group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wyrusz w rejs 5-gwiazdkowym statkiem wycieczkowym po rzece Jangcy, zobacz Zaporę Trzech Przełomów i odwiedź nowoczesny Szanghaj

Poznaj Chongqing, najszybciej rozwijające się miasto świata z 31 milionami mieszkańców. Zobacz w zoo niedźwiedzie panda i popłyń rzeką Jangcy przez środkowe Chiny. Podziwiaj krajobraz oraz największą na świecie Zaporę Trzech Przełomów z pokładu 5-gwiazdkowego statku wycieczkowego.

Pojedź pociągiem ekspresowym do rozciągającego się nad Wielkim Kanałem miasta Suzhou i zachwyć się malowniczymi ogrodami wpisanymi na listę UNESCO. U ujścia rzeki Jangcy odkryj nowoczesną metropolię - Szanghaj.

 

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Rejsy rzeczne

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Yuan

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy
Dzień 2 Przylot do Chongqing. Zoo, ratusz, Muzeum Trzech Przełomów i zakwaterowanie na statku
Dzień 3 Rzeka Jangcy. Świątynia Shibaozhai
Dzień 4 Rzeka Jangcy. Zapora Trzech Przełomów i formacje skalne
Dzień 5 Rzeka Jangcy. Zapora Trzech Przełomów, pociągiem ekspresowym z Yichang do miasta kanałów Suzhou
Dzień 6 Suzhou. Ogród chiński, przędzalnia jedwabiu, miasto portowe i Muzeum Suzhou. Dla chętnych rejs po kanale (dodatkowo płatny)
Dzień 7 Suzhou – Szanghaj. Budynek Jin Mao, bazar Yuyuan, Muzeum Shanghai i Nanjing Lu. Dla chętnych pokaz akrobatyczny (dodatkowo płatny)
Dzień 8 Szanghaj. Dzień wolny oraz pożegnalna kolacja
Dzień 9 Wylot z Szanghaju do Warszawy

Victoria Cruises

Statki amerykańskiego armatora Victoria Cruises’ są specjalnie skonstruowane zgodnie z warunkami panującymi na rzece Jangcy.

Na statku Yangtze żeglujemy z uznanym amerykańskim armatorem  Victoria Cruises, którego statki są specjalnie skonstruowane zgodnie z warunkami panującymi na rzece Jangcy.

Wszystkie kajuty są kajutami zewnętrznymi i posiadają własny balkon, telefon, łazienkę i toaletę. Na pokładzie jest możliwość połączenia się z Internetem i wysłania faksu, lecz połączenie internetowe jest bardzo wolne.  Napięcie produ wynosi 220 V.

Prosimy zwróć uwagę, że w żaden sposób nie można porównać statków pływających po rzece Jangcy z innymi konwencjonalnymi statkami wycieczkowymi oraz nie można ich także porównywać z wysokim standardem europejskim. Przydzielenie kajut będzie odbywało się przez armatora.

 

 

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Liczba terminów Długość Cena Lotnisko wylotu Uwaga
8 698,–
Warszawa
Brak miejsc
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy
Polecimy z Polski do Chongqing.
Dzień 2
Przylot do Chongqing. Zoo, ratusz, Muzeum Trzech Przełomów i zakwaterowanie na statku
W Chongqing

Wylądujemy w górzystym mieście Chongqing w zachodniej prowincji Syczuan, gdzie rzeka Jialing Jiang wpada do Jangcy. W przeciwieństwie do innych chińskich miast trudno będzie spotkać tutaj rowerzystów. Mieszkańcy poruszają się głównie motocyklami i motorowerami, a znajdujące się w mieście fabryki tych pojazdów, przeżywają złote dni. Chongqing z okolicami zamieszkuje około 31 milionów ludzi.               

Z lotniska udamy się w kierunku ogrodu zoologicznego, gdzie między innymi odwiedzimy zagrożone wyginięciem niedźwiedzie panda.

Po lunchu pojedziemy na jeden z centralnych placów miasta, gdzie lokalna władza w 1953 roku wzniosła wierną kopię Świątyni Nieba w Pekinie. Imponująca budowla wykorzystywana jest dzisiaj jako ratusz, a duży plac przed budynkiem jest na co dzień pełen życia.

Dzień zakończymy odwiedzając Muzeum Trzech Przełomów, które pokazuje dzieje rzeki Jangcy i jej wpływ na historię Chin.

Następnie udamy się w dół rzeki, gdzie będzie czekał na nas 5-gwiazdkowy statek. Po zaokrętowaniu odpłyniemy rozpoczynając naszą przygodę po rzece Jangcy.

Dzień 3
Rzeka Jangcy. Świątynia Shibaozhai
Świątynia Shibaozhai

Pierwszy przystanek zrobimy w pięknej pagodzie Shibaozhai. Ta drewniana 56-metrowa świątynia została zbudowana na zboczach skały i początkowo liczyła tylko 9 pięter, w roku 1956 dodano jeszcze 3 piętra. W środku świątyni znajdują się spiralne schody, które prowadzą na sam jej szczyt. Shibaozhai jest wspaniałym przykładem klasycznej, chińskiej architektury. Ciekawostką jest, że została ona zbudowana bez użycia ani jednego gwoździa.

W czasie rejsu przy odrobinie szczęścia zobaczymy bawiące się na brzegach rzeki małpy i wyjątkowy krajobraz okolicy. Proponujemy również udział w wydarzeniach odbywających się na pokładzie statku takich jak pokazy tai-chi, wykład o tradycyjnej, chińskiej medycynie czy nauka gry w chińską grę mah-jong.

Dzień 4
Rzeka Jangcy. Zapora Trzech Przełomów i formacje skalne
Zapora Trzech Przełomów

Dzień rozpoczniemy przekraczając dwa pierwsze i najbardziej imponujące przełomy, które rozsławiły rzekę Jangcy na całym świecie. Przez tysiąclecia rzeka wdzierała się w imponujące masywy górskie Chin i tworzyła fantastyczne klifowe formy, które wznoszą się po obu stronach rzeki na wysokość 900 metrów. I właśnie w tych okolicach rzeka zwęża się i tworzy niebezpieczne wiry. W wielu miejscach jest bardzo wąska i napiera z niesamowitą siłą tak, że tylko bardzo doświadczeni marynarze wiedzą jak manewrować w tym miejscu. Sezonowa różnica poziomu wody w niektórych miejscach wynosi 50 metrów.

Podziwiać będziemy formacje skalne z interesująco wyrzeźbionymi wierzchołkami. Najsłynniejszy z nich to malowniczy szczyt Boginii. Przesiądziemy się do mniejszych łódek i popłyniemy ok. 15 kilometrów w górę rzeki, która początkowo nie była większa niż strumień. Po wybudowaniu Zapory Trzech Przełomów stan rzeki podniósł się w międzyczasie o 70-100 metrów, w zależności od sezonu.

W okolicy żyje wiele chronionych gatunków zwierząt, np. małpy, kozice górskie, jelenie i dziki, rosną tutaj zioła wykorzystywane w chińskiej medycynie tradycyjnej. Region jest także słynny ze swojej herbaty nazywanej często herbatą życia lub herbatą górską.

Następnie popłyniemy z powrotem do naszego statku.

Dzień 5
Rzeka Jangcy. Zapora Trzech Przełomów, pociągiem ekspresowym z Yichang do miasta kanałów Suzhou
Pociąg ekspersowy

Zatrzymamy się przy ogromnej, znanej na całym świecie, Zaporze Trzech Przełomów. Jest ona nie tylko największą zaporą na świecie, ale także największą na świecie elektrownią wodną. Rząd Chin nazywa budowlę większym mistrzostwem niż Wielki Mur Chiński. Więcej niż milion Chińczyków trzeba było przesiedlić do nowopowstałych miast po tym, jak stan wody podniósł się o ponad 100 metrów. Będziemy mieli fantastyczny widok na rozmiary tej budowli. Autokarem udamy się tak blisko zapory, jak tylko to możliwe.

Następnie pojedziemy do Yichang, gdzie na stacji kolejowej wsiądziemy do ekspresowego pociągu do Suzhou. Podróż pociągiem potrwa około 8 godzin. Podróżowanie pociągiem w Chinach jest najlepszym sposobem poznania kraju.

Do Suzhou przyjedziemy wieczorem i udamy się do naszego hotelu, w którym spędzimy następne dwie noce.

 

Dzień 6
Suzhou. Ogród chiński, przędzalnia jedwabiu, miasto portowe i Muzeum Suzhou. Dla chętnych rejs po kanale (dodatkowo płatny)
Suzhou

Udamy się do znanych ogrodów Suzhou, w tym do Ogrodu Rybaka, który razem z innymi znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ogród Rybaka z roku 1140 został zainspirowany prostym życiem rybackim, a na jego terenie można zobaczyć klasyczną willę z XII wieku.

W czasie panowania dynastii Ming arystokracja w Suzhou budowała wille i prywatne ogrody, które jako symbol dobrobytu stanowiły harmonię pomiędzy naturą i kulturą.

Opuścimy ogród by obejrzeć pozostałości starych murów i bramy miejskiej, zbudowanych 2 500 lat temu przez mieszkańców miasta. Nastepnie zobaczymy położoną w pobliżu ponad 30-metrową, ośmiokątną świątynię. Obecnie jest ona zamknięta ze względu na prace renowacyjne i archeologiczne, dlatego nie możemy zagwarantować, że uda nam się wejść do środka.

Odwiedzimy przędzalnię jedwabiu, gdzie będzie okazja prześledzić cały proces od gotowania kokonu do momentu zwijania gotowych przędzy jedwabiu w miękkie pęki. Suzhou od czasów dynastii Tang w VII wieku aż do naszych czasów jest chińską stolicą jedwabiu, a kokony jedwabiu produkowane nadal w okolicznych okręgach kraju przywożone są do miasta w celu gotowania ich, przędzenia i zwijania. Będzie możliwość zakupu produktów z przędzalni. Obiad zjemy w restauracji znajdującej się na terenie.

Potem udamy się do pięknego Muzeum Suzhou, stworzonego przez chińsko-amerykańskiego architekta I. M. Pei, który również jest autorem szklanej piramidy przed Muzeum Luwr w Paryżu. Muzeum posiada imponujący zbiór historycznej sztuki chińskiej i rzemiosła.

Dalsza część dnia będzie do własnej dyspozycji. Osoby, które zakupiły pakiet wycieczkowy, ęedą uczestniczyć w wieczornej wycieczce. Spacerem przejdziemy dół do kanału, gdzie wsiądziemy na pokład łódki i odbędziemy nastrojową podróż przez stare Suzhou. Następnie zjemy kolację w jednej z restauracji w mieście.

(Kolacja i rejs łódką nie są zawarte w cenie wycieczki, lecz są częścią pakietu wycieczkowego, który można zakupić oddzielnie. Patrz więcej w programie w wycieczki).

Dzień 7
Suzhou – Szanghaj. Budynek Jin Mao, bazar Yuyuan, Muzeum Shanghai i Nanjing Lu. Dla chętnych pokaz akrobatyczny (dodatkowo płatny)
Widok z budynku Jin Mao w Szanghaju

Udamy się do Szanghaju. Po lunchu w jednej z restauracji w mieście udamy się na 88 piętro budynku Jin Mao, skąd rozpościera się fenomenalny widok na to milionowe miasto. Szanghai ze swoimi prawie 26 milionami mieszkańców jest największym i najbardziej zaludnionym miastem Chin. W okresie do 1949 roku miasto było pod administracją krajów zachodnich i Japończyków. Po przejęciu władzy przez chińskich komunistów wielu obcokrajowców oraz bogatych mieszkańców opuściło miasto. Tak samo jak mieszkający w mieście bogaci Chińczycy. W dzisiejszych czasach kapitał z powrotem powrócił do miasta. Znajdują się tu największe domy towarowe w Chinach i rozwija się najbardziej nowoczesny przemysł.

Następnie udamy się do starej części miasta, gdzie odwiedzimy bazar Yuyuan. Tutaj będziemy mieli możliwość kupienia chińskich produktów, od sztuki do pamiątek, na egzotycznych potrawach kończąc. Ta stara chińska dzielnica z wąskimi uliczkami handlowymi i mieszkalnymi, które sukcesywnie są likwidowane. To absolutnie ostatni moment, aby zobaczyć ten kawałek historii Szanghaju.

Następnym przystankiem jest główny deptak Szanghaju, Nanjing Lu, gdzie wszystkie międzynarodowe domy mody walczą o naszą uwagę razem ze szturmującymi rynek markami chińskimi. Prawie kilometrowy deptak tętni życiem przez całą dobę.

Przespacerujemy się do Muzeum Szanghaju, które posiada imponujący zbiór brązu, porcelany, kaligrafii, malarstwa, tekstyliów i rzeźb, a wszystko to jest zaprezentowane w sposób bardzo przejrzysty. Wszędzie znajdziemy teksty zarówno w języku chińskim jak i w angielskiem. Eksponaty znajdujące się tutaj to najlepsza sztuka chińska i chińskie rzemiosło, a muzeum określane jest jako absolutnie najlepsze muzeum w Chinach. Księgarnia muzealna jest “must have” dla każdego, kto interesuje się sztuką chińską, rzemiosłem i architekturą.

Pozostała część dnia jest przeznaczona do własnej dyspozycji. Osoby, które zakupiły pakiet wycieczkowy udadzą się na kolację do restauracji, a następnie obejrzą przedstawienie grupy akrobatycznej Szanghaju. Na całym świecie jest ona znana ze swojej gibkości, a kilka klasycznych i najbardziej znanych numerów z pewnością znajdzie się wieczornym programie.

(Pokaz akrobatyczny oraz kolacja nie są zawarte w cenie wycieczki, ale są częścią pakietu wycieczkowego, który można wykupić oddzielnie. Patrz więcej w programie wycieczki).

Dzień 8
Szanghaj. Dzień wolny oraz pożegnalna kolacja
Zakupy w Szanghaju

Tego dnia proponujemy poznać Szajghaj na własną rękę. Galerie, muzea, kawiarnie i restauracje znajdują się w całym mieście. Szczególnie The Bund i nastrojowa francuska niegdyś dzielnica zapraszają na miłe spędzenie czasu i poznanie życia mieszkańców.  Szanghaj jest również rajem zakupowym. Również wiele lokalnych chińskich sklepów przyciąga swoją ofertą odzieży, obuwia i innych rzeczy. Prosimy pamiętać, iż dobrym zwyczajem jest targowanie się o cenę, mimo iż wymaga to cierpliwości. Chińczycy są szczególnie utalentowanymi sprzedawcami i sprzedawczyniami!

chętni mogą również popłynąc po rzece Huangpu lub obserwować codzienne życie chińczyków w parkach miejskich, gdzie rano ćwiczą tai-chi, puszczają smoki oraz rozmawiają przy filiżanką herbaty.

Wieczorem spotykamy się na pożegnalnej kolacji.

Dzień 9
Wylot z Szanghaju do Warszawy

Po dziewięciu dniach pełnych przeżyć czas na drogę powrotną. Pojedziemy na lotnisko w Szanghaju, skąd polecimy do Warszawy.

 

Pakiet wycieczek

Dzień 6, Suzhou: Kolacja, transport i rejs po kanale
Dzień 7, Szanghaj: Kolacja, transport i występ akrobatyczny

Cena: 398 PLN/osobę (odbędzie się przy min. 10 uczestnikach)

Kanały w Suzhou są wieczorem pięknie oświetlone

Informacja o cenie

Podwyżeszenie standardu kabiny

Więcej o typach kajut przeczytasz w Informacjach praktycznych

Dopłata za wyższy standard kajuty:

 • Kajuta Superior na Promenadzie 198 PLN/osobę
 • Kajuta Superior na Promenadzie lub pokładzie-mostku z dodatkową obsługą * 528 PLN/osobę
 •  Executive suite z dodatkową obsługą * 3198 PLN/osobę
 • Deluxe suite z dodatkową obsługą * 5498 PLN/osobę

Dopłata za wyższy standard jednoosobowej kajuty

 • Jednoosobowa kajuta na głównym pokładzie  1798PLN/osobę
 • Jedoosobowa kajuta Superior na promenadzie 1998PLN/osobę
 • Kajuta seperior na Promenadzie lub pokładzie-mostku z dodatkową obsługą * 2298PLN/os
 • Executive suite jednoosobowa z dodatkową obsługą * 3998PLN/osobę
 • jednoosobowa Deluxe suite z dodatkową obsługą * 5498PLN/osobę

Dopłata za wyższy standard jest na zapytanie i nie może być zagwarantowana.

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot na trasie Warszawa – Chongqing i Szanghaj – Warszawa z przesiadką
 • Wycieczki wymienione w programie
 • 5 noclegów w hotelach w pokojach 2-osobowych
 • 3 noclegi w zewnętrznej, 2-osobowej kajucie z balkonem na  5-gwiazdkowym Victoria Cruise
 • Wszystkie posiłki (z wyjątkiem kolacji w dniu 6-7 oraz lunchu w dniu 8)
 • Napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców
 • Transport zgodnie z programem
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Pakietu wycieczek Suzhou i Szanghaj w kwocie 398PLN/os
 • Ewentulnych dodatkowych atrakacji
 • Wydatków indywidualnych
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Wizy do Chin
 • Napiwków dla personelu na Victoria Cruises (ok. 25 USD)
 • Wydatków osobistych
 • Wszystkiego, co nie zostało ujęte w ”Cena zawiera”
* Dodatkowa obsługa zawiera
 • Poranną kawę i herbatę w salonie
 • Powitalny kosz z oowcami
 • Bezprzewodowy Internet w Executive Lounge i na terenie lobby (połączenie tylko wówczas, gdy statek przypływa do większych miast,)
 • Ścielenie łóżka na noc 
 • Czyszczenie obuwia
 • Napoje bezalkoholowe (wraz z napojami bez dodatku cukru) na lunch i obiad
 • Wybór pomiędzy dwoma restauracjami na niektórych statkach (wyboru dokonuje się na początku podróży i rozpoczyna się on po pierwszym wieczorze na pokładzie). Prosimy zwróć uwagę, iż oznacza to, że nie spożywa się posiłków z resztą grupy
 • Ciepłe i zimne napoje bezalkoholowe bez limitu w Executive Lounge (Pepsi, Sprite, soki, kawa i herbata) Aperitif godzinę przed kolacją (wino domu, piwo i napoje)
 • Wino domowe oraz piwo do obiadu w restauracji

 

Dopłata do pokoju 1-osobowego
1798 PLN

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaż

Dobrym pomysłem jest zabranie mniejszego plecaka lub torby na wycieczki i dni podróży, w których zazwyczaj nie ma dostępu bagażu do wieczora.

Nie trzeba zabierać ręcznika.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 16 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Uwaga

Zdarza się, że atrakcje turystyczne są zamknięte podczas oficjalnych wizyt i kongresów. W takich przypadkach postaramy się znaleźć odpowiednią alternatywę. Ponadto rezerwowane są wizyty w szkołach, przedszkolach i innych instytucjach, ponieważ mogą one zostać zamknięte z powodu wakacji. Również w takich przypadkach postaramy się znaleźć odpowiednią alternatywę.

Więcej o Chinach

Tutaj znajdziesz więcej informacji dotyczacych podróży do Chin:

www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/chiny

O kajutach

Kajuta Superior na pokładzie głównym

Kajuta (19,6 m²) z dwoma jednoosobowymi łóżkami (zawarta w cenie wycieczki)

Kajuta Superior na Promenadzie lub mostku ok. 19,6 m²

Kajuty Superior można również otrzymać z dodatkowym pakietem usług *

Executive suite na pokładzie Bridge z dodatkowym pakietem usług *

Suite (27,3 m²) z dwoma jednoosobowymi łóżkami oraz sofą do spania

Deluxe suite na Promenadzie z dodatkowym pakietem usług *

Suite (42,5 m²) z dwoma jednoosobowymi łóżkami oraz sofą do spania

Suity są idealne dla rodzin, które chcą mieszkać razem w jednej kajucie.

 

*Dodatkowy pakiet usług: Patrz opis w informacji cenowej

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. Mogą wystąpić okoliczności, których nie znasz lub do których nie jesteś przyzwyczajony, jak na przykład zwyczaj dawania napiwków. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Biuro podróży Albatros Travel nie zapewnia możliwości wybrania stałego miejsca w autokarze, nie można kupić konkretnego miejsca przed rozpoczęciem podróży. Możliwe jest natomiast w porozumieniu z pilotem podróży ustalenie rotacji w trakcie podróży, aby uczestnicy mogli siedzieć na zmianę z przodu i z tyłu autokaru.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

19CNRRI03APL2703