Opera w Weronie - Nabucco i Traviata

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Dwa wieczory z klasyką muzyki operowej spędzone w amfiteatrze w Weronie, połączone z wycieczkami do Bergamo, Borghetto i nad jeziora Garda oraz Como

lot bezpośredni

Spełnij marzenie o wieczorze operowym w słynnej werońskiej Arenie i wybierz się z biurem Albatros na dwie światowej klasy opery.

Opera pod gołym niebem, w ciepły letni wieczór, to nie lada uczta dla melomana. Fantastyczne widowisko, które tworzy niezwykłą atmosferę i pozostawia niezapomniane wrażenia, z jakimi nie może się równać żaden inny teatr. Już dzisiaj dołącz do kilkunastu tysięcy widzów, którzy będą mieli okazję zobaczyć i posłuchać opery w starożytnym rzymskim amfiteatrze.

W ramach wycieczki zwiedzimy także jedno z najpiękniejszych włoskich miast Bergamo oraz średniowieczne miasteczko Borghetto. Zjemy obiad w urokliwym kurorcie Sirmione nad Jeziorem Garda i poznamy piękno Werony, miasta Romea i Julii. W okolicach Werony znajdują się liczne winnice, w których powstają wyśmienite wina Amarone. Za dodatkową opłatą można się wybrać na fakultatywną wycieczkę do jednej z winnic, połączoną z prezentacją i degustacją napoju bogów. Wycieczka zakończy się wizytą nad malowniczym Jeziorem Como, otoczonym wysokimi górami.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Opera

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Mediolanu. Wizyta w Bergamo i czas wolny. Nocleg w okolicy Werony
Dzień 2 Średniowieczne miasto Borghetto, Jezioro Garda i opera Nabucco
Dzień 3 Wizyta w winiarni (dodatkowo płatna). Werona-zwiedzanie i czas wolny. Wieczór z operą Traviata
Dzień 4 Jezioro Como i powrót z Mediolanu do Warszawy

Hotele

Hotel West Point

Hotel West Point, położony jest ok. 15 minut jazdy od Werony. Występy operowe często kończą się o północy, a goście, którzy pragną wypić drinka w mieście po koncercie, mogą samodzielnie wziąć taksówkę i wrócić do hotelu (cena ok. 30 €).

Pokoje są wyposażone w suszarki do włosów, telewizor i klimatyzację. Wifi jest dostępne w pomieszczeniach ogólnodostępnych i w pokojach.

ADDRESS Via Staffali 2/A, 37062 Dossobuono Di Villafranca Verona

TEL +39 045 8601020

EMAIL info@hotelwestpoint.it

Więcej o hotelu: www.hotelwestpoint.it/en/ 

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
3 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Mediolanu. Wizyta w Bergamo i czas wolny. Nocleg w okolicy Werony
Balkon Julii w Weronie

Przelot z Warszawy do Mediolanu.

Po wylądowaniu w Mediolanie pojedziemy w kierunku Bergamo, położonego w rejonie Lombardii. To jedno z piękniejszych włoskich miast, które dzieli się na dwie części – położone na wzgórzu, średniowieczne, otoczone murem, przepiękne Górne Miasto –  Città Alta i nowoczesne, tętniące życiem, Dolne Miasto - Citta Bassa.

Dolną część miasta z górną łączy zabytkowa kolej Funicolar. Górna stacja położona jest 85 metrów powyżej dolnej. Koszt przejazdu kolejką wynosi ok 2,5 Euro (nie wliczony w cenę). Alternatywą dla kolejki są, oprócz komunikacji miejskiej, schody biegnące wzdłuż jej trasy. Pokonanie tej trasy to doskonała okazja do zrobienia malowniczych zdjęć.

Po krótkim pobycie w Bergamo skierujemy się na południe Włoch, w kierunku Werony, gdzie zatrzymamy się w hotelu położonym niedaleko tego pięknego miasta. Po wczesnym poranku i długim dniu, na pierwszy wieczór zaplanowaliśmy kolację w hotelowej restauracji.

Dzień 2
Średniowieczne miasto Borghetto, Jezioro Garda i opera Nabucco
Sirmione

W dniu dzisiejszym wybierzemy się na wycieczkę nad przepiękne Jezioro Garda (Lago di Garda). Po drodze odwiedzimy urzekające średniowieczne miasteczko Borghetto, położone niedaleko jeziora w malowniczym miejscu nad rzeką Mincio. Borghetto to stara wieś z pięknymi młynami wodnymi. Tutejsi mieszkańcy żyją w idealnej harmonii z rzeką, a obronny zamek świadczy o strategicznym położeniu miasta między Weroną i Mantuą. Przed dalszą drogą możemy wypić filiżankę kawy w jednej z małych kawiarenek. Po przyjeździe nad jezioro Garda, zwiedzimy słynny kurort Sirmione, którego centrum leży na malowniczym cyplu wysuniętym w jezioro. Po włoskim lunchu będzie czas na spacer po zakamarkach tego urokliwego miasteczka, które z zewnątrz przypomina mały zamek. W Sirmione można się również wybrać na krótki rejs łodzią wokół półwyspu (dla chętnych dodatkowo płatne około 9 euro) lub wykąpać w orzeźwiającej wodzie jeziora. Po zakończeniu zwiedzania wrócimy do hotelu.

Do czasów współczesnych zachowały się 2 kondygnacje arkad Areny, wyłożone oryginalnym budulcem, białym i różowym wapieniem. Trzykondygnacyjny pierścień muru zewnętrznego zawalił się podczas trzęsienia ziemi w 1117 r. W ciągu wielu lat historii niektóre fragmenty Areny zostały wykorzystane ponownie jako materiały budowlane w innych miejscach, ale  już w okresie renesansu podjęto pierwsze starania o zabezpieczenie i i konserwacje amfiteatru, co uratowało pozostałą część budowli. Dzięki temu piękny amfiteatr stoi w Weronie do dzisiaj.

Pomimo braku zadaszenia i ścian zewnętrznych praktycznie w każdym miejscu amfiteatru jest doskonała akustyka. W dzisiejszych czasach trudno o uzyskanie takiej akustyki w nowych salach koncertowych czy amfiteatrach pomimo wysiłków architektów i dźwiękowców. Natomiast w Weronie Rzymianie pozostawili nam amfiteatr ze wspaniałymi warunkami akustycznymi, które umożliwiają słuchanie opery pod gołym niebem i – w odróżnieniu od nowoczesnych amfiteatrów czy sal koncertowych – bez mikrofonów i wzmacniaczy.

Dla uczestników naszej wycieczki zarezerwowaliśmy miejsca w wyższych partiach amfiteatru, na dawnych kamiennych ławkach. Z tego miejsca rozciąga się najlepszy widok zarówno na wyjątkową scenę na dole, jak i bezkresne niebo nad nami. To na tych miejscach, których zresztą jest najwięcej, wyjątkowa atmosfera amfiteatru jest najlepiej wyczuwalna. Można zabrać ze sobą butelkę wody. Istnieje także możliwość kupienia przekąsek na miejscu. Aby zapewnić sobie większy komfort siedzenia na starożytnych kamiennych ławach, można wypożyczyć lub kupić nadmuchiwane poduszki. Gdy wszyscy zajmą już miejsca, na widowni zaczną płonąć świece, które stworzą romantyczny klimat i  rozświetlą zapadający zmrok a przede wszystkim umilą oczekiwanie na rozpoczęcie pierwszego aktu.

Za dopłatą można zarezerwować nieco lepsze miejsca siedzące na numerowanych krzesłach ustawionych na „schodach” Areny i zapewnić sobie jeszcze lepsze doznania. Bilety należy zarezerwować przed wylotem.

Zanim nadejdzie wieczór, ponownie wyruszymy w drogę do Werony. Dzisiejszego wieczoru każdy uda się na kolacje we własnym zakresie, jednak w centrum miasta jest sporo możliwości zjedzenia smacznego posiłku. Spotkamy się przed Areną, gdzie czeka nas operowa uczta w iście magicznej scenerii.

Nabucco - opera w czterech aktach, włoskiego kompozytora Guiseppe Verdi.

Opera została po raz pierwszy wystawiona w Mediolanie w 1842 roku. Twórca libretta umieścił akcję w Jerozolimie i Babilonie w 587 r. p.n.e. Żydzi liczą na to, że od niewoli wybawi ich córka babilońskiego władcy Nabucca – Fenena, która uciekła do Jerozolimy. Na czele wojsk agresora stoi druga jego córka Abigail.

Po przedstawieniu wrócimy autokarem do hotelu.

Dzień 3
Wizyta w winiarni (dodatkowo płatna). Werona-zwiedzanie i czas wolny. Wieczór z operą Traviata
Amfiteatr w Weronie

Werona znajduje się w jednym z najbardziej znanych włoskich obszarów winnych, nazwy takie jak Valpolicella, Bardolino, Soave i Amarone są winami z okolic Werony. Smakoszy wina zainteresuje być może fakultatywna wycieczka do winnicy w mieście Negrar, skąd pochodzą wina Amarone. Program wycieczki obejmuje wizytę w winnicy, zapoznanie się z procesem powstawania tego światowej klasy wina oraz degustację. (Koszt wycieczki nie jest wliczony w cenę imprezy – szczegóły i cena wycieczki zostały podane w dalszej części programu.)

Następnie udamy się zwiedzanie Werony. To wspaniałe miasto pełne jest nastrojowych kawiarenek i rozmaitych sklepów, z dużą porcją wrażeń kulturalnych w tle. Dzięki Szekspirowi historia dwojga młodych kochanków, Romea i Julii, zapisała Weronę na kartach literatury światowej. To tutaj znajduje się słynny balkon, który stał się sceną najbardziej znanej historii miłosnej na świecie.

Przemierzając uliczki Werony, warto zajrzeć do eleganckich butików, w których można się ubrać od stóp do głów, odpowiednio do gustu i zasobności portfela. Warto również udać się do jednej z miejskich winiarni i spróbować tutejszego wina.

Po południu przyjedziemy do hotelu, będzie czas na krótki odpoczynek i przygotowania do wieczornego wyjścia do opery.

Po wyjeździe z hotelu udamy się do centrum. Po drodze pilot opowie o czekającej nas wieczorem atrakcji. Na kolację udamy się do pizzerii znajdującej się w pobliżu Areny. Pizzę zna każdy, lecz prawdziwa włoska pizza jest nieporównywalna w smaku z tą, którą jadamy na co dzień. We Włoszech ciasto jest wyrabiane z zakwasu i leżakuje przez 48 godzin. Ciasto jest cienkie, przygotowywane na bazie tradycyjnej włoskiej receptury, uzupełnione nie za dużą ilością starannie wyselekcjonowanych dodatków. Tak przygotowana pizza jest bardzo sycąca i idealnie wpisuje się w klimat ciepłego letniego popołudnia we Włoszech.

Po naszym posiłku przejdziemy do Areny aby rozpocząć ten urzekający wieczór. Kto nie był dotychczas w Weronie i nie widział Areny, niech spróbuje wyobrazić sobie rzymskie Koloseum, tyle, że zachowane w nieco lepszym stanie. Amfiteatr został wzniesiony w I wieku n.e., początkowo na zewnątrz murów miejskich, i ku uciesze Rzymian służył jako arena ówczesnego cyrku gdzie odbywały się walki gladiatorów i walki z dzikimi zwierzętami.

Opera Giuseppe Verdiego „Traviata”, oparta jest na powieści Aleksandra Dumas „Dama Kameliowa”. Opisuje ona związek między piękną Violettą a szlachcicem Alfredo. Akcja rozpoczyna się w XIX-wiecznym Paryżu, w apartamence kurtyzany Violetty odbywa się bal. Alfred kocha Violettę, ta oświadcza mu, że nie potrafi kochać i radzi mu, aby o niej zapomniał. Gdy zostaje sama rozmyśla nad swoim samotynym życiem i postanawia rozpocząć nowe z Alferdem.

Akt drugi przenosi nas do czasów, kiedy Violetta i Alfredo żyją szczęśliwie. Ojciec Alfredo jest przeciwny ich związkowi, prosi kobietę by rozstała się z jego synem dla dobra rodziny.Violetta wyjeżdża do Paryża sama, ale Alferdo sprzeciwia się ojcu i jedzie za ukochaną. Spotyka ją na przyjęciu, na którym jest z Baronem Douphalem. Spotkanie kończy się pojedynkiem między mężczyznami.

W trzecim i ostatnim akcie widzimy Violettę śmertelnie chorą. Giorgio, niedoszły teść, żałuje swoich czynów i wysył do niej Alfredo, aby poprosił ją o przebaczenie. Alfredo przybywa w ostatniej chwili i kochankowie znów się jednoczą. Violetta umiera w ramionach ukochanej osoby.

Dzień 4
Jezioro Como i powrót z Mediolanu do Warszawy
Jezioro Como

Wylot z Mediolanu zaplanowaliśmy dopiero w godzinach popołudniowych, możemy więc spędzić jeszcze trochę czasu w północnych Włoszech. Hotel opuścimy w godzinach porannych i skierujemy się w stronę Lago di Como, czyli Jeziora Como.

To trzecie co do wielkości jezioro Włoch i zarazem jedno z najgłębszych w Europie. Jego powierzchnia liczy 145,9 km², a głębokość sięga 410 metrów.  Nazwa pochodzi od miasta Como, największego spośród licznych idyllicznych miasteczek rozproszonych na brzegu jeziora. Como uwodzi swoim naturalnym pięknem tak bardzo, że sam wybitny angielski poeta William Wordsworth opisał je jako „skarb, który ziemia zatrzymała dla siebie”. Obecnie to zapierające dech w piersiach jezioro nie jest już aż tak pilnie strzeżoną tajemnicą. W ciągu ostatnich kilku lat stało się mekką zamożnych turystów i bogatych Włochów, z których wielu ma tu swoje domy, dworki i rezydencje. Możemy spotkać George Clooneya, który kupił tutaj trzy domy, czy Madonnę, która po zakupach w Mediolanie, zatrzymuje się w willi należącej do włoskiego kreatora mody, Versace.

W Como możemy zakosztować uroków sielskiego miasteczka, podziwiać przepiękne widoki i zajrzeć do miejscowych sklepów. Po południu zjemy obiad na własny koszt, a następnie udamy się na lotnisko w Mediolanie.

W Warszawie wylądujemy w godzinach wieczornych.

Zmiana kategorii miejsc w Arenie

Podczas opery i koncertu zarezerwowaliśmy dla Państwa miejsca kategorii A. Istnieje możliwość dopłaty do wyższej kategorii miejsc.

 • Kategoria B: 350 PLN/os za operę
 • Kategoria C: 800 PLN/os za operę

Rekomendujemy wybór kategorii już podczas rezerwacji wycieczki, ponieważ bilety na niektóre przedstawienia szybko się wyprzedają. Ostateczną decyzję co do zmiany kategorii miejsc można podjąć 75 dni przed wyjazdem.

Wycieczka do winnicy w Negrar

Miasto Negrar, skąd pochodzi linia win Amarone, znajduje się na wzgórzu na obrzeżach Werony. Będziemy tu mogli poznać tajniki produkcji światowej klasy wina. Po zwiedzeniu winnicy, pełnej beczek i dojrzewających winogron, będziemy mieli możliwość degustacji tutejszego wina zagryzając je serem i kiełbaskami. Po drodze do winnicy udamy się na krótki spacer po okolicy, aby zobaczyć nieco więcej wspaniałej Werony.

Po wizycie w winnicy wrócimy do miasta. Chodząc po miejskich placach, dotrzemy do romantycznego balkonu, pod którym Romeo wypatrywał swojej ukochanej Julii. Warto też znaleźć czas na filiżankę kawy lub przekąskę w jednej z wielu okolicznych kawiarni.

Po południu wrocimy do hotelu, aby nieco odpocząć i przygotować się do wieczornego wyjścia do opery.

Cena:  100 zł/ od osoby. Wycieczkę należy zarezerwować nie później niż 45 dni przed wylotem.

Proces produkcji światowej klasy wina Amarone

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 3 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju jednoosobowego

675 PLN

Zmiana kategorii miejsc siedzących w Arenie

• Kategoria B: 350 PLN/os za 1 operę
• Kategoria C: 800 PLN/os za 1 operę

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Bepośredni przelot resjowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Mediolan – Warszawa
 • Wycieczki oraz bilety wstępu wymienione w programie
 • Bilety do opery. Miejsca nienumerowane (kat. A)
 • Zakwaterowanie w hotelu 4* w pokoju 2-osobowym (3 noce)
 • Wyżywienie zgodnie z programem (3 śniadania, 1 obiad - dzień 2, 2 kolacje)
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Wycieczki do winnicy w Negrar – rezerwacji i płatności należy dokonać przed wylotem. Cena 100 zł/os (min. 20 uczestników)
 • Dopłaty za wyższą kategorię miejsc w operze: 350 zł/os za przedstawienie (kat. B), 800 zł za przedstawienie (kat. C). Rezerwacji i płatności należy dokonać przed wylotem.
 • Wydatków indywidualnych
 • Napiwków np. dla kierowcy (ok. 7 €/os)
 • Wypożyczenia poduszek w Arenie ok 3 Euro/os
 • Wjazdu kolejką Funicolor w Bergamo ok 2,5 euro/os
 • Wszystkiego, co nie zostało zawarte w “Cena zawiera“.

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące wycieczki

Przedstawienia w operze

Terminy naszych wycieczek przypadają w najlepszym pod względem pogody okresie. Arena di Verona jest obiektem bez zadaszenia, odpowiednim do letnich imprez na wolnym powietrzu. Idąc do opery, należy wprawdzie zadbać o stosowny strój, ale ze względu na długi czas trwania przedstawienia warto zabrać ze sobą sweter i ewentualnie wygodne obuwie.  Do Areny prowadzi brukowana ulica i wysokie schody, a przejście z powrotem do autobusu liczy 600 metrów, więc buty na wysokim obcasie mogą być nieco uciążliwe. Zalecamy także zabranie ze sobą własnych napojów.

Ważne jest, aby w odpowiednim czasie przed rozpoczęciem przedstawienia zająć miejsce na widowni. W miarę dostępności miejsc w sektorach wyższej kategorii można za dopłatą wykupić wolne miejsce w kasie opery. Dopłata za bilet w sektorze wyższej kategorii równa jest różnicy w cenie biletów.

W większości sektorów nie obowiązuje ściśle formalny strój. Można jednak zauważyć, że osoby, które zajmują miejsca w sektorze kategorii C, często są ubrane bardziej elegancko. Warto o tym pamiętać, jeśli chcemy wykupić miejsce w tym sektorze.

W przypadku niesprzyjającej aury przedstawienie nigdy nie zostaje odwołane przed planowanym rozpoczęciem. Jeśli pogoda uniemożliwi wystawienie opery, decyzją Fondazione Arena di Verona rozpoczęcie zostanie przełożone o maksymalnie 2,5 godziny, zanim przedstawienie będzie mogło zostać odwołane. Wówczas koszt biletów zostanie zwrócony. Jeśli natomiast przedstawienie rozpocznie się z opóźnieniem, koszt biletów NIE będzie zwracany ani w całości, ani w części. Podczas deszczu utwory opery nie są śpiewane.

Biuro Albatros Travel przypomina wszystkim uczestnikom o obowiązujących zasadach, gdyż zwrot pieniędzy za bilety do opery jest możliwy jedynie w przypadku wystąpienia zdarzeń, o których mowa powyżej, a ponadto strajków, chorób lub innych okoliczności mogących uniemożliwić występ artystów.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 24 osóby. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej o Włoszech

Aby dowiedzieć się więcej o Włoszech, zajrzyj tutaj: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/wlochy

Na stronie podaliśmy przydatne informacje dotyczące warunków klimatycznych i pogodowych, różnicy czasu, napiwków oraz wymaganych wiz i szczepień.

Transport i pobyt

Samolot: Podróżujemy liniami lotniczymi Austrian Airlines(OS)/ Lufthansa (LH).

Hotel: Hotel jest położony poza centrum Werony. W centrum miasta jest niewiele hoteli przyjmujących grupy zorganizowane. Nie są one ponadto szczególnie dobrze wyposażone i znajdują się w odległości około 15 minut pieszo od ścisłego centrum, czyli mniej więcej tyle, ile trwa przejazd autobusem do centrum z naszego hotelu. Koszt noclegu w hotelach w śródmieściu nie oddaje jakości tych obiektów, które utrzymują się głównie z sezonu operowego, a przez pozostałą część roku przyjmują grupy szkolne i podobne wycieczki.

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 4 out of 5 by from mila wycieczka Ogolnie jestem zadowolona.Pani Teresa byla swietna przewodniczka..Spodziewalam sie bardziej wystawnej scenografii w przypadku oper -musiala wystarczyc ARENA. Nieporozumieniem jest kilka godzin wolnego czasu w pierwszym dniu wycieczki (2 godziny do kolacji i czas po kolacji) w miasteczku pod Werona zupelnie nieciekawym,wrecz brzydkim,gdzie doslownie nie ma NIC do zobaczenia.A tak byloby milo pospacerowac wieczorem po Weronie,czy tez spedzic wiecej czasu przed poludniem w pieknym Bergamo.To koniecznie moim zdaniem trzebaby to przeorganizowac.
Date published: 2018-07-13
Rated 5 out of 5 by from Wakacyjne spotkanie z Operą Dobra organizacja i realizacja programu . Poziom artystów średni ale miejsce spektaklu oraz scenografia wspaniałe . Warto choć raz w życiu to zobaczyć .
Date published: 2018-07-01
Rated 3 out of 5 by from Miła imprezaz ale... Wyjazd na przedstawienie operowe, zwłaszcza w teatrze jak Arena w Weronie nie może zawierać pełnego programu turystycznego Piękna sceneria i przedstawienie wymagają widza wypoczętego i spokojnego. Przed przedstawieniem konieczne jest wypoczęcie i pełny relaks. Tylko wówczas można odebrać piękno sztuki. Dlatego również program turystyczny powinien być spokojny bez nadmiaru wrażeń zwiedzania. To jest moja opinia, nie wiem czy z nią zgodzą się inni uczestnicy, zwłaszcza młodsi. Na następne wyjazdy piszę się!
Date published: 2018-07-11
Rated 5 out of 5 by from Dla miłośników opery Jedno z najpiękniejszych przeżyć operowych!! Interesujące inscenizacje klasyków opery światowej we wspaniałej scenerii amfiteatru rzymskiego.Polecałabym wziąć za sobą poduszkę bo siedzi się na kamiennych ławach i przyjść trochę wcześniej aby zająć lepsze miejsca i uniknąć tłoku przed wejściem.Hotel dobry , czysty , położony 10 km za Weroną , z bogatym bufetem śniadaniowym.Bardzo sympatyczna , dodatkowo płatna ,wycieczka do winnicy połączona z degustacja wina i możliwością jego zakupu.
Date published: 2018-07-02
Rated 4 out of 5 by from Werona Byloby bardzo dobrze gdyby nie -niestety - fatalna lokalizacja hotelu
Date published: 2018-07-01
Rated 4 out of 5 by from Nie tylko opera Generalnie jest to wycieczka godna polecenia nie tylko dla miłośników opery. Sama atmosfera koncertów w Arenie w Weronie jest niezapomnianym wrażeniem. Warto pamiętać, żeby przyjść na przedstawienie ponad godzinę wcześniej jeśli się nie ma numerowanych miejsc. Potem wybór miejsca jest dość ograniczony. Zwiedzanie okolic, w tym Bergamo, Borghetto, Sirmione i jezior Como oraz Garda, nie mówiąc o winnicy Amarone stanowi atrakcję świetnie pasującą do wieczornych koncertów. Trochę nam brakowało czasu na zwiedzenie samej Werony, a szkoda, bo to miasto wielce urokliwe. Nasza przewodniczka, pani Halina doskonała! Świetnie się nami opiekowała, z niesamowitą cierpliwością i wykazywała dużą znajomością Włoch, którą nam przekazywała profesjonalnie i z humorem.
Date published: 2019-07-21
Rated 5 out of 5 by from Przygoda z muzyką Wybrałam ten wyjazd jako prezent od rodziny na moje urodziny i nie żałuję wyboru. Wycieczka okazała się bardzo ciekawa. Pani Halinka jako przewodniczka - bezkonkurencyjna. Pełna empatii , spokojna, z ogromną wiedzą, doskonale opiekowała się cała grupą. Jak zwykle na wycieczkach brakowało trochę czasu wolnego (:. Nie warto wykupywać lepszych miejsc, wystarczy zabrać poduszkę ogrodową i oczywiście być przygotowanym na każdą pogodę. Nam przytrafiły się dwie burze podczas jednego spektaklu, mimo, że prognoza ich nie przewidywała.
Date published: 2019-07-16
Rated 4 out of 5 by from Mieszane uczucia Wrażenia muzyczne - doskonałe. Organizacja wycieczki - tylko dobra. Według mnie absolutnie niepotrzebna wycieczka do winnicy. Zabiera cza, który można byłoby przeznaczyń na zwiedzanie Werony. Wyjazd nad jez. Garda i Como - przereklamowane. Można już było zobaczyć coś więcej w Weronie. Pilotka, p. Agnieszka - doskonała. Miła, sympatyczna, i przede wszystkim kompetentna.
Date published: 2019-07-01
 • y_2021, m_12, d_2, h_19
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.20
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_3, tr_28
 • loc_pl_PL, sid_ITROP46, prod, sort_[SortEntry(order=RELEVANCE, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki