Malta i Gozo - śladami Rycerzy Maltańskich

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Odkryj tajemnice dawnych warowni krzyżowców i megalitycznych świątyń, starszych niż egipskie piramidy oraz zobacz wpisaną na listę UNESCO Vallettę

Kolonizowali ją Fenicjanie, Arabowie i Anglicy, jednak mimo tego Malta nie straciła swojego unikalnego charakteru, a obce wpływy tylko wzbogaciły to i tak wyjątkowe miejsce.

Ten niewielki kraj oferuje nie tylko jedne z najpiękniejszych europejskich plaż, urzekające lazurowe wody Morza Śródziemnego i podwodne groty z bogactwem ryb, ale również możliwość poznania imponującego dziedzictwa historycznego i kulturowego.

Zobaczymy ruiny starsze niż piramidy, imponujące katedry, gigantyczne prehistoryczne świątynie wykute w skale, fortyfikacje z czasów krzyżowców i wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO stolicę, Vallettę.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Valletty
Dzień 2 Wycieczka po Vallettcie (UNESCO). Katedra św. Jana i Pałac Wielkiego Mistrza. Prom na Cospicuę i zwiedzanie zabytkowego miasta Vittoriosa
Dzień 3 Megalityczna świątynia Hagar Qim, Błękitna Grota i miasteczko rybackie Marsaxlokk
Dzień 4 Kościół w mieście Mosta. Grota św. Pawła, Mdina, lokalne maltańskie rękodzieło i Ogrody San Anton
Dzień 5 Dzień wolny.
Dzień 6 Wyjazd na wyspę Gozo. Cytadela w Victorii i zatoka Xlendi
Dzień 7 Dzień wolny. Wycieczka do Valetty (dodatkowo płatna)
Dzień 8 Lot powrotny do Warszawy

Hotele

Il-Palazzin Hotel

Il-Palazzin Hotel to oficjalnie czterogwiazdkowy hotel. Jednak zdecydowaliśmy się ocenić go jako 3*+, aby nikogo nie zawieść. W hotelu znajduje się restauracja i bar / kawiarnia, połaczone z  tarasem zewnętrznym otoczonym ogrodem. Ponadto hotel dysponuje krytym i odkrytym basenem oraz niewielką sauną. Centralna lokalizacja w jednym z najbardziej popularnych obszarów na Malcie w St. Paul's Bay i Bugibba zapewniają dodatkowy dostęp do całonocnych restauracji, winiarni, sklepów i bankomatów. Wszystko to w połączeniu z ​relaksującą i przyjazną atmosferą hotelu zapewnia przyjemny pobyt na złotej wyspie.

Hotel dysponuje 79 pokojami rozmieszczonymi na 6 piętrach. Hotel oferuje cztery typy pokoi: pokoje ze bocznymi widokami na morze, pokoje z widokiem na basen, pokoje z widokiem na ogród i pokoje rodzinne dla trzech osób, z widokiem na basen lub bocznym widokiem na morze. Będziemy zakwaterowani w pokojach dwuosobowych z widokem na basen (Pool View). Wszystkie pokoje posiadają balkon, łazienkę i toaletę, klimatyzację, telewizor, suszarkę do włosów i małą lodówkę. W całym hotelu można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu. Za niewielką opłatą można korzystać z sejfu w pokoju.

Więcej o hotelu: www.palazzinhotel.com

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
4 798,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

UWAGA: Zastrzegamy sobie prawo do ewentualnych zmian w programie. Punkty programu nie ulegną zmianie, natomiast zmienić może się kolejność, np. ze względu na godziny otwarcia obiektów.
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Valletty
Witamy na Malcie

Przejazd do hotelu i odpoczynek.

Archipelag maltański to trzy zamieszkane wyspy: Malta, Gozo i Comino.

Mieszkańców tej ostatniej można policzyć na palcach jednej ręki. Mimo tego, że Malta jest nowoczesnym europejskim krajem, panuje tu wyjątkowy spokój, wynikający nie tylko ze ścisłych powiązań z historią zakonu rycerskiego. Architekturę przenika wpływ włoski na przemian z angielskim (wszechobecne czerwone skrzynki na listy i budki telefoniczne).

W pięknej XV-wiecznej stolicy Malty - Vallettcie - niedawno otwarto dla zwiedzających parlament i zewnętrzne audytorium.

Powstały one na ruinach dawnej opery miejskiej zaprojektowanej przez włoskiego architekta Renzo Piano. Szczególnie na Gozo wciąż można natknąć się na konie i wozy konne na wiejskich drogach, a na całej wyspie widać wiele pokaźnych rzymskokatolickich kościołów, które górują nad miasteczkami.

Nastrój podkreślają złote promienie słoneczne, w których przez cały rok skąpany jest archipelag. Piękne światło odbija się w Morzu Śródziemnym i pada na charakterystyczne żółte domy z wapienia.

Mieszkańcy Malty są ciepli, przyjaźni i dowcipni. Prawdopodobnie ze względu na historię kraju - byłej kolonii brytyjskiej - Maltańczycy mają specyficzne angielskie poczucie humoru i są bardzo uprzejmi, natomiast odwagę zawdzięczają południowcom. Ich język brzmi jak arabski, ale dużo w nim włoskich, francuskich i angielskich określeń. W słownictwie kulinarnym widać wpływy sycylijskie i bliskowschodnie, ale w kuchni królują składniki lokalne, takie jak królik i miód.

Na każdym kroku widać ślady historii, która przetoczyła się przez wyspy – trzeba zwrócić uwagę na tutejsze łodzie rybackie, które udekorowano malowanymi oczami, mającymi ustrzec przed „złymi oczami”, tzn. przekleństwem. Tradycja ta sięga kultury fenickiej ok. roku 1000 p.n.e.

Po przylocie na Maltę skierujemy się do naszego hotelu. W hotelowej restauracji będziemy spotykali się codziennie na posiłkach.

Dzień 2
Wycieczka po Vallettcie (UNESCO). Katedra św. Jana i Pałac Wielkiego Mistrza. Prom na Cospicuę i zwiedzanie zabytkowego miasta Vittoriosa
Valletta

Stolica Malty - Valletta to jedno z nielicznych  miast na świecie, w którym w całości zachował się jego oryginalny układ. Rycerze zakonu joannitów przybyli tu w 1566 r. i założyli Vallettę. W przeciągu niespełna 5 lat zbudowali fortyfikacje, kościoły, klasztory i ok. 2 000 prywatnych domów. Valletta została w całości wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a z 320 zabytkami jest uznawana za obszar o najbardziej skoncentrowanej zabudowie historycznej na świecie.

Obecnie stolica jest siedzibą rządu, a jej uliczki pełne są urokliwych skwerów i fasad przypominających butiki angielskie z lat 30-tych.

Miasto zwiedzimy pieszo, zaczniemy od katedry św. Jana, zbudowanej w latach 1573-78 jako kościół zakonu krzyżowców. Na przestrzeni lat krzyżowcy zgromadzili w świątyni wiele bogactw wykonanych ze srebra, marmuru, złota, liczne dzieła sztuki, które tworzą niezwykły przepych jej wnętrz. Każda ściana i kolumna pokryta jest ornamentami i dekoracjami, a na każdym kroku widać krzyże maltańskie i herby rodowe. Podłoga pokryta jest wielokolorową mozaiką z czarnego, niebieskiego, czerwonego, różowego i żółtego marmuru. Każdy jej fragment opowiada historię życia rycerza.

Sklepienie kościoła pokryte jest freskami autorstwa Mattii Preti, które ilustrują wydarzenia z życia Jana Chrzciciela. W oratorium katedry znajduje się znany na całym świecie obraz Caravaggia „Ścięcie św. Jana Chrzciciela”. Obejrzymy ten obraz, który przyciąga wzrok każdego widza.

Maltańczycy są żarliwymi katolikami, dlatego na wizyty w kościołach należy przewidzieć odpowiedni strój. Szorty, krótkie sukienki i koszulki na ramiączkach są zabronione.

Tego dnia udamy się również do Pałacu Wielkiego Mistrza, wybudowanego w XVI wieku jako siedziba Wielkiego Mistrza zakonu joannitów. W późniejszym okresie, gdy Malta była brytyjską kolonią (1814-1964), rezydował w nim gubernator angielski. Dziś pełni funkcje  parlamentu i miejsce zamieszkania prezydenta.

Wycieczkę po Valletcie zakończymy w Górnych Ogrodach Barrakka, założonych na murach miejskich w 1661 r. jako miejsce rozrywki i ćwiczeń dla rycerzy. Z Ogrodów rozciąga się fantastyczny widok na port Grand Harbour, Vittoriosę i Sengleę.

Z wielkiego naturalnie położonego portu Grand Harbour przeprawimy się promem na Cospicuę oraz Vittoriosę. Z wody zobaczymy fortyfikacje Valetty w całej okazałości, będziemy mijać łodzie rybackie ozdobione namalowanymi oczami zwane „luzzu”, skaliste i piaszczyste plaże i kopuły licznych kościołów.

Udamy się na zwiedzanie Vittoriosy, jednego z trzech historycznych miast: Vittoriosa, Cospicua i  Senglea. Mieszkańcy Malty używają oprócz łacińskich nazw również nazw lokalnych: Birgu, Bormla i Isla, co może być mylące. W rybackim mieście Vittoriosa (Birgu) osiedlili się joannici zaraz po przybyciu na Maltę w 1530 r. Dopiero później przenieśli się do Valletty. Rycerze naprawili i rozbudowali stare fortyfikacje Vittoriosy i to tu odparli atak Turków podczas Wielkiego Oblężenia w  1565 r. Podczas II Wojny Światowej w latach 1941 i 1942 te trzy miasta były niemal codziennie bombardowane i odniosły wiele szkód. Dziś mieszkańcy zbliżyli się do siebie, a  większość utrzymuje się z pracy lokalnej w stoczni.

Vittoriosa to maleńkie i urocze miasteczko mające tylko 800 metrów długości, a w najszerszym miejscu 400 metrów szerokości. Jeśli dotychczas nazewnictwo nie było wystarczająco zagadkowe, tutaj wszystkie znaki są w języku maltańskim, mapy natomiast można nabyć tylko w wersji angielskiej.

Dzień 3
Megalityczna świątynia Hagar Qim, Błękitna Grota i miasteczko rybackie Marsaxlokk
Słynna wioska rybacka Marsaxlokk

Po śniadaniu udamy się w poszukiwaniu nowych wrażeń. Rozpoczniemy od wizyty w megalitycznej świątyni Hagar Qim, jednej z najlepiej zachowanych i imponujących prehistorycznych świątyń na Malcie.

Powstanie świątyni datuje się na 3600-3000 p.n.e., co czyni ją najstarszą konstrukcją kamienną na świecie, starszą nawet od piramid w Egipcie.

Wejście do Hagar Qim zostało odrestaurowane i pozwala wyobrazić sobie, jak kiedyś wyglądała ta budowla. Drewniany dach, wieńczący niegdyś świątynię, dawno już zniknął.

Pojedziemy do małego miasteczka rybackiego Wied iz-Zurrieq. Tutaj zobaczymy Błękitną Grotę, która w rzeczywistości jest siecią wielu grot i tworzy najbardziej imponujący, niesamowity widok. Lokalizacja groty, rozświetlające ją promienie słoneczne i morze sprawiają, że woda nabiera wszystkich odcieni niebieskiego. Jeżeli pogoda pozwoli, będzie możliwość wybrania się na wycieczkę łodzią do wnętrza grot (koszt wycieczki ok. 8 Euro, nie uwzględniono w cenie wycieczki). Warunkiem jednak jest spokojne morze.

Nasz następny przystanek to rybacka miejscowość Marsaxlokk, która zachowała swój oryginalny maltański charakter.

Wzdłuż brzegu stoją dumnie stare maltańskie domy, a flota kolorowych łodzi rybackich „luzzu” kołysze się na wodzie.

Na nadmorskim targu można kupić głównie pamiątki. W Marsaxlokk stacjonowała turecka flota podczas Wielkiego Oblężenia w 1565 r. Tutaj również wojska Napoleona zeszły na ląd podczas francuskiej inwazji w 1798 r.

Ten spokojny port był wielokrotnie areną wydarzeń o znaczeniu międzynarodowym, np. spotkania Michaiła Gorbaczowa z Georgem Bushem w 1989 r.

Do hotelu wrócimy ok 14:00, a wieczorem zjemy kolację.

Dzień 4
Kościół w mieście Mosta. Grota św. Pawła, Mdina, lokalne maltańskie rękodzieło i Ogrody San Anton
Mdina

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Mosta. Zwiedzimy „kościół cudu”, który ma trzecią pod względem wielkości niepodpartą kopułę w Europie. Budowa kościoła zajęła mieszkańcom Mosty 27 lat, a rezultat jest imponującym dziełem sztuki budowlanej.

Tego dnia zwiedzimy też Grotę św. Pawła w Rabacie. Podobno to tutaj zatrzymał się św. Paweł, kiedy znalazł się na Malcie w 60 roku, po tym jak rozbiła się łódź, którą podróżował z Krety do Rzymu. Z tego miejsca prowadził działalność misyjną i szerzył religię chrześcijańską na Malcie. Dziś grota jest celem pielgrzymek wiernych z całego świata.

W planie wycieczki jest zwiedzanie Mdiny i spacer nostalgicznymi uliczkami.

Miasto leży na 213-metrowym płaskowyżu, a z miejskiego bastionu rozciąga się zapierający dech w piersi widok na niemal całą wyspę. Ludzie zamieszkiwali ten teren już w epoce brązu. Fenicjanie założyli tu plac handlowy w 1000 r.p.n.e, Rzymianie zbudowali główne budynki, a Arabowie nadali miastu do dziś używaną nazwę, która po arabsku oznacza ufortyfikowane miasto.

Arabowie zbudowali również fosę i wielki mur, mający odgrodzić miasto od reszty kraju.

Mdina była pierwszą stolicą Malty, zamieszkiwaną głównie przez najznamienitsze i najbogatsze maltańskie rodziny, które budowały tu swoje pałace. Katedra św. Pawła to imponujący kościół miejski, poświęcony apostołowi Pawłowi.  Według legend to tutaj w 60 r.n.e. apostoł Paweł ochrzcił rzymskiego namiestnika Publicusa.

W Ta’ Qali Crafts Village przyjrzymy się bliżej tradycyjnemu maltańskiemu rękodziełu, a następnie odwiedzimy ogrody San Anton Gardens. Ogród jest otwarty dla zwiedzających, mimo że tym kompleksie mieści się również siedziba prezydenta.

Dzień 5
Dzień wolny.
Valletta

Ten dzień przeznaczony jest na odpoczynek lub zwiedzanie na własną rękę.

 

Dzień 6
Wyjazd na wyspę Gozo. Cytadela w Victorii i zatoka Xlendi
Zatoka Dwejra, Gozo

Po śniadaniu obierzemy kurs na północną część Malty i Cirkewwy. Tam wsiądziemy na prom, skąd popłyniemy na spokojną i urodzajną wyspę Gozo.

Na Gozo, mimo niewielkiego obszaru lądu (trzecia co do wielkości wyspa archipelagu maltańskiego), mieszka około 30 000 mieszkańców. Główne źródło dochodów to rolnictwo i rybołówstwo, a życie płynie tu spokojniej niż na Malcie.

Półgodzinna przeprawa promem jest urozmaicona, bo po drodze miniemy mniejszą wyspę Camino i Błękitną Lagunę, która zasługuje na swoją nazwę dzięki krystalicznie czystej wodzie, prawie jak na Karaibach. Dla entuzjastów nurkowania to raj z naturalnymi, najlepszymi warunkami.

Po przybyciu do portu Mgarr na Gozo wyruszymy do stolicy wyspy Victorii, która nazywana jest również Rabat, co może prowadzić do nieporozumień. Zmiana nazwy z Rabat na Victoria nastąpiła w 1897 r. na cześć obchodzonego wtedy diamentowego jubileuszu angielskiej królowej Wiktorii.

Miasto zwiedzimy pieszo. Dotrzemy do cytadeli, z której rozciąga się wspaniały widok na miasto.

Cytadelę zbudowano w latach 1687-1711 na miejscu kościoła zniszczonego w trzęsieniu ziemi. Z braku środków nigdy nie dokończono budowy kopuły, ale jej malarskie cechy szczególne zachowały się wewnątrz świątyni.

Następny przystanek to piękne miasteczko rybackie Xlendi, usytuowane nad samą wodą. Można tu zjeść pyszny obiad w jednej z nadmorskich restauracji. Po obiedzie pożegnamy Gozo. Po krótkiej podróży promem i autobusem dotrzemy do naszego hotelu.

Dzień 7
Dzień wolny. Wycieczka do Valetty (dodatkowo płatna)
Ryba w kuchni maltańskiej jest bardzo popularna

Dzień ten przeznaczony jest na poznawanie kraju na własną rękę. Jeżeli pogoda pozwoli, warto odwiedzić piaszczyste plaże na wyspie, np. popularne Ghajn Tuffieha, Golden Sands, Ghadira Bay i Paradise Bay. Polecamy wycieczkę do Sliemy, pierwotnie miasteczka rybackiego, a obecnie ekskluzywnego przedmieścia Valletty. Rozpościera się stąd wspaniały widok na starą część Valletty. Wzdłuż morza i portu usytuowane są liczne kawiarnie i sklepy.
Dla chętnych wycieczka do Valetty z pilotem.

Dzień 8
Lot powrotny do Warszawy

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 4 798,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1 298,- PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Bezpośredni przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Malta - Warszawa
 • Wycieczki oraz bilety wstępu wymienione w programie
 • Zakwaterowanie w hotelu 4* w pokoju 2-osobowym
 • Wyżywienie zgodnie z programem (2 posiłki)
 • transport autokarem, o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego 
 • Napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników (ok. 5 Euro)
 • Napojów do posiłków
 • Wycieczki do Valetty (ok. 5 Euro)
 • Wycieczka łodzią do jaskiń Błękitnej Groty ok. 8 Euro
 • Dodatkowych posiłków nie wymienionych w programie
 • Wydatków indywidualnych
 • Ewentualnych dodatkowych atrakcji
 • Wszystkiego, co nie zostało opisane w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Bagaż

Polecamy zabranie ze sobą małego plecaka lub torby, ponieważ najczęściej dopiero wieczorem będzie dostęp do bagażu głównego. Nie ma konieczności zabierania ze sobą ręczników.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Dowiedz się więcej

Więcej informacji o Malcie znajduje się na naszych stronach: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/malta

gdzie jest wiele informacji dotyczących np. klimatu, różnicy czasu, napiwków, ewentualnego wymogu posiadania wizy czy wykonania odpowiednich szczepień.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 3 out of 5 by from Fatalny hotel czyli zmarnowana szansa na bardzo fajną wycieczkę Pierwszy raz skorzystałam z oferty "Albatrosa". Słyszałam, że mają dobre hotele, tym większe było moje rozczarowanie. Hotel TBH w Buggibie jest duży, składa się z kilku części i dużo czasu zajmuje przemieszczanie się w jego obrębie. Co gorszej, jest bardzo głośny: podwórko-studnia z basenem i barem, gdzie odbywają się wieczorne i nocne imprezy (pierwszej nocy do godz. 3 nad ranem, zero reakcji ze strony dyrekcji hotelu) i każdy odgłos z pokoi czy podwórka jest zwielokrotniony. W moim pokoju klimatyzacja praktycznie nie działała ( temperatura na Malcie wynosiła wtedy 29 stopni), a otwieranie okien w nocy nie było możliwe z powodu hałasu. Po każdym prysznicu w łazience na podłodze zostawała kałuża wody (wyciek z brodzika). Pokój był sprzątany tylko 2 razy w czasie całego pobytu. Odpoczynek byłpraktycznie niemożliwy. Fatalne wrażenie zrobiła na mnie konieczność opłacenia wycieczki fakultatywnej do Safi jeszcze w Polsce: wg maila otrzymanego przed wyjazdem od tego roku kupienie jej na miejscu miało być niemożliwe. Tymczasem było jak najbardziej możliwe kupienie jej u pilota jeszcze w przeddzień. I tak powinno być, ponieważ dopiero na miejscu możemy podjąć sensowną decyzję. Wycieczka do wioski rybackiej Marsaxlokk trwała 40 minut zamiast 2 godzin, nie było nawet czasu, żeby napić się kawy, nie mówiąc już o obejrzeniu stoisk z miejscowym rzemiosłem i ewentualnym kupieniu pamiątek - podobno kierowca autobusu musiał już wracać (!).W dniu wyjazdu bałagan: śniadanie (suchy prowiant) przygotowano tylko dla jednej grupy opuszczającej hotel zamiast dla dwóch. Na szczęście były też inne wycieczki i sprzyjająca pogoda: lazurowa grota, Gozo, Mdina, światynia Hagar Qim a przede wszystkim Valetta. Wycieczki do tych miejsc, świetny pomysł pikniku w ogrodzie na Gozo oraz sympatyczny i kompetentny przewodnik uratowały tę wycieczkę przed katastrofą.
Date published: 2018-10-04
Rated 5 out of 5 by from ogrom wrażeń Program wycieczki dograny merytorycznie, uwzględniający wszystkie okresy bogatej historii Malty, zaspakajający potrzeby nawet bardzo wymagających podróżników. Przewodnik fenomenalny-z pełną empatią do wszystkich.
Date published: 2018-09-30
Rated 5 out of 5 by from Bardzo ciekawa wycieczka Dużo ciekawych miejsc można było zobaczyć. Dobry program zwiedzania dzięki wspaniałemu przewodnikowi polskiemu. Dużo informacji przekazał nam Pan Franciszek Bojańczyk i był bardzo uważający na całą grupę. Trochę wolnego czasu też się przydało
Date published: 2019-06-30
Rated 4 out of 5 by from Ciekawy kraj Malta, jako cel zwiedzania, jest godna polecenia z uwagi na przebogatą historię i mnóstwo zabytków, a także piękną przyrodę. Ma sympatyczny klimat społeczny "południowców", można naprawdę odpocząć.
Date published: 2018-10-02
Rated 3 out of 5 by from Mała Wielka Wyspa To była oczekiwana podróż śladami Rycerzy maltańskich i św. Pawła , wspaniałych fortyfikacji, barokowych świątyń, lazurowej wody , słońca i dobrych ryb .
Date published: 2018-10-12
Rated 5 out of 5 by from pobyt udany Piękna wyspa, pełna zabytków, prezentowana przez przewodnika doskonale.
Date published: 2019-07-08
Rated 4 out of 5 by from Malta i Gozo - wrzesień 2018 - hotel Bugibba Dobry program i okropny hotel
Date published: 2018-10-05
Rated 1 out of 5 by from malta i gozo duży zawód Moja opinia negatywna
Date published: 2018-10-26
 • y_2020, m_4, d_2, h_12
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.5
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_8
 • loc_pl_PL, sid_MTRTR02, prod, sort_[SortEntry(order=RELEVANCE, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

20MTRTR02CPL1209