Kanał Panamski - rejs z Miami do San Francisco

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Popłyń w rejs przez Kanał Panamski, z Miami do San Francisco, na pokładzie statku Emerald Princess

Nowość

Nasza podróż rozpocznie się w Miami. Popłyniemy przez Kanał Panamski na pokładzie statku Esmerald Princess, wzdłuż wybrzeży Ameryki Środkowej i Północnej po wodach Oceanu Spokojnego oraz Atlantyckiego. Podziwiając piękne krajobrazy wpłyniemy do portów w Kolumbii, Panamie, Kostaryce, Nikaragui i Meksyku. 
Głównym celem naszej podróży jest jedno z największych osiągnięć ludzkości - Kanał Panamski o długości 80 km.
W trakcie rejsu proponujemy pakiet wycieczek fakultatywnych (płatnych dodatkowo), podczas których zobaczymy zabytki wpisane na listę UNESCO w Cartagenie i Granadzie, zwiedzimy Panama City. 
Nasza wielka podróż zakończy się w San Francisco. 
Dla Państwa wygody napiwki oraz pełne wyżywienie na statku są wliczone w cenę.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Rejsy wycieczkowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Dolar amerykański

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Miami
Dzień 2 Miami - Lauderdale. Wycieczka po mieście i wypłynięcie w rejs
Dzień 3–4 Rejs statkiem
Dzień 5 Cartagena, Kolumbia. Możliwość zwiedzania miasta, wycieczka do starego miasta wpisanego na listę zabytków UNESCO oraz twierdzy San Felipe
Dzień 6 Przeprawa Kanałem Panamskim
Dzień 7 San Juan del Sur, Nikaragua. Fakultatywna wycieczka do Granady - miasta wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO
Dzień 8 Na morzu
Dzień 9 Puntarenas, Kostaryka. Fakultatywna wycieczka łodzią do lasu namorzynowego na rzece Tarcoles
Dzień 10 San Juan del Sur, Nikaragua. Fakultatywna wycieczka do Granady - miasta wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO
Dzień 11–13 Czas na odpoczynek na pokładzie – płyniemy w kierunku Meksyku
Dzień 14 Cabo San Lucas, Meksyk. Wypoczynek na Rivierze Meksykańskiej i czas do własnej dyspozycji
Dzień 15–16 Rejs statkiem i rozrywka na pokładzie
Dzień 17 San Francisco, USA. Wycieczka po mieście. Most Golden Gate, wzgórza Twin Peaks i Fisherman's Wharf
Dzień 18 San Francisco, USA. Czas wolny. Wylot do Polski
Dzień 19 Przylot do Warszawy

Emerald Princess

Witamy na pokładzie statku Esmerald Princess

Każdego ranka będziemy budzić się w innym porcie otoczeni innymi krajobrazami. Statek posiada 1100 kabin z okanmi i balkonem. Na statku jest wiele atrakcji m.in. masaże gorącymi kamieniami w Lotus Spa, rozkoszuj się potrawami przygotowoanymi w restauracjach na statku. Wszystko to po to, by rejs był niezapomnianym przeżyciem.

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
15 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Miami

Z Warszawy polecimy do Miami. Po wylądowaniu na lotnisku, pojedziemy do hotelu.

Dzień 2
Miami - Lauderdale. Wycieczka po mieście i wypłynięcie w rejs Wypłynięcie 16:00

Udamy się na spacer po mieście, podczas którego będziemy podziwiać architekturę art deco, promenadę nadmorską Ocean Drive, obleganą przez spacerujących turystów i miejscowych, pełną kawiarni i restauracji. 
Następnie pojedziemy do portu, gdzie będzie czekał na nas statek. Po formalnościach związanych z zaokrętowaniem wypłyniemy na wody Oceanu Atlantyckiego obierając kurs na Kolumbię.

