Rejs po Renie i Mozeli

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Niezapomniany rejs rzeką Mozelą i chronionym prawem UNESCO odcinkiem Renu, od gotyckiej katedry w Kolonii, przez Mannheim, Koblencję aż do Strasburga

Podczas tego rejsu będziemy żeglować wzdłuż winnic Reinland-Pfalz aż do francuskiego Strasburga nad Renem. Kto wie, może mijając legendarne skały Loreley, usłyszymy syreni śpiew.

Nasz kapitan zadba, byśmy mogli spokojnie podziwiać widoki z pokładu komfortowego 4-gwiazdkowego statku MS Rhein Symphonie. Największą atrakcją rejsu jest przede wszystkim bajkowa dolina Renu, gdzie pomiędzy tarasowo położonymi winnicami rozsiane są  niesamowite ruiny zamków i starych twierdz. Poza tym obejrzymy niekwestionowane perły kultury północno-zachodniej Europy wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, tj. Kolonię z jej przepiękną katedrą oraz alzacki Strasburg z jego słynną starówką. Odwiedzimy także urocze miasta takie jak Traben-Trarbach, będące stolicami winnic Doliny Mozeli, Koblencję czy Mannheim, gdzie podążymy śladami Berthy Benz – pionierki automobilizmu.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Rejsy rzeczne

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta EUR

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Frankfurtu. Transport autokarem do Kolonii, spacer po mieście, zameldowanie na statku i rozpoczęcie rejsu
Dzień 2 Cochem i Traben-Trarbach. Baśniowy zamek Eltz (dodatkowo płatne)
Dzień 3 Traben-Trarbach. Zwiedzanie Traben-Trarbach (dodatkowo płatne)
Dzień 4 Doliną Renu, pasaż Loreley oraz Moguncja. Zwiedzanie miasta z tematem przewodnim - drukarz Guttenberg (dodatkowo płatna)
Dzień 5 Mannheim. Zwiedzanie miasta śladami pionierki automobilizmu Berthy Benz (dodatkowo płatne)
Dzień 6 Strasburg, Francja. Zwiedzanie starówki wpisanej na Listę UNESCO. Opcja wycieczki przez krajobraz alzacki.
Dzień 7 Pasaż Loreley i Koblencja. Zwiedzanie miasta m.in. Niemiecki Róg (niem. “Deutsches Eck”) oraz przejazd kolejką linową do twierdzy Ehrenbreitstein
Dzień 8 Kolonia – Frankfurt i powrót do domu

MS Rhein Melodie

Rhein Melodie to wygodny i nowoczesny rejs statkiem rzecznym. Na 3 pokładach podróżuje 198 pasażerów.

Ciesz się swobodą na statku - do dyspozycji pasażerów: bar w salonie, restauracja, duży słoneczny taras oraz w kabiny. Na statku jest rowniez niewielki sklep i biblioteka/czytelnia.

Statek ma 132 metry długości i 11,4 m szerokości. Zstał zbudowany w 2005 roku i łączy w sobie nowoczesny komfort z przytulną atmosferą. Wszystkie posiłki (pełne wyżywienie) są podawane w restauracji na statku. Posiłki są serwowane w formie buferu lub są podawane do stolików.

Zobacz rozkład kajut

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
5 998,–
Warszawa
Brak miejsc
5 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Frankfurtu. Transport autokarem do Kolonii, spacer po mieście, zameldowanie na statku i rozpoczęcie rejsu Wypłynięcie o godz. 17:00
Kolonia, Niemcy

Z lotniska w Frankfurcie pojedziemy do Kolonii (czas przejazdu ok 2,5h), w której  rozpoczniemy nasz rejs. Po przyjeździe najpierw udamy się na zwiedzanie miasta aby poznać bliżej to stare rzymskie miasto, następnie zjemy lunch (nie wliczony w cenę wycieczki), po czym udamy się na statek. 

Kolonia była jednym z największych miast w Cesarstwie Rzymskim, nazywała się Colonia Claudia Ara Agrippinensium. Nawet w podziemnych garażach można zaobserwować pozostałości po rzymskich budowlach. 

Zaczniemy od starego miasta Altstadt, które leży nad brzegiem Renu. Starówka może nie jest równie imponująca, jak w innych niemieckich miejscowościach, ale spacer jej wijącymi się uliczkami jest bardzo przyjemny. Plac Alter Markt oraz wiele historycznych kamienic rekonstruowanych po II wojnie światowej. Kolonia została przecież prawie zupełnie zrównana z ziemią. Podobno ocalali mieszkańcy, którzy wyszli ze schronów po ostatnich nalotach, rozejrzeli się wokół i zaczęli się zastanawiać, czy miasto w ogóle warto odbudowywać, czy może lepiej przenieść je gdzieś indziej. Kiedy zobaczyli, że kolońska katedra cudem ocalała, postanowili tylko z tego powodu zostać.

Zwiedzimy tę osławioną katedrę, która jest wspaniałym przykładem gotyckiej architektury i największym gotyckim kościołem w Europie Północnej. Kolońska katedra znalazła się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów zabytkiem w Niemczech.

Po wspólnym spacerze będzie czas wolny. Warto skorzystać z okazji i spróbować lokalnego piwa Kölsch. Następnie pojedziemy nad rzekę do portu, gdzie będzie czekać statek.

Wspólną kolację zjemy na statku.

Dzień 2
Cochem i Traben-Trarbach. Baśniowy zamek Eltz (dodatkowo płatne) Przypłynięcie do Cochem o godz. 8:00, wypłynięcie o godz. 14:00. Przypłynięcie do Traben-Trarbach o godz. 21.15
Widok na miasteczko Cochem w Niemczech

Ponad 40 zamków i twierdz wzdłuż tych dwóch rzek – Mozeli i Renu, to pamiątka po czasach, kiedy wiódł tędy jeden z najważniejszych szlaków handlowych Środkowej i Północnej Europy. Spławianie towarów rzeką było bezpieczniejsze od transportu kołowego narażonego na ataki zbójnickich band. W XV wieku na rzece było więcej niebezpiecznych prądów i wodospadów, które utrudniały żeglugę. Dzisiaj jest dużo śluz, dzięki czemu rzeka jest spokojniejsza. Rano, w drodze do Cochem, przepłyniemy przez 3 śluzy.

Historia Cochem, podobnie jak wiele innych miejscowości na tym terenie, zaczyna się już w czasach rzymskich. Na prawach miejskich od XIV wieku, kiedy wzniesiono tutaj twierdzę i mury obronne, których część nadal jest widoczna. Zacumujemy na przeciwnym brzegu przy starych wioskach rybackich Cond i Sehl, które zostały wcielone do Cochem, kiedy w 1927 roku zbudowano pierwszy most.  

Osoby które wykupiły pakiet wycieczkowy zwiedzą dziś zamek Eltz. Przetrwał szczęśliwie nietknięty wszystkie wojny XVII i XVIII wieku i nigdy nie został zniszczony. Podczas zwiedzania zamku, pokonując mniejsze i większe schody, poznamy historię ośmiu wieków lokalnej kultury. Ślady kolejnych stuleci są wyraźnie widoczne w architekturze wnętrz. W skarbcu przechowuje się ponad 500 wartościowych przedmiotów z okresu od XII do XIX wieku.

Po południu popłyniemy w dalszą drogę w stronę Bernkastel-Kues. 

(Wycieczka dnia tj. wizyta w zamku Eltz nie jest wliczona w koszt rejsu. Można wykupić dodatkowy pakiet wycieczkowy, przeczytaj więcej dalej w programie).

Dzień 3
Traben-Trarbach. Zwiedzanie Traben-Trarbach (dodatkowo płatne) Odpływamy o godz. 17:00
Białe wino znad Mozeli

Bliźniacze miasta Traben i Trarbach leżą między Koblencją a Trier i nie bez przyczyny nazwane zostały stolicami winnic Doliny Mozeli. Wspaniałe widoki na otaczający krajobraz mogłyby posłużyć za scenerię niejednej baśni.

Dzisiaj w ramach oferty wycieczkowej statku warto skorzystać z oprowadzanego spaceru po Traben-Trarbach i dowiedzieć się więcej o okolicy i historii lokalnego wina.

(Wycieczka nie jest wliczona w cenę podróży.  Zapisy oraz płatność za wycieczkę - na pokładzie. Jeśli zapisze się nią większa cześć grupy, będzie jej towarzyszył polski pilot.)

Dzień 4
Doliną Renu, pasaż Loreley oraz Moguncja. Zwiedzanie miasta z tematem przewodnim - drukarz Guttenberg (dodatkowo płatna) Przypłynięcie do Moguncji o godz. 14:30, wypłynięcie o północy
Skała Loreley

W ciągu dnia płyniemy Doliną Środkowego Renu chronioną prawem UNESCO. Winne tarasy zdobią tu krajobraz górski aż pod linię skał. Na wzgórzach można podziwiać malownicze ruiny. Po obu brzegach rzeki widać małe miejscowości, które są rzeczywistym obrazem długiej i barwnej historii tych terenów oraz bogactwa dziedzictwa narodowego. Jest to przecież romantyczna część Renu, jak wyraził się Goethe w opisie podróży w latach 1770.

Następnie dopłyniemy do Loreley - najbardziej legendarnego miejsca nad Renem. Jest to prawie prostopadła ściana, która wznosi się w górę na wysokość 132 n.p.m. Legenda mówi, że mieszka tu mityczna syrena. Jej pieśni zwodzą rybaków i żeglarzy, którzy wciągani przez niebezpieczne prądy rzeczne, giną rozbijając się o skały. Między Szwajcarią a Morzem Północnym znajduje się najwęższy odcinek Renu, który najpewniej przyczynił się do powstania legendy.

Dziś dotrzemy do Moguncji - starej rzymskiej prowincji. Teraz jest to stolica niemieckiego kraju związkowego Nadrenia-Palatynat. Pod koniec pierwszego stulecia Rzymianie założyli tutaj posterunek wojskowy. Później miasto stało się stolicą prowincji Germania Superior. Obecność Rzymian na tych terenach jest widoczna do dziś dzień także podczas naszej żeglugi Doliną Renu. Nie kto inny ale właśnie Rzymianie nauczyli miejscową ludność uprawy winogron na słonecznych zboczach, z których znana jest Nadrenia. Moguncja leży w samym środku Nadrenii, największego okręgu winiarskiego Niemiec. 

Na statku można zapisać się na spacer po odrestaurowanej części miasta z domami zrębowymi. Znajduje się tam również tysiącletnia katedra Mainzer Dom, w której w latach 1100-1200 odbyło się aż siedem koronacji. Przez wiele stuleci Moguncja była ważnym centrum kultury i postępu. To tutaj Johann Gutenberg wynalazł druk, czym umożliwił masową produkcję książek, masową jak na tamtą skalę, oczywiście. 

Zobaczymy również najnowsze dzielnice. Moguncja została zniszczona podczas II wojny światowej. Po wojnie rozpoczął się największy w historii tego miasta boom budowlany. 

Osobom, które chciałyby spróbować tradycyjnych potraw tego regionu polecamy odwiedzenie miejskich winiarnie, gdzie serwuje się m.in. miejscowe pyszności takie jak "spundekäs", kremowy ser z przyprawami, który najlepiej smakuje z kieliszkiem lokalnego wina.

(Wycieczka nie została zawarta w cenie rejsu. Zapisy oraz płatność za wycieczkę - na pokładzie. Jeśli zapisze się więcej polskich gości, będzie im towarzyszył polski pilot.)

Dzień 5
Mannheim. Zwiedzanie miasta śladami pionierki automobilizmu Berthy Benz (dodatkowo płatne) Mannheim. Zwiedzanie miasta śladami pionierki automobilizmu Berthy Benz (dodatkowo płatne)
Mannheim, Niemcy

Dzisiaj dopłyniemy do miasta kultury Mannheim, które leży w niemieckim kraju związkowym Badenia-Wirtenbergia, ma ok. 315 000 mieszkańców. Zostało założone na początku XVII wieku.

Poza wieloma muzeami, teatrami i uczelniami miasto to oferuje niespotykaną wręcz przejrzystość dróg. Są one ułożone prostopadle do siebie, co bardzo ułatwia orientację. Miasto po każdej kolejnej wojnie było odbudowywane, szczególnie podczas II wojny światowej stało się ulubionym celem alianckich  bombardowań.

Wśród zabytków warto wymienić barokowy zamek w Mannheim, wieżę telekomunikacyjną Fernmeldeturm oraz wysoką na 60 metrów barokową wieżę ciśnień, która stoi przy placu Fryderyka.

Osoby, które zakupiły pakiet wycieczkowy Albatros Travel, udadzą się na spacer po mieście śladami Berthy Benz. Tematem wycieczki są początki automobilizmu. W 1888 roku Bertha Benz przejechała swoim autem Benz Patent Motor z Mannheim do Pforzheim, zapisując tym samym na zawsze swoje imię na kartach historii świata. Dzięki tej pierwszej długodystansowej przejażdżce udało jej się stworzyć podwaliny wielkiej marki, a potem wielkiego komercyjnego sukcesu. Przyjrzymy się bliżej ciekawej historii rodziny Benz oraz miasta, w którym przez wiele lat mieszkali. Swoimi osiągnięciami pomogli rozsławić Mannheim nad Renem.

(Wycieczka dnia tj. spacer śladami Berthy Benz nie jest wliczona w cenę rejsu. Można wykupić dodatkowy pakiet wycieczkowy, więcej dalej w programie).

Dzień 6
Strasburg, Francja. Zwiedzanie starówki wpisanej na Listę UNESCO. Opcja wycieczki przez krajobraz alzacki. Przypłynięcie do Kehl ok. godz. 04.00, wypłynięcie z Kehl ok godz. 19:00
Kawiarnia w Strasburgu

Przypłyniemy dziś do małego niemieckiego miasteczka Kehl, oddalonego ok. 8 km od centrum Strasburga. Stąd można wybrać się do leżącego na niemieckiej granicy Strasburga, którego historia sięga średniowiecza. Dzisiaj miasto jest stolicą Alzacji oraz znaczącym centrum kultury i handlu. Znajdziemy tu różne muzea, ciekawą architekturę, a na wyspie Grand Île chronioną prawem UNESCO dobrze zachowaną starówkę.  Mimo że miasto w wyniku licznych wojen ciągle przechodziło z rąk do rąk, należało raz do Francji raz do Niemiec, dzisiaj łączy obu sąsiadów. Szczególnie Uniwersytet w Strasburgu przyczynił się do osiągnięcia zgody między protestantami a katolikami. Jest to drugi co do wielkości uniwersytet Francji. Swoje młode lata spędził tu na studiach m.in. sam Goethe. Miasto znane jest również jako siedziba Parlamentu Europejskiego i Trybunału Praw Człowieka. W ramach pakietu wycieczkowego Albatrosa zwiedzimy dziś zabytkową starówkę. Obejrzymy nie tylko wąskie kanały na rzece Île czy stare śluzy, lecz także nowoczesną dzielnicę z Parlamentem Europejskim – spacer przez dwa milenia historii. Przejdziemy się wąskimi krętymi uliczkami w malowniczej dzielnicy La Petite France, gdzie znajdują się bardzo ładne zrębowe domy. Na pewno mijać będziemy również ogromną gotycką katedrę Notre Dame z 1439 roku, która usytuowana jest przy jednym z placów, blisko rzeki, a także piękny Palais Rohan zbudowany dla biskupa na początku XVIII w.  

Następnie będą mieć Państwo czas wolny na spacer po mieście lub odpoczynek przy filiżance kawy lub kieliszku wina w jednej z licznych kawiarni (wycieczka dnia tj. zwiedzanie Strasburga nie jest wliczona w cenę podróży. Można wykupić dodatkowy pakiet wycieczkowy, przeczytaj więcej dalej w programie).
Po powrocie z wycieczki będzie można skorzystać z oferty statku i wybrać się na kolejny wyjazd, tym razem przez malownicze krajobrazy Alzacji z domami zrębowymi, winnicami i rustykalną atmosferą. Zobaczycie Państwo urocze wioski z zabudową przysłupowo-zrębową, wąskie uliczki i domy z kolorowymi oknami.  Wiele alzackich wsi nadal otaczają średniowieczne mury. Krajobraz pomiędzy nimi zdominowany przez winnice znane z produkcji takich win jak Riesling czy Pinot Blanc (wycieczka oferowana na statku nie jest wliczona w cenę podróży. Zapisy oraz płatność za wycieczkę - na pokładzie. Jeśli zapisze się więcej polskich gości, będzie im towarzyszył polski pilot).

Dzień 7
Pasaż Loreley i Koblencja. Zwiedzanie miasta m.in. Niemiecki Róg (niem. “Deutsches Eck”) oraz przejazd kolejką linową do twierdzy Ehrenbreitstein Przyjazd do Koblencji o godz. 14:30, odbijamy o godz. 20.00
Koblencja, Niemcy

Przypływamy do jednego z najstarszych niemieckich miast, do Koblencji, której historia sięga aż 2000 lat wstecz. Koblencja leży przy spływie Mozeli do Renu tzw. Niemieckim Rogu. Z tego miejsca rzeka płynie dalej już jako Ren.   

Miasto leży pomiędzy 4 wzgórzami, pokrytymi w większości lasami i łąkami.  W czasie II wojny światowej Koblencja została zniszczona, a po wojnie odbudowana.
Rzymianie nazywali ją Confluentes, co znaczyło połączenie Mozeli i Renu. Wycieczka dnia to zwiedzanie starego miasta między bazyliką św. Kastora, Kościołem Najświętszej Marii Panny a fontanną Schaengela przed ratuszem. Wybierzemy się również kolejką linową do twierdzy Ehrenbreitstein, która wraz z najbliższym otoczeniem została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Rozciąga się stamtąd wspaniały widok na rzekę.

(Wycieczka dnia tj. zwiedzanie Koblencji nie jest wliczona w cenę podróży. Można wykupić dodatkowy pakiet wycieczkowy, przeczytaj więcej dalej w programie).

Dzień 8
Kolonia – Frankfurt i powrót do domu Przyjazd ok. godz. 01.00

Po przypłynięciu do Kolonii, zjemy śniadanie na pokładzie statku, po czym pożegnamy się z załogą i udamy na lotnisko do Frankfurtu, gdzie już czekać na nas będzie samolot do Polski.

Pakiet wycieczkowy

W skład pakietu wycieczkowego wchodzą wycieczki, w których uczestniczy polski pilot. Pakiet należy zakupić napóźniej 45 dni przed wyjazdem.

Pakiet wycieczek obejmuje:

 • Wycieczkę z Cochem do zamku Eltz (pół dnia)
 • Wycieczkę po Mannheim śladami Berthy Benz (pół dnia)
 • Wycieczkę po Strasburgu, zwiedzanie starówki (pół dnia)
 • Wycieczkę po Koblencji, przejażdżka koleją linową, wizyta w zamku Ehrenbreitstein (pół dnia)

Proszę zwrócić uwagę, że wycieczki trwają ok 4 godzin.

Cena: 648 zł/os

Kolejka linowa w Koblencji

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 5 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do kabin jednoosobowych – cena za osobę
 • Kabina 1-osobowa, główny pokład (kat. C): 3 998 PLN
 • Kabina 1-osobowa, główny pokład na rufie (kat. D): 3 498 PLN
 • Kabina 1-osobowa, środkowy pokład (kat. B): 6 698 PLN
 • Kabina 1-osobowa, najwyższy pokład (kat. A): 9 398 PLN
Podwyższenie standardu kabiny - cena za osobę
 • Kabina 2-osobowa, środkowy pokład (kat. B): 1 398 PLN/os
 • Kabina 2-osobowa, najwyższy pokład (kat. A): 2 798 PLN/os
Rabat
 • Kabina 2-osobowa, główny pokład na rufie: rabat 288,- PLN/os
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Frankfurt - Warszawa Zakwaterowanie: 7 noclegów na statku wycieczkowym MS Rhein Melodie w kabinie 2-osobowej na głównym pokładzie  
 • Transport wg programu
 • Całodzienne wyżywienie na statku (ewentualne posiłki na lądzie nie są wliczone w cenę)
 • Kawa i herbata na statku
 • Codzienne sprzątanie kabiny
 • Ręczniki w kabinie
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Podwyższenia standardu kabiny dwuosobowej i dopłaty do kabiny jednoosobowej
 • Pakietu wycieczkowego
 • Ewentualnych posiłków na lądzie i kosztów dodatkowych nieprzewidzianych w programie
 • Napojów poza wymienionymi w punkcie „Cena zawiera”
 • Napiwków na statku (sugerujemy 7-10 euro na os. dziennie)  
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 5 euro na os. przy zakupie pakietu wycieczkowego)
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w punkcie „Cena zawiera”
 • Wydatków indywidualnych

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Bagaż

Dobrze wziąć ze sobą mały plecak lub torbę z myślą o wycieczkach, czasem całodniowych, kiedy swój właściwy bagaż zobaczymy ponownie dopiero wieczorem. Nie trzeba brać ze sobą ręcznika. Warto zabrać ze sobą lornetkę – bez niej sporo się traci.

Kto może wziąć udział w rejsie?

Żeby wziąć udział w w rejsie, trzeba być sprawnym ruchowo, samodzielnym, żeby bez pomocy móc poruszać się pieszo w miastach i po parkowych ścieżkach. Osoby niepełnoletnie muszą być (i mieszkać) pod opieką osób pełnoletnich.

Szczególne wymagania dotyczące zdrowia

Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa każdy ma obowiązek powiadomić Albatros Travel o ewentualnych chorobach czy przypadłościach, niepełnosprawności, ciąży czy innych warunkach, które mogą mieć wpływ na samopoczucie lub stan zdrowia podczas rejsu.

Niedostosowane dla osób z trudnościami z chodzeniem

Gdy wychodzimy na wycieczki, często chodzimy pieszo, np. idziemy ze statku do centrum miasta. Ponieważ większość starówek jest pod ochroną i są tam wąskie, brukowane uliczki, nie jeździ się tam autokarami. Poza tym dużo łatwiej poczuć atmosferę miasta, gdy chodzi się na piechotę.  Będziemy korzystać również z komunikacji miejskiej np. tramwajów czy metra. Każdy uczestnik wycieczek musi liczyć się z chodzeniem do 6km dziennie, w spokojnym tempie, spacery po mieście o długości między  1½ a 2½ h. Trzeba zatem być sprawnym fizycznie i poruszać się bez pomocy.

Niestety statek nie jest przystosowany do potrzeb osób z trudnościami z chodzeniem, które nie poruszają się o własnych siłach. Związane jest to przede wszystkim z bezpieczeństwem. Zgodnie z wymaganiami, każdy musi być w stanie samodzielnie przejść z łódki do łódki, bez pomocy współpasażerów ani obsługi statku.
Ze względów bezpieczeństwa nie wolno na statku korzystać z wózków inwalidzkich, balkoników ani pojazdów elektrycznych. Na wszystkich korytarzach musi być swoboda przejścia.

Wycieczki – na pół dnia lub na cały dzień

Z zasady wycieczki dzieli się na krótsze i dłuższe. Nie należy traktować nazwy dosłownie, wycieczki niekoniecznie trwają pół dnia czy cały dzień. Wycieczka na pół dnia odbywa się przed południem lub po południu i nie zawiera posiłku. Zazwyczaj wracamy do domu na lunch lub na kolację. Wycieczki na pół dnia trwają najczęściej od 2 do 4 godzin. Całodzienna wycieczka będzie trwała od 5 do 9 godzin i będzie zawierać jeden posiłek, który jednak nie zawsze będzie wliczony w jej cenę. Informacja o posiłkach jest podana w opisie wycieczki.

Z ręką na sercu

Nicko Cruises

Nicko Cruises to niemiecka firma żeglugowa, która ma statki 3-4 gwiazdkowe tj. ich komfort i poziom obsługi porównywalne są do hotelu tej samej kategorii.  Statki różnią wiekiem, ofertą usług i wyglądem kabin. Dlatego trzeba przeczytać oddzielnie opis każdego rejsu. Większość gości zgadza się, że zarówno obsługa jak i wyżywienie są na wyższym poziomie, niż na co dzień w domu. 
Najczęściej uczestnikami rejsu są Skandynawowie i Niemcy. Na pokładzie słyszy się zatem głównie niemiecki, czasami angielski. Grupie z Albatrosa zawsze towarzyszy pilot, odpowiedzialny również za prelekcje. Personel statku mówi po angielsku i po niemiecku.

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki