Japonia - święto kwitnącej wiśni

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Zobacz najpiękniejszy widok w Japonii – kwitnące drzewa wiśniowe na półwyspie Izu oraz najwieksze atrakcje Japonii

Dzięki szczególnym właściwościom klimatu na Półwyspu Izu drzewa wiśniowe zaczynają tutaj kwitnąć dużo wcześniej niż w innych częsciach kraju. Już od początku lutego odbywają się tu słynne festiwale Sakura, czyli święto kwitnącej wiśni. Uczestnicy naszej wycieczki będą również w nich uczestniczyć.
Podczas pobytu w Japonii odwiedzimy także Tokio - tętniącą życiem nowoczesną metropolię, zobaczymy ogród Hamarikyū; Kioto ze słynnym Złotym Pawilonem i dzielnicą gejsz Gion, odrodzoną jak feniks z popiołu Hiroshimę i wyspę-świątynię Miya-jima ze słynną bramą torii. Spróbujemy także japońskiej kuchni – m.in. nadzwyczaj świeżego sushi i kruchej wołowiny wagyu.
Podróżować będziemy tak jak Japończycy, korzystając z publicznych środków transportu: metra, tramwajów, pociągów regionalnych oraz szybkich shinkansenów.
Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Jen

Program wycieczki
Dzień 1 Przelot z Warszawy do Nagoi
Dzień 2 Przylot do Nagoi w Japonii. Zamek w Nagoja oraz powitalna kolacja
Dzień 3 Shinkansenem do Tokio. Meiji Jingu (największa japońska świątynia shinto) i Shibuya
Dzień 4 Tokio – Smak świeżego sushi, ogród Hamarikyu, rejs na wyspę Odaiba, Ginza i Akihabara
Dzień 5 Tokio. Pociągami Shinkansen i regionalnym do miasta Shimoda na półwyspie Izu. Święto kwitnącej wiśni „hanami”
Dzień 6 Shimoda. Zwiedzanie miasta oraz świątyń Ryosenji i Chorakuji. Kolacja
Dzień 7 Shimoda. Pociągiem regionalnym i shinkansenem do Kioto. Targ Nishiki i urocza dzielnica gejsz Gion
Dzień 8 Kioto. Całodzienna wycieczka do Hiroshimy i na wyspę-świątynię Miya-jima ze słynną czerwoną bramą torii
Dzień 9 Kioto. Złoty Pawilon, zamek Nijo, ogród zen i przejażdżka rowerem po Arashiyamie. Kolacja pożegnalna a w menu wołowina wagyu
Dzień 10 Autokarem do Osaki. Wylot do Warszawy

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot z Warszawy do Nagoi

Spotkamy się na lotnisku w Warszawie, skąd polecimy do Nagoi w Japonii.

Dzień 2
Przylot do Nagoi w Japonii. Zamek w Nagoja oraz powitalna kolacja
Zamek w Nagoi został zbudowany w 1612 roku

Nagoja jest jednym z największych miast Japonii. Ulokowały tu swoje fabryki największe marki przemysłowe, wśród nich Toyota. W ciągu kilku dni poprzedzających zakończenie II wojny światowej bombowce aliantów praktycznie zrównały to miasto z ziemią. Mimo że po wojnie pojawiły się w nim szerokie bulwary i wieżowce, nadal panuje tu swojska prowincjonalna atmosfera. Poza tym jest tu sporo ciekawych zabytków. Po obiedzie zwiedzimy słynny zamek w Nagoi. Został wzniesiony w 1612 roku jako część fortyfikacji obronnych na drodze Tokaido, które miały chronić rezydujący tu ród Owari – jeden z trzech klanów rodu Tokugawa – przed atakami z południa. W maju 1945 roku tylko niewielka część zamku uniknęła całkowitego zniszczenia. Udało się ochronić niektóre budynki wraz z drogocennymi dziełami sztuki, które są teraz prezentowane w odbudowanym zamku. Popołudniem zameldujemy się w hotelu, a wieczorem zjemy kolację w japońskiej restauracji.

Kuchnia japońska jest najzdrowsza i najbardziej zróżnicowana na świecie, z dużą ilością ryb i warzyw. Oferuje całą masę innych niż sushi ciekawych dań. Podczas podróżowania po Japonii już samo jedzenie dostarcza niezapomnianych wrażeń. W niektórych restauracjach znajdują się zdjęcia dań – ba, nawet ich plastikowe modele w naturalnych rozmiarach – jest więc sporo okazji, by popróbować nowości.

Dzień 3
Shinkansenem do Tokio. Meiji Jingu (największa japońska świątynia shinto) i Shibuya
Słynny pociąg Shinkansen

Do Kioto pojedziemy słynnym japońskim ekspresem, czyli pociągiem Shinkansen.

Z jego okien widać, jak gęsto zaludniona jest Japonia. Jeśli pogoda pozwoli, po lewej stronie zobaczymy świętą górę Fuji. 366 kilometrów do Tokio pokonamy w około półtorej godziny. Zanim wejdziemy do pociągu, będziemy mogli zaopatrzyć się w o-bento, czyli typowe japońskie drugie śniadanie. O-bento można dostać w wielu wersjach, ale najczęściej składa się z ryżu i różnych smacznych dodatków takich jak np. ryba, mięso, warzywa czy sałatki. Smaczne i niedrogie!  Żeby podróż pociągiem była jak najwygodniejsza, nasze bagaże zostaną rano zabrane bezpośrednio do Shimody. Przez następne dwa dni będziemy podróżować, tylko z bagażem podręcznym.

Do Tokio dojedziemy przed południem. Tokio było kiedyś małą wioską rybacką, a dzisiaj jest jednym z największych i najnowocześniejszych miast świata. Składa się z wielu małych części, z których każda ma swój niepowtarzalny charakter. W ciągu kolejnych dni zobaczymy niektóre z tych najbardziej interesujących.

W trakcie dzisiejszej wycieczki odwiedzimy największą japońską świątynię shinto, Meiji Jingu.

Została wybudowana w 1920 roku jako symbol najwyższej politycznej i religijnej funkcji cesarza w społeczeństwie. Dopiero po drugiej wojnie światowej cesarz stracił swoją pozycję przywódcy politycznego i religijnego. W drodze do świątyni przejdziemy przez ogromną bramę torii i przespacerujemy się przez otaczający ją las. Tutejsze drzewa pochodzą z całej Japonii. Były  podarowane cesarzowi i zasiane po wybudowaniu świątyni.

Następnie udamy się do miejsca szalenie popularnego zarówno wśród samych Japończyków jak i wśród turystów tj. Shibuya, leżącego w samym środku miasta i stacji o tej samej nazwie, która jest węzłem komunikacyjnym stolicy. Na skrzyżowaniu Shibuya ze wszystkich stron otaczają nas wieżowce oblepione neonami i wielkoformatowymi ekranami z reklamami i wideoklipami. Wokół zagonieni Japończycy, biznesmeni, uczniowie w swoich mundurkach oraz młodzież z wystrzałowymi fryzurami śpieszą się, przechodząc przez pasy na zielonym świetle. Przed stacją stoi figurka psa - Hachiko. Jest to najpopularniejsze w mieście miejsce spotkań. Historia wiernego psa Hachiko, który dzień w dzień cierpliwie czeka przed stacją na swego pana – również po jego śmierci – jest bardzo wzruszająca. W latach 80. nakręcono w Japonii na tej podstawie film, a w 2009 roku powstała jego hollywoodzka wersja z Richardem Gerem w roli właściciela psa.

 

Dzień 4
Tokio – Smak świeżego sushi, ogród Hamarikyu, rejs na wyspę Odaiba, Ginza i Akihabara
Ogród Hamarikyu w centrum Tokio

Dzisiejszą wycieczkę, podczas której będziemy poruszać się pieszo, zaczniemy od wizyty na targu Tsukji – największym targu rybnym świata. Ocenia się, że co szósta ryba złowiona na świecie jest sprzedawana właśnie tutaj. Teraz jest ostatni moment, żeby doświadczyć atmosfery tego imponującego miejsca. W ciągu następnego roku targ ma być przeniesiony poza Tokio. Zobaczymy tutaj, jak handluje się rybami, skorupiakami i wodorostami ze wszystkich mórz świata. Atmosfera jest żywiołowa i pokazuje, jak wielkie upodobanie Japończycy znajdują we wszelkich darach morza. Wizyta na targu jest fantastycznym i fascynującym przeżyciem. Oczywiście będzie też okazja popróbować lokalnych smakołyków – nigdzie nie dostaniecie świeższego sushi!

Ze świata rybaków udamy się dalej do metropolii Tokio, w której na każdym rogu zobaczyć można imponującą mieszankę architektoniczną: od futurystycznych wieżowców po monotonne biurowce. Zdania na temat architektury Tokio są podzielone, ale jedno jest pewne: spacer ulicami tego miasta na pewno nie jest nudny. Zajrzymy również do wielkiego ogrodu Hamarikyu w centrum Tokio. Ogród ciągnie się wzdłuż zatoki. Został zaprojektwany w tradycyjnym stylu z herbaciarnią na środku małej wyspy. Tradycyjność ogrodu kontrastuje z drapaczami chmur, które go otaczają. Z Hamarikyu popłyniemy łodzią do Odaiba. Jest to popularne miejsce, gdzie można zrobić zakupy. Znajduje się na stworzonej przez człowieka wyspie na Zatoce Tokijskiej. Tutaj będzie czas wolny na zakupy i zjedzenie obiadu.

Następnie udamy się do Ginzy, najbardziej ekskluzywnej dzielnicy zakupowej, w której znajdziemy wszystkie najdroższe japońskie marki i domy handlowe. To jest japoński odpowiednik Piątej Alei w Nowym Jorku i Champs-Elysées w Paryżu. Pójdziemy spacerem pełną energii i stylu główną ulicą Ginzy. Na koniec odwiedzimy elektroniczne serce Tokio -  Akihabara. Manga i anime to japońskie słowa oznaczające rodzaj komiksu i filmu animowanego, a tokijska Akihabara jest światowym centrum manga.

Dzień 5
Tokio. Pociągami Shinkansen i regionalnym do miasta Shimoda na półwyspie Izu. Święto kwitnącej wiśni „hanami”
Shimoda, półwysep Izu
Pojedziemy słynnym, szybkim jak błyskawica, japońskim pociągiem Shinkansen do Atami, gdzie przesiądziemy się do pociągu regionalnego, aby jechać dalej do Shimody na półwyspie Izu. Po przyjeździe do Shimody, wyruszymy od razu na festiwal kwitnącej wiśni, aby obejrzeć te piękne drzewa. Na miejscu będzie bardzo dużo ludzi, ale również sporo straganów z pamiątkami i pysznym jedzeniem. Z powodu cieplejszego klimatu w tej okolicy trzy różne rodzaje wiśni sakura zakwitają wcześniej od pozostałych wiśni w Japonii. Japończycy przybywają tu zatem tłumnie, by cieszyć się widokiem kwitnących drzew, co po japońsku ma swoją nazwę „hanami”, to znaczy podziwiać kwiaty. Kiedyś tradycja „hanami” bardziej związana była z kwiatami moreli japońskiej zwanej także śliwą japońską. W „hanami” chodzi jednak przede wszystkim o radość z wiosennego przebudzenia, a na półwyspie Izu śliwy rosną ramię w ramię z wiśniami.
Wieczorem w hotelu zjemy wspólną kolację.
Dzień 6
Shimoda. Zwiedzanie miasta oraz świątyń Ryosenji i Chorakuji. Kolacja

Shimoda to przyjemna nadmorska miejscowość na południowej części półwyspu Izu. Odegrała ważną rolę w historii. To tu w 1854 roku zacumowały „czarne statki” komandora Perriego. Tak zakończył się okres izolacji Japonii tzw. sakoku. Nawiązano również kontakty dyplomatyczne z USA. Od tej pory japońskie porty były już otwarte dla zagranicznych statków handlowych. Poznamy to miasto bliżej, a po obiedzie odwiedzimy dwie świątynie Ryosenji i Chorakuji, w których podpisano pierwsze kontrakty handlowe z Amerykanami i Rosjanami. Po powrocie do hotelu resztę dnia można przeznaczyć na odpoczynek. Mimo że na półwyspie Izu klimat jest cieplejszy, w lutym i na początku marca może nadal być chłodno. Proponujemy mimo wszystko wybrać się na spacer wzdłuż plaży tuż za hotelem. Dziewicza przyroda półwyspu Izu jest sama w sobie zachwycająca. Na północy rozciąga się widok na górę Fuji, a wokół słychać szum fal Oceanu Spokojnego. Wieczorem zapraszamy na wspólną kolację w hotelu.

Dzień 7
Shimoda. Pociągiem regionalnym i shinkansenem do Kioto. Targ Nishiki i urocza dzielnica gejsz Gion
Gejsza, Kioto

Dzisiaj pożegnamy Shimodę oraz półwysp Izu i udamy się do Kioto. Najpierw regionalny pociąg zabierze nas do Odawary, gdzie przesiądziemy się do shinkansena. 292 km do Kioto pokonamy w ok. 4 godziny. Po dotarciu do Kioto tj. dawnego miasta cesarza, pojedziemy metrem do naszego hotelu. Będziemy mieszkać w samym centrum. Po zameldowaniu się w hotelu, ruszymy więc do miasta. W Kioto znajduje się ponad 1600 świątyń buddyjskich i  270 świątyń shinto; pałac cesarski, dawna rezydencja szogunów twierdza Nijo, cesarskie wille, ogrody oraz wiele z najlepszych muzeów Japonii. Kioto jako jedyne z dużych japońskich miast zostało oszczędzone i nie było bombardowane w czasie II wojny światowej. Podobno właśnie ze względu na mieszczące się tam unikatowe skarby kultury. Niestety administracja miejska okazała mniej wrażliwości na wartości kulturalne i doprowadziła do zniknięcia rozległych, połączonych ze sobą dzielnic drewnianych domów. Nikt nie śmiał jednak tknąć tysięcy świątyń czy pięknych ogrodów. Szczególnie na krańcach miasta można poczuć się jak w dawnych czasach, kiedy piękno i estetyka były w cenie.

Odwiedzimy słynną dzielnicę Gion, a po drodze wstąpimy również na targ Nishiki, gdzie można znaleźć niezliczone ilości japońskich specjałów w najlepszym wydaniu – od owoców, przez ryby czy mięso, aż po przetwory i przekąski.

Targ ten to nie tylko gwarancja różnorodnych wrażeń, lecz również okazja do spróbowania różnych smaków. W dzielnicy Gion nastrojowe restauracje znajdują się tuż obok tradycyjnych, dyskretnych herbaciarni, w których pracują sławne japońskie gejsze. Jeśli będziemy mieć szczęście, zobaczymy, jak drepczą w swoich drogich kimonach, z pięknie upiętymi włosami.

 

Dzień 8
Kioto. Całodzienna wycieczka do Hiroshimy i na wyspę-świątynię Miya-jima ze słynną czerwoną bramą torii
Brama tori, Hiroshima

300 km na zachód od Kioto leży Hiroshima. 6 czerwca 1945 roku Hiroshima została doszczętnie zniszczona, a 100 000 ludzi zginęło na miejscu. Świat usłyszał wtedy pierwszy raz o zrzuconej na miasto bombie atomowej. Dzisiaj została już tylko jedna ruina kopuły zniszczonego wtedy budynku. Zachowano ją jako symbol ogromnej tragedii spowodowanej przez eksplozję.

Nieopodal znajduje się Park Pokoju, w którym ogień pokoju będzie palił się dopóty, dopóki na świecie będzie istniała broń atomowa. Odwiedzimy Park i Muzeum Pokoju, gdzie dokładnie pokazane jest, co się tutaj wydarzyło. Dzisiejsza Hiroshima jest w pełni odbudowana, lecz miasto różni się od pozostałych japońskich miast. Ulice są tu przestronne i szerokie, układ miasta jest zaplanowany i przemyślany. Zjemy obiad w Hiroshimie, a potem popłyniemy łodzią, aby zobaczyć jeden z najczęściej fotografowanych i uwielbianych symboli Japonii – „kołyszącą się” czerwoną bramę torii, która wyrasta z wody przy wyspie Miya-jima. Piękna, poetyczna i jakże klasycznie japońska!

Dzień 9
Kioto. Złoty Pawilon, zamek Nijo, ogród zen i przejażdżka rowerem po Arashiyamie. Kolacja pożegnalna a w menu wołowina wagyu
Złoty Pawilon

W północnej części miasta znajduje się słynna złota świątynia. Piękny pozłacany pawilon jest dokładną kopią ponad pięćsetletniego budynku, który został podpalony przez psychicznie chorego młodego mnicha w 1955. W cesarskiej Japonii najwyższym dowódcą armii był szogun. W niektórych okresach historii był także najpotężniejszą osobą w państwie. Cesarz był raczej wycofany i pełnił funkcję symboliczną. Ród Tokugawa wzniósł zamek Nijo w 1603 roku.

Budynki w tej najlepiej zachowanej w Japonii twierdzy są najwyższej jakości. Budowali je najlepsi rzemieślnicy, a ozdabiali najwspanialsi artyści tamtych czasów.

Słowicza podłoga jest dobrym przykładem wyrafinowania smaku artystycznego w twierdzy. Podłoga skonstruowana jest w taki sposób, że wydaje specjalny dźwięk, gdy się po niej chodzić. Zarówno rzemiosło drzewne jak i malowidła, zdobią ściany i sufity oraz mają wysoką wartość artystyczną.

Naszą podróż będziemy kontynuuować, kierując się na zachód. Tam w pięknej okolicy Arashiyama tuż u podnóży gór wybierzemy się na krótką przejażdżkę rowerami. Wstąpimy do świątyni Tenryu-ji, która z powodu cudownie położonego ogrodu zen z 1300 roku, znalazła się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Świątynię zbudowano w 1339 roku. Należy do tradycji buddyjskiej szkoły Rinzai. Później przejedziemy się rowerami przez piękny bambusowy las. Gruby dywan metrowych bambusów doda jeszcze egzotycznego nastroju, a my dalej spokojnie pojedziemy wzdłuż pól ryżowych i domów chronionych prawem UNESCO. Wieczorem, kończąc naszą przygodę zjemy japońską kolację w jednej z restauracji w Kioto.  W menu sławne mięso wagyu, czyli pyszna marmurkowa japońska wołowina, porównywana do znanej z jakości wołowiny Kobe. Kulinarne przeżycie, którego nie sposób zapomnieć – niesamowicie kruche mięso, które wręcz rozpuszcza się na języku.

Dzień 10
Autokarem do Osaki. Wylot do Warszawy

Opuścimy hotel i pojedziemy na lotnisko, skąd wylecimy do Warszawy.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego
1 498 PLN
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot na trasie Warszawa - Nagoja i Osaka - Warszawa z międzylądowaniem
 • Transport z lotniska do hotelu w obie strony
 • Transport bagażu z Nagoi do Shimondy / z Shimody do Kioto
 • Wycieczki wymienione w programie
 • Przejazd pociągami regionalnymi i shinkansen z Nagoi do Tokio/ z Tokio do Shimoda /z Shimoda do Kioto
 • Noclegi w 2-osobowym pokoju w hotelu (1 nocleg Nagoja, 2 noclegi Tokio, 2 noclegi Shimoda, 3 noclegi Kioto)
 • Wyżywienie: codziennie śniadanie
 • 2 obiady (dzień 4,8), 4 kolacje (dzień 2,5,6,9)
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Ubezpieczenia od rezygnacji z podróży
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Dodatkowych posiłków niewymienionych w programie
 • Napojów do posiłków
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego co nie zostało zawarte w „Cena zawiera"

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaże

W trakcie pobytu korzystamy z japońskiego pociągu ekspresowego Shinkansen, w którym jest ograniczone miejsce na bagaż; dlatego bagaż przewozimy do kolejnego miejsca pobytu oddzielnie. Bagaż zostanie dla nas przetransportowany w drodze z Tokio do Kioto i z Kioto do Osaki. Jako że w drodze do Kagoshimy nie mamy możliwości zapewnienia równoległego transportu bagażu, polecamy zabranie małej walizki lub torby na trzy dni pobytu w Hiroshimie i Kagoshimie.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Zakwaterowanie

W Tokio i Kioto będziemy korzystać z tzw. hoteli biznesowych. Są to czyste i zadbane hotele z małymi pokojami z łazienką i toaletą, w których jest telewizor i dostęp do internetu. Hotele, często trzygwiazdkowe,  usytuowane są zwykle blisko stacji metra, co pomaga nam w trakcie tej podróży organizować wycieczki po mieście.

Niedostosowane dla osób z trudnościami z chodzeniem

Podróżując po Japonii korzystamy z komunikacji miejskiej, dlatego podczas wycieczek trzeba sporo chodzić. Dlatego nie polecamy tej podróży osobom z trudnościami z chodzeniem.

Więcej o Japonii

Więcej o Japonii dowiesz się tu: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/japonia

Poczytaj między innymi  o klimacie, pogodzie, różnicy czasu, napiwkach. Sprawdź czy potrzebujesz wizy lub szczepionek.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. Mogą wystąpić okoliczności, których nie znasz lub do których nie jesteś przyzwyczajony, jak na przykład zwyczaj dawania napiwków. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Biuro podróży Albatros Travel nie zapewnia możliwości wybrania stałego miejsca w autokarze, nie można kupić konkretnego miejsca przed rozpoczęciem podróży. Możliwe jest natomiast w porozumieniu z pilotem podróży ustalenie rotacji w trakcie podróży, aby uczestnicy mogli siedzieć na zmianę z przodu i z tyłu autokaru.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

JPRTR13APL