Nowy Rok – romantycznie w Paryżu

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Powitajmy Nowy Rok 2021 w Paryżu, mieście miłości, wspaniałej architektury, najwyższej jakości sztuki, stolicy mody i wykwintnej kuchni.

NOWOŚĆ

Zapraszamy na 5-dniową wycieczkę do Paryża, miasta o wielu obliczach, z których każde przyciąga i zniewala swoim urokiem. Stolica Francji to prawdziwa wielokulturowa mieszanka, to przytulne kafejki, wąskie uliczki i romantyczne zaułki, przepiękne bulwary otoczone dumnie piętrzącymi się kasztanowcami, przepych i artystyczna bohema. Miasto wyróżnia się renesansową, barokową i klasycystyczną zabudową. Jest pełne fontann, skwerów i alei. Jest też w pełni liczącym się na światowej mapie ośrodkiem kulturalnym. Słynie z paryskich pokazów mody, wystaw sztuki nowoczesnej oraz przedsięwzięć artystycznych. To także bogata historia i cenne zabytki. Podczas kilku dni zobaczymy najważniejsze historyczne miejsca Paryża, poznamy najciekawsze dzielnice, zwiedzimy Wersal, a podczas kolacji sylwestrowej powitamy Nowy Rok.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Boże Narodzenie i Nowy Rok

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki
Dzień 1 Przylot do Paryża. Przejazd autokarem przez miasto z postojami na zdjęcia. Po południu spacer w dzielnicy Marais
Dzień 2 Zwiedzanie dzielnicy Montmartre. Po południu opcjonalny rejs po Sekwanie. Wieczorem kolacja sylwestrowa w restauracji
Dzień 3 Nowy Rok. Czas wolny
Dzień 4 Zwiedzanie Pałacu Wersalskiego. Po południu czas wolny.
Dzień 5 Powrót do Polski

Hotele

Hotel Ibis Styles Puteaux Paris la Défense

 • bezpłatne Wi-Fi na terenie całego obiektu
 • całodobowa recepcja
 • codzienne sprzątanie
 • usługa prasowania
 • pralnia chemiczna - Dodatkowa opłata
 • monitoring w pomieszczeniach ogólnodostępnych
 • całodobowa ochrona
 • sejf
 • winda

Hotel Ibis Styles Puteaux Paris la Défense w Paryżu 
  
97 Av Du General De Gaulle, 92800 Puteaux 
  
Otwarty w 2019 roku hotel oferuje klimatyzowane i nowocześnie urządzone pokoje. Położony w dzielnicy biznesowej Paryża, a jednocześnie z łatwym dostępem do największych atrakcji miasta, stanowi niewątpliwie idealne miejsce zakwaterowania. Pokoje wyposażone są w płaski telewizor, mini bar, łazienkę z suszarką oraz bezpłatne WiFi. Goście mogą się zrelaksować w hotelowym barze.  
  
Wiecej o hotelu:  
https://all.accor.com/hotel/A9I7/index.en.shtml

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
3 698,–
Warszawa
Brak miejsc
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przylot do Paryża. Przejazd autokarem przez miasto z postojami na zdjęcia. Po południu spacer w dzielnicy Marais
Wieża Eifla, Paryż

Przylecimy do Paryża w godzinach porannych i prosto z lotniska pojedziemy na trzygodzinne zwiedzanie miasta autokarem. Po drodze zobaczymy słynne miejsca i zabytki, a w kilku punktach zatrzymamy się na zrobienie zdjęć. Oczom naszym ukażą się największe atrakcje Paryża. Przejedziemy przez Plac Vendôme, rozległy kompleks architektoniczny, którego nazwa wywodzi się od stojącego tu niegdyś pałacu księcia Vendôme. Przy placu znajduje się hotel Ritz, w którym gościli słynni pisarze, politycy, gwiazdy filmu, monarchowie, czy potentaci przemysłowi. Tutaj też przez 35 lat mieszkała w swoim apartamencie Coco Chanel. Pośrodku placu stoi strzelista 43,5-metrowa kolumna wzniesiona w latach 1806-10 ku czci Napoleona. Natomiast dla Polaków znaczenie ma fakt, że stoi tu również dom, w którym 17.10.1849 roku zmarł Fryderyk Chopin. 
 
Zobaczymy też Plac Zgody (Place de la Concorde), którego powierzchnia wynosi ponad osiem hektarów, dzięki czemu plac należy do największych tego typu obiektów urbanistycznych na świecie. W centralnej części placu będziemy podziwiać obelisk podarowany w 1831 roku królowi Ludwikowi Filipowi przez wicekróla Egiptu – Mohammeda Alego. Obelisk pochodzi wprost z Teb, ze świątyni Ramzesa II, powstał najprawdopodobniej w XIII wieku przed naszą erą. Ma 23 metry wysokości i waży 230 ton, a zdobiące go hieroglify ilustrują życie faraona. 

Plac Zgody jest usytuowany na samym końcu Pól Elizejskich (Avenue des Champs-Élysées), najbardziej reprezentacyjnej ulicy Paryża. Znajdziemy tu butiki wyłącznie luksusowych marek, najlepsze restauracje oraz modnie ubranych mieszkańców miasta, spacerujących szerokimi bulwarami. Na drugim końcu prawie dwukilometrowych Pól Elizejskich znajduje się Place de l’Etoile, na którym podziwiać będziemy słynny paryski Łuk Triumfalny (Arc de triomphe de l’Étoile). Budowla jest jednym z najbardziej charakterystycznych przykładów stylu empire, powstałego we Francji i będącego jedną z odmian klasycyzmu. Charakteryzuje się on nawiązaniem do architektury greckiej i rzymskiej. Łuk  został wzniesiony na polecenie Napoleona Bonaparte po wygranej bitwie pod Austerlitz w 1806 roku, by uczcić jego wspaniałą armię i dokonane przez nią wielkie podboje. Budowla miała dominować nad miastem, odzwierciedlając zamiłowanie cesarza do sztuki antycznej i zapewniając mu nieśmiertelność. Forma miała nawiązywać do tworzonych przez Rzymian łuków, pod którymi defilowali zwycięscy wodzowie. Niestety sam Napoleon przejechał pod sklepieniem łuku dopiero w kondukcie żałobnym po swojej śmierci w 1841 roku. 

Na trasie naszej wycieczki znajdzie się też dzielnica oraz Plac Trocadéro, oddzielony od Wieży Eiffla Sekwaną i małym placykiem du Varsovie. Przy placu Trocadéro, na wzgórzu Chaillot, mieści się pałac zbudowany z okazji Wystawy Światowej z 1867 roku i całkowicie przebudowany na początku XX wieku. Obecnie w dwóch niepołączonych ze sobą skrzydłach mieszczą się muzea i sale wystawowe. Plac Trocadéro był miejscem sesji fotograficznej Adolfa Hitlera po zdobyciu Paryża w 1940 roku. Dyktator został sfotografowany na tle mierzącej 324 metry wieży Eiffla, która jest niewątpliwym symbolem Paryża. Wieża została otwarta 31 marca 1889 roku z okazji paryskiej Wystawy Światowej, mając za zadanie przedstawienie Francji jako kraju zaawansowanego technicznie i inżyniersko, nowoczesnego, gotowego do przyjęcia roli europejskiego lidera w nowym wieku oraz potwierdzenie jego kulturalnej hegemonii. Wieża Eiffla od początku wzbudzała liczne kontrowersje, a wielu paryżan nawet i dziś uznaje ją za szpecącą ich miasto. Niemniej jednak pozostaje jedną z głównych turystycznych atrakcji stolicy Francji. 

Niewątpliwą perłą i symbolem Paryża jest również Muzeum Luwr. Początkowo budowla pełniła funkcję twierdzy obronnej. Po dwustu latach przekształcono ją w rezydencję królewską, która przez wieki stanowiła siedzibę ponad 20 władców Francji. Ostatecznie w 1793 roku otwarto tutaj muzeum. Obecnie w porażających wielkością wnętrzach znajduje się ponad 35 tysięcy dzieł sztuki (w tym słynna Mona Lisa Leonarda da Vinci). Nic dziwnego, skoro Paryż od zawsze słynął jako miasto przyjazne artystom i niemal w każdej epoce powstawały tu wielkie dzieła sztuki. 

Udamy się też do historycznej Dzielnicy Łacińskiej (Latin Quarter). Jej nazwa wzięła się od języka łacińskiego, którym od średniowiecza do Rewolucji Francuskiej posługiwano się na tutejszych uniwersytetach. Bo to właśnie w Dzielnicy Łacińskiej znajduje się jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie, drugi z najstarszych w Europie (po Uniwersytecie Bolońskim) – Sorbona. Został założony w XIII wieku dla ubogich studentów przez teologa Roberta de Sorbon, spowiednika króla Ludwika IX Świętego. Aktualnie na terenie Sorbony działa aż 13 autonomicznych uniwersytetów. 
Ciekawym miejscem jest także Panthéon, czyli narodowe mauzoleum Francji, zwane też Świątynią Sławy. W podziemiach pochowani są między innymi Wolter, Kartezjusz, J.J. Rousseau, Victor Hugo, Alexandre Dumas (ojciec), Henri Bergson, Louis Braille, Pierre Curie oraz Maria Skłodowska-Curie (jako pierwsza kobieta w historii). 
Wielu mieszkańców Dzielnicy Łacińskiej to artyści i intelektualiści, dlatego niezwykły duch bohemy niemalże czuć w powietrzu. Bliskość uniwersytetów sprawia, że miejsce to jest tłumnie oblegane przez studentów, stając się centrum życia kulturalnego i towarzyskiego. Klimatyczne uliczki tętnią życiem niemal przez całą dobę. Dzielnica jest pełna bibliotek, wydawnictw, kabaretów, teatrów oraz tak zwanych cinémas d’art et d’essai prezentujących niezależne kino i teatr. 

Równie ciekawa jest malownicza część 6. dzielnicy Paryża – Saint Germain des Prés, jedna z najstarszych i jednocześnie najbardziej eleganckich dzielnic Paryża. Już w XVII wieku przyciągała wielu intelektualistów, pisarzy i artystów. Pod koniec XIX wieku z miejscem tym związani byli malarze Delacroix czy Manet, pisarze Balzac i Oscar Wilde, jak również Hemingway. Tutaj też narodził się egzystencjalizm. Francuscy przedstawiciele tego nurtu tacy jak filozof, dramaturg i powieściopisarz Jean-Paul Sartre czy pisarka, filozofka i feministka Simone de Beauvoir chętnie zaglądali do lokalnych kawiarenek. Najbardziej znana jest kawiarenka Les Deux Magots. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się również kawiarnia Café de Flore. Sartre napisał tutaj swoją słynną rozprawę filozoficzną „Byt i nicość”. Po pierwszej wojnie światowej Saint Germain stało się mekką dla wykonawców muzyki jazzowej. Po dziś dzień w kilku klubach w tej okolicy można posłuchać jazzowych brzmień. Dzielnica słynie również z modnych sklepów, butików i luksusowych lokali gastronomicznych.

Po interesującym pierwszym spotkaniu z Paryżem udamy się do hotelu. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku pojedziemy do dzielnicy Marais, znajdującej się w trójkącie między Centrum Pompidou, Placem Bastylii i Placem Republiki. Będziemy ją poznawać na piechotę. Zatrzymamy się przy wielu charakterystycznych miejscach, takich jak Plac Królewski, Muzeum Picassa, czy Centrum Sztuki Współczesnej Georges'a Pompidou. Nie omieszkamy też przejść się przez dzielnicę żydowską, bo Marais to jedna z największych gmin żydowskich w Europie. Na tutejszych uliczkach znajdziemy antykwariaty, sklepy z pamiątkami oraz kawiarnie z tradycyjnym menu. Znajduje się tu również słynne Muzeum Żydowskie oraz dwie synagogi. Marais jest bardzo popularna zarówno wśród turystów, jaki i samych paryżan. W weekendy merostwo Paryża bardzo często zamyka ruch samochodowy na niektórych ulicach, wiec dzielnica zamienia się w deptak.

Dzień 2
Zwiedzanie dzielnicy Montmartre. Po południu opcjonalny rejs po Sekwanie. Wieczorem kolacja sylwestrowa w restauracji
Historyczna dzielnica Paryża, Montmartre

Po śniadaniu pojedziemy do dzielnicy Montmartre, przez wielu uważanej za najbardziej romantyczną, malowniczą i paryską ze wszystkich dzielnic Paryża. Obszar dzielnicy został włączony do Paryża dopiero w 1860 roku. Wcześniej Montmartre było zaledwie małym miasteczkiem, którego znakiem rozpoznawczym były młyny. Do dziś zachowały się jedynie dwa. Przystępne ceny nieruchomości byłej wioski, oryginalna architektura, liczne kawiarnie i restauracje oraz piękna panorama na miasto przyciągnęły bohemę artystyczną. To tutaj między innymi tworzył Vincent Van Gogh oraz Auguste Renoir, Pablo Picasso czy Claude Monet. Cała cyganeria paryska przesiadywała tu w barach, mieszkała w najtańszych wówczas mieszkaniach i malowała swoje największe dzieła właśnie w tym miejscu przesiąkniętym wolnością, zabawą, sztuką i buntem. Dzisiaj na Montmartre na każdym rogu widać niewielką kawiarenkę lub bistro serwujące typowo francuskie dania. Łatwo tu znaleźć tajemnicze przejścia między budynkami i schody, które prowadzą w kolejne romantyczne zaułki. A na uwielbianym przez ulicznych artystów placu Place du Tertre niemal o każdej porze spotkamy malarzy sprzedających swoje obrazy. 

Na przełomie XIX i XX wieku, podczas gdy artyści popijali absynt i tworzyli impresjonistyczne obrazy, na wzgórzu Montmartre rzemieślnicy w pocie czoła budowali Bazylikę Sacre Coeur (Bazylikę Świętego Serca). Budowa została zainicjowana w podzięce za ocalenie Paryża w wojnie francusko-pruskiej, trwała ponad 40 lat, a jej koszt ponieśli wierni. Bazylika Sacre Coeur wyróżnia się kształtem z charakterystyczną kopułą oraz śnieżnobiałym wapieniem, z którego jest wykonana. Jest najwyżej położonym punktem Paryża. Można z niej podziwiać panoramę całego miasta oraz okolic w promieniu do 40 kilometrów. 

Po południu chętni mogą się wybrać na godzinny rejs po Sekwanie, dzięki któremu poznamy Paryż od strony rzeki. Nie wszyscy wiedzą, że nabrzeża Sekwany zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Płynąc całkowicie przeszklonym statkiem zobaczymy piękne mosty, parki i wspaniałe budynki. Najbardziej tętniący życiem fragment rzeki znajdziemy tuż przy wyspie Île de la Cité oraz przy moście Aleksandra III. To tam paryżanie spędzają czas, pijąc wino i dyskutując. Podczas rejsu będziemy mieli okazję podziwiać Wieżę Eiffla, Plac Inwalidów, budynek Zgromadzenia Narodowego, Muzeum Orsay, Luwr, Plac Concorde oraz Katedrę Notre-Dame. 

Ta ostatnia to najsłynniejsza świątynia gotycka i do niedawna najchętniej odwiedzany kościół Paryża. Jej budowa rozpoczęła się w XII wieku i trwała blisko 200 lat. W miejscu obecnej katedry wcześniej istniał już kościół, ale Maurice de Sully - biskup Paryża, kazał wyburzyć kościół i na jego gruzach rozpocząć prace nad potężną i piękną świątynią w stylu gotyckim. Katedra Notre-Dame, w której panuje lekki półmrok zachwyca  charakterystyczną rozetą i strzelistymi łukami nad prezbiterium. Mieści się tu XIX-wieczny skarbiec, który kryje wiele wspaniałych dzieł sztuki oraz relikwiarze z czasów napoleońskich. 
Niestety 15 kwietnia 2019 roku doszło do pożaru, który strawił tę jedną z najważniejszych pereł europejskiej kultury. Katedra częściowo spłonęła i doznała wielu uszkodzeń. Na szczęście z płonącej świątyni udało się wynieść najważniejsze zabytki, takie jak korona cierniowa, która jest jedną z najważniejszych relikwii chrześcijańskich, trzynastowieczna tunika króla Ludwika IX Świętego oraz część zabytkowych kielichów. Katedra Notre-Dame odcisnęła trwałe piętno na literaturze i sztuce europejskiej. Inspirowała już ludzi średniowiecza, zasłynęła dzięki powieści Victora Hugo, malował ją Matisse. 

(Uczestnictwo w rejsie dodatkowo płatne, 138 PLN/os.).

Wieczorem udamy się na trzydaniową kolację sylwestrową do restauracji Le Sud położonej 20 minut spacerem od Łuku Triumfalnego. O północy powitamy Nowy Rok lampką szampana i, jeśli władze miasta nie zarządzą inaczej, pójdziemy podziwiać spektakularny pokaz sztucznych ogni nad Paryżem. 

Dzień 3
Nowy Rok. Czas wolny
Łuk Trumfalny w Sylwestra

Dzisiejszy dzień jest do własnej dyspozycji. Polecamy wybrać się do centrum miasta i na własną rękę poznawać zakątki Paryża. To też dobra okazja na odwiedzenie wybranych zabytków lub muzeów. Pierwszego stycznia zwykle otwarte są Muzeum d’Orsay i Centrum Pompidou. Dla chętnych nasz pilot zorganizuje dodatkowe zwiedzanie miasta.

Dzień 4
Zwiedzanie Pałacu Wersalskiego. Po południu czas wolny.
Pałac wersalski

Po śniadaniu udamy się na półdniową wycieczkę do Wersalu. 

Pałac Wersalski, inaczej Pałac Słońca, jest symbolem przepychu, świetności i klasycznego baroku. Powstał w miejscu niewielkiego pałacu myśliwskiego należącego do króla Ludwika XIII. Król był częstym gościem w tej okolicy, bo lubił polowania, a wersalskie lasy słynęły z licznej zwierzyny. Jego syn, Ludwik XIV, w 1663 roku rozpoczął rozbudowę pałacu. Dwadzieścia lat później pałac miał już dwa tysiące okien, siedemset komnat i sześćdziesiąt siedem klatek schodowych, a król uczynił z niego swoją siedzibę. Ludwik XIV był nie tylko dumny ze swojego pałacu, lecz również z ogrodu, którego powierzchnia obejmowała ponad tysiąc sześćset hektarów. Znajdowały się w nim gaje, baseny, kanały, fontanny oraz liczne rzeźby. W 1669 roku posadzono w ogrodzie około osiemdziesiąt tysięcy kasztanowców, świerków i innych gatunków drzew. Królowie Francji mieszkali w Wersalu do 1789 roku czyli do czasu wybuchu rewolucji francuskiej. Wzburzony lud zgilotynował wówczas Ludwika XVI i Marię Antoninę, a Wersal stał się celem wielu grabieży. Pałac przed ruiną uratował Napoleon, a w 1833 roku król Ludwik Filip urządził w nim Muzeum Historii Francji.

Po powrocie z Wersalu będziemy mieć popołudnie do własnej dyspozycji.

Dzień 5
Powrót do Polski

Po wykwaterowaniu pojedziemy na lotnisko, skąd udamy się w podróż powrotną do Polski. 

Rejs po Sekwanie

Zapraszamy na godzinny rejs po Sekwanie, której nabrzeża są wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (więcej o wycieczce w opisie programu – dzień 2).

Wycieczkę należy zamówić najpóźniej 35 dni przed datą wyjazdu.  
Będzie zrealizowana przy minimum 20 chętnych.  

Cena: 138 PLN / os.

Informacja o cenie

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota  
 • Bezpośredni przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Paryż- Warszawa  
 • Transport autokarem, o ile w programie nie zaznaczono inaczej  
 • Zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym w hotelu 3* (4 noce)  
 • Wyżywienie: 4 śniadania, 1 kolacja sylwestrowa  
 • Wycieczki wymienione w programie i bilety wstępów (Pałac Wersalski)  
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego  
 • Dodatkowych posiłków i napojów nie wymienionych w programie  
 • Opcjonalnego rejsu po Sekwanie 
 • Wydatków indywidualnych  
 • Ewentualnych dodatkowych atrakcji  
 • Wszystkiego, co nie zostało opisane w „Cena zawiera” 

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników  

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej o Francji

Więcej informacji o Francji znajduje się na naszych stronach: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/francja  
gdzie jest wiele informacji dotyczących np. klimatu, różnicy czasu, napiwków, ewentualnego wymogu posiadania wizy czy wykonania odpowiednich szczepień. 

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

20FRRTR12APL3012