Na końcu świata – rejs wokół Przylądka Horn

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Ze stolicy tanga Buenos Aires do Valparaíso w Chile, przez Ziemię Ognistą aż do najdalej na południe wysuniętego przylądka Ameryki Południowej

NOWOŚĆ

Wybierz się z Albatros Travel na koniec świata! Zobacz niepowtarzalną florę i faunę Patagonii, mityczną Ziemię Ognistą i usiany lodowcami chilijski archipelag. Wycieczka oferuje również miejskie atrakcje w 3 południowoamerykańskich stolicach: argentyńskim Buenos Aires, gdzie tango, krwiste befsztyki i pyszne czerwone wino osiągają najwyższe poziomy doskonałości, Montevideo w Urugwaju z pięknymi parkami i pałacami oraz otoczonym Andami i winiarniami Santiago w Chile. Na południową półkulę wybierzemy się, gdy będzie tam lato, zatem wszędzie witać nas będzie obraz bujnie kwitnącej przyrody.

Podczas rejsu atrakcjami programu będzie Przylądek Horn, cieśnina Beagle oraz cieśnina Magellana.

Pełne wyżywienie na pokładzie statku.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Rejsy wycieczkowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Peso argentyńskie, peso chilijskie.

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Buenos Aires
Dzień 2 Buenos Aires, Argentyna. Zwiedzanie miasta: Palermo, Recoleta
Dzień 3 Buenos Aires, Argentyna. Zwiedzanie miasta: La Boca, Plaza de Mayo, San Telmo. Przeprowadzka na statek. Wieczorny pokaz tanga
Dzień 4 Buenos Aires, Argentyna. Czas wolny i wypłynięcie w rejs
Dzień 5  Montevideo, Urugwaj. Zwiedzanie miasta i czas wolny
Dzień 6 Dzień na morzu ku Puerto Madryn
Dzień 7 Puerto Madryn, Argentyna. Wycieczka do kolonii pingwinów Punta Tombo (dodatkowo płatna)
Dzień 8 Na morzu w stronę Falklandów
Dzień 9 Stanley, Falklandy. Zwiedzanie Port Stanley
Dzień 10 Przylądek Horn
Dzień 11 Ushuaia, Argentyna. Wycieczka do  Parku Narodowego Tierra del Fuego (dodatkowo płatna)
Dzień 12 Punta Arenas, Chile. Zwiedzanie miasta i wycieczki na tradycyjne ranczo z obiadem barbecue (dodatkowo płatne)
Dzień 13 Cieśnina Magellana 
Dzień 14 Archipelag chilijski
Dzień 15 Puerto Montt, Chile. Wycieczka do Narodowego Parku Vincente Perez Rozales (dodatkowo płatna)
Dzień 16 Na morzu. Atrakcje na pokładzie statku
Dzień 17 San Antonio, Valparaiso i Santiago, Chile. Zwiedzanie miasta
Dzień 18 Santiago, Chile i wyjazd
Dzień 19 Przylot do Warszawy 

Coral Princess

Coral Princess to luksusowy statek, który sam w sobie może być atrakcją i celem wakacyjnej podróży. Każdego dnia budzisz się z oczekiwaniem czegoś nowego na horyzoncie. Podziwiasz widoki patrząc w dal z jednej spośród ok. 700 luksusowych kabin z balkonem. Pozwól sobie chwile przyjemności i zamów masaż gorącymi kamieniami w słynnym Lotus Spa, spróbuj wyszukanych potraw podczas nieformalnych lub uroczystych posiłków i uczyń swój rejs prawdziwie niezapomnianym przeżyciem.

Dowiedz się więcej o statku i uzyskaj informacje praktyczne na https://www.princess.com/ships-and-experience/ships/co-coral-princess/

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
23 498,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Buenos Aires

Wylot z Warszawy do Buenos Aires

Dzień 2
Buenos Aires, Argentyna. Zwiedzanie miasta: Palermo, Recoleta
Kolorowe Buenos Aires

Rano wylądujemy w Buenos Aires. Z lotniska wyruszymy autokarem na zwiedzanie miasta. Szerokimi bulwarami przejedziemy przez elegancką, historyczną część miasta, mijając okazałe pałace i różnorodne wytworne sklepy, dzięki którym stolica ta zyskała miano Paryża Ameryki Południowej.

Odwiedzimy m.in. dzielnicę Palermo, czyli zielone płuca miasta, gdzie znajduje się rozległy park pełen pomników, które ilustrują barwną historię kraju. W modnej dzielnicy mieszkalnej Recoleta zobaczymy eleganckie domy inspirowane stylem francuskim. Mieszkają tam najzamożniejsi Argentyńczycy. Tam też znajduje się cmentarz z grobowcami wszystkich najważniejszych rodów Buenos Aires. Na rodzinnym grobie rodu Duarte widnieje napis Evita Peron – tam zastała pochowana słynna pierwsza dama Argentyny. Latem dzielnica zazwyczaj pustoszeje, gdyż jej mieszkańcy uciekają od miejskich upałów. Zimą można zobaczyć, jak otulone futrami, ufryzowane, wytworne damy idą alejami np. do herbaciarni na towarzyskie spotkania z przyjaciółmi.

Również nam nie zabraknie czasu na dobry obiad w jednej z lepszych restauracji Buenos Aires, gdzie spróbujemy najwyższej jakości wołowiny. Po obiedzie udamy się do hotelu, gdzie wieczorem zjemy lekką kolację powitalną.

Dzień 3
Buenos Aires, Argentyna. Zwiedzanie miasta: La Boca, Plaza de Mayo, San Telmo. Przeprowadzka na statek. Wieczorny pokaz tanga

Dzień rozpoczniemy od dalszego zwiedzania miasta, które potrwa około 3 godziny. Tematem przewodnim będą ślady historii. Odwiedzimy jedną z najstarszych dzielnic, La Boca, która w XIX wieku stała się domem dla tysięcy włoskich i hiszpańskich emigrantów, przybywających tu w poszukiwaniu lepszego życia. Najsłynniejszą częścią tej dzielnicy jest uliczka Caminito, wzdłuż której ciągną się kolorowe budynki i budyneczki. W robotniczej części tej dzielnicy powstał klub sportowy Boca Juniors. Mimo że przez lata grało w tym klubie wielu sławnych argentyńskich piłkarzy, to znany jest głównie dzięki narodowemu bohaterowi, zmarłemu niedawno Diego Maradonie, który zaczynał w nim swoją karierę, a potem rozsławił go na cały świat.

W centrum miniemy m.in. eklektyczny budynek miejskiej opery Teatr Colón, który zyskał szczególne uznanie ze względu na swoją wprost idealną akustykę. Teatr Colón znajduje się przy najszerszej drodze na świecie, Avenida 9 de Julio, z aż 14 pasami – po 7 w każdą stronę! Dotrzemy również do rynku Plaza de Mayo, scenie wielu ważnych wydarzeń w historii Argentyny. Na jednym końcu placu znajduje się pałac prezydencki nazywany również Casa Rosada, czyli (nieprzypadkowo) różowy dom. Z balkonu tego pałacu Eva Perón – powszechnie znana jako Evita – przemawiała do popierającej ją ubogiej ludności. Również na Plaza de Mayo grupa matek dzieci zaginionych w okresie wojskowej junty, czyli „Las Madres de Plaza de Mayo”, w latach 1977-2006 spotykała się raz w tygodniu na demonstracje, domagając się ujawnienia prawdy o zaginięciu swoich krewnych.
Przejdziemy koło wielu legendarnych kawiarni –  mieszkańcy Buenos Aires mają wielką słabość do kawy. Zobaczymy również wzorowany na Capitol Building w Waszyngtonie pałac kongresowy, w którym mieści się argentyński parlament. Zatrzymamy się również w jednym z najbardziej charakterystycznych dla stolicy miejsc - w dzielnicy tanga - San Telmo. Plac Plaza Dorrego uważany jest za jej serce, a w przytulnych bocznych uliczkach znajdują się galerie, restauracje i butiki.

Dzisiejszy spacer zakończymy przy Puerto Madero, starym miejskim porcie. W odrestaurowanych portowych spichrzach pełno jest sklepów i restauracji. W Puerto Madero zameldujemy się na statku, który w ciągu następnych 15 dni będzie naszym domem. Na pokładzie znajdziemy wszystko, czego można sobie zażyczyć.

Osoby, które wykupiły dodatkowy pakiet wycieczkowy, spotkają się wieczorem na pokazie tango. Buenos Aires to światowa stolica tego tańca, zatem okazja wydaje się znakomita. Tango –  wyrafinowany melanż nostalgii, dramatu, elegancji i zmysłowości –  powstało pod koniec XIX wieku w środowiskach imigranckich w dzielnicy San Telmo. Mimo, że na początku salony gardziły tym tańcem, nie minęło wiele czasu a również najzamożniejsi zaczęli go tańczyć.

(Wycieczka nie jest wliczona w cenę podróży. Pakiet wycieczek można dokupić oddzielnie).

Dzień 4
Buenos Aires, Argentyna. Czas wolny i wypłynięcie w rejs Odpływamy o godz. 18:00
Celebrity Eclipse

Ten dzień będzie można poświęcić na odkrywanie Buenos Aires według indywidualnych zainteresowań. Polski pilot będzie służył radą, a także towarzystwem. Spośród wachlarza atrakcji, można wybrać się np. na grób legendarnego tancerza tango Carlosa Gardela. Jest on tłumnie odwiedzany przez entuzjastów tego tańca z każdego zakątka świata. Kolejną propozycją może być wizyta w jednym z wielu muzeów lub oddanie się zakupom. Deptak Calle Florida oraz wielokilometrowa ulica handlowa Santa Fe kuszą dobrymi ofertami. Polecamy też powrót do przytulnej San Telmo, w której jest wiele galerii, sklepów z antykami i innych ciekawych butików. Można też po prostu pospacerować po ulicach i placach Buenos Aires bez konkretnego celu, poczuć atmosferę miasta i przyjrzeć się życiu Porteños czyli jego mieszkańców. Są oni stałymi bywalcami kawiarni. Dlaczego by nie wziąć z nich przykładu i nie spróbować najlepszej miejscowej kawy nie śpiesząc się donikąd?

Kotwicę podniesiemy dopiero pod wieczór, zostawimy za sobą Buenos Aires – miasto, w którym rozpoczęła się nasza południowoamerykańska podróż.

Dzień 5
 Montevideo, Urugwaj. Zwiedzanie miasta i czas wolny Przypływamy ok. godz. 07:00, odpływamy o godz. 18:00
Stolica Urugwaju - Montevideo

Po przepłynięciu na drugą stronę Río de la Plata, zejdziemy na ląd w stolicy Urugwaju, Montevideo. Jest to ekonomiczne, kulturalne i polityczne centrum kraju, w którym mieszka prawie połowa z 3,3 milionów wszystkich Urugwajczyków.

Montevideo to zabiegane, ale i przyjemne miasto z pięknymi parkami, pałacami i dużą ofertą kulturalnych atrakcji. Stare miasto jest bez wątpienia czarujące, ale i w nowej części znajduje się dużo ciekawej architektury, choć efekty stagnacji ekonomicznej są widoczne – wielu budynkom przydałaby się renowacja.
Miasto powstało w wyniku walki o władzę w regionie niziny La Platy pomiędzy Hiszpanią a Portugalią. Hiszpanie założyli Montevideo jako własną bazę w odpowiedzi na oddalone o ponad 100 km na wschód portugalskie miasto Colonia del Sacramento. Konflikt między dwiema potęgami zakończył się wraz z uzyskaniem przez Urugwaj niepodległości w XIX wieku.Wybierzemy się na spacer po mieście, żeby zobaczyć jego najbardziej charakterystyczne miejsca, a po południu zostanie nam jeszcze trochę czasu na zwiedzanie na własną rękę (lub z pilotem). W pobliżu portu jest godne polecenia miejsce z wieloma sklepami i restauracjami, w których serwuje się befsztyki, które wcale nie odbiegają jakością od tych argentyńskich.

(Wycieczka nie jest wliczona w cenę podróży. Pakiet wycieczek można dokupić oddzielnie)

Dzień 6
Dzień na morzu ku Puerto Madryn

Tego dnia przepłyniemy wiele kilometrów kierując się w stronę Puerto Madryn. Dzień można wykorzystać na odpoczynek, delektując się świeżym atlantyckim powietrzem lub zapoznać się z ofertą statku, gdzie wśród wielu propozycji są m.in.: wykłady, lekcje tańca, czy degustacja wina.

Dzień 7
Puerto Madryn, Argentyna. Wycieczka do kolonii pingwinów Punta Tombo (dodatkowo płatna) Przypływamy ok. godz. 08:00, odpływamy o godz. 18:00
Puerto Madryn

Puerto Madryn, jedno z najszybciej rozwijających się miast w regionie, jest naturalną bramą do prowincji Chubut i rozległej Patagonii. Położenie w zatoce Golfo Nuevo chroni je przed otwartym oceanem. Wzdłuż nadmorskiej promenady Almirante Brown Boulvard stoją domy z widokiem na Atlantyk i Golfo Neuvo z gwarancją na nieustające spektakle natury. Akwen wokół półwyspu Valdés jest zasobny w ryby, które z kolei przyciągają inne zwierzęta i ptaki. Najbardziej spektakularnym gościem tych wód jest waleń biskajski, który latem przypływa tu na okres rozrodczy. Bogatą wystawą o miejscowych gatunkach zwierząt dysponuje muzeum przyrodnicze znajdujące się przy nabrzeżu Puerto Madryn.

Tego dnia proponujemy wycieczkę do kolonii pingwinów Punta Tombo. Pod względem powierzchni jest to największe na stałym lądzie miejsce lęgowe pingwinów. Co roku zbiera się tu ponad pół miliona pingwinów magellańskich, które nazwano tak na cześć portugalskiego odkrywcy Ferdynanda Magellana (1480-1521). W Punta Tombo można z niedużej odległości  zobaczyć wielkie stada pingwinów, które nieustannie pokonują tę samą trasę między swoimi zakopanymi w piasku gniazdami a morzem, do którego nurkują w poszukiwaniu pożywienia dla młodych. Obserwacja krajobrazu wypełnionego tymi nadzwyczaj pracowitymi zwierzętami jest unikatowym doznaniem. Pingwiny są pod ochroną i nie wolno im przeszkadzać. Dlatego należy unikać podnoszenia głosu i gwałtownych ruchów. Teren ten jest atrakcyjny również dla innych ptaków m.in. kormoranów niebieskookich i arktycznych.

Podczas wycieczki w ramach lunchu zjemy zabrane ze sobą drugie śniadanie.

(Wycieczka nie jest wliczona w cenę podróży. Pakiet wycieczek można dokupić oddzielnie).

Tego dnia przepłyniemy przez Cieśninę Magellana, która nazwana została ma cześć jednego z wielkich odkrywców Ferdynanda Magellana. Uważał on (podobnie jak wielu w jego czasach), że do Indii łatwiej dostać się, płynąc na zachód. Król Portugalii nie dał się przekonać do pomysłu szukania morskich skrótów, dlatego Magellan poprosił o pomoc Hiszpanów. W 1519 opuścił Sevillę z flotą składającą się z 5 statków oraz załogą składającą się z 270 osób, z zadaniem znalezienia drogi morskiej na zachód przez kontynent południowoamerykański. Jego teoria sprawdziła się, choć błędnie ocenił rozmiar kuli ziemskiej. Odkrył przesmyk przez Ziemię Ognistą, teraz nazywany Cieśniną Magellana, potem kontynuował żeglugę przez Ocean Spokojny.

Dzień 8
Na morzu w stronę Falklandów

Dzień spędzimy na pokładzie statku, aby odetchnąć i naładować baterie przed kolejnymi przygodami. Spośród bogatej oferty atrakcji, które oferuje nasz statek, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Proponujemy udać się na poranną gimnastykę w klubie fitness, skorzystać z usług salonu piękności czy zrelaksować się w jacuzzi lub w basenie. Na pokładzie znajduje się również biblioteka, gdzie można w ciszy spędzić miło czas z książką i filiżanką herbaty. Spacer po pokładzie lub drzemka na leżaku to również dobry pomysł. Innymi słowy można przeznaczyć ten dzień na zapoznanie się z możliwościami naszego statku. Wieczorem zjemy wspólną kolację w głównej restauracji, po której można pójść na spektakl do teatru lub dać się porwać różnym międzynarodowym rozrywkowym show. 

Dzień 9
Stanley, Falklandy. Zwiedzanie Port Stanley Przypływamy ok. godz. 08:00, odpływamy o godz. 18:30
Pingwin magellański to gatunek zagrożony wymarciem.

Na Wyspach Falklandzkich lub inaczej Las Malvinas, jak nazywa się je w Argentynie, mieszkają odizolowani od reszty świata potomkowie angielskich emigrantów. Mimo protestu Argentyńczyków, Brytyjczycy przejęli wyspy w 1833 roku, ale konflikt o przynależność wysp pozostał nierozwiązany. W 1982 roku Argentyna zajęła wyspy, co wywołało tzw. wojnę o Falklandy. Głównym źródłem zarobku wyspiarzy od zawsze był połów wielorybów i produkcja tranu. Dzisiaj zajmują się przede wszystkim hodowlą owiec i obsługą statków. Te południowoatlantyckie wyspy są niczym wielki ogród zoologiczny. Zwierzęta są oswojone, nie odczuwają naturalnego strachu przed człowiekiem. Dlatego można tutaj podejść całkiem blisko do ogromnych lwów morskich, fok, pingwinów czy niezliczonych mas wielkich morskich ptaków takich jak albatrosy. Główna miejscowość, Stanley, to małe, czarujące miasto z drewnianą zabudową, zadbanymi ogródkami, pubami, prawdziwą angielską katedrą i bogatym w eksponaty muzeum. Ze statku do portu w Stanley dotrzemy w szalupach. 

Pilot wycieczki chętnie oprowadzi po tym subpolarnym miasteczku. Można skorzystać również z oferty wycieczkowej armatora statku (rezerwacja na pokładzie). 

Dzień 10
Przylądek Horn Przypływamy ok. godz. 18:00, odpływamy o godz. 19:00

Przepłyniemy wokół tajemniczego Przylądka Horn w chilijskiej części Patagonii przez wietrzną Cieśninę Drake’a, która oddziela Amerykę Południową od Półwyspu Antarktycznego. Pośród odległych mórz nie ma tak owianego legendami miejsca na świecie jak to szare wzniesienie na małej wyspie Cabo De Hornos. Szczególnie w epoce żaglowców marynarze bali się tego miejsca. Gdy 20-sto metrowe fale przepychały ich wokół Hornu, czyli „rogu”, głównymi zagrożeniami były nieprzewidywalność aury i izolacja. Sir Francis Charles Chichester wyraził jednak swe szczere rozczarowanie, gdy podczas samotnego rejsu statkiem Gypsy Moth na swej drodze natknął się na angielski statek zwiadowczy i nisko lecący samolot: „...przeklinałem ich, jeżeli miałbym w ogóle gdziekolwiek spodziewać się samotności, to właśnie przy Przylądku Horn...”

W Cieśninie Drake’a zimna woda z Antarktyki spotyka się z ciepłymi wodami Oceanu Atlantyckiego. W wodzie jest dużo składników odżywczych dlatego żyje tu wiele różnych gatunków wielorybów np. orki, walenie południowe czy delfiny, które można dojrzeć w oddali. Jest także olbrzymia ilość ptactwa m.in. różne gatunki albatrosów: wędrowne, królewskie, czarnobrewe oraz inne morskie ptaki jak burzykowate czy nawałnikowate. Cieśnina Drake’a uważana była kiedyś za diabelską bramę między znanym a nieznanym; nieprzekraczalną barierę, za którą pojawiały się pierwsze góry lodowe. Jest to jeden z najbardziej niespokojnych akwenów z częstymi burzami i wysokimi falami. My możemy pozwolić sobie na cieszenie się świeżym powiewem wiatru, obserwacją ptaków i stad wielorybów. 

Najlepszym miejscem do obserwacji dużych ptaków morskich jest rufa, za którą zbierają się ich niezliczone ilości, aby wykorzystać różnice wiatru między nawietrzną a zawietrzną stroną.

Dzień 11
Ushuaia, Argentyna. Wycieczka do  Parku Narodowego Tierra del Fuego (dodatkowo płatna) Przypływamy ok. godz. 07:00, odpływamy o godz. 16:00

W ciągu nocy przepłyniemy z Pacyfiku w wąski Kanał Beagle, który przecina Ziemię Ognistą. Nazwa tego kanału pochodzi od nazwy statku, którym Karol Darwin wybrał się w swoją przełomową podróż dookoła ziemi. O tej porze roku jest tu niezwykle pięknie. Słońce odbija się w siedmiu ogromnych lodowcach, które spadają do morza w huku kaskad topniejącej wody. Przepiękny lodowy krajobraz przecinają dziwnie powykrzywiane buki południowe tzw. bukany, które przystosowały się do klimatu Patagonii. Opuszczając Kanał Beagle, będziemy prawdopodobnie mijać dużo oderwanych części lodowca, które służą za miejsce wypoczynku dla lwów morskich i fok.

Do kei przybijemy w Ushuaia, najbardziej wysuniętym na południe mieście na świecie. Położone jest przy Kanale Beagle w scenerii pokrytych śniegiem szczytów górskich niczym w teatrze dramatycznym. Dzisiejszy pakiet wycieczkowy zawiera wyprawę do Parku Narodowego Ziemi Ognistej, który znajduje się 11 km na zachód od Ushuaia, na wybrzeżu przy Kanale Beagle. Obejmuje lasy bukowe, cudowne jeziora i góry. Z 63 tys. ha powierzchni parku tylko około 2 tys. ha dostępnych jest dla zwiedzających, reszta pozostaje pod ścisłą ochroną. W okolicy rozwija się ptasie życie, zatem przy odrobinie szczęścia zobaczymy kondora andyjskiego, albatrosy i kormorany. Na wycieczce będziemy blisko obcować z imponującą przyrodą.  Warto mieć ze sobą dobre buty do wędrówki, ponieważ przy Jeziorze Roca wybierzemy się na przechadzkę. Ponadto zobaczymy położoną najdalej na południu linię kolejową, zbudowaną przez więźniów z Ushuaia na początku XX wieku. W latach 1884-1947 grupa najbardziej niebezpiecznych argentyńskich kryminalistów i więźniów politycznych została zesłana do więzienia w Ushuaia. W 1911 roku przeniesiono tu również wojskowe więzienie. 

(Wycieczka nie jest wliczona w cenę podróży. Pakiet wycieczek można kupić oddzielnie)

Dzień 12
Punta Arenas, Chile. Zwiedzanie miasta i wycieczki na tradycyjne ranczo z obiadem barbecue (dodatkowo płatne) Przypływamy ok. godz. 08:00, odpływamy o godz. 20:00
Kawiarnia w Punta Arenas

Nadal znajdujemy się na wodach terytorialnych Chile. Wczesnym rankiem dotrzemy do Punta Arenas. 

Podczas wycieczki fakultatywnej zwiedzimy miasto, m.in. wielki rynek miejski Plaza de Armas czy cmentarz z imponującymi grobowcami. Z punktu widokowego Cerro la Cruz zobaczymy panoramę miasta i Cieśninę Magellana. 

Odwiedzimy założone przez misjonarzy muzeum Maggiorino Borgatella, w którym mieści się ciekawa wystawa na temat ludności Ziemi Ognistej oraz jej historii, a także na temat lokalnej przyrody. Przekonamy się również, jak wygląda życie na tradycyjnym patagońskim ranczu (hiszp. estancia), gdy odwiedzimy Estancia Penitente. Ranczo w 1891 roku założył Alexander Morrison i po dziś dzień zarządzane jest przez jego potomków. Główny budynek daje wyobrażenie dawnych lat, niewiele w jego wyglądzie uległo zmianie. Zobaczymy również krótką prezentację golenia owiec.

Następnie usiądziemy do stołu, żeby poznać prawdziwy smak tradycyjnego obiadu barbecue z grillowanym mięsem i dodatkami. Nasyceni nie tylko dobrym jedzeniem, ale i wieloma wrażeniami z Patagonii, wrócimy na pokład statku. 

(Wycieczka nie jest wliczona w cenę podróży. Pakiet wycieczek można kupić oddzielnie).

Dzień 13
Cieśnina Magellana 
Przez fjordy i kanały Patagonii

Aby uczestniczyć w jednym z ważniejszych punktów programu naszej podróży, należy wstać dość wcześnie. Kto rano wstaje... ten skorzysta! Nad ranem będziemy przepływać przez fiordy i kanały chilijskiej części Patagonii. Zbliżymy się do lodowców i dziewiczych lasów, będziemy wypatrywać bogactwa zwierzyny i ptactwa. Teren ten można porównać do regionu Inside Passage na Alasce lub do Nowej Zelandii, lub do zachodniego wybrzeża Norwegii. Wybrzeże Patagonii jest jednak dużo bardziej niedostępne - tu w ogóle nie da się dotrzeć do brzegu.

Przed południem dopłyniemy do otwartego morza, wtedy przyjdzie czas na odpoczynek na pokładzie w towarzystwie współpasażerów i/lub pilota Albatros Travel.

Dzień 14
Archipelag chilijski

Dziś będziemy kontynuować nasz rejs wśród krajobrazu Archipelagu chilijskiego pełnego lodowców i lasów oraz rozkoszować się urokami naszego statku.  

Dzień 15
Puerto Montt, Chile. Wycieczka do Narodowego Parku Vincente Perez Rozales (dodatkowo płatna) Przypływamy ok. godz. 07:00, odpływamy o godz. 18:00
Południowy dystrykt Patagonii, Puerto Montt

Jednym z ważniejszych miast Chile jest Puerto Montt, założone przez niemieckich osadników w połowie XIX w. Tamtejsze domy są zbudowane w swojskim środkowoeuropejskim stylu – kolorowe z wysokimi dachami i ozdobnymi balkonami. Miasto leży w rejonie słynnego w Patagonii pojezierza z setkami błękitnych jezior, dziewiczych lasów, szemrzących potoków oraz wodospadów topniejącej wody.

Podczas wycieczki z dodatkowego pakietu Albatrosa pojedziemy z portu w Puerto Montt przez piękne wulkaniczne krajobrazy do Parku Narodowego Vincente Perez Rosales, gdzie między innymi obejrzymy wodospad Petrohué, którego kaskada spada na tle wulkanu Osorno i wybierzemy się w rejs po szmaragdowym jeziorze Lago Todos Los Santos. Z pewnością zobaczymy sporo ptaków, może uda się zrobić jedno lub dwa ujęcia wulkanu z niecodzienną panoramą w tle.

Pojedziemy wzdłuż południowego wybrzeża z nadzieją, że stan dróg pozwoli nam nacieszyć się pięknymi widokami. Zatrzymamy się na chwilę w Los Riscos, żeby zobaczyć najbardziej popularne na tym kontynencie zwierzę użytkowe czyli lamę.  

Po powrocie do Puerto Montt będzie trochę czasu na samodzielne szukanie przygód. Można m.in. przyjrzeć się przedmiotom z drewna i tekstyliom wykonanym przez lokalnych rzemieślników. Polski pilot pomoże w zorganizowaniu czasu i będzie służył towarzystwem.

(Wycieczka nie jest wliczona w cenę podróży. Pakiet wycieczek można kupić oddzielnie).

Dzień 16
Na morzu. Atrakcje na pokładzie statku

Kierujemy się na północ, pomiędzy wybrzeżem Chile za prawą burtą, a Pacyfikiem za lewą. Czemu nie wykorzystać tego, że jesteśmy daleko od domowych obowiązków i poświęcić dzień na rozpieszczanie siebie? Dział spa na statku oferuje szereg zabiegów, dzięki którym poczujecie się, jak nowo narodzeni. Może masaż algami lub zabieg błotny z parą ziołową? (Zabiegi można zamówić i opłacić na pokładzie statku). A jeśli wolisz przyspieszyć swój puls, możesz wstąpić do pokładowego klubu fitness. Jest wiele możliwości – i cały dzień na ich zbadanie.

Dzień 17
San Antonio, Valparaiso i Santiago, Chile. Zwiedzanie miasta Przypływamy ok. godz. 05:00

Po śniadaniu na statku, opuścimy jego pokład w przemysłowym porcie San Antonio, tam będzie już na nas czekać autokar.

Następny przystanek to Valparaíso, jedno z najstarszych chilijskich miast. Leży w zatoce, wysoko nad poziomem morza i znane jest ze starych kolejek linowych, z których 15 jest nadal sprawnych. Łączą port ze starymi dzielnicami mieszkalnymi, chronionymi dzisiaj prawem UNESCO. W czasach kolonialnych w przyciągających uwagę kolorowych domach mieszkali niemieccy i angielscy kupcy. 

Miasto zasługuje na bliższe poznanie, dlatego poświecimy trochę czasu na jego zwiedzanie. Zobaczymy wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO stare miasto z elegancką architekturą, budynek parlamentu i Plaza Sotomayor. 

Następnie pojedziemy do Santiago - stolicy Chile, która leży w szerokiej dolinie (600 m n.p.m.) między polami winogron a ośnieżonymi Andami. Jest to piąte pod względem wielkości miasto Ameryki Południowej z 5 milionami mieszkańców. Do jego największych atrakcji należą m.in. centralny plac Plaza de Armas, piękny kościół franciszkański z małym muzeum sztuki z czasów kolonialnych, opera (Teatro Municipal), góra San Cristóbal, a także wzgórze Santa Lucia z parkiem. To właśnie tu w 1541 roku Hiszpan Pedro de Valdivia założył osadę dającą początek miastu.

Będziemy je zwiedzać głównie na piechotę. Potem zameldujemy się w hotelu.

Dzień 18
Santiago, Chile i wyjazd
Panorama Santiago de Chile

Nadszedł dzień pożegnania się z kontynentem południowoamerykańskim.

Z hotelu zabierze nas autokar i zawiezie na lotnisko.

UWAGA: W drodze do Europy z powodów technicznych czeka nas międzylądowanie w Buenos Aires. Więcej informacji w sekcji informacje praktyczne.

Dzień 19
Przylot do Warszawy 

Pakiet wycieczkowy

Pakiet wycieczkowy zawiera:

 • Buenos Aires: Pokaz tanga
 • Montevideo: Półdniowa piesza wycieczka
 • Puerto Madryn: Całodzienna wycieczka do kolonii pingwinów Punta Tombo z drugim śniadaniem
 • Ushuaia: Półdniowa wycieczka do Narodowego Parku Tierra del Fuego
 • Punta Arenas: Zwiedzanie miasta i wycieczka do rancza Estancia Penitente łącznie z barbecue na obiad
 • Puerto Montt: Całodzienna wycieczka do Narodowego Parku Vincente Perez Rosales z obiadem

Cena: 3 498 PLN/ za osobę

Zobacz kolonię pingwinów na Punta Tombo

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 23 498,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do kabiny 1-osobowej

Wewnętrzna kabina 1-osobowa kat. ID-IF: 11 498 PLN

Podwyższenie standaru kabiny

Dopłata do kabiny dwuosobowej:

 • Zewnętrznej z oknem lub bulajem kat. OC-OE: 1 098 PLN/za osobę
 • Zewnętrzej z balkonem kat. BB-BF: 4 498 PLN/za osobę

Dopłata do kabiny jednoosobowej:

 • Zewnętrznej z oknem lub bulajem kat. OC-OE: 13 498 PLN/osobę
 • Zewnętrzej z balkonem kat. BB-BF: 19 998 PLN/ osobę
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Santiago i Buenos Aires – Warszawa z przesiadkami
 • Zwiedzanie miast autokarem i pieszo: Buenos Aires, Valparaíso i Santiago de Chile
 • Wyżywienie: śniadania; Argentyński obiad z krwistymi befsztykami, dzień 2; Lekka powitalna kolacja w hotelu w Buenos Aires, dzień 2; Spotkania informacyjne i wykłady członków załogi ekspedycji, pełne wyżywienie oraz kawa, herbata i woda z lodem na statku.
 • Zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu w centrum Buenos Aires, 1 nocleg w hotelu w centrum Santiago de Chile, 14 noclegów na pokładzie statku Coral Princess w kabinie dwuosobowej
 • Napiwki na statku (wartość 416 PLN na osobę)
 • Podatki portowe i inne (wartość 560 PLN na osobę)
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera 
 • Ewentualnych posiłków na lądzie ani kolacji w Buenos Aires czy Santiago de Chile
 • Pakietu wycieczkowego (3 498 PLN)
 • Ewentualnych dodatkowych wydarzeń nieprzewidzianych w programie.
 • Dopłaty za kabinę 1-os, zewnętrzną lub z balkonem
 • Napojów
 • Napiwków dla lokalnych kierowców i przewodników (ok. USD 15 na osobę). Goście z wykupionym pakietem wycieczek powinni doliczyć razem ok. USD 60 na osobę 
 • ​Wszystkiego, czego nie wymieniono w punkcie „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Jak wyglądają kabiny?

Dostępne są różne kategorie kabin – od przestronnych kabin wewnętrznych po apartamenty z własnym balkonem. Wszystkie mają: własną łazienkę i toaletę, szafki, miejsca do siedzenia oraz łóżka jedno- lub dwuosobowe. Ponadto we wszystkich kabinach znajdują się suszarki. Jeśli chcesz zamówić apartament, prosimy o zwrócenie się do Albatros Travel. Dostępne typy kabin:

Wewnętrzna kabina kat. IC-IF
Kabina wewnętrzna na pokładzie 5. W każdej kabinie są dwa jednoosobowe łóżka lub jedno dwuosobowe. W wyposażeniu są: suszarka, klimatyzacja oraz oczywiście łazienka i toaleta.

Kabina zewnętrzna z oknem lub bulajem kat. OC-OE 
Kabina zewnętrzna z oknem na pokładzie 5. W każdej kabinie są dwa jednoosobowe łóżka lub jedno dwuosobowe. W wyposażeniu są: suszarka, klimatyzacja oraz oczywiście łazienka i toaleta.

Zewnętrzna kabina z balkonem kat. BB-BF
Kabina zewnętrzna z balkonem na pokładzie 8. W kabinach tych znajduje się duże okno od podłogi do sufitu, dwa jednoosobowe łóżka oraz jedno dwuosobowe. W wyposażeniu są: suszarka, klimatyzacja oraz oczywiście łazienka i toaleta.

Garderoba na podróż

Podczas rejsu na pokładzie Princess nie ma określonego dress-code’u – ubieramy się, w co chcemy. Nie ma potrzeby codziennego sprawdzania w programie, jakiego rodzaju ubranie najlepiej pasuje do wieczornej rozrywki, tak jak często ma to miejsce podczas rejsów wielkimi wycieczkowcami. Schludne i nieformalne ubranie to wszystko, czego się od nas oczekuje. Aby nie czuć się jednak wykluczonym z różnych specjalnych wydarzeń zalecamy, by w bagażu znalazł się garnitur czy długa suknia. W ciągu rejsu przewidziana jest różnego rodzaju rozrywka w lokalach i restauracjach. Jeansy, krótkie spodenki, T-shirt czy strój kąpielowy nie są akceptowane w restauracjach po godz. 17:30.

Bagaż i pakowanie się
Dobrze wziąć ze sobą mały plecak lub torbę z myślą o wycieczkach, czasem całodniowych, kiedy swój właściwy bagaż zostawiamy na pokładzie statku. Nie trzeba brać ze sobą ręcznika.

Jeśli chcesz się zabezpieczyć, użyj kłódki z system szyfrowym TSA. Amerykańskie służby bezpieczeństwa transportu czyli The Transportation Security Administration sprawdzają bagaże w samolotach lecących do, z i przez USA. Mają specjalny klucz, którym mogą otworzyć wszystkie kłódki TSA. Jeśli do zamknięcia bagażu użyto innej kłódki, zastrzegają sobie prawo do jej zerwania – dotyczy to również zamków wbudowanych w walizki. Kłódki TSA można kupić w większości sklepów z walizkami, występują w wersji kłódek i pasków.
Pamiętajmy, że powietrze jest wspaniałym materiałem izolacyjnym, jeśli znajdzie się pomiędzy warstwami ubrania. Z paroma warstwami ubrań łatwiej jest utrzymać ciepło niż z jedną czy dwiema warstwami grubych ubrań. Łatwiej wtedy reagować na zmiany pogody - a jak było wspomniane wcześniej, pogoda zmienia się często i niespodziewanie. Podróżni, którzy uprawiają sporty zimowe, mogą korzystać z zimowych ubrań sportowych. Trzeba jednak pamiętać, że przy tego rodzaju wyprawach, jest się mniej aktywnym, niż w czasie uprawiania sportu, dlatego należy zadbać o lepszą izolację.

W Ushuaia oraz na Ziemi Ognistej temperatury oscylują między 10 a 20 st. C. Tam również wieje (dość) mocno. W Buenos Aires jest tymczasem bardzo gorąco z średnią temperaturą między 25 a 35 st. C.

Okulary
przeciwsłoneczne i krem na słońce  Na południowej części globu promienie UV są znacznie mocniejsze niż u nas. Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne z filtrem przeciw promieniowaniu UV to zatem konieczność. Jeśli na stałe nosisz okulary, porozmawiaj ze swoim optykiem - i weź zapasową parę na wszelki wypadek! Pamiętaj o mocnym kremie na słońce.

Lornetka
Bardzo ważna, jeśli chcesz oglądać ptaki i wieloryby. Najlepiej dobrej jakości, z powiększeniem 8-10 razy oraz średnicą zewnętrznej soczewki min 30 mm. 

Kamera  
Większe aparaty należy trzymać w wodoodpornej torbie. Torby na ramię są niewygodne do noszenia i trzeba liczyć się z pluskiem fal. Pamiętaj, aby wziąć wystarczająco dużo baterii i filmów; mały plecak najlepiej z wodoodpornym spodem, na rzeczy osobiste do wzięcia na wycieczki. Rzeczy można również wsadzić do plastikowej torby i do plecaka.

Książki
Nie spodziewaj się znaleźć ani w Argentynie ani w Chile dużego wyboru książek po angielsku. Na pokładzie statku znajduje się wprawdzie mała biblioteczka, lecz nie prowadzi się sprzedaży książek. Najlepiej więc jest wziąć odpowiednią literaturę z domu.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Wycieczki – na pół dnia lub na cały dzień

Z zasady wycieczki dzieli się na krótsze i dłuższe. Nie należy traktować nazwy dosłownie, wycieczki niekoniecznie trwają pół dnia czy cały dzień. Wycieczka na pół dnia odbywa się przed południem lub po południu i nie zawiera posiłku. Zazwyczaj wracamy do domu na lunch lub na kolację. Wycieczki na pół dnia trwają najczęściej od 2 do 4 godzin. Całodzienna wycieczka będzie trwała od 5 do 9 godzin i będzie zawierać jeden posiłek, który jednak nie zawsze będzie wliczony w jej cenę. Informacja o posiłkach jest podana w opisie wycieczki.

Godziny oraz program dnia podczas rejsu

Godziny podane w programie podróży są uzależnione od żeglugi i decyzji załogi statku. Zazwyczaj zmiany w planie zawijania do portów zdarzają się rzadko, ale pojedyncze przypadki mogą pojawić na każdym rejsie, szczególnie że zależni jesteśmy od kaprysów pogody. Zdecydowaliśmy się jednak podać w programie godziny, gdyż dają wyobrażenie, jak dużo czasu spędza się w porcie/na lądzie podczas przystanków w rejsie. Jest to przecież nieodłączna część rejsu! 

Różnica czasu

Czas w Santiago de Chile, Buenos Aires i Ushuaia jest 4h do tyłu wobec czasu w Warszawie.

Przed wyjazdem

Paszport

Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do domu. Dzieci –  niezależnie od wieku –  muszą mieć swój własny paszport, nie wystarczy, że są wpisane w paszportach rodziców. Należy przesłać kopię paszportu do Albatrosa najpóźniej 14 dni po dokonaniu rezerwacji. Uwaga, imię i nazwisko na bilecie lotniczym muszą być w 100% takie same jak w paszporcie. Konsekwencją niedopełnienia tego wymogu może być w najgorszym razie odmowa wjazdu do kraju USA i konieczność powrotu do domu na własny rachunek.
Obywatele Unii Europejskiej nie potrzebują wizy do USA jeśli pobyt nie przekracza 90 dni, a dokumenty celne wypełnia się na pokładzie samolotu. Z ważnym biletem powrotnym przy wjeździe dostaje się automatycznie pozwolenie na pobyt do 90 dni.

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

21ARCOC01APL1602