Opera w twierdzy Oscarsborg

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Zobacz Oslo i wybierz się na plenerowe przedstawienie słynnej opery Verdiego – Otello, wystawianej w starym forcie Oscarsborg, górującym nad fiordem Oslofjord.

Opera w ciepły, letni wieczór pod gołym niebem to wyjątkowe przeżycie nie tylko dla miłośników oper. Tym razem zapraszamy do starej twierdzy Oscarsborg położonej pośrodku skalistej wyspy na zatoce Oslofjord przy fiordzie o tej samej nazwie, która tego lata będzie sceną dla wspaniałej opery Verdiego - Otello.

Przed spektaklem zjemy na wyspie kolację, a także przyjrzymy się z bliska twierdzy, która odegrała ważną rolę w historii Norwegii. To właśnie jedna z armat zlokalizowanych w twierdzy Oscarsborg trafiła i zatopiła niemiecki okręt wojenny na początku kwietnia 1940 roku.

Podczas wycieczki zapoznamy się również z niektórymi zabytkami norweskiej stolicy, w tym zwiedzimy słynną norweską operę wybudowaną w zrewitalizowanej dzielnicy portowej Bjørvika.

Zatrzymamy się w centralnie położonym hotelu w Oslo, w odległości krótkiego spaceru od głównej ulicy Karl Johan i wielu innych zabytków miasta.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Opera, City Break

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta NOK

Program wycieczki
Dzień 1 Warszawa - Oslo. Wizyta w parku rzeźb Vigeland i zwiedzanie budynku opery w Oslo
Dzień 2 Oslo. Piesza wycieczka po Oslo i opera Otello w twierdzy Oscarsborg
Dzień 3 Oslo. Czas do własnej dyspozycji i powrót do Polski

Hotele

Comfort Hotel Karl Johan

Comfort Hotel Karl Johan to stosunkowo nowy hotel (z 2016 roku) położony przy słynnej ulicy Karl Johan w Oslo, niecałe 500 metrów od Sentralstasjon czyli Dworca Centralnego i w odległości, krótkiego spaceru od portu i budynku Opery. Doskonała baza wypadowa do zwiedzania Oslo. Hotel posiada 26 pokoi oraz restaurację i bar. W całym hotelu dostępny jest bezpłatny internet bezprzewodowy. Wszystkie pokoje przeznaczone są dla niepalących.

Więcej o hotelu można przeczytać tutaj: https://www.nordicchoicehotels.no/hotell/norge/oslo/comfort-hotel-karl-johan/about-hotel/#about-hotel

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Warszawa - Oslo. Wizyta w parku rzeźb Vigeland i zwiedzanie budynku opery w Oslo
nowoczesna architektura Oslo

Spotykamy się na lotnisku Okęcie w Warszawie skąd wylecimy do Oslo. Po lądowaniu od razu rozpoczynamy ekscytujący program zwiedzania. Na początek przejedziemy  do parku rzeźb Vigeland, położonego na obrzeżach Oslo, nazwanego tak od nazwiska artysty Gustava Vigelanda, który był pomysłodawcą i projektantem całego kompleksu.

Zajmuje on powierzchnię 32 hektarów i można tu zobaczyć 214 rzeźb oraz 13 bram z kutego żelaza. Wszystkie rzeźby zostały stworzone przez Vigelanda, a park został zaprojektowany według jego rysunków. Park ma długość 850 metrów, a rzeźby są pogrupowane w pięć głównych sekcji: Brama Główna, Most z Placem dla Dzieci, Fontanna, Monolityczny Płaskowyż i Koło Życia.

Stąd jedziemy do Oslo, aby zameldować się w naszym hotelu, który jest centralnie położony, w odległości krótkiego spaceru od wielu atrakcji miasta. Oslo rozwinęło się w ostatnich latach w nowoczesną metropolię, pozostając przez wiele lat w cieniu innych skandynawskich stolic. W centrum miasta znajduje się kilka ulic handlowych, nowoczesne centra handlowe, nowe muzea oraz szeroka oferta teatrów, sal koncertowych i centrów rozrywkowych.

Po południu spotykamy się ponownie i przejdziemy w kierunku morza docierając do zrewitalizowanej dzielnicy portowej. Cały ten obszar nosi nazwę Bjørvika i zmienił się diametralnie w ostatnich latach, a nowy budynek opery nadał mu zupełnie nowy wygląd. Opera w Oslo została otwarta w 2008 roku, a budowa budynku o powierzchni 49.000 m2 z około 1.100 salami kosztowała w sumie 4,3 mld norweskich koron. Budynek został zaprojektowany przez biuro architektoniczne Snøhetta i zdobył wiele nagród i wyróżnień za swój wyjątkowy wygląd. Norwegowie bardzo słusznie są dumni ze swojej opery, która w 100% została sfinansowana przez państwo norweskie. Jako ciekawostkę można podać, że pomysł budowy opery w Oslo pojawił się w 1917 roku, kiedy to lokalny armator zaoferował sfinansowanie całego projektu. Niedługo potem jednak sam zbankrutował, więc projekt szybko upadł. Przyjrzymy się budynkowi opery od środka i z zewnątrz oraz dowiemy się więcej o tym wspaniałym obiekcie.

Wieczorem zaplanowaliśmy czas wolny na odkrywanie miasta na własną rękę, a nasz pilot chętnie podpowie dokąd warto się udać na spacer czy kolację. Dla chętnych pilot zorganizuje wspólne wyjście do miasta.

Dzień 2
Oslo. Piesza wycieczka po Oslo i opera Otello w twierdzy Oscarsborg
Zapraszamy na operę Otello napisaną przez Verdiego na podstawie tragedii Szekspira

Po śniadaniu udamy się na spacer główną ulicą Karla Johana, która kończy się w Parkiem Pałacowym i widokiem na królewski Pałac. Z głównej ulicy miasta kierujemy się teraz w stronę nadbrzeża i miejskiego ratusza, który ze swoimi dwiema widocznymi z daleka wieżami, stanowi niewątpliwy symbol miasta.  W pobliżu ratusza znajduje się nowy budynek Norweskiego Muzeum Narodowego, którego otwarcie planowane jest na rok 2022.

Spacer po mieście kończymy w naszym hotelu. Teraz będzie trochę czasu wolnego na obiad (we własnym zakresie) i przygotowanie się do głównej atrakcji naszej wycieczki - spektaklu operowego w twierdzy Oscarsborg.

Ponownie spotykamy się wczesnym popołudniem i jedziemy do małej wioski Drøbak, położonej nad fiordem Oslofjord, pół godziny jazdy na południe od Oslo. Tutaj przesiadamy się z autobusu na mniejszy statek, który zabierze nas w krótki rejs na wyspę Oscarsborg. Na miejscu zaplanowaliśmy spacer wokół wyspy i przyjrzenie się z bliska twierdzy, która odegrała ważną rolę w historii Norwegii.

Na początku kwietnia 1940 roku 5 eskadr niemieckiej marynarki wojennej zostało wysłanych z północnych Niemiec, aby umożliwić niemieckim wojskom zajęcie głównych norweskich miast rankiem 9 kwietnia. Celem akcji było pojmanie norweskiego króla i przejęcie władzy nad rządem Norwegii oraz zajęcie magazynów wojskowych w Oslo, aby uniemożliwić mobilizację norweskich wojsk ich bojowe przygotowanie się do walki. W dłuższej perspektywie inwazja na Norwegię miała zabezpieczyć dostawy norweskiej (i szwedzkiej) rudy żelaza oraz zapewnić dostęp do portów na północnym Atlantyku.

W skład grupy 1 wchodziły ciężkie krążowniki Blücher i Lützow oraz kilka mniejszych jednostek. Pod osłoną ciemności niemieckie jednostki płynęły wzdłuż fiordu Oslofjord. W drodze w górę fiordu niemieckie okręty minęły kilka baterii obrony nadbrzeżnej ale nie zostały ostrzelane. W tym samym czasie do norweskiego dowództwa w Oslo napływały pierwsze meldunki o inwazji niemieckich statków.

W twierdzy Oscarsborg powstało zamieszanie co do tego, który rozkaz powinien wykonać jej dowódca, norweski pułkownik Birger Eriksen. Kiedy więc krążownik Blücher znalazł się w zasięgu ognia dział umieszczonych w twierdzy, pułkownik Eriksen sam podjął decyzję: "Albo będzie medal, albo sąd wojenny" miał podobno powiedzieć zanim wydał rozkaz o otwarciu ognia.

Z dział twierdzy Oscarsborg wystrzelono 2 pociski i wkrótce potem Blücher zatonął, a wraz z nim 1.000 niemieckich żołnierzy znajdujących się na pokładzie. Reszta niemieckiej eskadry zawróciła.

Pułkownik opóźnił najazd wojsk niemieckich na tyle długo, aby dać królowi Norwegii i rządowi czas na opuszczenie miasta, a król Haakon VII pozostał centralną osobą wokół której organizował się  norweski ruch oporu wobec niemieckiej okupacji.

Mądrzejsi o wiedzę na temat udziału Norwegii w II wojnie światowej, zmieniamy nastrój na nieco przyjemniejszy siadając do miłej kolacji w hotelu położonym na wyspie, aby być gotowym na wielki finał dnia czyli operę Otello.

Otello to tytuł opery napisanej przez Giuseppe Verdiego w 1887 roku na podstawie tragedii Szekspira o tym samym tytule. Jest to dramatyczna, pełna wspaniałej muzyki  opowieść o miłości, przez wielu uważana za najlepszą operę Verdiego.

To historia o zazdrości, wzgardzonych uczuciach, zemście i władzy. Przejmująca opowieść o tym, jak piękna i czysta miłość zostaje powoli zniszczona przez podstęp i oszczerstwa.

Śledzimy losy Otella, który jest odnoszącym sukcesy generałem, żonatym z piękną Desdemoną. Kiedy jednak Otello awansuje młodego kapitana Cassia, a nie swojego zaufanego chorążego Jago, ten czuje się urażony i postanawia się zemścić.

Jago zaczyna knuć intrygę i sączy do ucha Otella kłamstwa poddając w wątpliwość wierność Desdemony, najpierw sugerując, że jest niewierna, potem czyniąc zdradę prawdopodobną, a w końcu pokazując rzekomy „dowód” niewierności . Obserwujemy narastające  w umyśle Otella wątpliwości oraz jak jego zaufanie do żony powoli znika, a wszystko za sprawą kłamstw i intryg Jago, który cały czas udaje przyjaciela Otella, tak naprawdę szczerze go nienawidząc. Otello wpada więc w sieć zazdrości jaką zastawił na niego Jago, który czyni to w sposób wyjątkowo wyrachowany i okrutny.

Obserwujemy jak na naszych oczach wielki wojownik Otello coraz bardziej się załamuje i w końcu widzi już tylko jedno rozwiązanie - zabicie swojej żony Desdemony...

Po wspaniałym spektaklu czas wracać do Oslo. Płyniemy krótki odcinek do Drøbak, gdzie czeka na nas autokar, który zabierze nas z powrotem do hotelu w Oslo. Powrót do hotelu przewidujemy  około północy.

Dzień 3
Oslo. Czas do własnej dyspozycji i powrót do Polski
Panorama Oslo

Dziś czas na samodzielne zwiedzanie norweskiej stolicy, gdzie jest wiele do zobaczenia i zrobienia. Warto przyjrzeć się najstarszej istniejącej dzielnicy, która jest jednocześnie jedyną częścią miasta z kątami prostymi. The Quadrangle, jak zwana jest ta okolica jest w rzeczywistości dzielnicą odbudowana przez duńskiego króla Christiana IV po tym, jak ogromny pożar zniszczył w 1624 roku ówczesne Oslo, pozostawiając same zgliszcza.

Można się też wybrać do nowego Muzeum Edvarda Muncha. Muzeum, które otworzyło swoje podwoje dla zwiedzających w październiku 2021 roku, jest jednym z największych na świecie muzeów poświęconych jednemu artyście i mieści ponad 26 000 dzieł (w tym 1 183 obrazy) słynnego Norwega. Zaprojektowany przez hiszpańskiego architekta Juana Herrerosa, około 60-metrowy budynek wywołał w Norwegii ogromną i namiętną debatę. Zewnętrzna część tego wysokiego budynku jest pokryta szarymi, przezroczystymi panelami aluminiowymi. Górne kondygnacje są bardzo efektownie rozłożone, sprawiając wrażenie, że budynek "wygina się" w łuk. 13 pięter i 11 oddzielnych galerii sztuki oferuje unikalny wgląd w życie i twórczość Edvarda Muncha. Największą atrakcją są bez wątpienia dwa jego najsłynniejsze dzieła: „Krzyk” i „Madonna”. Obrazy Muncha, które zostały trafnie określone jako "portal do nowoczesnej egzystencji", są głęboko przytłaczające dla każdego kto je ogląda.

Późnym popołudniem spotykamy się w naszym hotelu i jedziemy na lotnisko, skąd udamy się w drogę powrotną do Polski.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju jednoosobowego

398,–

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Bezpośredni przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Oslo - Warszawa
 • Wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • Bilety do opery „kat. B" (najlepsza kategoria miejsc).
 • Zakwaterowanie w hotelu w Oslo, w pokoju dwuosobowym
 • Wyżywienie: 2 śniadania, 1 kolacja (dzień 2)
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, co nie zostało wymienione w „cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Spektakl operowy

Przedstawienia operowe odbywają się tylko w sierpniu, który jest jednocześnie najgorętszym i najlepszym okresem pod względem klimatycznym. Spektakl odbywa się pod gołym niebem a jego termin jest dobrze dostosowany do skandynawskiej letniej pogody.

Prosimy ubrać się stosownie do okazji i pamiętać, że spektakl jest długi (około 3 godziny łącznie z przerwą), dlatego zalecamy zabranie ze sobą ciepłego swetra/polaru lub kurtki, najlepiej przeciwdeszczowej, ponieważ pogoda w okolicy Oslofjorden może być zmienna. Z uwagi na to, że przed spektaklem zwiedzamy część wyspy, prosimy pamiętać również o wygodnym obuwiu. Strój do opery obowiązuje swobodny. UWAGA! Prosimy o pozostawienie parasola w domu. Na wyspie sprzedawane są płaszcze przeciwdeszczowe i poduszki do siedzenia.

Zaleca się aby swoje miejsce zająć odpowiednio wcześnie przed spektaklem.

Zabrania się wnoszenia jedzenia i picia na teren Twierdzy. Na miejscu będzie można kupić napoje i przekąski.
Spektakl nie zostaje odwoływany z powodu gorszych warunków pogodowych. Organizator może przełożyć rozpoczęcie lub zrobić krótką przerwę do czasu poprawy pogody. Orkiestra zajmuje miejsca siedzące pod zadaszeniem.

W przypadku odwołania spektaklu przed jego rozpoczęciem, koszt biletu na operę zostanie zwrócony. Jeżeli jednak przedstawienie już się rozpoczęło, to koszt biletu NIE zostanie zwrócony, nawet w części.

Jako Albatros Travel zwracamy Państwu uwagę na te zasady. W związku z tym Albatros Travel zrekompensuje bilet do opery tylko zgodnie z powyższymi zasadami, także w przypadku, gdyby strajki, choroba lub cokolwiek innego uniemożliwiło odbycie się przedstawienia operowego.

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki