Nowy Rok w Budapeszcie

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Nazywany przez wielu Paryżem Wschodu, Budapeszt zaprasza na powitanie w jego zimowej scenerii Nowego Roku 2020.

Autokarem

Budapeszt jest jednym z najpiękniejszych miast w Europie, lecz również jednym z najważniejszych pod względem historycznego wpływu na nasz kontynent. Wpisany niemal w całej swej historycznej części na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, ma do zaoferowania liczne atrakcje, zaczynając od miejsc historycznych, wspaniałej architektury, punktów widokowych, kończąc na wydarzeniach kulturalnych i miejscach rozrywki. Podczas naszej wycieczki odwiedzimy zamek Vajdahunyad i Bazylikę św. Stefana, pojedziemy słynną Aleją Andrássy'ego, gdzie każda rezydencja opowiada swoją własną historię. Zobaczymy wspaniały gmach Parlamentu, zapoznamy się z historią Zamku Królewskiego, Kościoła Św. Macieja oraz Baszty Rybackiej. Po sylwestrowej nocy udamy się na wycieczkę do  malowniczego miasteczka Szentendre, a po południu chętni będą mogli się zrelaksować w basenach z wodami termalnymi w Gellert Bath. W drodze powrotnej odwiedzimy miasto Eger i zdegustujemy węgierskie wina w miasteczku Szépassonyvölgy.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Boże Narodzenie i Nowy Rok, Autokarem

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta forint węgierski

Program wycieczki
Dzień 1 Wyjazd z Polski. Przyjazd do Budapesztu
Dzień 2 Buda i Peszt - zwiedzanie miasta. Kolacja sylwestrowa
Dzień 3 Szentendre – miasto artystów. Dla chętnych Łaźnie Gellerta
Dzień 4 Powrót do Polski. Postój w Eger. Opcjonalnie degustacja wina

Hotele

City Hotel Unio

 • bezpłatne Wi-Fi na terenie całego obiektu.
 • biuro informacji turystycznej
 • wymiana walut
 • całodobowa recepcja
 • usługa prasowania (dodatkowo płatna)
 • pralnia chemiczna (dodatkowo płatna)
 • pralnia (dodatkowo płatna)
 • wypożyczalnia samochodów
 • pokoje dźwiękoszczelne
 • sejf
 • winda

Trzygwiazdkowy hotel City Unio położony jest w centrum miasta, ok. 80 metrów od Wielkiego Bulwaru oraz kilka minut spacerem od wszystkich zabytków i wielu przystanków komunikacji miejskiej. 
We wszystkich pokojach znajdują się okna z podwójnymi szybami, co gwarantuje spokojny sen. Na życzenie dostępne są pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych, jak również odpowiednie dla alergików pokoje z podłogą wyłożoną drewnem. 
Codziennie rano serwowane jest obfite śniadanie w formie bufetu. W porze kolacji hotel zaprasza do spróbowania dań kuchni węgierskiej i międzynarodowej. 

ul. Dob utca 73
H-1077 Budapeszt 

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
1 998,–
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wyjazd z Polski. Przyjazd do Budapesztu
Dzień 2
Buda i Peszt - zwiedzanie miasta. Kolacja sylwestrowa
Szczęśliwego Nowego Roku!

Historia Budapesztu rozpoczęła się od małej, rzymskiej osady Aquincum założonej około 2000 lat temu, natomiast Węgrzy przybyli na jej terytorium dopiero w IX wieku. Nazwa Budapeszt pojawiła się w 1873 roku, kiedy trzy sąsiednie miasta zwane Buda, Pest i Obuda połączyły się w jedno.

Na lewym brzegu Dunaju rozciąga się zabytkowa Buda. Dzielnica ta położona jest na zboczu wzgórza poprzecinanym malowniczymi uliczkami, wzdłuż których zachowane zostały średniowieczne kamienice. Znajduje się tu kościół Macieja oraz Baszta Rybacka. Zachwycający widok na miasto rozpościera się ze Wzgórza Gellerta. Bardziej reprezentacyjny Peszt leży po prawej stronie Dunaju i otoczony jest szerokimi bulwarami z roślinnością w stylu ogrodów francuskich oraz pięknymi budynkami z końca XIX wieku. Po tej stronie mamy również Park Miejski, Plac Bohaterów i monumentalny budynek parlamentu. 

