Operacja Overlord – z Anglii do Normandii

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Gabinet Wojenny Churchila w Londynie, statek wojenny HMS Belfast oraz plaże alianckiego desantu w Normandii czyli historia D-Day w pigułce

Obowiązkowa wyprawa dla wszystkich, których interesuje temat II wojny światowej, oraz historia sławnej operacji D-Day. Normandzkie plaże, niemy świadek tamtych dni, służą za naturalny pomnik ku czci najważniejszych wartości takich jak pokój, wolność i pojednanie. Od lat odwiedzane przez rzesze turystów niosą ważne przesłanie dla przyszłych pokoleń. Wycieczkę rozpoczniemy w Anglii na statku wojennym HMS Belfast, odwiedzimy Gabinet Wojennych Winstona Churchilla w Lodnynie, Bletchley Park – tajną siedzibę brytyjskich kryptologów i Portsmouth – niegdyś ważny port brytyjskiej marynarki wojennej.

Podobnie jak żołnierze podczas Operacji Overlord z Wielkiej Brytanii  do Normandii dotrzemy drogą morską przez kanał La Manche. W Normandii zobaczymy m.in. słynne plaże Omaha, Juna i Sword, gdzie miał miejsce desant wojsk alianckich oraz inne historyczne miejsca, związane z tą operacją. Odwiedzimy też modne Trouville, w którym często gościł Marcel Proust czy Gustav Flaubert, a obecnie mają tu swoje letnie rezydencje znani aktorzy jak np. Jean-Paul Belmondo czy Gerard Depardieu.

Będzie też czas na degustację słynnego calvadosa i innych francuskich przysmaków.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta GBP, EUR

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Londynu. Czas wolny. Kolacja powitalna
Dzień 2 Londyn. Schron Churchilla w Westminister, okręt wojenny HMS Belfast oraz Muzeum Wojny w Lambeth
Dzień 3 Londyn – Portsmouth. Centrala wywiadu Bletchley Park, Muzeum historii D-Day w Portsmouth
Dzień 4 Promem z Portsmouth do Cherbourg w Normandii. Kościół i muzeum w Sainte-Mère-Église, niemiecki cmentarz La Cambe oraz klif Pointe du Hoc
Dzień 5 Normandia. Most Pegaza, muzeum w Merville, degustacja calvados, Trouville, Sword Beach i Juno Beach
Dzień 6 Normandia. Muzeum lądowania w Normandii w Arromanches, tkanina z Bayeux, Omaha Beach, cmentarz Colleville. Kolacja na pożegnanie
Dzień 7 Normandia – Paryż. Objazd Paryża. Przylot do Warszawy

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
5 998,–
Warszawa
Brak miejsc
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Londynu. Czas wolny. Kolacja powitalna

Po wylądowaniu w Londynie udamy się hotelu. Będziemy mieszkać w centrum Londynu przy Oxford Street blisko Piccadilly Circus, Bristish Museum i Covent Garden. Tuż obok hotelu znajduje się stacja metra Tottenham Court Road. Dla osób chcących udać się na zakupy proponujemy Selfridges, które znajduje się w odległości spaceru, natomiast do Harrods’a można łatwo dotrzeć metrem. 

Wieczorem spotkamy się na powitalnej kolacji w hotelu.

Nocleg w Londynie.

Dzień 2
Londyn. Schron Churchilla w Westminister, okręt wojenny HMS Belfast oraz Muzeum Wojny w Lambeth

Podczas zwiedzania będziemy podążać śladami aliantów. Udamy się do schronu Churchilla. Właśnie z tego podziemnego ośrodka w samym centrum Londynu brytyjski premier Winston Churchill wraz ze swoim gabinetem dowodził obroną Wielkiej Brytanii podczas blitzkrig i skutecznie odparł niemiecką inwazję w 1940 roku. Następnie udamy się na przycumowany na Tamizie stary okręt wojenny HMS Belfast. Z jego pokładu wystrzelono pierwsze salwy armatnie w trakcie walki o Atlantyk w D-day. Zobaczymy, jak wtedy wyglądało życie na statku. 

Kolejnym punktem naszej wycieczki jest muzeum wojny Imperial War Museum, gdzie zobaczyć można militaria, z których podczas II wojny światowej korzystano po obu stronach frontu. Po mieście będziemy poruszać się na piechotę i metrem. Przeciętni Anglicy w trakcie niemieckich nalotów korzystali z metra podczas bombardowań a stacje metra służyły im przecież za schrony. 

Nocleg w Londynie.

Dzień 3
Londyn – Portsmouth. Centrala wywiadu Bletchley Park, Muzeum historii D-Day w Portsmouth

Pojedziemy na północ do centrali wywiadu wojskowego Bletchey Park w Milton Keynes. Była to ściśle tajna placówka, w której wysoko wyspecjalizowani matematycy łamali niemieckie szyfry wojskowe. Dzięki temu można było podsłuchiwać wroga. Ich praca ocaliła życie tysiącom żołnierzy oraz zapewniła sojusznikom przewagę w wojnie. Następnie udamy się na południe, gdzie u brzegu kanału La Manche znajduje się portowe miasto Portsmouth, macierzysty port dla największej floty Wielkiej Brytanii. Portsmouth jest również miastem, które odegrało ważną rolę w alianckiej inwazji na Normandię w czerwcu 1944 roku. Zwiedzimy tutaj Muzeum D-Day, w którym poznamy szczegóły planowania akcji inwazji aliantów na Normandię, największego wojskowego ataku z morza.

Noc spędzimy w hotelu w centrum Portsmouth.

Dzień 4
Promem z Portsmouth do Cherbourg w Normandii. Kościół i muzeum w Sainte-Mère-Église, niemiecki cmentarz La Cambe oraz klif Pointe du Hoc

Dzień rozpoczniemy od angielskiego śniadania. Wejdziemy na prom, który popłyniemy z Portsmouth do Normandii. Na prom pojedziemy angielkim autokarem, natomiast po zejściu z promu będzie czekał na nas francuski autokar. Wczesnym popołudniem zejdziemy na ląd w Cherbourg. Podczas inwazji miasto miało ważne strategiczne znaczenie ze względu na miejski port. Odwiedzimy miejscowość Sainte-Mére-Église, gdzie znajduje się muzeum wojny. W lokalnym kościele na witrażach widać motywy desantu skoczków spadochronowych. Wioska ta była jedną z pierwszych wyzwolonych przez aliantów, jako że amerykańskie oddziały powietrznodesantowe przybyły do miasta w przeddzień właściwej inwazji. Następnie udamy się na niemiecki cmentarz La Cambe, miejsce spoczynku ok. 21 000 niemieckich żołnierzy. Na koniec dnia zobaczymy Pointe du Hoc, ufortyfikowany klif na zachód od plaży Omaha, który wbrew wszystkim sceptykom został zdobyty przez elitarną jednostkę wojsk amerykańskich. Trzy kompanie  wylądowały u stóp klifu i pod ostrzałem wroga pokonały strome ściany tylko z pomocą  lin, haków i drabin. Następnie pojedziemy do Dives-sur-Mer koło małej miejscowości wypoczynkowej Cabourg. 

Nocleg w Cabourg. 

Dzień 5
Normandia. Most Pegaza, muzeum w Merville, degustacja calvados, Trouville, Sword Beach i Juno Beach

Dzień rozpoczniemy na Moście Pegaza. Był to pierwszy kawałek ziemi wyzwolony w D-Day. Brytyjscy żołnierze przylecieli tu nocą szybowcami i całkowicie zaskoczyli niemieckie jednostki, które szybko się poddały. Następnie pojedziemy do nadmorskiej baterii Merville na jednym z najbardziej ufortyfikowanych obszarów  wybrzeża. Alianci ponieśli spore straty podczas jego zdobywania. Można tam obejrzeć dobrze zachowaną niemiecką placówkę z bunkrami i przynależącymi do nich wykopanymi korytarzami a także ciekawe eksponaty. Dzięki pięknym plażom wakacyjny kurort Trouville przypomina atlantyckie wydanie francuskiej riwiery. W czasie wolnym można tu pospacerować lub zjeść obiad w jednej z licznych kawiarni czy restauracji. 

Po południu w Pays d’Auge odwiedzimy renomowanego producenta calvados, będzie więc okazja posmakować tego wspaniałego winiaku. 

Dzień zakończymy na plażach Juno i Sword, na których w D-Day wylądowały jednostki brytyjskie i kanadyjskie.

Nocleg w Cabourg. 

Dzień 6
Normandia. Muzeum lądowania w Normandii w Arromanches, tkanina z Bayeux, Omaha Beach, cmentarz Colleville. Kolacja na pożegnanie

Muzeum lądowania w Normandii będzie pierwszym punktem naszego dzisiejszego programu. Poznamy bliżej szczegóły ataku aliantów. Z muzeum widać pozostałości sztucznych betonowych portów Mulberry, z których transportowano na ląd dostawy dla wojsk alianckich. Przy okazji pojedziemy do Bayeux, gdzie w muzeum obejrzymy słynne haftowane płótno. Wiking Rollo po zdobyciu Normandii ożenił się z córką króla Franków i w 911 roku został Księciem Normandii. Tkanina w Bayeux, czyli ręcznie haftowane płótno, opowiada dokładnie historię podboju Anglii przez Wilhelma I Zdobywcę i bitwę pod Hastings w 1066 roku. W Bayeux można również zjeść obiad.

Następnie odwiedzimy najsłynniejszą plażę w Normandii: Omaha Beach. Lądowanie na Omaha kojarzy się pewnie większości z pierwszą sceną filmu „Szeregowiec Ryan”. Alianci stoczyli tutaj najcięższe podczas D-Day walki z siłami niemieckimi, jest to więc miejsce, gdzie 6. czerwca 1944roku straciło życie najwięcej żołnierzy. Niedaleko stąd znajduje się słynny amerykański cmentarz Colleville Cementary z ikonicznymi długimi rzędami białych krzyży. Ostatniego wieczoru udamy się do centrum Cabourg i zjemy razem kolację.

Nocleg w Cabourg. 

Dzień 7
Normandia – Paryż. Objazd Paryża. Przylot do Warszawy

Dziś pożegnamy Normandię. Pojedziemy na wschód do Paryża. Przejedziemy przez stolicę Normandii Rouen, gdzie w XV wieku spalono na stosie Joannę D’Arc. 

Gdy dojedziemy do Paryża, korzystając z wolnego czasu, odbędziemy krótką wycieczkę po Paryżu. Następnie pojedziemy na lotnisko, skąd polecimy do Warszawy. 

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1 598,- PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Bezpośredni przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Londyn i Paryż – Warszawa
 • Prom między Portsmouth i Cherbourg
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w 3* hotelach w pokojach 2-osobowych (więcej informacji o hotelach w sekcji Informacje praktyczne)
 • Wyżywienie: 6 śniadań i 2 kolacje (w dniu 1. i 6.)
 • Wejście do schronu Churchilla, Bletchley Park i tkanina z Bayeux
 • Wycieczki wg programu
 • Degustacja Calvados
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Pozostałych biletów wstępu, zobacz w sekcji „z ręką na sercu”.
 • Napojów do kolacji
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w punkcie „Cena zawiera”.

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Hotele

St Giles Hotel, London

3* hotel położony przy Oxford Street w samym centrum Londynu w odległości spaceru od Piccadilly Circus, British Museum i Covent Garden. Obok hotelu znajduje się stacja metra. W hotelu mieści się kilka restauracji i bar. Pokoje są wyposażone w sejfy, plazmowy telewizor, czajnik, kawę i herbatę. Z Wi-Fi można korzystać za dodatkową opłatą. Goście hotelu mają zniżkę na wstęp do klubu fitness z basenem, który znajduje się pod hotelem. Pokoje jednoosobowe są nieduże.
Więcej o hotelu: https://www.stgileshotels.com/hotels/united-kingdom/london/stgiles-london
 
Ibis Hotel Portsmouth Centre, Portsmouth

3* hotel jest centralnie położony w Portsmouth, blisko galerii handlowej Gunwharf Keys z wieloma restauracjami. Pokoje są wyposażone w telewizor plazmowym oraz zestaw do przygotowania kawy i herbaty. W pokojach jest bezpłatne Wi-Fi. W hotelu znajduje się przestrzenny bar i restauracja. Angielskie śniadanie podawane jest w formie szwedzkiego stołu. Cały hotel objęty jest zakazem palenia.
Więcej o hotelu: https://www.accorhotels.com/sv/hotel-1461-ibis-portsmouth-centre/index.shtml
 
Hotel Kyriad Prestige Dives-sur-Mer, Cabourg

Hotel położony przy rzece Dives pod miejscowością Cabourg na wybrzeżu. Do centrum Cabourg jest 1 km a ok. 0,5 km do słynnej plaży i kasyna. W hotelu znajduje się 60 pokoi z klimatyzacją, telewizorem plazmowym, sejfem, gratis Wi-Fi, balkonem lub tarasem. Ponadto w hotelu jest basen zarówno kryty, jak i otwarty oraz małe spa.
Więcej o hotelu:
https://www.kyriad.com/fr/hotels/kyriad-prestige-residence-cabourg-dives-sur-mer?utm_source=google&utm_medium=maps&utm_content=FRA23258&utm_campaign=Kyriad

Brexit

W związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej dnia 31 stycznia 2020 roku, w okresie od dnia 1 lutego 2020 do 31 grudnia 2020 nie ulegną zmianie zasady przekraczania granicy. Nie ma obowiązku posiadania wizy a przy przekraczaniu granicy należy legitymować się ważnym paszportem lub dowodem osobistym. W przypadku zmian, które mogą pojawić się od 2021 roku, informacje na naszej stronie internetowej zostaną zaktualizowane. Poinformujemy o nich również Klientów, którzy już dokonali rezerwacji wycieczki.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Z ręką na sercu

Bilety do muzeum

Jest to podróż skierowana do osób zainteresowanych historią wojny w ogóle, a szczególnie II wojną światową. Wycieczka obejmuje wiele wizyt w muzeach. Zdając sobie sprawę, że nie wszyscy uczestnicy mogą być zainteresowani odwiedzeniem wszystkich miejsc, postanowiliśmy część muzeów umieścić poza ceną podstawową wycieczki. W „Cena zawiera” znajduje się informacja, które z biletów wstępu są opłacone. Dzięki temu osoby, którym wystarczy podstawowy program zwiedzania, mogą wybrać się na spacer, zrobić zakupy lub wypić filiżankę kawy czy lampkę wina w pobliskiej kawiarni. W ten sposób każdy ma swobodę wyboru.

Poniżej znajdują się ceny za wstęp do różnych muzeów:

HMS Belfast: ok. GBP 13,00 
Imperial War Museum/ Muzeum Wojny: gratis
D-Day Muzeum Portsmouth: ok. GBP 8,50 
St Mére Église Muzeum: ok. EUR 8,00 
Batteries Merville: ok. EUR 5,00 
Arromanches Muzeum ok. EUR 6,50 
Omaha Beach Muzeum: ok. EUR 4,50

W Londynie, aby korzystać bezproblemowo z metra, polecamy wykupienie karty Oyster na 1. i 2. dzień. Kosztuje 10 GBP na dzień.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

20GBRTR07APL2606