Madryt, Toledo i Segowia – skarby Hiszpanii

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Zobacz wspaniały Madryt - miasto królów i malarzy oraz słynne Toledo i Segowia, wpisane na listę UNESCO

„Piękniejszym miejscem po Madrycie jest już tylko niebo”, mawiają jego mieszkańcy. Powiedzenie wzięło się zapewne z powodu położenia miasta na wysokości 655 m n.p.m., co sprawia, że jest to najwyżej położona stolica Europy. Madryt jak magnes przyciąga miłośników sztuki, ze względu ma swoje liczne muzea w tym najsłynniejsze muzeum Prado, wspaniałą architekturę i przytulne restauracje. W programie wycieczki zaplanowaliśmy czas zarówno na zwiedzanie miasta jak i czas wolny na wizyty w muzeach czy zakupy.

Odwiedzimy także 3 historyczne miasta wpisane na listę UNESCO: Toledo, Segowia i Ávila. W Toledo zwiedzimy siedzibę arcybiskupa Hiszpanii - katedrę, na terenie której znajdują się zbiory sztuki tak wielkich artystów jak Goya, Rafael i Tycjan, a w kościele Santo Tomé obejrzymy arcydzieło El Greco „Pogrzeb hrabiego Orgaza”. W programie jest ponadto Segowia, jej wspaniały zamek, rzymskie akwedukty i zabytkowa dzielnica wpisana na listę UNESCO.  

Dodatkową atrakcją wycieczki jest nasz hotel, położony w centrum Madrytu, w niewielkiej odległości od najciekawszych obiektów turystycznych. 

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Madrytu. Wycieczka po mieście 
Dzień 2 Madryt – Toledo. Katedra Najświętszej Maryi Panny, kościół Santo Tomé i czas wolny. Powrót do Madrytu i spacer po „Madrid de los Austrias”
Dzień 3 Segowia i Ávila. Zamek Alcázar, stare miasto i akwedukt rzymski 
Dzień 4 Madryt. Zwiedzanie miasta i czas wolny
Dzień 5 Madryt. Wylot do Polski

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
4 248,–
Warszawa
Brak miejsc
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Madrytu. Wycieczka po mieście  przejazd ok. 20 km

Z Warszawy polecimy do Madrytu. Na lotnisku będzie czekać autokar, którym pojedziemy do hotelu, położonego w niewielkiej odległości od centrum miasta i stanowi doskonałą bazę wypadową do poznawania okolicy.

„Piękniejszym miejscem po Madrycie jest już tylko niebo”, mawiają jego mieszkańcy. Madryt położony jest  na wysokości 655 m n.p.m., co plasuje go jako najwyżej położoną stolicę Europy. Madryt to miasto o wielu obliczach: ma piękne, stare pałace, wyrazistą architekturę secesyjną i współczesną, które istnieją w doskonałej harmonii. Obejrzymy z bliska imponujący dworzec kolejowy, ogród botaniczny oraz słynny stadion Santiago Bernabéu.

Kolację zjemy w lokalnej restauracji.

Dzień 2
Madryt – Toledo. Katedra Najświętszej Maryi Panny, kościół Santo Tomé i czas wolny. Powrót do Madrytu i spacer po „Madrid de los Austrias” przejazd ok. 150 km

Po śniadaniu udamy się w kierunku południowozachodnim, do Toledo. Miasto do 1561 r. było stolicą królestwa Kastylli, po czym Filip II przeniósł stolicę do Madrytu. Toledo uważane jest za jedno z najcenniejszych historycznie miast Hiszpanii i faktycznie zasługuje na pełen podziw. Jest malowniczo usytułowane na wzniesieniu nad rzeką Tag, a panoramę miasta wieńczy sylwetka potężnej katedry Najświętszej Maryi Panny. Jest symbolicznym sercem hiszpańskiego Kościoła, a obecnie pełni funkcję siedziby arcybiskupa Hiszpanii.
Miasto pełne jest pamiątek i świadectw wszystkich głównych nurtów hiszpańskiej kultury i historii. W każdym jego zakątku czuć ducha przeszłości: w budynkach o rozmaitej architekturze, na fasadach z herbami i ornamentyką, w mauretańskich łukach oraz wieżach budowanych w stylu mudéjar, gotyku, renesansu, baroku i neoklasycyzmu.

Toledo wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w imponującej katedrze, którą wzniesiono na miejscu wcześniejszego kościoła z VII wieku. Zobaczymy tu wspaniałą kolekcję mistrzów malarstwa: Goi, Rafaela i Tycjana. Goya żył i tworzył w Toledo w XVI w., dlatego wśród licznych skarbów miasta nie brakuje jego dzieł. 

Po wizycie w katedrze zwiedzimy synagogę Santa María La Blanca, a program dnia zakończymy w kościele Santo Tomé, gdzie obejrzymy arcydzieło El Greco „Pogrzeb hrabiego Orgaza”. Malarz El Greco to najsłynniejszy artysta Toledo. Urodził się na Krecie – stąd jego przydomek, znaczący „Grek” – a w Toledo osiedlił się w latach 70. XVI stulecia. Z wielu jego obrazów emanuje wszechwładztwo epoki inkwizycji oraz hiszpańska nietolerancja wobec każdego przejawu zachowania odbiegającego od surowej dyscypliny Kościoła.

Następnie udamy się na spacer po dwóch fascynujących dzielnicach – średniowiecznej i żydowskiej. Dociera tu zdecydowanie zbyt mało turystów, choć pisarza Cossio mówił: „Jeżeli masz do dyspozycji tylko jeden dzień w Hiszpani, to nie zawahaj się spędzić go w Toledo”.  

Po lunchu wrócimy do Madrytu, gdzie zwiedzimy starą część miasta, nazwaną na cześć dynastii Habsburgów „Madrid de los Austrias” - Madrytem Austriaków. Klasztory, kościoły i pałace, których tu dużo, pochodzą właśnie z tamtego okresu. Trasa naszej wycieczki prowadzi przez klimatyczny plac Plaza de la Villa oraz równie piękny Plaza Mayor z wieloma balkonami, wieżyczkami, mansardami i stromymi dachami. Plac, który wygląda jak scena teatralna, był areną krwawych wydarzeń publicznych. Odbywały się tu walki byków, egzekucje a także procesy w czasach inkwizycji. Miniemy również okazały pałac królewski oraz piękną katedrę. Będziemy mieli możliwość zrobienia zakupów i wypicia szklaneczki pysznej sangrii lub filiżanki aromatycznej kawy na Plaza del Oriente.

Kolację zjemy we własnym zakresie. W centrum znajdują się restauracje i bary tapas, gdzie każdy znajdzie coś smacznego. Proponujemy odwiedzenie najstarszej restauracji świata, Botín, która działa od 1725 r. pod adresem Calle Cuchilleros 17. Podawane są tu typowe potrawy regionalne, a specjalnością jest prosię pieczone w całości.

Dzień 3
Segowia i Ávila. Zamek Alcázar, stare miasto i akwedukt rzymski  Przejazd ok. 350 km

Wcześnie rano wyruszymy na wycieczkę do Segowii. Większość słynnych zabytków znajduje się na starówce, malowniczo położónej na szczycie wysokiego skalistego wzniesienia. Widok na miasto z doliny robi magiczne wrażenie. Baśniowy zamek Alcázar również ulokowany jest na wzniesieniu. Z tego miejsca roztacza się zapierający dech w piersiach widok na pofałdowany krajobraz oraz zbiegające się u stóp klifu doliny rzek Eresma i Clamores. Ten nigdy niezdobyty zamek był w średniowieczu ulubioną i często zamieszkiwaną rezydencją królów. Kolejni następcy tronu rozbudowywali fortecę aż do XVI w., dzięki czemu zyskiwała ona coraz piękniejszy wygląd. Przemianę twierdzy w absulutnie baśniowy/bajeczny zamek osiągnięto dzięki dobudowaniu ciemnych iglic z cegły. Trudno się dziwić, że nawet Walt Disney znalazł w Alcázar wielką inspirację, na podstawie której w latach 40. powstał słynny zamek z bajki o Kopciuszku.

Przejdziemy krętym deptakiem Calle de Cervantes, który zaczyna się u stóp akweduktu. Przejdziemy obok kościoła San Martin, który dzięki łukom okiennym oraz prostotą zdobień jest typowym przykładem XII-wiecznego stylu romańskiego. Na brukowanym placu Plaza Mayor, usytułowanym na szczycie skalnego wzgórza, można cieszyć się widokiem prześlicznych pastelowych budynków z wąskimi balkonami.
Cała starówka jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tu również okazałych rozmiarów katedra, która jest przykładem hiszpańskiego gotyku z wyrazistymi strzelistymi wieżyczkami, przyporami i wysokimi sklepieniami. Budowa katedry, która ma 105 m długości i 33 m szerokości, rozpoczęła się w 1525 r., a świątynia ta uznawana jest za ostatnią gotycką katedrę Europy. Jej oficjalne otwarcie miało miejsce dopiero w 1768 r. Położenie na szczycie wysokiego skalnego wzgórza czyni ją  jednym z najpiękniej umiejscowionych domów bożych w Europie. 

W 2007 r. hiszpańska gazeta El mundo przeprowadziła wśród swoich czytelników ranking Siedmiu Cudów Hiszpanii i wtedy na liście pojawił się piękny rzymski akwedukt. To genialne dzieło sztuki inżynierskiej, które przez stulecie zaopatrywało miasto w wodę z rzeki Frío. Główną część długiego na 813 m i wysokiego na 28 m akweduktu znajdziemy przy placu Plaza de Azoguejo, w pobliżu wejścia na starówkę. Na swoje niemal 2000 lat akwedukt jest dzisiaj w wyjątkowo dobrym stanie technicznym. Wzniesiono go na 128 filarach, a szczególne wrażenie wywołuje informacja, że 20 400 granitowych bloków, z których jest zbudowany, połączono bez użycia cementu ani zaprawy. Wynikiem siły ciążenia oraz idealnego rozłożenia masy „luźne” granitowe bloki klinują się i opierają względem siebie tak, że cała konstrukcja jest stabilna. Rzymianie byli mistrzami konstrukcji sieci wodociągowych, a to, że budowla przerwała prawie dwa tysiące lat w zmiennych warunkach atmosferycznych, świadczy o kunszcie rzymskich inżynierów.

Rzymianie założyli strategiczny obóz wojskowy Segobriga, a dla zabezpieczenia dostaw wody wznieśli akwedukt, który przecinał góry, równiny, rzeki i wąwozy. Obecnie dumna sylwetka akweduktu jest wspomnieniem potęgi Cesarstwa Rzymskiego obejmującego tereny Hiszpanii. Według legendy akwedukt został zbudowany przez diabła w ciągu jednej nocy. Lokalna dziewka miała być tak strudzona noszeniem wody z doliny, że zaoferowała diabłu swą duszę za uwolnienie jej od tego cierpienia. 

Po lunchu z Segowii ppojedziemy do Ávili, położonego wysoko ponad rzeką Adaja. To również miasto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Okalają je imponujące mury długości ok. 2,5 km, które wraz z 88 wieżami niewzruszenie trwają od średniowiecza. Pierścień fortyfikacji stanowił osłonę dla miejscowych kościołów, których liczby nie sposób określić, podobnie jak wspaniałych pałaców. Przejdziemy spacerem po mieście i przyjrzymy się z bliska temu historycznemu ośrodkowi religijnemu. 

Późnym popołudniem wrócimy do Madrytu. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 4
Madryt. Zwiedzanie miasta i czas wolny

W tym dniu dla chętnych proponujemy spacer po mieście z naszym pilotem, popołudniu czas wolny. 
W czasie wolnym proponujemy odwiedzić madryckie sklepiki, skosztować hiszpańskiego specjału „churros” – smażonego ciasta pączkowego z gorącą czekoladą w Chocolatería San Ginés – popularnym madryckim miejscu spotkań. 

Dla osób zainteresowanych sztuką polecamy wizytę w muzeum Prado, które słynie z najwspanialszych zbiorów sztuki na świecie. W zasobach są arcydzieła hiszpańskich mistrzów (Goya i El Greco), ale także klasyków sztuki włoskiej (Botticelli i

Caravaggio), flamandzkiej (Rubens i van Dyck), niemieckiej (Dürer i Grien). 
Warto odwiedzić również muzeum Reina Sofia, a w szczególności muzeum Thyssen-Borbemisza. Ponadto Zamek Królewski, starówka oraz muzea leżą niedaleko, bo w odległości ok 600 m do 2 km od hotelu.

Wieczorem zjemy kolację pożegnalną w lokalnej restauracji.

Dzień 5
Madryt. Wylot do Polski przejazd ok. 20 km

Pojedziemy na lotnisko skąd polecimy do Warszawy.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

998,-

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Madryt - Warszawa, z przesiadką
 • Zakwaterowanie: 4 noclegi w 4* Hotel Agumar w Madrycie w pokoju dwuosobowym
 • Wycieczki, bilety wstępów i lokalnych przewodników
 • Wejście do kościoła Santo Tomé z obrazem El Greco „Pogrzeb hrabiego Orgaza” 
 • Wyżywienie: śniadania, 2 kolacje (dzień 1. i 4. w lokalnych restauracjach)
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Wejścia do muzeum Guggenheima, ok. 18 Euro
 • Napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców itp.  (ok. 35 EUR od osoby)
 • Innych posiłków i napojów
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego czego nie wymieniono w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Hotel

Hotel Agumar

Paseo de la R. Cristina, 7 
28014 Madryt , Hiszpania

Tel. +34 915 52 69 00

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Lokalni przewodnicy

W większości miejsc wymagana jest asysta lokalnego przewodnika. Nasz polski pilot współpracuje z lokalnymi przewodnikami i tłumaczy kluczowe informacje, dodając swoje uwagi. Z reguły jest to sprawna współpraca, a obaj przewodnicy nawzajem się uzupełniają.

Klimat

Wiosną i jesienią poranki oraz wieczory mogą być chłodne, a ponadto możliwe są opady deszczu. W związku z tym warto zabrać ze sobą sweter oraz lekką kurtkę. Jeżeli chodzi ubiór obowiązujący np. w restauracjach, Hiszpanie nie przestrzegają jakiś szczególnych zasad formalnych. Prosimy pamiętać o zabraniu wygodnych butów na piesze wycieczki i zwiedzanie miast.

Bagaż

Dobrym pomysłem jest zabranie małego plecaka lub torby, które przydadzą się podczas wycieczek i transferów, ponieważ dostęp do bagażu głównego będzie najczęściej dopiero wieczorem. Nie ma potrzeby zabierania ze sobą ręcznika. 

Więcej o Hiszpanii

Więcej o Hiszpanii dowiesz się odwiedzając nasza stronę internetową: 
www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/hiszpania

Przeczytaj o klimacie i pogodzie, różnicy czasu, napiwkach, a także sprawdź, czy potrzebujesz wizy lub szczepień.

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

20ESRTR13APL0609