Rejs po Karaibach i Miami

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wyrusz w rejs 4-gwiazdkowym statkiem wycieczkowym Allure of the Seas

Podróż rozpoczniemy od położonego na słonecznej Florydzie miasta Miami. Miasto słynie z architektury w stylu art deco i  kubańskiej atmosfery. Stąd udamy się do tropikalnego raju, na wyspy Bahama, a następnie przez wody Zatoki Meksykańskiej i Morza Karaibskiego dotrzemy do naszego celu - rajskich plaż wyspy Cozumel i znajdującej się na wybrzeżu Meksyku - Costa Maya. Zwiedzimy również wyspę Roatán, najsłynniejszy turystyczny zakątek Hondurasu.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Rejsy wycieczkowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Dolar amerykański

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Miami, USA. Zakwaterowanie w hotelu
Dzień 2 Miami - zwiedzanie miasta i zaokrętowanie na statek
Dzień 3 Rejs na Bahamy. Dzień na Oceanie
Dzień 4 Nassau, Bahamy. Możliwość pieszej wędrówki z pilotem wycieczki
Dzień 5 Rejs do Meksyku
Dzień 6 Cozumel, Meksyk. Rajskie plaże ze złocistym piaskiem
Dzień 7 Roatán, Honduras. Odpoczynek na plaży w cieniu palm
Dzień 8 Costa Maya, Meksyk. Wycieczka do ruin miasta Majów (dodatkowo płatna)
Dzień 9 Wylot z Miami do Warszawy
Dzień 10 Przylot do Warszawy

Allure of the Seas

Z miejscami dla 5 400 pasażerów, Allure of the Seas jest jednym z największych na świecie statkiem wycieczkowym, należącym do firmy żeglugowej Royal Caribbean.
Na 16 pokładowym statku znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Goście mogą korzystać z 4 basenów i 10 wanien z hydromasażem, siłowni z zajęciami jogi i tai chi, lodowiska, ścianki wspinaczkowej, pola do minigolfa oraz dziesiątek różnych restauracji i kawiarni.
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Miami, USA. Zakwaterowanie w hotelu
Z lotniska w Warszawie polecimy do Miami, położonego w słonecznym stanie Floryda. Po przylocie udamy się do hotelu.
Dzień 2
Miami - zwiedzanie miasta i zaokrętowanie na statek Wypłynięcie w rejs (ok. 16:30)

Zwiedzanie rozpoczniemy od dzielnicy South Beach, która jest najbardziej rozpoznawalną dzielnicą Miami. Tu powstały dzieła architektury w stylu art déco, rozpowszechnionego w latach 20-tych i 30-tych. Pastelowe fasady budynków łączą się w harmonijną całość z szerokimi lazurowymi wodami Oceanu Atlantyckiego i złotymi piaskami plaż. Najczęściej odwiedzaną ulicą tego dystryktu jest Ocean Drive, która nieprzerwanie tętni życiem. Podczas wycieczki przewodnik opowie historię o architektach, postaciach faktycznych związanych z regionem, ale również będzie trochę fikcji.
Zobaczymy Coral Gables i przyjrzymy się wpływom hiszpańskiej architektury w tym zakątku świata. Odwiedzimy również Coconut Grove Park z jego bohemą artystyczną, a następnie udamy się w stronę Little Havana.
Zwiedzanie miasta zakończymy w porcie Miami, gdzie u kei cumuje nasz wspaniały wycieczkowiec Allure of the Seas. Odbijemy od spokojnych wód u wybrzeży Florydy, by podążyć przez Ocean Atlantycki w stronę Bahamów.

Dzień 3
Rejs na Bahamy. Dzień na Oceanie
Statek wycieczkowy Allure of the Seas

Dzień spędzony na morzu jest doskonałą okazją na poznanie życia na statku. Na pokładzie spędzimy większą część wycieczki, by delektować się zachwycającym, powolnym rytmem rejsu i w spokoju chłonąć zbierane w podróży wrażenia.
Na pokładzie można odpoczywać przy basenie, korzystać z siłowni, lub uczestniczyć w wielu rozmaitych aktywnościach, które stanowią ofertę statku. Można podziwiać widoki, spędzać miło czas na leżaku z książką w ręku, lub wziąć udział w niezliczonych, zapewniających przyjemne chwile, wydarzeniach. Niezapomnianym przeżyciem będą posiłki w kilku restauracjach tematycznych na pokładzie, pokazy międzynarodowego kabaretu, albo wieczory w klubie.

Dzień 4
Nassau, Bahamy. Możliwość pieszej wędrówki z pilotem wycieczki Przybicie do portu godz. 7:00, wypłynięcie godz. 17:00
Port Nassau
Bahamy to najbardziej wysunięta na północ Atlantyku część Wysp Dziewiczych, będąca terytorium Stanów Zjednoczonych. Wyspa San Salvador, należąca do tego archipelagu, była pierwszym miejscem Nowego Świata, do którego dotarł Krzysztof Kolumb. Płytkie i trudne do przebycia kanały, oddzielone rafą koralową, tworzą naturalne baseny nazywane „bajamar” (hiszp.) oraz nizinne wyspy. Archipelag nie cieszył się jednak zainteresowaniem kolonizatorów, bo nie było tu wody pitnej ani cennych minerałów. Niczyje Bahamy zostały więc zaanektowane przez angielskich piratów i aż do 1973 roku znajdowały się pod panowaniem Anglii.
Przybijemy do wyspy New Providence, portu Nassau - stolicy Bahamów. To idealne miasteczko do pieszych wędrówek – jest niewielkie, ale bardzo wyraziste. Można przejść z pilotem po Bay Street, położonej niedaleko portu, zajrzeć do licznych perfumerii i sklepików jubilerskich. Ulica ta jest pełna energii, szczególnie, jeśli trafimy na jedną z naprawdę wielu parad i występów orkiestr na żywo, które upodobały sobie Bay Street. Nassau było kiedyś silnie ufortyfikowane, a wiele z tutejszych umocnień jest dostępnych dla zwiedzających. Z fortu Fincastle, położonego na wzgórzu Bennet’s Hill, rozciąga się malowniczy widok na wyspy New Providence i Paradise Island. Na Paradise Island dominuje Atlantis Hotel z dwoma tysiącami pokoi, polami golfowymi, kasynem i mnóstwem innych atrakcji.
Na obiad (nie wliczony w cenę wycieczki) proponujemy spróbować popularnych conch. Są to ślimaki morskie, które można jeść na surowo, pieczone, przygotowane na parze lub w głębokim tłuszczu - serwowane są zazwyczaj z doskonale przyprawionym sosem czosnkowym.
Dzień 5
Rejs do Meksyku
Basen na pokładzie Allure of the Seas
Zmienimy kierunek żeglugi i płyniemy w kierunku Meksyku. Mamy kolejny dzień, aby delektować się urokami rejsu statkiem, zasmakować się w pysznych posiłkach, zobaczyć sztukę w teatrze lub posłuchać przyjemnej muzyki na żywo. W ofercie są projekcje filmów na pokładzie, można też skorzystac z oferty sklepów wolnocłowych.
Dzień 6
Cozumel, Meksyk. Rajskie plaże ze złocistym piaskiem Przybicie do portu godz. 8:00, wypłynięcie godz. 18:00
Wyspa Cozumel

Jedynie 16 km od wybrzeża Meksyku znajduje się cudowna karaibska wyspa Cozumel. Ląd ma długość 46 km i szerokość 15 km. Wyspa powstała przez wypiętrzenie kamienistego dna oceanu do 15 m powyżej poziomu morza.
Ta największa wyspa Meksyku nazywała się dawniej Ah-Cumazil-Petin, co oznacza „miejsce jaskółek”. Od początku IV w. była zamieszkana przez Majów, którzy wybudowali na terenie San Gervasio ogromny kompleks ku czci bogini płodności Ix Chel. W 1518 roku na wyspę dotarli Hiszpanie, którzy przywieźli nieznane tutaj  choroby zakaźne, m.in. ospę, która ostatecznie doprowadziła do wymarcia lokalnej ludności.
Wyspa do połowy XIX wieku była przede wszystkim schronieniem dla karaibskich piratów, wśród których można wymienić znane z pewnością nazwiska Henry Morgan czy Jean Lafitte. Wyspa Cozumel przeżyła niesamowity rozkwit na początku XX w., dzięki rozpoczęciu masowej produkcji gumy do żucia. Majowie już w swoich czasach żuli kleistą substancję pozyskiwaną z drzew zapota, zanim nałóg ten zdążył opanować cały świat.
Większa powierzchnia wyspy jest nadal dzika i nieodkryta. Mokradła, zarośla i porastający wybrzeże las namorzynowy kryje wyjątkowy świat zwierząt: papug, czapli, olbrzymich jaszczurek i ostronosów. Turyści odwiedzają jednak Cozumel głównie po to, aby pływać w oceanie, nurkować i odpoczywać na długich piaszczystych plażach. Piękne piaszczyste wybrzeże otacza niemal całą wyspę, a spokojna woda odgrodzona jest od fal oceanu rafą koralową pełną kolorowych ławic ryb.
Wybierz się z naszym pilotem na plażę lub spędź dzień na własną rękę. Jeśli wybierzesz pierwszą opcję, przygotuj ok. 30 USD na transport i kieszonkowe na orzeźwiające napoje.

Dzień 7
Roatán, Honduras. Odpoczynek na plaży w cieniu palm Przybicie do portu godz. 18:00, wypłynięcie godz. 17:00
Roatán – największa wyspa archipelagu wysp Bahia

Przybijemy do sławnego Bay Islands (Islas de la Bahía), archipelagu położonego ok. 50 km na północ od wybrzeża Hondurasu. Odwiedzimy Roatán, największą z jego wysp. Wyspy tego archipelagu są częścią drugiej co do wielkości rafy koralowej na świecie (największa rafa to Great Barrier Reef w Australii). Ważną część gospodarki tej wyspy stanowią połowy m.in. homarów i krewetek.
Roatán przez wiele wieków była dla angielskich i holenderskich piratów oraz ich małych statków prawdziwym schronieniem. Z pewnością potrzebowali go, by skryć się przed podążającymi za nimi hiszpańskimi statkami wojennymi. W XVIII w. między Anglią a Hiszpanią doszło do bitwy o prawa do osiedlenia się na wyspie. W  1859 r. wyspa została przyłączona do Hondurasu.
Część ludności zamieszkującej Roatán to Garífunas, przez nich samych i przez wielu nazywana jest prawdziwymi Karaibami. Ludność Garifuna to potomkowie osób ocalałych z katastrofy statku przewożącego zachodnioafrykańskich więźniów, który mieli zostać sprzedani jako niewolnicy. Statek zatonął pod koniec XVII w., a Afrykanie uratowali się docierając do wyspy St. Vincent, gdzie po początkowych konfliktach zawarli pokój z mieszkającymi na niej Karaibami. Ludność Garifuna wywodzi się zatem od Afrykanów, południowoamerykańskich Indian i kilku Europejczyków. Ich język oraz kultura, z której są niezwykle dumni i dbają o jej zachowanie, wywodzą się z korzeni. Największą dumą napawa ich fakt, że jako jedyni w Nowym Świecie, są z pochodzenia Afrykanami, którzy nigdy nie byli niewolnikami.
Statek zacumuje w Coxen’s Hole, stolicy wyspy. Zastaniemy tu najwspanialszą karaibską atmosferę. Będziemy obserwować życie tozące się na głównym placu i zaglądać do małych sklepików. Ponadto ciekawe jest przyglądanie się codziennemu życiu wyspiarzy, szczególnie kiedy przenoszą połowy z łodzi na ląd.

Dzień 8
Costa Maya, Meksyk. Wycieczka do ruin miasta Majów (dodatkowo płatna) Przybicie godz. 7:00, wypłynięcie godz. 17:00

Costa Maya to najnowszy port pasażerski na karaibskim wybrzeżu Meksyku. Został wybudowany w centrum dawnej cywilizacji Majów, na niezwykle bogatym kulturowo półwyspie Jukatan.
Costa Maya zachwyca szafirowymi wodami morza i szmaragdową zielenią dżungli. Będzie można zrobić zakupy lub wypocząć na plaży. Osoby lubiące sięgać w głąb historii mogą wybrać wyprawę statkiem do nowoodkrytych ruin cywilizacji Majów, zobaczyć antyczne maski w Kohunlich lub fort San Felipe (tę wycieczkę można zamówić i opłacić na statku).
Hiszpanie byli pierwszymi europejskimi odkrywcami, którzy na początku XVI wieku dotarli na Jukatan. Hernán Cortés, hiszpański konkwistador, przybił do półwyspu w 1525 roku. Kilka lat później Hiszpanie rozpoczęli kolonizację obszarów zamieszkiwanych przez Majów, a od 1549 roku panowali już nad całym terenem. Dominacja Hiszpanii trwała aż do początku XIX wieku, kiedy Meksyk i Ameryka Centralna wywalczyły swoją niezależność.
Plażowicze mogą udać się z pilotem na złocista plażę i spędzić leniwy dzień na słońcu, smakując wyśmienitych potraw i drinków w cieniu plam, lub biorąc udział w wielu aktywnościach w morskiej wodzie, oferowanych na plaży. Wybierając spacer z przewodnikiem, przygotuj ok. 30 USD na transport i drobne na orzeźwiające napoje lub obiad w ciągu dnia.

Dzień 9
Wylot z Miami do Warszawy Przybicie godz. 6:15
W rześki poranek niektórzy będą mieli szansę obserwować nasze przybicie do Miami. Opuścimy pokład, a po zejściu na ląd pojedziemy na lotnisko w Miami, skąd odlecimy do Warszawy.
Dzień 10
Przylot do Warszawy
Orzeźwiający drink

Informacja o cenie

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Miami - Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Transport zgodnie z programem
 • 1 nocleg w hotelu klasy turystycznej w Miami (ze śniadaniem)
 • 7-dniowy rejs statkiem  Allure of the Seas z zakwaterowaniem w kabinach dwuosobowych kategorii 6V
 • Pełne wyżywienie na statku
 • Kawę, herbatę i wodę z lodem na statku
 • Kwotę na napiwki na pokładzie statku (350 PLN/ os.)
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Ewentualnych wycieczek fakultatywnych
 • Dopłaty do kabiny jednoosobowej i podwyższenia stadartu kabin
 • Ewentualnych posiłków na lądzie
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 10 USD/ os.)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w „Cena zawiera”
Dopłata do kabiny 1-osobowej
5398zł

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaż

Dobrym pomysłem może okazać się zabranie małego plecaka lub torby na wędrówki, krótkie wycieczki i do samolotu, ponieważ najczęściej będziesz mieć dostęp do swojego bagażu tylko wieczorem. Nie jest konieczne zabieranie ręczników.
Jeśli chcesz zamknąć swoją walizkę, powinieneś użyć kłódki bagażowej z systemem TSA. Bagaże w samolocie kierującym się do, z i przez USA są kontrolowane przez Transportation Security Administration, która posiada specjalny klucz, mogący otworzyć kłódki TSA. W przypadku zabezpieczenia walizki inną kłódką lub kłódką wbudowaną w walizkę, musisz przygotować się na jej usunięcie. Zamki w systemie TSA można kupić w sklepach z walizkami i podobnych, w formie zwykłej kłódki lub pasów zabezpieczających bagaż.

 

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Kabiny na statku

Kabina wewnętrzna (zawarta w cenie)

Kategoria kabiny 6V, pokład 3. Kabiny są wyposażone w dwa łóżka pojedyncze lub podwójne, suszarkę do włosów, minibar (płatny), klimatyzację i łazienkę oraz WC.

Kabina zewnętrzna z oknem

Kategoria kabinowa 8N, pokład 3. Kabiny sa wyposażone dwa łóżka pojedyncze lub jedno łóżko podwójne, suszarkę do włosów, minibar (płatny), klimatyzację i łazienkę oraz WC.

Kabina zewnętrzna z balkonem

Kategoria 6D, pokład 7. Kabina z własnym balkonem. Kabiny mają duże okna sięgające od podłogi do sufitu i dwa pojedyncze łóżka lub podwójne łóżko. Wyposażone są w suszarkę do włosów, minibar (płatny), klimatyzację i łazienkę oraz WC.

Więcej informacji

Na stronie podaliśmy przydatne informacje dotyczące warunków klimatycznych i pogodowych, różnicy czasu, napiwków oraz wymagań wizowych i szczepień.

www.albatros.pl/kierunki-podrozy/ameryka-centralna/meksyk

Przed wylotem

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki.
Dzieci, bez względu na wiek, muszą mieć własny paszport. Wpisanie dzieci do własnego paszportu nie jest wystarczające. Wyślij kopię swojego paszportu najpóźniej 14 dni od daty rezerwacji wycieczki. Zwróć szczególną uwagę na to, by nazwisko wypisane na bilecie lotniczym zgadzało się z nazwiskiem w paszporcie. Konsekwencją ewentualnej różnicy w zapisie może być w najgorszym wypadku odmowa wjazdu do USA i przymus powrotu do domu lotem wykupionym na własny koszt. W USA nie ma wymogu posiadania wizy przez obywateli niektórych krajów UE w przypadku pobytu do 90 dni, jednak niezbędne jest wypełnienie na pokładzie samolotu specjalnych dokumentów. Przy wjeździe do USA z ważnym biletem powrotnym, otrzymuje się jednocześnie 90-dniowe prawo pobytu.

Wiza

Posiadanie wizy nie gwarantuje wjazdu do Stanów Zjednoczonych, ostateczną decyzję podejmuje urzędnik kontroli granicznej (Customs and Border Protection). Formalności wizowe mogą trwać kilka tygodni, należy więc zadbać o nie odpowiednio wcześniej.
Obywatele krajów zakwalifikowanych do Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program) mogą podróżować do USA bez wizy. Powinni jednak przed podróżą ubiegać się o autoryzację za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży  (ESTA). Proces rejestracji w systemie ESTA oraz ważne informacje znajdują się na stronie esta.cbp.dhs.gov/esta

Sprzęt elektroniczny w bagażu podręcznym

Wymogi bezpieczeństwa przy lotach do USA

Amerykańskie władze zaostrzyły wymogi dla lotów do USA. Cały sprzęt elektroniczny, który znajduje się w bagażu podręcznym na pokładzie samolotu (telefony komórkowe, iPady i inne tablety, komputery przenośne itd.) musi być gotowy do włączenia przy kontroli bezpieczeństwa. To oznacza, że bateria musi być w pełni naładowana, gdy przybędziesz na lotnisko.
Jeśli Twój sprzęt nie może zostać włączony, zostanie zatrzymany przez kontrolerów bezpieczeństwa. Tę nową regułę wprowadzono, ponieważ władze obawiają się, że sprzęt elektroniczny wykorzystywany jest do działalności terrorystycznej. Po więcej informacji odsyłamy do strony internetowej British Airways:

http://www.britishairways.com/travel/flightops/public/en_no?p_faqid=5047&source=hp_disruption_banner

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. Mogą wystąpić okoliczności, których nie znasz lub do których nie jesteś przyzwyczajony, jak na przykład zwyczaj dawania napiwków. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Biuro podróży Albatros Travel nie zapewnia możliwości wybrania stałego miejsca w autokarze, nie można kupić konkretnego miejsca przed rozpoczęciem podróży. Możliwe jest natomiast w porozumieniu z pilotem podróży ustalenie rotacji w trakcie podróży, aby uczestnicy mogli siedzieć na zmianę z przodu i z tyłu autokaru.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

USCOC01APL