I właśnie od Pesztu zaczniemy zwiedzanie miasta. Udamy się na Plac Bohaterów, który pomimo, że powstał dopiero w 1929 roku jako pomnik poległych w I Wojnie Światowej, stał się symbolem Węgrów i to tutaj odbywały się najważniejsze demonstracje oraz masowe spotkania ludności w trakcie ważnych wydarzeń dla kraju. 

Za zielone płuca Budapesztu można uznać znajdujący się tuż za Placem Bohaterów Park Miejski. Największą atrakcją parku jest Zamek Vajdahunyad, do którego się udamy. Od razu w oczy rzuca się różnorodność stylów architektonicznych. Nic dziwnego, w 1896 roku, z okazji tysiąclecia istnienia Węgier, zbudowano tutaj tymczasowe repliki budynków z różnych epok. Koncept tak zachwycił mieszkańców, że w latach 1904-1908 powstały trwałe wersje zbudowanych wcześniej zabytków. Dziś to jedno z ulubionych miejsc spacerów mieszkańców stolicy Węgier.  

Następnie pojedziemy autokarem Aleją Andrássy'ego, będącą idealnym przykładem urbanistyki z XIX wieku. Aleja wręcz zachwyca, szczególnie w słoneczny dzień. Po drodze mijać będziemy wiele pięknych budynków przypominających o historycznym znaczeniu Węgier. To tu mieszczą się modne sklepy, restauracje oraz ambasady. Aleja Andrassy’ego wraz z Placem Bohaterów, Parkiem Miejskim i biegnącą pod nią Milenijną Koleją Podziemną została zapisana na liście światowego dziedzictwa UNESCO w 2002 roku. Początki budapesztańskiego metra sięgają 1896 r., kiedy to do użytku oddano linię M1. Tym samym stolica Węgier może pochwalić się czwartym najstarszym systemem kolei podziemnej na świecie (po Londynie, Atenach i Liverpoolu). 

Aleję Andrassy’ego zamyka imponująca Bazylika św. Stefana. Ta stosunkowo młoda budowla (konsekrowana w 1905 roku) jest największą świątynią Budapesztu mogącą pomieścić nawet 8500 wiernych. W bazylice zobaczymy jedną z najważniejszych węgierskich relikwii, prawą rękę św. Stefana. 
Następnie udajemy się autokarem w kierunku Budy, mijając budynek Parlamentu, będący chyba najbardziej rozpoznawalnym symbolem Budapesztu. Budynek zapiera dech w piersi, szczególnie widziany z przeciwnej strony Dunaju. Jest stosunkowo młody, budowę rozpoczęto na 1000-lecie istnienia Węgier w 1896 roku i zakończono w 1904 roku. Przez cały okres budowy pracowało ponad 100 tysięcy osób, użyto 40 kilogramów złota oraz 40 milionów cegieł. 

Jednym z najciekawszych obszarów dzisiejszego Budapesztu jest Wzgórze Zamkowe, które zostało w całości wpisane na listę UNESCO. Zdecydowanie odróżnia się ono od reszty miasta. Klimatyczne średniowieczne i barokowe uliczki, knajpki i kawiarnie, piękna zabudowa oraz brak pośpiechu - wszystko to odnajdziemy na Wzgórzu Zamkowym. Główną atrakcją tego miejsca jest Zamek Królewski. Został on bardzo zniszczony podczas wojny, a w trakcie odbudowy zmieniono jego wcześniejszy wygląd. Dzisiaj w środku mieszczą się dwa muzea, Muzeum Historii Budapesztu oraz Węgierska Galeria Narodowa. Na ostatnim piętrze Galerii można wejść na kopułę, która jest najwyższym punktem widokowym na Wzgórzu Zamkowym. Na tyłach zamku znajduje się piękna fontanna przedstawiającej polowanie króla Macieja Korwina. 

