Kurs na Indochiny

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Poznamy życie mieszkańców dorzecza Mekongu od północnej Tajlandii aż po Laos. W Kambodży odwiedzimy Angkor Wat i pływające wioski przy Tonle Sap

NOWOŚĆ

W północnej Tajlandii zobaczymy plantacje opium, znajdujące się na obszarze tzw. Złotego Trójkąta, gdzie łączą się granice trzech państw - Laosu, Tajlandii i Birmy. Przekroczymy granicę z Laosem i wejdziemy na pokład tradycyjnej łodzi, która zabierze nas w górę rzeki Mekong przez cudowny, wiecznie zielony, tropikalny las. Będziemy mijać małe wioski i jaskinie Pak Ou, w których znajdują się tysiące posągów Buddy.

W miasteczku Luang Prabang zobaczyć połączenie architektury sakralnej i kolonialnej, dzięki której miasto zostało wpisane na Listę światowego dziedzictwa Unesco. Polecimy do Kambodży, gdzie znajdują się ruiny słynnej świątyni Angkor Wat, największego budynku kultu religijnego na świecie. Podróż zakończy się w stolicy Kambodży Phnom Penh, gdzie obok monumentalnych gmachów świątynnych dostrzec można jakie piętno odcisnął na kraju bezlitosny reżim Czerwonych Khmerów.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Riel (Kambodża), Baht (Tajlandia) i Kip (Laos)

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy
Dzień 2 Przylot do Chiang Mai. Przejazd do Chiang Rai, w Tajlandii. Powitalna kolacja
Dzień 3 Złoty trójkąt. Świątynia Wat Rong Khun oraz muzeum opium
Dzień 4 Rejs rzeką Mekong Huay Xai – Pak Beng, wizyta u górskich plemion
Dzień 5 Rejs rzeką Mekong Pak Beng – jaskinie Pak Ou – Luang Prabang
Dzień 6 Luang Prabang. Korowód mnichów, zwiedzanie miasta, piękne świątynie i pałac królewski
Dzień 7 Luang Prabang. Wodospad Kuang Si i wolne popołudnie
Dzień 8 Przelot z Luang Prabang do Siem Reap
Dzień 9 Siem Reap. Angkor Wat
Dzień 10 Siem Reap. Jezioro Tonle Sap, pływająca wioska i czas wolny
Dzień 11 Siem Reap – Battambang. Rejs, Killing Caves i jaskinia nietoperzy
Dzień 12 Battambang – Phnom Penh. Udong i zwiedzanie Phnom Penh rikszą
Dzień 13 Phnom Penh więzienie S-21 i The Killing Fields
Dzień 14 Wylot z Phnom Penh
Dzień 15 Przylot do Warszawy

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy

Przelot z Warszawy do Chiang Mai w Tajlandii.

Dzień 2
Przylot do Chiang Mai. Przejazd do Chiang Rai, w Tajlandii. Powitalna kolacja

Po wylądowaniu pojedziemy autobusem do Chiang Rai. Zameldujemy się w hotelu i resztę dnia możemy poświęcić na odpoczynek lub spacer po mieście. Wieczorem zjemy wspólnie powitalną kolację.

Nocleg w Chiang Rai.

Dzień 3
Złoty trójkąt. Świątynia Wat Rong Khun oraz muzeum opium
Praca na polach ryżowych

Niedaleko od Chiang Rai znajduje się Wat Rong Khun, biała, baśniowa świątynia, którą odwiedzimy, zanim udamy się na północ, gdzie czekają na nas strome góry i zielone doliny.

Naszym celem jest Złoty Trójkąt. Spotykają się tam granice Tajlandii, Birmy i Laosu. Miejsce to znane jest przede wszystkim z produkcji opium. W ciągu ostatnich lat po tajskiej stronie nielegalna uprawa opium została w większości zniszczona. Dzisiaj przez rzekę Mekong przewozi się głównie pamiątki, rzemiosło i płody rolne.

W wiosce Baan Sop Ruak odwiedzimy muzeum opium, gdzie poznamy szczegóły na temat historii korzystania z przeciwbólowego i euforyzującego działania soku tej rośliny, jej produkcji oraz znaczenia dla regionu. Dalej pojedziemy lokalną drogą do Chaing Khong, miasta położonego blisko granicy z Laosem. Po zakwaterowaniu w hotelu, będzie czas na odpoczynek. 

Nocleg w Chiang Khong.

Dzień 4
Rejs rzeką Mekong Huay Xai – Pak Beng, wizyta u górskich plemion
Mekong

Dzisiaj popłyniemy w rejs po rzece Mekong, która stanowi granicę z Laosem.

Po przejściu granicznych formalności i dotarciu do laotańskiego miasta przygranicznego Huay Xai, wejdziemy na pokład łodzi, która będzie naszą bazą podczas kolejnych dni rejsu. Tradycyjna łódź ma nie tylko zapewnić nam wygodę, ale przede wszystkim ma pozwolić nam wczuć się w lokalną rzeczywistość. Będziemy płynąć przez bujną, laotańską dżunglę. Po drodze odwiedzimy wiele wiosek zamieszkałych przez górskie plemiona. 

Pod koniec dnia dotrzemy do miasteczka Pak Beng, idyllicznego miejsca nad brzegiem rzeki, która wije się w górę zbocza. Położenie tej miejscowości między zatłoczonym Luang Prabang a tajską granicą sprawia, że wiele osób właśnie tam robi sobie przystanek w podróży. Przenocujemy w hotelu, gdzie będziemy mieć okazję poznania stałych elementów życia większości laotańskiej ludności. 

Nocleg w Pak Beng.

Dzień 5
Rejs rzeką Mekong Pak Beng – jaskinie Pak Ou – Luang Prabang
Kilka tysięcy posągów Buddy zgromadzono w jaskiniach Pak Ou

Podczas dzisiejszego dnia będziemy mijać strome zbocza gór i gęstą dżunglę. Przybijemy do lądu przy jaskiniach Pak Ou. Znajdują się w nich elementy kulturowego dziedzictwa Laosu w postaci antycznych figur Buddy zbieranych  przez stulecia z całego kraju i składanych właśnie tutaj.

Największe z nich są wysokości człowieka, najmniejsze mają zaledwie kilka centymetrów. Przechadzka pomiędzy tyloma posągami Buddy jest fascynującym przeżyciem. Jaskinie te są również celem pielgrzymek.

Do nastrojowego Luang Prabang, drugiego pod względem wielkości miasta Laosu, dopłyniemy dopiero pod wieczór.

Miasto to zostało wpisane na Listę światowego dziedzictwa Unesco. Przez kolejne trzy noce będziemy gościć w hotelu położonym w samym centrum. Wieczór pozostaje do Państwa do dyspozycji. Można go spędzić na lokalnym targu, lub w dobrych restauracjach, które znajdują się w pobliżu naszego hotelu.

Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 6
Luang Prabang. Korowód mnichów, zwiedzanie miasta, piękne świątynie i pałac królewski
400-500 mnichów uczestniczy w porannym rytuale

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy wyjatkowo wcześnie. O poranku (ok. godz. 5:30) można zobaczyć codzienny poranny rytuał - buddyjscy mnisi ubrani w szafranowe habity zbierają datki od wiernych. 

Laos jest jedynym buddyjskim krajem, w którym ta codzienna tradycja przetrwała. Zazwyczaj uczestniczy w niej 400-500 mnichów. Chwila, w której mnisi tak licznie i powoli idą przez miasto, jest dość szczególna. 

Luang Prabang leżu u brzegów rzeki Mekong w dolinie otoczonej górami. Miasto trafiło na Listę Unesco z powodu pięknej architektury oraz licznych buddyjskich świątyń. Nawet bardzo wybredni podróżnicy i bywalcy Azji cenią je za luźną atmosferę i wielokulturowość.

Od razu rozpoznać można elementy francuskie i wietnamskie z czasów, kiedy Laos był jeszcze częścią francuskich Indochin. Zniszczona francuska architektura kolonialna, dużo kawiarni i restauracji inspirowanych tradycjami Francji i Wietnamu to dowody na to, że 50 lat pod rządami Francuzów nie minęło bez śladu. Zanim ok 15 lat temu wybudowano drogę do stolicy Wientian, miasto było praktycznie odcięte od świata. Jedynym sposobem na dotarcie tu był lot samolotem lub wielodniowa podróż łodzią. Nowa droga przyczyniła się do rozwoju turystyki, ale natężenie ruchu jest nadal ograniczone.

Zobaczymy największe zabytki Prabang, m.in. bogato zdobioną świątynię Wat Sensoukarahm z rubinowo-złotą fasadą, a także Wat Xieng Thong, w której złote dekoracje znajdziemy na każdej ścianie, kolumnie czy bramie.  Odwiedzimy również były pałac królewski, który zbudowano dla króla Sisavanga Vonga oraz jego rodziny w 1904 roku za czasów przynależności kraju do kolonii francuskich. Pod względem architektury pałac to mieszanka stylu laotańskiego i francuskiego stylu Beaux-Arts. Jest bogato zdobiony mozaikami, marmurami i posagami. W 1975 roku komuniści obalili monarchię, a pałac został przekształcony w muzeum narodowe.

Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 7
Luang Prabang. Wodospad Kuang Si i wolne popołudnie
Wodospad Kuang Si

Niedaleko od Luang Prabang w otoczeniu cudownej przyrody znajduje się piękny wodospad Kuang Si. Pojedziemy tam po śniadaniu, przypominamy o zabraniu kostiumów kąpielowych. Można będzie wykąpać się  w odświeżającej, turkusowej wodzie, która u stóp wodospadu tworzy prawdziwe baseny. Spędzimy tu kilka godzin, będzie więc okazja, aby również wolny czas wykorzystać na spacer po okolicznych ścieżkach. Zjemy obiad w formie pikniku przy wodospadzie, po czym wyruszymy w stronę Luang Prabang. W drodze powrotnej zatrzymamy się w kilku wioskach.

Popołudnie będzie do własnej dyspozycji. Proponujemy samodzielny spacer po mieście i poznanie okolicy. 

Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 8
Przelot z Luang Prabang do Siem Reap

Dziś pożegnamy się z Laosem. Z Luang Prabang polecimy do Siem Reap w Kambodży, naszej bazy na parę kolejnych dni, podczas których będziemy zwiedzać rozległy kompleks świątyń Angkor Wat. Swoisty urok Siem Reap nadają zdobione drewnem bulwary i stare, francuskie domy. Będziemy mieszkać w centralnie położonym hotelu. Reszta dnia jest do własnej dypozycji. 

Nocleg w Siem Reap.

Dzień 9
Siem Reap. Angkor Wat
Angkor Wat

Dzisiajszy dzień spędzimy przy zajmującym ogromny teren kompleksie świątyń Angkor Wat. Zaczniemy od Angkor Thom. To miasto, dzisiaj właściwie tylko jego ruiny, które zbudowano na planie idealnego kwadratu i otoczono ośmiometrowym murem. Po przekroczeniu bramy wejściowej, pilnowanej przez imponujące płaskorzeźby słoni, udamy się do świątyni Bayon, która leży dokładnie w samym środku miasta. Świątynia ma 54 wieże. Na każdej z nich wyrzeźbiono tajemnicze oblicze. Miały one symbolizować 54 prowincje w wielkim królestwie Khmerów. Piękne reliefy zobaczymy również na Tarasie Słoni oraz na Tarasie Trędowatego Króla.

Zajrzymy również do wywierającej niemałe wrażenie, malowniczej świątyni Ta Prohm. Jest dokładnie w tym samym stanie, w jakim ją znaleziono: w połowie w ruinie, w połowie zarośnięta drzewami i pnączami dżungli. 

Po południu przesiadziemy się do tuk-tuka, żeby dotrzeć do sławnego kompleksu świątyń Angkor Wat. Cały kompleks świątynny zajmuje obszar 20x50km. Między IX - XIVw był stolicą potężnego imperium Khmerów, którego moc i wpływy sięgały daleko w głąb sąsiadujących z nim krajów. Mimo że nazwy Angkor Wat używa się w stosunku do całego kompleksu, oryginalnie dotyczyła jedynie największej z wielu świątyń. Angkor Wat to jedna z tych budowli, która nigdy nie przestanie zadziwiać odwiedzających. Nie pozostawia żadnych wątpliwości co do potęgi i okresu świetności państwa Khmerów. 

Jeśli pogoda będzie nam sprzyjać, z terenu kompleksu świątynnego zobaczymy, jak nad polami ryżowymi  zachodzi słońce.

Nocleg w Siem Reap.

Dzień 10
Siem Reap. Jezioro Tonle Sap, pływająca wioska i czas wolny
Nad jeziorem Tonle Sap

Tonle Sap jest największym słodkowodnym jeziorem w całej południowej Azji i należy do wodnego systemu rzeki Mekong. Jest to jedyna rzeka na świecie, w której prąd 2 razy w roku zmienia kierunek. Letnie ulewy monsunowe powodują, że jezioro staje się cztery razy większe. 

Odwiedzimy wioskę, w której mieszka ok. 6000 osób. Mieszkają dosłownie na wodzie. Wszystkie budynki zarówno mieszkalne jak i usługowe, restauracje, sklepy i szkoły mieszczą się w łodziach lub stoją na palach. Mieszkańcy żyją przede wszystkim z rybołówstwa. W porze deszczowej miejskie ulice zamieniają się w kanały, po których poruszać się można tylko za pomocą łodzi.

Po wizycie w wiosce wrócimy do Siem Reap. Popołudnie jest przeznaczone do własnej dyspozycji. Można udać się na spacer po mieście lub skorzystać z kąpieli w hotelowym basenie.

Nocleg w Siem Reap.

 

Dzień 11
Siem Reap – Battambang. Rejs, Killing Caves i jaskinia nietoperzy
Pływająca wioska w Battambang

Opuścimy Siem Reap i pojedziemy do Battambang, drugiego największego miasta w Kambodży z ok. 200 000 mieszkańców. Miasto stanowi również centrum handlu produktami rolniczymi z obszarów położonych na zachód od jeziora Tonle Sap.

Po obiedzie pospacerujemy po mieście, które ma do zaoferowania piękną i dobrze zachowaną francuską architekturę kolonialną.

Dobrym tego przykładem jest dom gubernatora. Odwiedzimy również jedną z podmiejskich wiosek i poznamy jej mieszkańców.

Następnie popłyniemy na wycieczkę po rzece Stung Sangke. Rejs potrwa około godziny. 

Niedaleko stąd znajduje się Phnom Sampeaus czyli cały zespół jaskiń. Odwiedzając tzw. Killing Caves po raz pierwszy zagłębimy się w mrocznej historii Kambodży pod rządami Pol Pota. Jaskinie te pełniły tę samą funkcję, co masowe groby przy Killing Fields pod stolicą Phnom Penh – było to miejsce egzekucji. Ocenia się, że ok. 10 000 ludzi zakończyło tu swoje życie. Ich ciała próbowano chować w szczelinach skał. Do dziś można zobaczyć kości i czaszki m.in. lekarzy, nauczycieli i innych przedstawicieli inteligencji, których uważano za wrogów reżimu.

Mrok przeszłości zostawimy za sobą i udamy się do jaskini nietoperzy, która znajduje się w  okolicy. Pod koniec dnia, gdy wszystko powoli zaczyna tonąć w mroku, budzą się nietoperze i ruszają na polowanie na owady. Widok tysięcy nietoperzy, wylatujących stadami z jaskiń, jest naprawdę fascynujący. Po całym dniu pełnym wrażeń wrócimy do Battambang i naszego hotelu. 

Nocleg w Battambang.

Dzień 12
Battambang – Phnom Penh. Udong i zwiedzanie Phnom Penh rikszą
Nad rzeką w Phnom Penh

Opuścimy Battambang i pojedziemy do stolicy Kambodży Phnom Penh.

Zatrzymamy się najpierw przy świątyni hinduistycznej Ek Phnom wzniesionej w X wieku przez Suryavarmana I. Znajdują się tam piękne płaskorzeźby w zadziwiająco dobrym stanie.

Obiad zjemy w lokalnej restauracji, a ok. 40km przed stolicą zatrzymamy się jeszcze przy Udong Mountain. Miasto Oudong było stolicą przez ponad 250 lat – aż do 1866 roku. Na szczycie góry znajduje się rezydencja króla, świątynie i stupy z okresu świetności miasta. Poza tym z wierzchołka góry rozciąga się piiekny widok na okolicę. 

Po przybyciu do Phnom Penh pojedziemy do naszego hotelu, zameldujemy się, po czym wybierzemy się na krótki spacer po stolicy. 

Francuscy kolonizatorzy zostawili wyraźne ślady w architekturze miasta, które uznawane było za najpiękniejsze w Indochinach m.in. z powodu okazałych, szerokich bulwarów. Niemniej jednak historia oraz brak zasobów w kraju sprawiły, że przetrwały tylko niektóre z francuskich budynków, a Phom Penh zalicza się dzisiaj do nowoczesnych metropolii. 

Nocleg w Phnom Penh.

Dzień 13
Phnom Penh więzienie S-21 i The Killing Fields
Budynek szkoły S-21 obecnie muzeum

Po śniadaniu odwiedzimy imponujący pałac z 1866 roku, który jest kambodżańską wersją Grand Palace w Bangkoku. Ponieważ król nadal tu mieszka, tylko część pałacu została udostępniona do zwiedzania. Przy pałacu znajduje się Srebrna pagoda, której nazwa nawiązuje do 5 000 ciężkich srebrnych płyt użytych do zrobienia podłogi. Jest tu również bardzo ciekawy zbiór posągów Buddy ze złota, srebra, brązu i kryształu.

Po obiedzie przyjdzie pora na poznanie kolejnych elementów historii czasów Pol Pota. Odwiedzimy dawną szkołę średnią Tuol Svay Prey, którą w 1975 roku Czerwoni Khmerzy przekształcili w więzienie. W latach 1975-1978 pełniło rolę miejsca tortur. Dla ponad 17 000 ludzi pobyt w S-21 był ostatnim przystankiem przed obozem śmierci w Choeung Ek (znanym dzisiaj pod nazwą The Killing Fields).

Budynek szkoły czyli tzw. S-21 przekształcono w muzeum Tuol Sleng, aby uczcić pamięć ofiar okrucieństw, jakie miały tu miejsce za rządów Czerwonych Khmerów. Jako że wszyscy więźniowie byli fotografowani, ich portrety wiszą teraz na ścianach. Z ich twarzy bije desperacja i trwoga. Miejsce to jest doprawdy przygnębiające i przypomina o najmroczniejszej stronie natury człowieka.

Pojedziemy do Killing Fields, które znajduje się ok. 15km od centrum Phnom Penh. Dzisiaj miejsce to jest oazą spokoju, ale na tych polach w czasach reżimu Czerwonych Khmerów torturowano i w bestialski sposób stracono tysiące ludzi. Cierpienia ofiar upamiętnione zostały w postaci wysokiej wieży z czaszek, należących do tych, którzy po tragicznej śmierci trafili tu do masowych grobów.

Dzień 14
Wylot z Phnom Penh

Zanim pojedziemy na lotnisko, będziemy mieli jeszcze troche czasu na zrobienie ostatnich zakupów. 

Dzień 15
Przylot do Warszawy

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1898 PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Chiang Mai i Phnom Penh - Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Przelot wewnętrzny na trasie Luang Prabang - Siem Reap
 • Wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • Zakwaterowanie w hotelach  w pokojach 2-osobowych
 • Wyżywienie zgodnie z programem (codziennie śniadania, 10 obiadów w dniach 3-7 i 9-13, oraz 5 kolacji w dniach 2, 4, 5, 8 i 13)
 • transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1 osobowego 
 • Pozostałych posiłków poza wymienionymi wyżej (należy doliczyć ok. 60-90 zł/os dziennie)
 • Napojów do posiłków
 • Kosztu wizy do Laosu, wydawana przy wjeździe do kraju (35 USD) Uwaga! Pamiętaj, żeby mieć ze sobą zdjęcie paszportowe
 • Kosztu wizy do Kambodży, wydawana przy wjeździe do kraju (30 USD) Uwaga! Pamiętaj, żeby mieć ze sobą zdjęcie paszportowe
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 250zł)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w punkcie „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Więcej o podróży

Bagaż

Dobrze zabrać ze sobą mały plecak lub torbę z myślą o wycieczkach, czasem całodniowych, kiedy swój właściwy bagaż widzimy ponownie dopiero wieczorem. Nie trzeba brać ze sobą ręcznika.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Mere om dine rejsemål

Więcej informacji o klimacie,  pogodzie, różnicy czasu, napiwkach oraz o ewentualnej  konieczności uzyskania wizy czy wykonania szczepień do uzyskania na:

Tajlandia: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/tajlandia
Kambodża: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/kambodza
 

 

Ciepłe ubranie

W Laosie może być chłodniej zimą tj. grudzień-luty, poranki i wieczory są wtedy dość zimne. Ciepły sweter lub polar przyda się również w czasie rejsu po rzece Mekong. W ciągu dnia zazwyczaj robi się ciepło.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. Mogą wystąpić okoliczności, których nie znasz lub do których nie jesteś przyzwyczajony, jak na przykład zwyczaj dawania napiwków. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

THRTR02APL