Dzień 3–4
Rejs statkiem
Ciesz się chwilą relaksu na pokładzie statku

Kilka dni na morzu, to doskonały sposób na rozpoczęcie rejsu. W trakcie podróży w kierunku Meksyku proponujemy wypoczynek na leżakach, cieszyć się widokami, poczytać książkę lub skorzystać z bogatej oferty rozrywkowej. Na statku jest 10 restauracji z urozmaiconym menu i 6 barów. Na pokładzie znajduje się również biblioteka z grami planszowymi, teatr, kasyno, fitness i spa, w którym można skorzystać z różnych zabiegów (zamówienia i płatności bezpośrednio na statku). Pilot na bieżąco będzie informował o ofercie statku, zorganizuje rozrywkę i spotkania informacyjne dla gości Albatros Travel.

Dzień 5
Cartagena, Kolumbia. Możliwość zwiedzania miasta, wycieczka do starego miasta wpisanego na listę zabytków UNESCO oraz twierdzy San Felipe Przypływamy ok. 07:00, odpływamy ok. 15:00
Zwiedzanie Cartageny, Kolumbia

Cartagenę założyli Hiszpanie w 1533 r. Miasto miało pełnić funkcje strategiczne w zakresie wywozu złota i kosztowności do Hiszpanii. Właśnie z tego powodu miasto było nawiedzane przez piratów i atakowane przez inne państwa. Hiszpanie zmuszeni do poprawy bezpieczeństwa, wybudowali szereg twierdz i potężny mur miejski. Dzisiaj przypłyniemy do Cartageny położonej na północnym wybrzeżu Kolumbii. Cartagena została założona w roku 1533 i jest dzisiaj jednym z najstarszych miast kolonialnych z epoki imperium hiszpańskiego. Jest ono również najpiękniejsze i najlepiej zachowane z pozostałych miast tamtego okresu hiszpańskiego panowania nad Ameryką Południową i Środkową. Port, fortece i zespół zabytkowy zostały w 1984 r. włączone na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wycieczka po Cartagenie odbędzie się zarówno autokarem, jak i pieszo. Rozpoczniemy zwiedzanie od postoju w forcie San Felipe de Barajas, jednej z lepiej zachowanych budowli wojennych Ameryki Łacińskiej. Budowę fortu rozpoczęto w 1536 r., a w późniejszych epokach fortecę wielokrotnie umacniano i rozbudowywano. Przejdziemy się wokół fortyfikacji, z których będzie można podziwiać piękną panoramę różnych fragmentów miasta. Cartagena kusiła złodziei. Stąd kolonialiści wysyłali przecież złoto, srebro i kamienie szlachetne do domu, do Hiszpanii. Fort miał dobre położenie - stanowił ochronę miasta przed napaścią z lądu oraz przed piratami od strony morza.

Kolejną atrakcją jest zwiedzanie zespołu zabytkowego miasta. Pomiędzy wąskimi uliczkami zachowane są śliczne prywatne domy kolonialne z drewnianymi balkonami ściana w ścianę z wielkimi budynkami administracji, w których niegdyś urzędował hiszpański zarządca. Mamy sporo czasu na podziwianie architektury kolonialnej i wczucie się w atmosferę ulic i pięknych placów. Przejdziemy obok katedry, która w 1577 r. stanęła w miejscu maleńkiego kościoła krytego trawą. Budynek katedry odwzorowuje bazyliki Andaluzji i Wysp Kanaryjskich. Po drodze przystaniemy koło pomnika Indianki Cataliny, której naga postać osłonięta jest jedynie przepaską biodrową, a włosy przyozdobione piórem. Indianka Catalina została porwana przez Hiszpanów, nauczona języka po to, by jako tłumacz służyć im w dalszym podboju Kolumbii.  Ze względu na tropikalny klimat będziemy się poruszać powoli, a ochłody poszukamy w kawiarenkach.
(Wycieczka nie została ujęta w cenie podróży. Możliwe jest dokupienie oddzielnego pakietu wycieczkowego - więcej informacji znajduje się pod programem.)

Dzień 6
Przeprawa Kanałem Panamskim Przeprawa od ok. 6:00 do 16:30

Dzisiaj odbędzie się kulminacyjny punkt programu: przeprawa Kanałem Panamskim, zbudowanym w  1914 roku.

Ten ambitny projekt, mający na celu stworzenie połączenia pomiędzy oceanami, był wielkim wyzwaniem nie tylko dla inżynierów. Projekt było również trudny finansowo i politycznie. Pomysł przekopu kanału powstał znacznie wcześniej, już w 1513 r., gdy hiszpański konkwistador Balboa odkrył panamskie wybrzeże Oceanu Spokojnego. Wraz z tym odkryciem kupcy, ale również rządy państw marzyły o stworzeniu przeprawy, by zamiast pokonywać 20 tys. km wokół Ameryki Południowej statki mogły pokonywać drogę między Oceanem Atlantyckim, a Spokojnym na skróty. Projekt zyskał poparcie wśród wielu, między innymi Benjamina Franklina czy filozofa Goethego. Budowę rozpoczęło francuskie konsorcjum La Société Internationale du Canal Interocéanique w roku 1880, a w kolejnych dwudziestu latach napotykało na wciąż nowe trudności techniczno-inżynieryjne, wielokrotne osuwanie się ziemi i epidemie malarii i żółtej febry, które odebrały życie blisko 22 tys. robotników. Francuzi w obliczu tych katastrof zdecydowali sprzedać prawa do projektu rządowi Stanów Zjednoczonych za kadencji prezydenta Theodore'a Roosevelta. Cena wyniosła 40 mln dolarów. Amerykanie przejęli budowę w 1904 r. W ich zakresie była budowa największej tamy i największych śluz i wrót. W tamtych czasach skala przedsięwzięcia była zupełnie niewyobrażalna. Ponadto, napotkano na problemy środowiskowe. Projekt realizowały ekipy wykonawców z wielu krajów, a wielu robotników straciło przy nim życie.
Oficjalne otwarcie Kanału Panamskiego nastąpiło 15 sierpnia 1914 r. Pierwszym statkiem, który przepłynął przez to wykonane ludzką ręką okno na świat był SS Ancon. Również dzisiaj obiekt ma ogromne znaczenie żeglugowe i handlowe, a zarządza nim w całości Panama. Ze względu na ruch nowoczesnych statków handlowych i kontenerowców kanał jest nadal poszerzany, modernizowany i rozbudowywany. Dzięki temu mogą się przez niego przeprawiać statki szersze niż typowe 32,2 m.

Dzień 7
San Juan del Sur, Nikaragua. Fakultatywna wycieczka do Granady - miasta wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO Przypływamy o godz. 7:00, wypływamy o godz. 18:00

Rano przybijemy do wybrzeży Panamy, Fuerte Amador. Port położony jest niedaleko Panama City, w mieście Balboa. Dzisiejsza wycieczka fakultatywna nastawiona jest na zwiedzanie miasta Panama.

Przejedziemy do starego miasta, serca stolicy. Zanim wyruszymy w kierunku sławnego kanału, poświęcimy czas na najciekawsze punkty w okolicy. Zwiedzimy muzeum Kanału Panamskiego, by dowiedzieć się więcej na temat jego budowy. Przed powrotem na statek obejrzymy jeszcze śluzy Miraflores.

(Wycieczka nie została ujęta w cenie podróży. Możliwe jest dokupienie oddzielnego pakietu wycieczkowego - więcej informacji znajduje się pod programem.)

Ważna uwaga - ze statku dotrzemy na ląd małymi łódkami, które przewożą pasażerów pomiędzy naszym statkiem pasażerskim a przystanią.

Dzień 8
Na morzu

Czas na odpoczynek na pokładzie – płyniemy w kierunku Kostaryki.

Dzień 9
Puntarenas, Kostaryka. Fakultatywna wycieczka łodzią do lasu namorzynowego na rzece Tarcoles Przypływamy ok. 07:00, odpływamy ok. 19:00

Rano przypłyniemy do Kostaryki, zejdziemy na ląd w Puntarenas - w prowincji o tej samej nazwie. Miasto położone jest na 10 km wąskim pasie wybrzeża pacyficznego. W XIX w. było najważniejszym portem Kostaryki, z którego wypływały statki z kawą, owocami i darami ziemi zebranymi w prowincji Puntarenas, a przeznaczeniem ich był zachodni brzeg Ameryki. W mieście panuje swobodna i przyjazna atmosfera, szczególnie widoczna na promenadzie nadmorskiej. Aglomerację otacza piękna przyroda, wodospady, rzeki, lasy deszczowe i bajkowe piaszczyste plaże.

Osoby, które wykupiły wycieczki fakultatywne, popłyną łodzią do ujścia rzeki Tarcoles, które porastają lasy namorzynowe, a w ich gąszczu kryje się bogactwo fauny. Przed wypłynięciem zaplanowaliśmy poczęstunek, napoje i owoce. Będziemy poruszać się zadaszoną łodzią z doskonałą widocznością w każdym kierunku. W lasach namorzynowych żyje ponad 250 gatunków ptaków, m. in. kolibry, rudziki czy zagrożone ary żółtoskrzydłe. Ten ostatni to duży ptak z rodziny papugowatych o niezwykle bogatym wyrazistym ubarwieniu. W rzece spotkać można kolonie krokodyli. Podobno niektóre mierzą nawet 7 m. Mamy nadzieję, że podczas wycieczki łodzią uda nam się wypatrzyć przynajmniej kilka legendarnych drapieżników.

Uwaga! Warto przygotować na tę wyprawę lekkie odzienie i zakryte obuwie, preparat odstraszający komary, krem przeciwsłoneczny i lornetkę.

(Wycieczka nie została ujęta w cenie podróży. Możliwe jest dokupienie oddzielnego pakietu wycieczkowego - więcej informacji znajduje się pod programem.)

Dzień 10
San Juan del Sur, Nikaragua. Fakultatywna wycieczka do Granady - miasta wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO Przypływamy ok. 07:00, odpływamy ok. 18:00

Nikaragua jest największym państwem Ameryki Środkowej. Przyroda tego kraju jest równie fantastyczna jak jego wspaniałe skarby kultury i bogata historia.

Do niedawna Nikaragua była kojarzona z wojną domową (partyzantka Contrast przeciwko sandinistom), która trawiła kraj w latach 70. i 80. Dzisiaj wojsko i partyzantkę zastąpiła turystyka. Podczas wycieczki czas będzie wypełniony atrakcjami - odwiedzimy kolonialną część Granady, której uroku nadają brukowane uliczki i bliskość wybrzeża jeziora Nikaragua.

Ulice miasta zdobi architektura kolonialna. Każdy jeden budynek pomalowany jest innym odcieniem pastelowych farb. Palmy wyrastają z posadzki wyłożonej czerwonymi płytkami, a w tle dominuje sylwetka wulkanu. W architekturze widać silny wpływ baroku i stylu mauretańskiego, który wywołuje wspomnienia Hiszpanii.

W drodze powrotnej zatrzymamy się na punkcie widokowym, z którego rozpościera się widok na wulkany Maderas i Concepcion.

(Wycieczka nie została ujęta w cenie podróży. Możliwe jest dokupienie oddzielnego pakietu wycieczkowego - więcej informacji znajduje się pod programem.)

Ważna uwaga - ze statku dotrzemy na ląd małymi łódkami, które przewożą pasażerów pomiędzy naszym statkiem pasażerskim, a przystanią.

Dzień 11–13
Czas na odpoczynek na pokładzie – płyniemy w kierunku Meksyku

Na trasie rejsu do Meksyku znowu będzie kilka dni na odpoczynek i czas na skorzystanie z licznych atrakcji statku. Grupa będzie pod opieką pilota, który również zadba o rozrywkę na statku.

Dzień 14
Cabo San Lucas, Meksyk. Wypoczynek na Rivierze Meksykańskiej i czas do własnej dyspozycji Przypływamy ok. 08:00, odpływamy ok. 17:00

Cabo San Lucas leży na południowym krańcu długiego półwyspu Baja California.Te spokojne wody Zatoki Kalifornijskiej dawnymi czasy gościły wiele statków handlowych, których załoga szukała schronienia przed wzburzonymi wodami wielkiego oceanu. Stanowiło to doskonałą okazję dla lokalnych piratów, którzy plądrowali statki i bogacili się zdobyczami. Dzisiaj odwiedzający to miejsce bogacą się widokami niezwykłej scenerii natury, złotych ścian klifów i krystalicznie czystej wody przyciągającej wędkarzy sportowych. W tym dniu możesz dowolnie zagospodarować swój czas.

Szybko odczujemy, że miasto emanuje specyficzną atmosferą, którą można chłonąć spacerując po jego zakątkach. Proponujemy zajść do zabytkowego centrum albo zajrzeć do kościółka Iglesia de San Lucas zbudowanego przez hiszpańskich misjonarzy w 1730 r. Ciekawa jest również trasa przez lokalny rynek, na którym rozłożone są wszelkiego rodzaju wyroby, od ceramiki po hamaki z pięknych tkanych i wyszywanych tkanin. Warto również odwiedzić osławiony miejscowy bar Cabo Wabo Cantina, prowadzony przez dawnego wokalistę zespołu hard rockowego Van Halen, Sammy’ego Hagara.

Ważna uwaga - ze statku dotrzemy na ląd małymi łódkami, które transportują gości pomiędzy statkiem pasażerskim, a przystanią.

Dzień 15–16
Rejs statkiem i rozrywka na pokładzie

Jeszcze kilka ostatnich dni na morzu sprawi, że podróż ukończysz w prawdziwie klasycznym stylu. Czas możesz spędzić w swoim rytmie - odpoczywać przy basenie, korzystać z teatru, kasyna, fitness lub spa, albo korzystać z innych rozrywek oferowanych na pokładzie statku.

Dzień 17
San Francisco, USA. Wycieczka po mieście. Most Golden Gate, wzgórza Twin Peaks i Fisherman's Wharf Przypływamy ok. 07:00

Czas pożegnać się ze statkiem wycieczkowym. Samo wymeldowanie jest stosunkowo spokojne, a po przejściu do autobusu wsiadamy do autobusu i zwiedzamy San Francisco, które kończy się w naszym hotelu.
Czas na pożegnanie statku. Wyokrętowanie przebiega w spokojnym tempie. Po zejściu na ląd udamy się do autokaru, którym pojedziemy do hotelu w San Francisco. 

San Francisco to typowe, pełne kontrastów, wielkie amerykańskie miasto. Luksusowe budynki i ekskluzywne sklepy sąsiadują bezpośrednio z ubogimi dzielnicami, ale ludzie z założenia żyją tu na luzie. W mieście zobaczymy charakterystyczne otwarte tramwaje, strome ulice oraz dominującą niską zabudowę i zaskakująco mały ruch na drogach. Pójdziemy do zatłoczonej dzielnicy Chinatown, która jest namiastką chińskiego portowego Szanghaju. Od miasta macierzystego różni ją przede wszystkim to, że w Chinatown udało się zachować atmosferę starego chińskiego miasta, którą tworzy mrowie malutkich sklepików oraz restauracji i gąszcz kolorowych szyldów zachęcających w alfabecie chińskim. 

Wycieczka po mieście będzie wiodła szlakiem nad zatoką przez Most Golden Gate. Obejrzymy z bliska Chinatown i sławną dzielnicę portową Fisherman’s Wharf, która przez wiele lat była ikoną San Francisco. Tu gromadzą się tłumy ludzi, kuglarze, artyści uliczni bawiący sztuką wszelkiego rodzaju. Wokół kuszą malutkie sklepiki z towarami z całego świata, ekskluzywne sklepy odzieżowe, warte odwiedzenia mikro muzea, kawiarenki i restauracje. Na wybrzeżu można wypatrzyć uszatki kalifornijskie - lub wytropić je po charakterystycznym szczekaniu.
Po zwiedzaniu miasta wrócimy do hotelu.

Dzień 18
San Francisco, USA. Czas wolny. Wylot do Polski

Pierwsza część dnia jest przeznaczona do własnej dyspozycji. 
Polecamy odwiedzić jedno z wielu muzeów w mieście, takie jak San Francisco Museum of Modern Art, które ma jedną z największych na świecie kolekcji sztuki współczesnej. Samo muzeum jest arcydziełem architektury.

Proponujemy odwiedzić California Academy of Sciences i Steinhart Aquarium, gdzie można odczuć trzęsienie ziemi, odbyć podróż w czasie aż miliard lat wstecz lub przyjrzeć się życiu na dnie oceanu. Można pojechać charakterystycznymi kolejkami linowymi, pójść na zakupy, warto także zobaczyć niezliczone uchatki kalifornijskie wygrzewające się na deskach mariny przy Pier 39.
Możliwości jest wiele a pilot pomoże w wyborze najlepszej dla każdego opcji. 

Pojedziemy na lotnisko w San Francisco i rozpoczynamy podróż powrotną do Polski.

Dzień 19
Przylot do Warszawy

Pakiet wycieczkowy

Dla gości Albatros Travels przygotowaliśmy pakiet wycieczkowy prowadzony przez polskiego pilota. Pakiet należy zakupić co najmniej 45 dni przed wylotem.

Pakiet wycieczkowy zawiera:

 • Cartagena. Półdniową wycieczkę dnia do kolonialnego miasta Cartagena i zwiedzanie zabytkowej zabudowy wpisanej na listę UNESCO
 • Fuerte Amador, Panama. Całodniową wycieczkę do Panamy i na śluzy Miraflores
 • Puntarenas. Wycieczka na plantację kawy (obiad w cenie)
 • San Juan del Sur. Całodniową wycieczkę do Granady, zabytku UNESCO

Cena: 1 298 PLN/osobę

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 15 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do kabiny 1-osobowej

7868zł

Dopłata do podwyższenia standardu kabiny 2-osobowej

Kabina 2-osobowa z oknem. Kategoria OC-OF: 1 948 PLN od osoby

Kabina 2-osobowa z balkonem. Kategoria BB-BF: 2 098 PLN od osoby

 

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa–San Francisco i Miami–Warszawa z przesiadką
 • Transport zgodnie z programem
 • Spotkania informacyjne na statku i wykłady prowadzone przez pilota
 • Zwiedzanie San Francisco
 • Zwiedzanie Miami
 • Zakwaterowanie:1 nocleg w San Francisco, 1 nocleg w Miami, 15 noclegów na statku pasażerskim Emerald Princess w kabinie 2-osobowej (IA)
 • Napiwki na statku (wartość ponad 850zł/osobę)
 • Pełne wyżywienie na statku
 • Podatki portowe
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Pakietu wycieczkowego 1 498,- zł od osoby (San Juan del Sur, Puntarenas, Fuerte Amador, Cartagena)
 • Dopłaty do kabiny lub pokoju 1-osobowego, kabiny zewnętrznej z oknem lub balkonem
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców na lądzie i podczas wycieczek (łącznie ok. 10 USD). Goście zdecydowani na pakiet wycieczkowy powinni przygotować sumę 20 USD)
 • Wydatków indywidualnych
 • Opłaty za wjazd do USA (ESTA)
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Godziny w harmonogramie rejsu

Harmonogram i plan rejsu zależny jest od armatora, który zastrzega sobie prawo do zmian godzin zawinięcia do portu. Zwykle nie dokonuje się zmian godzin przybicia do portu i wypłynięcia, jednak pojedyncze przesunięcia zdarzają się niemal na wszystkich wycieczkach, ze względu na warunki pogodowe.  W programie wycieczki zawsze jednak zamieszczamy harmonogram, ponieważ pozwala na oszacowanie czasu, jaki spędzimy na wodzie i na lądzie w czasie postoju. Niewątpliwie rejs statkiem jest ważną częścią całej wycieczki!

Bagaż

Jeśli chcesz zamknąć swoją walizkę, użyj tzw. zamka TSA. The Transportation Security Administration to służby przeprowadzające kontrolę bagażu przed lotem do, z i przez USA. Dysponują one „kluczem głównym”, którym mogą otworzyć zamek TSA. W przypadku zamknięcia walizki innym zamkiem służby zastrzegają sobie prawo do ich zerwania – dotyczy to również zamków wbudowanych w walizce. Blokady TSA można kupić w większości sklepów z walizkami i podobnych, i są one dostępne zarówno w postaci kłódek, jak i taśm zabezpieczających do walizek.

Dobrze jest zabrać ze sobą mniejszy plecak lub torbę na codzienne wycieczki i dni spędzone w podróży, podczas których swój bagaż główny często otrzymasz dopiero wieczorem. Nie ma potrzeby zabierania ręczników.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

 

Więcej informacji o podróży

Tutaj dowiesz się więcej na temat Stanów Zjednoczonych: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/ameryka-polnocna/usa

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi pogody i klimatu, różnicy czasu, napiwków, wymogów wizowych i szczepień.

Przed wylotem

Paszport

Obywatele polscy podróżujący do USA muszą  przed wyjazdem uzyskać wizę, wydawaną przez konsula Stanów Zjednoczonych. Dla dzieci należy dokonać tych samych formalności wizowych, co dla osoby dorosłej. Dziecko nie może podróżować na podstawie paszportu rodzica. W przypadku ubiegania się o wizę turystyczną należy przedłożyć następujące dokumenty:

formularz elektronicznego wniosku o wizę nieimigracyjną ważny paszport na podróż do Stanów Zjednoczonych z datą ważności przynajmniej sześć miesięcy ponad planowany pobyt w USA. Jeśli w paszporcie wymieniona jest więcej niż jedna osoba, wniosek musi złożyć każda osoba ubiegająca się o wizę, jedno (1) zdjęcie 2” x 2” (5 cm x 5 cm) wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, potwierdzenie umówienia się na rozmowę z urzędnikiem konsularnym dodatkowe zaświadczenia wskazane przez konsulat. Posiadanie wizy nie gwarantuje wjazdu do Stanów Zjednoczonych, ostateczną decyzję podejmuje urzędnik kontroli granicznej (Customs and Border Protection). Formalności wizowe mogą trwać kilka tygodni, należy więc zadbać o nie odpowiednio wcześniej.

Więcej informcji www.albatros.pl/usa/wiza

Sprzęt elektroniczny w bagażu podręcznym

Wymagania bezpieczeństwa podczas podróży do Stanów Zjednoczonych

Amerykańskie władze zaostrzyły wymogi bezpieczeństwa w zakresie lotów do USA. Wszelki sprzęt elektroniczny wnoszony w bagażu podręcznym na pokład samolotu (telefony komórkowe, tablety, iPady, laptopy itp.) należy na żądanie włączyć podczas kontroli bezpieczeństwa. Oznacza to, że musisz dopilnować, by bateria była w pełni naładowana po przybyciu na lotnisko.

Jeśli niemożliwe jest włączenie przyniesionego sprzętu, nie można go zabrać na pokład samolotu, lecz należy go pozostawić w punkcie kontroli bezpieczeństwa. Ta nowa zasada związana jest z obawą władz dotyczącą możliwości wykorzystania urządzeń elektronicznych do działań terrorystycznych.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej British Airways: http://www.britishairways.com/travel/flightops/public/en_no?p_faqid=5047&source=hp_disruption_banner

 

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

21USCOC02CPL2301