Japonia - święto kwitnącej wiśni

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Zobacz najpiękniejszy widok w Japonii – kwitnące drzewa wiśniowe na półwyspie Izu oraz najwieksze atrakcje Japonii

Dzięki szczególnym właściwościom klimatu na Półwyspu Izu drzewa wiśniowe zaczynają tutaj kwitnąć dużo wcześniej niż w innych częsciach kraju. Już od początku lutego odbywają się tu słynne festiwale Sakura, czyli święto kwitnącej wiśni. Uczestnicy naszej wycieczki będą również w nich uczestniczyć.
Podczas pobytu w Japonii odwiedzimy także Tokio - tętniącą życiem nowoczesną metropolię, zobaczymy ogród Hamarikyū, Kioto ze słynnym Złotym Pawilonem i dzielnicą gejsz Gion, odrodzoną jak feniks z popiołu Hiroshimę i wyspę świątyń Miyajima z "pływającą" bramą torii. Spróbujemy także japońskiej kuchni – m.in. nadzwyczaj świeżego sushi i kruchej wołowiny wagyu.
Podróżować będziemy tak jak Japończycy, korzystając z publicznych środków transportu: metra, tramwajów, pociągów regionalnych oraz szybkich shinkansenów.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Jen

Program wycieczki 10 dni
Dzień 1
Przelot z Warszawy do Nagoi
Dzień 2
Przylot do Nagoi w Japonii. Zamek w Nagoi oraz powitalna kolacja
Dzień 3
Shinkansenem do Tokio. Meiji Jingu (największa japońska świątynia shinto) i Shibuya
Dzień 4
Tokio – smak świeżego sushi, ogród Hamarikyu, rejs na wyspę Odaiba, Ginza i Akihabara
Dzień 5
Tokio. Pociągami Shinkansen i regionalnym do miasta Shimoda na półwyspie Izu. Święto kwitnącej wiśni „hanami”
Dzień 6
Shimoda. Zwiedzanie miasta oraz świątyń Ryosenji i Chorakuji. Kolacja
Dzień 7
Shimoda. Pociągiem regionalnym i shinkansenem do Kioto. Targ Nishiki i urocza dzielnica gejsz Gion
Dzień 8
Kioto. Całodzienna wycieczka do Hiroshimy i na wyspę-świątynię Miyajima ze słynną czerwoną bramą torii
Dzień 9
Kioto. Ogród Ryoan-ji, Złoty Pawilon, zamek Nijo, wizyta w ogrodzie zen i spacer po bambusowym lesie w Arashiyama. Kolacja z wołowiną wagyu w menu
Dzień 10
Autokarem do Osaki. Wylot do Warszawy

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
11 998,–
Warszawa
Brak miejsc
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot z Warszawy do Nagoi

Spotkamy się na lotnisku w Warszawie, skąd polecimy do Nagoi w Japonii.

Dzień 2
Przylot do Nagoi w Japonii. Zamek w Nagoi oraz powitalna kolacja
Zamek w Nagoi został zbudowany w 1612 roku

Nagoja jest jednym z największych miast Japonii. Ulokowały tu swoje fabryki największe marki przemysłowe, wśród nich Toyota. W ciągu kilku dni poprzedzających zakończenie II wojny światowej bombowce aliantów praktycznie zrównały to miasto z ziemią. Mimo że po wojnie pojawiły się w nim szerokie bulwary i wieżowce, nadal panuje tu swojska prowincjonalna atmosfera. Poza tym jest tu sporo ciekawych zabytków. Po obiedzie zwiedzimy słynny zamek w Nagoi. Został wzniesiony w 1612 roku jako część fortyfikacji obronnych na drodze Tokaido, które miały chronić rezydujący tu ród Owari – jeden z trzech klanów rodu Tokugawa – przed atakami z południa. W maju 1945 roku tylko niewielka część zamku uniknęła całkowitego zniszczenia. Udało się ochronić niektóre budynki wraz z drogocennymi dziełami sztuki, które są teraz prezentowane w odbudowanym zamku. Popołudniem zameldujemy się w hotelu, a wieczorem zjemy kolację w japońskiej restauracji.

Kuchnia japońska jest najzdrowsza i najbardziej zróżnicowana na świecie, z dużą ilością ryb i warzyw. Oferuje całą masę innych niż sushi ciekawych dań. Podczas podróżowania po Japonii już samo jedzenie dostarcza niezapomnianych wrażeń. W niektórych restauracjach znajdują się zdjęcia dań – ba, nawet ich plastikowe modele w naturalnych rozmiarach – jest więc sporo okazji, by popróbować nowości.

Dzień 3
Shinkansenem do Tokio. Meiji Jingu (największa japońska świątynia shinto) i Shibuya
Słynny pociąg Shinkansen

Do Tokio pojedziemy słynnym japońskim ekspresem, czyli pociągiem Shinkansen.

Z jego okien widać, jak gęsto zaludniona jest Japonia. Jeśli pogoda pozwoli, po lewej stronie zobaczymy świętą górę Fuji. 366 kilometrów do Tokio pokonamy w około półtorej godziny. Zanim wejdziemy do pociągu, będziemy mogli zaopatrzyć się w o-bento, czyli typowe japońskie drugie śniadanie. O-bento można dostać w wielu wersjach, ale najczęściej składa się z ryżu i różnych smacznych dodatków takich jak np. ryba, mięso, warzywa czy sałatki. Smaczne i niedrogie!  Żeby podróż pociągiem była jak najwygodniejsza, nasze bagaże zostaną rano zabrane bezpośrednio do Shimody. Przez następne dwa dni będziemy podróżować tylko z bagażem podręcznym.

Do Tokio dojedziemy przed południem. Miasto było kiedyś małą wioską rybacką. Dzisiaj jest jedną z największych i najnowocześniejszych metropolii świata. Składa się z wielu mniejszych dzielnic, z których każda ma swój niepowtarzalny urok i charakter.

Kolejny punkt naszego dzisiejszego programu to zwiedzanie największej japońskiej świątyni shinto Meiji Jingu, wybudowanej w 1920 roku jako symbol najwyższej politycznej i religijnej władzy cesarza. Dopiero po drugiej wojnie światowej cesarz stracił swoją pozycję przywódcy zarówno politycznego jak i religijnego. Droga do świątyni wiedzie przez otaczający ją piękny las, który tłumi odgłosy miasta. Tutejsze drzewa zostały zasadzone podczas  budowy świątyni. Pochodzą z całej Japonii i były darem dla cesarza od jego poddanych. W trakcie spaceru przejdziemy przez ogromną bramę torii, która jest stałym elementem każdej świątyni shinto.

Następnie udamy się do najbardziej znanego nie tylko Japończykom, ale także turystom miejsca w Tokio czyli na skrzyżowanie Shibuya, usytuowanego w środku miasta. Tutejsza stacja kolei i metra jest jednym z największych węzłów komunikacyjnych w Tokio. Skrzyżowanie Shibuya otoczone jest przez wieżowce, na których umieszczono kolorowe neony oraz ogromne ekrany emitujące reklamy i wideoklipy, atakujące przechodniów ze wszystkich stron, a wokół kłębi się tłum zapracowanych Japończyków, od biznesmenów oraz uczniów w szkolnych mundurkach po modnie ubraną młodzież z fantazyjnymi fryzurami - wszyscy śpieszą się, aby przejść przez pasy, kiedy zapala się zielone światło. 

Przed stacją kolejową stoi figurka psa - Hachiko – jest to zarazem najpopularniejsze w mieście miejsce spotkań. Historia wiernego psa Hachiko, który dzień po dniu czekał cierpliwie przed stacją na swego pana – również po jego śmierci – jest bardzo wzruszająca. W latach 80. nakręcono w Japonii na tej podstawie film, a w 2009 roku powstała jego hollywoodzka wersja z Richardem Gerem w roli właściciela psa.

Dzień 4
Tokio – smak świeżego sushi, ogród Hamarikyu, rejs na wyspę Odaiba, Ginza i Akihabara
Ogród Hamarikyu w centrum Tokio

Dzisiejszą wycieczkę, która głównie będzie odbywała się pieszo zaczniemy od wizyty na targu rybnym Tsukiji, niegdyś największym na świecie, na którym przez ponad 80 lat sprzedawano ryby restauracjom i mieszkańcom Tokio. Niestety to już historia, targ rybny przeniósł się z centralnej części miasta na obrzeża, ponieważ hale miały być wykorzystane na potrzeby Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Jednak miejsce to absolutnie warte jest odwiedzenia, a wiele sklepów i stoisk nadal jest czynnych i wciąż można tu kupić świeże sushi, które oczywiście my również spróbujemy.

Ze świata ryb udamy się na dalsze zwiedzanie Tokio, metropolii, w której na każdym rogu zobaczyć można imponującą architekturę: od futurystycznych wieżowców po monotonne bryły biurowców – gdzie nie spojrzeć mieszanina stylów. Zdania na temat architektury Tokio są podzielone, ale jedno jest pewne: spacer ulicami tego miasta na pewno nie będzie nudny.

W centrum Tokio odwiedzamy ogród Hamarikyū. Ogród znajduje się nad Zatoką Tokijską i zbudowany jest w tradycyjnym, japońskim stylu z herbaciarnią na środku małej wyspy. Tradycyjny styl wyraźnie kontrastuje z licznymi wieżowcami otaczającymi ogród. Z Hamarikyū płyniemy łodzią do popularnej dzielnicy handlowej Odaiba położonej na sztucznej wyspie w zatoce Tokio. Tutaj mamy czas wolny na zakupy i obiad.

Następnie kolejką wąskotorową pojedziemy do Ginzy, najbardziej ekskluzywnej dzielnicy handlowej, w której znajdziemy domy handlowe i sklepy wszystkich najdroższych światowych i japońskich marek. Jest to japoński odpowiednik Piątej Alei w Nowym Jorku czy Pól Elizejskich w Paryżu. Przejdziemy stylową i pełną energii  główną ulicą Ginzy, mijając nie tylko osoby robiące zakupy ale i zabieganych biznesmenów.

Na koniec odwiedzimy elektroniczne serce Tokio -  Akihabara. Manga i anime to japońskie słowa oznaczające rodzaj komiksu i filmu animowanego, a tokijska Akihabara jest światowym centrum mangi.

Dzień 5
Tokio. Pociągami Shinkansen i regionalnym do miasta Shimoda na półwyspie Izu. Święto kwitnącej wiśni „hanami”
Shimoda, półwysep Izu

Pojedziemy słynnym, szybkim jak błyskawica, japońskim pociągiem Shinkansen do Atami, gdzie przesiądziemy się do pociągu regionalnego, aby pojechać dalej do Shimody na półwyspie Izu. Po przyjeździe do Shimody, wyruszymy od razu na festiwal kwitnącej wiśni, aby obejrzeć te piękne drzewa. Na miejscu z pewnością będzie bardzo dużo ludzi, ale również sporo straganów z pamiątkami i pysznym jedzeniem. Z powodu cieplejszego klimatu w tej okolicy trzy różne rodzaje wiśni sakura zakwitają wcześniej od pozostałych wiśni w Japonii. Japończycy przybywają tu zatem tłumnie, by cieszyć się widokiem kwitnących drzew, co po japońsku ma swoją nazwę „hanami”, to znaczy podziwiać kwiaty. Kiedyś tradycja „hanami” bardziej związana była z kwiatami moreli japońskiej zwanej także śliwą japońską. W „hanami” chodzi jednak przede wszystkim o radość z wiosennego przebudzenia, a na półwyspie Izu śliwy rosną ramię w ramię z wiśniami.
Wieczorem w hotelu zjemy wspólną kolację.

Dzień 6
Shimoda. Zwiedzanie miasta oraz świątyń Ryosenji i Chorakuji. Kolacja
Wiśniowe drzewa

Shimoda to przyjemna nadmorska miejscowość na południowej części półwyspu Izu. Odegrała ważną rolę w historii. To tu w 1854 roku zacumowały „czarne statki” komandora Perriego. Tak zakończył się okres izolacji Japonii tzw. sakoku. Nawiązano również kontakty dyplomatyczne z USA. Od tej pory japońskie porty były już otwarte dla zagranicznych statków handlowych. Poznamy to miasto bliżej, a po obiedzie odwiedzimy dwie świątynie Ryosenji i Chorakuji, w których podpisano pierwsze kontrakty handlowe z Amerykanami i Rosjanami. Po powrocie do hotelu resztę dnia można przeznaczyć na odpoczynek. Mimo że na półwyspie Izu klimat jest cieplejszy, w lutym i na początku marca może nadal być chłodno. Proponujemy mimo wszystko wybrać się na spacer wzdłuż plaży tuż za hotelem. Dziewicza przyroda półwyspu Izu jest sama w sobie zachwycająca. Na północy rozciąga się widok na górę Fuji, a wokół słychać szum fal Oceanu Spokojnego. Wieczorem zapraszamy na wspólną kolację w hotelu.

Dzień 7
Shimoda. Pociągiem regionalnym i shinkansenem do Kioto. Targ Nishiki i urocza dzielnica gejsz Gion
Gejsza, Kioto

Dzisiaj pożegnamy Shimodę oraz półwysep Izu i udamy się do Kioto. Najpierw regionalny pociąg zabierze nas do Odawary, gdzie przesiądziemy się do Shinkansena. Po dotarciu do Kioto tj. dawnego miasta cesarza, pojedziemy metrem do naszego hotelu. Będziemy mieszkać w samym centrum miasta. Po zameldowaniu się w hotelu, ruszymy na zwiedzanie. W Kioto znajduje się ponad 1600 świątyń buddyjskich i  270 świątyń shinto; pałac cesarski, dawna rezydencja szogunów twierdza Nijo, cesarskie wille, ogrody oraz wiele z najlepszych muzeów Japonii. Kioto jako jedyne z dużych japońskich miast zostało oszczędzone i nie było bombardowane w czasie II wojny światowej. Podobno właśnie ze względu na mieszczące się tam unikatowe skarby kultury. Niestety administracja miejska okazała mniej wrażliwości na wartości kulturalne i doprowadziła do zniknięcia rozległych, połączonych ze sobą dzielnic drewnianych domów. Nikt nie śmiał jednak tknąć tysięcy świątyń czy pięknych ogrodów. Szczególnie na krańcach miasta można poczuć się jak w dawnych czasach, kiedy piękno i estetyka były w cenie.

Odwiedzimy słynną dzielnicę Gion, a po drodze wstąpimy również na targ Nishiki, gdzie można znaleźć niezliczone ilości japońskich specjałów w najlepszym wydaniu – od owoców, przez ryby czy mięso, aż po przetwory i przekąski. Targ ten to nie tylko gwarancja różnorodnych wrażeń, lecz również okazja do spróbowania różnych smaków. W dzielnicy Gion nastrojowe restauracje znajdują się tuż obok tradycyjnych, dyskretnych herbaciarni, w których pracują sławne japońskie gejsze. Jeśli będziemy mieć szczęście, zobaczymy, jak drepczą w swoich drogich kimonach, z pięknie upiętymi włosami.

 

Dzień 8
Kioto. Całodzienna wycieczka do Hiroshimy i na wyspę-świątynię Miyajima ze słynną czerwoną bramą torii
Brama tori, Hiroshima

300 km na zachód od Kioto leży Hiroszima. 6 czerwca 1945 roku Hiroszima została doszczętnie zniszczona, a 100 000 ludzi zginęło w wyniku eksplozji nuklearnej i choroby popromiennej. Świat usłyszał wtedy pierwszy raz o zrzuconej na miasto bombie atomowej. Do dzisiaj zachowano ruiny tylko jednego budynku z charakterystyczną kopułą na szczycie jako symbol ogromnych zniszczeń spowodowanych przez tę eksplozję.

Nieopodal znajduje się Park Pokoju, gdzie cały czas pali się ogień pokoju, będzie on się palił dopóty, dopóki na świecie będzie istniała broń atomowa. Odwiedzimy zarówno Park jak i Muzeum Pokoju, gdzie zobaczymy wstrząsające dokumenty obrazujące co dokładnie się tutaj wydarzyło. Obecnie Hiroszima jest miastem w pełni odbudowanym, jednak znacznie różniącym się od pozostałych japońskich miast. Ulice są tu przestronne i szerokie a układ miasta jest zaplanowany i przemyślany. W Hiroszimie zjemy obiad, a następnie popłyniemy statkiem, aby zobaczyć jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej fotografowanych symboli Japonii czyli dosłownie „pływającą” czerwoną bramę torii, która wyrasta z wody przy wyspie Miyajima. Piękna i jakże klasycznie japońska! Zbudowana na wyspie świątynia jest poświęcona trzem córkom szintoistycznego boga mórz. 

A ponieważ cała wyspa uznawana była za świętą zwykli ludzie nie mogli postawić nogi na wyspie. Dlatego przybywali tu łodziami przepływając pod bramą co pełniło rolę rytualnego oczyszczenia, a następnie po zbudowanych pomostach mogli się dostać w pobliże głównej świątyni. Do niedawna świątynia miała ogromny wypływ na życie mieszkańców wyspy, bowiem żeby zachować czystość sanktuarium nie można było tu ani umrzeć ani się urodzić.

Dzień 9
Kioto. Ogród Ryoan-ji, Złoty Pawilon, zamek Nijo, wizyta w ogrodzie zen i spacer po bambusowym lesie w Arashiyama. Kolacja z wołowiną wagyu w menu
Złoty Pawilon

W północnej części miasta znajduje się słynny Złoty Pawilon. Piękna, pozłacana świątynia jest wierną kopią liczącego sobie ponad 500 lat budynku, który został podpalony przez psychicznie chorego mnicha w 1955. Pierwotnie cały ten teren był prywatną rezydencją szoguna Ashikaga Yoshimitsu. Zgodnie z testamentem szoguna, po jego śmierci posiadłość wraz ogrodami została przekształcona w świątynię Zen. Dwa górne piętra pawilonu pokryte są płatkami złota. Każde z pięter budowli reprezentuje inny styl architektoniczny. Pierwsze w stylu pałacowym, drugie przypomina rezydencje samurajów, z kolei trzecie zaprojektowano w stylu chińskim. Dach zwieńczony jest figurą feniksa. Sam Złoty Pawilon to unikalna budowla usytuowana pośrodku malowniczego stawu Kyōko-chi. Właśnie ten widok, lśniącego złotem pawilonu odbijającego się w gładkiej jak lustro wodzie, każdy zachowa w pamięci na długo.

W cesarskiej Japonii najwyższym dowódcą armii był szogun. W niektórych okresach historii był także najpotężniejszą osobą w państwie. Rola cesarza było mocno ograniczona i sprowadzała się raczej do funkcji symbolicznej. Ród szogunów Tokugawa wzniósł w 1603 roku zamek Nijo. Budynki w tej najlepiej w Japonii zachowanej twierdzy są zbudowane z najwyższym kunsztem. Budowali je najlepsi rzemieślnicy w kraju, a ozdabiali najwspanialsi artyści tamtych czasów. Słowicza podłoga jest doskonałym przykładem wyrafinowanego charakteru twierdzy. Podłoga skonstruowana jest w taki sposób, że wydaje specyficzny dźwięk skrzypienia, gdy się po niej chodzi, aby żaden skryty zabójca nie mógł zbliżyć się do szoguna nie będąc wcześniej usłyszanym. Zarówno snycerka jak i malowidła, zdobiące ściany i sufity mają wysoką wartość artystyczną.

Kontynuujemy naszą wyprawę, kierując się na zachodnie obrzeża miasta. Tam w pięknej dzielnicy Arashiyama tuż u podnóża gór zwiedzimy kolejny obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - świątynie Tenryu-ji, słynącą ze swojego wspaniałego ogrodu zen, założonego w 14 wieku. Świątynia, ukończona w 1339 roku, jest częścią znanej w całej Japonii buddyjskiej szkoły Rinzai. Następnie przejdziemy spacerem przez bambusowy las, wyjątkowo piękny i egzotyczny zarazem.

Wieczór zakończymy japońską kolacją w jednej ze znakomitych restauracji w Kioto. W menu znajduje się słynna wołowina wagyu o marmurkowej strukturze mięsa i tłuszczu, której jakość jest porównywalna do dobrze znanej wołowiny Kobe. Jest to wspaniałe kulinarne przeżycie, którego nie sposób zapomnieć – niesamowicie delikatne mięso, które samo rozpływa się w ustach.

Dzień 10
Autokarem do Osaki. Wylot do Warszawy

Opuścimy hotel i pojedziemy na lotnisko, skąd wylecimy do Warszawy.

Shinkansen

W Japonii korzystamy z kolei japońskich tj. sławnych pociągów Shinkansen, które od 1964 roku łączą Tokio z pozostałymi miastami (z coraz większą ich ilością). Osiągają maksymalnie prędkość 320 km/h, a rocznie w całym kraju przewożą  ok. 300 milionów pasażerów.  Składają się z maksymalnie 16 wagonów i mogą mieć aż 400 m długości. Kiedy pociąg Shinkansen jedzie po swoich specjalnych torach, nie ma zbyt wiele opóźnień  – w 2012 roku średnie spóźnienie wynosiło marne 36 sekund . Pociągi te są wygodne, jest w nich dużo miejsca na nogi a siedzenia można przekręcać, tak by zawsze siedzieć w kierunku jazdy. Nie ma wagonu restauracyjnego, ale przekąski można kupić z wózka, który przewożony jest po pociągu. Palenie jest zabronione, jednak w najnowszych pociągach znajdują się specjalne kabiny dla palaczy. Przeczytaj więcej http://english.jr-central.co.jp/about/

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1 398 PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot na trasie Warszawa - Nagoja, Osaka - Warszawa w obie strony z przesiadką
 • Transport z lotniska do hotelu w obie strony
 • Transport bagażu z Nagoi do Shimody / z Shimody do Kioto
 • Wycieczki wymienione w programie
 • Przejazd pociągami regionalnymi i shinkansenem z Nagoi do Tokio/ z Tokio do Shimody /z Shimody do Kioto/ z Kioto do Hiroshimy
 • Noclegi w 2-osobowym pokoju w hotelu (1 nocleg Nagoja, 2 noclegi Tokio, 2 noclegi Shimoda, 3 noclegi Kioto)
 • Wyżywienie: codziennie śniadania, 2 obiady (dzień 4,8), 4 kolacje (dzień 2,5,6,9)
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera

 

 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Wizy
 • Dodatkowych posiłków niewymienionych w programie
 • Napojów do posiłków
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego co nie zostało zawarte w „Cena zawiera"

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaże

W trakcie pobytu korzystamy z japońskiego pociągu ekspresowego Shinkansen, w którym jest ograniczone miejsce na bagaż; dlatego bagaż przewozimy do kolejnego miejsca pobytu oddzielnie. Bagaż zostanie dla nas przetransportowany w drodze z Tokio do Kioto i z Kioto do Osaki. Jako że w drodze do Kagoshimy nie mamy możliwości zapewnienia równoległego transportu bagażu, polecamy zabranie małej walizki lub torby na trzy dni pobytu w Hiroshimie i Kagoshimie.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Zakwaterowanie

W Tokio i Kioto będziemy korzystać z tzw. hoteli biznesowych. Są to czyste i zadbane hotele z małymi pokojami z łazienką i toaletą, w których jest telewizor i dostęp do internetu. Hotele, często trzygwiazdkowe,  usytuowane są zwykle blisko stacji metra, co pomaga nam w trakcie tej podróży organizować wycieczki po mieście.

Niedostosowane dla osób z trudnościami z chodzeniem

Podróżując po Japonii korzystamy z komunikacji miejskiej, dlatego podczas wycieczek trzeba sporo chodzić. Dlatego nie polecamy tej podróży osobom z trudnościami z chodzeniem.

Więcej o Japonii

Więcej o Japonii dowiesz się tu: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/japonia

Poczytaj między innymi  o klimacie, pogodzie, różnicy czasu, napiwkach. Sprawdź czy potrzebujesz wizy lub szczepionek.

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki