Kajaki dla każdego na Grenlandii

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Weź udział w kursie kajakowym na Grenlandii - kolebce tego sportu. Zobacz lądolód grenlandzki i popłyń w rejs wśród majestatycznych gór lodowych.

Od tysięcy lat Eskimosi pływają kajakami po wodach Grenlandii, czy jest więc lepsze miejsce na  kurs kajakowy niż właśnie Grenlandia?

W ciągu 2 dni na kursie dla początkujących IPP 2 nauczysz się podstawowych technik wiosłowania i ratownictwa. Spędzisz dużo czasu na wodzie pod fachowym okiem naszych certyfikowanych instruktorów, aby opanować wszystkie zagadnienia. Kurs daje możliwość uzyskania certyfikatu IPP 2, który jest wymagany w  zdecydowanej większości klubów kajakowych.

Miejscem naszego kursu jest Oqaatsut, najbardziej wysunięte na północ centrum kajakowe na Grenlandii, gdzie podczas pływania kajakami doświadczymy niezapomnianych widoków gór lodowych i magicznej natury w okolicach Oqaatsut. Po kursie czeka nas jeszcze rejs między majestatycznymi górami lodowymi w fiordzie  Ilulissat, wpisanym na listę UNESCO i wyprawa na lądolód grenlandzki w Kangerlussuaq.

Cena wycieczki obejmuje również wypożyczenie kamizelki ratunkowej, fartucha kajakowego, kombinezonu z pianki i wełnianej bielizny - wszystko najwyższej jakości. Nie jest konieczne posiadanie własnego sprzętu.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Przygoda życia

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta DKK/ISK

Program wycieczki
Dzień 1 Przelot z Warszawy do Kopenhagi. Zwiedzanie miasta, nocleg
Dzień 2 Przelot Kopenhaga - Kangerlussuaq - Ilulissat. Wyprawa do Sermermiut i wybór sprzętu kajakowego.
Dzień 3 Ilulissat - Oqaatsut. Kurs IPP2 część 1
Dzień 4 Kurs IPP2 część 2. Powrót do Ilulissat. Rejs wśród gór lodowych
Dzień 5 Ilulissat - Kangerlussuaq. Wycieczka na lądolód grenladzki i do punktu 660.
Dzień 6 Przelot Kangerlussuaq - Kopenhaga
Dzień 7 Przelot Kopenhaga - Warszawa

Hotele

H8 Oqaatsut

Hostel położony jest  w fantastycznym otoczeniu tuż nad morzem. Lokalizacja jest idealna niezależnie od tego, czy wybierasz  piesze wędrówki czy aktywności na morzu. Droga do Ilulissat zaczyna się bezpośrednio za hostelem, a przystań znajduje się tuż przed hostelem.

Hostel posiada prosty, rustykalny wystrój, a w restauracji serwowane są pyszne dania przygotowane ze świeżych lokalnych składników. Więc niezależnie od tego, czy zatrzymujesz się tu na kilka dni, czy tylko na jedną noc hostel daje możliwość pełnego cieszenia się pobytem w  Oqaatsut. Restauracja serwuje śniadania, obiady i kolacje.

Hostel oferuje wieloosobowe pokoje i możliwość zakupu dostępu do internetu.

Toalety są wspólne.

Polar Lodge

Polar Lodge to jeden z przytulnych, tradycyjnych hosteli w Kangerlussuaq. Znajdując się ok. 100 metrów od lotniska posiada widok na pas startowy. Położony jest w pobliżu małego centrum Kangerlussuaq, z lokalnym supermarketem.

To przyroda i dobre położenie miejsca noclegowego jest tym, co jest najważniejsze w  podróży na Grenlandię. Dlatego też zdecydowaliśmy się na miejsce zakwaterowania inne niż to, do czego nasi goście są przyzwyczajeni podczas wycieczek z Albatrosem. W zamian za to w hostelu panuje przytulna i swobodna atmosfera.

Pokoje dwuosobowe są bardzo małe i prosto wyposażone. Znajdują się w nich w łóżka (w tym pościel, którą należy nałożyć), biurko, krzesło i mała szafa. Łazienka z toaletą dostępne są na korytarzu. 

Hostel Polar Lodge składa się z 2 długich domów. W każdym z nich znajduje się wspólna jadalnia i salon, który jest doskonałym miejscem na wspólne śniadania.

Lunch
Podczas lunchu proponujemy degustację pysznych, lokalnych przysmaków z domowym pieczywem, dostarczane przez miejscowych handlarzy Kangerlussuaq. W wybrane dni zapakujemy rano nasze pakiety lunchowe i zabierzemy je na wycieczkę, w inne dni będziemy spożywać je wspólnie w hostelu.

Restauracja Roklubben

Wszystkie wieczorne posiłki spożywać będziemy w najlepszej restauracji Kangerlussuaq - Roklubben. Szef kuchni i pracownicy restauracji powitają nas w urokliwych i przytulnych wnętrzach. Skosztujemy niepowtarzalnych dań opartych na najlepszych grenlandzkich składnikach. Wśród specjalności będą halibut, wół piżmowy, renifery i przegrzebki. Oczywiście będzie również możliwość skosztowania bardziej charakterystycznych dań regionalnych, takich jak carpaccio z wieloryba i mattak (skóra wieloryba).

Hotel Hvide Falk

Hotel położony w centrum miasta, z fantastycznymi widokami na zatokę Disko i fiordy. Znakomita restauracja serwuje dania oparte na świeżych grenlandzkich składnikach. Proponowana kuchnia tajsko-grenlandzka przygotowywana jest przez szefa kuchni z Tajlandii. Z hotelowego baru obserwować można wspaniały widok dryfujących czy też zamarzniętych gór lodowych.

Pokoje są jasne i przytulne, z prysznicem i toaletą, TV, telefonem i łączem internetowym (za opłatą).

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot z Warszawy do Kopenhagi. Zwiedzanie miasta, nocleg

Po przylocie z Warszawy do Kopenhagi udamy się do hotelu, położonego dla Państwa wygody tuż przy lotnisku. Zostawimy nasze bagaże i udamy się na wspólny spacer po mieście.
Zaczniemy od Placu Ratuszowego, na którym znajduje się Smocza Fontanna ozdobiona miedzianymi figurami byka i smoka oraz Ratusz, gdzie w centrum fasady nad głównym wejściem umiejscowiono złoconą figurę biskupa Absalona oraz herb miasta, czyli trzy wieże, a pod nimi fala, słońce i księżyc. Tuż obok Placu Ratuszowego stoi pomnik Hansa Christiana Andersena autorstwa Henry’ego Luckowa Nielsena. Pisarz zwrócony jest twarzą w stronę jego ukochanych Ogrodów Tivoli.  

Od Placu Ratuszowego odchodzi jedna z najdłuższych ulic handlowych w Europie, Strøget. Udamy się na kilometrowy spacer mijając liczne sklepy, restauracje i ulicznych artystów. Docieramy do Nowego Portu, czyli Nyhavn. To właśnie stąd pochodzi jeden z najbardziej kojarzonych z Kopenhagą obrazków – kolorowe budynki, port i żaglówki. Tutaj przewidzieliśmy czas wolny. Można go wykorzystać na  1-godzinny rejs po kanałach (dodatkowo płatny), podczas którego zobaczymy wiele atrakcji miasta zlokalizowanych przy brzegu, jak np. renesansowy budynek dawnej giełdy wybudowany w latach 1619-1640, czy Copenhagen Opera House, czyli jeden z najnowocześniejszych budynków opery na świecie. Przepłyniemy pod mostami wokół wyspy, na której znajduje się dawny królewski zamek Christiansborg. Dotrzemy do pomnika Małej Syrenki, a następnie wąskimi kanałami do dzielnicy Christianshavn.  Inną propozycją może być wizyta w ogrodach Tivoli (wstęp płatny).

Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 2
Przelot Kopenhaga - Kangerlussuaq - Ilulissat. Wyprawa do Sermermiut i wybór sprzętu kajakowego.
Kościół Syjonu w Ilulissat

Po porannym wykwaterowaniu z hotelu czeka nas lot z Kopenhagi do Kangerlussuaq, a następnie do Ilulissat, aby na koniec dotrzeć do naszego hotelu Hvide Falk, położonego w centrum miasta, z fantastycznymi widokami na zatokę Disko i fiordy. Zanim przyjrzymy się bliżej miastu, wyruszymy do Sermermiut, opuszczonej osady Eskimosów, gdzie dobierzemy odpowiedni dla nas sprzęt kajakowy. Sermermiut oznacza „miejsce ludzi lodowca”, znajdują się tu pozostałości osad ludzkich osadzonych w charakterystycznych „ kraterach”. Przez ponad 4000 lat osiedlały się na tym obszarze różne grupy rdzennych ludów obszarów arktycznych, m in. Inuici. W szczytowym momencie w Sermermiut mieszkało ponad 250 Inuitów, a ostatni z nich opuścili osadę około roku 1850.
Następnie udamy się do hotelu na powitalny obiad.

Dzień 3
Ilulissat - Oqaatsut. Kurs IPP2 część 1
Urocza wioska Oqaatsut

Dzień zaczniemy od śniadania. Następnie zabierzemy sprzęt, który przygotowaliśmy dzień wcześniej i łodzią popłyniemy do Oqaatsut. Tutaj zameldujemy się w hostelu H8 Explorer, który jest prostym, ale przytulnym budynkiem z własną restauracją, oferującą smaczne dania kuchni grenlandzkiej – będzie to baza na czas naszego kursu.

Pierwszy dzień kursu kajakowego potrwa od godziny około 10:00 do około 18:00. W trakcie dnia uczestnicy będą mieć przerwę, podczas której przewodnik zabierze kursantów na spacer po wiosce. Samo Oqaatsut jest piękną, małą osadą, położoną 20 kilometrów na północ od Ilulissat, liczącą jedynie 25 mieszkańców. Osada znana jest również jako Rodebay, była znanym w XVIII wieku miejscem handlowym dla holenderskich wielorybników. Poczujemy ducha historii tego miejsca przechadzając się między starymi domami i stojąc na masywnych skałach, gdzie w przeszłości wyciągano upolowane wieloryby. Podczas spaceru po tej odizolowanej miejscowości dowiemy się więcej o codziennym życiu w Oqaatsut oraz o historii i kulturze tego obszaru.

Po zwiedzaniu zjemy obiad w restauracji H8, pięknie położonej z dala od zgiełku dnia codziennego.

Dzień 4
Kurs IPP2 część 2. Powrót do Ilulissat. Rejs wśród gór lodowych
Kurs kajakowy kończy się uzyskaniem certyfikatu IPP2

Dzisiejszy dzień zaczniemy dość wcześnie i ok. 08:00 jesteśmy już w kajakach przechodząc do ostatniego etapu kursu, aby uzyskać poziom IPP2. Po zakończeniu kursu, który będzie na bieżąco oceniany przez instruktorów otrzymasz certyfikat, honorowany w większości miejsc na świecie. Dzięki temu będziesz mógł wypożyczyć kajak w każdym miejscu, a znając podstawy ratownictwa uratować siebie lub kogoś innego  będącego w zagrożeniu w wodzie. Dodatkowo uzyskasz wiedzę jak bezpiecznie przemieszczać się na wodzie. Poznasz także bardzo dokładnie budowę kajaku i cały osprzęt potrzebny do uprawiania tego sportu. Mamy też  nadzieję, że wrócisz na kolejny kurs, aby dalej poszerzać swoją wiedzę.

Po kolacji wsiądziemy na łódź i popłyniemy w rejs pośród majestatycznych gór lodowych fiordu Ilulissat, a następnie zakwaterujemy się hotelu. Instruktor zadba o zarejestrowanie wszystkich kursantów w systemie IPP, a Ty w ciągu dwóch tygodni otrzymasz kartę, którą wyślemy na podany przez Ciebie adres.

Dzień 5
Ilulissat - Kangerlussuaq. Wycieczka na lądolód grenladzki i do punktu 660.
Pustynia lodowa widziana z punktu 660

Po śniadaniu udamy się na lotnisko w Ilulissat. Polecimy liniami Air Greenland do Kangerlussuaq i tym razem miasto poznamy lepiej, nie tylko z płyty lotniska, jak to miało miejsce kilka dni wcześniej.  Zameldujemy się w Polar Lodge lub Old Camp, a następnie wyruszymy  na wycieczkę na lądolód grenlandzki. To wspaniałe i niepowtarzalne przeżycie poruszać się po tej lodowej pustyni i poczuć lodowate zimno od sięgającego w głąb ziemi lodu.

Trasa w kierunku lądolodu biegnie wzdłuż długiej doliny Sandflugtsdal z równie długą rzeką, która powstała z roztopów i wręcz kipi mętną, turkusową i mlecznobiałą wodą. Na początku miniemy prowizoryczne pole golfowe Kangerlussuaq, potem niewielki las iglasty, a następnie charakterystyczną i rozpoznawalną około 400-metrową stożkową górę Sukkertoppen ( głowa cukru).

Podróż przebiega wśród wciąż zmieniających się, oszałamiająco pięknych krajobrazów jezior, bujnych górskich wrzosowisk i gęstych zarośli wierzb, które momentami przechodzą w obszary jałowych wydm i gór pozbawionych roślinności. Jak na standardy grenlandzkie są to tereny porośnięte bujną roślinnością.
Kilka kilometrów od masywnego lodowca Russel - najbardziej wysuniętego bastionu lądolodu, , skręcamy w głąb i kierujemy się do Point 660. Bardzo niewiele miejsc na Grenlandii oferuje tak fenomenalny widok na rozciągającą się wokół lodową pustynię jak punkt 660, położony tuż przy skraju lodowca. Stąd jest najłatwiejszy dostęp do grenlandzkiego lądolodu, który pokrywa 80% wyspy.

Lądolód jest niezwykłą naturalną formacją, która powstawała przez miliony lat, podczas gromadzenia się warstw śniegu, lodu, gazów, pyłu i wody. Chociaż krajobraz jawi nam się jako zamarznięta, jednolita masa, która pozostaje niezmienna to jednak jej ogromna waga pcha lód z niewyobrażalną siłą na zewnątrz w kierunku morza, co można zaobserwować płynąc wzdłuż wybrzeża Grenlandii. W drodze do i z powrotem będziemy poruszać się samochodami terenowymi 4x4

Po wycieczce udamy się do renomowanej restauracji Roklubben. Tutaj zjemy ostatnią wspólną kolację z widokiem na jezioro Fergusson. Wspaniałe otoczenie, aby zakończyć naszą niezwykłą podróż!

Dzień 6
Przelot Kangerlussuaq - Kopenhaga
Lotnisko Kangerlussuaq

Dziś po śniadaniu udamy się na lotnisko skąd polecimy do Kopenhagi. Żegnamy Grenlandię lecz wspaniałe wspomnienia i certyfikat kajakowy zostaną z nami na całe życie!
Po przylocie zakwaterujemy się ponownie w hotelu przy lotnisku.

Dzień 7
Przelot Kopenhaga - Warszawa

Po wykwaterowaniu z hotelu udamy się na lotnisko skąd wylecimy do Warszawy.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1.898,–

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przeloty rejsowe w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Kopenhaga – Kangerlussuaq – Ilulissat – Kangerlussuaq – Kopenhaga – Warszawa
 • Certyfikat kajakarski  IPP2 po ukończeniu kursu
 • Spacer po mieście Ilulissat
 • Piesza wędrówka do Sermermiut
 • Spotkanie informacyjne
 • Wypożyczenie kajaka i sprzętu / odzieży
 • Materiały edukacyjny
 • Transport na miejscu
 • 2 noce w hotelu Hvide Falk w pokojach dwuosobowym z własnym prysznicem i toaletą
 • 1 noc w hostelu H8
 • 1 noc w Polar Lodge lub Old Camp
 • 2 noce w hotelu w Kopenhadze
 • 2 posiłki dziennie na Grenlandii + 2 śniadania w Kopenhadze
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Wydatków indywidualnych    
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków
 • Wszystkiego, co nie jest zawarte w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników  przy tej wycieczce to 10 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Bagaż

Warto zabrać ze sobą wodoodporny plecak.  Na czas kursu będzie można wypożyczyć wodoodporne torby i pokrowce na telefony komórkowe.

W Air Greenland można bezpłatnie odprawić więcej niż jedną sztukę bagażu, o ile razem bagaże ważą mniej niż 20 kg. Dlatego możliwe jest np. przywiezienie na kurs własnego wiosła.

Odzież

Podróżować będziemy wczesnym latem, kiedy temperatura wynosi około 10 stopni. Dlatego ważne jest, aby zabrać dobrą odzież termiczną i ubierać się warstwowo. Podczas wszystkich spacerów należy mieć również wygodne buty turystyczne.

Cena wycieczki obejmuje wypożyczenie kapoka, fartucha kajakowego, kombinezonu z pianki i wełnianej bielizny - wszystko najwyższej jakości. Nie jest konieczne posiadanie własnego sprzętu.

Oczekiwania wobec uczestników kursu

Ten wyjazd jest wyjazdem kursowym. Oznacza to, że oczekujemy od uczestników więcej niż podczas zwykłej wycieczki turystycznej. To rodzaj ekspedycji, która na pewno zapewni Ci niezapomniane wrażenia!
W ramach przygotowań do wyjazdu udostępnimy materiały do przeczytania.

Wymagania dla uczestników

Kurs kajakowy IPP2 nie wymaga specjalnie dobrej kondycji czy sprawności fizycznej. Natomiast wycieczka na pewno nie nadaje się dla osób z trudnościami w poruszaniu się.

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki