Zobacz kwitnące drzewa wiśniowe na półwyspie Izu i wszystkie największe atrakcje Japonii – od tętniącego życiem Tokio po historyczne Kioto i Hiroszimę.
Dzięki szczególnym właściwościom klimatu na Półwyspu Izu drzewa wiśniowe zaczynają tutaj kwitnąć dużo wcześniej niż w innych częsciach kraju. Już od początku lutego odbywają się tu słynne festiwale Sakura, czyli święto kwitnącej wiśni. Uczestnicy naszej wycieczki będą również w nich uczestniczyć.
Podczas pobytu w Japonii odwiedzimy także Tokio - tętniącą życiem nowoczesną metropolię, Kioto ze słynnym Złotym Pawilonem i dzielnicą gejsz Gion, odrodzoną jak feniks z popiołu Hiroshimę i wyspę świątyń Miyajima z "pływającą" bramą torii. Spróbujemy także japońskiej kuchni – m.in. nadzwyczaj świeżego sushi i kruchej wołowiny wagyu.
Podróżować będziemy tak jak Japończycy, korzystając z publicznych środków transportu: metra, tramwajów, pociągów regionalnych oraz szybkich shinkansenów.
-
Typ Wycieczki objazdowe
-
Pilot Polski
-
Wiza Nie
-
Szczepienia Nie
-
Waluta Jen
- Dzień 1
- Wylot z Warszawy do Tokio
- Dzień 2
- Przylot do Tokio. Świątynia shinto Meiji Jingu i Shibuya. Powitalna kolacja
- Dzień 3
- Tokio. Świątynia Asakusa, wieża telewizyjna Skytree, dzielnica sklepów Ginza, Tokyo International Forum i Pałac Cesarski
- Dzień 4
- Tokio – dzień do własnej dyspozycji
- Dzień 5
- Tokio. Pociągami Shinkansen i regionalnym do miasta Shimoda na półwyspie Izu. Święto kwitnącej wiśni „hanami”
- Dzień 6
- Shimoda. Zwiedzanie miasta oraz świątyń Ryosenji i Chorakuji. Kolacja
- Dzień 7
- Przejazd pociągiem regionalnym i shinkansen do Kioto. Targ Nishiki i urocza dzielnica gejsz Gion
- Dzień 8
- Kioto. Całodzienna wycieczka do Hiroshimy i na wyspę-świątynię Miyajima ze słynną czerwoną bramą torii
- Dzień 9
- Kioto. Złoty Pawilon, zamek Nijo, wizyta w ogrodzie zen i spacer po bambusowym lesie w Arashiyama. Pożegnalna kolacja z wołowiną wagyu w menu
- Dzień 10
- Transfer na lotnisko Kansai. Przelot do Warszawy
- Dzień 11
- Przylot do Warszawy
Daty wyjazdu
Terminy | Długość pobytu | Cena | Lotnisko wylotu | Uwaga | |
---|---|---|---|---|---|
14 998,– |
Warszawa
|
|
|||
15 998,– |
Warszawa
|
|
Program wycieczki
Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.
Zbiórka na lotnisku w Warszawie i wylot do Tokio, stolicy Japonii. Na pokładzie samolotu mamy zapewnione wyżywienie.
W Tokio wylądujemy przed południem i od razu udamy się na zwiedzanie, gotowi na czekające nas atrakcje. Tokio było kiedyś małą wioską rybacką. Dzisiaj jest jednym z największych i najnowocześniejszych miast świata. Składa się z wielu mniejszych dzielnic, z których każda ma swój niepowtarzalny urok i charakter. Przez kolejnych kilka dni odwiedzimy te najbardziej interesujące.
Na początek udamy się na wycieczkę do największej japońskiej świątyni shinto Meiji Jingu, wybudowanej w 1920 roku jako symbol najwyższej politycznej i religijnej władzy cesarza. Dopiero po drugiej wojnie światowej cesarz stracił swoją pozycję przywódcy zarówno politycznego jak i religijnego. Droga do świątyni wiedzie przez otaczający ją piękny las, który tłumi odgłosy miasta. Tutejsze drzewa zostały zasadzone podczas budowy świątyni. Pochodzą z całej Japonii i były darem dla cesarza od jego poddanych. W trakcie spaceru przejdziemy przez ogromną bramę torii, która jest stałym elementem każdej świątyni shinto.
Następnie udamy się do najbardziej znanego nie tylko Japończykom, ale także turystom miejsca w Tokio czyli na skrzyżowanie Shibuya, usytuowanego w środku miasta. Tutejsza stacja kolei i metra jest jednym z największych węzłów komunikacyjnych w Tokio. Skrzyżowanie Shibuya otoczone jest przez wieżowce, na których umieszczono kolorowe neony oraz ogromne ekrany emitujące reklamy i wideoklipy, atakujące przechodniów ze wszystkich stron, a wokół kłębi się tłum zapracowanych Japończyków, od biznesmenów oraz uczniów w szkolnych mundurkach po modnie ubraną młodzież z fantazyjnymi fryzurami - wszyscy śpieszą się, aby przejść przez pasy, kiedy zapala się zielone światło.
Przed stacją kolejową stoi figurka psa - Hachiko – jest to zarazem najpopularniejsze w mieście miejsce spotkań. Historia wiernego psa Hachiko, który dzień po dniu czekał cierpliwie przed stacją na swego pana – również po jego śmierci – jest bardzo wzruszająca. W latach 80. nakręcono w Japonii na tej podstawie film, a w 2009 roku powstała jego hollywoodzka wersja z Richardem Gerem w roli właściciela psa.
Wieczorem nasza japońska przygoda rozpocznie się na dobre powitalną kolacją w japońskiej restauracji. Kuchnia japońska jest najzdrowsza i najbardziej zróżnicowana na świecie, z dużą ilością ryb i warzyw. Oferuje całą masę ciekawych dań, nie tylko znane wszystkim sushi. Podczas pobytu w Kraju Wschodzącego Słońca posiłki dostarczają wielu niezapomnianych wrażeń. W restauracjach potrawy często prezentowane są na zdjęciach a nawet w postaci plastikowych modeli dań, w naturalnych rozmiarach. Jest to więc doskonała okazja, aby rzucić się w ten nowy i ekscytujący świat japońskiej kuchni.
Prosimy mieć na uwadze, iż w zależności od godziny przylotu do Japonii program dnia może ulec zmianie. Tym samym nie ma pewności, że uda się dotrzeć tego dnia do wszystkich zaplanowanych miejsc, w tym skorzystać z kolacji powitalnej. Wszystkie zaplanowane punkty programu podczas pobytu w Tokio zostaną jednak zrealizowane w kolejnych dniach, a kolacja powitalna zostanie wtedy przeniesiona na inny dzień (najprawdopodobniej na dzień trzeci).
Dzisiejszą wycieczkę, która odbywa się metrem i pieszo, rozpoczynamy od wizyty w Asakusa, starej dzielnicy położonej w „dolnym mieście” nad rzeką Sumida. Zobaczymy tu Świątynię Sensoji i Bramę Kaminari (brama - Grzmot) z charakterystyczną, dużą czerwoną latarnią oraz poczujemy atmosferę starego, tradycyjnego Tokio. Do dziś zachowało się tutaj sporo starych, drewnianych domów, które ocalały ze zniszczeń II wojny światowej i nadal dobrze się trzymają. Warto zapuścić się w małe boczne uliczki wokół świątyni, gdzie niewielkie stragany z jedzeniem kuszą zarówno słodkimi, jak i słonymi przekąskami. Polecamy skosztować na przykład świeżo upieczonych senbei czyli słynnych japońskich krakersów ryżowych, które występują w wielu smakach i rozmiarach. Nigdzie nie dostanie się lepszych niż tutaj.
Jeśli ktoś ma ochotę wyposażyć swoją kuchnię w jakiś japoński gadżet, lub jeśli po prostu ma chciałby poznać Tokio z innej strony, koniecznie powinien wybrać się na położoną niedaleko świątyni ulicę Kappabashidori, gdzie znajdują się sklepy z akcesoriami kuchennymi. Można tu znaleźć praktycznie wszystko co jest potrzebne w kuchni: od garnków, pałeczek, przez japońską ceramikę, żeliwne imbryki do parzenia herbaty, niewiarygodnie ostre noże i dużo więcej.
Po zwiedzeni Asakusy udamy się na drugą stronę rzeki Sumida, aby zobaczyć najwyższy budynek Tokio, wieżę telewizyjną Skytree i podziwiać widok na gigantyczne, wielomilionowe miasto ze szczytu wieży.
Do dzielnicy Ginza jedziemy najstarszą linią metra w mieście Ginza Line, która ma prawie sto lat. Ginza oznacza „złotnik” i jest najbardziej ekskluzywną dzielnicą handlową Tokio. Wszystkie drogie i znane marki z Japonii i całego świata mają tutaj swoje sklepy lub butiki,. To jest japoński odpowiednik Piątej Alei w Nowym Jorku i Champs-Elysées w Paryżu. Przejdziemy pełną energii i stylu główną ulicą Ginzy, mijając osoby na zakupach i zabieganych biznesmenów. Ginza słynie z często niekonwencjonalnej architektury i sztuki budowalnej we wszystkich jej postaciach. Tutaj można znaleźć wszystko, od futurystycznych gigantycznych budynków po nudne biurowce, gdziekolwiek nie spojrzymy zobaczymy prawdziwą mieszankę stylów,. Istnieje wiele opinii na temat architektury i urbanistyki Tokio, ale jedno jest pewne: zwiedzanie ulic Tokio nie jest nudne.
Z Ginza przejdziemy pieszo do prawdziwej perły architektury - wielkiego centrum konferencyjnego Tokyo International Forum wybudowanego w 1996, którego duża stalowo-szklana konstrukcja przypomina kadłub długiej łodzi. Organizuje się tutaj konferencje, targi, koncerty i wystawy.
Dalej na naszej trasie znajdzie się park przy pałacu cesarskim, w którym mieszkają cesarz Akihito i cesarzowa Michiko wraz ze swoimi dwoma synami, córką i ich rodzinami.
Ten dzień został zarezerwowany na samodzielne zwiedzanie Tokio. Miasto dastarcza wiele możliwości, niezależnie od tego, czy preferujemy shopping, muzea czy raczej wolimy poddać się kulinarnym pokusom, których jest tu bez liku. W Tokio znajdziemy więcej restauracji z gwiazdkami Michelin niż w Paryżu i Londynie razem wziętych. Jednak również i małe, skromne miejsca oferują doznania kulinarne na najwyższym poziomie. W wielu restauracjach kupić można przystępne cenowo zestawy obiadowe, tak więc jest z czego wybierać.
Metrem można dostać się wszędzie łatwo i szybko, a nasz pilot chętnie pomoże i zaproponuje kilka pomysłów na udany dzień. W niedawno odwiedzanej przez nas okolicy Shibuya, mieści się dzielnica Harajuku, gdzie młodzi Japończycy zainspirowani japońskimi komiksami manga przychodzą na zakupy do butików np. na ulicy Takeshitadori, gdzie można kupić najbardziej dziwne ubrania. Całkiem blisko znajduje się ekskluzywna ulica handlowa Omotesando ze sklepami znanych marek zarówno z Japonii jak i tych z Europy.
W dzielnicy Roppongi, która kiedyś była najbardziej znana jako centrum nocnego życia miasta, dyskotek i barów sportowych, dziś znajduje się wiele muzeów sztuki współczesnej o międzynarodowej randze. A w dzielnicy Akihabara, „elektrycznym mieście”, rozlokowały się zarówno staromodne stragany z elektroniką jak i duże domy towarowe z elektroniką oraz sklepy z grami komputerowymi, mangą (komiksy) i anime (kreskówki), a także wszelkiego rodzaju kawiarnie.
W dniu dzisiejszym pojedziemy słynnym, szybkim jak błyskawica, japońskim pociągiem Shinkansen do Atami, gdzie przesiądziemy się do pociągu regionalnego, aby pojechać dalej do Shimody na półwyspie Izu. Po przyjeździe do Shimody, wyruszymy od razu na festiwal kwitnącej wiśni, aby obejrzeć te piękne drzewa. Na miejscu z pewnością będzie bardzo dużo ludzi, ale również sporo straganów z pamiątkami i pysznym jedzeniem. Z powodu cieplejszego klimatu w tej okolicy trzy różne rodzaje wiśni sakura zakwitają wcześniej od pozostałych wiśni w Japonii. Japończycy przybywają tu zatem tłumnie, by cieszyć się widokiem kwitnących drzew, co po japońsku ma swoją nazwę „hanami”, to znaczy „patrzenie na kwiaty”. Nieco wcześniej na wiosnę świętowano kwitnie „umo” czyli kwiatów moreli japońskiej zwanej także śliwą japońską. W „hanami” chodzi jednak przede wszystkim o radość z wiosennego przebudzenia, a na półwyspie Izu śliwy rosną obok drzew wiśni.
Wieczorem w hotelu zjemy wspólną kolację.
Shimoda to przyjemna nadmorska miejscowość na południowej części półwyspu Izu, która odegrała ważną rolę w historii Japonii. To tu w 1854 roku zacumowały „czarne statki” komandora Perriego i pierwsi cudzoziemscy marynarze zeszli na brzeg. Wydarzenie to oznaczało zarówno koniec izolacji Japonii tzw. sakoku, ponieważ kraj ten musiał otworzyć swoje porty dla handlu morskiego, jak i początek nawiązania stosunków dyplomatycznych między Stanami Zjednoczonymi a Japonią. Przyglądamy się bliżej miastu, spacerujemy wzdłuż kanału idylliczną „Perry Road” i odwiedzamy dwie świątynie Ryosenji i Chorakuji, w których podpisano pierwsze kontrakty handlowe z Amerykanami i Rosjanami.
Po powrocie do hotelu resztę dnia można przeznaczyć na odpoczynek i relaks. Mimo że na półwyspie Izu klimat jest cieplejszy, w lutym i na początku marca może jeszcze być chłodno. Proponujemy mimo wszystko wybrać się na spacer wzdłuż plaży, która rozciąga się tuż przy hotelu i wsłuchać się w szum fal Oceanu Spokojnego.
Wieczorem zapraszamy na wspólną kolację w hotelu.
Dzisiaj pożegnamy Shimodę oraz półwysep Izu i udamy się do Kioto. Najpierw regionalny pociąg zabierze nas do Odawary, gdzie przesiądziemy się do Shinkansena. Po dotarciu do Kioto tj. dawnego miasta cesarza, pojedziemy metrem do naszego hotelu. Będziemy mieszkać w samym centrum miasta. Po zameldowaniu się w hotelu, ruszymy na zwiedzanie. W Kioto znajduje się ponad 1600 świątyń buddyjskich i 270 świątyń shinto; pałac cesarski, dawna rezydencja szogunów twierdza Nijo, cesarskie wille, ogrody oraz wiele z najlepszych muzeów Japonii. Kioto jako jedyne z dużych japońskich miast zostało oszczędzone i nie było bombardowane w czasie II wojny światowej. Podobno właśnie ze względu na mieszczące się tam unikatowe skarby kultury. Niestety administracja miejska okazała mniej wrażliwości na wartości kulturalne i doprowadziła do zniknięcia rozległych, połączonych ze sobą dzielnic drewnianych domów. Nikt nie śmiał jednak tknąć licznych świątyń czy pięknych ogrodów.
Mimo to Kioto nadal posiada znacznie więcej starych drewnianych domów niż inne duże miasta w Japonii, a niektóre części miasta nadal mają charakter żywych skansenów. Szczególnie na obrzeżach miasta można poczuć się jak w dawnych czasach, kiedy piękno i estetyka były najważniejsze.
Zwiedzimy świątynię Fushimi Inari-taisha Shinto i udamy się na spacer po długiej arkadzie świątyni utworzonej z pomarańczowo-czerwonych bram torii, których tysiące ustawiono blisko siebie. Wiodą one do lasu porastającego zbocze świętej góry Inari, należącej również do światynii i z której rozpościera się widok na całe Kioto. Pomarańczowo-czerwone bramy pięknie kontrastują z otaczającym je zielonym lasem.
Po południu odwiedzamy również słynny targ Nishiki, gdzie można znaleźć niezliczone ilości japońskich specjałów w najlepszym wydaniu – od owoców i warzyw, przez ryby czy mięso, aż po przetwory i przekąski. Targ ten to nie tylko gwarancja różnorodnych wrażeń, lecz również okazja do spróbowania różnych smakołyków, którymi sprzedawcy chętnie częstują swoich klientów.
W dzielnicy Gion nad rzeką Kamo klimatyczne restauracje sąsiadują z tradycyjnymi, dyskretnymi herbaciarniami, w których pracują sławne japońskie gejsze. Jeśli będziemy mieć szczęście, zobaczymy, jak drepczą w swoich drogich kimonach, z pięknie upiętymi włosami.
300 km na zachód od Kioto leży Hiroszima. 6 czerwca 1945 roku Hiroszima została doszczętnie zniszczona, a 100 000 ludzi zginęło w wyniku eksplozji nuklearnej i choroby popromiennej. Świat usłyszał wtedy pierwszy raz o zrzuconej na miasto bombie atomowej. Do dzisiaj zachowano ruiny tylko jednego budynku z charakterystyczną kopułą na szczycie jako symbol ogromnych zniszczeń spowodowanych przez tę eksplozję.
Nieopodal znajduje się Park Pokoju, gdzie cały czas pali się ogień pokoju, będzie on się palił dopóty, dopóki na świecie będzie istniała broń atomowa. Odwiedzimy zarówno Park jak i Muzeum Pokoju, gdzie zobaczymy wstrząsające dokumenty obrazujące co dokładnie się tutaj wydarzyło.
Obecnie Hiroszima jest miastem w pełni odbudowanym, znacznie różniącym się od pozostałych japońskich miast. Ulice są tu przestronne i szerokie a układ miasta jest zaplanowany i przemyślany. W Hiroszimie zjemy obiad, a następnie popłyniemy statkiem, aby zobaczyć jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej fotografowanych symboli Japonii czyli dosłownie „pływającą” czerwoną bramę torii, która wyrasta z wody przy wyspie Miyajima. Piękna i jakże klasycznie japońska! Chociaż brama torii jest oczywiście dziełem człowieka, wpisuje się w otaczającą przyrodę tak, jakby stworzyła ją natura i została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zbudowana na wyspie świątynia jest poświęcona trzem córkom szintoistycznego boga mórz.
A ponieważ cała wyspa uznawana była za świętą zwykli ludzie nie mogli postawić nogi na wyspie. Dlatego przybywali tu łodziami przepływając pod bramą co pełniło rolę rytualnego oczyszczenia, a następnie po specjalnie zbudowanych pomostach mogli się dostać w pobliże głównej świątyni.
W północnej części miasta znajduje się słynny Złoty Pawilon. Piękna, pozłacana świątynia jest wierną kopią liczącego sobie ponad 500 lat budynku, który został podpalony przez psychicznie chorego mnicha w 1955. Pierwotnie cały ten teren był prywatną rezydencją szoguna Ashikaga Yoshimitsu. Zgodnie z testamentem szoguna, po jego śmierci posiadłość wraz ogrodami została przekształcona w świątynię Zen. Dwa górne piętra pawilonu pokryte są płatkami złota. Każde z pięter budowli reprezentuje inny styl architektoniczny. Pierwsze w stylu pałacowym, drugie przypomina rezydencje samurajów, z kolei trzecie zaprojektowano w stylu chińskim. Dach zwieńczony jest figurą feniksa. Sam Złoty Pawilon to unikalna budowla usytuowana pośrodku malowniczego stawu Kyōko-chi. Właśnie ten widok, lśniącego złotem pawilonu odbijającego się w gładkiej jak lustro wodzie, każdy zachowa w pamięci na długo.
W cesarskiej Japonii najwyższym dowódcą armii był szogun. W niektórych okresach historii był także najpotężniejszą osobą w państwie. Rola cesarza było mocno ograniczona i sprowadzała się raczej do funkcji symbolicznej. Ród szogunów Tokugawa wzniósł w 1603 roku zamek Nijo. Budynki w tej najlepiej w Japonii zachowanej twierdzy są zbudowane z najwyższym kunsztem. Budowali je najlepsi rzemieślnicy w kraju, a ozdabiali najwspanialsi artyści tamtych czasów. Słowicza podłoga jest doskonałym przykładem wyrafinowanego charakteru twierdzy. Podłoga skonstruowana jest w taki sposób, że wydaje specyficzny dźwięk skrzypienia, gdy się po niej chodzi, aby żaden skryty zabójca nie mógł zbliżyć się do szoguna nie będąc wcześniej usłyszanym. Zarówno snycerka jak i malowidła, zdobiące ściany i sufity mają wysoką wartość artystyczną.
Kontynuujemy naszą wyprawę, kierując się na zachodnie obrzeża miasta. Tam w pięknej dzielnicy Arashiyama tuż u podnóża gór zwiedzimy kolejny obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - świątynie Tenryu-ji, słynącą ze swojego wspaniałego ogrodu zen, założonego w 14 wieku. Świątynia, ukończona w 1339 roku, jest częścią znanej w całej Japonii buddyjskiej szkoły Rinzai. Następnie przejdziemy spacerem przez bambusowy las, wyjątkowo piękny i egzotyczny zarazem.
Wieczór zakończymy japońską kolacją w jednej ze znakomitych restauracji w Kioto. W menu znajduje się słynna wołowina wagyu o marmurkowej strukturze mięsa i tłuszczu, której jakość jest porównywalna do dobrze znanej wołowiny Kobe. Jest to wspaniałe kulinarne przeżycie, którego nie sposób zapomnieć – niesamowicie delikatne mięso, które samo rozpływa się w ustach.
Zanim udamy się na lotnisko mamy czas do własnej dyspozycji w Kioto.
Następnie pojedziemy na lotnisko Kansai skąd odlecimy do Polski.
Shinkansen
W Japonii korzystamy z kolei japońskich tj. sławnych pociągów Shinkansen, które od 1964 roku łączą Tokio z pozostałymi miastami (z coraz większą ich ilością). Osiągają maksymalnie prędkość 320 km/h, a rocznie w całym kraju przewożą ok. 300 milionów pasażerów. Składają się z maksymalnie 16 wagonów i mogą mieć aż 400 m długości. Kiedy pociąg Shinkansen jedzie po swoich specjalnych torach, nie ma zbyt wiele opóźnień – w 2012 roku średnie spóźnienie wynosiło marne 36 sekund . Pociągi te są wygodne, jest w nich dużo miejsca na nogi a siedzenia można przekręcać, tak by zawsze siedzieć w kierunku jazdy. Palenie jest zabronione, jednak w najnowszych pociągach znajdują się specjalne kabiny dla palaczy. Przeczytaj więcej http://english.jr-central.co.jp/about/
Informacja o cenie
- Cena wycieczki
-
Od 14 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów
- Dopłata do pokoju 1-osobowego
-
1 998 PLN
- Cena zawiera
-
- Opiekę polskiego pilota
- Przelot na trasie Warszawa - Tokio, Osaka - Warszawa w obie strony z przesiadką
- Transport z lotniska do hotelu w obie strony
- Transport bagażu z Tokio do Shimody / z Shimody do Kioto
- Wycieczki wymienione w programie
- Przejazd pociągami regionalnymi i shinkansenem z Tokio do Shimody /z Shimody do Kioto/ z Kioto do Hiroshimy
- Noclegi w 2-osobowym pokoju w hotelu (3 noclegi Tokio, 2 noclegi Shimoda, 3 noclegi Kioto)
- Wyżywienie: codziennie śniadania, 1 obiady (dzień 8), 4 kolacje (dzień 2,5,6,9)
- Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
- Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
- Cena nie zawiera
-
- Dopłaty do pokoju jednoosobowego
- Dodatkowych posiłków niewymienionych w programie
- Napojów do posiłków
- Wydatków indywidualnych
- Wszystkiego co nie zostało zawarte w „Cena zawiera"
Informacje praktyczne
Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.
Informacje o podróży
Bagaże
W trakcie pobytu korzystamy z japońskiego pociągu ekspresowego Shinkansen, w którym jest ograniczone miejsce na bagaż; dlatego bagaż przewozimy do kolejnego miejsca pobytu oddzielnie. Może to oznaczać, że bagaż będzie musiał być przewiziony dzień wcześniej. Warto więc zabrać ze sobą mniejszy plecak lub torbę, aby spakować najpotrzebniejsze rzeczy na okres, gdy nie będzie dostępu do bagażu głównego.
Liczba uczestników
Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.
Zakwaterowanie
W Tokio i Kioto będziemy korzystać z tzw. hoteli biznesowych. Są to czyste i zadbane hotele z małymi pokojami z łazienką i toaletą, w których jest telewizor i dostęp do internetu. Hotele, często trzygwiazdkowe, usytuowane są zwykle blisko stacji metra, co pomaga nam w trakcie tej podróży organizować wycieczki po mieście.
Niedostosowane dla osób z trudnościami z chodzeniem
Podróżując po Japonii korzystamy z komunikacji miejskiej, dlatego podczas wycieczek trzeba sporo chodzić. Dlatego nie polecamy tej podróży osobom z trudnościami z chodzeniem.
Więcej o Japonii
Więcej o Japonii dowiesz się tu: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/japonia
Poczytaj między innymi o klimacie, pogodzie, różnicy czasu, napiwkach. Sprawdź czy potrzebujesz wizy lub szczepionek.
Ogólne zasady podróży
Wymagania w zakresie sprawności fizycznej
Ubezpieczenie podróżne
Ubezpieczenie podróżne Allianz
Piloci Albatros Travel
Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane.
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.
Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.
Paszport
Podróż z małoletnimi
Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.
Miejsce w samolocie
Posiłki specjalne
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.
Miejsce w autokarze
Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.
Zastrzeżenia/zmiany
Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty.
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.
Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania.
Albatros Oceny gości
Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark