Wspaniała podróż do Seulu, Kioto oraz Tokio, gdzie nowoczesność, tradycja, piękna przyroda i urokliwe świątynie tworzą niepowtarzalną mieszankę kulturową
W czasie tej wycieczki poznamy dwie potęgi kulturowe i przemysłowe. Tutaj tradycje nakładają się na nowczesną kulturę i łączą ją z dobrobytem i dostatkiem. Spokój przeszłości daje odpoczynek od tętniących życiem miast. Najwyraźniej doświadczymy tego kierując się z Seulu do cesarskiego miasta Gyeongju.
Zobaczymy strefę zdemilitaryzowaną na granicy z Koreą Północną, miejsce, którego celem jest zapobieganie konfliktowi zbrojnemu pomiędzy oboma krajami.
Z Korei do Japonii przepłyniemy promem. Udamy się do Tokio i Hiroshimy oraz do uroczego miasta Nara. Do Kioto pojedziemy najszybszym pociągiem świata Shinkansen by zobaczyć wspaniałe zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Dla chętnych wycieczka dodatkowa na górę Fuji.
-
Typ Wycieczki objazdowe, Podróże pociągiem
-
Pilot Polski
-
Wiza Nie
-
Szczepienia Tak
-
Waluta Won / Jen
- Dzień 1
- Wylot z Warszawy do Seulu
- Dzień 2
- Przylot do Seulu w Korei Południowej. Rynek Gwangjang i kolacja powitalna
- Dzień 3
- Seul. Wycieczka do strefy zdemilitaryzowanej, muzeum sztuki kulinarnej kimchi oraz warsztaty, wieża widokowa
- Dzień 4
- Seul. Wycieczka po mieście z cesarskim pałacem Gyeongbok, Narodowym Muzeum Folkloru, wioską Bukchon Hanok, wizyta w kościele
- Dzień 5
- Seul - Punggi - Gyeongju. Rynek Żeń-szeń, wioska Hahoe
- Dzień 6
- Gyeongju. Świątynia Bulguksa i jaskinia Seokguram wpisane na listę UNESCO, Muzeum Narodowe
- Dzień 7
- Gyeongju - Busan. Fabryka Hyundaya w Ulsan. Wycieczka po mieście Busan ze świątynią Haedong Yonggungsa, Cmentarz-pomnik ONZ, wieża Busan i targ rybny. Kolacja
- Dzień 8
- Busan - Fukuoka, Japonia. Targ żywności Tenjin
- Dzień 9
- Przejazd Shinkansenem do Hiroshimy, brama Torii na wyspie Miyajima, Park Pokoju i Pomnik Pokoju. Przejazd Shinkansenem do Kioto
- Dzień 10
- Kioto. Zamek Nijo, Złoty Pawilon, kamienny ogród zen świątyni Ryoanji, ogrody przy Świątyni Spokoju i Pokoju (Heian jingu)
- Dzień 11
- Kioto. Wycieczka do Nary i czas wolny
- Dzień 12
- Przejazd Shinkansenem do Tokio. Świątynia Asakusa, centrum handlowe Nakamise, wjazd na Tokyo Skytree i Park Ueno
- Dzień 13
- Tokio. Czas wolny - wycieczka do Parku Narodowego Hakone i góry Fuji (dodatkowo płatna)
- Dzień 14
- Tokio. Dzielnica Shibuya i czas wolny. Kolacja pożegnalna
- Dzień 15
- Wylot z Tokio do Warszawy
Daty wyjazdu
Terminy | Długość pobytu | Cena | Lotnisko wylotu | Uwaga | |
---|---|---|---|---|---|
23 998,– |
Warszawa
|
|
Program wycieczki
Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.
Po przylocie do stolicy Korei – Seulu, rozpoczniemy zwiedzanie tej największej na świecie,12 milionowej, metropolii. Zobaczymy nie tylko dzielnice handlowe ze szklanymi drapaczami chmur, ale również tradycyjne targowiska, na których dostać można wszystko od antyków po świeżą rybę. Miasto zaskakuje pośpiechem i chaosem. Spokój można poczuć w wiekowych pałacach i świątyniach lub w miejskich parkach.
Odwiedzimy jeden z najbardziej interesujących targów w Azji. Targ Gwangjang istnieje od ponad 100 lat i jest dzisiaj największym tradycyjnym rynkiem w Korei. Znaleźć tam można wszystko, począwszy od wysokiej jakości jedwabiu czy pościeli, po wyroby rękodzielnicze i pamiątki. Szczególnie dział używanej odzieży vintage stał się ulubionym miejscem młodych Koreańczyków. Koniecznie trzeba spróbować na miejscu przygotowywanych specjałów z małych, ulicznych budek. Przed kolacją powitalną, będzie jeszcze chwila na odpoczynek w hotelu.
Dzisiaj rozpoczyniemy naszą przygodę na poważnie. Udamy się do strefy zdemilitaryzowanej.
Zawieszenie broni między Koreą Południową a Północną zostało podpisane w 1953 roku, lecz te dwa kraje nigdy formalnie nie zawarły pokoju. Dlatego 38. równoleżnik nie jest zwykłą granicą, lecz linią demarkacyjną. Oznacza to, że Korea Północna i Południowa są nadal w stanie wojny. Nie ma jednak powodów do niepokoju o własne bezpieczeństwo. Zostaniecie Państwo poinformowani, co wolno, a czego nie w trakcie wycieczki. Przy Moście Pojednania odbędzie się kontrola dokumentów. Potem przejdziemy do jednego z podziemnych korytarzy wykopanych przez Koreę Północną w latach 60. i 70.
Północnokoreańskie wojska miały przedostać się przez dobrze skomunikowaną sieć tuneli i niespodziewanie zaatakować Koreę Południową. Tunele odkryto przez przypadek, a jeden z nich został udostępniony do zwiedzania. Przy tunelu nr 3 znajduje się ponadto bardzo ciekawe muzeum o stosunkach bilateralnych między Koreą Północną a Południową. Zobaczymy również film o powstawaniu tych podziemnych korytarzy. W drodze powrotnej do Seulu, zatrzymamy się przy stacji Dorasan, skąd codziennie odjeżdżają pociągi do Pjongjang - stolicy Korei Północnej. Jest to symboliczny odjazd, gdyż pociąg nie może zabierać pasażerów! Następnie udamy się na obiad (wliczony w cenę).
Po powrocie do Seulu odwiedzimy Muzeum Kimchigan. Całe muzeum poświęcone jest koreańskiej sztuce przygotowywania narodowego koreańskiego dania kimchi, które składa się z mieszanki fermentujących warzyw. Jego głównym składnikiem jest kapusta chińska i chili. W muzeum dowiemy się wszystkiego o tym daniu. Nauczymy się również, jak się je przygotowuje. Dzień zakończymy wycieczką do punktu orientacyjnego Seulu, którym jest 236 metrowa wieża. Z jej szczytu rozpościera się imponujący widok na to wielomilionowe miasto.
Odwiedzimy dziś stary pałac cesarski, czyli Gyeongbok. Pałac powstał w 1395 roku. Jest nie tylko ozdobą miasta, ale także cichym świadkiem turbulentnej historii kraju z okresu ostatnich 600 lat. Teren wokół pałacu został prawie doszczętnie zniszczony podczas wielu japońskich inwazji, a w czasie wojny koreańskiej w latach 1950-53 ucierpiał także sam pałac. Dzisiaj teren 40 hektarów jest odrestaurowany i wygląda tak jak pierwotnie. Odwiedzimy mieszczące się tuż obok Narodowe Muzeum Folkloru. Poznamy tam okres historii kraju między cesarstwem aż do ostatniej okupacji Japończyków w 1910 roku.
Następnie pójdziemy na spacer do tradycyjnej wioski koreańskiej, znajdującej się w samym środku Seulu, czyli do Bukchon Hanok. Jest ona wspaniale zachowana i daje wyobrażenie o życiu w Korei 600 lat temu, za czasów dynastii Joseon. Organizacja takiej tradycyjnej koreańskiej wioski opierała się na klanach. Składała się z wielu małych wąskich uliczek i hanoków, czyli tradycyjnych koreańskich domów.
Położenie domu względem otoczenia ma istotne znaczenie. Dzień zakończymy wizytą w jednym z wielu koreańskich kościołów. Chrześcijaństwo jest powszechne w Korei Południowej. Koncentruje się wokół dwóch głównych nurtów tj. protestanckiego i katolickiego.
Po śniadaniu wyjedziemy z Seulu, aby zobaczyć centralną część Korei Południowej. W drodze z zachodu na wschód Półwyspu Koreańskiego będziemy mijać parki narodowe.
Pierwszy przystanek zrobimy w małym mieście Punggi, znanym z uprawy i promocji żeń-szenia we wszystkich jego odmianach. Chińczycy i Koreańczycy jako pierwsi odkryli lecznicze właściwości żeń-szenia. W Korei wykorzystuje się żeń-szeń w walce z różnymi chorobami od ponad 5 000 lat. Codzienne jego stosowanie ma podobno nie tylko rozjaśniać umysł i przedłużać życie, ale również poprawiać potencję.
Rynek w Punggi, który należy do największych na świecie, przyciąga kupców z całego świata i jest sam w sobie niezapomnianym przeżyciem. Po lunchu, zawierającym oczywiście żeń-szeń, będziemy kontynuować podróż przez piękne krajobrazy do miasta Andong, gdzie odwiedzimy wioskę Hahoe, która pochodzi z czasów dynastii Joseon i jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zbudowana jest zgodnie z koreańską wersją feng shui czyli pungsu.
Z góry przypomina kształtem kwiat lotosu. Odwiedzimy również miejskie muzeum masek, po czym pojedziemy obejrzeć dumę Korei Południowej - Gyeongju.
Poczucie dumy Koreańczyków z terenu Gyeongju jest jak najbardziej uzasadnione. Jest to ogromne muzeum pod gołym niebem. Większość znajdujących się tam historycznych ruin i znalezisk pochodzi z czasów dynastii Shilla, która rządziła Koreą przez prawie 1000 lat. Gyeongju było wtedy wielokrotnie stolicą kraju.
Poświęcimy cały dzień na zwiedzanie tego centrum koreańskiej kultury. Zaczniemy od świątyni Bulguksa, która od 1995 roku wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na terenie za świątynią znajduje się grota Seokguram, która również widnieje na Liście UNESCO. Uważana jest za perłę spośród wielu konstrukcji z okresu dynastii Shilla. Należy także do najważniejszych buddyjskich zabytków całego obszaru Azji Północnej. Przed obiadem zdążymy jeszcze odwiedzić Narodowe Muzeum w Gyeongju.
Udamy się do parku Tumili, gdzie zobaczymy kurhany. Nastepnie każdy będzie miał trochę czasu dla siebie, w tym również na zjedzenie kolacji. Polecamy zajrzeć na targ żywności naprzeciw stacji Gyeongju. Wieczorem pojedziemy nad tamę Anabji, skąd pochodzi wiele znalezisk, które dzisiaj oglądaliśmy w muzeum narodowym.
Tradycyjna Korea spotyka się dzisiaj z nowoczesną i przemysłową. Zwiedzanie zaczniemy w świecie materialnym linii produkcyjnych, czyli od wizyty w fabryce Hyundaia w mieście Ulsan. Zostaniemy oprowadzeni po zakładzie produkcyjnym, żeby dowiedzieć się więcej o koreańskiej filozofii lean oraz o tajnikach efektywności przy taśmie produkcyjnej. Nie produkuje się więcej, niż to, co zostało już zamówione. Celem jest obniżenie kosztów produkcji, zwiększenie efektywności i zarobku. Naszym kolejnym przystankiem na trasie zwiedzania będzie świątynia Yonggungsa znajdująca się w mieście Busan.
Podczas gdy większość z nich znajduje się w górach, ta mieści się na klifie tuż nad rozbijającymi się o skały morskimi falami. Następnie odwiedzimy duży cmentarz należący do ONZ, gdzie pochowano poległych z czasu wojny koreańskiej 1950-1953. Miejsce to daje wyobrażenie o rozmiarze tej wojny. Przejdziemy do parku Yongdusan, gdzie znajduje się punkt orientacyjny, czyli 118 metrowa wieża Busan. Wejdziemy na nią, żeby popatrzeć na wspaniałą panoramę miasta. Mówi się, że przy dobrej pogodzie, można stąd dojrzeć na horyzoncie wybrzeże Japonii. Naszą dzisiejszą wycieczkę zakończymy wizytą na dużym targu rybnym Jagalchi. Jest on jednym z największych i najsławniejszych w całej Azji.
Sklepy znajdujące się na wielu piętrach ogromnego targu oferują kosze i skrzynie, wypełnione po brzegi różnego rodzaju rybami, zarówno żywymi jak i już wstępnie przerobionymi. Znajduje się tam również dział, w którym sprzedaje się tylko suszone ryby we wszystkich możliwych kolorach. Koreańczycy podobnie do Japończyków kochają surowe ryby. Dlatego zarówno w okolicy portów, jak i w całym mieście, czy to w restauracjach, czy budkach - wszędzie można kupić sushi.
Dzisiejszego wieczoru pożegnamy się z Koreą Południową uroczystą kolacją.
Pojedziemy do portu w Busanie, gdzie czekać na nas będzie szybki prom do Japonii. Przepłyniemy przez cieśninę miedzy Koreą a Japonią w niecałe 3 godziny. Przybijemy do portu w nowoczesnym mieście Fukuoka liczącym ok. 1,5 miliona mieszkańców. Rzeka Nakagawa dzieli je na 2 cześci: Fukuokę, gdzie mieścił się zamek książęcy, i Hakatę po drugiej stronie rzeki, gdzie mieszkali zwykli ludzie.
Po przyjeździe do Fukuoki zakwaterujemy się w hotelu. Program na popołudnie będzie raczej luźny. Proponujemy udać się na zakupy, 8-10 min spacerem od hotelu znajduje się ulica z butikami - deptak Daimyo.
Fukuoka znana jest z dobrego jedzenia. Niedaleko od hotelu jest sławny targ żywności Tenjin.
Setki budek z jedzeniem oferują wszystko od słynnej zupy hakata ramen (z makaronem), do motsunabe, czyli japońskiego fondue.
Po śniadaniu udamy się do Hiroshimy. 250 km pokonamy w 1 godzinę i 12 minut, korzystając z najbardziej punktualnego pociągu na świecie, shinkansena. Dzisiejszą wycieczkę rozpoczniemy od jednej z największych i najczęściej fotografowanych atrakcji Japonii tj. unoszącej się na wodzie pomarańczowej bramy Torii u brzegu wyspy Miyajima, do której podpłyniemy statkiem. Jest ona piękna, poetyczna i jakże klasycznie japońska!
Hiroshima jest jednak najbardziej znana z wydarzenia jakie miało miejsce 6 sierpnia 1945 roku, kiedy to całe miasto zamieniło się w ruinę. Świat zmienił się nieodwracalnie, gdy „Little Boy” uderzył w Hiroshimę, i w ten sposób zakończył drugą wojnę światową. Dzisiaj została już tylko ruina kopuły zniszczonego wtedy budynku. Została ona zachowana jako pamiątka ogromnych zniszczeń spowodowanych przez eksplozję, oraz ponad 100 000 ofiar ludzkich. Nieopodal znajduje się Park Pokoju, w którym ogień pokoju pali się dopóty, dopóki na świecie istnieje broń atomowa.
Odwiedzimy Park i Muzeum Pokoju, gdzie dokładnie pokazane jest, co się tutaj wydarzyło. Dzisiejsza Hiroshima jest w pełni odbudowana, lecz miasto różni się od pozostałych japońskich miast. Ulice są tu przestrzenne i szerokie, układ miasta jest zaplanowany i przemyślany.
Następnie pojedziemy shinkansenem do Kioto, gdzie zameldujemy się w naszym hotelu. Nasz bagaż zostanie wysłany bezpośrednio z Fukuoki do hotelu w Kioto.
W Kioto znajduje się ponad 1600 świątyń buddyjskich i 270 świątyń shinto. Ponadto pałac cesarski, dawna rezydencja szogunów twierdza Nijo, cesarskie wille, ogrody oraz wiele z najlepszych muzeów Japonii.
Kioto zostało oszczędzone i jako jedyne z dużych japońskich miast nie zostało zbombardowane w czasie drugiej wojny światowej. Podobno właśnie ze względu na mieszczące się tam unikatowe skarby kultury. Niestety administracja miejska nie wykazała się podobnym szacunkiem i doprowadziła do zniknięcia rozległych, połączonych ze sobą dzielnic z drewnianymi domami. Nikt nie śmiał jednak tknąć tysięcy świątyń czy pięknych ogrodów. Szczególnie na krańcach miasta można poczuć się jak w dawnych czasach, kiedy piękno i estetyka były w cenie.
W cesarskiej Japonii najwyższym dowódcą armii był szogun. W niektórych okresach historii był także najpotężniejszą osobą w państwie. Cesarz był raczej wycofany i pełnił funkcję symboliczną. W 1603 roku wpływowy szogun z rodu Tokugawa wzniósł twierdzę Nijo.
Budynki w tej najlepiej zachowanej w Japonii twierdzy są najwyższej jakości. Budowali je najlepsi rzemieślnicy, a ozdabiali najwspanialsi artyści tamtych czasów. Słowicza podłoga jest dobrym przykładem wyrafinowania smaku artystycznego. Podłoga skonstruowana jest w taki sposób, że wydaje specjalny dźwięk, gdy się po niej chodzi, tak że ewentualni płatni mordercy nie mogli zbliżyć się bez hałasu. Zarówno rzemiosło drzewne jak i malowidła zdobiące ściany oraz sufity są oryginalne, prezentują również wysoką wartość artystyczną.
Dzisiaj pojedziemy na południe od Kioto do uroczego miasteczka Nara, które było pierwszą japońską stolicą. Znajdują się tam niektóre z najstarszych i najbardziej imponujących budowli w kraju. Do Nary pojedziemy pociągiem, a w mieście od zabytku do zabytku będziemy poruszać się pieszo, bądź taksówką. Zobaczymy m.in. największą drewnianą budowlę świata, świątynię Todaiji, która wielkością dorównuje dwunastopiętrowemu budynkowi i mieści m.in. największy na świecie pomnik z brązu tj. Buddę o wysokości 22m. Możemy odwiedzić również starą 1335-letnią świątynię shinto Kasuga Taisha. Droga do niej ozdobiona jest 3 000 latarni z kamienia i brązu. Przed świątynią rozpościera się zachwycający ogród botaniczny. Po całym terenie parku w Nara przechadza się ponad 1000 jeleni wschodnich nazywanych też jeleniami sika. Są tak oswojone, że niemal kradną jedzenie z rąk odwiedzających.
Po powrocie do Kioto resztę dnia można poświęcić na samodzielne zwiedzanie np. słynnej dzielnicy Gion. Nastrojowe restauracje znajdują się tuż obok tradycyjnych, dyskretnych herbaciarni, w których pracują sławne japońskie gejsze. Jeśli będziemy mieć szczęście, zobaczymy, jak przechadzają się w swoich drogich kimonach z pięknie upiętymi włosami.
Można również zwiedzić teren wokół głównego dworca Kioto. W imponującym futurystycznym gmachu dworca mieszczą się sklepy, restauracje, sceny koncertowe i o wiele więcej, także sam w sobie wart jest odwiedzenia. Po drodze można też wstąpić na słynny targ Nishiki. Znajdziemy tam niezliczone ilości japońskich produktów w najlepszym wydaniu – od owoców, przez ryby czy mięso, aż po przetwory i przekąski.
Kioto znane jest z najwyższej jakości słynnej japońskiej zielonej herbaty, także warto zajrzeć do któregoś ze specjalizujących się w herbatach sklepików, żeby przywieźć odrobinę smaku Japonii do domu. Aby zapewnić obdarowanym pełnię wrażeń, można również dokupić ręcznie robione wyroby ceramiczne np. filiżanki do herbaty.
Jeśli starczy sił, będzie można zobaczyć więcej zabytków chronionych prawem UNESCO i pojechać do świątyni Kiyomizu w górach na wschód od Kioto. Powstała w 798 roku, ale współczesny budynek pochodzi z 1633 roku i nie użyto do jego budowy ani jednego gwoździa.
Udamy się na dworzec, żeby dostać się do kolejnego celu naszej podróży: stolicy Japonii. Z okien pociągu widać, jak gęsto zaludniona jest Japonia. Jeśli pogoda pozwoli, zobaczymy też słynną górę Fuji. Zanim wsiądziemy do pociągu, będziemy mogli zaopatrzyć się w ”o-bento”, czyli typowe japońskie drugie śniadanie. O-bento można dostać w wielu wersjach, ale najczęściej składa się z ryżu i różnych smacznych dodatków takich jak np. ryba, mięso, warzywa czy sałatki. Smaczne i niedrogie!
Tokio było kiedyś zwykłą wioską rybacką, a dzisiaj jest jednym z największych i najnowocześniejszych miast świata. Składa się z wielu małych dzielnic. Przez parę kolejnych dni odwiedzimy niektóre z nich.
Zaczniemy przy Bramie Grzmotów, która prowadzi do najsłynniejszej świątyni w Tokio tj. do Asakusy, w dzielnicy o tej samej nazwie. Odwiedzimy świątynię i przespacerujemy się w tej dynamicznej okolicy. W wąskich uliczkach znajdują się domy mieszkalne, małe sklepiki i różnego rodzaju restauracje. Można tutaj poczuć atmosferę starego Tokio zniszczonego w większości podczas bombardowań drugiej wojny światowej.
Niedaleko stąd jest Nkamise, jedno z wielu centrów handlowych w Tokio. To doskonała okazja, aby zrobić zakupy.
Po obiedzie udamy się w kierunku Tokyo Skytree czyli wieży telewizyjnej, która jest nie tylko najwyższą konstrukcją w Japonii o wysokości 634 metrów, ale i najwyższą wieżą na świecie. Z góry rozpościera się fantastyczny widok na milionowe miasto Tokio, który będziemy mogli podziwiać. Dzień zakończymy zwiedzaniem dużego parku miejskiego Ueno Park. W przeszłości teren parku stanowił integralną część świątyni Kaneiji, która była jedną z największych i najbogatszych świątyń w mieście. Była to także świątynia rodzinna rządzącego klanu szoguna Tokugawy w okresie Edo. Świątynia Kaneiji stała w północno-wschodniej części stolicy, aby chronić ją przed złem, podobnie jak świątynia Enryakuji w Kioto, pełniąca taką samą funkcję. W 1868 roku Świątynia Kaneiji została prawie doszczętnie zniszczona w bitwie pomiędzy zwycięskimi siłami nowego cesarza Meiji a lojalistami obalonego szogunatu Tokugawy. To wydarzenie zakończyło erę Edo w Japoni i zapoczątkowało erę Meiji. Po bitwie tereny świątyni zostały przekształcone w jeden z pierwszych japońskich parków w zachodnim stylu i otwarte dla szerokiej publiczności w 1873 roku. Pomnik Saigo Takamori, jednego z generałów, biorącego udział w bitwie pod Ueno, stoi w pobliżu południowego wejścia do parku.
Po wizycie w parku wracamy do hotelu.
Tego dnia proponujemy czas wolny w Tokio, lub dokupić całodniową wycieczkę do Narodowego Parku Hakone położonego na zachód od Tokio. Piękna, majestatyczna góra Fuji jest nie tylko znanym na całym świecie symbolem Japonii, lecz także jednym z najświętszych miejsc w kraju. Przy dobrej pogodzie już w drodze do parku narodowego będzie można obejrzeć górę z różnych stron. Góra Fuji jest najwyższą górą w Japonii, mierzy 3 776 metrów. W tej wulkanicznej scenerii,która ma już 40 000 lat, popłyniemy na wyspę Ashi, skąd dostaniemy się kolejką linową na szczyt góry Komagatake. Tam czeka nas spektakularny widok m.in na górę Fuji. Do Tokio wrócimy dopiero wieczorem.
Zaczyniemy dzień od miejsca dobrze znanego zarówno Japończykom, jak i turystom tj. Shibuya, leżącego w samym centrum miasta, i stacji o tej samej nazwie, która jest transportowym miejscem orientacyjnym. Na skrzyżowaniu Shibuya ze wszystkich stron otaczają nas wieżowce oblepione neonami i wielkoformatowymi ekranami z reklamami i wideoklipami. Wokół nas zagonieni Japończycy, biznesmeni, uczniowie w swoich mundurkach oraz młodzież z wystrzałowymi fryzurami śpieszą się, by przejść przez pasy, kiedy światło zmienia się na zielone. Przed stacją stoi figurka psa - Hachiko.
Jest to najpopularniejsze w mieście miejsce spotkań. Historia wiernego psa Hachiko, który dzień po dniu cierpliwie czeka przed stacją na swego pana – również po jego śmierci – jest bardzo wzruszająca. W latach 80. nakręcono w Japonii na tej podstawie film, a w 2009 roku powstała jego hollywoodzka wersja z Richardem Gerem w roli właściciela psa.
Wieczorem spotkamy się na pożegnalnej kolacji.
Wycieczka na górę Fuji
Wycieczka do Narodowego Parku Hakone na zachód od Tokio. Piękna, majestatyczna góra Fuji jest najbardziej znanym na całym świecie symbolem Japonii. To także miejsce święte oraz najwyższy szczyt w kraju: 3 776 m ponad poziomem morza. W drodze do parku narodowego mijać będziemy wiejskie krajobrazy, a przy okazji obejrzymy górę z różnych stron.
Jeśli pogoda będzie nam sprzyjać, podjedziemy do piątej stacji, która znajduje się na wysokości 2305 m, skąd przy czystym niebie rozciąga się fantastyczny widok na Ocean Spokojny. Pojedziemy potem dalej przez ten wulkaniczny teren, który liczy sobie zaledwie 40 000 lat, w stronę Hakone, gdzie wejdziemy na pokład łodzi, aby przedostać się
przez Jezioro Ashi do ogrodu botanicznego w Hakone. Z ogrodu pojedziemy kolejką linową na górę Komagatake, z której podziwiać można wspaniałą panoramę na górę Fuji i dolinę u jej stóp. Do Tokio wrócimy dopiero wieczorem.
Wycieczkę trzeba kupić podczas planowania podróży, najpóźniej 45 dni przed wyjazdem. Aby uczestnikom mógł towarzyszyć polski przewodnik, musi zgłosić się minimum 12 chętnych.
Cena:
998 PLN/os
Shinkansen
Informacja o cenie
- Cena wycieczki
-
Od 23 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów
- Dopłata do pokoju 1-osobowego
-
3998 PLN w terminie 26.09.2023
- Cena zawiera
-
- opiekę polskiego pilota
- bezpośredni przelot rejsowy LOTem na trasie Warszawa –Seul, Tokio – Warszawa, w klasie ekonomicznej
- szybki prom z Busan do Fukuoki
- podróż pociągiem Shinkansen Kioto-Hiroshima-Kioto
- wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
- zakwaterowanie w hotelach 4* w pokojach 2-osobowych
- wyżywienie zgodnie z programem ( śniadania codziennie, obiady dni 2-10 i 14, kolacje dni 2, 7 i 14)
- transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
- ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
- Cena nie zawiera
-
- Wycieczki na górę Fudżi
- Dopłaty do pokoju 1-osobowego
- Napojów do posiłków
- Napiwków (ok. 60 dolarów)
- Wydatków indywidualnych
- Wszystko, czego nie wymieniono w punkcie „Cena zawiera”
Informacje praktyczne
Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.
Informacje o podróży
Bagaż
Liczba uczestników
Wycieczka niedostosowana dla osób z trudnościami z chodzeniem
Więcej o podróży
Poczytaj między innymi o klimacie, pogodzie, różnicy czasu i napiwkach. Sprawdź, czy potrzebujesz wizy www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/korea-poludniowa/wiza lub szczepionek www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/korea-poludniowa/szczepienia
Przeczytaj również nasz artykuł o podróżowaniu pociągiem, jedzeniu i najciekawszych atrakcjach Japonii
Ogólne zasady podróży
Wymagania w zakresie sprawności fizycznej
Ubezpieczenie podróżne
Ubezpieczenie podróżne Allianz
Piloci Albatros Travel
Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane.
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.
Napiwki
Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.
Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.
Paszport
Podróż z małoletnimi
Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.
Miejsce w samolocie
Posiłki specjalne
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.
Miejsce w autokarze
Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.
Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.
Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.
Zastrzeżenia/zmiany
Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty.
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.
Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania.
Albatros Oceny gości
Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark