Mały Tybet w wielkich Indiach

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Tybet w Indiach? Starożytność w XXI wieku? Najwyższe szczyty bez wspinaczki? Odkryj z Albatrosem skarby Północnych Indii i daj się przenieść w nieznane

Gdzieś pośród Himalajów zatrzymał się czas – na szczytach gór buddyjscy mnisi cierpliwie odmawiają modlitwy, w zielonych dolinach rolnicy uprawiają ziemię tradycyjnie z pomocą silnych jaków, zjełczałe masło jest tam odwiecznym przysmakiem, a wiara w starożytnych bogów i boginie tak wielka jak pokryte śniegiem masywy górskie.

Biuro podróży Albatros Travel zabierze nas na północ Indii do Ladakh, nazywanego Małym Tybetem, gdzie odwiedzimy ukryte w krajobrazie Himalajów odległe klasztory buddyjskie i małe miasteczka, a także do tzw. Złotego Trójkąta Indii, gdzie zobaczymy m.in. mauzoleum Tadż Mahal, Czerwony Fort w Agrze oraz tętniące życiem wielomilionowe miasto Delhi, w którym epoka brytyjskiego kolonializmu nałożyła się na starożytną kulturę. Podróż odbędzie się w spokojnym tempie. Sporo czasu przeznaczymy zarówno na obcowanie z  lokalną kulturą, jak i z naturą. 

W cenie zawarte są śniadania i obiadokolacje.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Rupia

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy
Dzień 2 Przylot do New Delhi, Brama Indii (India Gate) i zwiedzanie starego Delhi
Dzień 3 Himalaje. Poranny lot do Leh i odpoczynek
Dzień 4 Wycieczka do klasztoru Sankar i zwiedzanie miasta Leh
Dzień 5 Leh. Wycieczka do klasztorów Tikse i Hemis. Wizyta w miasteczku nad rzeką Indus
Dzień 6 Leh. Wizyta w Alchi i czas wolny
Dzień 7 Leh. Dziecięca wioska SOS, królewskie miasto Stok i pokaz tradycyjnego tańca
Dzień 8 Poranny przelot do New Delhi, przejazd do Agry
Dzień 9 Agra nad rzeką Jamuna. Taj Mahal i Czerwony Fort w Agrze
Dzień 10 Agra – New Delhi. Pożegnalna kolacja
Dzień 11 Wylot z New Delhi do Polski

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
9 598,–
Warszawa
Brak miejsc
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy

Z Warszawy polecimy do stolicy Indii – New Delhi

Dzień 2
Przylot do New Delhi, Brama Indii (India Gate) i zwiedzanie starego Delhi

Historia Delhi licząca ponad 3000 lat, wywarła bardzo duży wpływ na kulturę i historię Indii. W czasach, kiedy dzisiejsze wielkie, nadmorskie miasta były tylko przybrzeżnymi, błotnistymi równinami, Delhi błyszczało jako stolica starożytnego królestwa. Pozostałe, nieliczne miasta indyjskie były wielokrotnie atakowane, podbijane, pustoszone, palone, opuszczane i odbudowywane. Rządzący pojawiali się i odchodzili. Począwszy od 1193 roku panowało tu 70 królów i 2 królowe. Wszyscy oni pozostawili po sobie zarówno pozytywne jak i negatywne ślady. Można pokusić się o stwierdzenie, że Delhi to dwa miasta w jednym: „Stare” z fortem, meczetami i wieloma bazarami oraz „Nowe” zbudowane w 1931 roku, uznane za stolicę Indii Brytyjskich. Obecnie jest to elegancka metropolia z szerokimi bulwarami, wspaniałymi budynkami oraz ogrodami zaprojektowanymi przez utalentowanych architektów krajobrazu. Brak spójności między architekturą historyczną a współczesną oraz duże rozwarstwienie społeczne charakteryzuje wszystkie nowoczesne miasta indyjskie, spośród których Delhi jest jaskrawym przykładem. Stara, uboga część miasta, żyje swoim życiem, podczas gdy bogata i polityczna elita przebywa za zamkniętymi drzwiami, w eleganckich, dyplomatycznych enklawach, debatując nad sposobami walki z biedą. 

Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Bramy Indii (India Gate), a następnie skierujemy się w stronę starszej części miasta, gdzie zobaczymy wspaniały meczet Jama, jeden z najstarszych meczetów indyjskich. Kamień węgielny pod jego budowę położono w roku 1650, a ukończenie tej ogromnej budowli, przy wznoszeniu której pracowało ponad 5000 osób, zajęło 6 lat. Stamtąd rikszą rowerową dotrzemy do pobliskiej dzielnicy bazarowej. Tam, między straganami oferującymi różnorodne egzotyczne owoce i aromatyczne przyprawy, znajdują się małe sklepiki, gdzie w pocie czoła pracują drobni krawcy, fryzjerzy i rzemieślnicy.

Dzień 3
Himalaje. Poranny lot do Leh i odpoczynek

Tego dnia opuścimy centrum Północnych Indii i przelecimy nad szczytami Himalajów. Wylot odbędzie się wczesnym rankiem. Naszym celem będzie Leh – największe miasto w regionie Ladakh. Lot nad zaśnieżonymi szczytami Himalajów zajmie tylko godzinę, ale krajobrazy, które zobaczymy z pokładu samolotu będą imponujące. Wlecimy w wąską dolinę Indusu, której sceneria może sprawić, że niektórzy z gości poczują się jakby przelatywali nad powierzchnią Księżyca. Wylądujemy na wysokości aż 3520 metrów, zatem możesz doznać lekkich zawrotów głowy, dlatego też pojedziemy prosto do naszego hotelu.

Tego dnia program nie będzie urozmaicony, ponieważ najpierw będziemy musieli przyzwyczaić się do wysokogórskiego klimatu, jednak późnym popołudniem wybierzemy się na kolorowy bazar. Ladakh znany jest również jako „Mały Tybet”, zaś po aneksji Tybetu przez Chiny nazwa ta zyskała nowe znaczenie. W przeciwieństwie do chińskiego Tybetu, codzienność w „Małym Tybecie” nadal płynie według starożytnych tybetańskich zasad, a kolorowy buddyzm tybetański kształtuje postawy mieszkańców. W niewielu miejscach można spotkać ludzi, którzy są tak cierpliwi i przychylnie nastawieni do obcych kultur oraz odmiennego sposobu myślenia, jak tutaj. Jednak historia Leh i „Małego Tybetu” to nie tylko historia buddyzmu tybetańskiego.
Miasto charakteryzuje się także przedsiębiorczymi handlarzami i niebezpiecznym życiem karawan. Jedwabny Szlak, czyli starożytny szlak handlowy między Europą a Dalekim Wschodem, przebiegał zaledwie kilka dni podróży na północ od Leh, które leży po urodzajnej stronie Doliny Indusu, zatem było dogodnym miejscem do odpoczynku, zaopatrzenia w prowiant i zmiany koni. Miasto było też ważnym ośrodkiem wymiany handlowej pomiędzy subkontynentem indyjskim a krajami północy. Dzięki skrzyżowaniu dwóch szlaków handlowych miasto rosło w siłę.

Dzień 4
Wycieczka do klasztoru Sankar i zwiedzanie miasta Leh

Przyzwyczajenie się do rozrzedzonego powietrza w Ladakh wymaga czasu, wobec czego wstaniemy dość późno. Dopiero w południe wyruszymy na wycieczkę do pobliskiego, należącego do Żółtej Sekty klasztoru Sankar, który znajduje się 3 kilometry na północ od Leh i jest jednym z najłatwiej dostępnych klasztorów w „Małym Tybecie”. Jest też jednym z najmniejszych klasztorów Doliny Indusu – zamieszkuje go zaledwie 20 mnichów! W Indiach żyje około 6,5 mln buddystów, co stanowi niewielki procent ponad miliardowej społeczności tego kraju. Niemniej jednak buddyzm uważany jest w Indiach za ważną religię – twórca buddyzmu, indyjski książę Siddharta Gautama, po raz pierwszy głosił swoje przesłanie w tym kraju. 

Droga powrotna do miasta będzie wiodła przez równo wytyczone i zadbane pola uprawne, podczas której zatrzymamy się w tradycyjnym domu tybetańskim, gdzie dowiemy się wiele na temat życia codziennego w Ladakh i skosztujemy tybetańskie piwo chang. Nigdy nie jest podawane na zimno, pije się je letnie lub lekko podgrzane. Ci zaś, którzy nie piją alkoholu, mogą spróbować innego specjału: herbatę z solą i masłem z mleka jaków. Napój ten jest odżywczy i rozgrzewający, doskonały do picia na dużych wysokościach, natomiast masło goi spękane usta. 

Kolejnym przystankiem tego dnia będzie bazar mający formę labiryntu. Zobaczymy też imponujący pałac Leh – 9-kondygnacyjny pałac górujący nad tym małym miasteczkiem. Został zbudowany w XVI wieku i uważany jest za miniaturę pałacu Potala w Lahsie, stolicy chińskiego Tybetu. Usytuowany jest na zboczu wzgórza. Jego białe, potężne mury, ukośne filary i imponujące balkony nadają elegancji i patosu. Od połowy XIX wieku pałac był niezamieszkany, co spowodowało jego zniszczenie. Obecnie poddawany jest renowacji.

Dzień 5
Leh. Wycieczka do klasztorów Tikse i Hemis. Wizyta w miasteczku nad rzeką Indus

Tego dnia wybierzemy się na wycieczkę przez dolinę Indusu, która zajmie nam pół dnia. Celem będą jedne z największych i najwspanialszych w Małym Tybecie: klasztory Tikse i Hemis, położone wzdłuż rzeki Indus.  Będziemy musieli wstać bardzo wcześnie rano, aby zdążyć na „poranną pudżę” (modlitwę) w klasztorze Tikse. Został on założony w XIV wieku na niewielkim, wolnostojącym wzgórzu. Białe ściany klasztoru emanują na tle błękitnego nieba, zaś z dachu tej wysokiej świątyni, na który będzie okazja wejść, rozpościera się panorama miasteczka, doliny Indusu oraz gór. Na wzgórzach wokół klasztoru od wieków budowano mieszkania klasztorne. Na koniec pobytu w Tikse wybierzemy się na spacer po miasteczku, a nawet odwiedzimy niektórych mnichów, jeśli tylko znajdą dla nas czas.

Naszym kolejnym celem będzie wspomniany klasztor Hemis. Jest to największy klasztor w Małym Tybecie. Schowany w górze doliny, w sosnowym gaju, otoczonym malowniczym miasteczkiem, skrywa misterne freski, przestronne sale i buddyjskie posągi. Jeśli pogoda pozwoli, zjemy śniadanie na świeżym powietrzu na dziedzińcu klasztoru. Po wizycie w Hemis skierujemy się na spacer wzdłuż rzeki, gdzie mieszka miejscowa ludność. Postaramy się trochę do niej zbliżyć i poznać jej codzienne życie prowadzone w tradycyjny, odizolowany od reszty świata sposób.

Po tych atrakcjach wrócimy do Leh i zjemy lunch w naszym hotelu. Dalsza część dnia pozostanie do własnej dyspozycji. Można eksplorować okolice na własną rękę lub skorzystać z rady i towarzystwa pilota.

Dzień 6
Leh. Wizyta w Alchi i czas wolny

Ten dzień przeznaczymy na wizytę w jednym z najstarszych i najlepiej zachowanych klasztorów w Małym Tybecie, czyli w Alchi. Klasztor został założony w XI wieku przez Rinczena Zangpo. Jako jeden z największych nauczycieli został wysłany przez miejscowego króla do Małego Tybetu, aby zakładać klasztory i rozpowszechniać buddyzm tybetański. Klasztor Alchi jest wyjątkowy, ponieważ tutaj - jako w jedynym tego rodzaju klasztorze – po dziś dzień zachowane są tysiącletnie freski.

Następnie w pobliżu klasztoru zjemy lunch i udamy się do Leh, gdzie dalsza część dnia pozostanie do własnej dyspozycji. Pilot służy pomocą w zaplanowaniu popołudnia, chętnie pokaże miejsca, które warto zobaczyć.

Dzień 7
Leh. Dziecięca wioska SOS, królewskie miasto Stok i pokaz tradycyjnego tańca

Po śniadaniu w hotelu, odwiedzimy lokalną wioskę dziecięcą SOS oddaloną 7 kilometrów od Leh. Wioska dziecięca zamieszkiwana jest głównie przez uchodźców tybetańskich. Zobaczymy tam zarówno sale dydaktyczne, jak i domy rodzinne, a także dowiemy się więcej o życiu codziennym i prowadzonych projektach w jednej z najlepiej funkcjonujących wiosek dla dzieci w Indiach.

Po zjedzeniu lunchu zwiedzimy stary pałac królewski Stok, znajdujący się około 15 kilometrów od Leh. Pałac jest dziś rezydencją potomków rodziny królewskiej. Wieczorem weźmiemy udział w tradycyjnym pokazie tańca. Miejscowa ludność jest bardzo dumna ze swoich tradycji, a obejrzenie i posłuchanie ich tańca i pieśni jest niezwykłym doświadczeniem.

Dzień 8
Poranny przelot do New Delhi, przejazd do Agry

Po śniadaniu pożegnamy się z Małym Tybetem i pojedziemy na niewielkie lotnisko. Znów przelecimy nad wiecznym śniegiem w Himalajach i wrócimy do New Delhi. Himalaje to największy i najwyższy na świecie masyw górski, rozciągający się od Afganistanu do Pakistanu, poprzez Indie, Tybet (Chiny), Nepal i Bhutan aż do Mjanmy (Birmy). To tutaj znajduje się najwyższa góra świata, Mount Everest, licząca 8848 metrów wysokości nad poziomem morza. Z Delhi pojedziemy autokarem bezpośrednio do Agry i zakwaterujemy się w hotelu.

Dzień 9
Agra nad rzeką Jamuna. Taj Mahal i Czerwony Fort w Agrze

Niewiele wiemy o wczesnej historii Agry. Na początku XVI-tego wieku miasto było stolicą wielkiego Imperium Mongolskiego, co sprawiło, że stało się znaczącym centrum władzy na subkontynencie indyjskim. Mogołowie pochodzą z obszarów afgańsko-perskich, zasiedlili też znaczne części północnych Indii. Ich panowaniu od około 1500 do 1700 roku przypisuje się największe znaczenie spośród pochodzących spoza Indii władców. 
Najpierw zwiedzimy Fort w Agrze zbudowany z czerwonego piaskowca w latach 1565-1573 za panowania władcy Akbara. Fort jest ogromną i dobrze utrzymaną budowlą, na której można wytropić ślady zmian władców: czerwony piaskowiec pochodzi z czasów Akbara, a biały marmur wyłożony kamieniami szlachetnymi pamięta panowanie Szahdżahana, budowniczego Taj Mahal, który widać z Fortu. Szahdżahan mógł tylko oglądać z balkonu swoje dzieło od roku 1658 do śmierci w 1666 roku, kiedy to jego żądny władzy syn Aurangzeb przejął władzę, Szahdżahana uwięził w Forcie, a swojego młodszego brata zamordował.

Zwiedzanie Taj Mahal będzie niewątpliwie wielką atrakcją. Jest to mauzoleum poświęcone Mumtaz Mahal, ukochanej żonie Szahdżahana, która zmarła podczas porodu. Mauzoleum wzniesiono w roku 1631 w stylu perskim, na czterometrowym wysokim cokole. Otaczają go cztery smukłe minarety. Za budulec posłużył błyszczący biały marmur, a udekorowany został milionami kamieni półszlachetnych. Z symetrycznego  mauzoleum emanuje patos, spokój i harmonia, co sprawia, że wpisuje się na listę pereł architektury światowej.

Uwaga! Taj Mahal jest nieczynny w piątki. W przypadku, gdy ten dzień 9 wycieczki wypadnie w piątek, zamienimy trochę program i do Agry pojedziemy przed wycieczką do Leh, a więc trzeciego dnia wycieczki, tak, że cały program przesunie się o jeden dzień.

Dzień 10
Agra – New Delhi. Pożegnalna kolacja

Po śniadaniu udamy się w autokarem do New Delhi. W czasie podróży będzie można podziwiać indyjski krajobraz. Na miejsce dotrzemy dopiero po południu i udamy się do naszego, położonego w centrum, hotelu. Po długiej podróży wypoczniemy i zjemy pożegnalną kolację w hotelu. 

Dzień 11
Wylot z New Delhi do Polski

Pojedziemy na lotnisko w Warszawie, skąd polecimy do Warszawy.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1 998 PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Bezpośredni przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – New Delhi - Warszawa z międzylądowaniem 
 • Przelot wewnętrzny na trasie New Delhi – Leh 
 • Zakwaterowanie: w hotelach w pokojach dwuosobowych 
 • Wycieczki wymienione w programie
 • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Minimalna ilość uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Z ręką na sercu

Choroba wysokościowa

Wycieczka odbywa się częściowo na dużych wysokościach, które mają wpływ na każdego. Najczęstszych objawów można uniknąć, gdy przestrzega się kilku prostych zasad: po przyjeździe należy odpoczywać, unikać alkoholu i wypijać około 5 litrów wody lub podobnych płynów dziennie przez pierwsze 3-4 dni. Poza tym należy zwrócić uwagę, że na wysokościach może być zimno.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

20INRTR02APL0207