Japonia i Korea Południowa – azjatyckie tygrysy

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wpaniała podróż do Seulu, Kioto oraz Tokio, gdzie nowoczesność, tradycja, piękna przyroda i urokliwe świątynie tworzą niepowtarzalną mieszankę kulturową

W czasie tej wycieczki poznamy dwie potęgi kulturowe i przemysłowe. Tutaj tradycje nakładają się na nowczesną kulturę i łączą ją z dobrobytem i dostatkiem. Spokój przeszłości daje odpoczynek od tętniących życiem miast. Najwyraźniej doświadczymy tego kierując się z Seulu do cesarskiego miasta Gyeongju.

Zobaczymy strefę zdemilitaryzowaną na granicy z Koreą Północną, miejsce, którego celem jest zapobieganie konfliktowi zbrojnemu pomiędzy oboma krajami.

Z Korei do Japonii przepłyniemy promem. Udamy się do Tokio i Hiroshimy oraz do uroczego miasta Nara. Do Kioto pojedziemy najszybszym pociągiem świata Shinkansen by zobaczyć wspaniałe zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dla chętnych wycieczka dodatkowa na górę Fuji.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Won / Jen

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Seulu
Dzień 2 Przylot do Seulu w Korei Południowej. Rynek Gwangjang i kolacja powitalna
Dzień 3 Seul. Wycieczka do strefy zdemilitaryzowanej, muzeum sztuki kulinarnej kimchi oraz warsztaty, wieża widokowa
Dzień 4 Seul. Wycieczka po mieście z cesarskim pałacem Gyeongbok, Narodowym Muzeum Folkloru, wioską Bukchon Hanok, wizyta w kościele
Dzień 5 Seul - Punggi - Gyeongju. Rynek Żeń-szeń, wioska Hahoe
Dzień 6 Gyeongju. Świątynia Bulguksa i jaskinia Seokguram wpisane na listę UNESCO, Muzeum Narodowe
Dzień 7 Gyeongju - Busan. Fabryka Hyundaya w Ulsan. Wycieczka po mieście Busan ze świątynią Haedong Yonggungsa, Cmentarz-pomnik ONZ, wieża Busan i targ rybny. Kolacja
Dzień 8 Busan - Fukuoka, Japonia. Targ żywności Tenjin
Dzień 9 Przejazd Shinkansenem do Hiroshimy, brama torii na wyspie Miyajima, Park Pokoju i Pomik Pokoju. Przejazd Shinkansenem do Kioto
Dzień 10 Kioto. Zamek Nijo, Złoty Pawilon, kamienny ogród zen świątyni Ryoanji, ogrody przy Świątyni Spokoju i Pokoju (Heian jingu)
Dzień 11 Kioto. Wycieczka do Nary i czas wolny
Dzień 12 Przejazd Shinkansenem do Tokio. Świątynia Asakusa, centrum handlowe Nakamise, centrum wystawiennicze Odaiba, showroom Toyoty, diabelski młyn i kolejka Monorail
Dzień 13 Tokio. Czas wolny - wycieczka do Parku Narodowego Hakone i góry Fuji (dodatkowo płatna)
Dzień 14 Tokio. Dzielnica Shibuya i czas wolny. Kolacja pożegnalna
Dzień 15 Wylot z Tokio do Warszawy

Zdjęcia

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Seulu
Dzień 2
Przylot do Seulu w Korei Południowej. Rynek Gwangjang i kolacja powitalna
Seoul by night

Po przylocie do stolicy Korei – Seulu, rozpoczniemy zwiedzanie tej największej na świecie,12 milionowej, metropolii. Zobaczymy nie tylko dzielnice handlowe ze szklanymi drapaczami chmur, ale również tradycyjne targowiska, na których dostać można wszystko od antyków po świeżą rybę. Miasto zaskakuje pośpiechem i chaosem. Spokój można poczuć w wiekowych pałacach i świątyniach lub w miejskich parkach.

Odwiedzimy jeden z najbardziej interesujących targów w Azji. Targ Gwangjang istnieje od ponad 100 lat i jest dzisiaj największym tradycyjnym rynkiem w Korei. Znaleźć tam można wszystko, począwszy od wysokiej jakości jedwabiu czy pościeli, po wyroby rękodzielnicze i pamiątki. Szczególnie dział używanej odzieży vintage stał się ulubionym miejscem młodych Koreańczyków. Koniecznie trzeba spróbować na miejscu przygotowywanych specjałów z małych, ulicznych budek. Przed kolacją powitalną, będzie jeszcze chwila na odpoczynek w hotelu.

Dzień 3
Seul. Wycieczka do strefy zdemilitaryzowanej, muzeum sztuki kulinarnej kimchi oraz warsztaty, wieża widokowa

Dzisiaj rozpoczyniemy naszą przygodę na poważnie. Udamy się do strefy zdemilitaryzowanej.

Zawieszenie broni między Koreą Południową a Północną zostało podpisane w 1953 roku, lecz te dwa kraje nigdy formalnie nie zawarły pokoju. Dlatego 38. równoleżnik nie jest zwykłą granicą, lecz linią demarkacyjną. Oznacza to, że Korea Północna i Południowa są nadal w stanie wojny. Nie ma jednak powodów do niepokoju o własne bezpieczeństwo. Zostaniecie Państwo poinformowani, co wolno, a czego nie w trakcie wycieczki. Przy Moście Pojednania odbędzie się kontrola dokumentów. Potem przejdziemy do jednego z podziemnych korytarzy wykopanych przez Koreę Północną w latach 60. i 70.

Północnokoreańskie wojska miały przedostać się przez dobrze skomunikowaną sieć tuneli i niespodziewanie zaatakować Koreę Południową. Tunele odkryto przez przypadek, a jeden z nich został udostępniony do zwiedzania. Przy tunelu nr 3 znajduje się ponadto bardzo ciekawe muzeum o stosunkach bilateralnych między Koreą Północną a Południową. Zobaczymy również film o powstawaniu tych podziemnych korytarzy. W drodze powrotnej do Seulu, zatrzymamy się przy stacji Dorasan, skąd codziennie odjeżdżają pociągi do Pjongjang - stolicy Korei Północnej. Jest to symboliczny odjazd, gdyż pociąg nie może zabierać pasażerów! Następnie udamy się na obiad (wliczony w cenę).

Po powrocie do Seulu odwiedzimy Muzeum Kimchigan. Całe muzeum poświęcone jest koreańskiej sztuce przygotowywania narodowego koreańskiego dania kimchi, które składa się z mieszanki fermentujących warzyw. Jego głównym składnikiem jest kapusta chińska i chili. W muzeum dowiemy się wszystkiego o tym daniu. Nauczymy się również, jak się je przygotowuje. Dzień zakończymy wycieczką do punktu orientacyjnego Seulu, którym jest 236 metrowa wieża. Z jej szczytu rozpościera się imponujący widok na to wielomilionowe miasto.

 

Dzień 4
Seul. Wycieczka po mieście z cesarskim pałacem Gyeongbok, Narodowym Muzeum Folkloru, wioską Bukchon Hanok, wizyta w kościele
Pałac Gyeongbook, Seul

Odwiedzimy dziś stary pałac cesarski, czyli Gyeongbok. Pałac powstał w 1395 roku. Jest nie tylko ozdobą miasta, ale także cichym świadkiem turbulentnej historii kraju z okresu ostatnich 600 lat. Teren wokół pałacu został prawie doszczętnie zniszczony podczas wielu japońskich inwazji,  a w czasie wojny koreańskiej w latach 1950-53 ucierpiał także sam pałac. Dzisiaj teren 40 hektarów jest odrestaurowany i wygląda tak jak pierwotnie. Odwiedzimy mieszczące się tuż obok Narodowe Muzeum Folkloru. Poznamy tam okres historii kraju między cesarstwem aż do ostatniej okupacji Japończyków w 1910 roku.

Następnie pójdziemy na spacer do tradycyjnej wioski koreańskiej, znajdującej się w samym środku Seulu, czyli do Bukchon Hanok.  Jest ona wspaniale zachowana i daje wyobrażenie o życiu w Korei 600 lat temu, za czasów dynastii Joseon. Organizacja takiej tradycyjnej koreańskiej wioski opierała się na klanach. Składała się z wielu małych wąskich uliczek  i hanoków, czyli tradycyjnych koreańskich domów.

Położenie domu względem otoczenia ma istotne znaczenie. Dzień zakończymy wizytą w jednym z wielu koreańskich kościołów. Chrześcijaństwo jest powszechne w Korei Południowej. Koncentruje się wokół dwóch głównych nurtów tj. protestanckiego i katolickiego.

 

Dzień 5
Seul - Punggi - Gyeongju. Rynek Żeń-szeń, wioska Hahoe
Targ Ginseng

Po śniadaniu wyjedziemy z Seulu, aby zobaczyć centralną część Korei Południowej. W drodze z zachodu na wschód Półwyspu Koreańskiego będziemy mijać parki narodowe.

Pierwszy przystanek zrobimy w małym mieście Punggi, znanym z uprawy i promocji żeń-szenia we wszystkich jego odmianach. Chińczycy i Koreańczycy jako pierwsi odkryli lecznicze właściwości żeń-szenia. W Korei wykorzystuje się żeń-szeń w walce z różnymi chorobami od ponad 5 000 lat. Codzienne jego stosowanie ma podobno nie tylko rozjaśniać umysł i przedłużać życie, ale również poprawiać potencję.

Rynek w Punggi, który należy do największych na świecie, przyciąga kupców z całego świata i jest sam w sobie niezapomnianym przeżyciem. Po lunchu, zawierającym oczywiście żeń-szeń, będziemy kontynuować podróż przez piękne krajobrazy do miasta Andong, gdzie odwiedzimy wioskę Hahoe, która pochodzi z czasów dynastii Joseon i jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zbudowana jest zgodnie z koreańską wersją feng shui czyli pungsu.

Z góry przypomina kształtem kwiat lotosu. Odwiedzimy również miejskie muzeum masek, po czym pojedziemy obejrzeć dumę Korei Południowej - Gyeongju.

Dzień 6
Gyeongju. Świątynia Bulguksa i jaskinia Seokguram wpisane na listę UNESCO, Muzeum Narodowe
Gyeongju

Poczucie dumy Koreańczyków z terenu Gyeongju jest jak najbardziej uzasadnione. Jest to ogromne muzeum pod gołym niebem. Większość znajdujących się tam historycznych ruin i znalezisk pochodzi z czasów dynastii Shilla, która rządziła Koreą przez prawie 1000 lat. Gyeongju było wtedy wielokrotnie stolicą kraju.

Poświęcimy cały dzień na zwiedzanie tego centrum koreańskiej kultury. Zaczniemy od świątyni Bulguksa, która od 1995 roku wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na terenie za świątynią znajduje się grota Seokguram, która również widnieje na Liście UNESCO. Uważana jest za perłę spośród wielu konstrukcji z okresu dynastii Shilla. Należy także do najważniejszych buddyjskich zabytków całego obszaru Azji Północnej. Przed obiadem zdążymy jeszcze odwiedzić Narodowe Muzeum w Gyeongju.

Udamy się do parku Tumili, gdzie zobaczymy kurhany. Nastepnie każdy będzie miał trochę czasu dla siebie, w tym również na zjedzenie kolacji. Polecamy zajrzeć na targ żywności naprzeciw stacji Gyeongju. Wieczorem pojedziemy nad tamę Anabji, skąd pochodzi wiele znalezisk, które dzisiaj oglądaliśmy w muzeum narodowym.

 

 

Dzień 7
Gyeongju - Busan. Fabryka Hyundaya w Ulsan. Wycieczka po mieście Busan ze świątynią Haedong Yonggungsa, Cmentarz-pomnik ONZ, wieża Busan i targ rybny. Kolacja
Targ rybny

Tradycyjna Korea spotyka się dzisiaj z nowoczesną i przemysłową. Zwiedzanie zaczniemy w świecie materialnym linii produkcyjnych, czyli od wizyty w fabryce Hyundaia w mieście Ulsan. Zostaniemy oprowadzeni po zakładzie produkcyjnym, żeby dowiedzieć się więcej o koreańskiej filozofii lean oraz o tajnikach efektywności przy taśmie produkcyjnej. Nie produkuje się więcej, niż to, co zostało już zamówione. Celem jest obniżenie kosztów produkcji, zwiększenie efektywności i zarobku. Naszym kolejnym przystankiem na trasie zwiedzania będzie świątynia Yonggungsa znajdująca się w mieście Busan.

Podczas gdy większość z nich znajduje się w górach, ta mieści się na klifie tuż nad rozbijającymi się o skały morskimi falami. Następnie odwiedzimy duży cmentarz należący do ONZ, gdzie pochowano poległych z czasu wojny koreańskiej 1950-1953.  Miejsce to daje wyobrażenie o rozmiarze tej wojny. Przejdziemy do parku Yongdusan, gdzie znajduje się punkt orientacyjny, czyli 118 metrowa wieża Busan. Wejdziemy na nią, żeby popatrzeć na wspaniałą panoramę miasta. Mówi się, że przy dobrej pogodzie, można stąd dojrzeć na horyzoncie wybrzeże Japonii. Naszą dzisiejszą wycieczkę zakończymy wizytą na dużym targu rybnym Jagalchi. Jest on jednym z największych i najsławniejszych w całej Azji.

Sklepy znajdujące się na wielu piętrach ogromnego targu oferują kosze i skrzynie, wypełnione po brzegi różnego rodzaju rybami, zarówno żywymi jak i już wstępnie przerobionymi. Znajduje się tam również dział, w którym sprzedaje się tylko suszone ryby we wszystkich możliwych kolorach. Koreańczycy podobnie do Japończyków kochają surowe ryby. Dlatego zarówno w okolicy portów,  jak i w całym mieście, czy to w restauracjach, czy budkach - wszędzie można kupić sushi.

Dzisiejszego wieczoru pożegnamy się z Koreą Południową uroczystą kolacją.

 

Dzień 8
Busan - Fukuoka, Japonia. Targ żywności Tenjin
Sandały gejszy

Pojedziemy do portu w Busanie, gdzie czekać na nas będzie szybki prom do Japonii. Przepłyniemy przez cieśninę miedzy Koreą a Japonią w niecałe 3 godziny. Przybijemy do portu w nowoczesnym mieście Fukuoka liczącym ok. 1,5 miliona mieszkańców. Rzeka Nakagawa dzieli je na 2 cześci: Fukuokę, gdzie mieścił się zamek książęcy, i Hakatę po drugiej stronie rzeki, gdzie mieszkali zwykli ludzie.

Po przyjeździe do Fukuoki zakwaterujemy się w hotelu. Program na popołudnie będzie raczej luźny. Proponujemy udać się na zakupy, 8-10 min spacerem od hotelu znajduje się ulica z butikami - deptak Daimyo.

Fukuoka znana jest z dobrego jedzenia. Niedaleko od hotelu jest sławny targ żywności Tenjin.

Setki budek z jedzeniem oferują wszystko od słynnej zupy hakata ramen (z makaronem), do motsunabe, czyli japońskiego fondue.

Dzień 9
Przejazd Shinkansenem do Hiroshimy, brama torii na wyspie Miyajima, Park Pokoju i Pomik Pokoju. Przejazd Shinkansenem do Kioto
Brama Tori

Po śniadaniu udamy się do Hiroshimy. 250 km pokonamy w 1 godzinę i 12 minut, korzystając z najbardziej punktualnego pociągu, shinkansen. Dzisiejszą wycieczkę rozpoczniemy od jednej z największych i najczęściej fotografowanych atrakcji Japonii tj. unoszącej się na wodzie pomarańczowej bramy torii u brzegu wyspy Miyajima, do której podpłyniemy statkiem. Jest ona piękna, poetyczna i jakże klasycznie japońska!

Hiroshima jest jednak najbardziej znana z wydarzenia jakie miało miejsce 6 sierpnia 1945 roku, kiedy to całe miasto zamieniło się w ruinę. Świat zmienił się nieodwracalnie, gdy „Little Boy” uderzył w Hiroshimę, i w ten sposób zakończył drugą wojnę światową. Dzisiaj została już tylko ruina kopuły zniszczonego wtedy budynku. Została ona zachowana jako pamiątka ogromnych zniszczeń spowodowanych przez eksplozję, oraz ponad 100 000 ofiar ludzkich. Nieopodal znajduje się Park Pokoju, w którym ogień pokoju pali się dopóty, dopóki na świecie istnieje broń atomowa.

Odwiedzimy Park i Muzeum Pokoju, gdzie dokładnie pokazane jest, co się tutaj wydarzyło. Dzisiejsza Hiroshima jest w pełni odbudowana, lecz miasto różni się od pozostałych japońskich miast. Ulice są tu przestrzenne i szerokie, układ miasta jest zaplanowany i przemyślany.

Następnie pojedziemy shinkansenem do Kioto, gdzie zameldujemy się w naszym hotelu. Nasz bagaż zostanie wysłany bezpośrednio z Fukuoki do hotelu w Kioto.

 

Dzień 10
Kioto. Zamek Nijo, Złoty Pawilon, kamienny ogród zen świątyni Ryoanji, ogrody przy Świątyni Spokoju i Pokoju (Heian jingu)
Złoty pawilon, Kioto

W Kioto znajduje się ponad 1600 świątyń buddyjskich i 270 świątyń shinto. Ponadto pałac cesarski, dawna rezydencja szogunów twierdza Nijo, cesarskie wille, ogrody oraz wiele z najlepszych muzeów Japonii.

Kioto zostało oszczędzone i jako jedyne z dużych japońskich miast nie zostało zbombardowane w czasie drugiej wojny światowej. Podobno właśnie ze względu na mieszczące się tam unikatowe skarby kultury. Niestety administracja miejska nie wykazała się podobnym szacunkiem i doprowadziła do zniknięcia rozległych, połączonych ze sobą dzielnic z drewnianymi domami. Nikt nie śmiał jednak tknąć tysięcy świątyń czy pięknych ogrodów. Szczególnie na krańcach miasta można poczuć się jak w dawnych czasach, kiedy piękno i estetyka były w cenie.

W cesarskiej Japonii najwyższym dowódcą armii był szogun. W niektórych okresach historii był także najpotężniejszą osobą w państwie. Cesarz był raczej wycofany i pełnił funkcję symboliczną. W 1603 roku wpływowy szogun z rodu Tokugawa wzniósł twierdzę Nijo.

Budynki w tej najlepiej zachowanej w Japonii twierdzy są najwyższej jakości. Budowali je najlepsi rzemieślnicy, a ozdabiali najwspanialsi artyści tamtych czasów. Słowicza podłoga jest dobrym przykładem wyrafinowania smaku artystycznego. Podłoga skonstruowana jest w taki sposób, że wydaje specjalny dźwięk, gdy się po niej chodzi, tak że ewentualni płatni mordercy nie mogli zbliżyć się bez hałasu. Zarówno rzemiosło drzewne jak i malowidła zdobiące ściany oraz sufity są oryginalne, prezentują również wysoką wartość artystyczną.

 

Dzień 11
Kioto. Wycieczka do Nary i czas wolny
Buddha, Nara

Dzisiaj pojedziemy na południe od Kioto do uroczego miasteczka Nara, które było pierwszą japońską stolicą. Znajdują się tam niektóre z najstarszych i najbardziej imponujących budowli w kraju. Do Nary pojedziemy pociągiem, a w mieście od zabytku do zabytku będziemy poruszać się pieszo, bądź taksówką. Zobaczymy m.in. największą drewnianą budowlę świata, świątynię Todaiji, która wielkością dorównuje dwunastopiętrowemu budynkowi i mieści m.in. największy na świecie pomnik z brązu tj. Buddę o wysokości 22m. Możemy odwiedzić również starą 1335-letnią świątynię shinto Kasuga Taisha. Droga do niej ozdobiona jest 3 000 latarni z kamienia i brązu. Przed świątynią rozpościera się zachwycający ogród botaniczny. Po całym terenie parku w Nara przechadza się ponad 1000 jeleni wschodnich nazywanych też jeleniami sika. Są tak oswojone, że niemal kradną jedzenie z rąk odwiedzających.

Po powrocie do Kioto resztę dnia można poświęcić na samodzielne zwiedzanie np. słynnej dzielnicy Gion. Nastrojowe restauracje znajdują się tuż obok tradycyjnych, dyskretnych herbaciarni, w których pracują sławne japońskie gejsze. Jeśli będziemy mieć szczęście, zobaczymy, jak przechadzają się w swoich drogich kimonach z pięknie upiętymi włosami.

Można również zwiedzić teren wokół głównego dworca Kioto. W imponującym futurystycznym gmachu dworca mieszczą się sklepy, restauracje, sceny koncertowe i o wiele więcej, także sam w sobie wart jest odwiedzenia. Po drodze można też wstąpić na słynny targ Nishiki. Znajdziemy tam niezliczone ilości japońskich produktów w najlepszym wydaniu – od owoców, przez ryby czy mięso, aż po przetwory i przekąski.

Kioto znane jest z najwyższej jakości słynnej japońskiej zielonej herbaty, także warto zajrzeć do któregoś ze specjalizujących się w herbatach sklepików, żeby przywieźć odrobinę smaku Japonii do domu. Aby zapewnić obdarowanym pełnię wrażeń, można również dokupić ręcznie robione wyroby ceramiczne np. filiżanki do herbaty.

Jeśli starczy sił, będzie można zobaczyć więcej zabytków chronionych prawem UNESCO i pojechać do świątyni Kiyomizu w górach na wschód od Kioto. Powstała w 798 roku, ale współczesny budynek pochodzi z 1633 roku i nie użyto do jego budowy ani jednego gwoździa.

 

 

Dzień 12
Przejazd Shinkansenem do Tokio. Świątynia Asakusa, centrum handlowe Nakamise, centrum wystawiennicze Odaiba, showroom Toyoty, diabelski młyn i kolejka Monorail
Świątynia Asakusa, Kioto

Udamy się na dworzec, żeby dostać się do kolejnego celu naszej podróży: stolicy Japonii. Z okien pociągu widać, jak gęsto zaludniona jest Japonia. Jeśli pogoda pozwoli, zobaczymy też słynną górę Fuji. Zanim wsiądziemy do pociągu, będziemy mogli zaopatrzyć się w ”o-bento”, czyli typowe japońskie drugie śniadanie. O-bento można dostać w wielu wersjach, ale najczęściej składa się z ryżu i różnych smacznych dodatków takich jak np. ryba, mięso, warzywa czy sałatki. Smaczne i niedrogie!

Tokio było kiedyś zwykłą wioską rybacką, a dzisiaj jest jednym z największych i najnowocześniejszych miast świata. Składa się z wielu małych dzielnic. Przez parę kolejnych dni odwiedzimy niektóre z nich.

Zaczniemy przy Bramie Grzmotów, która prowadzi do najsłynniejszej świątyni w Tokio tj. do Asakusy, w dzielnicy o tej samej nazwie. Odwiedzimy świątynię i przespacerujemy się w tej dynamicznej okolicy. W wąskich uliczkach znajdują się domy mieszkalne, małe sklepiki i różnego rodzaju restauracje. Można tutaj poczuć atmosferę starego Tokio zniszczonego w większości podczas bombardowań drugiej wojny światowej.

Niedaleko stąd jest Nkamise, jedno z wielu centrów handlowych w Tokio. To doskonała okazja, aby zrobić zakupy.

Pojedziemy dalej do Tokio Odaiba, gdzie znajdują się przestrzenie wystawiennicze, parki rozrywki, muzea i salony pokazowe. Po lunchu wybierzemy się do „The Big Wheel”, który jest największym diabelskim kołem na świecie. Z góry widać nie tylko cały port, ale także Tokio.  Odwiedzimy również imponujący salon pokazowy Toyoty. W drodze powrotnej do hotelu skorzystamy z linii kolejowej Monorail - to będzie prawdziwe przeżycie w stylu science-fiction.

 

 

 

Dzień 13
Tokio. Czas wolny - wycieczka do Parku Narodowego Hakone i góry Fuji (dodatkowo płatna)
Jezioro Ashi

Tego dnia proponujemy czas wolny w Tokio, lub dokupić całodniową wycieczkę do Narodowego Parku Hakone położonego na zachód od Tokio. Piękna, majestatyczna góra Fuji jest nie tylko znanym na całym świecie symbolem Japonii, lecz także jednym z najświętszych miejsc w kraju. Przy dobrej pogodzie już w drodze do parku narodowego będzie można obejrzeć górę z różnych stron. Góra Fuji jest najwyższą górą w Japonii, mierzy 3 776 metrów. W tej wulkanicznej scenerii,która ma już 40 000 lat, popłyniemy na wyspę Ashi, skąd dostaniemy się kolejką linową na szczyt góry Komagatake. Tam czeka nas spektakularny widok m.in na górę Fuji. Do Tokio wrócimy dopiero wieczorem.

Dzień 14
Tokio. Dzielnica Shibuya i czas wolny. Kolacja pożegnalna
Shibuya w Tokio

Zaczyniemy dzień od miejsca dobrze znanego zarówno Japończykom, jak i turystom tj. Shibuya, leżącego w samym centrum miasta, i stacji o tej samej nazwie, która jest transportowym miejscem orientacyjnym. Na skrzyżowaniu Shibuya ze wszystkich stron otaczają nas wieżowce oblepione neonami i wielkoformatowymi ekranami z reklamami i wideoklipami. Wokół nas zagonieni Japończycy, biznesmeni, uczniowie w swoich mundurkach oraz młodzież z wystrzałowymi fryzurami śpieszą się, by przejść przez pasy, kiedy światło zmienia się na zielone. Przed stacją stoi figurka psa - Hachiko.

Jest to najpopularniejsze w mieście miejsce spotkań. Historia wiernego psa Hachiko, który dzień po dniu cierpliwie czeka przed stacją na swego pana – również po jego śmierci – jest bardzo wzruszająca. W latach 80. nakręcono w Japonii na tej podstawie film, a w 2009 roku powstała jego hollywoodzka wersja z Richardem Gerem w roli właściciela psa.

Wieczorem spotkamy się na pożegnalnej kolacji.

 

 

Dzień 15
Wylot z Tokio do Warszawy
Z hotelu pojedziemy na lotnisko skąd polecimy do Warszawy.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego
3298zł
Cena zawiera
 • opiekę polskiego pilota
 • przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa –Seul, Tokio – Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • szybki prom z Busan do Fukuoki
 • podróż pociągiem Shinkansen Kioto-Hiroshima-Kioto
 • wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • zakwaterowanie w hotelach 4* w pokojach 2-osobowych
 • wyżywienie zgodnie z programem ( śniadania codziennie, obiady dni 2-10 i 14, kolacje dni 2, 7 i 14)
 • transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Wycieczki na górę Fudżi 89 zł/os
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego 3298zł
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków (ok. 60 dolarów)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystko, czego nie wymieniono w punkcie „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaż

W trakcie pobytu korzystamy z japońskiego pociągu ekspresowego Shinkansen, w którym jest ograniczone miejsce na bagaż, dlatego przetransportujemy go do kolejnego miejsca  oddzielnie. To oznacza, że bagaż często będzie wyruszał dzień przed nami. Dobrze jest zatem wziąć mniejszy plecak lub torbę, w której zawsze będziemy mieć przy sobie najpotrzebniejsze rzeczy.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Wycieczka niedostosowana dla osób z trudnościami z chodzeniem

W trakcie tej podróży korzystamy z komunikacji miejskiej, dlatego podczas wycieczek trzeba sporo chodzić. Z tego powodu nie polecamy tej podróży osobom z trudnościami z chodzeniem.

Więcej o podróży

Poczytaj między innymi o klimacie, pogodzie, różnicy czasu i napiwkach. Sprawdź, czy potrzebujesz wizy www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/korea-poludniowa/wiza lub szczepionek www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/korea-poludniowa/szczepienia

Przeczytaj również nasz artykuł o podróżowaniu pociągiem, jedzeniu i najciekawszych atrakcjach Japonii

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. Mogą wystąpić okoliczności, których nie znasz lub do których nie jesteś przyzwyczajony, jak na przykład zwyczaj dawania napiwków. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Biuro podróży Albatros Travel nie zapewnia możliwości wybrania stałego miejsca w autokarze, nie można kupić konkretnego miejsca przed rozpoczęciem podróży. Możliwe jest natomiast w porozumieniu z pilotem podróży ustalenie rotacji w trakcie podróży, aby uczestnicy mogli siedzieć na zmianę z przodu i z tyłu autokaru.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

KRRTR01APL