Opera w Weronie - Carmina Burana I Turandot

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Carmina Burana I Turandot w amfiteatrze w Weronie, połączone z wycieczkami do Bergamo, Borghetto i nad jezioro Garda.

Spełnij marzenie o wieczorze operowym w słynnej werońskiej Arenie i wybierz się z biurem Albatros na dwie światowej klasy opery.

Opera pod gołym niebem, w ciepły letni wieczór, to nie lada uczta dla melomana. Fantastyczne widowisko, które tworzy niezwykłą atmosferę i pozostawia niezapomniane wrażenia, z jakimi nie może się równać żaden inny teatr. Już dzisiaj dołącz do kilkunastu tysięcy widzów, którzy będą mieli okazję zobaczyć i posłuchać opery w starożytnym rzymskim amfiteatrze.

W ramach wycieczki zwiedzimy także jedno z najpiękniejszych włoskich miast Bergamo oraz średniowieczne miasteczko Borghetto. Zjemy obiad w urokliwym kurorcie Sirmione nad Jeziorem Garda i poznamy piękno Werony, miasta Romea i Julii. W okolicach Werony znajdują się liczne winnice, w których powstają wyśmienite wina Amarone. Za dodatkową opłatą można się wybrać na fakultatywną wycieczkę do jednej z winnic, połączoną z prezentacją i degustacją napoju bogów. 

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Opera

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Mediolanu. Wizyta w Bergamo i czas wolny. Nocleg w okolicy Werony
Dzień 2 Średniowieczne miasto Borghetto, Jezioro Garda i Opera Carmina Burana
Dzień 3 Wizyta w winiarni (dodatkowo płatna). Werona - zwiedzanie I czas wolny. Wieczór z operą Turandot
Dzień 4 Jezioro Como i powrót z Mediolanu do Warszawy

Hotele

Hotel West Point

Hotel West Point, położony jest ok. 15 minut jazdy od Werony. Występy operowe często kończą się o północy, a goście, którzy pragną wypić drinka w mieście po koncercie, mogą samodzielnie wziąć taksówkę i wrócić do hotelu (cena ok. 30 €).

Pokoje są wyposażone w suszarki do włosów, telewizor i klimatyzację. Wifi jest dostępne w pomieszczeniach ogólnodostępnych i w pokojach.

ADDRESS Via Staffali 2/A, 37062 Dossobuono Di Villafranca Verona

TEL +39 045 8601020

EMAIL info@hotelwestpoint.it

Więcej o hotelu: www.hotelwestpoint.it/en/ 

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
3 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Mediolanu. Wizyta w Bergamo i czas wolny. Nocleg w okolicy Werony
Balkon Julii w Weronie

Przelot z Warszawy do Mediolanu.

Po wylądowaniu w Mediolanie pojedziemy w kierunku Bergamo, położonego w rejonie Lombardii. To jedno z piękniejszych włoskich miast, które dzieli się na dwie części – położone na wzgórzu, średniowieczne, otoczone murem, przepiękne Górne Miasto –  Città Alta i nowoczesne, tętniące życiem, Dolne Miasto - Citta Bassa.

Dolną część miasta z górną łączy zabytkowa kolej Funicolar. Górna stacja położona jest 85 metrów powyżej dolnej. Koszt przejazdu kolejką wynosi ok 2,5 Euro (nie wliczony w cenę). Alternatywą dla kolejki, oprócz komunikacji miejskiej, są schody biegnące wzdłuż jej trasy. Przeście nimi to doskonała okazja do zrobienia malowniczych zdjęć.

Po krótkim pobycie w Bergamo skierujemy się na południe Włoch, w kierunku Werony, gdzie zatrzymamy się w hotelu położonym niedaleko tego pięknego miasta. Po długim dniu, na pierwszy wieczór zaplanowaliśmy kolację w hotelowej restauracji.

Dzień 2
Średniowieczne miasto Borghetto, Jezioro Garda i Opera Carmina Burana
Borghetto

W dniu dzisiejszym wybierzemy się na wycieczkę nad przepiękne Jezioro Garda (Lago di Garda). Po drodze odwiedzimy urzekające średniowieczne miasteczko Borghetto, położone niedaleko jeziora w malowniczym miejscu nad rzeką Mincio. Borghetto to stara wieś z pięknymi młynami wodnymi. Tutejsi mieszkańcy żyją w idealnej harmonii z rzeką, a obronny zamek świadczy o strategicznym położeniu miasta między Weroną i Mantuą. Przed dalszą drogą możemy wypić filiżankę kawy w jednej z małych kawiarenek. Po przyjeździe nad jezioro Garda, zwiedzimy słynny kurort Sirmione, którego centrum leży na malowniczym cyplu wysuniętym w jezioro. Po włoskim lunchu będzie czas na spacer po zakamarkach tego urokliwego miasteczka, które z zewnątrz przypomina mały zamek. W Sirmione można się również wybrać na krótki rejs łodzią wokół półwyspu (dla chętnych, dodatkowo płatne około 9 euro) lub wykąpać w orzeźwiającej wodzie jeziora. Po zakończeniu zwiedzania wrócimy do hotelu.

Następnie wyruszymy ponownie do Werony. Zanim nadejdzie czas na operę, w centrum miasta będzie czas wolny na posiłek. Spotkamy się przed Areną, gdzie czeka nas operowa uczta w iście magicznej scenerii.

W programie dzisiejszego wieczoru mamy spektakl „Carmina Burana”. Jest to imponujące dzieło chóralne niemieckiego kompozytora Carla Orffa. Kiedy w 1803 roku w południowej części Bawarii znaleziono rękopisy zawierający 254 średniowieczne wiersze i pieśni. Carl Orff wybrał 24 teksty pochodzące z lat 1000-1200r i stworzył z nich kantatę sceniczną na chór i orkiestrę. Mając 40 lat, Carl Orff swój wielki sukces jako kompozytor miał wciąż przed sobą. I właśnie to dzieło miało się stać przełomowym w jego karierze. Jak sam napisał do swojego wydawcy: „Wszystko, co do tej pory napisałem i co niefortunnie wydrukowałeś, można teraz po prostu spalić. Moja twórczość zaczyna się tak naprawdę od „Carmina Burana.”, a wielu miłośników opery i chóru pewnie przytaknie z aprobatą. Prawykonanie spektaklu odbyło się w 1937 roku we Frankfurcie, a wkrótce utwór był grany w wielu miejscach w Niemczech. W latach 60. XX w. wszedł do międzynarodowego kanonu muzyki poważnej i dziś jest stałym elementem w repertuarze każdego liczącego się chóru w całym świecie zachodnim. Motywy z kantaty „Carmina Burana” były wykorzystywane przez zespoły muzyczne, a także jako podkład muzyczny do niezliczonej ilości filmów.

Po koncercie wrócimy autokarem do hotelu.

Dzień 3
Wizyta w winiarni (dodatkowo płatna). Werona - zwiedzanie I czas wolny. Wieczór z operą Turandot
Amfiteatr w Weronie

Werona znajduje się w jednym z najbardziej znanych włoskich obszarów winnych, a nazwy takie jak Valpolicella, Bardolino, Soave i Amarone są winami z okolic Werony. Smakoszy wina zainteresuje napewno  wycieczka fakultatywna do winnicy w mieście Negrar, skąd pochodzą wina Amarone. Program wycieczki obejmuje wizytę w winnicy, zapoznanie się z procesem powstawania tego światowej klasy wina oraz degustację. (Koszt wycieczki nie jest wliczony w cenę imprezy – szczegóły i cena wycieczki zostały podane w dalszej części programu.)

Następnie udamy się na zwiedzanie Werony. To wspaniałe miasto pełne jest nastrojowych kawiarenek i rozmaitych sklepów, z dużą porcją wrażeń kulturalnych w tle. Dzięki Szekspirowi historia dwojga młodych kochanków, Romea i Julii, zapisała Weronę na kartach literatury światowej. To tutaj znajduje się słynny balkon, który stał się sceną najbardziej znanej historii miłosnej na świecie.

Przemierzając uliczki Werony, warto zajrzeć do eleganckich butików, w których można się ubrać od stóp do głów, odpowiednio do gustu i zasobności portfela. Warto również udać się do jednej z miejskich winiarni i spróbować tutejszego wina

Po południu przyjedziemy do hotelu, będzie czas na krótki odpoczynek i przygotowania do wieczornego wyjścia do opery.

Po wyjeździe z hotelu udamy się do centrum. Po drodze pilot opowie o czekającej nas wieczorem atrakcji. Na kolację udamy się do pizzerii znajdującej się w pobliżu Areny. Pizzę zna każdy, lecz prawdziwa włoska pizza jest nieporównywalna w smaku z tą, którą jadamy na co dzień w Polsce. We Włoszech ciasto jest wyrabiane z zakwasu i leżakuje przez 48 godzin. Ciasto jest cienkie, przygotowywane na bazie tradycyjnej włoskiej receptury, uzupełnione nie za dużą ilością starannie wyselekcjonowanych dodatków. Tak przygotowana pizza jest bardzo sycąca i idealnie wpisuje się w klimat ciepłego letniego popołudnia we Włoszech.

Po naszym posiłku przejdziemy do Areny aby rozpocząć ten urzekający wieczór. Kto nie był dotychczas w Weronie i nie widział Areny, niech spróbuje wyobrazić sobie rzymskie Koloseum, tyle, że zachowane w nieco lepszym stanie. Amfiteatr został wzniesiony w I wieku n.e., początkowo na zewnątrz murów miejskich, i ku uciesze Rzymian służył jako arena ówczesnego cyrku gdzie odbywały się walki gladiatorów i walki z dzikimi zwierzętami.

Amfiteatr w Weronie. Do czasów współczesnych zachowały się 2 kondygnacje arkad Areny, wyłożone oryginalnym budulcem, białym i różowym wapieniem. Trzykondygnacyjny pierścień muru zewnętrznego zawalił się podczas trzęsienia ziemi w 1117 r. W ciągu wielu lat historii niektóre fragmenty Areny zostały wykorzystane ponownie jako materiały budowlane w innych miejscach, ale już w okresie renesansu podjęto pierwsze starania o zabezpieczenie i konserwację amfiteatru, co uratowało pozostałą część budowli. Dzięki temu piękny amfiteatr stoi w Weronie do dzisiaj.

Pomimo braku zadaszenia i ścian zewnętrznych praktycznie w każdym miejscu amfiteatru jest doskonała akustyka. W dzisiejszych czasach w nowoczesnych salach koncertowych czy amfiteatrach trudno o uzyskanie takiej akustyki pomimo wysiłków architektów i dźwiękowców. Natomiast w Weronie, Rzymianie pozostawili nam amfiteatr ze wspaniałymi warunkami akustycznymi, które umożliwiają słuchanie opery pod gołym niebem  – bez mikrofonów i wzmacniaczy.

Turandot jest nieukończoną przez Giacomo Pucciniego operą, w której usłyszymy niektóre z najbardziej znanych arii literatury operowej.

Akcja dzieje się w Chinach. Mandaryn czyta poddanym edykt. Każdy książę, który chce poślubić księżniczkę Turandot, będzie musiał odpowiedzieć na trzy pytania. Jeśli odpowiedzą niepoprawnie, zostaną ścięci. Książę Kalaf  zakochuje się w księżniczce od pierwszego wejrzenia. Podejmuje wyzwanie i poprawnie odpowiada na wszystkie pytania. Mimo to księżniczka nie chce poślubić Kalafa, zaś Kalaf nie chce posunąć się do poślubienia Turandot wbrew jej woli, wobec czego wymyśla sposób, dzięki któremu księżniczka może uniknąć małżeństwa. Ma ona za zadanie odgadnąć jego imię przed wschodem słońca. W ostatnim akcie wysłuchamy m.in. najbardziej znaną arię „Nessun dorma” („Niech nikt nie śpi”), którą śpiewa książę Kalaf, w oczekiwaniu na wschód słońca.

Księżniczka nie odgaduje imienia. Książę podejmuje ryzyko - całuje Turandot, w której budzi się uczucie i wyjawia swoje imię, oddając jednocześnie swój los w jej ręce. Księżniczka musi sama podjąć decyzję czy Kalaf ma umrzeć, czy też zostać jej mężem. Turandot w obecności ludu wymawia imię księcia. Dla niej jego imię to: Miłość.

Dla uczestników naszej wycieczki zarezerwowaliśmy miejsca w wyższych partiach amfiteatru, na dawnych kamiennych ławkach. Z tego miejsca rozciąga się najlepszy widok zarówno na wyjątkową scenę na dole, jak i bezkresne niebo nad nami. To na tych miejscach, których zresztą jest najwięcej, wyjątkowa atmosfera amfiteatru jest najlepiej wyczuwalna. Do tej części Areny można zabrać ze sobą butelkę wody. Istnieje także możliwość kupienia przekąsek na miejscu. Aby zapewnić sobie większy komfort siedzenia na starożytnych kamiennych ławach, można wypożyczyć lub kupić nadmuchiwane poduszki. Gdy wszyscy zajmą już miejsca, na widowni zaczną płonąć świece, które stworzą romantyczny klimat i  rozświetlą zapadający zmrok a przede wszystkim umilą oczekiwanie na rozpoczęcie pierwszego aktu.

Za dopłatą można zarezerwować nieco lepsze miejsca siedzące na numerowanych krzesłach ustawionych na „schodach” Areny i zapewnić sobie jeszcze lepsze doznania. Bilety należy zarezerwować przed wylotem.

Dzień 4
Jezioro Como i powrót z Mediolanu do Warszawy
bajkowe Jezioro Como

Wylot z Mediolanu zaplanowaliśmy dopiero w godzinach popołudniowych, możemy więc spędzić jeszcze trochę czasu w północnych Włoszech. Rano opuścimy hotel i skierujemy się w stronę Lago di Como, czyli Jeziora Como.

To trzecie co do wielkości jezioro Włoch i zarazem jedno z najgłębszych w Europie. Jego powierzchnia liczy 145,9 km², a głębokość sięga 410 metrów. Nazwa pochodzi od miasta Como, największego spośród licznych idyllicznych miasteczek rozproszonych na brzegu jeziora. Como uwodzi swoim naturalnym pięknem tak bardzo, że sam wybitny angielski poeta William Wordsworth opisał je jako „skarb, który ziemia zatrzymała dla siebie”. Obecnie to zapierające dech w piersiach jezioro nie jest już zapomnianym miejscem. W ciągu ostatnich kilku lat stało się mekką zamożnych turystów i bogatych Włochów, z których wielu ma tu swoje domy, dworki i rezydencje. Możemy spotkać George Clooneya, który kupił tutaj trzy domy, czy Madonnę, która po zakupach w Mediolanie, zatrzymuje się w willi należącej do rodziny włoskiego kreatora mody, Versace.

W mieście Como będziemy rozkoszować się urokami sielskiego miasteczka, podziwiać przepiękne widoki. Będzie również chwila, aby zajrzeć do kilku miejscowych sklepów. Po południu będzie czas wolny na obiad ( we własnym zakresie), a następnie udamy się na lotnisko w Mediolanie.

W Warszawie wylądujemy w godzinach wieczornych.

Wycieczka do winnicy w Negrar

Miasto Negrar, skąd pochodzi linia win Amarone, znajduje się na wzgórzu na obrzeżach Werony. Będziemy tu mogli poznać tajniki produkcji światowej klasy wina. Po zwiedzeniu winnicy, pełnej beczek i dojrzewających winogron, będziemy mieli możliwość degustacji tutejszego wina zagryzając je serem i kiełbaskami. Po drodze do winnicy udamy się na krótki spacer po okolicy, aby zobaczyć nieco więcej wspaniałej Werony.

Po wizycie w winnicy wrócimy do miasta. Chodząc po miejskich placach, dotrzemy do romantycznego balkonu, pod którym Romeo wypatrywał swojej ukochanej Julii. Warto też znaleźć czas na filiżankę kawy lub przekąskę w jednej z wielu okolicznych kawiarni.

Po południu wrocimy do hotelu, aby nieco odpocząć i przygotować się do wieczornego wyjścia do opery.

Cena:  100 zł/ od osoby. Wycieczkę należy zarezerwować nie później niż 45 dni przed wylotem.

Proces produkcji światowej klasy wina Amarone

Zmiana kategorii miejsc w Arenie

Podczas opery i koncertu zarezerwowaliśmy dla Państwa miejsca kategorii A. Istnieje możliwość dopłaty do wyższej kategorii miejsc.

 • Kategoria B:350 PLN/os za operę
 • Kategoria C:800 PLN/os za operę

Rekomendujemy wybór kategorii już podczas rezerwacji wycieczki, ponieważ bilety na niektóre przedstawienia szybko się wyprzedają. Ostateczną decyzję co do zmiany kategorii miejsc można podjąć 75 dni przed wyjazdem.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 3 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju jednoosobowego
675 PLN
Zmiana kategorii miejsc siedzących w Arenie
 • Kategoria B:
  350 PLN/os za operę 
 • Kategoria C:
  800 PLN/os za operę
   
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Mediolan – Warszawa
 • Wycieczki oraz bilety wstępu wymienione w programie
 • Bilety do opery. Miejsca nienumerowane (kat. A)
 • Zakwaterowanie w hotelu 4* w pokoju 2-osobowym (3 noce)
 • Wyżywienie zgodnie z programem (3 śniadania, 1 obiad, 2 kolacje)
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Wycieczki do winnicy w Negrar – rezerwacji i płatności należy dokonać przed wylotem. Cena 100 zł/os (min. 20 uczestników)
 • Dopłaty za wyższą kategorię miejsc w operze. Miejsca numerowane „Puccini". Rezerwacji i płatności należy dokonać przed wylotem. (kat. B)
 • Dopłaty za miejsca kategorii „Poltronissima”. Rezerwacji i płatności należy dokonać przed wylotem. (kat. C)
 • Wjazdu kolejką Funicolar do górnej części Bergamo (ok. 2 €/os)
 • Wydatków indywidualnych
 • Napiwków np. dla kierowcy (ok. 9 €/os)
 • Wszystkiego, co nie zostało zawarte w “Cena zawiera“.

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące wycieczki

Przedstawienia w operze

Terminy naszych wycieczek przypadają w najlepszym pod względem pogody okresie. Arena di Verona jest obiektem bez zadaszenia, odpowiednim do letnich imprez na wolnym powietrzu. Idąc do opery, należy wprawdzie zadbać o stosowny strój, ale ze względu na długi czas trwania przedstawienia warto zabrać ze sobą sweter i ewentualnie wygodne obuwie.  Do Areny prowadzi brukowana ulica i wysokie schody, a przejście z powrotem do autobusu liczy 600 metrów, więc buty na wysokim obcasie mogą być nieco uciążliwe. Zalecamy także zabranie ze sobą własnych napojów.

Ważne jest, aby w odpowiednim czasie przed rozpoczęciem przedstawienia zająć miejsce na widowni. W miarę dostępności miejsc w sektorach wyższej kategorii można za dopłatą wykupić wolne miejsce w kasie opery. Dopłata za bilet w sektorze wyższej kategorii równa jest różnicy w cenie biletów.

W większości sektorów nie obowiązuje ściśle formalny strój. Można jednak zauważyć, że osoby, które zajmują miejsca w sektorze kategorii C, często są ubrane bardziej elegancko. Warto o tym pamiętać, jeśli chcemy wykupić miejsce w tym sektorze.

W przypadku niesprzyjającej aury przedstawienie nigdy nie zostaje odwołane przed planowanym rozpoczęciem. Jeśli pogoda uniemożliwi wystawienie opery, decyzją Fondazione Arena di Verona rozpoczęcie zostanie przełożone o maksymalnie 2,5 godziny, zanim przedstawienie będzie mogło zostać odwołane. Wówczas koszt biletów zostanie zwrócony. Jeśli natomiast przedstawienie rozpocznie się z opóźnieniem, koszt biletów NIE będzie zwracany ani w całości, ani w części. Podczas deszczu utwory opery nie są śpiewane.

Biuro Albatros Travel przypomina wszystkim uczestnikom o obowiązujących zasadach, gdyż zwrot pieniędzy za bilety do opery jest możliwy jedynie w przypadku wystąpienia zdarzeń, o których mowa powyżej, a ponadto strajków, chorób lub innych okoliczności mogących uniemożliwić występ artystów.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 24 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej o Włoszech

Aby dowiedzieć się więcej o Włoszech, zajrzyj tutaj: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/wlochy

Na stronie podaliśmy przydatne informacje dotyczące warunków klimatycznych i pogodowych, różnicy czasu, napiwków oraz wymaganych wiz i szczepień.

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki