Rejs z Australii do Nowej Zelandii

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Popłyń w rejs po wodach Morza Tasmana, odwiedź Australię i wspaniałą Nową Zelandię

Wybierz się w fascynującą podróż na pokładzie ekskluzywnego statku Royal Caribbean. Razem z Albatros Travel odwiedź Sydney w Australili oraz Dusky Sound, Park Narodowy Fiordland oraz Auckland w Nowej Zelandii. Przeżyj relaksującą, przyjemną i wolną od trosk morską wyprawę. 

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Rejsy wycieczkowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Dolar nowozelandzki/ Dolar australijski

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Sydney
Dzień 2 Przylot do Sydney
Dzień 3 Dzień wolny. Spacer po Sydney (dla chętnych)
Dzień 4 Sydney. Zwiedzanie miasta i wypłynięcie w rejs
Dzień 5–6 Na morzu w kierunku Nowej Zelandii
Dzień 7 Park Narodowy Fiordland: żegluga przez Milford Sound, Doubtful Sound i Dusky Sound
Dzień 8 Dunedin. Możliwość zwiedzenia miasta i wycieczki do kolonii albatrosów oraz na zamek Lanarch.
Dzień 9 Akaroa. Możliwość wycieczki do Christchurch i Międzynarodowego Centrum Antarktycznego
Dzień 10 Na morzu w stronę Auckland
Dzień 11 Auckland, Nowa Zelandia. Możliwość zwiedzania miasta, Muzeum Auckland, taniec maori, Bastion Point i Sky Tower
Dzień 12 Bay of Islands, Nowa Zelandia. Dzień do własnej dyspozycji
Dzień 13–14 Na morzu w stronę Australii
Dzień 15 Sydney, Australia. Zwiedzanie Sydney, opery, Bondi Beach i powrót do domu
Dzień 16 Przylot do Warszawy

Radiance of the Seas

Statek Radiance of the Seas należy do floty statków Radiance firmy Royal Caribbien. Na 13 nowocześnie urządzonych pokładach może gościć ponad 2500 pasażerów. Duże okna pozwalają cieszyć się pięknym widokiem. Kajuty są elegancko wyposażone. Na tym nowoczesnym statku wycieczkowym znajdziemy: 3 baseny, wanny z hydromasażem, solarium, stefrę wellness, kino, ściankę wspinaczkową, bibliotekę, kolekcję dzieł sztuki i rzeźby, pole do minigolfa, stoły do bilarda, restauracje i kawiarnie.

Statek ma 300 metrów długości. Został zbudowny w 2001 roku, odnowiony w 2011. Powstało kilka nowych restauracji, kabiny zostały odnowione. Posiłki można jeść w głównej restauracji.

Więcej o rozkładzie kabin na statku TUTAJ

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
14 998,–
Warszawa
Brak miejsc
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Sydney

Polecimy z Warszawy do Sydney.

Dzień 2
Przylot do Sydney

Wieczorem przylot do Sydney i transfer do hotelu.

Dzień 3
Dzień wolny. Spacer po Sydney (dla chętnych)
Sydney

Dzisiejszy dzień jest przeznaczony do własnej dyspozycji, aby przystosować się do zmiany czasu. Dla chętnych pilot zorganizuje spacer po okolicy.

Dzień 4
Sydney. Zwiedzanie miasta i wypłynięcie w rejs Odpływamy o godz. 16.30

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Sydney. Poznamy miasto od strony wody. Wybierzemy się na wycieczkę po porcie. Na promie usłyszymy wiele ciekawostek m.in. o operze i o moście Sydney Harbour Bridge.
 
Zwiedzimy uroczą dzielnicę The Rocks, którą uważa się za starówkę Sydney. Leży tuż u podnóża Harbour Bridge. Kiedy w 1788 roku do Australii przybyli pierwsi angielscy więźniowie, właśnie tu w The Rocks zbudowali swoje domy. Dlatego teren ten ma duże znaczenie historyczne nie tylko dla Sydney, ale także dla całej Australii.
 
Tuż przed południem pożegnamy się na jakiś czas z Sydney. Pojedziemy do portu rejsów dalekomorskich i zameldujemy się na statku. Zwiedzimy statek i rozgościmy się na nim. Będzie naszym domem przez wiele następnych dni. Wieczorem zjemy nasz pierwszy posiłek na pokładzie.

Dzień 5–6
Na morzu w kierunku Nowej Zelandii
Kurs został obrany, można więc korzystać z wielu atrakcji na pokładzie statku i cieszyć się wolnym czasem. To dobra okazja, aby wyciszyć się przy lekturze ciekawej książki. Decyzja jak spędzać czas, i czy wziąć udział w różnych atrakcjach organizowanych na statku, należy całkowicie do Państwa! 
Dzień 7
Park Narodowy Fiordland: żegluga przez Milford Sound, Doubtful Sound i Dusky Sound
Park Narodowy Fiordland

Dotrzemy do rozsławionego na cały świat Parku Narodowego Fiordland. Nasz rejs po otwartym morzu dobiegnie końca, a my będziemy mogli obserwować bezpośrednio z pokładu piękny archipelag. Proponujemy ubrać się w kurtkę odporną na wiatr i deszcz by wyjść na pokład i rozkoszować się wspaniałym widokem. Narodowy Park Fiordland obejmuje obszar 12 500 km² i jest największym parkiem narodowym Nowej Zelandii.  Zobaczymy w nim zapierającą dech w piersiach przyrodę, popękane skały, głębokie fiordy, szerokie cieśniny i jeziora.
 
Po kilku godzinach spokojnej żeglugi wypłyniemy ponownie na otwarte morze i skierujemy się z powrotem w kierunku Sydney w Australii.
 

Dzień 8
Dunedin. Możliwość zwiedzenia miasta i wycieczki do kolonii albatrosów oraz na zamek Lanarch. Przypływamy ok. godz. 8:00, odpływamy o godz. 18:00.
Dunedin
Rano przybijemy do kei w Port Chalmers, głównego portu Dunedin na południowo-wschodnim wybrzeżu Wyspy Południowej. Nazwa miasta Dunedin to stara celtycka nazwa Edynburga. Dunedin został założony przez Szkotów w połowie XIX wieku. Kiedy w latach sześćdziesiątych XIX wieku znaleziono złoto w górach na Wyspie Południowej, nastała prawdziwa gorączka złota. Był to początek rozkwitu Dunedin, który przez wiele lat był najbogatszym miastem Nowej Zelandii. Pierwszy uniwersytet Nowej Zelandii powstał właśnie w Dunedin. Później port przyciągając spragnionych przygód ludzi, stał się centrum połowu wielorybów, a także centrum transportowym. Również i dzisiaj miasto z 120 000 mieszkańców tętni życiem.
 
Osoby, które zakupiły pakiet wycieczkowy, wybiorą się do Dunedin i okolic. Zwiedzane zaczniemy w centrum miasta, gdzie zobaczymy m.in. duży ośmiokątny plac, The Octagon. Mieści się tam miejska katedra, a przed nią stoi posąg Roberta Burnsa (1759-1796), najwybitniejszego narodowego poety Szkocji.
 
Następnie opuścimy Dunedin, aby udać się do tzw. Town Belt, czyli otaczającego miasto pasa zieleni. The Town Belt zaplanowany został przez szkockich założycieli miasta i zajmuje łączną powierzchnię ponad 200 ha. Składa się zarówno z gęstego lasu, jak i z terenów parkowych. Odwiedzimy również renomowany Uniwersytet Otago założony jako pierwszy w Nowej Zelandii w 1869 roku. Obejrzymy lokalną ciekawostkę, Baldwin Street. Nachylenie tej ulicy wynosi imponujące 38 stopni. Taki wynik dał jej tytuł najbardziej stromej ulicy na świecie, co zostało zapisane w Księdze światowych rekordów Guinessa. Każdego roku w lutym w związku z Festiwalem Dunedin odbywa się wyścig w górę i w dół tej stromej ulicy.
 
Kolejnym punktem programu będzie obejrzenie kolnii albatrosów przy Taiaroa Heads. Jest to jedyna na świecie kolonia albatrosów królewskich na stałym lądzie. Do albatrosów podejdziemy przez Royal Albatros Centre. Widok tych majestatycznych ptaków, których rozpiętość skrzydeł sięga nawet do ponad 3m, sprawia prawdziwą przyjemność. Albatrosy królewskie są eleganckimi szybowcami. Mogą unosić się w powietrzu przez wiele godzin prawie bez poruszania skrzydłami.
 
Obejrzymy również jedyny w Nowej Zelandii zamek, Lanarch Castle. Został wzniesiony na najwyższym punkcie półwyspu. Jego budowa zakończyła się w 1871 roku, a właścicielem był lokalny kupiec i polityk William Larnach. Zwiedzimy wnętrza zamku oraz przejdziemy się po pięknym ogrodzie, z którego rozciąga się fantastyczny widok na cały półwysep. Potem wrócimy na statek.
 
(Wycieczka nie została ujęta w cenie podróży). Oddzielny pakiet wycieczkowy można dokupić na 45 dni przed wyjazdem. Więcej informacji pod programem.
 
Dzień 9
Akaroa. Możliwość wycieczki do Christchurch i Międzynarodowego Centrum Antarktycznego Przypływamy o godz. 08:00, odpływamy o godz. 18:00
Akaroa
Dziś przybijemy do kei w Akaroa, a wycieczka dnia skieruje nas do Christchurch, ”najbardziej angielskiego miasta poza Anglią”. To największe miasto Wyspy Południowej, leżący na jej wschodnim wybrzeżu i jest zamieszkane przez ok 390 000 ludzi.
 
Od lat 50. Christchurch było centrum operacji Deep Freeze. Amerykańskie samoloty i statki zatrzymywały się tutaj w drodze na Antarktydę. Bliska więź miasta z Antarktydą ma jednak dłuższą tradycję. Również angielscy podróżnicy Robert Falcon Scott i Ernest Shackleton korzystali z portu w Lyttelton podczas swoich ekspedycji polarnych na Antarktydę.
 
W trakcie dzisiejszej wycieczki odwiedzimy m.in. Międzynarodowe Centrum Antarktyczne i ogród botaniczny. Zarezerwowaliśmy również czas wolny na lunch, który nie jest wliczony w cenę wycieczki.
 
(Wycieczka nie została ujęta w cenie podróży). Oddzielny pakiet wycieczkowy można dokupić na 45 dni przed wyjazdem. Więcej informacji pod programem.
 
Dzień 10
Na morzu w stronę Auckland
W czasie rejsu do Auckland proponujemy między innymi skorzystać z sali fitness lub zabiegów spa dostępnych na pokładzie (rezerwacja i opłata na miejscu).
Dzień 11
Auckland, Nowa Zelandia. Możliwość zwiedzania miasta, Muzeum Auckland, taniec maori, Bastion Point i Sky Tower Przypływamy ok. godz. 8:00, odpływamy o godz. 18:00
Auckland
Podczas wycieczki dnia zwiedzimy Auckland, gdzie obejrzymy okolice portu, niektóre z najdroższych dzielnic, a na koniec udamy się do Muzeum Auckland. Dowiemy się w nim więcej o niepowtarzalnej geografii Nowej Zelandii, o jej florze, faunie a także o historii. Zobaczymy drogocenny zbiór skarbów kultury maoryskiej i Oceanu Spokojnego. Poznamy rónwnież element maoryskiej kultury podczas pokazu, którego punktem kulminacyjnym będzie energiczny taniec, haka.
 
Po odwiedzinach w muzeum wybierzemy się do Bastion Point, skąd wspaniale widać Auckland, port a także popularne plaże przy Mission Bay i modne handlowe przedmieście Parnell.
Spacer zakończymy przy symbolu miasta tj. wieży Sky Tower, która ma 328m wysokości. Na 52. piętrze można podziwiać 360° panoramę miasta  z widokiem na zatokę Hauraki i port Manukau.
 
(Wycieczka nie została ujęta w cenie podróży). Oddzielny pakiet wycieczkowy można dokupić na 45 dni przed wyjazdem. Więcej informacji pod programem.
Dzień 12
Bay of Islands, Nowa Zelandia. Dzień do własnej dyspozycji Przypływamy ok. godz. 8:00, odpływamy o godz. 17:00
Bay of Islands, Nowa Zelandia
Rano przypłyniemy do cudownej zatoki z wieloma wyspami, Bay of Island. Dużo atrakcyjnych wysepek, piękne plaże i przejrzysta woda sprawiają, że teren ten jest wymarzonym miejscem dla nurków, rybaków i amatorów sportów wodnych.
Autorem nazwy tej zatoki miejsca jest sławny podróżnik James Cook, który podczas pierwszej ekspedycji w 1769 roku zatrzymał się tutaj swoim statkiem Endeavour.
Bay of Islands jest jednym z najlepszych morskich narodowych parków Nowej Zelandii. Na 144 wyspach i w otaczającej je wodzie znajduje się niezwykłe bogactwo fauny z delfinami, kolorowymi rybami i niezliczoną ilością gatunków ptaków, a wśród nich na lądzie symbol narodowy, nielotny kiwi.

To tutaj osiedlili się pierwsi Europejczycy, a dowody na to można obejrzeć w romantycznym miasteczku Russel, które było pierwszą stolicą Nowej Zelandii.

Większość małych wysepek i półwyspów ma codzienne połączenia promowe.
Proponujemy się wybrać się na jedną z wycieczek oferowanych na statku (rezerwacja i opłata na pokładzie), lub spędzić dzień inaczej, wedle uznania.
 
Dzień 13–14
Na morzu w stronę Australii
Po pełnym wrażeń pobycie w Nowej Zelandii mamy teraz czas na odpoczynek i wykorzystanie atutów naszego statku. A na pewno jest co robić: można się relaksować, spróbować szczęścia w kasynie, delektować dobrym jedzeniem, a także wziąć udział w atrakcjach organizowanych na pokładzie. Wieczorem warto wybrać się do teatru i obejrzeć jeden z ciekawych pokazów czy spektakli.
 
Dzień 15
Sydney, Australia. Zwiedzanie Sydney, opery, Bondi Beach i powrót do domu Przypływamy o godz. 6:00
Opera w Sydney

Do Sydney przypłyniemy wczesnym rankiem. Nasza podróż zbliża się ku końcowi. Po śniadaniu na statku zejdziemy na ląd i udamy się do miasta. Zwiedzanie zaczniemy od budynku opery, symbolu Sydney, zaprojektowanego przez duńskiego architekta Jørna Utzona. Od jej otwarcia w 1973 roku odbywają się w niej największe w kraju wydarzenia muzyczne i teatralne
 
Charakterystyczne białe łuki dachu opery przypominają żaglowiec pod pełnymi żaglami, a jednocześnie są symbolem życia w Sydney, które w dużym stopniu toczy się wokół pięknego, naturalnego portu. Tuż obok opery znajduje się jeszcze jedno dzieło australijskiego budownictwa, mowa tu o stalowym moście Sydney Harbour Bridge, który w piękny sposób łączy południową część miasta z północną.

Odwiedzimy również m.in. do dzielnicy biznesowej, która jest enklawą nowoczesnych wieżowców położoną tuż nad wodą przy Sydney Harbour Bridge.
 
W Australii jest ponad 10 000 plaż, a jedną z najsławniejszych jest Bondi Beach w Sydney, którą również zobaczymy podczas naszej wycieczki. Tłumy mieszkańców Sydney przychodzą tu kapać się, surfować i opalać.

Po wspaniałym dniu wypełnionym wrażeniami z Sydney, udamy na lotnisko, aby polecieć do domu.
 

Dzień 16
Przylot do Warszawy

 

Pakiet wycieczkowy

Tylko dla gości Albatros Travel przygotowaliśmy pakiet wycieczkowy z opieką naszego pilota.
Pakiet należy wykupić podczas planowania podróży, najpóźniej 45 dni przed wyjazdem.
 
Pakiet wycieczkowy zawiera:
 
Auckland: zwiedzanie miasta, Muzeum Auckland, taniec maori, Bastion Point i Sky Tower (pół dnia)
Akaroa: wycieczka do Christchurch łącznie z Międzynarodowym Centrum Antarktycznym (cały dzień – obiad nie jest wliczony)
Dunedin: zwiedzanie miasta i wycieczka do kolonii albatrosów oraz zamku Lanarch (cały dzień – obiad nie jest wliczony)
 
Podczas całodziennych wycieczek obiad nie jest wliczony w cenę, zarezerwowano czas na obiad na miejscu.
 
Cena 2.298zł/osobę
 

Auckland

Informacja o cenie

Dopłata do kabiny 1-osobowej
Kat. 4V (kabina wewnętrzna) - 3998zł
Kat. 8N (kabina zewnętrzna) - 5698zł
Kat. 6D (kabina z balkonem) - 7498zł
Dopłata do podwyższenia standardu kabiny 2-osobowej

Kat. 8N (kabina zewnętrzna) - 898zł/os
Kat. 6D (kabina z balkonem) - 1898zł/os

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot na samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa-Sydney w obie strony z przesadką
 • Zakwaterowanie w hotelu w pokojach dwuosobowych w Sydney oraz wycieczki (dzień 3-4)
 • Śniadania w Sydney
 • Spotkania informacyjne oraz prezentacje pilota wycieczek na pokładzie statku
 • 11 noclegów na statku wycieczkowym Radiance of the Seas w wewnętrznej kabinie 2-osobowej 
 • Napiwki na statku (wartość 635zł na osobę)
 • Pełne wyżywienie na statku
 • Zwiedzanie Sydney łącznie z operą (dzień 15)
 • Podatki portowe (wartość  780,00 zł na osobę)
 • Transport zgodnie z programem
 • Ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Pakietu wycieczkowego ( 2 298 zł, rezerwacja najpóźniej 45 dni przed wyjazdem)
 • Ewentualnych dodatkowych wycieczek nieprzewidzianych w programie
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego/kabinę jednoosobową, kabiny zewnętrznej lub kabiny z balkonem
 • Ewentualnych dodatkowych posiłków
 • Napojów
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (w sumie ok. AUD 20,00, tj. 50zł)
 • Napiwków w czasie wycieczek z pakietu wycieczkowego (ok. NZD 30,00, tj. 70zł)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wizy do Australii www.albatros.pl/kierunki-podrozy/australia-i-oceania/australia/wiza
 • Elektronicznej Autoryzacjii Podróży NZeTA do Nowej Zelandii
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w punkcie „Cena zawiera”


 

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Wiza

Nowa Zelandia

Informujemy o wprowadzeniu Elektronicznej Autoryzacji Podróży NZeTA do Nowej Zelandii. Prosimy o złożenie wniosku i uiszczenie opłaty w wysokości 12 NZD kartą Visa lub Mastercard, nie później niż 10 dni przed planowaną datą podróży, poprzez stronę https://nzeta.immigration.govt.nz/ 

W przypadku gdy wniosek składany jest poprzez darmowe aplikacje pobierane na telefon komórkowy (App Store, Google Play) koszt opłaty wynosi 9 NZD.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że do podanej kwoty doliczona zostanie dodatkowo opłata turystyczna (IVL) w wysokości 35 NZD, przeznaczona m.in. na ochronę przyrody Nowej Zelandii.

Australia

Obywatele polscy podróżujący do Australii w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 3 miesiące zobowiązani są do posiadania wizy, o którą mogą aplikować poprzez platformę eVisitor.

Prosimy o zapoznanie się z formalnościami wizowymi tutaj:

https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/australia-i-oceania/nowa-zelandia/wiza
https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/australia-i-oceania/australia/wiza

Jak wyglądają kabiny?

Dostępne są różne kategorie kabin – od ładnych, przestronnych kabin wewnętrznych po imponujące apartamenty z własnym balkonem. Wszystkie mają: własną łazienkę i toaletę, rozsądną ilość szafek, miejsca do siedzenia oraz łóżka jedno- lub dwuosobowe. Ponadto we wszystkich kabinach znajdują się suszarki. Jeśli chcesz zamówić apartament, prosimy o zwrócenie się do Albatros Travel.

Kabina kategorii 4V ”Wewnętrzna”
Kabina wewnętrzna na pokładzie 7. W kabinach tych są dwa jednoosobowe łóżka oraz jedno dwuosobowe. W wyposażeniu są: suszarka, klimatyzacja oraz oczywiście łazienka i toaleta.

Kabina kategorii 8N „Ocean View”
Kabina zewnętrzna z oknem na pokładzie 3. W kabinach tych są dwa jednoosobowe łóżka oraz jedno dwuosobowe. W wyposażeniu są: suszarka, klimatyzacja oraz oczywiście łazienka i toaleta.

Kabina kategorii 6D „Ocean View z balkonem”
Kabina zewnętrzna z balkonem na pokładzie 7. W kabinach tych znajduje się duże okno od podłogi do sufitu, dwa jednoosobowe łóżka oraz jedno dwuosobowe. W wyposażeniu są: suszarka, klimatyzacja oraz oczywiście łazienka i toaleta.
 

Bagaż

Rzeczy przydatne w podróży:

 • Mniejszy plecak lub torba na wycieczki
 • Ubrania letnie
 • Sweter / lekka kurtka przeciwwiatrowa
 • Płaszcz przeciwdeszczowy
 • Wygodne buty turystyczne i sportowe sandały
 • Stroje kąpielowe (ręczniki nie są wliczone)
 • Krem z filtrem
 • Spray na komary
 • Nakryce głowy
 • Okulary przeciwsłoneczne

Surowe przepisy celne

Należy zwrócić uwagę, że Nowa Zelandia i Australia mają bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące przywożenia owoców oraz produktów spożywczych. Za niezgłoszone produkty spożywcze można przy wjeździe zapłacić mandat w wysokości 500 dolarów australijskich. Dotyczy to również jedzenia z samolotu i ze strefy odlotów na lotnisku.

Wycieczki – na pół dnia lub na cały dzień

Z zasady wycieczki dzieli się na krótsze i dłuższe. Nie należy traktować nazwy dosłownie, wycieczki niekoniecznie trwają pół dnia czy cały dzień. Wycieczka na pół dnia odbywa się przed południem lub po południu i nie zawiera posiłku. Zazwyczaj wracamy do domu na lunch lub na kolację. Wycieczki na pół dnia trwają najczęściej od 2 do 4 godzin. Całodzienna wycieczka trwa od 5 do 9 godzin i zawiera jeden posiłek, który jednak nie zawsze jest wliczony w jej cenę. Informacja o posiłkach jest podana w opisie wycieczki.

Czas podany w programie rejsu

Godziny podane w programie podróży są uzależnione od żeglugi i decyzji załogi statku. Zazwyczaj zmiany w planie zawijania do portów zdarzają się rzadko, ale pojedyncze mogą pojawić na każdym rejsie, szczególnie że zależni jesteśmy od kaprysów aury. Przyczyną zmian jest zazwyczaj wzmożony ruch statków lub pogoda. Zdecydowaliśmy się jednak ująć godziny w programie, gdyż dają wyobrażenie, jak dużo czasu spędza się w porcie/na lądzie podczas przystanków w rejsie. Żegluga sama w sobie jest również ważną atrakcją rejsu!

Paszport

Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do domu. Dzieci –  niezależnie od wieku –  muszą mieć swój własny paszport, nie wystarczy, że są wpisane w paszportach rodziców. Należy przesłać kopię paszportu do Albatrosa najpóźniej 14 dni po dokonaniu rezerwacji. Uwaga, imię i nazwisko na bilecie lotniczym muszą być w 100% takie same jak w paszporcie. Konsekwencją niedopełnienia tego wymogu może być w najgorszym razie odmowa wjazdu do kraju i konieczność powrotu do domu na własny rachunek.

Rozkład lotów/rejsów

Rozkład lotów w programie podróży i wymienione porty mogą ulec zmianie przez firmy przewozowe. Zwykle mamy do czynienia z bardzo niewielkimi zmianami w operacjach w portach, ale niektóre zmiany czasu występują niemal w każdej podróży z uwagi na pogodę. Jednakże, zdecydowaliśmy się uwzględnić czasy przypłynięca/odpłynięcia w programie, ponieważ daje to obraz tego, ile czasu należy przeznaczyć w porcie / na lądzie.
 
Z ręką na sercu

Rejs

Nasz rejs z Australii do Nowej Zelandii i z powrotem to podróż, w której pokonujemy ponad 4000 mil morskich (1 mila to 1852m). Oznacza to, że są takie dni, które w całości spędzimy na morzu w drodze do kolejnego portu. Na początku może się to wydawać przerażające, ale nie zrażajcie się! Jeszcze nie słyszeliśmy od gości, którzy byli z Albatrosem na tym rejsie, że ktoś nudził się na pokładzie statku. Jest tam cała masa atrakcji, muzyka wszelkich gatunków, quizy, warte wypróbowania restauracje, a to tylko nieliczne przykłady tego, co można robić na pokładzie. A jeśli zabierzecie ze sobą dobrą książkę, z łatwością znajdziecie zaciszne miejsce, które pozwoli Wam nacieszyć się spokojem.
 
Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. Mogą wystąpić okoliczności, których nie znasz lub do których nie jesteś przyzwyczajony, jak na przykład zwyczaj dawania napiwków. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

20AUCOC01APL2403