Norweskie fiordy, Oslo i Kopenhaga

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Dołącz do naszej wyprawy autokarowej po najpiękniejszych miejscach Skandynawii

Autokarem

Na trasie naszej wycieczki zobaczymy najciekawsze atrakcje Göteborga.

Następnie wkroczymy w najpiękniejszą na świecie krainę norweskich fiordów z jej wysokimi szczytami, głębokimi dolinami i wijącymi się błękitno-zielonymi zatokami.
Fiordy wcinają się głęboko w ląd torując sobie drogę przez potężne góry, wznoszące się po obu brzegach.
Nikt nie pozostanie obojętny wobec serpentyn na Drodze Trolli czy rejsu po fiordach z widokami zapierającymi dech w piersiach.

Zwiedzimy zabytkową dzielnicę Bryggen w Bergen oraz stolicę Norwegii - Oslo. Podróż zakończymy zwiedzaniem Kopenhagi, stolicy Danii. 

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Autokarem

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta NOK, SEK, DKK

Program wycieczki
Dzień 1 Przejazd autokarem z Warszawy do Świnoujścia. Nocny prom do Szwecji 
Dzień 2 Ystad – Göteborg. Zwiedzanie Göteborga – żaglowiec Viking, plac Götaplatsen, ulica Kungsportsavenyn 
Dzień 3 Göteborg – kurort Lysekil – Hamar nad jeziorem Mjösa w Norwegii 
Dzień 4 Hamar - Lillehammer – Droga Trolli – Geiranger- Stryn. Skocznia w Lillehammer i przejazd przez dolinę Gudbrandsdalen drogą Trolli, rejs po fiordzie Geiranger
Dzień 5 Stryn – lodowiec Jostedalsbreen - Bergen
Dzień 6 Bergen – Gudvangen - Flam – Geilo/Hemsedal. Spacer po Bergen. Wycieczka statkiem po Sognefjorden.
Dzień 7 Geilo – Oslo. Zwiedzanie Oslo, ulica Karl Johan i park Frognerparken 
Dzień 8 Oslo – Kopenhaga, stolica Danii. Dla chętnych wyjście do parku rozrywki Tivoli 
Dzień 9 Zwiedzanie Kopenhagi – Plac Ratuszowy, Strøget, Nyhavn, rejs po kanałach, Amalienborg. Przejazd do Ystad. Prom nocny z Ystad do Polski 
Dzień 10 Przejazd autokarem ze Świnoujścia do Warszawy 

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przejazd autokarem z Warszawy do Świnoujścia. Nocny prom do Szwecji 

Z Warszawy pojedziemy autokarem do Świnoujścia. Wieczorem zameldujemy się na nocnym promie do Ystad.

Dzień 2
Ystad – Göteborg. Zwiedzanie Göteborga – żaglowiec Viking, plac Götaplatsen, ulica Kungsportsavenyn 
jeden z portów w Szwecji

W godzinach porannych dotrzemy do Ystad i pojedziemy autokarem do Göteborga.  

Göteborg jest drugim pod względem wielkości miastem w Szwecji, a jednocześnie największym centrum uniwersyteckim w całej Skandynawii. Jest miastem portowym, w którym jedną z atrakcji, którą zobaczymy, jest hotel ulokowany na czteromasztowym żaglowcu o nazwie Viking z 1906 roku. To największy żaglowiec zbudowany w Skandynawii. Obecnie jest zacumowany przy charakterystycznym biało-czerwonym biurowcu Lilla Bommen, zwanym też potocznie "Pomadką" (Läppstiftet). Na najwyższym piętrze znajduje się kawiarnia Götheborgsutkiken z punktem widokowym, z którego można podziwiać wspaniałe widoki na port i samo miasto. 

Odwiedzimy też inne ważne miejsce w Göteborgu, mianowicie Götaplatsen, plac z jedną z wizytówek miasta – fontanną Carla Millesa „Posejdon”. Wokół „Posejdona” mieszczą się ważne instytucje kulturalne: Muzeum Sztuki, sala koncertowa, teatr miejski i biblioteka. Ulica, która prowadzi do placu to Kungsportsavenyn, zwana też w skrócie Avenyn. Podobno wzorowana była na francuskich Polach Elizejskich. Wzdłuż bulwaru mieszczą się restauracje, kluby i mnóstwo sklepów. Warto wejść do sklepu Retrock, który w ofercie ma liczne akcesoria z Muminkami. 

Na Kungsportsavenyn należy też zwrócić uwagę na ciekawy pomnik Non-Violence. Jest to rewolwer Colt Python, kaliber 357 Magnum z zasupłaną lufą. Obecnie jest 17 kopii tej rzeźby Carla Fredrika Reuterswärda na całym świecie, w tym 10 w samej Szwecji.  
Wieczorem zameldujemy się w hotelu.

Dzień 3
Göteborg – kurort Lysekil – Hamar nad jeziorem Mjösa w Norwegii 
Flaan, Norwegia

Po śniadaniu opuścimy Göteborg i ruszymy w stronę miasta Hamar po drodze zatrzymamy się w Lysekil.  
Miejscowość Lysekil jest położona nad Gullmarsfjorden, jedynym szwedzkim fiordem z prawdziwego zdarzenia. Początkowo wioska rybacka, w XIX wieku zyskała sobie status jednego z najważniejszych szwedzkich kurortów. Obecnie przyciąga turystów pięknymi plażami i wieloma możliwościami aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zatrzymamy się w Lysekil na krótki odpoczynek, może kawę w jednej z nadmorskich kafejek i na pierwsze spotkanie ze skandynawskimi fiordami.  

Pod wieczór dojedziemy do norweskiego miasta Hamar, położonego przepięknie nad największym jeziorem Norwegii, Mjösa. Zameldujemy się w hotelu, gdzie spędzimy noc i zjemy wspólną kolację.  

Dzień 4
Hamar - Lillehammer – Droga Trolli – Geiranger- Stryn. Skocznia w Lillehammer i przejazd przez dolinę Gudbrandsdalen drogą Trolli, rejs po fiordzie Geiranger
Norwegia, Droga Trolli

Po śniadaniu, wyruszymy na północ, mijając Lillehammer, które zajmuje specjalne miejsce w sercach wielu kibiców sportowych dzięki zimowej olimpiadzie w 1994 roku, która była największą imprezą sportową współczesnej Norwegii.  

Będziemy jechać wzdłuż doliny Gudbrandsdalen, otoczonej siedmioma ogromnymi parkami narodowymi. Jeden z nich to pierwszy norweski park narodowy Rondane założony już w 1962 roku. Jest on szczególnie ważnym siedliskiem jednego z ostatnich norweskich dzikich stad reniferów i położony jest w zróżnicowanym terenie górskim poprzecinanym bujnymi dolinami i potężnymi szczytami gór. Wzdłuż drogi wiją się strumienie górskie z rześką wodą prosto z lodowców, a w przejrzystych jeziorkach odbijają się okoliczne lasy. Im dalej na północ, tym doliny stają się coraz węższe i bardziej dzikie.

Najważniejszym punktem dnia jest jednak Trollstigen - Droga Trolli z jedenastoma ostrymi zakrętami, otwarta w 1936 roku przez króla Haakana VII. Droga ta oferuje absolutnie fantastyczne widoki na ostre skały, wodospady, głębokie fiordy i urocze doliny. To tutaj właśnie przyroda Norwegii nabiera najbardziej dramatycznego wyrazu. Nazwy otaczających wierzchołków gór: Król, Królowa i Biskup potwierdzają tylko ich majestatyczną potęgę. W miejscu, gdzie droga osiąga najwyższy punkt znajduje się miejsce widokowe z restauracją i muzeum, w którym obejrzeć można fotografie, modele i narzędzia wykorzystywane do budowy drogi. Droga jest zamykana zimą i otwierana zazwyczaj dopiero pod koniec maja lub na początku czerwca.  

Po krotkiej przeprawie Linge – Eisdal dotrzemy do Geiranger. Odbędziemy tu godzinny rejs po spektakularnym fjordzie Geiranger.

Fiord Geirangerfjorden nazywany jest często perłą w koronie wszystkich norweskich fiordów dzięki swojemu  baśniowemu krajobrazowi z majestatycznymi ośnieżonymi wierzchołkami gór, które efektownie kontrastują z wodą fiordu o barwie głębokiego błękitu lub szmaragdowej zieleni. W Norwegii jest ponad tysiąc fiordów. Fiordy wcinają się głęboko w ląd torując sobie drogę przez potężne góry wznoszące się po obu brzegach.

Nocleg w okolicy Stryn/Geiranger.

Dzień 5
Stryn – lodowiec Jostedalsbreen - Bergen
Bergen

Po śniadaniu wyruszymy do Briksdal, gdzie będziemy mogli podziwiać największy w Europie lodowiec Jostedalsbreen.

Podejdziemy pod lodowiec spacerem (ok. 1h). Po drodze będziemy mijać wysokie i strome ściany górskie, z których splywają strugi szumiącego wodospadu. Warto zabrać ze sobą wygodne buty.

Widok surowych i potężnych gór oraz lodowców kontrastujących z majestatycznymi fiordami i przepięknie polożonymi dolinami będzie wspaniałą zapłatą za trud poniesionej wędrówki.

Dalej skierujemy się na południe. Po krótkiej przeprawie Lavik – Oppedal przez Sognefjord, dotrzemy do Bergen.

Nocleg i kolacja w hotelu w Bergen.

Dzień 6
Bergen – Gudvangen - Flam – Geilo/Hemsedal. Spacer po Bergen. Wycieczka statkiem po Sognefjorden.
kolorowe domy w Bergen

Tego dnia skierujemy się na wschód, aż dotrzemy do Gudvangen, co w wolnym tłumaczeniu znaczy miejsce bogów. Nietrudno będzie zrozumieć, dlaczego miejscowość nosi taką nazwę. Przed nami dwugodzinny rejs do Flåm. Po drodze będziemy podziwiać krajobrazy będące na liście dziedzictwa przyrodniczego UNESCO - krajobrazy, które uwodzą, czarują i zadziwiają. Do walorów majestatycznej przyrody należy dodać malownicze małe osady i wioski rybackie z kościółkami, drewnianymi chatami i pomalowanymi na czerwono domkami. Tutaj zobaczymy kwintesencję piękna Norwegii. (Wycieczka statkiem po Sognefjord, w zależności od rozkładu rejsu, może odbyć się z Flam do Gudvagen). Na nocleg udamy się w okolice Geilo/Hemsedal. Kolacja w hotelu.

Dzień 7
Geilo – Oslo. Zwiedzanie Oslo, ulica Karl Johan i park Frognerparken 
Port w Olso, Norwegia

Po śniadaniu wyjedziemy z hotelu i skierujemy się do Oslo, stolicy Norwegii. Surowy krajobraz ustępuje stopniowo coraz bogatszej zieleni. Po drodze zobaczymy norweskie miasteczka i lśniące jeziora.  

Wkrótce dojedziemy do Oslo, leżącego na samym końcu fiordu Oslofjorden. Według norweskiej sagi, Oslo zostało założone w X wieku przez króla Haralda Hårdråde. Na początku XIV wieku, w okresie panowania Håkona Magnussona Oslo zostało stolicą Norwegi. To właśnie on założył twierdzę Akershus i zrobił z niej swoją rezydencję. Obecnie Oslo rozwija się w niesamowitym tempie. Wkrótce liczba mieszkańców przekroczy 700 tys. Stolica Norwegii należy do grupy najszybciej rozwijających się europejskich miast, gdzie na każdym rogu widać przykłady niesłychanie ciekawej architektury. Mamy tutaj bogate życie miejskie z wieloma muzeami, restauracjami i sztuką światowej klasy. Jednocześnie udało się zachować urok i wrażenie niewielkiego miasta. Wspólnie zwiedzimy to interesujące miasto.  

Wzdłuż głównej ulicy Karl Johan znajduje się wiele ważnych miejsc, takich jak: parlament norweski – Stortinget, Zamek Królewski, Teatr Narodowy i Uniwersytet. Ulica wprost kipi życiem. W pobliżu znajduje się port z Ratuszem oraz twierdza Akershus. Tereny portowe zostały radykalnie zmodernizowane i możemy podziwiać ciekawą mieszankę nowej architektury, muzeów i restauracji.  

W parku Frognerparken wystawionych jest wiele rzeźb Gustava Vigelanda. Park ten stanowi całość, na którą składają się pomniki, rzeźby i fontanny. Dwie najsłynniejsze rzeźby to "Rozzłoszczony chłopiec" oraz "Monolit" - 17-metrowa walcowata kolumna utworzona z nagich ciał ludzi.  

Po zwiedzaniu zameldujemy się w hotelu.

Dzień 8
Oslo – Kopenhaga, stolica Danii. Dla chętnych wyjście do parku rozrywki Tivoli 
Most nad cieśniną Sund

Czas opuścić Norwegię i zostawić za sobą Oslo. Udamy się w kierunku granicy ze Szwecją, którą przekroczymy na pięknym moście Svinesund. Pojedziemy przez Bohuslän, miniemy Göteborg i skierujemy się na południe. Przejedziemy 16 kilometrów mostem łączącym Szwecję z Danią. Most nad Sundem został otwarty w roku 2000. Połączenie obejmuje tunel z Kastrup, na południu Kopenhagi, sztuczną wyspę Peberholm oraz most pomiędzy Peberholm a Lernacken, na południu od Malmo, w Szwecji. Po przeprawie drogowo-kolejowej dotrzemy do Kopenhagi, stolicy Danii.

Dzień 9
Zwiedzanie Kopenhagi – Plac Ratuszowy, Strøget, Nyhavn, rejs po kanałach, Amalienborg. Przejazd do Ystad. Prom nocny z Ystad do Polski 
Amalienborg - oficjalna rezydencja duńskiej rodziny królewskiej, Kopenhaga

Rano wyruszymy na zwiedzanie Kopenhagi. Zaczniemy od Placu Ratuszowego, na którym znajduje się Smocza Fontanna ozdobiona miedzianymi figurami byka i smoka oraz Ratusz, gdzie w centrum fasady nad głównym wejściem umiejscowiono złoconą figurę biskupa Absalona oraz herb miasta, czyli trzy wieże, a pod nimi fala, słońce i księżyc. Tuż obok Placu Ratuszowego stoi pomnik Hansa Christiana Andersena autorstwa Henry’ego Luckowa Nielsena. Pisarz zwrócony jest twarzą w stronę jego ukochanych Ogrodów Tivoli.  

Od Placu Ratuszowego odchodzi jedna z najdłuższych ulic handlowych w Europie, Strøget. Udamy się na kilometrowy spacer mijając liczne sklepy, restauracje i ulicznych artystów. Docieramy do Nowego Portu, czyli Nyhavn. To właśnie stąd pochodzi jeden z najbardziej kojarzonych z Kopenhagą obrazków – kolorowe budynki, port i żaglówki. Następnie wyruszymy na jednogodzinny rejs po kanałach Kopenhagi. Podczas wycieczki zobaczymy wiele atrakcji miasta zlokalizowanych przy brzegu, jak np. renesansowy budynek dawnej giełdy wybudowany w latach 1619-1640, czy Copenhagen Opera House, czyli jednen z najnowocześniejszych budynków opery na świecie. Przepłyniemy pod mostami wokół wyspy, na której znajduje się dawny królewski zamek Christiansborg. Dotrzemy do pomnika Małej Syrenki, a następnie wąskimi kanałami do dzielnicy Christianshavn.  

Po rejsie zaplanowany będzie czas wolny. Proponujemy udać się do Christianshavn na Papierową Wyspę (Papir Øen) do Copenhagen Street Food. Jest to miejsce z licznymi stoiskami z ulicznym jedzeniem z całego świata pod jednym dachem (jest to chyba jedyne miejsce w Kopenhadze, gdzie można tanio zjeść).

Jeśli starczy nam czasu, udamy się do barokowego pałacu Amalienborg, który od 1794 roku jest oficjalną rezydencją duńskich rodzin królewskich. Nazywany jest zimowym pałacem królewskim, ponieważ zwykle jest wykorzystywany przez duńskich monarchów od listopada do marca. Pałac słynie z uroczystej zmiany warty przez gwardzistów paradujących w historycznych strojach, z czapami wykonanymi z niedźwiedziego futra. 

Po zwiedzeniu Kopenhagi wrócimy do Szwecji długim mostem nad Sundem. W Ystad wsiądziemy na nocny prom, którym wrócimy do Polski. 

Dzień 10
Przejazd autokarem ze Świnoujścia do Warszawy 

We wczesnych godzinach rannych dotrzemy promem do Świnoujścia, a następnie przejedziemy autokarem do Warszawy. 

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1698 PLN 

Wybór miejsc w autokarze 

Wybierz miejsce autobusowe wygodne dla Ciebie:   

 • Miejsca 1-8 i 23-30 cena: 50 PLN/os.  
 • Miejsca 9-22 cena: 30 PLN/os.

Skontaktuj się z nami, aby zarezerwować miejsce w autokarze.   
Jeśli rezygnujesz z wyboru miejsca, zostanie ono przypisane w dniu wyjazdu. 

Trasa

Wyjazd z Warszawy autokarem przez Łódź, Poznań, Szczecin i Świnoujście.

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota 
 • Przejazd autokarem i rejsy statkami zgodnie z programem 
 • Zakwaterowanie: 9 noclegów w pokoju dwuosobowym / kajucie dwuosobowej 
 • Wyżywienie: 7 śniadań (dzień 3-9), 4 kolacje (dzień 3-6) 
 • Wycieczki zgodnie z programem 
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego / kajuty jednoosobowej 
 • Napojów do posiłków 
 • Posiłków na promach 
 • Wydatków indywidualnych 
 • Wszystkiego, co nie jest zawarte w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 30 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Hotele

Nasz wyjazd jest wycieczką objazdowa i będziemy mieszkać w wielu różnych hotelach. Zatrzymujemy się w dobrych hotelach trzy- i czterogwiazdkowych, między innymi sieci Scandic Hotels. Na około jeden miesiąc przed wyjazdem przesłana zostanie informacja o nazwie i adresach hoteli. Na promach między Polską i Szwecją mieszkamy w standardowych kajutach wewnętrznych.

Miejsca i godziny zbiórki

Wyjazd

Rezerwując wycieczkę prosimy wpisać w polu "Uwagi" miejsce wsiadania do autokaru, wybierając miejscowość z listy poniżej. Prosimy o zwrócenie uwagi, że podane godziny są orientacyjne a dokładne zostaną podane w Dokumentach Podróży przed wyjazdem.

 • Warszawa 11:00
  Plac Defilad - parking dla autokarów od strony ul. Marszałkowskiej.
  Godzina zbiórki: 10:45, wyjazd z Warszawy: 11:00.
 • Łódź 13:00
  Stacja paliw Shell Stryków na autostradzie A2 w kierunku Poznania.
  Godzina zbiórki: 12:45, wyjazd z Łodzi: 13:00.
 • Poznań 15:30
  Parkingu przy Auchan, ul. Głogowska 432, przy wejściu do Auchan od strony Leroy Merlin.
  Godzina zbiórki: 15:15, wyjazd z Poznania: 15:30.
 • Szczecin 18:30
  Szczecin – Dąbie, Dworzec PKP, ul. Stacyjna 3.
  Godzina zbiórki: 18:15, wyjazd ze Szczecina: 18:30.
 • Świnoujście 20:30
  Parking, ul. Barlickiego 27.
  Godzina zbiórki: 20:15, wyjazd ze Świnoujścia: 20:30.

Powrót

 • Świnoujście 07:30
 • Szczecin 10:00
 • Poznań 13:00
 • Łódź 15:30
 • Warszawa 17:30
Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki