group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Odwiedź wiecznie zielony las tropikalny na półwyspie malajskim, poznaj historię kolonizacji, tętniące życiem miasta oraz rozsmakuj się we wspaniałej kuchni

NOWE TERMINY

Podróż do Malezji to spotkanie z piękną przyrodą oraz wieloetniczną ludnością. Naszą przygodę rozpoczniemy w stolicy Kuala Lumpur, gdzie meczety, świątynie chińskie i hinduistyczne a także chrześcijańskie kościoły zdobią miasto na równi ze współczesnymi budowlami  m.in. najwyższymi na świecie bliźniaczymi wieżami Petronas Tower.

Następnie pojedziemy na północ w kierunku Wyżyny Camerona. Znajdziemy tam plantacje herbaty, które przypominają czasy wiktoriańskiego kolonializmu. Świeże truskawki uprawia się tam przez cały rok, a tradycja five o’clock tea jest wiecznie żywa. Następnie udamy się na wyspę Penang i przez trzy dni będziemy korzystać z jej uroków. Zwiedzimy George Town, stolicę wyspy, nazywaną również kulinarną stolicą Malezji. Kolejny przystanek zrobimy na Borneo. Poszukamy nosaczy i mięsożernych roślin w Parku Narodowym Bako oraz orangutanów w Semenggoh.

Pobyt na Borneo zakończymy w uroczym ośrodku z plażą po jednej stronie i zieloną dżunglą po drugiej.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Ringgit

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Kuala Lumpur
Dzień 2 Przylot do Kuala Lumpur. Powitalna kolacja
Dzień 3 Kuala Lumpur. Zwiedzanie miasta - Little India i Narodowy Meczet. Petronas Twin Towers
Dzień 4 Kuala Lumpur – Wyżyna Camerona
Dzień 5 Wyżyna Camerona – Penang
Dzień 6 Penang
Dzień 7 Przelot z Penang do Kuching, Borneo
Dzień 8 Kuching – Park Narodowy Bako
Dzień 9 Kuching - centrum rehabilitacji orangutanów Semenggoh
Dzień 10 Kuching – Damai i hotel przy plaży
Dzień 11 Odpoczynek na plaży Damai
Dzień 12 Damai i przelot z Kuching do Kuala Lumpur. Wylot do Warszawy
Dzień 13 Przylot do Warszawy

Hotele

Grand Margherita Hotel

 • 450 pokoi
 • Położony w centrum nad rzeką Sarawak
 • Recepcja otwarta przez całą dobę
 • 1 restauracja
 • 1 bar winda
 • 1 zewnętrzny basen, leżaki przy basenie
 • akceptowane są karty kredytowe
 • gratis wifi na terenie hotelu
 • strefa wellness
 • TV w pokoju
 • lodówka w pokoju
 • sejf w pokoju
 • klimatyzacja w pokoju
 • czajnik elektryczny
 • suszarka, żelazko
 • wifi w pokoju

Hotel położony tuż nad rzeką Sarawak, blisko miejskich atrakcji, restauracji i kawiarni. Przy hotelu jest basen, z którego rozciąga się widok na rzekę.

Pokoje są duże i przestronne.

Więcej informacji o hotelu: http://www.grandmargherita.com/

Damai Beach Resort

 • 252 pokoi
 • 30km od Kuching
 • recepcja otwarta całą dobę
 • 1 restauracja
 • 1 bar winda
 • zewnętrzny basen
 • leżaki przy basenie
 • akceptowane są karty kredytowe
 • gratis wifi na terenie hotelu
 • strefa wellness
 • TV w pokoju
 • lodówka w pokoju
 • sejf w pokoju
 • klimatyzacja w pokoju
 • czajnik elektryczny
 • suszarka w pokoju
 • wifi w pokoju

Hotel położony tuż przy plaży Teluk Bandung z lasem równikowym. Poza plażą nad Morzem Południowochińskim przy hotelu są dwa zewnętrzne baseny oraz mały basen dla dzieci.

Pokoje są duże i przestronne.

Więcej informacji o hotelu: http://damaibeachresort.com/

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
8 498,–
Warszawa
Brak miejsc
8 498,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Kuala Lumpur

Z lotniska im. F. Chopina w Warszawie polecimy do stolicy Malezji - Kuala Lumpur.

Dzień 2
Przylot do Kuala Lumpur. Powitalna kolacja
Kuala Lumpur

Wylądujemy na międzynarodowym lotnisku w Kuala Lumpur skąd pojedziemy do hotelu. Po odpoczynku zjemy wspólną powitalną kolację. 

Dzień 3
Kuala Lumpur. Zwiedzanie miasta - Little India i Narodowy Meczet. Petronas Twin Towers
Assyakirin-meczet w Kuala Lumpur

Kuala Lumpur należy do tych miast, które należy zobaczyć, poczuć i doświadczyć. Dzisiaj właśnie to zrobimy. Zaczniemy od Masjid Jamek, jednego z najstarszych tutejszych meczetów, który zachwyca swoimi jak kreda białymi kopułami, czerwonymi cegłami oraz inspirowanymi stylem indyjskim krużgankami.

Meczet ten został zaprojektowany przez angielskiego architekta, który inspiracji szukał wśród okazałych budowli Wielkich Mogołów w północnych Indiach. Masjid Jamek znajduje się pomiędzy zielonymi palmami, przy zbiegu dwóch rzek Klang i Gombak. To tutaj właśnie powstało miasto.

Z miejsca narodzin Kuala Lumpur udamy się na starówkę, aby tam poczuć z bliska puls miasta. Pójdziemy na północ i po chwili otaczać nas będą sari i muzyka z Bollywood. To znak, że doszliśmy do Little India. Udamy się na spacer do Placu Merdeka, kolonialnego serca Kuala Lumpur, otoczonego pięknymi kolonialnymi budynkami. To właśnie w tym miejscu w 1957 roku ogłoszono niepodległość kraju, a boisko do gry w krykieta, które zajmowało kiedyś cały plac, zostało zamienione na trawę, nad którą dzisiaj powiewa wielka malezyjska flaga. Z jednej strony placu dumnie prezentuje się budynek Sułtana Abbula Samada, który powstał jako sekretariat administracji kolonii. Zaprojektował go ten sam architekt co meczet Jamek. 

W drodze do miasta zobaczymy Narodowy Meczet (Masjid Negara) z minaretem o wysokości 73 metrów oraz turkusowoniebieską kopułą. Znajduje się w nim łaźnia, która pomieścić może 15 000 osób. Będzie też okazja do zobaczenia starego dworca kolejowego. Został on zbudowany w stylu indyjsko - muzułmańskim zgodnie z angielskimi wymaganiami budowlanymi. Dach miał być tak wytrzymały, aby udźwignąć kilka ton śniegu. 

Ostatnim punktem dzisiejszego programu będą słynne bliźniacze wieże Kuala Lumpus Petronas Towers, które w latach 1998-2004 były najwyższymi budynkami na świecie (451,9 m łącznie z anteną). Wokół wież zbudowano duży park, do którego przybywają mieszkańcy i turyści, aby robić zdjęcia ogromnym budynkom. Następnie wrócimy do hotelu. Proponujemy wejście na „skybridge” łączący dwie wieże. Rezerwacji można dokonać nie później niż 30 dni przed wylotem (koszt biletu 125 zł/os).

Osoby, które zdecydują się na wejście na wieże, będą musiały wrócić do hotelu taksówką lub pociągiem.

Reszta dnia będzie przeznaczona na samodzielne zwiedzanie.

Dzień 4
Kuala Lumpur – Wyżyna Camerona
Wyżyna Camerona na wysokości 1800m n.p.m.

Po śniadaniu pożegnamy się z Kuala Lumpur i wyruszymy na północ, gdzie znajdują się groty Batu. Groty zostały odkryte w 1878 roku. Mają kilkaset metrów długości i znajduje się w nich duża ilość stalagmitów i stalaktytów. Wejdziemy do środka, aby zobaczyć m.in. nietoperze.

Następnie pojedziemy dalej ciekawą, wijącą się drogą prowadzącą w górę do starej angielskiej stacji górskiej Cameron Highland na wysokość 1800 m n.p.m.

Stacja swoją nazwę zawdzięcza Williamowi Cameronowi, który w 1885 roku naniósł na mapę środkową wyżynę, góry oraz tropikalny las. W przeciwieństwie do gorąca i wilgotności na nizinach, panuje tu przyjemny górski klimat. To on sprawił, że tereny te szybko stały się popularne wśród Anglików, stacjonujących w Malezji w ramach służby na rzecz kolonialnej administracji. Położono drogi, zbudowano domy, powstały klasyczne ogrody i plantacje herbaty oraz warzyw. Jest to takie miejsce, w którym w samym środku tropików można zjeść truskawki o niebiańskim smaku.

W ciągu dnia będziemy mijać piękne krajobrazy, okwiecone łąki, pola warzyw i truskawek, które są codziennie zbierane i przesyłane na targi w Kuala Lumpur. Górski klimat jest idealny do uprawy herbaty. Odwiedzimy plantacje herbaty, gdzie będziemy wprowadzeni w tajniki jej uprawy. Zatrzymamy się w małych wioskach z pięknymi ogrodami i czarującymi domami zbudowanymi w angielskim stylu.

Do naszego hotelu dojedziemy popołudniu, a wieczorem zjemy wspólną kolację.

Dzień 5
Wyżyna Camerona – Penang
W George Town, Penang

Dzisiaj pożegnamy się z wyżynami wokół Cameron Highland i obierzemy kurs na wyspę Penang, która była pierwszą malezyjską kolonią Brytyjczyków. Po drodze odwiedzimy miasto Kuala Kangsar, które leży przy rzece Perak. Zatrzymamy się na chwilę przy imponującym miejskim meczecie oraz przy byłym pałacu sułtana.

Następnie pojedziemy do największego miasta na Penang tj. George Town. Zostało założone w 1786 roku jako baza handlowa dla Brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej. Dziś, obok innychnarodowości, mieszkają tu Chińczycy. Wyspa nadal stanowi dla Malezji ważny ośrodek handlowy. Mimo szybkiego rozwoju George Town zachowało starą angielską i chińską architekturę. Nasz hotel znajduje się w samym środku miasta, parę kroków od starówki.

Dzień 6
Penang
Malezja leżała na dawnym szlaku przypraw

Przedpołudnie wykorzystamy, na zwiedzanie stolicy. Będziemy zwiedzać starówkę i obserwować dynamikę miasta oraz jego historyczne budowle. George Town zostało wpisane na Listę światowego dziedzictwa kulturowego Unesco z uwagi na czarujące stare budynki w stylu kolonialnym, które stoją pomiędzy świątyniami, pagodami i meczetami. Mimo popularności galerii handlowych, uchowały się również lokalne targi. George Town nazywane jest również kulinarną stolicą Malezji głównie z powodu szerokiej gamy dań, które można kupić zarówno w drogich restauracjach, jak i w ulicznych kuchniach.

Dzień 7
Przelot z Penang do Kuching, Borneo

Polecimy nad Morzem Południowochińskim na Borneo - wyspę lasów równikowych i orangutanów. Borneo jest trzecią pod względem wielkości wyspą świata po Grenlandii i Nowej Gwinei. Ma jeden z najbardziej wyjątkowych ekosystemów na całej kuli ziemskiej. Większość wyspy pokryta jest tropikalnym lasem. Kryją się w nim rzadkie rośliny i zwierzęta z których najsławniejsze to orangutany i nosacze. Borneo dzielą między sobą  państwa - Indonezja i Malezja.

Część indonezyjska nazywa się Kalimantan, a malezyjska - Wschodnia Malezja i składa się z dwóch stanów: Sabah i Sarawak. Naszym celem jest Sarawak, którym do 1966 zarządzała rodzina Brooke. Do brytyjskiego imperium zaczął oficjalnie należeć dopiero od zakończenia drugiej wojny światowej. W 1966 roku ogłoszono niepodległość Malezji, i po krótkiej wojnie z Indonezją podział Borneo stał się rzeczywistością. Po paru godzinach lotu lądujemy w Kuching, największym mieście stanu Sarawak. Po zameldowaniu się w hotelu mamy resztę popołudnia do własnej dyspozycji. Czas wolny można poświęcić na spacer po tym historycznym mieście.

Kuching to po malajsku kot. Bez trudu spotkamy tu ich dużą. 

Zabudowania w Kuching, w przeciwieństwie do innych tutejszych miast, przetrwały drugą wojnę światową. Wiele budynków zostało pieczołowicie odnowionych. Będziemy mogli podziwiać także możecie spodziewać się ładnej scenerii podczas przechadzki w centrum, które ciągnie się wzdłuż rzeki Sarawak.

Dzień 8
Kuching – Park Narodowy Bako

Odwiedzimy dzisiaj jeden z najwspanialszych malezyjskich parków narodowych, Bako. Znajdują się tam m.in. nosacze sundajskie, warany, brodate świnie, jeleniowate sambary oraz różne rzadkie rośliny. Drogę do parku pokonamy autobusem i łodzią. W trakcie ok. dwugodzinnej przejażdżki będziemy mijać plantacje kokosów, bagna namorzynowe i lasy palm krzaczastych. Park Narodowy Bako jest najstarszym parkiem narodowym Malezji i leży na przedgórzu nad Morzem Południowochińskim. W parku znajduje się ciekawa mieszanka przyrodnicza: gęsty, wiecznie zielony las równikowy, strome skaliste nabrzeża oraz erodujące skalne wysepki o najróżniejszych kształtach. Jest to najlepsze miejsce w stanie Sarawak, aby zobaczyć rzadkie nosacze i całą masę małpek typu makak. Po parku będziemy poruszać się bezpiecznie dzięki dobrze oznakowanemu systemowi ścieżek i poznawać to, z czego Borneo słynie: tętniący życiem las równikowy z fascynującą florą i fauną. W tym parku znajdują się wszystkie gatunki roślin istniejących na Borneo. Zobaczymy ciekawe rośliny, m.in. rośnie tutaj kilka odmian owadożernych dzbaneczników. Odżywiają się insektami i małymi zwierzątkami, które wpadają do ich liści w kształcie dzwonków. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy warany oraz śmieszne małpki makaki, które szybko zapominają o dystansie w chwili, gdy zauważą jakiś smaczny kąsek (uważajcie na swoje torby). Będziemy również wypatrywać srebrnych langurów. Dorosłe osobniki mają szarosrebrne futerko, a młode są pomarańczowe. Na pewno jednak najciekawsze są nosacze. W Bako mieszka ich ok 150. Żyją na wolności tylko na Borneo. Jeśli będziemy poruszać się cicho i mieć oczy i uszy otwarte, usłyszymy może ten specyficzny szorstki dźwięk, jaki wydają, poruszając się między czubkami drzew. 

Lunch zjemy w parkowej kawiarni, a następnie wrócimy do Kuching.

Dzień 9
Kuching - centrum rehabilitacji orangutanów Semenggoh

Po śniadaniu pojedziemy do centrum rehabilitacji orangutanów. Schronienie znalazły tam osierocone i nielegalnie więzione orangutany. W Semenggoh uczą się na nowo, jak samodzielnie radzić sobie w dżungli. Orangutany żyją w dżungli, a do centrum przychodzą najczęściej w porze karmienia. Nie możemy więc być całkiem pewni, że je zobaczymy.

Na szczęście mieszkają tam również inne rodzaje małp i niedźwiedzie malajskie. Wejdziemy do dżungli, podejdziemy do specjalnej platformy, służącej do karmienia z nadzieją, że orangutany będą bardzo głodne.

Popołudnie spędzimy w Kuching, gdzie będziem czas przeznaczony do własnej dyspozycji.

Dzień 10
Kuching – Damai i hotel przy plaży

Z Kuching pojedziemy do Damai położonego na półwyspie Santubong. Przez kolejne dni będziemy mieszkać w hotelu z lasem równikowym po jednej stronie, i z piaszczystą plażą obmywaną ciepłymi falami po drugiej.

Dzień 11
Odpoczynek na plaży Damai
Świeżo przygotowane szaszłyki satay to specjał lokalnej kuchni

Przed nami dzień przeznaczony do własnej dyspozycji. Można spędzić go odpoczywając na leżaku na plaży, lub udając się na wycieczkę do lasu, poznając najbliższe wioski albo grając w golfa na znajdującym się niedaleko polu golfowym. Pilot wycieczki chętnie poradzi i pomoże w zorganizować czas.

Dzień 12
Damai i przelot z Kuching do Kuala Lumpur. Wylot do Warszawy

Po śniadaniu jedziemy na lotnisko w Kuching, skąd polecimy do Kuala Lumpur, a stamtąd do domu.

Dzień 13
Przylot do Warszawy

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 8 498,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1698 zł

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Kuala Lumpur - Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Przelot krajowy w klasie ekonomicznej na trasie Penang – Kuching oraz Kuching – Kuala Lumpur
 • Wycieczki i bilety wstępu wg. programu
 • Wyżywienie: codziennie śniadania w hotelu, obiad: dzień 8, kolacje: dzień 2. i 4.
 • 2 noclegi w Melia Hotel w Kuala Lumpur (lub w innym podobnym)
 • 1 nocleg w Strawberrypark Resort na Wyżynie Camerona
 • 2 noclegi w Bayview Hotel Georgetown na wyspie Penang
 • 3 noclegi w Grand Margherita Hotel w Kuching
 • 2 noclegi w Damai Beach Resort w pokoju Deluxe z widokiem na morze
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Napojów do posiłków
 • Posiłków niewymienionych w programie
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego 
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców ok. 180 zł na osobę
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkich pozostałych wydatków nie wymienionych w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Uczestnicy wycieczki

Wycieczka jest przeznaczona przede wszystkim dla osób lubiących obcować z naturą. Uczestnikiem wycieczki może być każdy, przy czym należy pamiętać, że niektóre ścieżki prowadzą po korzeniach i skałach oraz miejscami po terenie górzystym. Grunt bywa często śliski i bagnisty, a w niektórych miejscach konieczne może być przechodzenie po pniach drzew lub przez cieki wodne.

W razie wątpliwości co do możliwości pokonania trudniejszych tras należy zgłosić się do pilota wycieczki. Zawsze istnieją inne, równie ciekawe możliwości!

Lista rzeczy do spakowania

W lesie deszczowym panuje wilgotny klimat z możliwością wystąpienia ulewnych deszczy. Dlatego warto zabrać ze sobą odzież, która szybko schnie i jest wygodna w noszeniu podczas wędrówek po lesie. Zalecamy spakowanie wygodnych butów trekkingowych z antypoślizgową podeszwą.

Bagaż

Dobrze jest zabrać ze sobą latarkę i mały plecak lub torbę na całodzienne wycieczki i dni podróży, ponieważ w tych dniach bagaż zostaje w hotelu.

Praktycznym rozwiązaniem jest spakowanie podstawowych rzeczy do mniejszej torby na te dni, w których nocujemy w Parku Narodowym Bako i w długim domu u ludzi Iban. Nie jest konieczne zabieranie ze sobą ręczników.

 

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej o Borneo

Aby dowiedzieć się więcej o warunkach klimatycznych i pogodowych, sprawdzić różnicę czasu i wymagania dotyczące wiz i szczepień, prosimy zapoznać się z informacjami podanymi poniżej.

Borneo: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/borneo

Zachęcamy także do lektury naszego artykułu 7 faktów o Borneo

 

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

20MYRTR09APL0109