Rejs po Renie i Mozeli

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Niezapomniany rejs rzeką Mozelą i chronionym prawem UNESCO odcinkiem Renu, od gotyckiej katedry w Kolonii, przez Koblencję, Mannheim aż do Strasburga

Podczas tego rejsu będziemy żeglować wzdłuż winnic Reinland-Pfalz aż do francuskiego Strasburga nad Renem. Kto wie, może mijając legendarne skały Loreley, usłyszymy syreni śpiew.

Nasz kapitan zadba, byśmy mogli spokojnie podziwiać widoki z pokładu komfortowego 4-gwiazdkowego statku MS Rhein Symphonie. Największą atrakcją rejsu jest przede wszystkim bajkowa dolina Renu, gdzie pomiędzy tarasowo położonymi winnicami rozsiane są  romantyczne ruiny zamków i starych twierdz. Poza tym obejrzymy niekwestionowane perły kultury północno-zachodniej Europy wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, tj. Kolonię z jej przepiękną katedrą oraz alzacki Strasburg z jego słynną starówką. Odwiedzimy także urocze miasta takie jak Cochem, Bernkastel. Koblencję czy Mannheim położone w samym sercu największego regionu winiarskiego w Niemczech.
Podczas całego rejsu grupie towarzyszy polski pilot/przewodnik.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Rejsy rzeczne

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta EUR

Program wycieczki 8 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Frankfurtu. Transport autokarem do Kolonii, zakwaterowanie na statku i wypłynięcie w rejs
Dzień 2
Zwiedzanie Cochem i spokojny rejs sielankową Mozelą. Opcjonalna wycieczka „Mosel Wine Express” przez stare centrum miasta Cochem
Dzień 3
Bernkastel. Opcjonalna wycieczka z degustacją wina
Dzień 4
Pasaż Loreley i Koblencja. Zwiedzanie miasta m.in. Niemiecki Róg (niem. “Deutsches Eck”) oraz kolejka linowa do twierdzy Festung Ehrenbreitstein (opcjonalnie)
Dzień 5
Mannheim, Niemcy. Piesza wycieczka po Mannheim lub dodatkowa wycieczka do Speyer (dodatkowo płatne)
Dzień 6
Kehl, Niemcy. Strasburg, Francja. Możliwość zwiedzania średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO (opcjonalnie)
Dzień 7
Mainz (Moguncja). Zwiedzanie miasta z pięknym, gotyckim kościołem św. Augustyna oraz wspaniałą katedrą (dodatkowo płatne)
Dzień 8
Kolonia – Frankfurt i powrót do domu

MS Rhein Symphonie

MS Rhein Symphonie to wygodny i nowoczesny statek rzeczny. Na 3 pokładach podróżuje 198 pasażerów.

Ciesz się swobodą na statku - do dyspozycji pasażerów: bar w salonie, restauracja, duży słoneczny taras oraz w kabiny. Na statku jest rowniez niewielki sklep i biblioteka/czytelnia.

Statek ma 132 metry długości i 11,4 m szerokości. Został zbudowany w 2005 roku i łączy w sobie nowoczesny komfort z przytulną atmosferą. Wszystkie posiłki (pełne wyżywienie) są podawane w restauracji na statku. Posiłki są serwowane w formie bufetu lub są podawane do stolików.

Więcej o statku: https://www.nicko-cruises.de/en/fleet/flussschiffe/ms-rhein-symphonie

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
7 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Frankfurtu. Transport autokarem do Kolonii, zakwaterowanie na statku i wypłynięcie w rejs Wypłynięcie o godz. 17:00
Kolonia, Niemcy

Spotkanie z pilotem Albatros Travel na lotnisku Okęcie i następnie wylot do Frankfurtu. Z lotniska we Frankfurcie pojedziemy do Kolonii (czas przejazdu ok 2,5h), gdzie będziemy mieć chwilę czasu wolnego na ewentualny obiad (nie wliczony w cenę wycieczki), po czym udamy się na statek, aby się zakwaterować. Bedąc w Kolonii można m.in. skorzystać z wycieczki po tym starym rzymskim mieście. Było ono jednym z największych w Cesarstwie Rzymskim, nazywało się Colonia Claudia Ara Agrippinensium. Wszędzie tutaj widać ślady rzymskiej obecności. Nawet w podziemnych garażach można zobaczyć pozostałości po rzymskich budowlach.

Zaczniemy od starego miasta Altstadt, które leży nad brzegiem Renu. Starówka w Kolonii może nie jest równie imponująca, jak w innych niemieckich miastach, ale spacer jej krętymmi uliczkami jest bardzo przyjemny. Zobaczymy nastrojowy plac Alter Markt oraz wiele historycznych kamienic odbudowanych po II wojnie światowej. Kolonia została podczas II wojny światowej prawie zupełnie zrównana z ziemią. Podobno ocalali mieszkańcy, którzy wyszli ze schronów po ostatnich nalotach, rozejrzeli się wokół i zaczęli zastanawiać się, czy miasto w ogóle warto odbudowywać, czy może lepiej przenieść je gdzieś indziej. Kiedy jednak zobaczyli, że Katedra cudem ocalała, to właśnie z tego powodu postanowili tu zostać.

Zwiedzimy tę osławioną Katedrę, która jest wspaniałym przykładem gotyckiej architektury i największym gotyckim kościołem w Europie Północnej. Katedra w Kolonii znalazła się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i jest jednym z najchętniej odwiedzanych zabytków w Niemczech. Po wspólnym spacerze będzie czas wolny. Warto skorzystać z okazji i spróbować lokalnego piwa Kölsch, które smakuje jak Pilsner, a podawane jest w wysokich, wąskich szklankach. Następnie pojedziemy do portu, gdzie czeka nasz statek.
Wspólną kolację zjemy na pokładzie statku.

Dzień 2
Zwiedzanie Cochem i spokojny rejs sielankową Mozelą. Opcjonalna wycieczka „Mosel Wine Express” przez stare centrum miasta Cochem Przypłynięcie o godz. 8:00, wypłynięcie o godz. 14:00

Płynąc do Cochem mijamy ujście Moseli do Renu wpływając na Moselę. Ponad 40 zamków i twierdz wzdłuż dwóch rzek – Mozeli i Renu, to pamiątka po czasach, kiedy wiódł tędy jeden z najważniejszych szlaków handlowych Środkowej i Północnej Europy. Spławianie towarów rzeką było bezpieczniejsze od transportu drogowego narażonego na ataki zbójnickich band. W XV wieku na rzece było wiele niebezpiecznych prądów i wodospadów, które utrudniały żeglugę. Obecnie rzeka jest dużo łatwiejsza do żeglugi dzięki zbudowanym śluzom. Rano, w drodze do Cochem, przepłyniemy przez 3 śluzy.

Historia Cochem, podobnie jak wiele innych miejscowości na tym terenie, zaczyna się już w czasach rzymskich. Kiedy miasto uzyskało prawa miejskie w XIV wieku, wzniesiono tutaj twierdzę i mury obronne, których część nadal jest widoczna. Zacumujemy na przeciwnym brzegu przy starych wioskach rybackich Cond i Sehl, które zostały włączone do Cochem w 1927 roku, gdy zbudowano pierwszy most.  

Osoby które wykupiły pakiet wycieczkowy wybiorą się na wycieczkę „Mosel Wine Express” przez zabytkowe centrum Cochem. 

Po południu popłyniemy w dalszą drogę w stronę Bernkastel-Kues. 

(Wycieczka dnia tj. „Mosel Wine Express”  nie jest wliczona w cenę rejsu. Można dokupić osobny pakiet wycieczek, więcej informacji w dalszej części programu).

Dzień 3
Bernkastel. Opcjonalna wycieczka z degustacją wina Przypłynięcie o godz. 00.30, wypłynięcie o godz 12.30

Po północy nasz statek doarze do średniowiecznego miasta Bernkastel, które nosi piękny przydomek „Perła Mozeli”. Dzisiaj wybierzemy się na kolejną wycieczkę oferowaną przez Albatros Travel. Z racji tego, że znajdujemy się w środku wspaniałego regionu winiarskiego udamy się oczywiście na degustację wina, które miejscowi winiarze uprawiają i uszlachetniają od wielu pokoleń.

Popołudnie spędzimy na statku, zachęcamy więc, aby rozsiąść się wygodnie na zewnętrznym pokładzie i rozkoszować wspaniałymi krajobrazami, bo za każdym zakrętem rzeki czekają na nas piękne widoki: tarasowe winnice, urokliwe wioski i romantyczne zamki.  

(Dzisiejsza wycieczka nie jest wliczona w cenę rejsu. Można dokupić osobny pakiet wycieczek, więcej informacji w dalszej części programu)

Dzień 4
Pasaż Loreley i Koblencja. Zwiedzanie miasta m.in. Niemiecki Róg (niem. “Deutsches Eck”) oraz kolejka linowa do twierdzy Festung Ehrenbreitstein (opcjonalnie) Przypłynięcie o godz. 1:00, wypłynięcie o godz. 13:00

Przypływamy do jednego z najstarszych niemieckich miast, do Koblencji, której historia sięga aż 2000 lat wstecz. Koblencja leży przy ujściu Mozeli do Renu tzw. Niemieckim Rogu. Z tego miejsca rzeka płynie dalej pod nazwą Ren.   

Miasto leży pomiędzy 4 wzgórzami, pokrytymi w większości lasami i łąkami. Ren pełni ważną funkcję w tym regionie..

(Wycieczka dnia tj. zwiedzanie Koblencji nie jest wliczona w cenę podróży. Można wykupić dodatkowy pakiet wycieczkowy, przeczytaj więcej dalej w programie).

Ranek i przedpołudnie poświęcone są na odkrywanie jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast w Niemczech - Koblencji, której historia sięga aż 2000 lat wstecz. Koblencja leży przy tzw. Niemieckim Rogu, gdzie Mozela łączy się z Renem i dalej płyną już jako Ren. Miasto leży pomiędzy 4 wzgórzami, pokrytymi w większości lasami i łąkami. Ren pełni ważną funkcję w tym regionie. W ramach dzisiejszego programu Albatrosa, po przybyciu wybierzemy się na spacer po mieście,  W czasie II wojny światowej Koblencja została zniszczona, a po wojnie odbudowana.

Rzymianie nazywali ją Confluentes, co znaczyło połączenie Mozeli i Renu. Podczas wycieczki dnia zwiedzimy Stare Miasto między bazyliką św. Kastora, Kościołem Najświętszej Marii Panny a fontanną Schaengela stojącą przed Ratuszem. Wybierzemy się również kolejką linową do twierdzy Ehrenbreitstein, która wraz z najbliższym otoczeniem została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Rozciąga się stamtąd wspaniały widok na Ren i całą okolicę.

W ciągu dnia płyniemy wzdłuż chronionej przez UNESCO doliny rzeki Mittelrhein, która wygląda wręcz bajkowo. Tutaj górskie krajobrazy przeplatają się z winnicami położonymi tarasowo na zboczach. A na każdym niemal wzgórzu wznoszą się malownicze ruiny zamków. Po obu stronach rzeki można zobaczyć małe miasteczka, które ze swoją długą historią stanowią bogate dziedzictwo kulturowe tego obszaru. Region ten słusznie jest nazywany  romantyczną częścią Renu w ślad za  opisem Goethego z jego podróży po rzece w latach siedemdziesiątych XVII wieku.

Zachęcamy do spędzenia czasu na pokładzie i podziwianiu widoków, które zapierają dech w piersiach. Po kilku godzinach żeglugi docieramy do skały Lorelei, zdecydowanie najbardziej osławionego miejsca nad Renem. Prawie pionowa skała z łupka wznosi się na wysokość 132 metrów, a legenda głosi, że mieszka tu tajemnicza syrena, która wabi żeglarzy w zdradliwe nurty rzeki na pewną śmierć. To także najwęższy punkt Renu między Szwajcarią a Morzem Północnym, a trudność w pokonaniu tego przesmyku prawdopodobnie dało początek słynnej legendzie.

(Wycieczka dnia tj. zwiedzanie Koblencji i wjazd kolejką linową do twierdzy Ehrenbreitstein nie jest wliczona w cenę rejsu. Można wykupić dodatkowy pakiet wycieczkowy, przeczytaj więcej dalej w programie).

Dzień 5
Mannheim, Niemcy. Piesza wycieczka po Mannheim lub dodatkowa wycieczka do Speyer (dodatkowo płatne) Przypłynięcie o godz. 04.00, wypłynięcie ok. godz. 15.00.
Mannheim, Niemcy

Dzisiaj dopłyniemy do miasta kultury Mannheim, które leży w niemieckim kraju związkowym Badenia-Wirtenbergia i ma ok. 315 000 mieszkańców.
Poza wieloma muzeami, teatrami i uczelniami miasto to ma bardzo przejrzystą siatkę ulic.  Są one ułożone prostopadle do siebie, co bardzo ułatwia orientację. Miasto zostało założone na początku XVII wieku i po każdej kolejnej wojnie było odbudowywane. Szczególnie podczas II wojny światowej było częstym celem alianckich bombardowań.

Wśród zabytków warto wymienić barokowy zamek w Mannheim, wieżę telekomunikacyjną Fernmeldeturm oraz wysoką na 60 m barokową wieżę ciśnień, która stoi przy placu Fryderyka.
Pilot Albatros Travel zorganizuje dla chętnych spacer po Mannheim.

Armator statku ma także propozycję wycieczki fakultatywnej do pobliskiego Speyer, słynącego z katedry wpisanej na listę UNESCO.

Katedra znajduje się w małym parku tuż nad rzeką. Ta imponująca trójskrzydłowa bazylika z czerwonego piaskowca stanowi idealny przykład romańskiej architektury. Jest uznawana za jeden z najlepszych przykładów architektury tego okresu. W 1024r. Konrad II cesarz niemiecko-rzymskiego królestwa postanowił wybudować kościół, który miał być największą świątynią chrześcijańskiego świata zachodniego – i miejscem jego ostatniego spoczynku. Kościół został konsekrowany w 1061 i ani Konrad II ani jego syn nie mieli okazji podziwiać skończonej świątyni, zostali w niej pochowani jeszcze w trakcie budowy. 

Katedra znana jest m.in. jako druga największa budowla ze sklepionym sufitem na północ od Alp. Takie rozwiązanie architektoniczne powoli stawało się coraz ważniejsze dla architektury romańskiej w XI i XII wieku. Od tamtej pory kościół był jeszcze rozbudowywany i przebudowywany, lecz zachował swój wygląd z XIII wieku. Przez pewien okres był miejscem pochówku  habsburskich cesarzy i królów. Spoczywa tutaj 8 koronowanych władców z żonami. Kościół jest więc symbolem królewskiej władzy.  

Wycieczkę do Speyer można zamówić i opłacić na pokładzie statku.

Dzień 6
Kehl, Niemcy. Strasburg, Francja. Możliwość zwiedzania średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO (opcjonalnie) Przypłynięcie ok. godz. 04:00. Odpłynięcie ok. godz. 19:00
Gotycka katedra w Strasburgu

W dniu dzisiejszym dopływamy do niemieckiego miasta Kehl, które nie tylko leży dokładnie na przeciwległym brzegu średniowiecznego Strasburga, lecz również po drugiej stronie granicy. Dzisiaj Strasburg jest stolicą Alzacji oraz znaczącym centrum kultury i handlu. Znajdziemy tu różne muzea, ciekawą architekturę, a na wyspie Grand Île chronioną prawem UNESCO dobrze zachowaną starówkę. 

Mimo że miasto w wyniku licznych wojen ciągle przechodziło z rąk do rąk, należało raz do Francji raz do Niemiec, dzisiaj jest pomostem łączącym obu sąsiadów. Szczególnie Uniwersytet w Strasburgu przyczynił się do osiągnięcia zgody między protestantami a katolikami. Jest to drugi co do wielkości uniwersytet Francji, gdzie swoje młode lata spędził na studiach m.in. sam Goethe. Miasto znane jest również jako siedziba Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i Trybunału Praw Człowieka. 

W ramach pakietu wycieczkowego Albatros Travel zwiedzimy starówkę a następnie przejdziemy wąskimi, krętymi uliczkami po urokliwej dzielnicy La Petite France, gdzie znajdują się bardzo ładne 4-piętrowe domy szachulcowe (mur pruski). Przejdziemy obok ogromnej gotyckiej katedry z 1439 roku, ładnie położonej na jednym z centralnych placów miasta, w pobliżu rzeki i pięknego Palais Rohan, pałacu, który został zbudowany dla biskupa miasta na początku XVIII wieku. 

Następnie będzie czas, żeby samodzielnie zwiedzić katedrę z jej charakterystycznymi bliźniaczymi wieżami. Proponujemy też odwiedzenie jednej z licznych kawiarni i przy filiżance kawy lub kieliszku wina cieszyć się atmosferą miasta.  

Następnie wrócimy na statek na kolację.

(Wycieczka dnia tj. zwiedzanie Strasburga nie jest wliczona w cenę rejsu. Można wykupić dodatkowy pakiet wycieczkowy, przeczytaj więcej dalej w programie).

Dzień 7
Mainz (Moguncja). Zwiedzanie miasta z pięknym, gotyckim kościołem św. Augustyna oraz wspaniałą katedrą (dodatkowo płatne) Przypłynięcie o godz. 08:30. Wypłynięcie o godz. 14:00
Starówka w Mainz, Niemcy

Dotrzemy do dawnej rzymskiej prowincji Mainz ( Moguncja). Obecnie jest to stolica niemieckiego landu Nadrenia-Palatynat. Pod koniec pierwszego stulecia Rzymianie założyli tutaj posterunek wojskowy. Później miasto stało się stolicą prowincji Germania Superior. Obecność Rzymian na tych terenach jest widoczna do dziś dzień także podczas naszej żeglugi Doliną Renu. Nie kto inny ale właśnie Rzymianie nauczyli miejscową ludność uprawy winorośli na słonecznych zboczach, z których znana jest ta okolica. Mainz leży w samym sercu Nadrenii, największego okręgu winiarskiego Niemiec. 

Podczas dzisiejszej wycieczki po mieście zobaczymy piękną, odrestaurowaną starówkę, jak również wspaniałą Katedrę, której historia sięga aż VIII wieku naszej ery, w której w latach 1100-1200 odbyło się aż siedem koronacji. Moguncja przez wiele stuleci była ważnym ośrodkiem kultury i oświaty. Między innymi to właśnie tu Johann Gutenberg wynalazł druk i zapoczątkował masową produkcję książek. Niestety, podczas II wojny światowej miasto zostało dotkliwie zniszczone. Po zakończeniu wojny rozpoczął się największy boom budowlany w historii miasta. Architektem nowoczesnego ratusza jest Arne Jacobsen. W czasie wolnym można wybrać się do jednej z wielu tradycyjnych winiarni, które serwują lokalne przysmaki, takie jak „spundekäs”, kremowy ser z przyprawami, który najlepiej smakuje z kieliszkiem lokalnego wina.

Dzień 8
Kolonia – Frankfurt i powrót do domu Przypłynięcie ok. godz. 01.00

Po przypłynięciu do Kolonii, zjemy śniadanie na pokładzie statku, po czym pożegnamy się z załogą i udamy się w kierunku Frankfurtu, skąd wylecimy do Polski.

Pakiet wycieczkowy

W skład pakietu wycieczkowego wchodzą wycieczki, w których uczestniczy polski pilot. Pakiet należy zakupić najpóźniej 65 dni przed wyjazdem.

Pakiet wycieczek obejmuje:

 • Półdniową wycieczkę po Cochem „ Mosel wine express” 
 • Półdniową wycieczkę w Bernkastel z degustacją wina
 • Półdniową wycieczkę w Koblencji z wjazdem kolejką linową do twierdzy Ehrenbreitstein 
 • Półdniową wycieczkę w Strasburgu ze zwiedzanie starówki

Proszę zwrócić uwagę, że wycieczki trwają ok. 2- 4 godzin.

Cena: 678 zł/os

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 7 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do kabin jednoosobowych
 • Kabina 1-osobowa, najwyższy pokład kat. A: 9 398,- PLN
 • Kabina 1-osobowa, wyższy pokład kat. B: 6 998,- PLN
 • Kabina 1-osobowa, główny pokład kat. C: 4 898,- PLN
 • Kabina 1-osobowa, główny pokład na rufie kat. D: 4 498,- PLN
Podwyższenie standardu kabiny

Więcej informacji o typach dostępnych kabin znajduje się w części "Więcej o statku"

 • Kabina 2-osobowa, najwyższy pokład kat. A: 2 398,- PLN/os
 • Kabina 2-osobowa, wyższy pokład kat. B: 1 098,- PLN/os
Rabat
 • Kabina 2-osobowa, główny pokład na rufie: rabat 400,- PLN/os
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Frankfurt - Warszawa
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów na statku wycieczkowym MS Rhein Symphonie w kabinie 2-osobowej na głównym pokładzie 
 • Transport wg programu
 • Spacer po Mannheim z polskim pilotem
 • Całodzienne wyżywienie na statku (za ewentualne posiłki na lądzie płacimy sami)
 • Kawa i herbata na statku
 • Codzienne sprzątanie kabiny
 • Ręczniki w kabinie
 • Podstawowe ubezieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Podwyższenia standardu kabiny dwuosobowej i dopłaty do kabiny jednoosobowej
 • Pakietu wycieczkowego
 • Ewentualnych posiłków na lądzie i kosztów dodatkowych nieprzewidzianych w programie
 • Napojów poza wymienionymi w punkcie „Cena zawiera”
 • Napiwków na statku (sugerujemy 10-13 euro na os. dziennie)  
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 5 euro na os. przy zakupie pakietu wycieczkowego)
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w punkcie „Cena zawiera”
 • Wydatków indywidualnych

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 25 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Bagaż

Dobrze wziąć ze sobą mały plecak lub torbę z myślą o wycieczkach, czasem całodniowych, kiedy swój właściwy bagaż zobaczymy ponownie dopiero wieczorem. Nie trzeba brać ze sobą ręcznika.

Dzieci

Dzieci poniżej 18 roku życia muszą podróżować i mieszkać z osobami dorosłymi

Szczególne wymagania dotyczące zdrowia

Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa każdy ma obowiązek powiadomić Albatros Travel o ewentualnych chorobach czy przypadłościach, niepełnosprawności, ciąży czy innych warunkach, które mogą mieć wpływ na samopoczucie lub stan zdrowia podczas rejsu.

Niedostosowane dla osób z trudnościami z chodzeniem

Niektóre nasze wycieczki i zwiedzanie miast odbywają się pieszo, tak samo pieszo dostajemy się ze statku do centrum odwiedzanych miast. Większość zabytkowych dzielnic jest pod ochroną konserwatorską, dlatego wyłączonych z ruchu. Chodzą po mieście pieszo jest szansa wczucia się w atmosferę miejsca. Będziemy również korzystać z transportu publicznego, np. tramwajów czy metra. Jeśli planujesz wziąć udział w wycieczce, musisz nastawić się na pokonywanie pieszo ok. 6 km dziennie, spokojnym tempem, a spacery będą trwały od 1½ do 2½ godziny. Dlatego musisz być sprawny, samowystarczalny i niezależny od czyjeś pomocy. 


Statek również nie ma udogodnień dla osób niepełnosprawnych lub niemogących poruszać się o własnych siłach. Jest to podyktowane również względami bezpieczeństwa, ponieważ w sytuacji alarmowej wymagane samodzielne sprawne przejście do szalupy ratunkowej. 
Z powodów bezpieczeństwa nie jest dozwolone wnoszenie na pokład wózków ani chodzików. W korytarzach musi być zapewnione swobodne przejście.

Wycieczki – na pół dnia lub na cały dzień

Z zasady wycieczki dzieli się na krótsze i dłuższe. Nie należy traktować nazwy dosłownie, wycieczki niekoniecznie trwają pół dnia czy cały dzień. Wycieczka na pół dnia odbywa się przed południem lub po południu i nie zawiera posiłku. Zazwyczaj wracamy do domu na lunch lub na kolację. Wycieczki na pół dnia trwają najczęściej od 2 do 4 godzin. Całodzienna wycieczka będzie trwała od 5 do 9 godzin i będzie zawierać jeden posiłek, który jednak nie zawsze będzie wliczony w jej cenę. Informacja o posiłkach jest podana w opisie wycieczki.

Z ręką na sercu

Nicko Cruises

Nicko Cruises to niemiecki armator dysponujący statkami trzy- i czterogwiazdkowymi, których komfort można porównać z hotelami tej samej kategorii. Statki różnią się wiekiem, wyposażeniem i kabinami, w związku z czym przed każdą podróżą należy zapoznać się z opisem poszczególnych statków. 

Goście na pokładzie to głównie mieszkańcy krajów skandynawskich i Niemiec. Przeważa język niemiecki, podczas niektórych rejsów język angielski. Grupie z biura Albatros zawsze towarzyszy polski pilot, który opiekuje się grupą i udziela informacji. Personel na statku mówi po angielsku i niemiecku.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 1 out of 5 by from Rejs po Renie i Mozeli Jeśli nie masz 80.lat - nie wybieraj się na tę wycieczkę. Program podporządkowany...lanczom na statku /o godź.13./ i nieważne, w jak ciekawym miejscu będziesz - nie ma czasu na kawę, czy napisanie kartek. Lancz!, a potem długie godziny na zacumowanym statku. Wycieczki - fatalne. Przygotuj się na fabryczne krajobrazy: rafinerie, cementownie, gazoporty i niesamowity ruch przemysłowych barek. Zmieniony program, bez tłumaczenia się, najważniejsze punkty: Keln i Mozela - pominiete. Degustacja win w miejscu, które przypomina garaż. ODRADZAM. Koszt wycieczki kompletnie nie przystaje do oferty. Stary statek /jeden z gorszych spotkanych na całej trasie. Dobre jedzenie, napoje /w tym woda w kajucie: 5,50 euro/, - płatne. Znajdziesz w tej cenie - bez trudu, wycieczki naprawdę fantastyczne. NIE POLECAM.
Date published: 2023-05-28
Rated 3 out of 5 by from Niespełnione nadzieje Zasadniczy mankament to zawalenie się już drugiego dnia wycieczki programu wycieczki. Prawdopodobnie z powodu wcześniejszej rezerwacji cumowań. Dalej, to była już lepsza lub gorsza improwizacja.
Date published: 2023-05-24
Rated 3 out of 5 by from niespełniona podróż Na ogólnej ocenie zaważył program wycieczek w pakiecie i fakultatywnych,sprowadzających się do krótkich"spacerów"i "objazdów,w cenie nie uzasadniającej wartości tych imprez.
Date published: 2022-06-03
Rated 5 out of 5 by from Super rejs Miałem płynąć po Dunaju. Po zmianie rejs po Renie i Mozeli uważam za bardzo udany.
Date published: 2022-06-03
 • y_2023, m_6, d_2, h_24
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.35
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_4
 • loc_pl_PL, sid_DECRI07, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki