Kanał Panamski - rejs z Kalifornii na Florydę

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Popłyń w rejs przez Kanał Panamski, od Los Angeles do słonecznej Florydy, na pokładzie statku Carnival Miracle

Nasza podróż rozpocznie się w Los Angeles. Popłyniemy przez Kanał Panamski statkiem Carnival Miracle, wzdłuż wybrzeży Ameryki Północnej i Środkowej po wodach Oceanu Spokojnego oraz Atlantyckiego. Podziwiając piękne krajobrazy wpłyniemy do portów w Gwatemali, Kolumbii i Kostaryki.
Głównym celem naszej podróży jest jedno z największych osiągnięć ludzkości - Kanał Panamski o długości 80 km.
W trakcie rejsu proponujemy pakiet wycieczek fakultatywnych (płatnych dodatkowo), podczas których zobaczymy zabytki wpisane na listę UNESCO w Cartagenie i Granadzie, zwiedzimy Panama City  czy popłyniemy łodzią po rzece Tarcoles.
Nasza wielka podróż zakończy się na słonecznej Florydzie, w dzielnicy Art Deco na South Beach. 

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Rejsy wycieczkowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Balboa (w Panamie), Dolar amerykański, Peso kolumbijskie (w Meksyku), Colon (w Kostaryce), Quetzal (w Gwatemali), Peso (w Kolumbii)

Program wycieczki
Dzień 1 Przelot na trasie Warszawa – Los Angeles, Kalifornia
Dzień 2 Los Angeles – San Diego i wypłynięcie w rejs
Dzień 3–5 Rejs statkiem
Dzień 6 Huatulco, Meksyk. Odpoczynek na Riwierze Meksykańskiej
Dzień 7 Puerto Quetzal, Gwatemala. Fakultatywna wycieczka do zabytkowego miasta Antigua, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
Dzień 8 Czas na odpoczynek na pokładzie – płyniemy w kierunku Panamy
Dzień 9 Puntarenas, Kostaryka. Wycieczka fakultatywna na plantację kawy
Dzień 10 Czas na odpoczynek na pokładzie – płyniemy w kierunku Panamy
Dzień 11 Przeprawa Kanałem Panamskim
Dzień 12 Cartagena, Kolumbia. Możliwość zwiedzania miasta, wycieczka do starego miasta wpisanego na listę zabytków UNESCO oraz twierdzy San Felipe
Dzień 13–14 Rejs statkiem
Dzień 15 Lauderdale – Miami, Floryda, USA. Powrót do domu
Dzień 16 Powrót do Warszawy

Zdjęcia

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot na trasie Warszawa – Los Angeles, Kalifornia

Z Warszawy polecimy do Los Angeles. Po przylocie udamy się do hotelu na odpoczynek po podróży.

Dzień 2
Los Angeles – San Diego i wypłynięcie w rejs Wyjście z portu ok. godz. 16:00
Hollywood

Po śniadaniu, które zjemy w hotelu, opuścimy metropolię Los Angeles i autokarem udamy się wzdłuż wybrzeża w kierunku południowym, do portu San Diego, w którym oczekuje na nas statek. Po formalnościach związanych z zaokrętowaniem wypłyniemy na Ocean Spokojny, odpłyniemy od brzegów USA obierając kurs na wybrzeża Meksyku.

Uwaga! Los Angeles i San Diego dzieli dystans ok. 200 km

Dzień 3–5
Rejs statkiem

Kilka dni na morzu, to doskonały sposób na rozpoczęcie rejsu. W trakcie podróży w kierunku Meksyku proponujemy wypoczynek na leżakach, cieszyć się widokami, poczytać książkę lub skorzystać z bogatej oferty rozrywkowej. Na statku jest 10 restauracji z urozmaiconym menu i 6 barów. Na pokładzie znajduje się również biblioteka z grami planszowymi, teatr, kasyno, fitness i spa, w którym można skorzystać z różnych zabiegów (zamówienia i płatności bezpośrednio na statku). Pilot na bieżąco będzie informował o ofercie statku, zorganizuje rozrywkę i spotkania informacyjne dla gości Albatros Travel.

Dzień 6
Huatulco, Meksyk. Odpoczynek na Riwierze Meksykańskiej Przybicie do portu 9:00, wyjście z portu godz. 15:00

Santa Cruz Huatulco jest największym miastem położonym na przepięknym wybrzeżu Huatulco. Wybrzeże tworzy niewielkie zatoczki, przy których położone są luksusowe ośrodki wczasowe, przyciągające zamożne i sławne postacie na odpoczynek od nużącej codzienności. Huatulco wyróżnia się spośród innych destynacji turystycznych Meksyku głównie tym, że dość trudno dostać się tutaj samolotem. Dzięki temu masowa turystyka nigdy tutaj nie zagościła, w przeciwieństwie do innych obszarów Meksyku. Mimo to, nie ma tutaj miejsca na nudę. Największą atrakcją jest wybrzeże z wieloma zatoczkami, na których znajdziesz ponad 30 bajecznych plaż. Wiele z nich to nadal miejsca dziewicze z doskonałymi warunkami do snorkelingu. Woda jest tak czysta, że ryby i rafy widać jak na dłoni.  Huatulco położone jest w tzw. strefie ekologicznej, dzięki czemu na dużej części tego obszaru nie jest dozwolona dalsza zabudowa, a ścieki zbiera się i nie wpuszcza do zatoki. Spędź dzień na plaży lub wybierz się na krótką wycieczkę statkiem, którą możesz zamówić i opłacić na pokładzie. Pilot oczywiście pomoże zamówić wycieczkę.

Dzień 7
Puerto Quetzal, Gwatemala. Fakultatywna wycieczka do zabytkowego miasta Antigua, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Przypłynięcie ok. 9:30, wyjście z portu ok. godz. 18:30

Przybijemy do portu Puerto Quetzal na gwatemalskim wybrzeżu Oceanu Spokojnego.

Na tej całodniowej wycieczce Albatros Travel, będziemy przemieszczać się w głąb lądu pośród pięknych urodzajnych krajobrazów, by osiągnąć nasz cel - Antigua (UNESCO), gdzie zachowała się charakterystyczna dla hiszpańskich miast kolonialnych architektura. Miasto ma niezwykły urok, a magia tego miejsca sprawia, że wciąż ma się wrażenie żywej historii.  Antigua została założona w 1572 r. i do 1773 r. pełniła funkcję stolicy prowincji. Położona jest na wysokości, ok. 1500 m n.p.m., w pięknym, ale groźnym, otoczeniu trzech aktywnych wulkanów. W kraterach wulkanicznych uprawia się najlepszą na świecie kawę, której można spróbować jednej z miejskich kawiarenek. Obok pysznej kawy miasto ma również dobrą renomę, jeśli chodzi o nauczanie języka hiszpańskiego - znajduje się tu blisko 60 szkół językowych, które przyciągają kursantów z całego świata. Pieszo przejdziemy brukowanymi uliczkami w kierunku głównego placu miasta, zobaczymy lokalny targ i fabrykę jadeitu, w której z tych rzadkich zielonych minerałów wykonuje się figurki i dekoracje. Na obiad zaplanowaliśmy dania lokalnej kuchni.  (Dzisiejsza wycieczka nie została ujęta w cenie podróży. Możliwe jest dokupienie oddzielnego pakietu wycieczkowego - więcej informacji znajduje się pod programem.)

Dzień 8
Czas na odpoczynek na pokładzie – płyniemy w kierunku Panamy
Dzień 9
Puntarenas, Kostaryka. Wycieczka fakultatywna na plantację kawy Przypływamy o godz.  7:00, wypływamy o godz. 19:00

Dzisiaj dopłyniemy do Kostaryki. Zejdziemy na brzeg w miejscowości Puntarenas w prowincji o tej samej nazwie. Miasto leży na cyplu o długości dziesięciu kilometrów, który rozciąga się na Oceanie Spokojnym. W XIX wieku było głównym portem Kostaryki. Stąd produkty takie jak kawa, owoce i inne produkty rolne były wysłane do miejsc położonych wzdłuż zachodniego wybrzeża kontynentu amerykańskiego. W Puntarenas znajduje się również promenada portowa. Teren wokół miasta charakteryzuje się wspaniałą przyrodą z wodospadami, rzekami, lasami deszczowymi i piaszczystymi plażami.

Zrobimy przerwę na kawę, bo kiedy mówimy Kostaryka, myślimy kawa! Odwiedzimy plantację kawy Espiritu Santo. Poznamy historię gospodarstwa, jego lokalizację i topografię. Wycieczka obejmuje również wizytę w tradycyjnym domu. 

Musimy oczywiście skosztować tutejszych specjałów podczas degustacji kawy. 

(Wycieczka nie została ujęta w cenie podróży. Możliwe jest dokupienie oddzielnego pakietu wycieczkowego - więcej informacji znajduje się pod programem).

Dzień 10
Czas na odpoczynek na pokładzie – płyniemy w kierunku Panamy

Na pokładzie znowu czas na odpoczynek – płyniemy w rejs w kierunku Panamy.

Dzień 11
Przeprawa Kanałem Panamskim

Dzisiaj odbędzie się kulminacyjny punkt programu: przeprawa Kanałem Panamskim, zbudowanym w  1914 roku.

Ten ambitny projekt, mający na celu stworzenie połączenia pomiędzy oceanami, był wielkim wyzwaniem nie tylko dla inżynierów. Projekt było również trudny finansowo i politycznie. Pomysł przekopu kanału powstał znacznie wcześniej, już w 1513 r., gdy hiszpański konkwistador Balboa odkrył panamskie wybrzeże Oceanu Spokojnego. Wraz z tym odkryciem kupcy, ale również rządy państw marzyły o stworzeniu przeprawy, by zamiast pokonywać 20 tys. km wokół Ameryki Południowej statki mogły pokonywać drogę między Oceanem Atlantyckim, a Spokojnym na skróty. Projekt zyskał poparcie wśród wielu, między innymi Benjamina Franklina czy filozofa Goethego. Budowę rozpoczęło francuskie konsorcjum La Société Internationale du Canal Interocéanique w roku 1880, a w kolejnych dwudziestu latach napotykało na wciąż nowe trudności techniczno-inżynieryjne, wielokrotne osuwanie się ziemi i epidemie malarii i żółtej febry, które odebrały życie blisko 22 tys. robotników. Francuzi w obliczu tych katastrof zdecydowali sprzedać prawa do projektu rządowi Stanów Zjednoczonych za kadencji prezydenta Theodore'a Roosevelta. Cena wyniosła 40 mln dolarów. Amerykanie przejęli budowę w 1904 r. W ich zakresie była budowa największej tamy i największych śluz i wrót. W tamtych czasach skala przedsięwzięcia była zupełnie niewyobrażalna. Ponadto, napotkano na problemy środowiskowe. Projekt realizowały ekipy wykonawców z wielu krajów, a wielu robotników straciło przy nim życie.

Oficjalne otwarcie Kanału Panamskiego nastąpiło 15 sierpnia 1914 r. Pierwszym statkiem, który przepłynął przez to wykonane ludzką ręką okno na świat był SS Ancon. Również dzisiaj obiekt ma ogromne znaczenie żeglugowe i handlowe, a zarządza nim w całości Panama. Ze względu na ruch nowoczesnych statków handlowych i kontenerowców kanał jest nadal poszerzany, modernizowany i rozbudowywany. Dzięki temu mogą się przez niego przeprawiać statki szersze niż typowe 32,2 m.

Dzień 12
Cartagena, Kolumbia. Możliwość zwiedzania miasta, wycieczka do starego miasta wpisanego na listę zabytków UNESCO oraz twierdzy San Felipe Przypływamy o godz. 8:00, odpływamy o godz. 17:00

Cartagenę założyli Hiszpanie w 1533 r. Miasto miało pełnić funkcje strategiczne w zakresie wywozu złota i kosztowności do Hiszpanii. Właśnie z tego powodu miasto było nawiedzane przez piratów i atakowane przez inne państwa. Hiszpanie zmuszeni do poprawy bezpieczeństwa, wybudowali szereg twierdz i potężny mur miejski. Dzisiaj przypłyniemy do Cartageny położonej na północnym wybrzeżu Kolumbii. Cartagena została założona w roku 1533 i jest dzisiaj jednym z najstarszych miast kolonialnych z epoki imperium hiszpańskiego. Jest ono również najpiękniejsze i najlepiej zachowane z pozostałych miast tamtego okresu hiszpańskiego panowania nad Ameryką Południową i Środkową. Port, fortece i zespół zabytkowy zostały w 1984 r. włączone na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wycieczka po Cartagenie odbędzie się zarówno autokarem, jak i pieszo. Rozpoczniemy zwiedzanie od postoju w forcie San Felipe de Barajas, jednej z lepiej zachowanych budowli wojennych Ameryki Łacińskiej. Budowę fortu rozpoczęto w 1536 r., a w późniejszych epokach fortecę wielokrotnie umacniano i rozbudowywano. Przejdziemy się wokół fortyfikacji, z których będzie można podziwiać piękną panoramę różnych fragmentów miasta. Cartagena kusiła złodziei. Stąd kolonialiści wysyłali przecież złoto, srebro i kamienie szlachetne do domu, do Hiszpanii. Fort miał dobre położenie - stanowił ochronę miasta przed napaścią z lądu oraz przed piratami od strony morza.

Kolejną atrakcją jest zwiedzanie zespołu zabytkowego miasta. Pomiędzy wąskimi uliczkami zachowane są śliczne prywatne domy kolonialne z drewnianymi balkonami ściana w ścianę z wielkimi budynkami administracji, w których niegdyś urzędował hiszpański zarządca. Mamy sporo czasu na podziwianie architektury kolonialnej i wczucie się w atmosferę ulic i pięknych placów. Przejdziemy obok katedry, która w 1577 r. stanęła w miejscu maleńkiego kościoła krytego trawą. Budynek katedry odwzorowuje bazyliki Andaluzji i Wysp Kanaryjskich. Po drodze przystaniemy koło pomnika Indianki Cataliny, której naga postać osłonięta jest jedynie przepaską biodrową, a włosy przyozdobione piórem. Indianka Catalina została porwana przez Hiszpanów, nauczona języka po to, by jako tłumacz służyć im w dalszym podboju Kolumbii.  Ze względu na tropikalny klimat będziemy się poruszać powoli, a ochłody poszukamy w kawiarenkach.

(Wycieczka nie została ujęta w cenie podróży. Możliwe jest dokupienie oddzielnego pakietu wycieczkowego - więcej informacji znajduje się pod programem.)

Dzień 13–14
Rejs statkiem

Jeszcze kilka ostatnich dni na morzu sprawi, że podróż ukończysz w prawdziwie klasycznym stylu. Czas możesz spędzić w swoim rytmie - odpoczywając przy basenie, ćwicząc na siłowni lub korzystając z licznych rozrywek oferowanych na pokładzie statku.

Wieczorami bawimy się, chodzimy do teatru lub spędzamy wieczór nad szklaneczką czegoś wytrawnego, wsłuchując się w rytm muzyki na żywo.

Dzień 15
Lauderdale – Miami, Floryda, USA. Powrót do domu

Czas na pożegnanie statku. Wyokrętowanie przebiega w spokojnym tempie. Po zejściu na ląd udamy się do autokaru, który przez Miami odwiezie nas na lotnisko międzynarodowe. Teraz nadszedł czas, aby pomyśleć o powrocie do domu.

Zanim jednak opuścimy ten kontynent, zobaczymy  Miami, by podziwiać architekturę art deco, promenadę nadmorską Ocean Drive, obleganą przez spacerujących turystów i miejscowych, pełną kawiarni i restauracji. Ostatnie spojrzenie na największe miasto Florydy, bo już czas wracać do domu.

Dzień 16
Powrót do Warszawy

Informacja o cenie

Dopłata do kabiny 1-osobowej

5 998,- PLN

Dopłata za podwyższenie standardu

Więcej informacji na temat standardu kabin znajduje się w punkcie Informacje praktyczne.

Kabina 2-osobowa

 • Dopłata do zewnętrznej kabiny 2-osobowej z oknem. Kategoria 6A: 998,- PLN od osoby
 • Dopłata do zewnętrznej kabiny 2-osobowej z balkonem. Kategoria 8B: 3 498,- PLN od osoby

Kabina 1-osobowa

 • Dopłata do zewnętrznej kabiny 1-osobowej z oknem. Kategoria 6A: 7 998,- PLN
 • Dopłata do zewnętrznej kabiny 1-osobowej z balkonem. Kategoria 8B: 12 498,- PLN
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa–Los Angeles i Miami–Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Transport zgodnie z programem
 • Spotkania informacyjne na statku i wykłady prowadzone przez pilota
 • Zwiedzanie Los Angeles
 • Zwiedzanie Miami
 • Zakwaterowanie (1 nocleg w Los Angeles w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem, 13 noclegów na statku pasażerskim Carnival Miracle w kabinie 2-osobowej (IA)
 • Napiwki na statku (ok 600zł na osobę)
 • Wyżywienie na statku 2 posiłki
 • Podatki portowe
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Pakietu wycieczkowego 1 498,- zł od osoby (San Juan del Sur, Puntarenas, Fuerte Amador, Cartagena)
 • Dopłaty do kabiny lub pokoju 1-osobowego, kabiny zewnętrznej z oknem lub balkonem
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców na lądzie i podczas wycieczek (łącznie ok. 10 USD). Goście zdecydowani na pakiet wycieczkowy powinni przygotować sumę 20 USD)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wizy do USA
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Godziny w harmonogramie rejsu

Harmonogram i plan rejsu zależny jest od armatora, który zastrzega sobie prawo do zmian godzin zawinięcia do portu. Zwykle nie dokonuje się zmian godzin przybicia do portu i wypłynięcia, jednak pojedyncze przesunięcia zdarzają się niemal na wszystkich wycieczkach, ze względu na warunki pogodowe.  W programie wycieczki zawsze jednak zamieszczamy harmonogram, ponieważ pozwala na oszacowanie czasu, jaki spędzimy na wodzie i na lądzie w czasie postoju. Niewątpliwie rejs statkiem jest ważną częścią całej wycieczki!

Jak wyglądają kabiny?

Statek oferuje różne kategorie kabin - od pięknych, przestronnych kabin wewnętrznych po kabiny typu suite z prywatnym balkonem. Wszystkie kabiny są wyposażone w dwa pojedyncze łóżka/jedno łóżko podwójne, łazienkę z toaletą i wygodną przestrzeń do siedzenia oraz przechowywania bagażu. Na wyposażeniu znajduje się również lodówka i suszarka do włosów. Jeśli chcesz zamówić większą kabinę typu suite, skontaktuj się z biurem Albatros Travel.

Kabina z balkonem

Kabina kategorii BD-BF. Kabina zewnętrzna z prywatnym balkonem, z oknem panoramicznym i  dwoma pojedynczymi łóżkami/jednym łóżkiem podwójnym. Kabina o powierzchni ok. 19 m2 (w tym balkon ok. 3 m2).

Kabina zewnętrzna

Kabina kategorii OE-OF. Kabina zewnętrzna z oknem, dwoma pojedynczymi łóżkami/jednym łóżkiem podwójnym. Powierzchnia ok. 13,5 m2.

Kabina wewnętrzna

Kabina kategorii IE-EF. Kabina wewnętrzna z dwoma pojedynczymi łóżkami/jednym łóżkiem podwójnym. Powierzchnia ok. 13,5 m2.

Bagaż

Jeśli chcesz zamknąć swoją walizkę, użyj tzw. zamka TSA. The Transportation Security Administration to służby przeprowadzające kontrolę bagażu przed lotem do, z i przez USA. Dysponują one „kluczem głównym”, którym mogą otworzyć zamek TSA. W przypadku zamknięcia walizki innym zamkiem służby zastrzegają sobie prawo do ich zerwania – dotyczy to również zamków wbudowanych w walizce. Blokady TSA można kupić w większości sklepów z walizkami i podobnych, i są one dostępne zarówno w postaci kłódek, jak i taśm zabezpieczających do walizek.

Dobrze jest zabrać ze sobą mniejszy plecak lub torbę na codzienne wycieczki i dni spędzone w podróży, podczas których swój bagaż główny często otrzymasz dopiero wieczorem. Nie ma potrzeby zabierania ręczników.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

 

Więcej informacji o podróży

Tutaj dowiesz się więcej na temat Stanów Zjednoczonych: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/ameryka-polnocna/usa

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi pogody i klimatu, różnicy czasu, napiwków, wymogów wizowych i szczepień.

Wycieczki – na pół dnia lub na cały dzień

Powszechnie praktykowane jest rozróżnienie na wycieczki trwające cały dzień lub pół dnia.  Niekoniecznie jednak dana wycieczka będzie trwała dokładnie pół dnia, czy cały dzień. Wycieczka na pół dnia zwykle odbywa się przed południem lub po południu i kończy się przed porą posiłku, więc najczęściej w porze obiadu lub kolacji będziemy już z powrotem na pokładzie statku.  Krótkie wycieczki trwają zazwyczaj 2-4 godziny. Wycieczki całodniowe trwają ok. 5-9 godzin, a w ich trakcie przewidziana jest pora na główny posiłek, który nie zawsze wliczony jest w cenę wycieczki.  Odpowiednie informacje znajdziesz w opisie wycieczki.

Przed wylotem

ESTA - zezwolenie na wjazd do USA

Od 11.11.2019 r obywatele polscy podróżujący do USA w celach turystycznych i biznesowych na okres do 90 dni nie są objęci obowiązkiem wizowym. Powinni jednak przed podróżą ubiegać się o autoryzację za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (ESTA). Proces rejestracji w systemie ESTA oraz ważne informacje znajdują się na stronie https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ 

Rejestracja w systemie ESTA to koszt 14 USD (płatne kartą kredytową) a standardowy czas oczekiwania na zatwierdzenie wniosku to 72 godziny.

Zgoda w systemie ESTA wydawana jest na dwa lata. W tym czasie można odwiedzać USA wielokrotnie, ale żaden pobyt nie może przekroczyć 90 dni. 

Podróżni z już otrzymaną wizą nie muszą ubiegać się o autoryzację ESTA i mogą dalej z niej korzystać. 
Zniesienie obowiązku wizowego do USA dla Polaków nie dotyczy wszystkich. Na mocy amerykańskich przepisów, nie mogą z niego korzystać osoby, które po 1 marca 2011 r. były w Iranie, Iraku, Jemenie, Korei Północnej Libii, Somalii, Sudanie lub Syrii. W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Formalności wizowe przy takiej procedurze mogą trwać kilka tygodni, należy więc zadbać o nie odpowiednio wcześniej.

Informacje na temat obowiązujących przepisów wjazdowych, Polacy oraz obywatele innych państw, uzyskają kontaktując się z Ambasadą USA w Polsce tel. +48 22 504 20 00 lub naszym biurem partnerskim 2 Ways www.wizaserwis.pl.

Każdy uczestnik wycieczki powinien we własnym zakresie zadbać o to, by posiadać wszystkie wymagane dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy

Sprzęt elektroniczny w bagażu podręcznym

Wymagania bezpieczeństwa podczas podróży do Stanów Zjednoczonych

Amerykańskie władze zaostrzyły wymogi bezpieczeństwa w zakresie lotów do USA. Wszelki sprzęt elektroniczny wnoszony w bagażu podręcznym na pokład samolotu (telefony komórkowe, tablety, iPady, laptopy itp.) należy na żądanie włączyć podczas kontroli bezpieczeństwa. Oznacza to, że musisz dopilnować, by bateria była w pełni naładowana po przybyciu na lotnisko.

Jeśli niemożliwe jest włączenie przyniesionego sprzętu, nie można go zabrać na pokład samolotu, lecz należy go pozostawić w punkcie kontroli bezpieczeństwa. Ta nowa zasada związana jest z obawą władz dotyczącą możliwości wykorzystania urządzeń elektronicznych do działań terrorystycznych.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej British Airways: http://www.britishairways.com/travel/flightops/public/en_no?p_faqid=5047&source=hp_disruption_banner

 

Z ręką na sercu

Informacje

Wycieczka zorganizowana jest tak, aby zapewnić jej uczestnikom jak najwięcej wrażeń zarówno w parkach narodowych, jak i wielkich miastach. Oznacza to, że w niektóre dni będziemy podróżować na dalekich dystansach – wynoszących czasami nawet 700 km. Po drodze będziemy się kilkukrotnie zatrzymywać, aby podziwiać krajobraz, co jest ciekawym sposobem zwiedzania USA „on the road”.

Zwykłe autokary turystyczne w USA są ogólnie rzecz biorąc wygodne. Chociaż często mają tylko jedno wejście – z przodu autokaru. Nie mają natomiast drzwi tylnych, które znamy z domu. Ponadto rzadko jest uchwyt na kubek na fotelu przed nami. Dlatego dobrze jest zabrać ze sobą wygodny plecak, który przyda się na rzeczy osobiste podczas wycieczek i przejazdów autokarem.

Amerykańska kultura dotycząca śniadań jest dość uproszczona w porównaniu z europejską. W większości standardowych hoteli w USA serwowane jest tzw. „continental breakfast”, składające się zazwyczaj z kawy/herbaty, soku i tostów z masłem i dżemem. Nierzadko w amerykańskich hotelach śniadanie serwowane jest tylko w formie zapakowanego prowiantu, ponieważ wiele osób traktuje je jako rozwiązanie „to go” – śniadanie na wynos, które można zjeść w drodze.

Amerykańskie zwyczaje dotyczące napiwków mogą szczególnie nam Skandynawom wydawać się dość uciążliwe. Aby ograniczyć dyskomfort podróżnych, przewodnik podróży zwykle proponuje zebranie napiwków od całej grupy i przekazuje je obsłudze podczas poszczególnych punktów programu.

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

USCOC02BPL