Rejs statkiem od Moskwy do St. Petersburga

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Rejs rosyjskimi rzekami od Placu Czerwonego w Moskwie aż po Pałac Zimowy w St. Petersburgu, w czasie którego poznamy prawdziwą Rosję

Wybierz się z Albatrosem w rejs statkiem między dwoma najwspanialszymi miastami Rosji. Przygoda rozpocznie się w rosyjskiej stolicy, gdzie będzie sporo czasu na poznawanie atrakcji miasta. W czasie podróży odwiedzimy centra ludowego rzemiosła, zachwycające drewniane kościoły oraz niektóre z najwspanialszych średniowiecznych miast. Na koniec dotrzemy do największych skarbów Sankt Petersburga, m.in. do Pałacu Zimowego.

Na pokładzie statku będzie dużo okazji do poznawania rosyjskiej historii i kultury oraz podziwiania mijanych przepięknych krajobrazów.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Rejsy rzeczne, Kulturalne rejsy wycieczkowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Rubel

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Moskwy. Zaokrętowanie na statku.
Dzień 2 Moskwa. Zwiedzanie miasta m.in. Zamoskworieczje i Plac Czerwony, czas wolny.
Dzień 3 Moskwa. Zwiedzanie Kremla i rejs.
Dzień 4 Uglicz. Zwiedzanie miasta – m.in. Cerkiew Na Krwi
Dzień 5 Jarosław nad Wołgą. Zwiedzanie miasta wraz z muzeum sztuki
Dzień 6 Goritsy. Odwiedziny w prywatnym domu
Dzień 7 Chroniona prawem UNESCO wyspa-muzeum Kiży z niesamowitymi drewnianymi cerkwiami
Dzień 8 Centrum rzemiosła ludowego Mandrogi
Dzień 9 Sankt Petersburg. Zwiedzanie miasta, m.in. Twierdzy Pietropawłowskiej i Soboru św. Izaaka
Dzień 10 Sankt Petersburg. Ermitaż
Dzień 11 Wylot z St. Petersburga do Warszawy

M/S Rachmaninov

Witamy na pokładzie statku wycieczkowego MS Rachmaninov

Na rejsach po rosyjskich rzekach korzystamy ze statków należących do firmy Orthodox Criuse Company. M/S Rachmaninov posiada 108 kabin położonych na 3 pokładach, restauracje, panoramiczny salon i bary. Z pokładu słonecznego można cieszyć się wspaniałym widokiem i korzystać z wielu udogodnień dostępnych na statku. 

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
7 598,–
Warszawa
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
7 598,–
Warszawa
7 598,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Moskwy. Zaokrętowanie na statku.
Polecimy z Warszawy do Moskwy, stolicy Rosji, zamieszkanej przez ok 12 milionów ludzi. Miasto zostało założone w 1147 roku przez Jurija Długorękiego i było stolicą do 1712 roku, oraz ponownie od 1918 roku. Po przylocie pojedziemy na statek i zameldujemy się. Wieczorem zjemy posiłek na pokładzie.
Dzień 2
Moskwa. Zwiedzanie miasta m.in. Zamoskworieczje i Plac Czerwony, czas wolny.
Plac Czerwony

Tego dnia postaramy się bliżej poznać oblicze Moskwy. Odwiedzimy dzielnicę Zamoskworieczje i dowiemy się dlaczego pisarze, dramaturdzy i poeci, tacy jak np. Siergiej Jesienin czy Anna Akhmatova zakochali się w tym miejscu. Tak zwana "stara Moskwa" jest położona blisko Placu Czerwonego i Kremla. Podczas gdy wiele innych dzielnic stolicy Rosji przez wieki burzliwych przewrotów politycznych była świadkiem wielkich zmian to duża część Zamoskworieczja w dużej mierze nie została naruszona. Można tu znaleść kilka miejsc mających pond 100 lat. Przejdziemy obok Cerkwi św. Klemensa i Galerii Tretiakowskiej, a także zobaczymy inne budynki, które są świadectwem charakterystycznej rosyjskiej architektury z imponującymi fasadami i elementami drewnianymi. Tutaj można naprawdę poczuć moc dawnej Rosji. 

Następnie udamy się na Plac Czerwony, gdzie w dawnych czasach odczytywano carskie i kościelne dekrety, a w okresie Związku Radzieckiego defilowano, machając z dumą propagandowymi sztandarami. Z jednej strony placu znajduje się czerwony mur Kremla, w tyle widać najsławniejszy symbol kraju, katedrę świętego Wasyla z cukierkowymi kopułami. Nieopodal zaś mieszczą się najlepsze galerie handlowe miasta, tzw. GUM, w których można poczuć atmosferę nowoczesnej Rosji. Reszta dnia będzie do własnej dyspozycji.

Dzień 3
Moskwa. Zwiedzanie Kremla i rejs. Odbijamy o godz. 17:30
Sobór Wasyla Błogosławionego, Moskwa

W Rosji mówi się, że wszystkie drogi prowadzą na Kreml, nasza droga też nas tam dzisiaj zaprowadzi. Udamy się w okolicę Kremla, który od założenia miasta jest siedzibą władz religijnych i świeckich. Kreml jest absolutnym centrum Moskwy – zarówno administracyjnie, jak i w przenośni. W tej ufortyfikowanej dzielnicy przez wieki mieszkali najpierw książęta, carowie, potem sowieccy dygnitarze a teraz prezydent. Większość budynków znajdujących się za 2,35 km murem to pałace, kościoły i katedry. Budynki kultu religijnego zostały zamienione w muzea. Ten rozległy teren pełen jest interesującej architektury i sztuki, a ślady burzliwej historii widoczne są na każdym kroku. Stąd właśnie Iwan Groźny i Stalin szerzyli terror wśród swoich pobratymców. Stąd także Chruszczow, Breżniew i Gorbaczow rządzili podczas zimnej wojny. Pójdziemy śladami tej fascynującej historii i odwiedzimy jedną z kremlowskich katedr.

Po przedpołudniu spędzonym pod znakiem historii, pora już wracać na statek. Późnym popołudniem wyruszamy w rejs.

Od momentu wybudowania nowej stolicy przez Piotra Wielkiego, Rosjanie marzyli o stworzeniu wodnego szlaku między Moskwą a Sankt Petersburgiem. Dopiero jednak w latach 1960 marzenie cara spełniło się, dzięki zbudowaniu Kanału Wołżańsko-Bałtyckiego. My także z niego teraz skorzystamy, zmierzając nieśpiesznie w kierunku Sankt Petersburga. Poza Kanałem Wołżańsko-Bałtyckim, będziemy płynąć najdłuższą europejską rzeką Wołgą, rzekami Świr i Newą. Przepłyniemy także przez dwa największe europejskie jeziora Ładoga i Onega. Żegluga odbywa się na statkach renomowanej rosyjskiej firmy, która przyjmuje na pokład tylko tyle pasażerów, iloma jest się w stanie zająć, tak by czuli się komfortowo. Sama żegluga jest źródłem wielkiej przyjemności – z pokładowej restauracji lub z zewnętrznego pokładu możemy podziwiać powoli przesuwające się lasy, wioski i doliny rzeczne.

Dzień 4
Uglicz. Zwiedzanie miasta – m.in. Cerkiew Na Krwi Przypływamy o godz. 16:30, odpływamy o godz. 19:30
Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, Uglicz

Dzisiaj w programie mamy zwiedzanie malowniczego miasteczka Uglicz w Złotym Pierścieniu. Tak nazywa się krąg ufortyfikowanych grodów, wzniesionych w średniowieczu wokół Moskwy w celu dodatkowego zabezpieczenia stolicy, której nieustannie groziły plemiona z północy. Przydomek złoty pojawił się później z powodu bogactw sztuki i architektury, z których miasta były znane.

Trudne początki miasta Uglicz sięgają średniowiecza. Z powodu swego położenia na granicy księstwa moskiewskiego, było wiele razy doszczętnie palone zarówno przez Litwinów jak i przez Litwinów i Tatarów, którzy łakomie zerkali w stronę Moskwy. Uglicz miał wkrótce zaznać więcej spokoju, jako że moskiewscy książęta przekazywali panowanie nad tym przygranicznym terenem swoim braciom i innym krewnym. W XVI wieku Uglicz rozkwitł. Wiele z budynków, które dzisiaj podziwiamy, pochodzi właśnie z tej epoki. W drodze do fortyfikacji widać Cerkiew Carewicza Dymitra, syna Iwana IV Groźnego. Dymitr Iwanowicz odgrywa główną rolę w najważniejszym dla historii miasta wydarzeniu. W 1591 roku ten wtedy zaledwie 10 letni chłopiec został znaleziony martwy z podciętym gardłem na dziedzińcu pałacu. Ponieważ był jedynym synem Iwana, był także ostatnim z dynastii Rurykowiczów, którzy rządzili Rosją od IX wieku. Podejrzenie padło od razu na doradcę cara i faktycznego władcę, Borysa Godunowa. Później okazało się, że śmierć Dymitra nastąpiła w skutek nieszczęśliwego połączenia ataku epilepsji z zabawą nożem. Mieszkańcy Uglicza nigdy jednak nie uwierzyli w tę wersję wypadków.

100 lat po śmierci Dymitra, car z dynastii Romanowów wpadł na pomysł, aby uznać go za świętego, a z miasta Uglicz uczynić cel pielgrzymek. W miejscu gdzie znaleziono ciało chłopca, kazał wznieść cerkiew ku jego czci. Ta mroczna i dramatyczna historia kontrastuje z bajkowym wyglądem budowli, jej czerwono-białymi ścianami i niebieskimi kopułami ze złotymi gwiazdami. Jeśli gdzieś w trakcie spaceru po mieście zwrócicie uwagę na czerwony herb, przypomni on Wam historię Dymitra. Herb przedstawia wizerunek chłopca w koronie i w chwale, z nieszczęsnym nożem w dłoni. Za obronnymi murami znajduje się imponujący Sobór Zmartwychwstania Pańskiego z pięcioma ciemnozielonymi kopułami, które z wdziękiem spoczęły sobie na dachu kremowej katedry. W środku można podziwiać tak typowe dla kościoła prawosławnego freski i ikony, do których w trakcie tej podróży zdążymy się przyzwyczaić. W Ugliczu można zobaczyć tradycyjne drzeworyty oraz sławne kiedyś zegarki Czajka, choć wydaje się, że czas zegarków stanął w miejscu.

Dzień 5
Jarosław nad Wołgą. Zwiedzanie miasta wraz z muzeum sztuki Przypływamy o godz. 8:00, odpływamy o godz. 13:00
Katedra w Jarosławiu
Piękne i stare miasto Jarosław nad Wołgą powstało w 1010 roku z inicjatywy księcia kijewskiego Jarosława Mądrego, jest zatem jednym z najstarszych i najznamienitszych miast Złotego Pierścienia Rosji. Podczas Wielkiej Smuty na początku XVII wieku Jarosław był nawet stolicą Rosji. Podczas zwiedzania miasta autobusem i na piechotę będzie okazja przyjrzeć się codziennemu życiu w Rosji. Dookoła widać cebulowe kopuły i iglice, świadczące o dużej liczbie cerkwi. Stare miasto zostało wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jarosławscy rzemieślnicy znani byli ze swoich niezwykłych umiejętności, co przyczyniło się do wzrostu znaczenia miasta jako ośrodka kultu religijnego i wymiany handlowej nad Wołgą. Kupcy, którzy tłumnie przybywali do miasta współzawodniczyli ze sobą, a także z konkurentami z Moskwy o to, kto zbuduje największe cerkwie z najpiękniejszymi dekoracjami i freskami. Przyjrzymy się bliżej osławionej sztuce sakralnej Jarosławia przy okazji odwiedzin w jednej z bardziej imponujących cerkwi w mieście.
Dzień 6
Goritsy. Odwiedziny w prywatnym domu Przypływamy o godz. 13:00, odpływamy o godz. 16:00
Klasztor w Goritsy

Przybijemy dzisiaj do brzegu w Goritsy, które jest pięknie położone nad rzeką Szeksną, lewym dopływem Wołgi. 

Aby lepiej poznać codzienne życie we współczesnej Rosji, odwiedzimy dom kultury oraz prywatny dom. W obu miejscach przekonamy się o rosyjskiej gościnności.

Po powrocie do Goritsy, jeśli czas na to pozwoli, będzie można przejść się wzdłuż brzegu Szeksny i kupić tam pamiątki. W budkach, które stoją jedna przy drugiej, kupimy wszystko od tradycyjnych matrioszek, przez haftowane serwetki czy futrzane czapki, aż po domowej roboty konfitury.

Dzień 7
Chroniona prawem UNESCO wyspa-muzeum Kiży z niesamowitymi drewnianymi cerkwiami Przypływamy o godz. 16:00, wyjazd o godz. 20:00
Kiży

W nocy przepływamy przez ogromne jezioro Onega. Ma ono 10000 km2 i ponad 1600 wysp. Zacumujemy przy jednej nich, tej najbardziej zjawiskowej tj. Kiży. W XII wieku na tę bezludną wyspę przybyli pierwsi osadnicy. Zbudowali gród, domy i cerkwie – wszystko z drewna. Oryginalne cerkwie są niestety nie do odzyskania, ale powstały kolejne budowle. Kiży było od zawsze celem pielgrzymek. Biorąc pod uwagę jego niepowtarzalną architekturę, powinno tak być i dzisiaj. Szczególnie wyróżniająca się jest Cerkiew Przemienienia Pańskiego z 1714 roku. Dachówki z osiki odbiją promienie słoneczne w fantastycznych odcieniach, a dach i jego dekoracje skonstruowane są w taki sposób, że chronią delikatne drewniane ściany przed każdą pojedynczą kroplą deszczu. Do budowy cerkwi nie użyto ani jednego gwoździa. Tuż obok tej perły architektury stoi cerkiew Opieki Matki Bożej. W środku pod dziewięcioma kopułami kryje się wspaniały ikonostas z ikonami z XVI do XVIII wieku. Obie cerkwie wraz z ośmiokątną dzwonnicą zapewniły Kiży miejsce na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Warto jednak przespacerować się po wyspie i obejrzeć również inne stare cerkwie, młyny i domostwa. Kompleks budynków na tej małej, zielonej wyspie harmonijnie komponuje się z otaczającą go przyrodą. Zatem spacer po wyspie robi niepowtarzalne, specyficzne wrażenie. Wierzono, że te stare drewniane konstrukcje oraz sama wyspa miały uzdrawiającą moc. Dzień spędzony w tym skansenie daje dobre wyobrażenie o życiu w Rosji przed wieloma wiekami.

Dzień 8
Centrum rzemiosła ludowego Mandrogi Przypływamy o godz. 11:00, odpływamy o godz. 14:30
Młyn w Mandrogi
W ciągu nocy przepłyniemy przez jezioro Ładoga, największe słodkowodne jezioro północnej Europy. Przycumujemy przy wiosce Mandrogi nad rzeką Świr. Ten przystanek to odskocznia od wielkich zabytków i zapierających dech w piersiach budowli, które do tej pory oglądaliśmy. Madrogi jest małą wioską, do której przybyło wielu utalentowanych rzemieślników z całej Rosji. Oferują oni szeroki wybór rękodzieła i pamiątek. Po wizycie w Mandrogi można poświęcić resztę dnia na odpoczywanie i korzystanie z atrakcji dostępnych na statku. Krajobrazy przesuwają się, a my mamy czas, aby cieszyć się chwilą racząc się szampanem w barze lub umilając czas dobrą lekturą.
Dzień 9
Sankt Petersburg. Zwiedzanie miasta, m.in. Twierdzy Pietropawłowskiej i Soboru św. Izaaka Przypływamy ok. godz. 8:00
Sobór św. Isaaka, St. Petersburg

Rano dotrzemy do Sankt Petersburga, który powstał w 1703 roku z inicjatywy Piotra Wielkiego i miał być jego oknem na Europę. Dziś ze swoimi 5 milionami mieszkańców jest drugim największym miastem w Rosji. W czasach sowieckich nazywał się Leningrad, lecz po rozpadzie Związku Radzieckiego w 1991 roku powrócono do jego oryginalnej nazwy. Z powodu wielu kanałów przecinających miasto, nazywane jest często Wenecją Północy. Dzięki kanałom i szerokim bulwarom jest w nim dużo przestrzeni. St. Petersburg to jednak przede wszystkim róg obfitości pod względem bogactw kultury i atrakcji z czasów carskich.

Miasto potocznie nazywane Piter, pełne jest pastelowych fasad, pozłacanych iglic i kopuł, wspaniałych pałaców, kościołów no i oczywiście mostów tak charakterystycznych dla tego pełnego kontrastów miejsca, które przeżyło wiele wojen i czasy komunizmu. Jedną z wielu atrakcji jest główna ulica Nevskij Prospekt. Znajdziemy przy niej imponujące budynki takie jak Cerkiew na Krwi, Sobór św. Izaaka, Smolny Monasterczy Twierdzę Pietropawłowską, która dała początek miastu. Krążownik Aurora stoi również blisko przy Pietrogradzkim Nabrzeżu.

Po śniadaniu na statku wybierzemy się na wycieczkę, aby zobaczyć niektóre z najciekawszych zabytków w mieście. Obiad zjemy w jednej z restauracji, delektując się atmosferą Sankt Petersburga. Już w czasie drogi będziemy mogli podziwiać pałace, które stanowiły własność rodziny carskiej oraz arystokracji. Barokowa architektura i nowoczesne butiki tworzą melanż historii i nowoczesności, dają miastu rzadki urok.

Po paru krótszych przystankach m.in. przy pięknie ozdobionej Cerkwi na Krwi (czyli Soborze Zmartwychwstania Pańskiego), odwiedzimy Pietropawłowską Twierdzę wraz z należącym do niej kościołem, gdzie znajduje się grób m.in. cesarzowej Marii Fiodorowny. Naprawdę miała na imię Dagmara i była córką duńskiego króla Christiana IX. Wyszła za mąż za późniejszego cara Aleksandra III. Przeżyła zarówno swego męża jaki swego syna Mikołaja II, a w czasie rewolucji wróciła do Danii. Po śmierci w 1928 roku pochowano ją w katedrze w Roskilde, lecz w 2006 roku jej trumna została przeniesiona do cerkwi przy twierdzy.

Ta sześciokątna twierdza została zbudowana w 1703 roku, jest tym samym najstarszym budynkiem w mieście. Skonstruował ją sam car Piotr Wielki w celu obrony przed Szwedami. Do szwedzkiego ataku nie doszło, a twierdza nigdy nie została użyta zgodnie ze swym przeznaczeniem. Aż do rewolucji w 1917 roku pełniła rolę więzienia politycznego. Więziono tu takie gwiazdy jak Kościuszkę, Dostojewskiego, rewolucjonistę Trockiego czy starszego brata Lenina Aleksandra Uljanowa. Ta ogromna budowla na brzegu rzeki Newy ma nie tylko imponujące rozmiary, ciekawą historię, piękne położenie, ale mieści się w niej także dużo zabytków. Przede wszystkim Sobór św. Piotra i Pawła ze szpiczastą, wysoką na 122 m iglicą –  Piotr Wielki kazał go wybudować jako miejsce pochówku dla siebie i swoich następców. To tu zobaczymy właśnie grób cesarzowej Marii Fiodorowny oraz kontrowersyjną kaplicę poświęconą pamięci ostatniego cara Mikołaja II i jego rodziny. Wąski pas ziemi między murem obronnym a rzeką jest teraz popularnym miejscem, gdzie można wypocząć i poopalać się. Twardzi Rosjanie nie potrzebują do tego ani dużo słońca ani dużo przestrzeni – wystarczy stanąć i wystawić się do słońca!

Dzień 10
Sankt Petersburg. Ermitaż
Plac przed Pałacem Zimowym, St. Petersburg

Dziś nadszedł moment, aby zmierzyć się z jednym z najważniejszych punktów programu tej podróży oraz największą dumą tego miasta tj. biało-miętowo-złotym Muzeum Ermitażu. To pełne przepychu muzeum składa się ni mniej ni więcej, lecz z pięciu budynków. Wśród nich znajduje się znany z nazwy Pałac Zimowy, w którym carowie i caryce mieli swój dwór. Zbiory muzeum dają prawie kompletny przegląd europejskiej historii sztuki. Trzeba zatem nastawić się na zobaczenie tylko niektórych, wybranych epok, gdyż znajduje się tu ponad trzy miliony dzieł sztuki.

Pałac Zimowy ze swoimi 1 786 drzwiami i 1 945 oknami został zbudowany w 1763 roku, a jego wnętrze zmieniało się parokrotnie zgodnie z życzeniem panujących władców. Katarzyna Wielka pod koniec XVIII wieku wyremontowała 1 057 pokoi. Ta potężna cesarzowa dała również początek kolekcji dzieł sztuki, które dzisiaj zdobią pałac. Wśród reprezentowanych tam artystów są Da Vinci, Rembrandt, Rubens, Monet, Picasso i wiele innych wielkich malarzy i rzeźbiarzy.

Większość komnat w pałacu jest otwarta dla zwiedzających m.in. galeria wojenna ze zbiorem portretów oficerów armii rosyjskiej z czasu najazdu Napoleona na Rosję.

W Wielkiej Sali Tronowej (tzw. Gergijewska) o powierzchni 800 metrów kwadratowych stoi tron carski. Tutaj doskonale odczuwa się siłę przepychu, która miała wzbudzać respekt u przyjeżdżających maluczkich. Sala Pawilonowa z ekstrawaganckim zegarem i orientalnymi motywami jest pamiątką zwycięstwa Katarzyny Wielkiej nad Turkami. Sala Malachitowa, Złota Sala Gościnna i Sala Biała należały do prywatnej części pałacu rodziny carskiej. Świadczą one o ogromnym bogactwie dworu i arystokracji, które potem przyczyniły się do wywołania rewolucji.

Dzień 11
Wylot z St. Petersburga do Warszawy

Po śniadaniu pożegnamy się ze statkiem i z jego załogą. Na lotnisko pojedziemy autokarem, po czym odlecimy do Polski.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 7 598,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Podwyższenie standardu kabiny

Więcej informacji o typach dostęnych kabin znajduje się w części Informacje praktyczne

 • Dopłata do kabiny 2-osobowej na wyższym pokładzie 698 PLN/os
 • Dopłata do kabiny 2-osobowej typu Junior Suite na wyższym pokładzie 2 898 PLN/os
 • Dopłata do kabiny 2-osobowej typu Junior Suite na pokładzie Boat Deck 3 998 PLN/os
Dopłaty do kabin 1-osobowych
 • Dopłata do kabiny 1-osobowej na pokładzie Boat Deck 2 198 PLN ( kabina na zapytanie)
 • Dopłata do kabiny 1-osobowej na głównym pokładzie 3 398 PLN (kabina na zapytanie)
 • Dopłata do kabiny 1-osobowej na wyższym pokładzie  4 598 PLN (kabina na zapytanie)
 • Dopłata do kabiny 1-osobowej typu Junior Suite na najwyższym pokładzie 8 298 PLN (kabina na zapytanie)
 • Dopłata do kabiny 1-osobowej typu Junior Suite na pokładzie Boat Deck 10 098 PLN (kabina na zapytanie)
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Moskwa, St. Petersburg – Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Wycieczki i bilety wstepu wymienione w programie
 • Transport autokarem z lotniska na statek i ze statku na lotnisko 
 • Zakwaterowanie: 10 noclegów na statku wycieczkowym MS Rachmaninov w 2-osobowej kabinie na głównym pokładzie
 • Wyżywienie: 3 posiłki dziennie
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW oraz ubezpieczenie potrzebne do wizy
Cena nie zawiera
 • Dopłaty za zmianę standardu kabiny
 • Dopłaty do kabiny jednoosobowej
 • Wizy do Rosji, więcej informacji tutaj: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/rosja/wiza
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 20 euro na osobę lub równowartość w rublach)
 • Napiwków dla personelu statku (10 Euro/na osobę/dzień lub równowartość w rublach)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

O statku MS Rachmaninov

Kabiny na rzecznych promach wycieczkowych są dość małe i urządzone w prostym stylu. Istnieje wiele różnych rodzajów kabin.

Wszystkie kabiny mają duże okno, prywatną łazienkę / toaletę, klimatyzację i pojedyncze łóżka (podwójne łóżko w junior suites) oraz europejskie kontakty 220 V.

Organizujemy wycieczkę ze standardowymi kabinami z możliwością zamówienia kabiny o podwyższonym standardzie za dopłatą.

Kabina zewnętrzna na niższym pokładzie
Powierzchnia ok. 11 m2, dwa łóżka i dwa bulaje.

Kabina zewnętrzna na pokładach głównym, wyższym i najwyższym
Powierzchnia ok. 9 m2, dwa łóżka i duże okno.

Kabina zewnętrzna typu Junior Suite na pokładzie wyższym i najwyższym
Powierzchnia ok. 18 m2, dwa łóżka i duże okno.

Wiza

O wizę do Rosji można aplikować samodzielnie lub korzystając z pomocy naszego biura partnerskiego.
O wizę można aplikować nie wcześniej niż 3 miesiące i nie później niż 1 miesiąc przed wylotem.

Czas oczekiwania na wizę wynosi około 14 dni.
Prosimy o zapoznanie się z formalnościami wizowymi tutaj: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/rosja/wiza

Bagaż

Dobrze wziąć ze sobą mały plecak lub torbę z myślą o czasem całodniowych wycieczkach, kiedy swój właściwy bagaż widzimy ponownie dopiero wieczorem. Nie trzeba brać ze sobą ręcznika.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Zmiany w programie

Zmiany mogą pojawić sie w planie żeglugi. Również wycieczki mogą być zorganizowane w innej kolejności niż w opisie podróży. Wszystkie atrakcje przewidziane w programie zostaną zrealizowane. Pilot będzie na miejscu na bieżąco informował Państwa o wszelkich zmianach, jeśli takie wystąpią.

Zwiedzanie rosyjskich kościołów

W ortodoksyjnych kościołach kobiety muszą mieć włosy przykryte chustą. Dobrze więc wziąć ze sobą odpowiednie nakrycie. Mężczyznom z kolei nie wypada w kościołach nosić czapek oraz krótkich spodni.

Więcej o Rosji

Wiele informacji znajdziecie Państwo na stronie

www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/rosja

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from Ekscytacja i podziw Wycieczka niezwykle bogata we wrażenia - zarówno historyczno-estetyczne (zabytki), jak i geograficzno-technologiczne (potęga śluz, zapór wodnych, wielkich rzek i jezior, a także ogrom dwóch miast i ich systemu podziemnej komunikacji). Przy planowaniu zwiedzania owych dwóch głównych miast (start i meta) dobrze byłoby nie rozbijać dnia na dwie krótkie części poprzez konieczność powrotu na statek (ok. godziny w "korkach") w celu zjedzenia obiadu (można to zaplanować "na mieście"). Na szczęście polski przewodnik, pan Dawid, był tak gorąco zaangażowany w swoją misję, że poświęcał (rezygnując z powrotu na statek) maksymalnie swój czas i wiedzę na pokazywanie uczestnikom obiektów i miejsc nie ujętych w pierwotnym planie.
Date published: 2019-09-07
Rated 5 out of 5 by from Nasz rejs po rzekach Rosji Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej wycieczki. Zobaczyliśmy i zwiedziliśmy wiele ciekawych obiektów.Rejs dał nam możliwość zwiedzania i jednocześnie wypoczynku na statku.Obsługa bardzo miła, dyskretna, serwowane jedzenie bardzo dobre. Wspaniały przewodnik i małe grono uczestników spowodowało integrację wszystkich. Świetnie bawiliśmy się i polecam wszystkim ( bez względu na wiek) taką wycieczkę
Date published: 2019-06-24
Rated 4 out of 5 by from Relaks nad Wołgą Podczas rejsu wizyty w miastach na trasie były bardzo krótkie, tylko 2 - 4 godzin. Program oficjalny oferowany przez biuro "Albatros" bardzo skromny, natomiast ciekawe wycieczki były oferowane tylko jako fakultety po bardzo mocno zawyżonych cenach, np. rejs po kanałach St.Petersburga, Peterhof, Carskie Sioło, Moskiewskie metro, rejs po rzece Moskwa. Zwiedzanie Ermitażu w St.Petersburgu ( miało być całodniowe )zostało przełożone na dzień wcześniejszy i skrócone do 1,5 godz. po ty sprzedawać w następnym dniu bardzo drogie wycieczki fakultatywne. Bardzo dobra kuchnia na statku. Turyści z Niemiec (170 osób) mieli w cenie 6 wycieczek oraz do posiłków wino i piwo, a Polacy ( 38 osób) musieli płacić, pomimo że ceny wycieczek były identyczne. Generalnie rejony, które odwiedzaliśmy są bardzo ciekawe i warte polecenia.
Date published: 2019-08-10
Rated 3 out of 5 by from wycieczka średnio atrakcyjna Pilot super, rejs mało ciekawy w zasadzie tylko płyniesz statkiem,albo najciekawsze wycieczki dodatkowo płatne. Albatros ubezpiecza Cię ,niestety kwota ubezpieczenia jest zbyt niska ,abyś uzyskał wizę Rosyjską . I tak musisz wykupić dodatkowe ubezpieczenie.Lot z przesiadką ,jeśli są bezpośrednie loty.
Date published: 2019-08-07
Rated 4 out of 5 by from coś innego niż Turcja, można polecić planowana od dłuższego czasu , druga połowa chciała zobaczyć Moskwę, Petersburg i +
Date published: 2019-09-08
Rated 5 out of 5 by from Niezapomniana wycieczka oprócz wielu wrazen doceniam to że grupa miala 14 osób+przewodnik
Date published: 2019-06-16
 • y_2022, m_1, d_20, h_20
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.20
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_6
 • loc_pl_PL, sid_RUCRI02, prod, sort_[SortEntry(order=RELEVANCE, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki