group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Odkryj piękny półwysep Izu i wszystkie największe atrakcje Japonii, od fabryki Toyoty w Nagoi, poprzez Tokio, po zabytkowe miasto Kioto i Hiroshimę

Biuro Albatros Travel na półwyspie Izu w środkowej Japonii odkryło czarujące miasteczko portowe Shimoda. W tym znanym kurorcie można znaleźć najlepsze plaże w Japonii. Subtropikalny klimat, unikatowa, nienaruszona przyroda i relaksujący nastrój sprawiają, że region ten stał się celem wakacyjnego wypoczynku. Uprzejmi mieszkańcy i wyborna japońska kuchnia, to coś co wyróżnia to miejsce. Dotychczas niewiele osób odkryło tę perełkę. Nasz program obejmujezwiedzanie największego sanktuarium szintoistycznego znajdującego się w Tokio, Złotego Pawilonu w Kioto, Hiroshimy oraz wyspy Miyajima ze słynną bramą torii. Koniecznie trzeba spróbować świeżej marmurkowej wołowiny z krów rasy wagyu. Po kraju będziemy się poruszać tak jak rodowici Japończycy, korzystając z miejscowych form transportu, między innymi superszybkiego pociągu Shinkansen.

W czasie ekscytujących pieszych wycieczek poznamy bogatą kulturę tego kraju.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Yen

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Nagoi
Dzień 2 Przylot do Nagoi w Japonii. Zamek Nagoya
Dzień 3 Pociąg Shinkansen do Tokio. Meiji Jingu (największe sanktuarium szintoistyczne w Japonii) oraz Shibuya
Dzień 4 Tokio. Ogrody Hamarikyu, sushi, wycieczka łódką do Odaiby, Ginzy i Akihabary
Dzień 5 Tokio. Podróż szybkim pociągiem Shinkansen i pociągiem regionalnym do Shimody na półwyspie Izu. Zwiedzanie świątyń Ryosenji i Chorakuji, czas wolny
Dzień 6 Shimoda. Odpoczynek na plaży i kolacja w hotelu
Dzień 7 Shimoda. Odpoczynek na plaży i kolacja w hotelu
Dzień 8 Shimoda. Podróż pociągiem regionalnym i szybkim pociągiem Shinkansen do Kioto. Targ Nishiki i czarująca dzielnica gejsz Gion
Dzień 9 Kioto. Całodzienna wycieczka do Hiroshimy i na wyspę Miyajima ze słynną pomarańczowo-czerwoną bramą torii
Dzień 10 Kioto. Złoty Pawilon, rezydencja Nijo, ogród ZEN i wycieczka rowerowa w Arashiyamie. Pożegnalna kolacja, na której serwowana będzie wołowina wagyu
Dzień 11 Przejazd autokarem do Osaki. Wylot z Osaki do Warszawy

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Nagoi
Wylot z Warszawy do Nagoi w Japonii, z przesiadką.
Dzień 2
Przylot do Nagoi w Japonii. Zamek Nagoya

W Nagoi wylądujemy przed południem i od razu rozpoczniemy zwiedzanie. Nagoja to czwarte co do wielkości miasto w Japonii, będące siedzibą kilku największych japońskich firm, w tym koncernu Toyota. W czasie II wojny światowej, w wyniku alianckich nalotów, miasto zostało praktycznie zrównane z ziemią. Całkowicie odbudowane po wojnie zmieniło sie w nowoczesne miasto z szerokimi bulwarami i drapaczami chmur.

 

Po obiedzie zwiedzimy słynny zamek Nagoya, wzniesiony w 1612 roku jako twierdza na drodze Tokaido, by chronić przed atakami z południa. Był siedzibą klanu Owari, jednego z trzech słynnych klanów wchodzących w skład rodu Tokugawa. W maju 1945 roku tylko nieliczne części zamku uniknęły całkowitego zniszczenia, ale udało się zabezpieczyć kilka budynków, a w nich również cenne dzieła sztuki, które obecnie można oglądać w odbudowanym zamku. Po południu zameldujemy się w hotelu, a wieczorem przewidziany jest czas wolny, przeznaczony na samodzielne poszukiwanie przygód. Warto skorzystać z okazji, żeby poznać kuchnię japońską, która jest najzdrowszą kuchnią na świecie, a jednocześnie najbardziej urozmaiconą, bogatą w ryby i warzywa. Kuchnia japońska to nie tylko sushi, ale bezmiar innych potraw. Dla osób odwiedzających Japonię jedzenie jest atrakcją samą w sobie. W niektórych restauracjach są dostępne zdjęcia potraw, a nawet ich plastikowe modele naturalnej wielkości, co daje możliwość wypróbowania czegoś nowego i ekscytującego!

Dzień 3
Pociąg Shinkansen do Tokio. Meiji Jingu (największe sanktuarium szintoistyczne w Japonii) oraz Shibuya
W dniu dzisiejszym pojedziemy słynnym szybkim pociągiem Shinkasen do Tokio. Po drodze zobaczymy, jak gęsto zaludniona jest Japonia, a jeżeli pogoda dopisze, może uda nam się dostrzec świętą górę Fudżi. W ciągu około półtorej godziny pokonamy 366 km do Tokio. Zanim wsiądziemy do pociągu, będziemy mieli możliwość kupienia „o-bento”, typowego japońskiego pakietu lunchowego. O-bento dostępne jest w wielu wariantach i składa się zwykle z ryżu w różnych formach oraz małych dań, takich jak ryby, mięso, warzywa i różne sałatki. Zestawy są przepyszne i niezbyt drogie! Żeby podróż pociągiem była jak najwygodniejsza, nasze bagaże zostaną rano zabrane bezpośrednio do Shimody. Przez następne dwa dni będziemy podróżować, tylko z bagażem podręcznym.
Do Tokio przyjedziemy około południa i od razu wyruszymy na zwiedzanie. Tokio było kiedyś małą wioską rybacką, ale dzisiaj jest jednym z największych i najnowocześniejszych miast na świecie. Składa się z wielu małych dzielnic, z których każda ma swój szczególny charakter i atmosferę. W ciągu paru kolejnych dni zwiedzimy kilka najbardziej interesujących. W czasie wycieczki do Tokio odwiedzimy największe sanktuarium szintoistyczne w Japonii. Świątynia została wzniesiona w 1920 roku i jest symbolem ważnej roli cesarza w japońskim społeczeństwie, jako przywódcy zarówno politycznego, jak i religijnego. Dopiero po II wojnie światowej cesarz utracił swój boski status oraz swoje wpływy polityczne. Po drodze do sanktuarium przejdziemy przez ogromną bramę torii i dalej przez idylliczny las, który otacza świątynię. Drzewa zostały tu zasadzone jako dar od całego japońskiego narodu dla cesarza. Następnie udamy się do jednej z najpopularniejszych części miasta, zarówno wśród Japończyków, jak i wśród turystów. Jest to położona w centrum Tokio Shibuya – znajdująca się tu stacja jest jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych Tokio. Na skrzyżowaniu Shibuya neony i umieszczone na wieżowcach wielkie ekrany z reklamami oraz teledyskami zalewają to miejsce swoim blaskiem. Setki zabieganych Japończyków – od biznesmenów po uczniów w mundurkach szkolnych i młodzież wyróżniającą się przedziwnymi fryzurami – pędzą przez ulice, gdy światło zmieni się na zielone. Przed stacją stoi mały pomnik psa Hachiko, będący najsłynniejszym miejscem spotkań mieszkańców. Historia wiernego psa Hachiko, który dzień po dniu cierpliwie czekał na swojego pana przed stacją, nawet po jego śmierci, jest bardzo poruszająca. Została ona zekranizowana w latach 80., a w 2009 roku powstała hollywoodzka wersja tego filmu z Richardem Gere jako właścicielem psa w roli głównej.
Dzień 4
Tokio. Ogrody Hamarikyu, sushi, wycieczka łódką do Odaiby, Ginzy i Akihabary

Wycieczkę odbędziemy w przeważającej części pieszo. Zaczniemy od odwiedzin na targu rybnym Tsukiji, który jest największym targiem rybnym na świecie. Szacuje się, że co szósta ryba złowiona na świecie jest sprzedawana właśnie tutaj. Warto odwiedzić ten targ teraz, ponieważ na następny rok zostało zaplanowane przeniesienie go poza obręb Tokio. Na rynku będzie można zaobserwować, w jaki sposób handluje się rybami, skorupiakami i wodorostami ze wszystkich mórz świata. Panuje tu ożywiony ruch i na każdym kroku widać miłość Japończyków do wszystkich pyszności pochodzących z morza. Odwiedziny na rynku są fascynującym przeżyciem. Oczywiście będzie też okazja posmakować lokalnych smakołyków – bardziej świeżego sushi nie dostaniecie nigdzie indziej!

Ze świata ryb przeniesiemy się do metropolii Tokio, gdzie imponujące dzieła architektury  we wszystkich wariantach naznaczyły obraz ulic: wszędzie, gdzie okiem sięgnąć, od wielkich gmachów futurystycznych do ogromnych budynków biurowych, widać mieszaninę różnych stylów. Opinii o architekturze Tokio i planie miasta jest tak wiele, że jedno można powiedzieć na pewno: nikomu nie będzie się tu nudzić. W centrum Tokio odwiedzimy park Hamarikyu, który położony jest u ujścia rzeki Sumida. Rozpościera się on wzdłuż zatoki Tokio i został zaaranżowany w tradycyjnym stylu, z charakterystycznym pawilonem herbacianym pośrodku małej wysepki. Tradycyjny styl kontrastuje z licznymi wieżowcami, które otaczają park. Dalej udamy się łodzią do Odaiby, popularnej dzielnicy handlowej położonej na sztucznej wyspie w Zatoce Tokijskiej. Tu będzie czas wolny na zakupy i obiad.

Następnie udamy się do Ginzy, najbardziej ekskluzywnej dzielnicy handlowej Tokio, gdzie można kupić wszystkie najdroższe markowe towary japońskie i gdzie znajdują się wszystkie największe sklepy. Jest to japoński odpowiednik Piątej Alei w Nowym Jorku i Champs-Elysées w Paryżu. Przejdziemy przez tętniącą życiem główną ulicę dzielnicy Ginza, wypełnioną przez tłum klientów na zakupach i zapracowanych biznesmenów. Na koniec odwiedzimy słynne Elektryczne Miasto Akihabara. Manga i anime to japońskie słowa określające komiksy i filmy animowane, a Akihabarę w Tokio można nazwać światową stolicą mangi.

Dzień 5
Tokio. Podróż szybkim pociągiem Shinkansen i pociągiem regionalnym do Shimody na półwyspie Izu. Zwiedzanie świątyń Ryosenji i Chorakuji, czas wolny
Słynnym japońskim pociągiem Shinkansen dotrzemy do Atami, gdzie przesiądziemy się na pociąg regionalny i pojedziemy dalej do Shimody na półwyspie Izu. Shimoda to przyjemne miasteczko nadbrzeżne leżące w południowej części półwyspu Izu. Ma ono swoje znaczące miejsce w historii Japonii. W 1854 roku przybiło tu kilka z tzw. czarnych statków komandora Perry'ego. Było to wydarzenie, które zakończyło izolację Japonii, gdyż kraj został zmuszony otworzyć swoje porty na handel morski, co stało się również początkiem stosunków dyplomatycznych Japonii i USA. Po przyjeździe do Shimody obejrzymy miasto, a następnie zwiedzimy dwie świątynie: Ryosenji i Chorakuji, gdzie zostały podpisane pierwsze traktaty o handlu morskim z Amerykanami i Rosjanami. Następnie zakwaterujemy się w hotelu, a resztę dnia będziemy mieli do własnej dyspozycji. Piękna i nienaruszona przyroda na półwyspie to wspaniałe widoki z górą Fudżi widoczną na północy i falami Oceanu Spokojnego okalającego półwysep z pozostałych trzech stron. Wieczorem zjemy kolację w hotelu.
Dzień 6
Shimoda. Odpoczynek na plaży i kolacja w hotelu
Cały dzień przeznaczony został na odpoczynek - na pięknej plaży lub w naszym hotelu. Jeżeli jednak ktoś nie będzie chciał spędzić całego dnia na plaży, pilot chętnie udzieli rad i wskazówek, co ciekawego można jeszcze robić w okolicy. Kolację tego dnia zjemy w hotelu.
Dzień 7
Shimoda. Odpoczynek na plaży i kolacja w hotelu
Jeszcze jeden dzień, który można w pełni wykorzystać na plażowanie lub odkrywanie Shimody i okolic. Tego dnia pilot również jest do dyspozycji uczestników wycieczki, a wieczorem kolację zjemy w hotelu.
Dzień 8
Shimoda. Podróż pociągiem regionalnym i szybkim pociągiem Shinkansen do Kioto. Targ Nishiki i czarująca dzielnica gejsz Gion

Dziś pożegnamy się z Shimodą i półwyspem Izu i pojedziemy do Kioto. Nasz bagaż został już wcześniej zabrany.

Najpierw udamy się pociągiem regionalnym do Odawary, gdzie przesiądziemy się na pociąg Shinkansen. W nieco ponad 4 godziny pokonamy dystans 292 km do Kioto. Po przybyciu do tego starego cesarskiego miasta pojedziemy metrem do naszego hotelu. Będziemy mieszkać w centrum, a po zakwaterowaniu od razu zaczniemy wycieczki zaplanowane na ten dzień. W Kioto znajduje się ponad 1 600 świątyń buddyjskich i 270 sanktuariów szintoistycznych. Do tego należy dodać plac cesarski, rezydencję szoguna Nijo, cesarskie wille i ogrody oraz cały szereg najlepszych japońskich muzeów. Kioto jako jedyne duże miasto w Japonii uniknęło bombardowań w czasie II wojny światowej. Mówi się, że przyczyną tego były znajdujące się w tym mieście zabytki. Niestety włodarze miasta nie okazali im takiego samego szacunku i liczne tu niegdyś, wielkie zwarte dzielnice drewnianych domów dziś już niemal nie istnieją. Nikt jednak nie odważył się ruszyć tysięcy świątyń, sanktuariów i pięknych ogrodów. W szczególności na obrzeżach miasta można poczuć się tak, jakbyśmy przenieśli się w inne czasy, gdy piękno i estetyka były wysoko cenione.

Odwiedzimy słynną dzielnicę Gion w Kioto, a po drodze zajrzymy na słynny targ Nishiki. Znajdziemy tu mnóstwo pięknie zaprezentowanych specjalności Kioto: owoce, warzywa, ryby, mięso, pikle czy przekąski. Targ jest fascynującym miejscem, a sprzedawcy chętnie pozwalają kosztować swoich towarów. W dzielnicy Gion znajdziemy klimatyczne jadłodajnie obok dyskretnych herbaciarni, gdzie pracują najsłynniejsze gejsze w mieście. Jeżeli nam się poszczęści, zobaczymy niektóre z nich idące w swoich drogich kimonach, z misternie ufryzowanymi włosami.

Dzień 9
Kioto. Całodzienna wycieczka do Hiroshimy i na wyspę Miyajima ze słynną pomarańczowo-czerwoną bramą torii
300 km na zachód od Kioto leży Hiroshima. 6 sierpnia 1945 roku miasto zostało zrównane z ziemią, a ponad 100 000 ludzi zginęło, gdy Amerykanie zrzucili na Hiroshimę bombę atomową. Jeden z ocalałych budynków został zabezpieczony w stanie, w jakim znajdował się tuż po wybuchu. Dziś jest znany jako Pomnik Pokoju i symbol niewyobrażalnych zniszczeń, jakie spowodował wybuch bomby. W pobliżu rozciąga się piękny Park Pokoju, w którym płonie ogień pokoju. Zostanie on zgaszony dopiero wtedy, gdy ostatnia bomba atomowa na świecie zostanie zniszczona. Odwiedzimy też Muzeum Pokoju, którego ekspozycja poświęcona jest tragicznemu wydarzeniu z 1945 roku. Obecnie Hiroshima jest już całkowicie odbudowana, ale miasto odróżnia się od innych miast w Japonii: ma szerokie, przestronne ulice a jego zabudowa jest bardzo uporządkowana. Obiad zjemy w Hiroshimie, a następnie zobaczymy jeden z najsłynniejszych i najczęściej fotografowanych obiektów w Japonii: unoszącą się na wodzie czerwoną bramę na wyspie Miyajima, na którą zresztą popłyniemy. Jest taka piękna, poetycka i klasycznie japońska!
Dzień 10
Kioto. Złoty Pawilon, rezydencja Nijo, ogród ZEN i wycieczka rowerowa w Arashiyamie. Pożegnalna kolacja, na której serwowana będzie wołowina wagyu

Na północnych obrzeżach miasta można podziwiać słynną Złotą Świątynię. Piękny, pokryty złotem pawilon jest wierną kopią ponad 500-letniego budynku, pod którym w 1955 roku mnich cierpiący na chorobę psychiczną podłożył ogień. W czasach cesarskich najwyższym dowódcą wojskowym w Japonii był szogun. W długich okresach historii kraju był on również najpotężniejszym człowiekiem w państwie. Rola cesarza była ograniczona do bardziej symbolicznego charakteru. W 1603 roku ród szogunów Tokugawa wzniósł rezydencję Nijo. Jej budynki są zachowane w doskonałym stanie i cechuje je bardzo wysoka jakość. Zamek zbudowali najlepsi rzemieślnicy, a ozdobili najwybitniejsi artyści. Przykładem wyjątkowego wyrafinowania całej konstrukcji jest słowicza podłoga, skonstruowana w taki sposób, by pod wpływem stąpania po niej wydawała dźwięk przypominający ćwierkanie ptaka, dzięki czemu ewentualni skrytobójcy nie mogli przemieścić się niepostrzeżenie. Ściany i sufity pokrywają drewniane płaskorzeźby i obrazy o wysokiej wartości artystycznej.

Po obejrzeniu Złotego Pawilonu udamy się do zachodniej części Kioto, gdzie odbędziemy wycieczkę rowerową po obszarze chronionym Arashiyama, który leży u podnóża gór. Odwiedzimy wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO świątynię Tenryu-ji, która słynie z założonego w XIV wieku ogrodu zen. Świątynia została wzniesiona w 1339 roku i stanowi część szkoły Rinzai, która jest jedną z głównych szkół japońskiego buddyzmu. Później przejedziemy się rowerami przez piękny bambusowy las. Zwarty szereg bambusów doda jeszcze więcej egzotycznego nastroju, a my dalej spokojnie pojedziemy wzdłuż pól ryżowych i domów chronionych przez UNESCO. Wieczorem miłym akcentem naszej japońskiej przygody będzie kolacja w jednej z dobrych restauracji w Kioto. W menu jest słynna wołowina wagyu, mięso japońskiej rasy krów przeplatane cienkimi warstwami tłuszczu, którą pod względem jakości można porównać z wołowiną z Kobe. Smakowanie wołowiny wagyu, która niemal rozpływa się w ustach, to niezapomniane przeżycie kulinarne.

Dzień 11
Przejazd autokarem do Osaki. Wylot z Osaki do Warszawy
Transfer na lotnisko. Przylot  do Warszawy.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju jednoosobowego
1 998 PLN
Cena zawiera
 • opiekę polskiego pilota
 • przelot rejsowy w klasie ekonimicznej na trasie Warszawa–Nagoja, Osaka–Warszawa
 • przejazd pociągiem Shinkansen i pociągiem regionalnym z Nagoi do Tokio, z Tokio do Shimody i z Shimody do Kioto
 • wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • przewóz bagażu z Nagoi do Shimody i z Shimody do Kioto
 • wyżywienie zgodnie z programem (9 śniadań, 2 obiady, 4 kolacje)
 • zakwaterowanie w hotelach 4* w pokojach 2-osobowych (9 nocy)
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • imprez dodatkowych 
 • dopłaty do pokóju jednoosobowego
 • napojów do posiłków
 • wydatków indywidualnych
 • wszystkich pozostałych wydatków niewymienionych w ”Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Przewóz bagażu

W czasie wycieczki będziemy podróżować pociągiem ekspresowym Shinkansen, w którym jest ograniczone miejsce na bagaż; w związku z tym przewieziemy go osobno do następnego miejsca przeznaczenia. Oznacza to, że bagaż często będzie przewożony dzień wcześniej. Dlatego dobrym pomysłem będzie zabranie z sobą mniejszego plecaka lub torby do zapakowania najpotrzebniejszych rzeczy. Nie jest konieczne zabieranie ręczników.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Zakwaterowanie

Korzystamy z tak zwanych hoteli biznesowych w Tokio i Kioto. Są to czyste i ładne hotele z małymi pokojami, własną łazienką i toaletą oraz telewizją i łączem internetowym. Hotele są z reguły położone niedaleko stacji metra, które są punktami wyjścia dla naszych wycieczek, i często mają kategorię 3 gwiazdki.

Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej

Ponieważ na wycieczce korzystamy z publicznych środków transportu, często musimy poruszać się pieszo. Z tego powodu wycieczka nie nadaje się dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Więcej informacji o Japonii

Więcej informacji na temat Japonii można znaleźć tutaj: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/japonia
Na stronie podaliśmy przydatne informacje dotyczące warunków klimatycznych i pogodowych, różnicy czasu, napiwków oraz wymagań wizowych i szczepień.
Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. Mogą wystąpić okoliczności, których nie znasz lub do których nie jesteś przyzwyczajony, jak na przykład zwyczaj dawania napiwków. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Biuro podróży Albatros Travel nie zapewnia możliwości wybrania stałego miejsca w autokarze, nie można kupić konkretnego miejsca przed rozpoczęciem podróży. Możliwe jest natomiast w porozumieniu z pilotem podróży ustalenie rotacji w trakcie podróży, aby uczestnicy mogli siedzieć na zmianę z przodu i z tyłu autokaru.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

JPRTR14APL