Relaks, SPA i skarby Transylwanii

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Relaksujący pobyt w 4-gwiazdkowym ośrodku spa oraz wspaniała przyroda Transylwanii podczas pieszych wycieczek po okolicy.

Podczas tej wyjątkowej wycieczki łączymy relaks i zabiegi wellness z pieszymi wędrówkami w zupełnie nowatorski sposób. Jako pierwsi w Polsce zapraszamy do 4-gwiazdkowego Wolkendorf Bio Hotel & Spa w Transylwanii. Na jeden tydzień, ten uroczy hotel będzie bazą dla naszego pobytu w jednym z najpiękniejszych przyrodniczo miejsc w Europie ale zarazem najbardziej zapomnianego. Hotel oferuje liczne zabiegi spa i masaże oraz smaczną kuchnię bazującą na ekologicznych produktach. Poza hotelem czekają na nas trasy do pieszych wędrówek  w przepięknym otoczeniu u podnóża Karpat.

Oczywiście, zobaczymy także stolicę Rumunii, Bukareszt, odwiedzimy pobliskie średniowieczne miasto Braszów, a także dwa najsłynniejsze zamki w kraju, Zamek Drakuli w Bran i Zamek Królewski w Sinaia.
Poruszać będziemy się komfortowymi i klimatyzowanymi autokarami oraz  zapewnimy 2 posiłki dziennie podczas całej wycieczki.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Przygoda życia

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta RO

Program wycieczki
Dzień 1 Warszawa - Bukareszt - Wolkendorf. Wycieczka panoramiczna autokarem po Bukareszcie, przejazd do hotelu i kolacja
Dzień 2 Wolkendorf. Relaks w hotelu i spacer po okolicy. Kolacja w lokalnej restauracji
Dzień 3 Brasov - Bran - Brasov. Zwiedzanie Braszowa, „Zamek Drakuli” w Bran wraz z kolacją na zamku.
Dzień 4 Wolkendorf - Piatra Craiului - Wolkendorf. Piesza wędrówka po Karpatach i możliwość zwiedzenia Sanktuarium niedźwiedzi w Libearty
Dzień 5 Wolkendorf. Relaks i wędrówki, a wieczorem pokaz tańców rumuńskich i ognisko
Dzień 6 Wolkendorf - Sinaia - Bukareszt. Zamek Peles i powrót do Polski

Hotele

Wolkendorf Bio Hotel & Spa

 • 45 starannie urządzonych pokoi
 • Restauracja z ekologiczną kuchnią w której używane są lokalne produkty
 • Liczne trasy do pieszych wędrówek po okolicy
 • Bezpłatne wypożyczenie rowerów
 • Dodatkowe udogodnienia:
 • Sauna i łaźnia parowa
 • Basen z wodą słoną i zimną
 • Masaże

W Wolkendorf Bio Hotel & Spa można w pełni cieszyć się piękną okolicą, korzystając z licznych udogodnień hotelu. Położony w sercu Transylwanii, w pobliżu Karpat, zamku Drakuli w Bran, oraz średniowiecznych miast Braszów i Sinaia, pozwala na odkrywanie skarbów kultury i przyrody o których istnieniu wiele osób nie wie.

W hotelu znajduje się 45 unikalnie wykończonych pokoi, wyposażonych w meble wykonane przez lokalnych rzemieślników. Hotelowa restauracja oferuje pyszne dania kuchni regionalnej, przygotowywane z lokalnych produktów, a świeży chleb wypiekany jest codziennie w dużym glinianym piecu.

Hotel oferuje również różnorodne zabiegi wellness i spa, w tym basen ze słoną i zimną wodą, sauny i łaźnia parowa, a także różne rodzaje masaży.

Więcej o hotelu i jego licznych udogodnieniach można przeczytać tutaj: https://wolkendorfhotel.ro

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Warszawa - Bukareszt - Wolkendorf. Wycieczka panoramiczna autokarem po Bukareszcie, przejazd do hotelu i kolacja ok. 170 km
Łuk Triumfalny z 1918 r. – Bukareszt

Z lotniska Okęcie w Warszawie wyruszamy w kierunku Rumunii i jej stolicy Bukaresztu, zwanego w okresie międzywojennym „Paryżem Wschodu” z powodu jego eleganckiej zabudowy, inspirowanej francuską architekturą. Jednak bombardowania z okresu II wojny światowej oraz trzęsienia ziemi w 1940 i 1977 roku zniszczyły piękne XIX-wieczne budynki, na których miejscu powstały nowe budynki pochodzące z czasów sowieckich.  

Bukareszt jest największym miastem Rumunii, liczącym dwa miliony mieszkańców. Był stolicą Wołoszczyzny do 1862 roku, kiedy to Wołoszczyzna i Mołdawia utworzyły konfederację, która później stała się Królestwem Rumunii. Bukareszt był również miejscem walk podczas rewolucji w 1989 roku, a ślady po kulach nadal można zobaczyć na wielu budynkach w mieście.

Przejeżdżamy obok Domu Wolnej Prasy, podręcznikowego wręcz przykładu pompatycznego stylu budownictwa z okresu socrealizmu, w którym to budynku większość gazet ma swoje siedziby. Dalej przejedziemy obok Łuku Triumfalnego, nawiązującego wyglądem do paryskiego oryginału dla upamiętnienia przyjaźni rumuńsko-francuskiej, ale przede wszystkim stanowiącego hołd złożony pamięci żołnierzy rumuńskich. Następnie miniemy Plac Zwycięstwa, jeden z centralnych placów miasta, na którym znajduje się m.in. budynek rządu, którego nie należy mylić z gigantycznym pałacem Ceausescu. Okrążamy również Plac Rewolucji, na którym znajduje się kilka ważnych historycznych budynków: dawny Pałac Królewski, w którym obecnie mieści się Narodowe Muzeum Sztuki, Biblioteka Uniwersytecka, Sala Koncertowa Ateneum oraz dawny Komitet Centralny, by wymienić tylko kilka z nich. Część przejazdu odbywa się wzdłuż Sejrsboulevarden, która jest najelegantszą ulicą miasta od czasu, gdy została wyłożona drewnem około 300 lat temu, aby uczynić ją przejezdną dla powozów, gdy na innych drogach grzęzło się w błocie. W tamtych czasach wiele arystokratycznych  rodzin miało tu swoje domy, a dziś reklamy takich marek jak Gucci, Armani czy Rolex zdobią całą ulicę.

Na koniec opuszczamy Bukareszt i kierujemy się na północ w stronę naszego hotelu Wolkendorf Spa & Resort. Po przyjeździe czeka na nas kolacja w przytulnej hotelowej restauracji, a następnie udamy się na zasłużony odpoczynek po tym długim dniu.

Obiad i kolacja w cenie.

Dzień 2
Wolkendorf. Relaks w hotelu i spacer po okolicy. Kolacja w lokalnej restauracji
Witamy w hotelu Wolkendorf Bio Hotel & Spa

Po śniadaniu będzie czas na poznanie hotelu i jego licznych atrakcji. Zostaniemy oprowadzeni po całym obiekcie w którym znajdują się sauny, jacuzzi,  zewnętrzne baseny oraz usługi masażu. W cenę wliczone jest korzystanie ze wszystkich udogodnień hotelu oprócz masaży, które są dodatkowo płatne (rezerwacja i opłata na miejscu). Otrzymamy także więcej informacji na temat szlaków turystycznych w pobliżu hotelu,  wypożyczenia rowerów czy sprzętu wędkarskiego.

Resztę dnia można spędzić na zwiedzaniu okolicy, korzystaniu z licznych atrakcji hotelowych lub po prostu rozkoszowaniu się świeżym powietrzem i wiejską idyllą.

Późnym popołudniem zbierzemy się ponownie i wyruszymy na spacer do najbliższej wioski, gdzie dowiemy się więcej o historii tego regionu. Znajdujemy się w sercu Transylwanii, która po raz pierwszy została przyłączona do Rumunii w 1918 r. Wcześniej obszar ten należał do Węgier przez około 1000 lat ciesząc się różnym stopniem autonomii. Tereny te były w dużej mierze zamieszkiwane przez Sasów Siedmiogrodzkich, mieszaną grupę niemieckojęzycznych imigrantów, którzy przybywali na te tereny w kolejnych turach w XII i XIII wieku. Zaproszenie pochodziło od władców węgierskich, którzy chcieli, aby Siedmiogród został zasiedlony i tworzył rodzaj strefy buforowej przed najazdami z zewnątrz.

Imigrantom udało się uniknąć asymilacji i zachować swoje dziedzictwo kulturowe, między innymi nadal mówili - i mówią - po niemiecku, i aż do II wojny światowej tworzyli w Rumunii liczną mniejszość niemiecką. Po II wojnie światowej większość z nich została wypędzona lub wyemigrowała, m.in. do Austrii, Niemiec i Stanów Zjednoczonych.

Spacerując jednak po wiosce nie mamy wątpliwości co do związku tych terenów z Saksonią. Nasz mały spacer zakończymy lokalną kolacją w wiosce, gdzie bez wątpienia zostaniemy też poczęstowani  lokalną brandy, która podobno trzyma na dystans zarówno wampiry jak i kobiety.

Śniadanie i obiadokolacja w cenie.

Dzień 3
Brasov - Bran - Brasov. Zwiedzanie Braszowa, „Zamek Drakuli” w Bran wraz z kolacją na zamku. ok. 80km
Braszów z punktem orientacyjnym miasta - Czarnym Kościołem

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Braszowa, aby poznać  lepiej to  ciekawe miasto. W Braszowie, którego stara niemiecka nazwa to Kronstadt , bardzo dobrze zachowało się średniowieczne centrum miasta, a część murów miejskich i ich baszty zostały odrestaurowane. Centralny plac miasta, Piata Sfatului, tętni życiem, a w wielu przytulnych sklepikach i kafejkach sprzedawane są wszelkiego rodzaju dobra.

Następnie trasa wycieczki prowadzi do jednego z symboli  Braszowa - Czarnego Kościoła. Duży gotycki kościół jest w rzeczywistości bardziej szary niż czarny, ale jego nazwa pochodzi z 1689 roku, kiedy to ogromny pożar zniszczył  i częściowo osmalił ściany kościoła. W kościele znajdują się duże organy słynnego berlińskiego organmistrza Buchholza i uważa się, że są to jedyne jego organy, które w oryginalnej formie zachowały się do obecnych czasów.
Będzie też czas na samodzielne zwiedzanie miasta, zanim po południu wyruszymy w kierunku Bran i zamku, znanego również jako „Zamek Drakuli”.

W powieści Brama Stokera hrabia Drakula mieszka w Transylwanii w zamku na skalnej grani, a poniżej znajduje się głęboki wąwóz. Opis ten idealnie pasuje do zamku Bran i niewykluczone, że Stoker inspirował się właśnie tym zamkiem. Jeśli chodzi o „prawdziwego” Drakulę, Włada III, to nie jest udowodnione, że miał on jakikolwiek związek z zamkiem Bran. Niektóre źródła podają jednak, że był tam przetrzymywany przez dwa miesiące na rozkaz króla węgierskiego Matei Corvina. Mity czy nie, Zamek Bran doskonale spełnia wszelkie wyobrażenia jakie mamy względem średniowiecznego zamku z bajek i wznosząc się wysoko nad doliną ze swoimi licznymi białymi wieżami i budynkami gospodarczymi. Zamek został zbudowany pod koniec 14 wieku, a w późniejszych czasach służył jako posterunek graniczny na przełęczy między Wołoszczyzną a Transylwanią. W 1920 roku, po zjednoczeniu Rumunii, zamek stał się rezydencją królewską. Potem nastał okres komunizmu i rodzina królewska została wygnana z kraju. Obecnie potomkowie dawnej rodziny królewskiej odzyskali opiekę nad zamkiem i po gruntownej renowacji został on udostępniony zwiedzającym jako muzeum. Czeka więc nas interesująca wycieczka po pałacu, a dzień zakończymy kolacją w pięknie zdobionym salonie królowej Marii, położonym w pałacowych ogrodach. Będzie to wyjątkowy posiłek ze względu na imponujące, historyczne miejsce w jakim się znajdziemy.
Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych.

Śniadanie i obiadokolacja w cenie

Dzień 4
Wolkendorf - Piatra Craiului - Wolkendorf. Piesza wędrówka po Karpatach i możliwość zwiedzenia Sanktuarium niedźwiedzi w Libearty ok. 70km
Kwitnące łąki w Transylwanii

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku pobliskiego pasma górskiego Piatra Craiului, bardziej znanego jako Karpaty. Autokarem dojedziemy do pobliskiego miasteczka Zarnesti, skąd rozpoczyna się nasza wędrówka.
Opuszczamy Zarnesti i wkrótce zostaniemy otoczeni przez wspaniałą przyrodę, bez wątpienia najpiękniejszą  jaką Rumunia ma do zaoferowania. Znajdujemy się w Piatra Craiului, parku narodowym utworzonym w 1938 roku, zajmującego powierzchnię 148 km2. Masyw Parku Narodowego jest otoczony przez Góry Fagaras od północnego zachodu i Góry Bucegi od wschodu.

Na początku idziemy wśród pól uprawnych, które wkrótce ustępują miejsca lasom i łąkom. Tutaj życie toczy się jak dawniej, a preferowanym środkiem transportu w tym górzystym terenie są wozy konne. Pierwszym celem naszej dzisiejszej wędrówki jest Plaiul Foii, który sam w sobie jest punktem startu dla dłuższych wypraw w Karpaty. Trasa liczy około 10 kilometrów z różnicą poziomów wynoszącą 150 metrów. W Plaiul Foii znajduje się prosta, przytulna restauracja, gdzie można zjeść lokalny obiad (nie wliczony w cenę wycieczki)
Stąd można na własną rękę wybrać się na dalszą wędrówkę, aby odkrywać piękno okolicy. Jest tu wiele tras o różnej długości i stopniu trudności, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli jednak ktoś ma już dośc wędrówek to może się wybrać na spotkanie z niedźwiedziem brunatnym -  największym  ssakiem jaki występuje na tym obszarze. Autokar zabierze wszystkich chętnych do Libearty Sanctuary czyli sanktuarium niedźwiedzi i centrum rehabilitacji tych zwierząt, które od końca lat 90-tych jest domem dla niedźwiedzi wcześniej trzymanych w niewoli i wykorzystywanych jako atrakcja turystyczna. Na 70-hektarowym terenie żyje około 70 niedźwiedzi w swoim naturalnym środowisku. Zwiedzimy ośrodek i zapoznamy się z jego działalnością. (Wycieczka do Sanktuarium Libearty nie jest wliczona w cenę wycieczki, a za wstęp płaci się osobno na miejscu)

Późnym popołudniem autokar zabierze te osoby, które zdecydowały się na kontynuowanie wędrówkę i wszyscy razem wracamy do hotelu.

Śniadanie i obiadokolacja w cenie.

Dzień 5
Wolkendorf. Relaks i wędrówki, a wieczorem pokaz tańców rumuńskich i ognisko
restauracja w hotelu Wolkendorf Spa & Resort

Dzisiaj można się zrelaksować w hotelowym centrum wellness lub wybrać się na jeden z wielu szlaków turystycznych w okolicy. W niewielkiej odległości hotelu znajduje się kilka małych wiosek, do których  można dotrzeć na rowerze, wypożyczonym w hotelu.

Wieczorem spotykamy się na kolacji w hotelowej restauracji. A ponieważ jest to nasz ostatni wspólny wieczór, zakończymy go ogniskiem w hotelowym ogrodzie, gdzie część obsługi hotelu zadba o artystyczną oprawę wieczoru śpiewając i tańcząc dla nas w pięknej rumuńskiej scenerii.

Śniadanie i obiadokolacja w cenie

Dzień 6
Wolkendorf - Sinaia - Bukareszt. Zamek Peles i powrót do Polski ok. 200km
Zamek Peles w Sinaia

Czas pożegnać się z naszym uroczym hotelem i wracać do cywilizacji.
W drodze powrotnej do stolicy mijamy miasto Sinaia, „Perłę Karpat”, położone w dolinie otoczonej sosnowymi lasami.

Sinaia była domem pierwszego króla Rumunii, Karola I, który wybudował tutaj letni zamek Peles. Zwiedzimy zamek, który został ukończony dopiero w 1914 roku, na kilka miesięcy przed śmiercią króla. W tym czasie budowa trwała już od 39 lat. Podczas zwiedzania zamku zrozumiemy dlaczego się tu zatrzymaliśmy, gdy zobaczymy jak misterne są zdobienia w pokojach z rzeźbionymi drewnianymi sufitami, złoceniami i tysiącami wyszukanych detali. Zamek Peles jest z pewnością jedną z największych atrakcji naszej wycieczki, a złote dzieła austriackiego artysty Gustava Klimta zrobią z pewnością szczególnie duże wrażenie. Był to również jeden z pierwszych zamków, który posiadał pełną instalację wodną i centralne ogrzewanie.
Zaplanowaliśmy też tutaj czas wolny, a następnie udamy się na lotnisko, aby wyruszyć w drogę powrotną do Polski.

Śniadanie wliczone w cenę

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

898 PLN

Cena zawiera
 • opiekę polskiego pilota,
 • przeloty rejsowe na trasie Warszawa-Bukareszt i Bukareszt-Warszawa z przesiadkami,
 • zakwaterowanie: w pokoju dwuosobowym, Wolkendorf Bio Hotel & Spa
 • transport autokarem zgodnie z programem,
 • wycieczki i bilety wstępów zgodnie z programem,
 • wyżywienie: codzienne śniadania, obiad w dniu 1, kolacja w dniach 1-5
 • podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • dodatkowych posiłków,
 • napojów do posiłków,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 15 EUR/os)
 • wydatków indywidualnych,
 • wszystkiego, co nie zostało ujęte w ”cena zawiera"

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Bagaż

Dobrym pomysłem jest zabranie mniejszego plecaka lub torby na jednodniowe wycieczki i dni podróży, kiedy zazwyczaj nie zobaczysz swojego bagażu aż do wieczora. Nie jest konieczne przynoszenie ręczników.

Obuwie i odzież praktyczna

Na naszych wędrówkach obowiązkowe jest dobre obuwie i praktyczna odzież. Wędrówka odbywa się głównie po nierównym terenie, dlatego zalecane są buty turystyczne z podparciem na kostkę. Temperatury mogą się bardzo różnić, więc zabierz ze sobą odzież, którą można dostosować do swoich potrzeb. temperatura, czyli warstwa na warstwie, tak abyś mógł w danym dniu zdecydować, czy chcesz założyć jeden, dwa czy nawet trzy swetry.

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki