Rejs marzeń ku brzegom Sycylii

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wybierz się w rejs po Morzu Śródziemnym. Odwiedź dawne prowincje Imperium Romanum i ich miasta Marsylię, Barcelonę, Palma de Mallorca, Palermo i Rzym

Klasyczny rejs to doskonały sposób, by podczas jednej podróży zwiedzić wiele słynnych miejsc bez konieczności codziennego pakowania walizek. Nasz pływający po Morzu Śródziemnym hotel każdego dnia przybijał będzie do portu w innym mieście – jest to idealna forma spędzenia urlopu dla osób, które cenią przeżycia kulturalne oraz ciepły śródziemnomorski klimat późnego lata.

Ten komfortowy rejs to połączenie odpoczynku z możliwością odwiedzenia wielu wspaniałych zabytków. Chociaż program wycieczki może się wydawać intensywny, to jednak wieczorami będziemy mogli się zrelaksować i odpocząć na pokładzie statku, aby kolejnego dnia wyruszyć na spotkanie nowych atrakcji i wrażeń w towarzystwie polskiego pilota. 

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Rejsy wycieczkowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki
Dzień 1 Przelot na trasie Warszawa-Mediolan, przejazd do portu w Savonie i wejście na pokład
Dzień 2 Marsylia, Francja. Wycieczka fakultatywna do Aix-en-Provence i zwiedzanie Marsylii
Dzień 3 Barcelona, Hiszpania. Wycieczka fakultatywna pod kościół Sagrada Família i do Katedry w Barcelonie
Dzień 4 Palma de Mallorca, Hiszpania. Możliwość pieszej wycieczki po mieście z pilotem
Dzień 5 Dzień na morzu. Atrakcje na pokładzie statku
Dzień 6 Palermo, Sycylia. Piesza wycieczka po mieście, m.in. Teatro Massimo, Piazza Pretoria z Fontanną Wstydu, Piazza Bellini
Dzień 7 Rzym (Civitavecchia), Włochy. Wycieczka fakultatywna do Rzymu z takimi atrakcjami jak Plac Św. Piotra, Bazylika Św. Piotra i Koloseum
Dzień 8 Savona, Włochy. Podróż powrotna do Warszawy

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
6 398,–
Warszawa
Brak miejsc
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot na trasie Warszawa-Mediolan, przejazd do portu w Savonie i wejście na pokład Wypłynięcie o godz. 18.00

Po wylądowaniu na lotnisku w Mediolanie udamy się na południe w stronę Wybrzeża Liguryjskiego, gdzie cumuje nasz statek, Costa Smeralda. Po wejściu na pokład będziemy mieć czas wolny, aby zapoznać się ze statkiem. Wieczorem zjemy wspólnie kolację w restauracji na statku.

Dzień 2
Marsylia, Francja. Wycieczka fakultatywna do Aix-en-Provence i zwiedzanie Marsylii Wypłynięcie o godz. 8.30, przypłynięcie do portu o godz. 17.00
Stary Port w Marsylii

Tego dnia przybijemy do wybrzeży Marsylii położonej na Riwierze Francuskiej. To drugie co do wielkości miasto we Francji i największe miasto portowe w tym kraju. Zostało założone przez starożytnych Greków, a w czasach kolonii francuskich stało się bramą do Morza Śródziemnego i miejscem rozkwitu żeglugi morskiej. Nazwa francuskiego hymnu narodowego - „Marsylianka” - pochodzi właśnie od nazwy tego miasta. Podczas rewolucji francuskiej śpiewały tę pieśń oddziały żołnierzy z Marsylii. W dzisiejszych czasach miasto kojarzone jest głównie z piłką nożną - Zinedine Zidane , legenda francuskiego futbolu, urodził się właśnie w Marsylii!

Dawna dzielnica portowa cieszyła się niegdyś złą sławą, jednakże dzisiaj znajdziemy w niej przytulne restauracje i kawiarnie, w których można spróbować słynnej zupy rybnej bouillabaisse i wypić kieliszek lokalnego napoju pastis – francuskiego likieru anyżowego, którego koniecznie trzeba spróbować.

Dzień jest do własnej dyspozycji, zaś osoby, które wykupiły pakiet wycieczek, udadzą się na wycieczkę do pobliskiego Aix-en-Provence. Miasteczko zostało założone przez Rzymian i było miejscem urodzenia wielu słynnych Francuzów, w tym malarza Paula Cézanne’a. Aix-en-Provence, dawna stolica Prowansji, do dzisiaj zachowało swój wytworny wygląd. W miasteczku znajdują się eleganckie wille patrycjuszy z XVIII i XIX wieku, a także piękne place targowe, majestatyczne aleje i rzymskie fontanny. Historyczne centrum miasta zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Stare miasto otaczają bulwary i place, które zaznaczają miejsce położenia dawnych murów miejskich. Centrum miasta nosi nazwę Cours Mirabeau i obejmuje szeroki zacieniony bulwar założony w XVIII wieku na średniowiecznych murach obronnych. Elewacje domów zdobią pięknie rzeźbione portale wejściowe i balkony z kutego żelaza. Przy katedrze St. Saveur już samo podziwianie budowli z zewnątrz umożliwi nam poznanie historii europejskiej architektury. Znajdziemy tu bowiem style architektoniczne z okresu sięgającego VI wieku aż po wiek XVIII.

Następnie wrócimy do Marsylii na lunch, później udamy się na zwiedzanie miasta. Po zwiedzaniu wrócimy na statek.

(Wycieczka fakultatywna nie jest zawarta w cenie wyjazdu. Poniżej, w sekcji „Pakiet 5 wycieczek”, znajdą Państwo informacje o możliwości wykupienia specjalnego pakietu wycieczek). 

Dzień 3
Barcelona, Hiszpania. Wycieczka fakultatywna pod kościół Sagrada Família i do Katedry w Barcelonie Wypłynięcie godz. 8.00, przypłynięcie do portu godz. 19.00
Sagrada Família pełen jest fantazyjnych kształtów

Barcelona jest stolicą Katalonii i drugim co do wielkości miastem w Hiszpanii. To miasto awangardowe, przesycone artystyczną radością życia, aktywnością, gorączkowym życiem nocnym i polityczną dynamiką. Barcelona to bogate miasto, posiadające prężny przemysł, a jej port należy do najważniejszych portów w Hiszpanii – innymi słowy: Barcelona to uosobienie hiszpańskiej przedsiębiorczości.

Barcelona to miasto o dwutysiącletniej historii, wobec czego kryje w sobie mnóstwo zabytków: począwszy od rzymskich ruin i gotyckich pałaców po XX-wieczną secesję. Miasto słynie w szczególności z niezwykłych i bardzo specyficznych secesyjnych budowli architekta Antoniego Gaudíego. Absolutnym arcydziełem jest kościół Sagrada Família pełen fantazyjnych kształtów ludzi, zwierząt i roślin wyrzeźbionych w murach budynku. Zaplanowana na ten dzień wycieczka fakultatywna Albatrosa obejmuje między innymi wyprawę śladami Gaudíego, podczas której będziemy przejeżdżać właśnie obok kościoła Sagrada Familia. Udamy się również na spacer po starówce, podczas którego odwiedzimy średniowieczny kościół Santa Maria del Mar, uwieczniony w bestsellerowej powieści Ildefonsa Falconesa ”Katedra w Barcelonie” i w opartym na niej serialu Netflixa o tym samym tytułem.

Po wycieczce będą mogli Państwo wrócić autokarem na statek albo spędzić popołudnie w Barcelonie w towarzystwie polskiego pilota i wrócić na statek później, np. taksówką (późniejszy powrót nie jest zawarty w cenie wycieczki).

(Wycieczka fakultatywna nie jest zawarta w cenie wyjazdu. Poniżej, w sekcji „Pakiet 5 wycieczek”, znajdą Państwo informacje o możliwości wykupienia specjalnego pakietu wycieczek). 

Dzień 4
Palma de Mallorca, Hiszpania. Możliwość pieszej wycieczki po mieście z pilotem Wypłynięcie godz. 8.00, przypłynięcie do portu godz. 18.00
Katedra La Seu w Palma de Mallorca

Majorka to jeden z najatrakcyjniejszych celów podróży w Europie. Nikt nie może odmówić jej uroku, cudownej przyrody i fascynującej historii. 

Proponujemy wycieczkę z pilotem do cudownego miasta Palma de Mallorca, nad którym góruje gotycko-renesansowa katedra La Seu. Uliczki Palmy tętniące południowym majorkańskim życiem same w sobie stanowią atrakcję. W mieście znajduje się wiele eleganckich międzynarodowych sklepów. Polecamy chwilę odpoczynku przy kawie bądź kieliszku wina w jednej z licznych przytulnych winiarni. Z historycznego punktu widzenia, geograficzne położenie Majorki czyniło wyspę atrakcyjną dla wielu kultur, handlowców i piratów morskich. Wszyscy oni pozostawili na wyspie swój ślad. 

Wycieczka fakultatywna nie jest zawarta w cenie wyjazdu. Poniżej, w sekcji „Pakiet 5 wycieczek”, znajdą Państwo informacje o możliwości wykupienia specjalnego pakietu wycieczek. Do wycieczki należy przeznaczyć około 15 euro za osobę na koszty transportu i poczęstunku.). 

Dzień 5
Dzień na morzu. Atrakcje na pokładzie statku

Po atrakcjach ostatnich dni ten dzień spędzimy na pokładzie statku, który będzie się kierował ku brzegom Sycylii.
Będziemy mogli cieszyć się niczym niezakłóconym rejsem po morzu, zjeść obiad w jednej z licznych restauracji na statku, pójść do teatru, kina lub na dyskotekę, a także potrenować w centrum fitness lub udać się na solidne zakupy w wolnocłowym pasażu handlowym. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Dzień 6
Palermo, Sycylia. Piesza wycieczka po mieście, m.in. Teatro Massimo, Piazza Pretoria z Fontanną Wstydu, Piazza Bellini Wypłynięcie godz. 7.00, przypłynięcie do portu godz. 16.00
Fontanna Wstydu na Piazza Pretoria

Kiedy nasz statek rejsowy zbliży się do zatoki La Conca d’Oro, ujrzymy w oddali portowe dźwigi, które zdradzają, że w tym miejscu od wieków odbywał się ożywiony handel morski, a do tętniącego życiem miasta portowego Palermo, stolicy Sycylii, zawijało wiele statków. Palermo zostało założone przez Fenicjan jako osada handlowa, później znajdowało się w rękach Greków, Rzymian, Arabów, Normanów i Hiszpanów, by w końcu stać się częścią państwa, które dzisiaj nazywamy Włochami.

Ze statku najłatwiej udać się do miasta pieszo. Pośród wąskich uliczek toczy się życie żywiołowych mieszkańców Palermo. W średniowieczu, pod panowaniem normańskich królów, Palermo należało do wiodących stolic kultury w Europie. To tutaj spotykały się żywioły Wschodu i Zachodu, Europy i Afryki. W mieście z łatwością można zauważyć ślady stopienia się dwóch kultur, Normanów i Arabów, które – ku niezadowoleniu papieża – współpracowały ze sobą w pokoju i harmonii. Wznosili oni piękne, unikatowe budowle, w których mieszają się kanony architektury europejskiej i arabskiej. Niestety dzisiejszemu Palermo nie udało się powrócić do wielkości z dawnych czasów i tak jak całe południowe Włochy ma problemy z rozwojem gospodarczym. Nadal jest jednak pełne optymizmu i powoli podnosi się z popiołów.

Podczas pobytu w Palermo udamy się na spacer. Przejdziemy obok słynnego Teatro Massimo, opery w Palermo, którą niektórzy z gości rozpoznają może z filmu „Ojciec chrzestny 3”, nagrywanego właśnie tutaj. Będziemy przemierzać gwarne, wąskie uliczki, gdzie odrestaurowane domy stoją ramię w ramię z podupadającymi budynkami, czekającymi na swój czas odnowy, kiedy ktoś je wykupi i wyremontuje. Rewitalizacja starych budynków staje się na wyspie coraz modniejsza. Wiele uliczek w Palermo od lat jest wyspecjalizowana w sprzedaży tego samego rodzaju towarów. Na jednej ulicy w sąsiadujących ze sobą sklepikach sprzedawane są łóżka, na innej materiały, na jeszcze innej gwoździe i śrubki. Palermo nie zostało jeszcze przejęte przez duże sieci handlowe – zakupy robi się tutaj u miejscowych rzemieślników. Miniemy łudząco podobne do siebie sklepiki z owocami i rybami, które dla osób spoza miasta wydają się być takie same, jednak mieszkańcy, mijając obojętnie dwadzieścia pięć warzywniaków, kupują produkty tylko w swoim ulubionym sklepie, bo właśnie tam można znaleźć najlepszy groszek lub karczochy lub jeszcze inne produkty z aktualnej oferty. Każdy mieszkaniec Palermo ma swoje stałe miejsca i robi zakupy tylko u swojego własnego dostawcy. Zakupy w innym sklepie byłyby największą zdradą!

Następnie przejdziemy na Piazza Pretoria, gdzie zobaczymy, zapełniającą niemal cały plac, nietypową fontannę –  Fontana della Vergogna, czyli Fontanna Wstydu, której nazwa wzięła się od jej frywolnego stylu. Obejmuje ona aż 20 basenów i 36 rzeźb nagich nimf.

Na Piazza Bellini odwiedzimy dwa kościoły: Santa Maria dell'Amiraglio i San Cataldo – prawdziwy architektoniczny miszmasz. San Cataldo posiada trzy czerwone orientalne kopuły, które zdradzają obecność Arabów w Palermo, podczas gdy Santa Maria dell'Amiraglio, Kościół Admirała, jest pełen pięknych mozaik, przedstawiających między innymi koronację króla Sycylii Rogera II. 

W dalszej części spaceru udamy się z wizytą do ogromnej, imponującej katedry, w której pochowano normańskich królów, a następnie przejdziemy obok kościoła San Giovanni degli Eremiti, która swoimi orientalnymi kopułami i drzewami owocowymi przypomina oazę w wielkim mieście.

W Palermo znajdziemy wiele stoisk z uliczną kuchnią, gdzie przygotowywane są sycylijskie przysmaki, takie jak pane ca’ meusa, chleb ze smażoną śledzioną i płucami serwowany z cytryną i czasami tartym serem. Bądź też pyszne panelle, smażone przekąski z ciecierzycy, które koniecznie trzeba spróbować będąc w Palermo. Dotrzemy też na dawny targ rybny A’vucchiria, gdzie znajdziemy najróżniejsze formy jedzenia ulicznego, małe tawerny, np. Taverna Azzurra, w której spróbujemy rustykalnej szklaneczki lokalnego słodkiego wina Sangue Siciliano lub Zibibbo. Na miejscu będzie też czas na skosztowanie lokalnych przekąsek, na przykład smażonych kalmarów lub rolek z miecznika, smażonych bezpośrednio na niewielkim grillu węglowym. Możemy też po prostu zasiąść za plastikowym stołem ze szklaneczką zimnego piwa, chłonąc niepowtarzalną atmosferę Palermo.

Długość trasy spaceru wynosi około 5 km.

(Wycieczka fakultatywna nie jest zawarta w cenie wyjazdu. Poniżej, w sekcji „Pakiet 5 wycieczek”, znajdą Państwo informacje o możliwości wykupienia specjalnego pakietu wycieczek. Zwracamy również uwagę, że wycieczka po Palermo nie jest przeznaczona dla osób, które mają trudności z chodzeniem.)

Dzień 7
Rzym (Civitavecchia), Włochy. Wycieczka fakultatywna do Rzymu z takimi atrakcjami jak Plac Św. Piotra, Bazylika Św. Piotra i Koloseum Wypłynięcie godz. 8.00, przypłynięcie do portu godz. 19.00
Most św. Anioła na tle Bazyliki św. Piotra na Watykanie

Do Civitavecchia, rzymskiego portu, przybijemy wcześnie rano. Tego dnia organizowana jest wycieczka fakultatywna Włoch z naszym polskim pilotem do fascynującej stolicy. 

Po zejściu na ląd w Civitavecchia spotkamy lokalnego przewodnika i nasz autokar. Przejazd do centrum Rzymu trwa około 1,5 godziny.

W Rzymie – Wiecznym Mieście – czeka na nas mnóstwo zabytków i fascynująca historyczna atmosfera, ale także ogromny chaos ruchu ulicznego. Dla osoby, która znalazła się po raz pierwszy w centrum Rzymu, natłok samochodów, skuterów i spieszących się pieszych, może wydać się nieco przytłaczający. Trzeba zachowywać się jak Rzymianie: traktować hałas i ruch jak przygodę i cieszyć się nieopisanym pięknem i atmosferą tego miasta. 

Historia Rzymu to ogromny rozdział historii, a samo miasto jest niczym wielkie muzeum wypełnione perłami architektury i unikatowymi zabytkami z różnych epok wielowiekowej historii Wiecznego Miasta. Rzym jest pełen sprzeczności, niewielka odległość dzieli tutaj chaos uliczny od ciszy spokojnych placów, które często zdobi jakiś piękny kościół. Posłuchamy tutaj szmeru wody w fontannie, popijając cappuccino.

Rzym trzeba zwiedzać pieszo, w związku z czym zalecamy ubranie solidnych, wygodnych i sprawdzonych butów, ponieważ czeka nas sporo atrakcji do obejrzenia. Autokar zatrzyma się w centrum Rzymu, skąd będziemy mogli zwiedzić większość zabytków miasta. 

Rozpoczniemy od Placu Św. Piotra i Bazyliki Św. Piotra – największego kościoła świata. Przebywanie w środku tej ogromnej komnaty kościelnej to jedyne w swoim rodzaju, niezwykłe przeżycie. W posadzce wzdłuż środkowego przejścia znajdują się liczby z wymiarami największych kościołów na świecie i nawet Katedra św. Pawła w Londynie wydaje się mała w porównaniu z tym ogromnym pomieszczeniem. Budowla o długości 210 metrów i wysokości 135 metrów kryje w sobie – oprócz ogromnej przestrzeni – również liczne skarby kultury. Najsłynniejsza jest wspaniała rzeźba Michała Anioła, Pietà, stojąca na początku prawej nawy głównej. Należy koniecznie odszukać podpis artysty umieszczony na szarfie przykrywającej pierś Marii – był to podobno ostatni raz, kiedy ten genialny artysta umieścił swój podpis na własnym dziele. Szkoda byłoby również opuścić kościół, nie rzucając uprzednio okiem na mierzący 29 metrów wysokości barokowy baldachim wnoszący się nad ołtarzem, podtrzymywany przez cztery spiralne kolumny i stojącą tuż przed nim brązową figurę Świętego Piotra, którego prawa stopa jest całkowicie wytarta po stuleciach dotykania przez pielgrzymów i innych odwiedzających bazylikę gości. Zwracamy uwagę, że wizyta w Bazylice Św. Piotra wymaga stosownego ubioru. Oznacza to, że zabronione są spodenki i spódnice powyżej kolan i odkryte ramiona. Strażnicy, którzy kontrolują wszystkich odwiedzających pod kościołem, słyną z tego, że są nieprzejednani w kwestii stroju i absolutnie nieczuli na wszelkie – dobre i złe – wymówki.

Po lunchu udamy się do Basilica di San Clemente. Ten majestatyczny kościół to właściwie nie jeden, lecz trzy kościoły zbudowane jeden na drugim. Najstarszy z nich pochodzi z III wieku, kiedy w cesarstwie rzymskim kwitł kult perskiego boga Mitry. Czciciele Mitry, którymi mogli być wyłącznie mężczyźni, spotykali się w niewielkich salach spotkań, często urządzanych w podziemiach. Większość miejsc kultu urządzano według tego samego wzoru w formie podłużnej groty z ławkami dla wtajemniczonych i ołtarzem z obrazem boga na końcu – w ten sam sposób zbudowana jest również komnata, którą dzisiaj zwiedzimy. Badając dawne miejsce kultu Mitry, usłyszymy prawdopodobnie szmer wody z pobliskiego, dawnego systemu kanałów ściekowych cesarstwa rzymskiego. Kolejny poziom – nad dawną świątynią Mitry, lecz nadal pod ziemią – stanowi kościół z IV wieku. Od czasu jego zbudowania kościół przeszedł liczne zmiany. Pomiędzy VI a IX wiekiem pojawiły się freski namalowane na murach starej komnaty kościelnej, niestety w toku historii uległy one znacznemu zatarciu. Na powierzchni znajduje się najnowszy kościół. Wyjście z nieco ponurych pomieszczeń podziemnych do jasnych ścian i pozłacanych mozaik nowego kościoła stanowi niezwykłe przeżycie. Kościół ten jest jednym z najbardziej zdobnych kościołów w Rzymie, a większość dekoracji pochodzi z czasów jego powstania w XII wieku – w tym rozświetlone drobiazgowe mozaiki w apsydzie kościoła.

Z kościoła San Clemente przejdziemy ulicą Via di San Giovanni z Lateranu, kierując się ku największemu i najsłynniejszemu na świecie amfiteatrowi - Koloseum. Ta ogromna owalna budowla stanowiła arenę okrutnych i barbarzyńskich walk gladiatorów, które mogło oglądać aż 50.000 widzów. Budowla była w częstym użyciu od czasu jej powstania w roku 80 przez kolejne 500 lat aż do upadku cesarstwa rzymskiego. Zalecamy zabrać dodatkową bluzę lub kurtkę na zwiedzanie Koloseum, ponieważ na najniższych poziomach może być dość zimno.

Po południu pożegnamy się z Rzymem oraz naszym lokalnym przewodnikiem i pojedziemy z powrotem do Civitavecchia, skąd wypłyniemy w dalszą podróż.

(Wycieczka fakultatywna nie jest zawarta w cenie wyjazdu. Poniżej, w sekcji „Pakiet 5 wycieczek”, znajdą Państwo informacje o możliwości wykupienia specjalnego pakietu wycieczek. Zwracamy również uwagę, że wycieczka do Rzymu nie jest przeznaczona dla osób, które mają trudności z chodzeniem.)

Dzień 8
Savona, Włochy. Podróż powrotna do Warszawy Przypłynięcie do portu o godz. 8.00

Rano statek ponownie zacumuje na Wybrzeżu Liguryjskim, a dokładnie we włoskiej Savonie. Opuścimy nasz statek i udamy się w kierunku lotniska, gdzie będzie na nas czekać samolot powrotny do Polski. 

Pakiet 5 wycieczek

Dla osób, które chciałyby dowiedzieć się więcej o historii i architekturze odwiedzanych miast, przygotowaliśmy pakiet 5 wycieczek fakultatywnych w towarzystwie polskiego pilota, który oprowadzi, pokaże i opowie o najatrakcyjniejszych i najsłynniejszych miejscach w mieście. W skład pakietu wchodzą wycieczki po:  

1.    Aix-en-Provence (dzień 2)
2.    Barcelonie (dzień 3)
3.    Palma de Mallorca (dzień 4)
4.    Palermo (dzień 6)
5.    Rzymie – wycieczka z lokalnym pilotem (dzień 7)

Szczegółowy opis tras wycieczek znajduje się w Programie wycieczki.

Cena: 1 198 PLN za osobę

Teatro Massimo w Palermo, opera znana z filmu "Ojciec Chrzestny 3"

Pakiet napojów Pranzo & Cena *

Napoje do posiłków (wybór win na kieliszki, piwa, wody i napojów gazowanych do obiadu i kolacji na statku). Istnieje możliwość  dokupienia dodatkowego pakietu napojów na statku, obejmującego napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane zarówno podczas posiłków jak i między posiłkami. 

Więcej informacji o możliwości dokupienia dodatkowego pakietu napojów znajdą Państwo tutaj https://www.costacruises.com/activity-types/dining/beverage-package.html

*Napoje alkoholowe serwowane tylko dla gości powyżej 18 roku życia

Informacja o cenie

Dopłaty do kabin jednoosobowych
 • Jednoosobowa wewnętrzna kabina kategorii Internal Classic (IC), 14 m²: 2 798,- PLN
 • Jednoosobowa zewnętrzna kabina kategorii External Classic (EC), 16 m²: 3 798,- PLN
 • Jednoosobowa zewnętrzna kabina kategorii Balcony Classic, 19 m² (wliczając balkon): 4 898,- PLN
Podwyższenie standardu kabiny
 • Dwuosobowa zewnętrzna kabina kategorii External Classic (EC), 16 m²: 598,- PLN
 • Dwuosobowa zewnętrzna kabina kategorii Balcony Classic, 19 m² (wliczając balkon): 1 198,- PLN
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Bezpośredni przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Mediolan - Warszawa
 • Spotkanie informacyjne oraz prezentację pilota wycieczek
 • Transport zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów na statku wycieczkowym Costa Smeralda w wewnętrznej kabinie 2-osobowej (kat. IC) (więcej informacji o statku w sekcji "Z ręką na sercu")
 • Spacer po Palma de Mallorca z pilotem wycieczek
 • Atrakcje na statku aranżowane przez pilota wycieczek
 • Wyżywienie: pełne wyżywienie na statku oraz napoje do obiadu i kolacji na statku (Pakiet napojów Pranzo & Cena *. Napoje alkoholowe serwowane tylko dla gości powyżej 18 roku życia)
 • Napiwki na statku (wartość ok. 305 PLN na osobę)
 • Opłaty portowe (wartość ok. 730 PLN,- na osobę)
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera

•    Pakietu wycieczkowego obejmującego 5 wycieczek (cena 1198 PLN)
•    Dopłaty do kabiny wyższej kategorii i kabiny jednoosobowej
•    Dodatkowych posiłków
•    Wydatków indywidualnych
•    Wszystkiego, czego nie wymieniono w punkcie ”Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Kabiny

Na statku znajdują się kabiny różnych kategorii. Od pięknych, przestronnych kabin wewnętrznych po wspaniałe kabiny typu suite z własnym balkonem. Wspólną cechą wszystkich kabin jest to, że każda posiada oczywiście własną łazienkę i toaletę i sporo miejsca do przechowywania i siedzenia, pojedyncze łóżka lub jedno podwójne łóżko, klimatyzację, suszarkę do włosów i telewizor. W celu zarezerwowania kabiny typu suite prosimy o kontakt z biurem Albatros Travel, które udzieli Państwo informacji o cenie i możliwości rezerwacji. 

Kabiny kategorii Internal Classic (IC), 14 m²

Wewnętrzne kabiny na pokładzie 1, które posiadają dwa pojedyncze łóżka lub jedno łóżko podwójne oraz są wyposażone w suszarkę do włosów, klimatyzację, łazienkę i toaletę.

Kabiny kategorii External Classic (EC), 16 m²

Kabiny zewnętrzne z oknem typu bulaj na pokładzie 1, które posiadają dwa pojedyncze łóżka lub jedno łóżko podwójne oraz są wyposażone w suszarkę do włosów, klimatyzację, łazienkę i toaletę.

Kabiny kategorii Balcony Classic, 19 m² (wliczając balkon)

Kabiny zewnętrzne z balkonem na pokładzie 6, które posiadają dwa pojedyncze łóżka lub jedno łóżko podwójne oraz są wyposażone w suszarkę do włosów, klimatyzację, łazienkę i toaletę. Kabiny zewnętrzne z balkonem posiadają balkon o wielkości 3-4 m².

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Z ręką na sercu

Statek

Costa Cruises to włoski armator, który zadbał o to, by na pokładzie jego statków znalazły się najlepsze włoskie cechy, w tym również włoska atmosfera. Dotyczy to wszystkiego, począwszy od języka, poprzez tradycje aż po jedzenie i picie. 

Costa Cruises to trzygwiazdkowy armator, dla którego komfort i obsługa pasażerów są niezwykle ważne. Kabiny są sprzątane raz dziennie.

Dla Włochów kolacja to jeden z najważniejszych punktów dnia w związku z czym posiłki nie są tutaj konsumowane szybko, tak jak na amerykańskich statkach.Tutaj posiłek jest równocześnie czasem spotkań. Na Costa Cruises spędza się więcej czasu przy kolacji, która czasami może przerodzić się w zabawę, podczas której energiczni Włosi zaczynają śpiewać i machać serwetkami – można poczuć się niczym na włoskim weselu! Wszechobecny jest język włoski, a jak dobrze wiemy, Włosi są bardziej energiczni, zabawowi i czasami głośniejsi niż inne narodowości. Jeżeli ktoś lubi włoską charyzmę i atmosferę, znalazł się we właściwym miejscu – jedno jest pewne: będą to dobrze wydane pieniądze. 

Opis i zdjęcia statku Costa Smeralda tutaj: https://www.costacruises.com/fleet/smeralda/v1.html

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

20ITCOC01APL2609