Malezja – perła Orientu

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wiecznie zielony tropikalny las, pulsujące energią miasta, kulinarne doświadczenia i historia kolonizacji. To gwarancja niezapomnianej podróży

NOWOŚĆ

Podróż do Malezji to spotkanie z dziewiczą przyrodą oraz wielokulturową społecznością – pozostałością po czasach kolonialnych. Zwiedzanie zaczniemy w stolicy Kuala Lumpur, gdzie meczety, świątynie chińskie i hinduistyczne, a także chrześcijańskie kościoły sąsiadują ze sobą, pozostając w harmonii ze współczesnymi budowlami, w tym m.in. najwyższymi na świecie bliźniaczymi wieżami Petronas Tower.
 
Z miasta udamy się do unikalnego pod względem przyrody Parku Narodowego Taman Negar –  najstarszego na świecie wiecznie zielonego lasu tropikalnego. Będziemy przechodzić przez mosty zawiszone w koronach drzew podziwiając egzotyczne rośliny, słuchając śpiewu ptaków i odgłosów zwierząt. Następnie pojedziemy na północ na Wyżynę Camerona. Zobaczymy tam plantacje herbaty, które powstały w czasach brytyjskiego kolonializmu. Świeże truskawki uprawia się tutaj przez cały rok, a tradycja five o’clock tea jest wciąż żywa. Podróż zakończymy na wyspie Penang, gdzie przez 3 dni będziemy korzystali z jej uroków. Zwiedzimy m.in. kolonialne George Town wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, nazywane również kulinarną stolicą Malezji.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Ringgit

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy
Dzień 2 Przylot do Kuala Lumpur. Powitalna kolacja
Dzień 3 Kuala Lumpur. Zwiedzanie miasta
Dzień 4 Kuala Lumpur – Taman Negara
Dzień 5 Taman Negara. Piesza wycieczka w dżungli, przez mosty wiszące w koronach drzew.
Dzień 6 Taman Negara – Cameron Highland
Dzień 7 Cameron Highland. Wizyta na plantacji herbaty
Dzień 8 Wizyta w położonym na wyspie Penang mieście Georg Town pełnym kolonialnego uroku
Dzień 9–10 Czas wolny na wyspie Penang
Dzień 11 Wyjazd z Penang
Dzień 12 Przylot do Warszawy

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy
Dzień 2
Przylot do Kuala Lumpur. Powitalna kolacja
Kuala Lumpur
Wylądujemy na międzynarodowym lotnisku w Kuala Lumpur, skąd pojedziemy do hotelu. Po krótkim odpoczynku, zjemy powitalną kolację, po czym przyjdzie czas na odpoczynek. 
Dzień 3
Kuala Lumpur. Zwiedzanie miasta
Budynek Sultana Abbula Samada w Kuala Lumpur
Kuala Lumpur należy do tych miast, które należy zobaczyć, poczuć i doświadczyć. Dzisiaj właśnie to zrobimy. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Masjid Jamek, jednego z najstarszych meczetów. Zachwyca swoimi jak kreda białymi kopułami, czerwonymi cegłami oraz inspirowanymi stylem indyjskim krużgankami.
Meczet ten został zaprojektowany przez angielskiego architekta, który inspirację znalazł wśród okazałych budowli Wielkich Mogołów w północnych Indiach. Masjid Jamek znajduje się pomiędzy zielonymi palmami, przy zbiegu dwóch rzek Klang i Gombak. To tutaj właśnie powstało miasto.
 
Od miejsca narodzin Kuala Lumpur przejdziemy do starego miasta, aby w ten sposób poczuć jego puls. Pójdziemy na północ. Po chwili otaczać nas już będą sari i muzyka z Bollywoodu. To znak, że doszliśmy do Little India. Przespacerujemy się tam, po czym udamy się dalej do placu Merdeka, serca kolonialnego Kuala Lumpur, otoczonego pięknymi kolonialnymi budynkami. W 1957 roku ogłoszono tutaj niepodległość kraju, a boisko do gry w krykieta, zajmujące cały plac, zostało zamienione na trawę, nad którą powiewa teraz wielka malezyjska flaga. Z jednej strony placu dominuje budynek Sułtana Abbula Samada, który pełnił kiedyś rolę sekretariatu administracji kolonii.   Zaprojektował go ten sam architekt co Masjid Jamek. Ponownie i w tym przypadku widać wyraźnie jego fascynację wszystkim, co indyjskie.
 
Autobusem przejedziemy do najpopularniejszego parku w mieście Lake Gardens. Niedaleko od pośpiechu śródmieścia angielska elita zbudowała w swoim czasie eleganckie wille, a wokół nich powstał ten piękny ogród. Nazwa parku doskonale oddaje charakter miejsca, gdyż dużo w nim pokrytych nenufarami stawów, szemrzących potoczków oraz tryskających fontann. Zrobimy sobie spacer wśród zieleni, zajrzymy również do ogrodu tysiąca kwitnących orchidei.
 
W drodze do miasta zahaczymy o Narodowy Meczet (Masjid Negara) z minaretem o wysokości 73m oraz turkusowoniebieską kopułą. Znajduje się w nim łaźnia, która pomieścić może 15000 osób. Zobaczymy także specyficzny stary dworzec kolejowy. Został zbudowany w stylu indyjsko - muzułmańskim zgodnie z angielskimi wymaganiami budowlanymi. Dach musiał być dostatecznie wytrzymały, aby udźwignąć kilka ton śniegu.
 
Po tym wprowadzeniu do Kuala Lumpur reszta dnia będzie do zagospodarowania na własną rękę.
Dzień 4
Kuala Lumpur – Taman Negara
Na rzece w najstarszym na świecie lesie deszczowym, Taman Negara
Zostawiamy miejską dżunglę, żeby obrać kurs na najstarszy na świecie wiecznie zielony las tropikalny. Taman Negara ma ponad 130 milionów lat. W 1939 roku dostał status parku narodowego. Z Kuala Lumpur będziemy jechać autobusem przez  malejski krajobraz aż dotrzemy do skraju lasu przy Kuala Tembeling (wycieczka ok. 4h). Autobus zamienimy na łodzie i ostatnią część drogi do naszego hotelu pokonamy rzeką.
 
Po rozgoszczeniu się w pokojach można będzie poświęcić resztę popołudnia na podglądanie przyrody. Różnorodność ptactwa, owadów, motyli czy egzotycznych roślin zdaje się nie mieć końca.
 
Po zapadnięciu zmroku udamy się na spacer z przewodnikiem po dżungli. Oprowadzi nas jeden z doświadczonych leśniczych. W takim lesie bynajmniej nie wszystkie zwierzęta w nocy śpią. Będziemy rozglądać się za owadami oraz innymi aktywnymi o tej porze zwierzętami. Dobrze założyć długie spodnie oraz bluzkę z długim rękawem. Poza tym radzimy wziąć ze sobą latarkę.
Dzień 5
Taman Negara. Piesza wycieczka w dżungli, przez mosty wiszące w koronach drzew.
Mosty wiszące w Taman Negara są zawieszone na wysokości 50 metrów
Od razu po śniadaniu wybierzemy się na spacer przez tropikalny las. Będziemy poruszać się po dobrze oznaczonych ścieżkach Parku Narodowego i badać nadzwyczaj urodzajny las pełen fascynujących roślin. Nasz lokalny przewodnik opowie nam zarówno o jego florze, jak i o faunie. Dotrzemy na szczyt  Wzgórza Teresek o wysokości 334m n.p.m.,  z którego rozciąga się piękny widok na cały las oraz, jeśli pogoda będzie dobra, na najwyższy szczyt kontynentalnej Malezji tj. górę Mount Tahan 2187 m n.p.m.
Nasza wędrówka zakończy się spacerem w koronach drzew. Będziemy iść wiszącymi mostami rozpiętymi na drzewach na wysokości ok. 50m. Najdłuższy z mostów ma ponad 500m długości!
Wszyscy, którzy są w formie mogą wziąć udział w tym spacerze, ale trzeba przygotować się na to, że szlak prowadzi często przez korzenie, skały a czasem również pagórki. Często jest błoto, a więc i ślisko. Na pewno przyda się para dobrych butów do chodzenia, najlepiej z podeszwą antypoślizgową. Jeśli ktoś cierpi na lęk wysokości, wiszące mosty mogą być dla niego nie lada wyzwaniem. Można wtedy zostać na dole, i nie tracić kontaktu z ziemią pod nogami.
Popołudnie będzie wolne, dobrze wykorzystać je na cieszenie się bliskością i dźwiękami przyrody.
Dzień 6
Taman Negara – Cameron Highland
Plantacja herbaty w Cameron Highland
Po śniadaniu pożegnamy się z Taman Negara i podążymy na wchód. Bardzo ciekawa, wijąca się droga poprowadzi nas w górę na wysokość 1800m n.p.m. do starej angielskiej stacji górskiej Cameron Highland. Swoją nazwę zawdzięcza Williamowi Cameronowi, który w 1885 roku odkrył i umieścił na mapie teren środkowej wyżyny, gór oraz tropikalnego lasu. Przyjemny górski klimat, w przeciwieństwie do ciepła i wilgotności na nizinach, sprawił, że miejsce to szybko stało się popularne wśród Anglików stacjonujących w Malezji w ramach służby na rzecz kolonialnej administracji. Położono drogi, zbudowano domy, powstały klasyczne ogrody i plantacje herbaty oraz warzyw. Jest to miejsce, w którym w samym środku tropików można zjeść truskawki o niebiańskim smaku.
Do naszego ośrodka trafimy w ciągu popołudnia, a wieczorem zjemy w hotelu wspólną kolację.
 
Dzień 7
Cameron Highland. Wizyta na plantacji herbaty
W ciągu dnia będziemy mijać piękne krajobrazy, okwiecone łąki, pola warzyw i truskawek, które są codziennie zbierane i przesyłane na targi w Kuala Lumpur. Górski klimat jest idealny do uprawy herbaty. Odwiedzimy plantacje herbaty, gdzie będziemy wprowadzeni w tajniki jej uprawy.


 Będziemy zatrzymywać się w małych wioskach z pięknymi ogrodami i czarującymi domami zbudowanymi w angielskim stylu.

Dzień 8
Wizyta w położonym na wyspie Penang mieście Georg Town pełnym kolonialnego uroku

Dzisiaj pożegnamy się z wyżynami wokół Cameron Highland i obierzemy kurs na wyspę Penang. Największe na wyspie miasto George Town zostało założone w 1786 roku jako baza handlowa dla Brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej. Dzisiaj mieszkają tu w większości Chińczycy, ale także przedstawiciele  innych narodowości. Wyspa jest wciąż ważnym ośrodkiem handlowym Malezji. Mimo szybkiego rozwoju George Town zachowało starą angielską i chińską architekturę.
 
Będziemy zakwaterowani w ładnym hotelu, w samym środku miasta, parę kroków od starówki.

Dzień 9–10
Czas wolny na wyspie Penang
Mamy całe 2 dni na korzystanie z uroków tej fantastycznej wyspy.  Spędźcie trochę czasu przy basenie, lub wybierzcie się na poznawanie wyspy. Na Penang znajdziecie dużo zabytków zarówno historycznych jak i kulturalnych. W stolicy George Town można nacieszyć się miejskimi atrakcjami, zrobić zakupy lub pójść szlakiem historii i architektury. George Town zostało wpisane na Listę światowego dziedzictwa kulturowego Unesco z uwagi na czarujące stare budynki w stylu kolonialnym, które stoją pomiędzy świątyniami, pagodami i meczetami. Mimo popularności galerii handlowych, uchowały się również lokalne targi.

George Town nazywane jest również kulinarną stolicą Malezji głównie z powodu szerokiej gamy dań, których można kosztować zarówno w drogich restauracjach, jak i w ulicznych kuchniach.
 
Na wyspie Penang jest dużo więcej atrakcji niż tylko hotel i George Town. Warto zobaczyć widok ze szczytu Penang Hill (821m n.p.m.). Droga na szczyt wiedzie wzdłuż kawiarni i restauracji, które mieszczą się w starych brytyjskich willach.
 
Największa w Malezji buddyjska świątynia znajduje się na wyspie Penang, Zmieścił się w niej, podobnie jak w świątyni Wat Chayamangkalaram, leżący budda o długości 33m, okryty pozłacanymi liśćmi. Na zachodnim wybrzeżu znajdziecie Panang Butterfly Farm z ponad 3000 motyli.
Dzień 11
Wyjazd z Penang

Mamy jeszcze większość dnia, żeby zobaczyć ciekawe miejsca lub zrobić ostatnie zakupy. Popołudniem pojedziemy na lotnisko wyspy Penang i polecimy do Warszawy.

Dzień 12
Przylot do Warszawy
Wylądujemy na lotnisku w Warszawie.

Wycieczka na wyspę Penang

9. dnia podróży odbędzie się wycieczka na wyspę Penang. Podjedziemy pod wzgórze Penang Hill, gdzie przesiądziemy się do kolejki, która zabierze nas na sam szczyt. Z wysokości 821 metrów będziemy podziwiać widok na całą wyspę Penang. Znajdują się tam również kawiarnie i restauracje które powstały w willach należących kiedyś do brytyjskich urzędników.
 
Następnie odwiedzimy największą w Malezji buddyjską świątynię Kek Lok Si. Została wybudowana w latach 1890-1930. Mimo, że jest stosunkowo nowa, przyciąga wielu buddyjskich pielgrzymów m.in. z Hong Kongu, Singapuru, Filipin i innych krajów południowo-wschodniej Azji. Jej główną atrakcją jest wysoka na 7 pięter pagoda Rama VI, wykonana z ponad 10 000 statuetek buddy z alabastru i brązu, a także wysoka na 37m statua bogini płodności Kuan Yin, wykonana z brązu.
 
Wycieczkę należy zakupić najpóźniej 45 dni przed wyjazdem. Odbędzie się ona pod warunkiem zgłoszenia się minimum 5 osób.
Cena 198zł/os


 

George Town

Informacja o cenie

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Kuala Lumpur - Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Przelot krajowy w klasie ekonomicznej na trasie Penang – Kuala Lumpur
 • Wycieczki i biletów wstępów wymienione w programie
 • Wyżywienie: codzienne śniadania i 2 kolacje (dzień 2. i 6.)
 • Zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych: 9 noclegów - 2 noce w Swiss Garden Hotel w Kuala Lumpur, 2 noce w Mutiara Taman Negara Resort, 2 noce w Strawberry Park Resort na Wyżynie Cameron, 3 noce w Bayview Hotel Georgetown na wyspie Penang 
 • Transport autokarem, o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Dodatkowych posiłków
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców ok. 180 zł na osobę
 • Ewentualnych dodatkowych imprez nieprzewidzianych w programie
 • Wycieczki do Penang (dzień 9.) 198zł/os
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, co nie zostało zawarte w „Cena zawiera”
Dopłata do pokoju 1-osobowego

1498 PLN

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Co spakować w podróż?

Klimat w wiecznie zielonym lesie tropikalnym jest wilgotny i może padać. Dobrze więc wziąć ze sobą ubranie, które szybko schnie i nie krępuje ruchów podczas wędrówki na łonie przyrody. Przyda się również para solidnych butów do chodzenia, najlepiej z podeszwą antypoślizgową.

Bagaż

Dobrze mieć ze sobą mały plecak lub torbę z myślą o wycieczkach, czasem całodniowych, kiedy swój właściwy bagaż widzimy ponownie dopiero wieczorem. Taki plecak lub torba może służyć jako bagaż ręczny podczas podróży samolotem.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej o Malezji

Poczytaj między innymi o klimacie, pogodzie, różnicy czasu i napiwkach. Sprawdź, czy potrzebujesz wizy lub szczepionek.

Malezja: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/malezja

Borneo: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/borneo

Przeczytaj również artykuł pt. 7 faktów o Borneo

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

MYRTR08APL