Inną ważną atrakcją dzielnicy zamkowej jest Kościół Macieja, w którym odbywały się królewskie koronacje. Historia kościoła sięga XIII wieku i zachowało się kilka oryginalnych elementów z tego okresu, takich jakich portal czy wieża. Odwiedzając Wzgórze Zamkowe nie można przegapić także innej oryginalnej budowli, słynnej Baszty Rybackiej, z której rozciąga się wspaniały widok na rzekę i miasto. 

Jednym z najlepszych punktów widokowych w Budapeszcie jest wysokie na 235 metrów wzgórze Gellerta i to właśnie tutaj zakończymy naszą wycieczkę. W połowie wzniesienia znajduje się pomnik Gellerta – według legendy z tego właśnie miejsca św. Gellert został zepchnięty przez pogańskich Madziarów. Pomnik świetnie prezentuje się wieczorem, oświetlenie i wypływający spod posągu wodospad tworzą niezapomniany widok. 
Wieczorem przejazd do restauracji Kaltenberg na kolację sylwestrową. Kolacja będzie podana w formie bufetu. Będą to dania kuchni węgierskiej i międzynarodowej. W cenę wliczony jest 1 drink powitalny, 1 napój (piwo, wino, sok lub woda) oraz 1 kieliszek wina musującego o północy.

Dzień 3
Szentendre – miasto artystów. Dla chętnych Łaźnie Gellerta
Szentendre

Po późnym śniadaniu udamy się na spokojną wycieczkę do niewielkiego barokowego miasteczka, Szentendre, będącego centrum węgierskiej sztuki rękodzieła. Położone nad Dunajem, miasto jest prawdziwą perłą ze swoim średniowiecznym urokiem i wąskimi uliczkami. Najstarsza część Szentendre jest jednym wielkim rynkiem z mnogością niewielkich sklepików i kramów. Znajduje się tutaj muzeum marcepana, muzeum win oraz wiele muzeów węgierskiego rękodzieła.  

Szentendre to mekka artystów, mieszka ich tu kilkuset, tak samo jak kilkuset mieszkańców przyznaje się do narodowości serbskiej (mieszkańcy Serbii osiedlili się tu w XVII wieku). Życie płynie tu wolniej, smaczniej, milej i pewnie dlatego mieszkańcy Budapesztu uciekają tu od zgiełku miasta na kilka godzin lub na cały weekend. 
Po południu dla chętnych Łaźnie Gellerta (dodatkowo płatne).  

Każdego dnia ze 123 budapesztańskich źródeł termalnych wypływa 70 mln litrów gorącej wody o temperaturze od 21 do 78 stopni Celsjusza. Nic więc dziwnego, że takie bogactwo jest wykorzystywane przez miejscową ludność od ponad 2 tysięcy lat. Już w czasach imperium rzymskiego na terenie dzisiejszego Budapesztu znajdowało się co najmniej 14 łaźni. 

Otwarty w 1918 roku przy Gellert Hotel kompleks Łaźni Gellerta jest jednym z najbardziej znanych w Budapeszcie. Piękna secesyjna architektura obiektu tworzy niepowtarzalną atmosferę. Do dyspozycji gości dostępnych jest 8 basenów wewnątrz oraz 2 na wolnym powietrzu (tylko latem). Temperatura wody w zależności od basenu wynosi od 19 do 38 stopni. Oprócz tego można skorzystać z sauny parowej oraz całej gamy zabiegów medycznych i relaksacyjnych (dodatkowo płatnych).

Dzień 4
Powrót do Polski. Postój w Eger. Opcjonalnie degustacja wina
Eger

Po śniadaniu udamy się w drogę powrotną do Polski.

Zatrzymamy się w barokowym mieście Eger, słynnym z zamku i wielu innych zabytków oraz z cenionych na całym świecie czerwonych win. Najsłynniejszym z nich jest Egri Bikavér, czyli bycza krew z Egeru. W czasie gdy Węgry wchodziły w skład Imperium Osmańskiego, przez blisko 100 lat, Eger był ważnym granicznym miastem. Turcy przebudowali zamek, zamienili kościoły na meczety i zbudowali, między innymi, miejską łaźnię i minarety. Jeden minaret zachował się do dzisiejszych czasów, podobnie jak wiele innych zabytków okresu tureckiego. 

Kolejnym punktem naszej wycieczki będzie miasteczko winnic, Szépassonyvölgy, czyli dolina pięknej kobiety, gdzie liczni winiarze zapraszają do swoich ponad stuletnich piwniczek z winami. Degustacja win dodatkowo płatna (w cenie nie została zawarta cena pakietu “degustacja wina w Szépassonyvölgy”. Pakiet można kupić oddzielnie, zobacz dalej w programie).

Pakiet “degustacja wina w Szépassonyvölgy”

Jeśli mają Państwo ochotę skosztować węgierskich win, polecamy zakup pakietu “degustacja wina w Szépassonyvölgy”. 
Pakiet zawiera: 

 • degustację 5 rodzajów wina w jednej z piwniczek w miasteczku winnic Szépassonyvölgy czwartego dnia wycieczki.  

Cena: 48 zł/os 
Pakiet należy zamówić przy rezerwacji podróży. 
Będzie zrealizowany przy min. 15 chętnych.

Pakiet kolacyjny

Dwie kolacje w hotelu Unio w Budapeszcie, pierwszego i trzeciego dnia wycieczki. Pakiet obejmuje trzydaniowe kolacje ze stałym menu oraz 1 butelkę wody. Pozostałe napoje do posiłków są zamawiane i opłacane indywidualnie na miejscu. Pakiet kolacyjny można zamówić wcześniej przy rezerwacji wycieczki.

Cena: 138,- zł/os

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 1 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

448,- PLN

Wybór miejsc w autokarze

Wybierz miejsce autobusowe wygodne dla Ciebie: 

Miejsca 1-8 i 23-30 cena: 50 PLN/os 
Miejsca 9-22 cena: 30 PLN/os 

Skontaktuj się z nami, aby zarezerwować miejsce w autokarze. 
Jeśli rezygnujesz z wyboru miejsca, zostanie ono przypisane w dniu wyjazdu. 

Trasa

Warszawa, Kraków

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przejazdy autokarem zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie: 3 noclegi w Budapeszcie w hotelu City Hotel Unio w pokoju dwuosobowym
 • Wyżywienie: 3 śniadania oraz kolację sylwestrową
 • Ubezpieczenie podstawowa KL I NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego 
 • Dodatkowych wydatków 
 • Dodatkowych posiłków 
 • Pakietu kolacyjnego
 • Napojów do posiłków, o ile w programie nie zaznaczono inaczej 
 • Wejścia do Łaźni Gellerta (6100 HUF /os)
 • Pakietu „degustacja wina w Szépassonyvölgy”
 • Wszystkiego, co nie jest zawarte w „Cena zawiera” 

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Miejsca i godziny zbiórki

Wyjazd

Rezerwując wycieczkę prosimy wpisać w polu "Uwagi" miejsce wsiadania do autokaru, wybierając miejscowość z listy poniżej. Prosimy o zwrócenie uwagi, że podane godziny są orientacyjne a dokładne zostaną podane w Dokumentach Podróży przed wyjazdem.

 • Warszawa 07:00
  Plac Defilad - parking dla autokarów od strony ul. Marszałkowskiej.
  Godzina zbiórki: 06:45, wyjazd z Warszawy: 07:00
  .
 • Kraków 12:15
  Park Handlowy Zakopianka ul. Zakopiańska 62, 30-418 Kraków.
  Godzina zbiórki: 12:00, wyjazd z Krakowa: 12:15.

Powrót

 • Kraków 18:30
 • Warszawa 23:00
Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. Mogą wystąpić okoliczności, których nie znasz lub do których nie jesteś przyzwyczajony, jak na przykład zwyczaj dawania napiwków. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

19HUBUS02APL3012