Rejs po Sekwanie z Paryża do Normandii

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Poznaj historię Paryża, katedry w Rouen oraz najpiękniejszych zamków i klasztorów w Normandii podczas wycieczki statkiem po najbardziej urokliwej rzece Europy

W czasie tego romantycznego rejsu zobaczymy słynne normandzkie plaże, zamek Ryszarda Lwie Serce Château Gaillard i imponujące klasztory St. Wandrille (Fontenelle) i St. Martin de Boscherville. Odwiedzimy też dom Claude’a Moneta w Giverny oraz ogród ze stawem porośniętym sławnymi liliami i podobnie jak Monet będziemy kontemplować imponującą fasadę gotyckiej katedry w Rouen oraz spacerować po wąskich uliczkach miasta.

W Paryżu, który od wieków przyciąga malarzy, pisarzy, zakochane pary oraz turystów z całego świata będzie czas na zwiedzanie jego największych atrakcji na czele z Polami Elizejskimi czy wieżą Eiffla.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Rejsy wycieczkowe, Rejsy rzeczne

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Paryża. Zwiedzanie miasta, zaokrętowanie i wypłynięcie w rejs
Dzień 2 Les Andelys. Zwiedzanie zamku Château Gaillard
Dzień 3 Caudebec-en-Caux. Wycieczka na normandzką plażę znaną z desantu aliantów podczas D-Day i cmentarz poległych żołnierzy (dodatkowo płatna)
Dzień 4 Wypłynięcie z Caudebec-en-Caux do Rouen. Zwiedzanie Rouen (dodatkowo płatne)
Dzień 5 Rouen. Wycieczka szlakami klasztorów, zwiedzanie imponujących opactw St. Wandrille (Fontenelle) i St. Martin de Boscherville (dodatkowo płatne)
Dzień 6 Vernon. Wycieczka do Giverny, zwiedzanie domu Moneta wraz ogrodem i stawem ze słynnymi liliami (dodatkowo płatne)
Dzień 7 Paryż. Wycieczka po kosmopolitycznym Paryżu, w programie największe atrakcje - Wieża Eiffla i Pola Elizejskie (dodatkowo płatne)
Dzień 8 Przylot do Polski

MS Seine Comtesse

MS Seine Comtesse to nowoczesny statek wycieczkowy. Na trzech pokładach gości łącznie 150 pasażerów.

Statek (114,3 m długości i 11,4 m szerokości) jest połączeniem komfortu i przytulnej atmosfery. Wszystkie posiłki podawane są w restauracji w formie bufetu lub serwowane do stołu. Na statku znajduje się 75 kabin, kawiarnia w strefie wypoczynkowej, biblioteka/czytelnia i restauracja z panoramicznym widokiem.

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Paryża. Zwiedzanie miasta, zaokrętowanie i wypłynięcie w rejs Wypłynięcie godz. 22:45
Montmartre - artystyczna dzielnica Paryża

Po przylocie do Paryża od razu udamy się na krótki przejazd autokarem ulicami miasta. Po obiedzie przewidzieliśmy czas wolny na samodzielne spacery po mieście. Następnie pojedziemy na brzeg Sekwany, przy którym zacumowany jest nasz statek. Po zaokrętowaniu i przydzieleniu kabin, zjemy wspólną kolację.
Późnym wieczorem odbijemy od nadbrzeża i rozpoczniemy rejs po Sekwanie.

Dzień 2
Les Andelys. Zwiedzanie zamku Château Gaillard Przypłynięcie godz. 13:30, wypłynięcie godz. 17:00
Widok z Château Gaillard na Sekwanę

Po lunchu na statku, przybijemy do nabrzeża miasteczka Les Andelys. W mieście jest kilka niewielkich kościołów i promenada wzdłuż Sekwany, ale to dzięki zamkowi Château Gaillard miasteczko Les Andelys stało się znaną na całym świecie atrakcją. Budowę obronnej warowni, usytuowanej wysoko na wapiennych wzgórzach, zarządził Ryszard Lwie Serce, król angielski i dowódca wyprawy krzyżowej. Dzisiaj po zamku pozostały jedynie ruiny, które jednak nadal robią wielkie wrażenie, a widok z góry na Sekwanę jest przepiękny. Ruiny można obejść z zewnątrz bez biletów, a dla chętnych jest również możliwość odpłatnego wejścia na teren obiektu.

Dzień 3
Caudebec-en-Caux. Wycieczka na normandzką plażę znaną z desantu aliantów podczas D-Day i cmentarz poległych żołnierzy (dodatkowo płatna) Przypłynięcie godz. 3:00
Plaża Omaha

W nocy zacumujemy u brzegu Sekwany w normandzkim Caudebec-en-Caux. Miejscowość ta znana jest z kościoła gotyckiego w stylu flamboyant, budowanego w XV i początku XVI w. To jeden z najpiękniejszych obiektów sakralnych Archidiecezji Rouen.

Francuski region Normandia jest znany przede wszystkim jako miejsce desantu wojsk alianckich w 1944 r., operacji, której nadano kryptonim „Overlord”. 5 czerwca 1944 r. o godzinie 21:15 stacja BBC nadała do francuskiego ruchu oporu hasło, że wkrótce nastąpi lądowanie na wybrzeżu Normandii, dzięki czemu mogli oni rozpocząć sabotaż okolicznych torów kolejowych. Około północy siły powietrzne wojsk alianckich rozpoczęły naloty bombowe u wybrzeża, a 6 czerwca o 1:30 w nocy na opanowanym przez Niemców wybrzeżu normandzkim wylądował pierwszy spadochroniarz. Naszedł D-Day (zgodnie z definicją Słownika Departamentu Wojny USA termin ten oznaczał nienazwany dzień, w którym rozpoczynała się dana operacja)

Całodniowa wycieczka obejmuje przejazd wzdłuż tego pięknego i jak ważnego w historii odcinka wybrzeża oraz wizytę w nadmorskim Arromanches. Brytyjska armia lądując tu w ciągu D-Day posługiwała się nadanym dla tej plaży kryptonimem„Gold” (Złota). W czasie desantu wykorzystano jeszcze 4 inne plaże o kryptonimach: „Omaha”, „Juno”, „Utah” i „Sword”. W Arromanches, który był jednym z dwóch przyczółków, utworzono sztuczny port Mulberry. Falochrony, keję i wszystko to, co było potrzebne, aby utworzyć port, przetransportowano pod Arromanches i do drugiego punktu na zachód od plaży „Omaha” przez cały Kanał La Manche. Nadal na plaży przy Arromanches i w głębi morza można dostrzec pozostałości portu.

Z Arromanches pojedziemy do miasteczka Colleville-sur-Mer (plaża „Omaha”). Znajduje się tu cmentarz wojskowy, na którym pochowano ponad 9 300 żołnierzy amerykańskich. Las białych krzyży na ogromnej połaci 700 000 m2 robi ogromne wrażenie. Z cmentarza rozciąga się widok na plażę „Omaha”, na którą nastąpił desant wojsk amerykańskich podczas D-Day - później tam zejdziemy. Walki Amerykanów z Niemcami 6 czerwca 1944 r. były jednymi z najkrwawszych i najcięższych, jakie stoczono tego pamiętnego dnia. Kiedy stoi się na tej surowej, smaganej wiatrem plaży, można sobie łatwo wyobrazić, jak zaciekle tutaj walczono.

Osoby, które nie wykupiły pakietu wycieczek dodatkowych, mogą spędzić czas na własną rękę w Caudebec-en-Caux.

Zrobimy krótki przystanek w malowniczym mieście portowym Honfleur. Wizyta będzie podróżą w czasie przez zabytkowy port, malownicze ulice i tradycyjną zabudowę szachulcową (mur pruski), które łącznie tworzą czarujący nastrój tego niewielkiego portu i jednocześnie miasteczka artystów, wyjątkowego na całym wybrzeżu Normandii. Cała stara dzielnica portowa jest absolutnie wyjątkowa.

(Wycieczka nie jest wliczona w cenę podróży. Można dokupić odrębny pakiet wycieczkowy - zobacz w zakładce „ceny”)

Dzień 4
Wypłynięcie z Caudebec-en-Caux do Rouen. Zwiedzanie Rouen (dodatkowo płatne) Wypłynięcie godz. 9:00, przypłynięcie godz. 13:00
Rouen - małe miasto z bogatą historią

Wcześnie rano odbijemy od nabrzeża i popłyniemy wzdłuż Sekwany, aby po obiedzie dotrzeć do prawdziwego muzeum gotyku - Rouen, którego panoramę tworzą smukłe wieże kościelne i zabytkowe domy szachulcowe. Tę historyczną stolicę Normandii zwiedzimy pieszo. Zabytkowe centrum Rouen nie oznacza nudy. Wręcz przeciwnie, to miasto kontrastów: stare kamienice z murem pruskim i kościoły w centrum, a w tle wielkie dźwigi portowe i zabudowa powojenna wzdłuż brzegu Sekwany. Francuski pisarz Victor Hugo nazwał Rouen „miastem 100 wież”. Pomimo, że wiele budynków zostało zniszczonych podczas II wojny światowej, szczególnie w trakcie inwazji aliantów na Normandię, to jednak do dziś dnia zachowało się prawie 2 000 domów szachulcowych, które tworzą czarującą atmosferę Rouen. Największą atrakcją miasta jest oczywiście imponująca, gotycka katedra uwieczniona na obrazach Claude’a Moneta.

W Rouen jest możliwość skorzystania ze zwiedzania z przewodnikiem.

(Wycieczka nie jest wliczona w cenę podróży. Można dokupić odrębny pakiet wycieczkowy - zobacz w zakładce „ceny”)

Dzień 5
Rouen. Wycieczka szlakami klasztorów, zwiedzanie imponujących opactw St. Wandrille (Fontenelle) i St. Martin de Boscherville (dodatkowo płatne) Wypłynięcie godz. 18:00
Opactwo św. Wandrille’a z Fontenelle

Całodniowa wycieczka prowadzi szlakiem klasztorów. W męskim klasztorze benedyktyńskim mieszka nadal ok. 50 mnichów. Gotycki kościół to w zasadzie tylko ruiny, ale zachowały się oryginalne barokowe zabudowania klasztoru, korytarze ze sklepieniami krzyżowymi i refektarz w stylu romańskim, które są otwarte dla zwiedzających. Po wizycie w Fontenelle udamy się do opactwa dominikanów St. Martin de Boscherville, którego mury wzniesiono w XII w. Piękna architektura tego późnoromańskiego kościoła i przyległego kapitularza bogato przyozdobiono rzeźbami. Na tyłach kościoła znajduje się dawny ogród kuchenny.

Po zwiedzaniu klasztorów wrócimy na statek, zjemy kolację i popłyniemy w dalszy rejs Sekwaną w kierunku Vernon.

(Wycieczka nie jest wliczona w cenę podróży. Można dokupić odrębny pakiet wycieczkowy - zobacz w zakładce „ceny”)

Dzień 6
Vernon. Wycieczka do Giverny, zwiedzanie domu Moneta wraz ogrodem i stawem ze słynnymi liliami (dodatkowo płatne) Przypłynięcie godz. 2:00, odpłynięcie godz. 13:00
Dom Claude’a Moneta w Giverny

Po śniadaniu będzie możliwość wybrania się na wycieczkę z Vernon do pobliskiego Giverny, gdzie zwiedzimy dom Claude’a Moneta. Miasteczko Giverny stało się słynne właśnie dzięki temu, że swój dom miał tu światowej sławy impresjonista Claude Monet. Artysta spędził w tym idyllicznym otoczeniu całe życie i tworzył od 1883 r. aż do swojej śmierci w 1926 r. Na wielu jego obrazach dostrzeżemy szczegóły zaczerpnięte z ogrodów otaczających jego dom, a postacie utrwalone na obrazach pozowały mu właśnie nad tym sławnym stawem porośniętym liliami. 

Wybierz się z nam na spacer i daj się oczarować pięknem tutejszego krajobrazu. Szybko zrozumiesz co inspirowało malarza i skąd wzięły się na jego obrazach powtarzające się motywy i pejzaże z sadzawką. W domu artysty zobaczymy kopie jego najważniejszych dzieł, poznamy też ciekawostki z jego życia prywatnego i zawodowego.

Wycieczkę można zamówić i opłacić na pokładzie, a jeśli zgłosi się odpowiednia liczba uczestników, w wycieczce weźmie udział polski pilot.

Dzień 7
Paryż. Wycieczka po kosmopolitycznym Paryżu, w programie największe atrakcje - Wieża Eiffla i Pola Elizejskie (dodatkowo płatne) Przypłynięcie godz. 4:00
Wieża Eiffla - symbol Paryża

Stolica Francji jest bez wątpienia najpiękniejszym miastem Europy! Paryż jest również jednym z największych miast starego kontynentu. Mieszka tu 10 mln ludzi, z czego ponad 2 mln w centrum miasta. Jest stolicą kultury o niezwykle bogatym dziedzictwie, miastem, które nieustannie wytycza światowe trendy w sztuce, literaturze i modzie. Wyrazem tego są chociażby coroczne pokazy mody, podczas których na wybiegach największe domy mody dyktują styl, w jakim będzie ubierał się świat.
Paryż jest stolicą mody już od czasów Króla Słońce, Ludwika XIV. Również paryska wykwitna kuchnia jest wzorem dla kucharzy na całym świecie. Nigdzie na ziemi nie znajdziemy tylu restauracji wyróżnionych gwiazdkami w przewodniku Michellin, co tutaj. Paryż można również podziwiać z perspektywy Ogrodów Luksemburskich albo przez pryzmat Mony Lisy i innych światowych dzieł sztuki zgromadzonych w Luwrze. Dekadencki klimat miast poczujemy wokół Trocadero i Montmartre w trakcie pokazów scenicznych albo siedząc przy malutkim stoliku, jednego z setek bistro lub gubiąc drogę w gąszczu uliczek w Dzielnicy Łacińskiej lub w zaułkach Marais, gdzie bary oraz bistra oferują crêpes i café au lait. 

Program przedpołudniowej wycieczki Albatros Travel nastawiony jest na zwiedzanie miasta, a głównymi atrakcjami będą Wieża Eiffla i Pola Elizejskie. 

(Wycieczka nie jest wliczona w cenę podróży. Można dokupić odrębny pakiet wycieczkowy - zobacz w zakładce „ceny”)

Pozostałą część dnia spędzić można na własną rękę lub wziąć udział w dodatkowej krótkiej wycieczce na Montmartre i do sławnej bazyliki Sacré-Cœur. Tę ostatnią wycieczkę można zamówić i opłacić na pokładzie.

Dzień 8
Przylot do Polski

Po śniadaniu opuścimy statek i autokarem przejedziemy na paryskie lotnisko Charles de Gaulle, z którego udamy się w lot powrotny do Warszawy.

Pakiet wycieczek

W skład pakietu wycieczek wchodzą wycieczki, w których uczestniczy polski pilot. Pakiet należy zakupić napóźniej 45 dni przed wyjazdem. 

Pakiet wycieczkowy obejmuje:

 • Caudbec-en-Caux. Wycieczka na normandzką plażę znaną z D-Day i cmentarze żołnierzy
 • Rouen. Zwiedzanie Rouen pieszo (pół dnia)
 • Rouen. Wycieczka szlakami klasztorów, zwiedzanie imponujących opactw St. Wandrille (Fontenelle) i St. Martin de Boscherville (pół dnia)
 • Paryż. Objazd autokarem kosmopolitycznego Paryża, a w programie największe atrakcje - Wieża Eiffla i Pola Elizejskie

Cena: 798 zł/os

Informacja o cenie

Dopłata do kabiny 1-osobowej
 • Kabina 1-osobowa, główny pokład: 5 198 zł
 • Kabina 1-osobowa, wyższy pokład: 8 598 zł
 • Kabina 1-osobowa, najwyższy pokład: 11 998 zł
Podwyższenie standardu kabiny

Więcej informacji o typach dostępnych kabin znajduje się w części "Więcej o statku"

 • Kabina 2-osobowa, wyższy pokład: 1 798 zł/os
 • Kabina 2-osobowa, najwyższy pokład: 3 598 zł/os
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Paryż - Warszawa
 • Zakwaterowanie : 7 noclegów na statku wycieczkowym MS Seine Comtesse miejsce w kabinie 2-osobowej z oknem na głównym pokładzie
 • Transport zgodnie z programem
 • Wycieczki zgodnie z programem 
 • Wyżywienie: na statku pełne wyżywienie oraz kawę i herbatę podawaną do posiłków na statku 
 • Codzienne sprzątanie kabin
 • Ręczniki w kabinie
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do kabiny 1-osobowej lub za podwyższenie standardu kabiny
 • Pozostałych posiłków i napojów
 • Napiwków dla personelu statku (ok 7-10 euro os./dobę)
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok 10 euro na osobę)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Kto może uczestniczyć?

Od uczestników tego rejsu wycieczkowego wymagamy, aby byli mobilni, samodzielni i nie wymagali pomocy podczas pieszych wycieczek po miastach i na ścieżkach w odwiedzanych parkach. Osoby poniżej 18 r.ż. muszą podóżować z pełnoletnim opiekunem.

Szczególne wymagania zdrowotne

Armator wymaga od każdego uczestnika poinformowania Albatros Travel o ewentualnych chorobach czy przypadłościach, niepełnosprawności, ciąży czy innych okolicznościach, które mogłyby mieć wpływ na samopoczucie lub stan zdrowia podczas rejsu.

Nieodpowiednia dla osób niepełnosprawnych ruchowo

Niektóre nasze wycieczki i zwiedzanie miast odbywają się pieszo, tak samo pieszo dostajemy się ze statku do centrum odwiedzanych miast. Większość zabytkowych dzielnic jest pod ochroną konserwatorską, dlatego wyłączonych z ruchu. Chodzą po mieście pieszo jest szansa wczucia się w atmosferę miejsca. Będziemy również korzystać z transportu publicznego, np. tramwajów czy metra. Jeśli planujesz wziąć udział w wycieczce, musisz nastawić się na pokonywanie pieszo ok. 6 km dziennie, spokojnym tempem, a spacery będą trwały od 1½ do 2½ godziny. Dlatego musisz być sprawny, samowystarczalny i niezależny od czyjeś pomocy. 
Statek również nie ma udogodnień dla osób niepełnosprawnych lub niemogących poruszać się o własnych siłach. Jest to podyktowane również względami bezpieczeństwa, ponieważ w sytuacji alarmowej wymagane samodzielne sprawne przejście do szalupy ratunkowej. 
Z powodów bezpieczeństwa nie jest dozwolone wnoszenie na pokład wózków ani chodzików. W korytarzach musi być zapewnione swobodne przejście.

Z ręką na sercu

Z ręką na sercu

Pokonywane Sekwaną odległości są stosunkowo krótkie. Nie płyniemy przez cały ten czas, który spędzamy na pokładzie. Dzięki temu jest możliwość schodzenia na ląd po drodze i zwiedzania na własną rękę.

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki