Jezioro Garda i Włochy Północne

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Cudowna wycieczka nad Jezioro Garda połączona ze zwiedzaniem Wenecji, Werony i Tyrolu Południowego

AUTOKAREM

Wyjedź z biurem Albatros do jednego z najbardziej malowniczych miejsc w Europie – nad Jezioro Garda. Tutaj winnice i gaje oliwne rozciągają się na ogromnym terenie aż po chłodne wody jeziora, a wysokie góry spotykają się z zachwycającym Lago di Garda. Przemierzymy Jezioro Garda i jego okolice, odwiedzając między innymi przepiękne miasteczko Malcesine. 

W trakcie wycieczki odwiedzimy także niesamowitą Wenecję – miasto, w którym kanały wodne zastępują ulice. Będziemy też mieli przyjemność zobaczenia cudnego Tyrolu Południowego, gdzie udamy się do miejscowości uzdrowiskowej Merano i niewielkiego alpejskiego miasteczka Tirolo. Tutaj łączy się niemiecka i włoska kultura, tworząc niepowtarzalny krajobraz pełen niezapomnianych widoków. 

Romantyczna Werona – miasto Romea i Julii – także zasługuje na odwiedziny. Stare Miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a w szczególności ogromny, rzymski amfiteatr, sprawiają, że historia jest tu obecna wszędzie. Werona leży tuż przy regionie winnym Valpolicella, gdzie skosztujemy słynnego wina Amarone.  

W trakcie wycieczki zakwaterowani będziemy w hotelu w górskim miasteczku San Zeno di Montagna, które jest pięknie położone pomiędzy Jeziorem Garda a szczytem Monte Baldo.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Autokarem

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta EUR

Program wycieczki
Dzień 1 Wyjazd z Polski. Przyjazd do Innsbrucka. 
Dzień 2 Krótkie zwiedzanie Innsbrucka. Alpejska sielanka w Tyrolu Południowym: Merano i Tirolo. Przyjazd do San Zeno. 
Dzień 3 Przedpołudnie wolne. Piesza wycieczka po San Zeno i degustacja lokalnych przysmaków. 
Dzień 4 Zwiedzanie Werony i degustacja wina Amarone w Valpolicella. 
Dzień 5 Rejs po jeziorze Garda, czas wolny w Malcesine. 
Dzień 6 Wenecja. Rejs po Canal Grande i zwiedzanie miasta. 
Dzień 7 Dzień wolny.
Dzień 8 Wyjazd do Polski. 
Dzień 9 Przyjazd do Polski.

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
3 298,–
3 298,–
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wyjazd z Polski. Przyjazd do Innsbrucka. 

Droga z Warszawy przez Łódź i Katowice do Innsbrucka będzie wiodła przez Morawy w Republice Czeskiej ze stolicą w pełnym atrakcji turystycznych Brnie. Na północ od Brna ciągną się lasy, często przez wiele kilometrów. Z kolei południowa część regionu to malownicze przedgórze Alp, pełne wzniesień, na których rozsiane są liczne winnice. To stąd wywodzą się najlepsze wina morawskie, często wygrywające międzynarodowe konkursy o światowej renomie. Najsłynniejszy trunek to wino z wyhodowanego tutaj szczepu Palava.

Przemierzając Morawy nietrudno zauważyć dużą liczbę wspaniale zachowanych zamków. Dotyczy to zwłaszcza południowej części regionu, która historycznie granicząc z Austrią, pełniła między innymi funkcje obronne. 

Po przekroczeniu granicy czesko-austriackiej udamy się w kierunku Innsbrucka, po drodze mijając Salzburg. To alpejskie miasto kojarzone jest przede wszystkim ze swoim znamienitym mieszkańcem Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem. Miasto zachwyca piękną barokową zabudową Starego Miasta i górującą nad nim fortecą. Piękno Salzburga kryje się w jego zabytkowych pałacach, kościołach, muzeach, ogrodach oraz w jego niezwykłym krajobrazie naturalnym. Miejsca te przesiąknięte są i wielką historią i małymi historiami zwykłych ludzi. Salzburg w trakcie wojny został wielokrotnie zbombardowany, a podczas nalotów zniszczono blisko połowę wszystkich zabudowań miejskich. Na szczęście historyczna część miasta została niemal nietknięta.

Wieczorem dotrzemy do Innsbrucka. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 2
Krótkie zwiedzanie Innsbrucka. Alpejska sielanka w Tyrolu Południowym: Merano i Tirolo. Przyjazd do San Zeno. 
Merano w Tyrolu Południowym

Zanim wyruszymy w dalszą podróż do Włoch, poświęcimy kilka chwil na przyjrzenie się bliżej Innsbruckowi. Innsbruck to główne miasto Tyrolu, otoczone ze wszystkich stron Alpami - miejsce wydarzeń sportowych, pięknej architektury i Habsburgów. To jedno z tych miast, gdzie nowoczesność perfekcyjnie współgra z historią, a architektura z naturą. Ślady Habsburgów odnajdziemy w klimatycznej architekturze – Innsbruck jest pełen pięknych, starych budynków z kolorowymi, bogato zdobionymi fasadami. W tych dawnych domach szlacheckich obecnie funkcjonują drogie sklepy i eleganckie restauracje, a nad ulicami wiszą ozdobne dekoracje i szyldy. Każdy z domów jest inny, a jednocześnie wszystkie tworzą razem spójną wielobarwną kompozycję.

Następnie pojedziemy do Włoch, do ślicznej miejscowości uzdrowiskowej Merano. W ten sposób znajdziemy się w cudnym Tyrolu Południowym. Tam wjedziemy na płaskowyż, miniemy Merano i dotrzemy do miasteczka Tirolo lub Dorf Tirol, jak nazywane jest w języku niemieckim, drugim języku używanym w tym regionie. Pośrodku niezwykłej scenerii i niezapomnianych widoków, na wysokości 596 metrów znajdziemy się w prawdziwym alpejskim miasteczku, w którym niemiecka i włoska kultura alpejska łączą się ze sobą w doskonałej harmonii. Spacerując po miasteczku, poczujemy się jak w austriackim kurorcie narciarskim, gdy na moment zapomnimy o okolicznych sadach pełnych jabłoni. Zanim wyruszymy dalej do Merano będzie oczywiście czas, by nacieszyć się otoczeniem i widokiem na wspaniały zamek Castel Tirol. Podczas zjazdu z gór, chętni będą mogli wysiąść z autokaru i udać się z przewodnikiem na mały wyciąg krzesełkowy, którym można zjechać bezpośrednio do Merano. Osoby, które nie będą miały ochoty na przejażdżkę wyciągiem krzesełkowym, mogą pokonać tą trasę autokarem i spotkać się z grupą na miejscu w miasteczku. 

Miejscowość uzdrowiskowa Merano była scenerią dla wielu filmów o Tyrolu Południowym. To czarujące miasteczko jest niczym piękna oaza pośród wysokich szczytów górskich. Przed wyruszeniem w drogę powrotną przewidzieliśmy czas wolny, aby na własną rękę zjeść obiad i pospacerować po miasteczku. Można także wybrać się na zakupy w licznych sklepach, które kuszą swoją ofertą. 

W dalszej drodze przejedziemy obok Trydentu. Jeśli będzie czas, zatrzymamy się tam na kawę. W latach 1545-1596 w miejscowości tej odbywał się Sobór Trydencki kościoła katolickiego. Był on odpowiedzią kościoła katolickiego na reformację i postanowiono na nim, że tylko kościół może interpretować Biblię. Właśnie tutaj rozłam pomiędzy kościołem katolickim a nową luterańską wiarą protestancką stał się faktem. Po krótkiej przerwie w głównej siedzibie średniowiecznych biskupów skierujemy się ku naszemu hotelowi, do którego dotrzemy w godzinach wieczornych. 

Kolację zjemy w hotelu.

Dzień 3
Przedpołudnie wolne. Piesza wycieczka po San Zeno i degustacja lokalnych przysmaków. 
Górskie miasteczko San Zeno di Montagna

Po śniadaniu przewidujemy czas wolny. Natomiast po południu wybierzemy się na spacer po miasteczku. W trakcie spaceru odwiedzimy między innymi delikatesy Salumeria Lenotti. Skosztujemy tam kilku lokalnych przysmaków, takich jak sery i wędliny oraz poznamy szczegóły produkcji i przechowywania miejscowych kiełbas, z których słynie ten region.

Wieczorem kolacja w hotelu. 

Dzień 4
Zwiedzanie Werony i degustacja wina Amarone w Valpolicella. 
Widok na Weronę

Celem dzisiejszej wycieczki jest Werona – miasto gdzie rozegrała się najsłynniejsza na świecie historia miłosna. Dramat Szekspira o Romeo i Julii rozgrywający się w Weronie, zapewnił miastu dożywotnio ważne miejsce na literackiej mapie świata. W domu Julii (Casa di Giulietta ) w Weronie znajduje się nawet słynny balkon, gdzie dwoje kochanków wyznawało sobie miłość. Dzisiaj miejsce to odwiedzają zakochane pary, które zostawiają swoje wyznania miłości na kolorowych karteczkach. Werona słynie również z pięknego rzymskiego amfiteatru, gdzie latem wystawiane są pełne przepychu spektakle operowe. Miasto jest czarujące i łatwo się po nim poruszać. 

Miasto rozwija się nieprzerwanie od czasów rzymskich, a okres jego świetności przypada na XIII i XIV wiek i panowanie rodu Della Scala. W 2000 roku Werona została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To wyjątkowy przykład miasta, które rozwija się od dwóch tysięcy lat, a jednak udało się w nim zachować historyczny układ ulic, a nawet wkomponować stare budynki i mury obronne w plan nowoczesnej metropolii. Naszą wizytę zaczniemy od zwiedzania historycznej części miasta, a następnie będzie czas wolny na samodzielne odkrywanie miasta we własnym tempie. 

We Włoszech produkuje się wspaniałe wina, a nieopodal Werony znajduje się miejsce, w którym wytwarza się jeden z najsłynniejszych gatunków wina na świecie. Po południu wyruszymy do regionu winnego Valpolicella, gdzie powstaje znane wino Amarone. Odwiedzimy małą, rodzinną winnicę, w której dowiemy się, jak powstaje ten słynny trunek i oczywiście będziemy mieli okazję do degustacji wina w przepięknym otoczeniu winnicy.

Powrót do hotelu i kolacja.

Dzień 5
Rejs po jeziorze Garda, czas wolny w Malcesine. 
Marcesine nad jeziorem Garda

Lago di Garda, czyli jezioro Garda, od wielu lat przyciąga turystów z całego świata. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ widok na jezioro zapiera dech w piersiach. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc we Włoszech. Wyjedziemy z hotelu w kierunku jeziora. Po drodze zatrzymamy się w Bardolino, znanego z produkcji wina o tej samej nazwie. Stąd popłyniemy statkiem wzdłuż pięknego wybrzeża, a po kilkugodzinnym rejsie dotrzemy do czarującego miasteczka, Malcesine, słynącego z fantastycznego zamku i urzekającego portu. Będzie czas na poznanie miasta wraz z jego uroczymi zakątkami i małymi kafejkami. Osoby głodne wrażeń mogą wjechać kolejką linową na najwyższe miejsce góry Monte Baldo, królującej wysoko ponad błękitem jeziora (przejazd nie jest wliczony w cenę wycieczki, koszt biletu ok. 15 euro). 

Późnym popołudniem wrócimy do hotelu w San Zeno. Kolacja w hotelu.

Dzień 6
Wenecja. Rejs po Canal Grande i zwiedzanie miasta. 
Most Rialto na Canal Grande w Wenecji

Wycieczka do Wenecji jest dużym przeżyciem dla każdego. Miasto ma swój własny, niepowtarzalny czar. Wenecja została zbudowana na lagunie na piaszczystych wyspach i tysiącach pali. W okresie średniowiecza i wczesnego renesansu przeżywała swój rozkwit, a ogromne bogactwo, które przyniósł Wenecjanom handel ze wschodem i zachodem, stało się finansowym fundamentem dla budowy okazałych pałaców, które są obecnie wizytówką miasta. 

Na Tronchetto wsiądziemy do miejscowego Vaporetto, czyli tramwaju wodnego, który płynie wzdłuż Canale Grande - głównej arterii wodnej miasta. 

Po przybyciu na Plac Św. Marka udamy się pieszo na zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Następnie czas wolny na obiad i samodzielnie odkrywanie miasta. Nasz pilot pomoże w zorganizowaniu przejażdżki gondolą dla chętnych (niewliczone w cenę wycieczki). 

Po południu popłyniemy z powrotem na Tronchetto i pełni wrażeń wrócimy do hotelu na kolację. Jeśli ktoś będzie miał ochotę na aperitif, to tego dnia najlepszym wyborem będzie Bellini. Jest to drink, który powstał właśnie w Wenecji, przygotowywany z musu brzoskwiniowego i wina musującego Prosecco.

Dzień 7
Dzień wolny.
Wykwintna kuchnia Północnych Włoch

Ten dzień przeznaczony jest na własne przygody. Dobrym pomysłem będzie spacer po San Zeno lub wędrówka na szczyt Monte Baldo. Można też po prostu usiąść w hotelowym barze przy filiżance kawy i dobrej książce. 

Miłośnikom przyrody polecamy wycieczkę na górę Monte Baldo, która jest również rezerwatem przyrody. Przy odrobinie szczęścia można tu zobaczyć dzikie storczyki, choć należy pamiętać, że ich zrywanie jest surowo zabronione. Ze szczytu góry można się rozkoszować fantastycznym widokiem na jezioro Garda. Przy dobrej widoczności na północnym wschodzie można nawet dostrzec ostre wierzchołki Dolomitów. Na zboczach góry wypasa się latem krowy i owce, a w okolicy można także spróbować lokalnych serów. 

Osoby, które mają ochotę lepiej poznać okolice jeziora Garda, mogą wybrać się taksówką do któregoś z pobliskich miasteczek, na przykład Garda lub popłynąć statkiem do jednej z miejscowości po drugiej stronie jeziora. Każdemu kto wróci na obiad do San Zeno polecamy doskonałą restaurację „Trattoria Kus”, polecaną między innymi we włoskim przewodniku Slow Food. 

Wieczorem pożegnalna kolacja w hotelu.

Dzień 8
Wyjazd do Polski. 

Po śniadaniu wyjedziemy w drogę powrotną, w kierunku Polski.

Opuścimy Włochy i wjedziemy na teren Austrii. Miniemy Graz, drugie pod względem wielkości miasto w Austrii. Posiada ono przepiękne i świetnie zachowane Stare Miasto z epoki Habsburgów. W Grazu znajduje się największa na świecie zachowana w nienaruszonym stanie zbrojownia. Kolekcja liczy ponad 32 000 eksponatów wystawionych na czterech ogromnych piętrach. Warte zobaczenia jest także wzgórze zamkowe. Oprócz charakterystycznej wieży zegarowej znajdziemy tam m.in. piękny widok na stare miasto oraz pozostałości po Zamku Schlossberg.

Następnie przejedziemy w pobliże Wiednia, wywodzącego się od celtyckiej osady, jaka miała znajdować się na tym obszarze w V wieku przed naszą erą. W XII wieku n.e. Wiedeń uzyskał prawa miejskie. Miasto rozkwitło pod panowaniem księcia Rudolfa IV Założyciela. W 1515 roku w mieście spotkali się król Polski Zygmunt Stary, król Czech i Węgier Władysław Jagiellończyk oraz cesarz Maksymilian Habsburg. Wiek XVII jest dla miasta czasem upadku – wojny z Turcją i zarazy znacznie ograniczyły populację i znaczenie stolicy Austrii. Z kolei wiek XVIII nazywany jest „złotym wiekiem Wiednia” - rozwój handlu, przemysłu, budownictwa sprawił, że miasto wyrosło na prawdziwą metropolię. Po upadku monarchii Wiedeń zyskał status stolicy republiki austriackiej, a po tzw. anschlussie Austrii miasto weszło w skład III Rzeszy. Po zakończeniu II wojny światowej Wiedeń stał się stolicą Austrii.

Dzień 9
Przyjazd do Polski.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 3 298,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

798 PLN

Wybór miejsc w autokarze

Wybierz miejsce autobusowe wygodne dla Ciebie:   

 • Miejsca 1-8 i 23-30 cena: 50 PLN/os   
 • Miejsca 9-22 cena: 30 PLN/os   

Skontaktuj się z nami, aby zarezerwować miejsce w autokarze.   
Jeśli rezygnujesz z wyboru miejsca, zostanie ono przypisane w dniu wyjazdu. 

Trasa

Wyjazd z Warszawy autokarem przez Łódź i Katowice

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota   
 • Przejazdy autokarem zgodnie z programem   
 • Zakwaterowanie: 1 nocleg w pokojach dwuosobowych w hotelu 3* w Innsbrucku oraz 6 noclegów w hotelu 3* w pokojach dwuosobowych w San Zeno we Włoszech  
 • Wyżywienie: 7 śniadań i 6 obiadokolacji  
 • Rejs po Jeziorze Garda 
 • Rejs po Canal Grande w Wenecji 
 • Degustację wina w Valpolicella 
 • Wycieczki i bilety wstępów zgodnie z programem   
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW 
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego   
 • Wydatków indywidualnych   
 • Napojów do posiłków   
 • Napiwków dla kierowców   
 • Wszystkiego, co nie jest zawarte w „Cena zawiera” 

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Klimat

Wiosną i jesienią poranki oraz wieczory mogą być chłodne i mogą występować opady deszczu. Warto więc zabrać bluzę i lekką kurtkę. Jeśli chodzi o strój na wieczór do restauracji i podobnych miejsc, Włosi nie są szczególnie przywiązani do konwenansów. Pamiętaj, aby zabrać wygodne buty na piesze wycieczki po miastach. 

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 25 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej o Włoszech 

Tutaj dowiesz się więcej na temat Włoch: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/wlochy 
Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi pogody i klimatu, różnicy czasu, napiwków, wymogów wizowych i szczepień.

Miejsca i godziny zbiórki

Wyjazd

Rezerwując wycieczkę prosimy wpisać w polu "Uwagi" miejsce wsiadania do autokaru, wybierając miejscowość z listy poniżej. Prosimy o zwrócenie uwagi, że podane godziny są orientacyjne a dokładne zostaną podane w Dokumentach Podróży przed wyjazdem.

 • Warszawa 07:00
  Plac Defilad - parking dla autokarów od strony ul. Marszałkowskiej.
  Godzina zbiórki: 06:45, wyjazd z Warszawy: 07:00. 
 • Łódź 09:00
  Stacja paliw Shell Stryków na autostradzie A2 w kierunku Poznania.
  Godzina zbiórki: 08:45, wyjazd z Łodzi: 09:00.
 • Katowice 12:00
  Parking przy Silesia City Center, ul. Chorzowska 107, Katowice.
  Godzina zbiórki: 11:45, wyjazd z Katowic: 12:00.

Powrót

 • Katowice 1:00
 • Łódź 04:00
 • Warszawa 06:00
Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

21ITBUS02BPL2205