Rejs wzdłuż brzegów Grenlandii

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Podróżowanie drogą morską to wspaniały sposób na poznanie Grenlandii. Zapraszamy na rejs statkiem Ocean Atlantic po Zatoce Disko.

NOWOŚĆ

Najbardziej warte zobaczenia miejsca Grenlandii położone są wzdłuż oszałamiającej linii brzegowej: małe, kolorowe domki ulokowane na stromych zboczach gór, gigantyczne lodowce produkujące ogromne góry lodowe, czy wieloryby i foki wykonujące akrobacje w morzu. Z kolei zaledwie kilka minut spacerem w głąb wyspy poczujemy się całkowicie odizolowani od świata i otoczeni dziką przyrodą.

Mieszkańcy Grenlandii osiedlili się wzdłuż wybrzeża w małych miasteczkach i osadach - latem dostępnych tylko od strony morza. Ich kultura, tradycja, architektura i warunki życia są wzbogacone i jednocześnie ograniczone przez surową przyrodę Arktyki. Podczas naszych wizyt w owych miasteczkach poznamy gościnnych Grenlandczyków i dowiemy się więcej o kulturze Inuitów.

Po przylocie z Kopenhagi na lotnisko Kangerlussuaq wsiądziemy na statek i skierujemy się do kolorowego miasta Sisimiut. Następnie podążymy do małej osady Qeqertarsuaq na wyspie Disko. Tutaj zapoznamy się z tradycją „kaffemik” w lokalnym domu kultury. Podczas podróży na południe odwiedzimy cielący się lodowiec w Eqip Sermia, miasto Ilulissat – światową stolicę gór lodowych, oraz osadę Itelleq, gdzie poznamy myśliwskie zwyczaje Inuitów. Po powrocie do Kangerlussuaq opuścimy statek Ocean Atlantic i udamy się na autokarową wycieczkę do pokrywy lodowej Grenlandii, po czym wrócimy samolotem do Kopenhagi.  

Oferta jest na zapytanie i zostanie potwierdzona przez naszego pracownika sprzedaży. Wycieczka odbędzie się w grupie międzynarodowej pod opieką anglojęzycznej załogi ekspedycyjnej. W przypadku dokonania rezerwacji na dany termin przez minimum 10 osób Albatros Travel zapewni opiekę polskiego pilota.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Rejsy ekspedycyjne

 • Pilot Anglojęzyczny zespół polarny

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Korona duńska

Program wycieczki
Dzień 1 Przelot z Kopenhagi na Grenlandię. Zaokrętowanie na statku. Fiord Kangerlussuaq
Dzień 2 Sisimiut – drugie co do wielkości miasto Grenlandii. Zatoka Disko
Dzień 3 Qeqertarsuaq na wyspie Disko. Pokaz tradycyjnych grenlandzkich tańców. Lodowiec Eqip Sermia
Dzień 4 Ilulissat – stolica gór lodowych. Fiord Icefjord wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Opcjonalne wycieczki do fiordu łodzią lub samolotem
Dzień 5 Osada Sarfannguit. Powrót do fiordu Kangerlussuaq
Dzień 6 Kangerlussuaq. Pożegnanie załogi. Dla chętnych wycieczka na Lodowiec Reniferów. Powrót samolotem z Kangerlussuaq do Kopenhagi

Ocean Atlantic

Ocean Atlantic został zbudowany w Polsce w 1985 roku i jest idealnym statkiem na ekspedycję na Antarktydę i Arktykę!  Klasyfikacja 1B oznacza, że może łamać świeży lód do 50cm grubości. Statkiem dobrze się manewruje, ma mocne silniki i stabilizatory. Jest więc jednym z najmocniejszych statków, operujących na terenach polarnych. Statek został odnowiony w 2017 roku. Mając 140 m długości i 21 m szerokości, oferuje dużo miejsca na swoich licznych pokładach łącznie z wieloma salami wykładowymi, barem i platformą obserwacyjną.  Restauracja serwuje dania 4 gwiazdkowej kuchni międzynarodowej, pełne wyżywienie jest zapewnione. Dzięki szerokim oknom na pokładzie Ericksona można podziwiać zamarznięte, wąskie fiordy ze stromymi ścianami skalnymi oraz fronty lodowców, które przeglądają się w tafli wody. Na statku jest miejsce dla 198 pasażerów, wszystkich zakwaterowanych w zewnętrznych kabinach z własną łazienką i toaletą. Wszystkie wycieczki lądowe możliwe są dzięki 20 pontonom marki Zodiak.

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
12 998,–
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot z Kopenhagi na Grenlandię. Zaokrętowanie na statku. Fiord Kangerlussuaq
Wół piżmowy

Lot z Kopenhagi do Kangerlussuaq na Grenlandii. Następnie po dotarciu do portu zaokrętujemy się na statku. Anglojęzyczny pilot poinformuje wszystkich o podróży, codziennych czynnościach na statku oraz procedurach bezpieczeństwa i ochrony. Przed wyruszeniem w rejs odbędziemy także obowiązkowe ćwiczenia z zakresu bezpieczeństwa.

Uwaga! Przelot z Polski do Kopenhagi nie jest wliczony w cenę. Klient organizuje sobie przelot z Polski do Kopenhagi we własnym zakresie. 

Podczas kolacji rozpoczniemy nasz rejs. Popłyniemy przez 160-kilometrowy fiord Kangerlussuaq. Ze względu na swoją historię militarną oraz obecną rolę ważnego ośrodka podróży lotniczych Kangerlussuaq pozostaje dość odizolowany od bogatych tradycji kulturowych Grenlandii w porównaniu z innymi regionami. Najbardziej imponującą atrakcją jest otaczająca przyroda. Nietrudno dostrzec, że krajobraz Kangerlussuaq został w dużej mierze ukształtowany przez ostatni okres zlodowacenia, często znany po prostu jako „epoka lodowcowa”, która miała miejsce około 18 000 lat temu. Znajdziemy tu liczne jeziora polodowcowe oraz góry o zaokrąglonych sylwetkach. Woda z topiącego się Lądolodu Grenlandzkiego przedostaje się przez porowaty krajobraz morenowy i wpada do fiordu Kangerlussuaq. Na obecny klimat Kangerlussuaq duży wpływ ma idealne położenie między pokrywą lodową, fiordem i górami. Przyczynia się to do jego stabilnych warunków, minimalnej obecności chmur i aż około 300 bezchmurnych dni rocznie.

Dzień 2
Sisimiut – drugie co do wielkości miasto Grenlandii. Zatoka Disko
Tego dnia odwiedzimy Sisimiut

Po śniadaniu docieramy do kolorowego miasta Sisimiut, gdzie zobaczymy, jak wygląda współczesna Grenlandia. Liczące 5400 mieszkańców Sisimiut jest uważany za drugie „miasto” Grenlandii. Ludzie zamieszkują okolice Sisimiut z przerwami od 2500 r.p.n.e.

W 1756 roku hrabia Johan Ludvig Holstein założył tu kolonię i nazwał ją Holsteinsborg. W najstarszej części zabytkowej dzielnicy Sisimiut znajdują się kamienice jeszcze z epoki Holsteinsborg, a najstarszy dom w mieście pochodzi właśnie z 1756 roku. Jednym z najbardziej znaczących kulturowo budynków jest Błękitny Kościół, zbudowany w 1755 roku.

Obecnie Sisimiut jest ważnym miejscem rozwoju edukacji i przemysłu, a lokalne fabryki przetwarzają większość połowów firmy Royal Greenland, jednego z największych dostawców ryb na świecie. Zakład przetwórstwa rybnego w Sisimiut jest jednym z największych tego typu na Grenlandii i jednym z najnowocześniejszych na świecie. 

Najważniejsze punkty naszej wycieczki po mieście obejmują historyczną dzielnicę kolonialną, a także muzeum i piękny kościół. Ponadto odwiedzimy centrum miasta, aby zobaczyć, jak wygląda codzienne życie na Grenlandii w XXI wieku. 

Po południu będziemy kontynuować naszą podróż na północ. Gdy zapadnie wieczór, miniemy fiord Sisimiut Isortuat, osady Nordre Strømfjord Attu i Ikerasaarsuk oraz małe miasteczko Kangaatsiaq. W nocy miniemy Aasiaat i dostaniemy się na południowe wody Zatoki Disko. Następnie kurs statku zostanie ustawiony na wyspę Disko, znaną z charakterystycznych warstwowych turni o wysokości dochodzącej do 1000 metrów. Znajdziemy się na północ od koła podbiegunowego! Noce tutaj są jasne, więc będziemy mogli długo cieszyć się widokiem gór lodowych w zatoce Disko, które wypływają  z fiordu Ilulissat i unoszą się na lodowatych wodach oceanu. 

Dzień 3
Qeqertarsuaq na wyspie Disko. Pokaz tradycyjnych grenlandzkich tańców. Lodowiec Eqip Sermia
Kolorowe ubrania

Mając wysokie góry w tle wpłyniemy do naturalnie ukrztałtowanego portu na wyspie Disko o duńskiej nazwie „Godhavn” lub w grenlandzkim „Qeqertarsuaq”, co oznacza „Wielką Wyspę”. 

Chociaż Qeqertarsuaq jest topograficznie różny od kontynentalnej części Grenlandii ze względu na bazaltowe góry występujące na wyspie Disko, ma długą, bogatą historię i kiedyś był jednym z ważnych centrów gospodarczych kraju. Od XVI wieku społeczności miasta stosunkowo dobrze się powodziło. Godhavn był do 1950 roku najważniejszym miastem na północ od Nuuk wyłącznie z powodu dużej liczby łowionych tutaj wielorybów. Zapewniało to miastu prosperitę i wielkie bogactwo. Teraz, ze znikającymi możliwościami pracy oraz coraz rzadszymi połączeniami z kontynentem, Godhavn popada powoli w zapomnienie.   
Podczas naszej wizyty w mieście odwiedzimy charakterystyczny ośmiokątny kościół, nazywany „Bożym kałamarzem”, a w lokalnym ośrodku kultury zostanie dla nas zorganizowany pokaz tradycyjnych grenlandzkich tańców i muzyki. Podczas spotkania, nazywanego przez Grenlandczyków „kaffemik”, zostaniemy poczęstowani kawą i ciastem. Muzycy z Grenlandii pierwotnie grali na bębnach o nazwie qilaat wykonanych z pęcherza niedźwiedzia polarnego naciągniętego na owalną drewnianej ramę. W przeciwieństwie do innych bębnów, gra na qilaat polega na uderzaniu kijkiem w ramę, a nie w membranę. Instrument ten był wykorzystywany przez lokalną ludność dla rozrywki, ale także podczas egzorcyzmów i czarów.

Po przybyciu misjonarzy taniec z bębnami został zakazany, a następnie zastąpiony przez  śpiew psalmów i utworów chóralnych, które dziś są znane ze swojego szczególnego grenlandzkiego brzmienia. Obecnie taniec z bębnami można zobaczyć podczas różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i  uroczystości.

Muzyka grenlandzka jest inspirowana muzyką innych kultur, takich jak kultura duńska i inuicka, ale również wpływ na nią miały holenderska i szkocka polka, amerykańskie country i rock 'n' roll, a nawet muzyka hawajska, która zainspirowała tak zwanych muzyków Vaigat (gatunek muzyczny bliski muzyce country) na Grenlandii w latach 50. i 60.

Po południu nasz statek popłynie na wschód w kierunku gigantycznego lodowca Eqip Sermia w północno-wschodniej częsci zatoki Disko. Ten lodowiec jest  jednym z najbardziej imponujących na Grenlandii. Doceniony został nie raz przez legendarnych badaczy arktycznych, którzy wybierali go jako obiekt swoich badań. Jeden z takich odkrywców, uznany szwajcarski glacjolog, Alfred de Quervain, już ponad sto lat temu wykorzystał to miejsce jako bazę wypadową do wypraw na lodowiec śródlądowy Grenlandii. Zobaczymy tu z bliska cielenie się lodowca, czyli proces odrywania się fragmentów lodowca, w wyniku którego powstają góry lodowe. Podpłyniemy jak najbliżej krawędzi lodu – jednak nadal w bezpiecznej odległości, aby uniknąć gwałtownych fal powstających w wyniku zanurzania się bloków lodu oderwanych od cielącego się lodowca.
Trudno opisać słowami ten wyjątkowy i oszałamiający widok, wielkie szczeliny, ciemnoniebieskie strumienie lodowcowe, dźwięk i zapach tego potężnego lodowego świata. 

Dzień 4
Ilulissat – stolica gór lodowych. Fiord Icefjord wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Opcjonalne wycieczki do fiordu łodzią lub samolotem
Sermermiut

Ilulissat to miasto, którego nazwa w wolnym tłumaczeniu słusznie brzmi „Stolica gór lodowych świata”.

Znajdujące się w tym rejonie góry lodowe pochodzą z fiordu Icefjord położonego pół godziny marszu na południe od Ilulissat. Te imponujące zamrożone struktury powstają dzięki ogromnemu lodowcowi Sermeq Kujalleq znajdującego się około 70 km w głąb fiordu. 10-kilometrowy lodowiec Sermeq Kujalleq jest najbardziej produktywnym lodowcem poza Antarktydą. Podczas gdy większość lodowców cieli się tylko w tempie około metra dziennie, lodowiec w Ilulissat cieli się w tempie 25 metrów dziennie. Produkowane przez niego góry lodowe stanowią ponad 10% wszystkich gór lodowych na Grenlandii, co odpowiada 20 milionom ton. Te fakty, wraz z ekstremalnym pięknem fiordu Icefjord, zapewniły mu miejsce na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Miasto Ilulissat powstało ponad 250 lat temu. Dziś jest trzecim co do wielkości miastem Grenlandii, zamieszkałym przez ponad 4500 mieszkańców. Miasto jest dynamiczne, przyjazne i tętniące życiem, oferuje szeroką gamę atrakcji kulturalnych (jak na standardy grenlandzkie). Legendarny badacz polarny Knud Rasmussen i jego dobry przyjaciel Jørgen Brønlund urodzili się właśnie w Ilulissat.

Tego dnia chętni będą się również mogli wybrać na wycieczkę do fiordu Icefjord łodzią lub małym samolotem. Są to wycieczki opcjonalne i dodatkowo płatne.  

Wieczorem wypłyniemy ze stolicy gór lodowych na południe, pozostawiając za sobą uroczą zatokę Disko.

Dzień 5
Osada Sarfannguit. Powrót do fiordu Kangerlussuaq
Rybacy

Około południa dotrzemy do typowej grenlandzkiej wioski Sarfannguit. Osada, charakteryzująca się domkami pomalowanymi w jasnych kolorach, jest malowniczo położona na wzgórzu, z którego rozciągają się wspaniałe widoki na fiordy zarówno w kierunku południa, jak i północy. Wąska cieśnina oddziela miasteczko i wyspę o tej samej nazwie od kontynentu. Wioska ma około 130 mieszkańców i stosunkowo dobrze prosperuje dzięki bogatym połowom i polowaniom.

Przed obiadem wrócimy na statek i popłyniemy dalej w kierunku długiego na 160 km fiordu Kangerlussuaq, znanego również jako Sondrestromfjord. Będziemy podziwiać imponujące widoki wysokich gór i głębokich dolin.
Ze względu na swoją przeszłość jako wojskowa baza USA podczas II wojny światowej oraz obecną rolę największego przesiadkowego portu lotniczego na wyspie miasto Kangerlussuaq jest pozbawione bogatych tradycji kulturowych Grenlandii jakie możemy obserwować w innych regionach wyspy. Najbardziej imponującą atrakcją tego miejsca jest otaczająca przyroda.

Bliskość pokrywy lodowej w połączeniu z klimatem kontynentalnym w Kangerlussuaq ma również duże znaczenie dla lokalnych warunków. Suchy klimat w połączeniu z ciepłymi wiatrami, które docierają tu z pokrywy lodowej, powoduje, że latem temperatura rośnie do +30 ° C i spada do ekstremalnej temperatury -40 ° C zimą, co czyni ten region i najcieplejszym i najzimniejszym zamieszkanym obszarem na Grenlandii.

Dzień 6
Kangerlussuaq. Pożegnanie załogi. Dla chętnych wycieczka na Lodowiec Reniferów. Powrót samolotem z Kangerlussuaq do Kopenhagi
Grenlandzka natura

W nocy zakończymy naszą podróż przez fiord Kangerlussuaq. Po śniadaniu na pokładzie statku pożegnamy załogę, a pontony Zodiac zabiorą nas na brzeg.

Dla chętnych oferujemy jeszcze wycieczkę na piękny Lodowiec Reniferów (wycieczka dodatkowo płatna). 
Nasza arktyczna przygoda dobiega końca. Wracamy samolotem z Kangerlussuaq do Kopenhagi. Następnie udajemy się w dalszą podróż do Polski.

Uwaga! Podróż z Kopenhagi do Polski nie jest wliczona w cenę. Klient organizuje sobie przelot z Kopenhagi do Polski we własnym zakresie. 

Wycieczka na Lodowiec Reniferów, Kangerlussuaq

 Lądolód Grenlandzki jest jedną z największych atrakcji Grenlandii. Zajmuje on 80% powierzchni kraju, lecz niestety rozmiar lodu z roku na rok się zmniejsza, ponieważ masa topi się bardziej niż odbudowuje. W Kangerlussuaq widoczne są wyraźne znaki tego, że lód się cofa.

Celem naszej wycieczki jest miejsce, które nazywamy Lodowcem Renifera. Jest to wysoka ściana lodu, w niektórych miejscach osiągająca do 60 metrów wysokości. Nazwa sugeruje, iż częsty jest tu widok reniferów, ale nawet przy nieobecności tych zwierząt zobaczymy światowej klasy spektakl motywów do zdjęć i osiągniemy spokój, który przyniesie nam świadomość, że natura jest nieskazitelna.

Nasza podróż do jednego z najbardziej niezwykłych lodowców w okolicy będzie wymagała specjalnego transportu pojazdem z napędem na cztery koła, który zda egzamin na skalistych terenach i żwirowych drogach. Podczas słuchania historii opowiadanych przez naszego przewodnika będziemy wypatrywać dzikich zwierząt zamieszkujących ten obszar, a mianowicie reniferów i wołów piżmowych.

W ciepłych miesiącach letnich zdarza się, że lód rozrzedza się i traci trwałość, co może skończyć się oderwaniem się fragmentu lodowca (proces ten nazywamy cieleniem się lodowca). Dlatego zachowamy bezpieczną odległość od lodowych gigantów.

Po około półtorej godziny jazdy dotrzemy do olśniewającego Lodowca Reniferów, gdzie powędrujemy w górę równolegle do krawędzi lodowca. Będziemy z różnych kątów fotografować wspaniałą scenerię lub po prostu cieszyć się magią tego miejsca i ciszą, przerywaną jedynie przez ryk wody z topniejącego lodowca.

Teren, w którym spędzimy większość czasu, jest wyposażony w dwanaście ławek ze stolikami i prymitywne przenośne toalety. Opuścimy lodowiec takim, jakim go zastaliśmy: nietkniętym, wspaniałym i niezapomnianym.
Czas trwania wycieczki wynosi około czterech godzin.

Cena 330zł/osobę

Zwiedzanie fiordu Icefjord samolotem

Wspaniała wycieczka, podczas której zobaczymy górę lodową próbującą przedostać się z fiordu Kangia do Zatoki Disko, małą osadę Ilimanaq na południu fiordu, a jeśli dopisze nam szczęście, również wieloryby w drodze powrotnej do Ilulissat. Polecimy samolotem Vulcanair Partenavia P68. Maszyny te są idealne dla celów turystycznych. Mając wysoko zamontowane skrzydła oraz duże okno przy każdym siedzeniu, oferują idealne możliwości fotografowania i podziwiania otaczających krajobrazów. Na pokładzie samolotu jest miejsce dla pilota i pięciorga pasażerów. 

Czas trwania lotu wynosi około 40 minut.

Cena 1530zł/osobę

Rejs łodzią do fiordu Icefjord

Podczas wycieczki, która potrwa dwie i pół godziny, zbliżymy się do fascynującej, jakby wyrzeźbionej w lodzie scenerii fiordu. Niesamowite widoki dostarczą nam niezapomnianych wrażeń na całe lata.

Cena 399zł/osobę

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 12 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do kabiny 1-osobowej

Kat. D:   6 198 PLN/os
Kat. B:   2 798 PLN/os

Dopłata do podwyższenia standardu kabiny

Dopłata do kabiny Kat. C:   1 098 PLN/os
Dopłata do kabiny Kat. B:   7 998 PLN/os
Dopłata do kabiny Kat A:   9 998 PLN/os
Dopłata do kabiny Premium Suite:   11 498 PLN/os

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota przy grupie powyżej 10 osób
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Kopenhaga – Kangerlussuaq na Grenlandii - Kopenhaga
 • Lokalny transport w Kangerlussuaq w dniu 1
 • wycieczki zodiakami podczas rejsu zgodnie z programem
 • 5 noclegów na Ocean Atlantic w 2-osobowej kabinie zewnętrznej z bulajem (kategoria D) z łazienką/toaletą
 • Zwiedzanie miejscowości Sisimiut, Qeqertarsuaq i Ilulissat
 • Zwiedzanie kościoła oraz spotkanie ”kaffemik” w Qeqertarsuaq
 • Zwiedzanie kościoła w Ilulissat
 • Wizyty w muzeach w Sisimiut, Qeqertarsuaq i Ilulissat
 • Spotkania informacyjne i wykłady członków załogi ekspedycji w języku angielskim
 • Całodzienne wyżywienie na statku (3 posiłki)
 • Kawę, herbatę i wodę z lodem na statku
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Ewentualnych dodatkowych wydarzeń nieprzewidzianych w programie
 • Dopłaty do jednoosobowej kabiny
 • Podniesienia standardu kabiny
 • Wycieczek opcjonalnych, dodatkowo płatnych
 • Przelotu z Polski do Kopenhagi pierwszego dnia
 • Przelotu z Kopenhagi do Polski ostatniego dnia
 • Innych napojów poza kawą, herbatą i zimną wodą
 • Napiwków dla załogi statku Ocean Atlantic (ok. 13,5 USD dziennie/os.)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w punkcie „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Kabiny

Suita Premium
ok. 35 m2, sypialnia z dużym podwójnym łóżkiem, pokój dzienny z sofą, duże okno oraz łazienka. Położenie na pokładzie 5. Marco Polo

Kategoria A, Panorama Window Suite
ok. 19-24m2, podwójne łóżko lub dwa pojedyncze, miejsce do siedzenia, okno i łazienka. Położenie na pokładzie 5. Marco Polo

Kategoria B, Panorama Window Cabin
ok. 20-23m2, podwójne łóżko lub dwa pojedyncze, miejsce do siedzenia, okno z ograniczonym widokiem i łazienka. Położenie na pokładzie 7 lub 8 Magellan i Hudson

Kategoria C, Standard Cabin Window
ok. 12-13m2, dwa pojedyncze łóżka, okno i łazienka. Położenie na pokładzie 5 Marco Polo

Kategoria D, Standard Cabin Window
ok. 11-12m2, dwa pojedyncze łóżka, bulaj i łazienka. Położenie na pokładzie 4 Columbus

Kategoria G, Standard Cabin Window
ok. 9-10m2, pojedyncze łóżko, bulaj i łazienka. Położenie na pokładzie 4 Columbus

Warunki pogodowe

Zmienne warunki pogodowe mogą powodować zmiany w programie i trasie.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Kto może wziąć udział?

Aby wziąć udział w tym rejsie, wymagana jest mobilność, samowystarczalność i samodzielne poruszanie się bez pomocy w pagórkowatym terenie. Osoby poniżej 18 roku życia muszą podróżować i przebywać z osobami powyżej 18 roku życia.

Brak przystosowań dla osób niepełnosprawnych
Statek nie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, mających trudności z chodzeniem i nieporuszających się o własnych siłach. Związane jest to przede wszystkim z zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom rejsu - każdy powinien być w stanie samodzielnie przejść z łódki do łódki, bez pomocy personelu czy innych pasażerów.

Nie wolno zabierać na pokład ani wózków dla niepełnosprawnych, ani balkoników. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, na wszystkich korytarzach musi być swoboda przejścia.

Specjalne warunki zdrowotne

W celu zapewnienia bezpieczeństwa prosimy o poinformowanie Albatros Travel o ewentualnych chorobach, niepełnosprawności, ciąży czy innych problemach, które mogą mieć wpływ na samopoczucie lub stan zdrowia podczas rejsu

Bagaż

Radzimy zabrać mniejszy plecak lub torbę na wycieczki. Nie ma konieczności zabierania ręcznika. Dobrym pomysłem jest posiadanie lornetki. 

Choroba morska

Zalecamy zaopatrzenie się we własnym zakresie w lekarstwa na chorobę morską.

Istnieje wiele sposobów na to, by radzić sobie z chorobą morską, takich jak plastry czy tabletki przeciwko chorobie morskiej. Leki na chorobę morską zawierają różne składniki aktywne, to co działa na jedną osobę, może okazać się nieskuteczne w przypadku drugiej osoby. Prosimy pamiętać również, że leki zapobiegające chorobie lokomocyjnej mogą powodować senność. W razie wątpliwości co do tego, która metoda jest najlepsza w Państwa przypadku, prosimy, aby skonsultowali to Państwo z Państwa lekarzem przed wyjazdem. W recepcji, na pokładzie statku dostępna jest ograniczona liczba tabletek na sprzedaż, zachęcamy zatem do zakupienia własnych tabletek przeciwko chorobie morskiej.

Ochrona przeciwsłoneczna

Chociaż jesteśmy daleko na północ, promienie słońca są bardzo mocne, zarówno w dzień, jak i w nocy. Ze względu na arktyczne warunki, jest sucho i panuje duża wilgotność słońce jest silniejsze niż w Polsce. W związku z tym zalecamy, aby zabrać ze sobą krem z filtrem przeciwsłonecznym.

Czym jest rejs polarny?

Rejs polarny różni się znacznie od regularnych wycieczek turystycznych i rejsów, ponieważ nie mamy takich samych możliwości zaplanowania podróży. Wiele rzeczy jest nieprzewidywalnych i dlatego program musi być dostosowany do aktualnie panujących aury. Lider wyprawy, w porozumieniu z kapitanem dopilnuje i zapewni maksymalną realizację programu na podstawie aktualnych warunków pogodowych.

Ważną częścią podróży są rejsy i wycieczki na tzw. zodiakach. Marynarze statku asystują przy wchodzeniu na pokład, i razem z zespołem ekspedycyjnym Albatrosa są upoważnieni do pływania flotami zodiaku.

Ważne zasady dotyczące lądowań i wycieczek

Gdy przebywamy na lądzie, bardzo ważne jest, aby okazać najgłębszy szacunek dla wyjątkowej natury. To znaczy działać z wyobraźnią, tj. nie śmiecić a z lądu nie zabierać nic poza zdjęciami i wspomnieniami. Prosimy również o pozostawanie blisko swojej grupy - dotyczy to zwłaszcza wyprawy w Arktyce, gdzie spotkanie z niedźwiedziem polarnym nie jest całkowicie wykluczone. Ważne jest również przestrzeganie wskazówek pilota.

Ogólne zasady bezpieczeństwa

1. Nie wchodź do domu / budynku, chyba że zostałeś wyraźnie zaproszony do środka.

2. Nie jedź sam w niezamieszkałe miejsca, upewnij się, że grupa jest w zasięgu wzroku i pamiętaj, że pogoda może gwałtownie nagle ulec zmianie, a tym samym może pogorszyć się widoczność.

3. Zachowaj bezpieczną odległość od zwierząt i ptaków (minimum pięć metrów).

4. Pilnuj czasu, abys nie spóźnił się na statek.

5. Zawsze informuj obsługę statku, kiedy samodzielnie schodzisz ze statku i kiedy wracisz.

Lista rzeczy do spakowania

Ubranie

W trakcie podróży niezbędna jest odpowiednia i pasująca odzież. Należy wybrać lekkie i odpowiednie tkaniny, które zostały zaprojektowane tak, aby wilgoć była odprowadzana na zewnątrz, a jednocześnie, żeby ubranie dawało uczucie ciepła i było suche.

Kalosze

W trakcie wyprawy oferujemy możliwość wypożyczenia (za darmo) wytrzymałych, wysokiej jakości gumowych kaloszy. Buty te będą na czas całej podróży i w trakcie wycieczek należały wyłącznie do Państwa.

Co warto spakować?

Polecamy zabrać takie rzeczy jak:

 • Termiczna odzież spodnia
 • Pośrednia warstwa odzieży wykonana z polaru
 • Kurtka
 • Wodoszczelne spodnie (konieczne w trakcie rejsów i schodzenia na ląd)
 • Wodoszczelna kurtka typu softshell
 • Ocieplana parka (pierzem lub włóknami)
 • Wytrzymałe gumowe kalosze (kalosze dostępne są na pokładzie za darmo)

Nie należy również zapomnieć o zabraniu:

 • paszportu
 • karty kredytowej i dolarów, lub lokalnej waluty
 • czapki zimowej, szalika oraz wodoszczelnych rękawiczek
 • wełnianych skarpet
 • lornetki i aparatu fotograficznego
 • stroju kąpielowego
 • okularów z wysokim filtrem UV
 • kremu przeciwsłonecznego oraz balsamu do ust z SPF
 • wodoszczelnego plecaka
 • wodoszczelnych worków do przechowywania mokrej odzieży, tak aby nie stykała się ona z suchą
 • aparatu, zapasowych baterii i kart pamięci
 • lekarstw przeciwko chorobie morskiej

Na pokładzie Ocean Atlantic można mieć na sobie codzienne ubrania; jednakże niektórzy goście zakładają stroje wieczorowe na czas kolacji.

Pozostałe rzeczy

Okulary przeciwsłoneczne i krem na słońce
Na północy promienie UV są dużo silniejsze od tego, do czego przywykliśmy. Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne z filtrem na promienie UV to konieczność.  Jeśli na stałe nosisz okulary, porozmawiaj ze swoim optykiem - i weź zapasową parę na wszelki wypadek! Pamiętaj o mocnym kremie na słońce.

Lornetka
Bardzo ważna, jeśli chcesz oglądać ptaki i wieloryby. Najlepiej dobrej jakości, z powiększeniem 8 do 10 razy oraz średnicą zewnętrznej soczewki min. 30 mm.  Na dobrą lornetkę trzeba wydać przynajmniej ok. 500zł

Aparat/kamera
Większe aparaty należy trzymać w wodoodpornej torbie. Torby na ramię są niewygodne do noszenia, ponadto trzeba liczyć się z pryskającą wodą. Pamiętaj, aby wziąć wystarczająco dużo baterii i filmów. Mały plecak najlepiej z wodoodpornym spodem, na rzeczy osobiste do wzięcia na wycieczki. Rzeczy można również wsadzić do plastikowej torby, a potem do plecaka.

Wodoodporny plecak i worki foliowe
Weź ze sobą wodoodporny plecak i więcej plastikowych toreb/worków, które są bardzo praktyczne przy rozdzielaniu rzeczy brudnych i mokrych, od czystych i suchych.

Apteczka
Plastry i kompresy
Pomadka do ust
Krem nawilżający
Zwilżone chusteczki
Krople do nosa
Tabletki od bólu głowy (najlepiej od razu oraz lekarstwa przeciwgorączkowe)
Lekarstwa osobiste
Środek przeciw chorobie morskiej 
Plaster przeciw chorobie morskiej (Scopoderm lub inne) działaja w pełni lub częściowo na wszystkich. Tabletki przeciw chorobie morskiej są alternatywą. Skonsultuj się z lekarzem i wypróbuj środki przed wyjazdem, żeby wiedzieć jakie mają ewentualne skutki uboczne.

Ubezpieczenie

Ważne informacje

Zalecamy Państwu wykupienie dodatkowego pakietu ubezpieczenia podróżnego na kwotę minimum 200 000 USD w zakresie Kosztów Leczenia i Assistance, pokrywających koszty transportu medycznego do kraju oraz Następstwa Nieszczęśliwego Wypadku. Zachęcamy do zakupu polisy w Albatros Travel, który współpracuje z TUiR Allianz Polska S.A.

W przypadku posiadania polisy w innej firmie ubezpieczeniowej prosimy o sprawdzenie czy przedmiotem ubezpieczenia są wskazane ryzyka oraz sugerowana przez Albatros kwota ubezpieczenia. 

Wymagane jest wydrukowanie i posiadanie polisy podczas podróży.

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

21GLCSC03DPL1408