obejrzeć dumę Korei - Gyeongju.

Dzień 6
Gyeongju. Świątynia Bulguksa i jaskinia Seokguram wpisane na listę UNESCO
Gyeongju

Poczucie dumy Koreańczyków z terenu Gyeongju jest jak najbardziej uzasadnione. Jest to ogromne muzeum pod gołym niebem. Większość znajdujących się tam historycznych ruin i znalezisk pochodzi z czasów dynastii Shilla, która rządziła częścią Korei przez prawie 1000 lat. Gyeongju było wtedy wielokrotnie stolicą kraju.

Poświęcimy cały dzień na zwiedzanie tego centrum koreańskiej kultury. Zaczniemy od świątyni Bulguksa, która od 1995 roku wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na terenie za świątynią znajduje się grota Seokguram, która również widnieje na Liście UNESCO. Uważana jest za perłę spośród wielu konstrukcji z okresu dynastii Shilla. Należy także do najważniejszych buddyjskich zabytków całego obszaru Azji Północno-Wschodniej. Przed obiadem zdążymy jeszcze odwiedzić Narodowe Muzeum w Gyeongju.

Udamy się do parku Tumili, gdzie zobaczymy kurhany. Następnie każdy będzie miał trochę czasu dla siebie, w tym również na zjedzenie kolacji. Polecamy zajrzeć na targ żywności naprzeciw stacji Gyeongju. Wieczorem pojedziemy do oświetlonej Anabji, skąd pochodzi wiele znalezisk, które dzisiaj oglądaliśmy w muzeum narodowym.

Dzień 7
Gyeongju - Busan. Zakład produkcyjny. Wycieczka po mieście Busan ze świątynią Haedong Yonggungsa, Cmentarz-pomnik ONZ, wieża Busan i targ rybny. Kolacja
Targ rybny

Tradycyjna Korea spotyka się dzisiaj z nowoczesną i przemysłową. Zwiedzanie zaczniemy w świecie materialnym linii produkcyjnych. Zostaniemy oprowadzeni po zakładzie produkcyjnym, żeby dowiedzieć się więcej o koreańskiej filozofii lean oraz o tajnikach efektywności przy taśmie produkcyjnej. Naszym kolejnym przystankiem na trasie zwiedzania będzie świątynia Yonggungsa znajdująca się w mieście Busan. Podczas gdy większość z nich znajduje się w górach, ta mieści się na klifie tuż nad rozbijającymi się o skały morskimi falami.

Następnie odwiedzimy duży cmentarz należący do ONZ, gdzie pochowano poległych z czasu wojny koreańskiej 1950-1953.  Miejsce to daje wyobrażenie o rozmiarze tej wojny. Przejdziemy do parku Yongdusan, gdzie znajduje się punkt orientacyjny, czyli 118 metrowa wieża Busan. Wejdziemy na nią, żeby popatrzeć na wspaniałą panoramę miasta. Mówi się, że przy dobrej pogodzie, można stąd dojrzeć na horyzoncie wybrzeże Japonii. Naszą dzisiejszą wycieczkę zakończymy wizytą na dużym targu rybnym Jagalchi. Jest on jednym z największych i najsławniejszych w całej Azji.

Sklepy znajdujące się na wielu piętrach ogromnego targu oferują kosze i skrzynie, wypełnione po brzegi różnego rodzaju rybami, zarówno żywymi jak i już wstępnie przerobionymi. Znajduje się tam również dział, w którym sprzedaje się tylko suszone ryby we wszystkich możliwych kolorach. Koreańczycy podobnie do Japończyków kochają surowe ryby. Dlatego zarówno w okolicy portów,  jak i w całym mieście, czy to w restauracjach, czy budkach - wszędzie można kupić sushi.

Dzisiejszego wieczoru pożegnamy się z Koreą Południową uroczystą kolacją.

Dzień 8
Busan - Fukuoka, Japonia. Targ żywności Tenjin
Sandały gejszy

Pojedziemy do portu w Busanie, gdzie czekać na nas będzie szybki prom do Japonii. Przepłyniemy przez cieśninę miedzy Koreą a Japonią w niecałe 3 godziny. Przybijemy do portu w nowoczesnym mieście Fukuoka liczącym ok. 1,5 miliona mieszkańców. Rzeka Nakagawa dzieli je na 2 cześci: Fukuokę, gdzie mieścił się zamek książęcy, i Hakatę po drugiej stronie rzeki, gdzie mieszkali zwykli ludzie.

Po przyjeździe do Fukuoki zakwaterujemy się w hotelu. Program na popołudnie będzie raczej luźny. Proponujemy udać się na zakupy, osiem do dziesięciu minut spacerem od hotelu znajduje się ulica z butikami - deptak Daimyo.

Fukuoka znana jest z dobrego jedzenia. Niedaleko od hotelu jest sławny targ żywności Tenjin.

Setki budek z jedzeniem oferują wszystko od słynnej zupy hakata ramen (z makaronem), do motsunabe, czyli japońskiego fondue.

Dzień 9
Przejazd Shinkansenem do Hiroshimy, brama Torii na wyspie Miyajima, Park Pokoju i Pomnik Pokoju. Przejazd Shinkansenem do Kioto
Brama Tori

Po śniadaniu udamy się do Hiroshimy. 250 km pokonamy w 1 godzinę i 12 minut, korzystając z najbardziej punktualnego pociągu na świecie, Shinkansena.

6 sierpnia 1945 r. Hiroszima została zrujnowana, a ponad 130 000 ludzi zginęło, gdy świat po raz pierwszy był świadkiem detonacji bomby atomowej Dzisiaj została już tylko ruina kopuły zniszczonego wtedy budynku. Została ona zachowana jako pamiątka ogromnych zniszczeń spowodowanych przez eksplozję. Nieopodal znajduje się Park Pokoju, w którym ogień pokoju pali się dopóty, dopóki na świecie istnieje broń atomowa. Odwiedzimy Park i Muzeum Pokoju, gdzie dokładnie pokazane jest, co się tutaj wydarzyło. Dzisiejsza Hiroshima jest w pełni odbudowana, lecz miasto różni się od pozostałych japońskich miast. Ulice są tu przestrzenne i szerokie, układ miasta jest zaplanowany i przemyślany. Zjemy lunch w mieście, a po południu pojedziemy do jednej z największych i najczęściej fotografowanych atrakcji Japonii tj. unoszącej się na wodzie pomarańczowej bramy Torii u brzegu wyspy Miyajima, do której podpłyniemy statkiem. Jest ona piękna, poetyczna i jakże klasycznie japońska! Chociaż brama torii jest dziełem człowieka, wpisuje się w otaczającą przyrodę tak, jakby stworzyła ją natura. Została ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Następnie pojedziemy Shinkansenem do Kioto, gdzie zameldujemy się w naszym hotelu. Nasz bagaż zostanie wysłany bezpośrednio z Fukuoki do hotelu w Kioto.

Dzień 10
Kioto. Zamek Nijo, Złoty Pawilon, kamienny ogród zen świątyni Ryoanji, ogrody przy Świątyni Spokoju i Pokoju (Heian jingu)
Złoty pawilon, Kioto

W Kioto znajduje się ponad 1600 świątyń buddyjskich i 270 świątyń shinto. Ponadto pałac cesarski, dawna rezydencja szogunów twierdza Nijo, cesarskie wille, ogrody oraz wiele z najlepszych muzeów Japonii.

Kioto zostało oszczędzone i jako jedyne z dużych japońskich miast nie zostało zbombardowane w czasie drugiej wojny światowej. Podobno właśnie ze względu na mieszczące się tam unikatowe skarby kultury. Kioto wciąż zawiera znacznie więcej starych drewnianych domów niż inne duże miasta w Japonii, a niektóre części miasta nadal mają charakter żywych skansenów, mimo że duże sąsiadujące ze sobą dzielnice z pięknymi drewnianymi domami prawie zniknęły. Zwłaszcza na obrzeżach miasta można poczuć się jak w innej epoce, kiedy estetyka była najważniejsza

W cesarskiej Japonii najwyższym dowódcą armii był szogun. W niektórych okresach historii był także najpotężniejszą osobą w państwie. Cesarz był raczej wycofany i pełnił funkcję symboliczną. W 1603 roku wpływowy szogun z rodu Tokugawa wzniósł twierdzę Nijo. Budynki w tej najlepiej zachowanej w Japonii twierdzy są najwyższej jakości. Budowali je najlepsi rzemieślnicy, a ozdabiali najwspanialsi artyści tamtych czasów. Słowicza podłoga jest dobrym przykładem wyrafinowania smaku artystycznego. Podłoga skonstruowana jest w taki sposób, że wydaje specjalny dźwięk, gdy się po niej chodzi, tak że ewentualni płatni mordercy nie mogli zbliżyć się bez hałasu. Zarówno rzemiosło drzewne jak i malowidła zdobiące ściany oraz sufity są oryginalne, prezentują również wysoką wartość artystyczną.

Na północno-zachodnich obrzeżach miasta znajduje się słynna Złota Świątynia. Piękny, pokryty złotem pawilon jest dokładną repliką ponad 500-letniego budynku, który spłonął kilka razy w historii, ostatnio w 1950 roku, kiedy to młody mnich podpalił go.

Na tym samym obszarze zobaczymy wspaniały ogród z kamienia i piasku w Kioto, Ryoanji, z XV wieku. W ogrodzie znajduje się 15 kamieni umieszczonych w morzu starannie zagrabionego żwiru. Kamienie są symbolem doskonałości zgodnie z wiarą buddyjską i nie można zobaczyć wszystkich kamieni na raz z dowolnego miejsca.

Dzień zakończymy wizytą w Heian-jingu – przepięknym kompleksie świątyń z japońskimi ogrodami i klasycystycznymi budynkami.

Dzień 11
Kioto. Wycieczka do Nary i czas wolny
Buddha, Nara

Dzisiaj pojedziemy na południe od Kioto do uroczego miasteczka Nara, które było pierwszą japońską stolicą. Znajdują się tam niektóre z najstarszych i najbardziej imponujących budowli w kraju. Zobaczymy m.in. największą drewnianą budowlę świata, świątynię Todaiji, która wielkością dorównuje dwunastopiętrowemu budynkowi i mieści m.in. największy na świecie pomnik z brązu tj. Buddę o wysokości 22m. Odwiedzimy również starą 1335-letnią świątynię shinto Kasuga Taisha. Droga do niej ozdobiona jest 3 000 latarni z kamienia i brązu. Przed świątynią rozpościera się zachwycający ogród botaniczny. Po całym terenie parku w Nara przechadza się ponad 1000 jeleni wschodnich nazywanych też jeleniami sika. Są tak oswojone, że niemal kradną jedzenie z rąk odwiedzających.

Po powrocie do Kioto resztę dnia można poświęcić na samodzielne zwiedzanie np. słynnej dzielnicy Gion. Nastrojowe restauracje znajdują się tuż obok tradycyjnych, dyskretnych herbaciarni, w których pracują sławne japońskie gejsze. Jeśli będziemy mieć szczęście, zobaczymy, jak przechadzają się w swoich drogich kimonach z pięknie upiętymi włosami.

Można również zwiedzić teren wokół głównego dworca Kioto. W imponującym futurystycznym gmachu dworca mieszczą się sklepy, restauracje, sceny koncertowe i o wiele więcej, także sam w sobie wart jest odwiedzenia. Po drodze można też wstąpić na słynny targ Nishiki. Znajdziemy tam niezliczone ilości japońskich produktów w najlepszym wydaniu – od owoców, przez ryby czy mięso, aż po przetwory i przekąski.

Kioto znane jest z najwyższej jakości słynnej japońskiej zielonej herbaty, także warto zajrzeć do któregoś ze specjalizujących się w herbatach sklepików, żeby przywieźć odrobinę smaku Japonii do domu. Aby zapewnić obdarowanym pełnię wrażeń, można również dokupić ręcznie robione wyroby ceramiczne np. filiżanki do herbaty.

Jeśli starczy sił, będzie można zobaczyć więcej zabytków chronionych prawem UNESCO i pojechać do świątyni Kiyomizu w górach na wschód od Kioto. Powstała w 798 roku, ale współczesny budynek pochodzi z 1633 roku i nie użyto do jego budowy ani jednego gwoździa.

Dzień 12
Przejazd Shinkansenem do Tokio. Świątynia Asakusa, wjazd na Tokyo Skytree
Świątynia Asakusa, Tokio

Udamy się na dworzec, żeby dostać się do kolejnego celu naszej podróży: stolicy Japonii. Z okien pociągu widać, jak gęsto zaludniona jest Japonia. Jeśli pogoda pozwoli, zobaczymy też słynną górę Fuji. Zanim wsiądziemy do pociągu, będziemy mogli zaopatrzyć się w ”o-bento”, czyli typowe japońskie drugie śniadanie. O-bento można dostać w wielu wersjach, ale najczęściej składa się z ryżu i różnych smacznych dodatków takich jak np. ryba, mięso, warzywa czy sałatki. Smaczne i niedrogie!

Tokio było kiedyś małą wioską rybacką, a dzisiaj jest jednym z największych i najnowocześniejszych miast świata. Składa się z wielu małych dzielnic. Przez parę kolejnych dni odwiedzimy niektóre z nich.

Następnie zobaczymy tradycyjne Tokio w dzielnicy Asakusa Jest to stara część miasta, czyli tzw. „dolne miasto” nad rzeką Sumidą. Tutaj zobaczymy Świątynię Sensoji i Bramę Kaminari (Thunder Gate) z charakterystyczną bramą wjazdową, przy której umieszczono dużą czerwoną latarnię. Do dziś zachowało się wiele starych, drewnianych domów, które przetrwały II wojnę światową. Zagłębimy się w małe boczne uliczki wokół świątyni, gdzie niewielkie stragany kuszą zarówno słodkimi, jak i słonymi przekąskami. Koniecznie należy spróbować świeżo pieczonego senbei, czyli słynnych japońskich krakersów, które są dostępne w wielu smakach. Nigdzie nie dostanie się tak wyśmienitych jak tutaj!

Jeśli natomiast ktoś chciałby wprowadzić do swojej kuchni japońskie akcenty lub po prostu poszukuje ciekawych atrakcji w Tokio to polecamy spacer po ulicy akcesoriów kuchennych - Kappabashidori, do której można dojść pieszo ze świątyni Asakusa Kannon. Tutaj można kupić dosłownie WSZYSTKO do swojej kuchni: począwszy od plastikowych atrap żywności po garnki, pałeczki, japońską ceramikę, czajniki z żeliwa, zieloną herbatę i wiele więcej.

Po zwiedzaniu Asakusy, po drugiej stronie rzeki Sumida, udamy się do Tokyo Skytree czyli wieży telewizyjnej, Z góry rozpościera się fantastyczny widok na milionowe miasto Tokio, który będziemy mogli podziwiać.

Dzień 13
Tokio. Czas wolny - wycieczka do Parku Narodowego Hakone i góry Fuji (dodatkowo płatna)
Jezioro Ashi w Narodowym Parku Hakone

Tego dnia proponujemy czas wolny w Tokio, lub będzie możliwość dokupienia całodniowej wycieczki do Narodowego Parku Hakone położonego na zachód od Tokio. Piękna, majestatyczna góra Fuji jest nie tylko znanym na całym świecie symbolem Japonii, lecz także jednym z najświętszych miejsc w kraju. Przy dobrej pogodzie już w drodze do parku narodowego będzie można obejrzeć górę z różnych stron. Góra Fuji jest najwyższą górą w Japonii, mierzy 3 776 metrów. W tej wulkanicznej scenerii, która ma już 40 000 lat dostaniemy się kolejką linową w czynną wulkaniczną dolinę Owakudani z wieloma oparami siarki, a następnie popłyniemy w rejs po jeziorze kraterowym.

Zjemy lunch z widokiem na jezioro i wieczorem wrócimy do Tokio

Dzień 14
Tokio. Dzielnica Shibuya i czas wolny. Kolacja pożegnalna - Wylot z Tokio do Warszawy
Shibuya w Tokio

Zaczyniemy dzień od jednej z najsłynniejszych dzielnic miasta - dobrze znanego zarówno Japończykom, jak i turystom tj. Shibuya, leżącego w samym centrum miasta, i stacji o tej samej nazwie, która jest transportowym miejscem orientacyjnym. Na skrzyżowaniu Shibuya ze wszystkich stron otaczają nas wieżowce oblepione neonami i wielkoformatowymi ekranami z reklamami i wideoklipami. Wokół nas zagonieni Japończycy, biznesmeni, uczniowie w swoich mundurkach oraz młodzież z wystrzałowymi fryzurami śpieszą się, by przejść przez pasy, kiedy światło zmienia się na zielone. Przed stacją stoi figurka psa - Hachiko. Jest to najpopularniejsze w mieście miejsce spotkań. Historia wiernego psa Hachiko, który dzień po dniu cierpliwie czeka przed stacją na swego pana – również po jego śmierci – jest bardzo wzruszająca. W latach 80. nakręcono w Japonii na tej podstawie film, a w 2009 roku powstała jego hollywoodzka wersja z Richardem Gerem w roli właściciela psa. Następnie będzie czas wolny, aż do wieczora, kiedy to spotkamy się na pożegnalnej kolacji, zanim udamy się na lotnisko skąd lecimy do Warszawy.

Dzień 15
Przylot do Warszawy

 

 

Wycieczka na górę Fuji

Wycieczka do Narodowego Parku Hakone na zachód od Tokio. Piękna, majestatyczna góra Fuji jest najbardziej znanym na całym świecie symbolem Japonii. To także miejsce święte oraz najwyższy szczyt w kraju: 3 776 m ponad poziomem morza. W drodze do parku narodowego mijać będziemy wiejskie krajobrazy, a przy okazji obejrzymy górę z różnych stron.

Jeśli pogoda będzie nam sprzyjać, podjedziemy do piątej stacji, która znajduje się na wysokości 2305 m, skąd przy czystym niebie rozciąga się fantastyczny widok na Ocean Spokojny. Pojedziemy potem dalej przez ten wulkaniczny teren, który liczy sobie zaledwie 40 000 lat, w stronę Hakone, gdzie wejdziemy na pokład łodzi, aby przedostać się

przez Jezioro Ashi do ogrodu botanicznego w Hakone. Z ogrodu pojedziemy kolejką linową na górę Komagatake, z której podziwiać można wspaniałą panoramę na górę Fuji i dolinę u jej stóp. Do Tokio wrócimy dopiero wieczorem.

Wycieczkę trzeba kupić podczas planowania podróży, najpóźniej 45 dni przed wyjazdem. Aby uczestnikom mógł towarzyszyć polski przewodnik, musi zgłosić się  minimum 12 chętnych.

Cena:

998 PLN/os

Shinkansen

W Japonii korzystamy z kolei japońskich tj. sławnych pociągów Shinkansen, które od 1964 roku łączą Tokio z pozostałymi miastami (z coraz większą ich ilością). Osiągają maksymalnie prędkość 320 km/h, a rocznie w całym kraju przewożą  ok. 300 milionów pasażerów.  Składają się z maksymalnie 16 wagonów i mogą mieć aż 400 m długości. Kiedy pociąg Shinkansen jedzie po swoich specjalnych torach, nie ma zbyt wiele opóźnień  – w 2012 roku średnie spóźnienie wynosiło marne 36 sekund . Pociągi te są wygodne, jest w nich dużo miejsca na nogi a siedzenia można przekręcać, tak by zawsze siedzieć w kierunku jazdy. Palenie jest zabronione, jednak w najnowszych pociągach znajdują się specjalne kabiny dla palaczy. Przeczytaj więcej http://english.jr-central.co.jp/about/

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 21 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

3 998 PLN

Cena zawiera
  • opiekę polskiego pilota
  • przelot rejsowy  w klasie ekonomicznej, w obie strony z przesiadką
  • szybki prom z Busan do Fukuoki
  • podróż pociągiem Shinkansen Kioto-Hiroshima-Kioto
  • wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
  • zakwaterowanie w hotelach 4* w pokojach 2-osobowych
  • wyżywienie zgodnie z programem ( śniadania codziennie, obiady dni 2-10 i 14, kolacje dni 2, 7 i 14)
  • transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
  • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
  • Wycieczki na górę Fudżi 
  • Dopłaty do pokoju 1-osobowego 
  • Napojów do posiłków
  • Napiwków (ok. 60 dolarów)
  • Wydatków indywidualnych
  • Wszystko, czego nie wymieniono w punkcie „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaż

W trakcie pobytu korzystamy z japońskiego pociągu ekspresowego Shinkansen, w którym jest ograniczone miejsce na bagaż, dlatego przetransportujemy go do kolejnego miejsca  oddzielnie. To oznacza, że bagaż często będzie wyruszał dzień przed nami. Dobrze jest zatem wziąć mniejszy plecak lub torbę, w której zawsze będziemy mieć przy sobie najpotrzebniejsze rzeczy.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Wycieczka niedostosowana dla osób z trudnościami z chodzeniem

W trakcie tej podróży korzystamy z komunikacji miejskiej, dlatego podczas wycieczek trzeba sporo chodzić. Z tego powodu nie polecamy tej podróży osobom z trudnościami z chodzeniem.

Więcej o podróży

Poczytaj między innymi o klimacie, pogodzie, różnicy czasu i napiwkach. Sprawdź, czy potrzebujesz wizy www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/korea-poludniowa/wiza lub szczepionek www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/korea-poludniowa/szczepienia

Przeczytaj również nasz artykuł o podróżowaniu pociągiem, jedzeniu i najciekawszych atrakcjach Japonii

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from Pouczająca wyprawa Świetny pomysł aby korzystać z lokalnych środków transportu i lokalnych barów . Również ciekawa była możliwość zobaczenia fabryki Hyundaia i nauka gotowania w Korei . Brawo .
Date published: 2023-03-28
  • y_2024, m_4, d_24, h_7
  • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
  • cp_1, bvpage1
  • co_hasreviews, tv_0, tr_1
  • loc_pl_PL, sid_KRRTR01, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
  • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki