Sławna Wenecja i bogate Veneto

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Autokarowa wycieczka do jednego z najpiękniejszych regionów Włoch, do magicznej Wenecji i nie mniej urzekających okolic.

AUTOKAREM

Wybierz się z Albatros Travel w podróż do Włoch i poznaj niesamowite i jedyne w swoim rodzaju miasto, jakim jest Wenecja. Będziemy podziwiać piękne zabytkowe pałace, urokliwe zaułki i malownicze kanały. Zobaczymy słynne atrakcje, takie jak Plac św. Marka i Pałac Dożów. Ale region Veneto, czyli Wenecja Euganejska, to także wiele innych ciekawych miejsc. Odwiedzimy Padwę, w której żył i pracował Galileusz, znanej także z najstarszego we Włoszech uniwersytetu. Popłyniemy na dwie okoliczne wyspy, Burano – znaną z pięknych wyrobów koronkarskich, oraz Murano – wyspę słynącą z produkcji znanego na całym świecie szkła Murano. Pojedziemy też do Vicenzy, gdzie zobaczymy Teatro Olimpico – renesansowy teatr wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Włochy to nie tylko zabytki i piękne widoki. To także przepyszna kuchnia i wyśmienite alkohole. Podczas naszej wycieczki nie raz będziemy mieli okazję skosztować lokalnych przysmaków i trunków.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Autokarem

 • Pilot polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta EUR

Program wycieczki
Dzień 1 Przejazd z Warszawy przez Łódź i Katowice do Wiednia
Dzień 2 Wyjazd z Wiednia. Przyjazd do Jesolo
Dzień 3 Wycieczka do romantycznej Wenecji
Dzień 4 Palazzo della Ragione w Padwie. Teatro Olimpico w Vicenzie
Dzień 5 Czas wolny lub opcjonalna wycieczka do Caorle i gospodarstwa agroturystycznego
Dzień 6 Degustacja grappy w Bassado del Grappa. Degustacja prosecco w regionie Valdobbiadene
Dzień 7 Wyroby szklane z Murano. Kolorowe domy na Burano. Wenecja
Dzień 8 Czas wolny
Dzień 9 Wyjazd do Polski
Dzień 10 Przyjazd do Warszawy

Hotele

Hotel Grottamare

3* hotel prowadzony przez rodzinę znajduje się przy jednej z mniejszych, głównych ulic Jesolo. Położony jest ok 200m od plaży i promenady, blisko sklepów i kawiarni. W hotelu znajduje się restauracja. Śniadanie podawane jest w formie szwedzkiego stołu. W pokojach jest telewizor i telefon, w łazienkach jest suszarka do włosów. Większość hotelowych pokoi ma balkon.

Hotel Grottamare
Via D. Alighieri, 133
30016 Jesolo Lido
Tel. +39 0421 380630
https://www.grottamare.com/

Eventhotel Pyramide, Wiedeń

 • taras słoneczny
 • ogród
 • bezpłatne Wi-Fi na terenie obiektu
 • salon spa / strefa relaksacyjna
 • łaźnia parowa
 • kryty basen (czynny przez cały rok)
 • odkryty basen (czynny w sezonie)
 • łaźnia turecka / parowa
 • wanna z hydromasażem / jacuzzi
 • spa i centrum odnowy biologicznej
 • siłownia
 • sauna
 • całodobowa recepcja
 • klimatyzacja
 • sklepy na miejscu
 • ogrzewanie
 • sklep z upominkami
 • winda

Hotel usytuowany jest naprzeciwko największego centrum handlowego w Austrii, SCS. Obiekt dysponuje dużym zapleczem spa i rekreacyjnym obejmującym kryty i odkryty basen, z których Goście mogą korzystać bezpłatnie. W pomieszczeniach ogólnodostępnych i niektórych pokojach zapewniono bezpłatne WiFi.

Pokoje są klimatyzowane i wyposażone zostały w sejf, minibar oraz telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych. Każdy posiada łazienkę z suszarką do włosów.

Eventhotel jest położony na porośniętym roślinnością terenie o powierzchni 45,000 m². Na miejscu znajduje się 42-metrowa budowla w kształcie piramidy, w której mieści się centrum rozrywki przeznaczone dla 4000 osób. Na terenie restauracji do dyspozycji Gości jest ogród oraz bar z tarasem.

Więcej o hotelu na: 
www.eventhotel-pyramide.com 

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przejazd z Warszawy przez Łódź i Katowice do Wiednia

Droga będzie wiodła przez Morawy w Republice Czeskiej ze stolicą w pełnym atrakcji turystycznych Brnie. Na północ od Brna ciągną się lasy, często przez wiele kilometrów. Z kolei południowa część regionu to malownicze przedgórze Alp, pełne wzniesień, na których rozsiane są liczne winnice. To stąd wywodzą się najlepsze wina morawskie, często wygrywające międzynarodowe konkursy o światowej renomie. Najsłynniejszy trunek to wino z wyhodowanego tutaj szczepu Palava. 

Przemierzając Morawy nietrudno zauważyć dużą liczbę wspaniale zachowanych zamków. Dotyczy to zwłaszcza południowej części regionu, która historycznie granicząc z Austrią, pełniła między innymi funkcję obronne. 

Dotrzemy do Wiednia, wywodzącego się od celtyckiej osady, jaka miała znajdować się na tym obszarze w V wieku przed naszą erą. W XII wieku n.e. Wiedeń uzyskał prawa miejskie. Miasto rozkwitło pod panowaniem księcia Rudolfa IV Założyciela. W 1515 roku w mieście spotkali się król Polski Zygmunt Stary, król Czech i Węgier Władysław Jagiellończyk oraz cesarz Maksymilian Habsburg. Wiek XVII jest dla miasta czasem upadku – wojny z Turcją i zarazy znacznie ograniczyły populację i znaczenie stolicy Austrii. Z kolei wiek XVIII nazywany jest „złotym wiekiem Wiednia” - rozwój handlu, przemysłu, budownictwa sprawia, że miasto wyrasta na prawdziwą metropolię. Po upadku monarchii Wiedeń zyskał status stolicy republiki austriackiej, a po tzw. anschlussie Austrii miasto weszło w skład III Rzeszy. Po zakończeniu II wojny światowej Wiedeń stał się stolicą Austrii.

Przejedziemy przez historyczne stare miasto, znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdziemy tutaj najsłynniejsze zabytki Wiednia jak np. gotycka Katedra Św. Szczepana, pałac Hofburg, (mieszczący rezydencję prezydenta Austrii, muzeum oraz Austriacką Bibliotekę Narodową), muzea, galerie i kościoły. 

Wieczorem przyjedziemy do hotelu położonego na obrzeżach Wiednia.

Dzień 2
Wyjazd z Wiednia. Przyjazd do Jesolo
Zachód słońca w Jesolo

Po śniadaniu udamy się w dalszą drogę i wieczorem dotrzemy do miejscowości Jesolo we Włoszech. 

Jesolo przyciąga turystów z całej Europy przede wszystkim długimi piaszczystymi plażami. Rozwój Jesolo został tak zaplanowany, że miasto zachowało swój czar. Do hotelików prowadzonych od pokoleń przez rodziny przyjeżdżają co roku stali goście, którzy traktują je prawie jak własne domy letniskowe. Będziemy mieszkać w jednym z takich rodzinnych hoteli, w których goście są zawsze mile widziani i czują się jak u siebie w domu. 
Jesolo leży blisko Wenecji i pozostałych wysp laguny, w pobliżu pięknego rolniczego krajobrazu z polami soi, kukurydzy i kiwi, które uprawiane są zaledwie około pół kilometra od wąskiego pasa wybrzeża.

Zakwaterujemy się w hotelu i zjemy kolację.

Dzień 3
Wycieczka do romantycznej Wenecji
Romantyczna Wenecja

Już w 1082 roku Wenecja, miasto żeglarzy, zostaje zwolniona z podatków w handlu z Bizancjum, w zamian za pomoc w walce z Normanami, którzy zagrażali bizantyjskim interesom. Kiedy Wenecja bierze udział w czwartej krucjacie a Konstantynopol zostaje zdobyty, ponownie przypada jej wiodąca rola w morskim handlu. Dzięki temu miasto przejmuje władzę w Nizinie Padańskiej oraz kontrolę nad handlem z Francją. 

Mimo wiecznego sporu między Wenecją a Genewą, to Wenecja jest pod koniec XIV wieku handlową potęgą morską i jednym z najbogatszych państw Europy. Drogą morską docierały do miasta konwoje statków załadowanych wszelkimi dobrami. W czasach świetności zdarzało się, że w portach stało 3300 prywatnych statków, nie licząc tych wojskowych. 

Po wyjściu z hotelu wsiądziemy do autokaru i pojedziemy na krótką wycieczkę do Punta Sabbioni (20km). Stamtąd rozciąga się widok na płaski krajobraz lagunowy. W oddali widać magiczną Wenecję. Przesiądziemy się na łódź i zupełnie jak w czasach wielkich handlowych żaglowców przybijemy do kei w samym centrum Wenecji, blisko Placu św. Marka, mostu Westchnień czy pałacu Dożów. Jest to magiczne miasto, a wizyta w nim nie pozostawi nikogo obojętnym. 

Wenecję zbudowano na palach i piaszczystych wyspach w lagunie. Piękne pałace wzniesiono przy kanałach, którymi rozwozi się produkty do okolicznych sklepów. Płynąca karetka pogotowia mija gondole, podczas gdy tratwa towarowa załadowana materiałami budowlanymi przycumowana jest przy jednym ze starych pałaców. 
Z Placu św. Marka udamy się na spacer po mieście w towarzystwie lokalnego przewodnika. Następnie będzie czas wolny na obiad.

Dla chętnych proponujemy rejs gondolą. Pilot chętnie pomoże w zorganizowaniu tej atrakcji (rejs gondolą nie jest wliczony w cenę wycieczki). 

Po południu popłyniemy z powrotem do Punta Sabbioni i wrócimy do hotelu, aby wspólnie zjeść kolację.

Dzień 4
Palazzo della Ragione w Padwie. Teatro Olimpico w Vicenzie
Teatro Olimpico

Dzisiaj wybierzemy się do dwóch mniej znanych, ale mimo wszystko wspaniałych miast, tj. Padwy i Vicenzy. 
Historia Padwy sięga antyku, kiedy w 174 roku p.n.e. została zdobyta przez Rzymian. Tutaj urodził się rzymski historyk Liwiusz. Miasto znane jest z Uniwersytetu założonego w 1222 roku, który jest najstarszy we Włoszech. Na początku XV wieku Wenecja podlegała Padwie, która po wojnach napoleońskich trafiła pod rządy Austrii. Po włosko-pruskim zwycięstwie nad Austrią w wojnie siedmiotygodniowej w 1866 roku, Bismarck obiecał regionowi Veneto możliwość przyłączenia się do nowego włoskiego królestwa, które powstało w 1860 roku. 

Centrum Padwy jest czarujące. W ostatnich latach przeżywa prawdziwy wzrost gospodarczy kosztem Wenecji, która nie radzi sobie z rozwijającym się na nizinie nowoczesnym przemysłem tekstylno-odzieżowo-obuwniczym. Turystów przyciąga jednak przede wszystkim ciasna zabudowa absolutnie fascynującego starego miasta. 
W mieście znajduje się jeden z najstarszych włoskich uniwersytetów i nie kto inny, lecz sam Galileusz mieszkał tutaj i pracował. 

Wnętrza bazyliki pod wezwaniem patrona miasta św. Antoniego zdobią piękne reliefy Donatello. O bogactwie miasta świadczą przede wszystkim Cappella degli Scrovegni, kaplica Arena z freskami Giotta przedstawiającymi sceny z życia Matki Boskiej i Jezusa. 

Wybierzemy się na spacer przez miasto, w czasie którego poznamy jego historię. Zobaczymy Palazzo della Ragione z początku XIII wieku, w którym mieści się największa na świecie hala niepodparta kolumnami. Będziemy mieć również czas, by pójść do słynnej kawiarni Caffé Pedrocchi i delektować się filiżanką espresso lub cappuccino. 

Z Padwy pojedziemy do Vicenzy. W czasie spaceru po mieście obejrzymy piękne kamienice. Przejdziemy przez Piazza dei Signori i odwiedzimy fantastyczny Teatro Olimpico, który trafił na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

Teatr został zaprojektowany przez światowej sławy architekta Palladio w 1580 roku, a zbudowany z drewna i sztukaterii. Jest to pierwszy w historii zamknięty teatr, a architektonicznie nawiązuje do starych, antycznych teatrów. Kiedy wchodzi się na widownię, oszałamia liczba pięknych posągów i kolumn. Patrząc na sufit, można zobaczyć obraz letniego nieba z kłębiastymi chmurkami. Na scenie dominuje duża antyczna fasada. Są tam wejścia w trzy ulice, które przez złudzenie optyczne odchylają się tak, że nie wiadomo, gdzie jest góra, a gdzie dół. 

Przejdziemy również obok najsłynniejszego budynku Basilica Palladiana, który służy radzie miasta za miejsce obrad. Wzdłuż głównej ulicy, wytyczonej jeszcze przez Rzymian, znajdują się niezliczone pałace. Również i tutaj będzie czas na odpoczynek. Warto spróbować lokalnego przysmaku baccala alle vicentina. Danie to jest charakterystyczne dla Vicenzy. Składa się z suszonego dorsza często podawanego z polentą, kaszą kukurydzianą. Polecamy Osteria Veneto, gdzie robią fantastycznego sztokfisza.

Dzień 5
Czas wolny lub opcjonalna wycieczka do Caorle i gospodarstwa agroturystycznego
Rybackie chaty w Caorle

Dzisiejszy dzień jest do własnej dyspozycji. Dla chętnych proponujemy całodzienną wycieczkę  do Caorle oraz małego gospodarstwa agroturystycznego. Pojedziemy wzdłuż wybrzeża do miasteczka Caorle, które znajduje się przy ujściu Canale Nicesolo. Kanał ten jest przedłużeniem rzeki Lemene, wokół zaś rozciągają się tereny podmokłe. Zatrzymamy się u ujścia rzeki przy małym Porto de Falconera, skąd udamy się na krótki spacer wzdłuż rzeki. To tutaj w 1948 roku Ernest Hemingway napisał poruszającą powieść pt. „Za rzekę, w cień drzew”. Hemingway mieszkał tu i chodził na polowania, a także miał romans z młodą Włoszką Adianą Ivancic. Książka opowiada historię pułkownika, który odwiedza pole bitwy z czasów pierwszej wojny światowej. Miejsce wyzwala w nim wojenne wspomnienia. Jednocześnie zaczyna romans z młodą Włoszką, podobnie jak pisarz. Hemingway powiedział o powieści: „są tam fragmenty, być może najlepsze, jakie dotąd napisałem” - krytycy literatury nie podzielali jednak jego zdania. 
W trakcie spaceru zobaczymy tzw. casoni, chaty rybackie ze szpiczastymi dachami zrobionymi z plecionej trzciny, z klepiskiem zamiast podłogi. Chaty te dawno temu były zwykłymi domami, lecz po wielkiej powodzi w 1966r korzystają z nich tylko rybacy, którzy w okolicy łowią takie ryby jak: okonie morskie, barweny czy węgorze. Będzie czas aby nacieszyć się widokami, zanim ruszymy dalej do Portogruaro, gdzie odwiedzimy małe gospodarstwo agroturystyczne.. 
Dowiemy się więcej o produkcji jednej z najpopularniejszych roślin uprawnych północnych Włoch tj. kukurydzy.  Kukurydza jest głównym składnikiem polenty, która przypomina kaszę mannę, a podawana jest zarówno w płynnej, jak i bardziej stałej czy suchej formie, którą można też położyć na grilla. Jest to najzwyczajniej włoski odpowiednik ziemniaków i ryżu. Dowiemy się sporo o uprawie, żniwach czy mieleniu kukurydzy na polentę. 
Poza tym usłyszymy, jak przygotowuje się prawdziwą polentę. Polenta jest zdrowa i pożywna, a do tego wyśmienicie smakuje.  
Następnie będziemy mogli spróbować polenty domowej roboty z dodatkiem miejscowych pyszności takich jak salami czy pancetta. Skosztujemy również tutejszego sera i wina. 
Po południu pożegnamy się z rolnikami i udamy się w drogę do hotelu. 

Wycieczkę należy zamówić i opłacić przed wyjazdem do Włoch. Cena: 98 PLN/os.

Dzień 6
Degustacja grappy w Bassado del Grappa. Degustacja prosecco w regionie Valdobbiadene

U stóp Alp z widokiem na górę Monte Grappa znajduje się czarujące miasto Bassado del Grappa. Pojedziemy w głąb kraju i w oddali zobaczymy góry, które przechodzą w Dolomity, a dalej ciągną się aż do Tyrolu i Austrii, po czym przechodzą w Alpy. 

W pobliskich dolinach produkuje się włoską wersję owocowego winiaka tj. grappę. Veneto jest największym włoskim producentem wina, także tutaj znajduje się najwięcej pozostałych po produkcji wina wytłoczyn winogron, które są głównym składnikiem grappy. Grappa może być równie elegancka i wyrafinowana co koniak czy rum. Istnieją bezbarwne warianty, które nie były leżakowane w beczkach oraz leżakowane grappy w całym spektrum odcieni żółtego, mniej lub bardziej wpadającego w złoty, w zależności od rodzaju beczki i czasu leżakowania. 

Zanim dotrzemy do miasta, zatrzymamy się jeszcze przy najstarszej destylarni i nowego, futurystycznego biurowca. Destylarnia Nardini to synonim Bassano del Grappa. Powstał tu wyjątkowy i arcyciekawy biurowiec, który warto zobaczyć. Są to dwa szklane bąble wiszące w powietrzu, trochę jak szklane ufo. Przy okazji dowiemy się więcej o historii grappy i pozostałych produktach. 

Po krótkiej wizycie pojedziemy dalej do centrum. Będziemy mijać piękny most Ponte Vecchio, zaprojektowany przez architekta Palladio. Łączy podzielone przez rzekę Brentę miasto. Przy rzece znajduje się stara destylarnia Nardiniego. Położenie nad rzeką było ważne ze względu na konieczność chłodzenia destylatu przy produkcji wina. Nardini produkuje także aperitif Aperol oraz Campari, ale liczy się przede wszystkim MezzoeMezzo. Jest to aperitif z liści rabarbaru zmieszany z wodą sodową i plastrem cytryny, który smakuje wyjątkowo. Przez cały dzień miejscowi zachodzą do małego baru na skraju mostu, żeby napić się MezzoeMezzo. Warto skusić się na kieliszek tego trunku (kosztuje ok. 3 eur/kieliszek).  

Następnie będzie czas, by na własną rękę pospacerować po mieście lub zjeść lunch. 

Pojedziemy dalej w góry. Otoczeni polami winogron znajdziemy się w samym sercu regionu winiarskiego Valdobbiadene, gdzie produkowany jest włoski odpowiednik szampana, czyli prosecco. Odwiedzimy producenta prosecco i dowiemy się jak wygląda proces wytwarzania tych musujących win, oraz oczywiście skosztujemy go. Popołudniu wrócimy do hotelu w Jesolo, na kolację. 

Dzień 7
Wyroby szklane z Murano. Kolorowe domy na Burano. Wenecja
Wyroby szklane z Murano

Ponownie wybierzemy się do Punta Sabbioni, skąd popłyniemy na dwie wyspy, które znajdują się w pobliżu Wenecji. 

Na północy laguny widać nawet z dużej odległości krzywą wieżę kościoła w Burano. Chwilę potem pokazują się też kolorowe domy. Tutaj domy maluje się tak, jakby trwał wieczny konkurs między sąsiadami. Można poczuć się, jak na planie filmowym reklamy farb. Ściany domów pomalowane są mocnymi kolorami takimi jak turkusowy, żółty, zielony, cytrynowy czy ognistoczerwony. Domy stoją obok siebie, a niektóre z nich mają każde piętro pomalowane innym kolorem. Wyspa, wcześniej zamieszkiwana głównie przez rybaków, znana jest ze sztuki hafciarskiej i koronkarstwa. Rzemiosło to przyniosło wyspie spore dochody. Niestety wielu najlepszych specjalistów wyjechało do Holandii lub Francji, a wyspa straciła przewagę nad konkurencją. Zniknęło największe źródło dochodu i miasto podupadło. Nadal można tu zobaczyć piękne koronkowe wyroby.  
Następnie popłyniemy do Murano, która od ośmiu wieków znana jest z wyrobu szkła. W 1291 roku Wielka Rada w Wenecji zdecydowała, aby przenieść zakłady szklarskie na jedną z pobliskich wysp. Szklarze mogli tam spokojnie pracować bez tworzenia zagrożenia pożarowego dla Wenecji. Jednocześnie można było dzięki temu nadal czerpać korzyści z tego dobrze już znanego i cenionego rzemiosła. 

Po zejściu na ląd udamy się prosto do zakładu szklarskiego. Przyjrzymy się rzemiosłu wykonywanemu od wielu pokoleń. Być może są na wyspie potomkowie rodzin, które mieszkają tu od wielu pokoleń, nawet od ponad tysiąca lat. Najwcześniejszy ślad sztuki szklarskiej w lagunie pochodzi z VII w. Dzisiaj szkło z Murano znane jest na całym świecie. Gdy zobaczymy jak wyglądają żyrandole z Murano, będziemy je potem rozpoznawać w wielu miejscach na całym świecie. Zobaczymy kryształy lśniące kolorami ze złotymi dodatkami, wielkie i piękne karafki a także małe ozdobne przedmioty.  
Następnie pójdziemy na spacer po wyspie, która jest miniaturą Wenecji, ze znacznie wolniejszym tempem życia.

Zanim ruszymy dalej, będzie czas na zjedzenie obiadu.  
Po wizycie na obu wyspach, popłyniemy do Wenecji. Tym razem można odłączyć się od grupy i zwiedzać na własną rękę. Pilot jest do dyspozycji i chętnie wskaże miejsca warte zobaczenia. 
Następnie ruszymy z powrotem do Punta Sabbioni i do hotelu. 

Dzień 8
Czas wolny
Polenta

Cały dzień będziemy mieć do własnej dyspozycji. Będzie to czas na ostatnie zakupy włoskich przysmaków i upominków, a także na wizytę w ulubionych miejscach w okolicy. 
Wieczorem zasiądziemy do kolacji pożegnalnej w hotelu. 

Dzień 9
Wyjazd do Polski

Po śniadaniu wyjedziemy do Polski.

Jadąc przez Austrię miniemy Graz, drugie pod względem wielkości miasto tego kraju. Posiada ono przepiękne i świetnie zachowane Stare Miasto z epoki Habsburgów. W Grazu znajduje się największa na świecie zachowana w nienaruszonym stanie zbrojownia. Kolekcja liczy ponad 32 000 eksponatów wystawionych na czterech ogromnych piętrach. Warte zobaczenia jest także wzgórze zamkowe. Oprócz charakterystycznej wieży zegarowej znajdziemy tam m.in. piękny widok na stare miasto oraz pozostałości po Zamku Schlossberg.

Dzień 10
Przyjazd do Warszawy

Przyjazd do Warszawy w godzinach wczesnoporannych.

Wycieczka do Caorle i gospodarstwa agroturystycznego

Zapraszamy na wycieczkę autokarem do miasteczka Caorle, miejsca znanego wielbicielom Ernesta Hemingwaya. Udamy się również do gospodarstwa agroturystycznego w Portogruaro, gdzie dowiemy się o produkcji włoskiej potrawy, polenty.

Więcej na temat wycieczki w opisie programu (dzień 5). 

Pakiet wycieczkowy należy zamówić najpóźniej 45 dni przed wyjazdem. Będzie zrealizowany przy min. 20 chętnych.

Cena: 98,- PLN/os

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

898,- PLN 

O pokojach jednoosobowych 
Liczba pokoi jednoosobowych jest ograniczona. Mogą to być typowe pokoje przeznaczone dla jednej osoby, a zatem mniejsze niż standardowe pokoje dwuosobowe.

 • Pokój superior bez balkonu 1-osobowy.
  Pokoje dwuosobowe przeznaczone dla 1 osoby. Są nowocześniej urządzone, nie mają balkonu. Dopłata 1198,- PLN/os
Rodzaje pokoi

Typ 1: Pokój standardowy 
Pokój bez balkonu. 

Typ 2: Standardowy pokój z balkonem 
Pokój posiada mały balkon ze stołem i krzesłem. Dopłata 548,- PLN/os 

Type 3: Pokój superior bez balkonu 
Pokoje są nowocześniej urządzone, nie mają balkonu. Dopłata 298,- PLN/os 

Type 4: Pokój superior z balkonem 
Pokoje są nowocześniej urządzone, mają balkon ze stołem i krzesłem. Dopłata 698,- PLN/os 

Wybór miejsc w autokarze

Wybierz miejsce autobusowe wygodne dla Ciebie:   

 • Miejsca 1-8 i 23-30 cena: 50,- PLN/os   
 • Miejsca 9-22 cena: 30,- PLN/os   

Skontaktuj się z nami, aby zarezerwować miejsce w autokarze.   
Jeśli rezygnujesz z wyboru miejsca, zostanie ono przypisane w dniu wyjazdu.

Trasa

Warszawa, Łódź, Katowice

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota 
 • Przejazdy autokarem zgodnie z programem   
 • Zakwaterowanie: 1 nocleg w pokojach dwuosobowych w hotelu 3* w Wiedniu oraz 7 noclegów w hotelu 3* w pokojach dwuosobowych we Włoszech  
 • Wyżywienie: 8 śniadań i 7 obiadokolacji  
 • Degustację wina w Nardini oraz degustację prosecco (dzień 6)  
 • Wycieczki i bilety wstępów zgodnie z programem   
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego  
 • Napiwków np. dla kierowców (dodatkowo ok. 7 euro). 
 • Wydatków indywidualnych 
 • Napojów do posiłków  
 • Całodniowej wycieczki do Caorle i gospodarstwa agroturystycznego (cena 98 zł/os) 
 • Wszystkiego czego nie wymieniono w „Cena zawiera"

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 25 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej o Włoszech

Aby dowiedzieć się więcej o Włoszech, zajrzyj tutaj: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/wlochy
Na stronie podaliśmy przydatne informacje dotyczące warunków klimatycznych i pogodowych, różnicy czasu, napiwków oraz wymaganych wiz i szczepień.

Miejsca i godziny zbiórki

Wyjazd

Rezerwując wycieczkę prosimy wpisać w polu "Uwagi" miejsce wsiadania do autokaru, wybierając miejscowość z listy poniżej. Prosimy o zwrócenie uwagi, że podane godziny są orientacyjne a dokładne zostaną podane w Dokumentach Podróży przed wyjazdem.

 • Warszawa 07:00
  Plac Defilad - parking dla autokarów od strony ul. Marszałkowskiej.
  Godzina zbiórki: 06:45, wyjazd z Warszawy: 07:00. 
 • Łódź 09:00
  Stacja paliw Shell Stryków na autostradzie A2 w kierunku Poznania.
  Godzina zbiórki: 08:45, wyjazd z Łodzi: 09:00.
 • Katowice 12:00
  Parking przy Silesia City Center, ul. Chorzowska 107, Katowice. 
  Godzina zbiórki: 11:45, wyjazd z Katowic: 12:00.

Powrót

Katowice 15:00

Łódź 18:00

Warszawa 20:00

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

ITBUS04APL