Sycylia w klasycznej odsłonie

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Urokliwe miasta, antyczne świątynie, pomarańczowe gaje i majestatyczny wulkan Etna

„Podaruj nam tydzień swojego życia, a my pokażemy Ci 3000 lat historii” mówią Sycylijczycy - a my jak najbardziej skorzystamy z tej propozycji.

Przez tysiąclecia wyspę zamieszkiwały różne cywilizacje - swoje kolonie założyli tu Grecy, później Rzymianie, Arabowie i Normanowie. Wyspa znajdowała się również pod rządami Cesarstwa Rzymskiego czy władców Aragonii, żeby finalnie stać się częścią zjednoczonych Włoch. Dziś Sycylia jest swoistą mieszanką wszystkich tych kultur.

Ta bogata historia zaowocowała wspaniałym bogactwem kulturowym, wieloma zabytkami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. W Agrigento i Syrakuzach zobaczymy doskonale zachowane greckie świątynie i teatry, które dadzą nam obraz ówczesnej świetności tych miast. W Villa Romana del Casale, położonej niedaleko Piazza Armerina zobaczymy sławne mozaiki z czasów Cesarstwa Rzymskiego. Palermo i Cefalú zachwyci nas hiszpańskimi pałacami, średniowiecznymi uliczkami, arabskimi kopułami i bizantyjskimi mozaikami.

Podczas naszej wycieczki poznamy także sycylijską kuchnię i będziemy podziwiać wspaniałą przyrodę w tym Etnę- najwyższy czynny wulkan Europy, gaje oliwne, plantacje pomarańczy, pola winorośli i błękit Morza Śródziemnego

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki 8 dni
Dzień 1
Przelot z Warszawy do Katanii. Przejazd do Syrakuz na zakwaterowanie
Dzień 2
Syrakuzy – Caltagirone – Agrigento. Wycieczka po starożytnych Syrakuzach, przejazd do miasta ceramiki – Caltagirone, a następnie do doliny świątyń w Agrigento
Dzień 3
Agrigento – Palermo. Spacer po stolicy Sycylii – Palermo
Dzień 4
Czas do własnej dyspozycji w Palermo. Cefalu i Enna
Dzień 5
Enna – Piazza Armerina – Giardini Naxos
Dzień 6
Wulkan Etna oraz Taormina
Dzień 7
Dzień do własnej dyspozycji
Dzień 8
Powrót do Warszawy

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
5 198,–
Warszawa
Brak miejsc
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot z Warszawy do Katanii. Przejazd do Syrakuz na zakwaterowanie
Syrakuzy

Rano wylecimy z Warszawy. Już z samolotu zobaczymy dominującą sylwetkę wulkanu Etna. Wylądujemy w stolicy prowincji, Katanii i po odbiorze bagaży, udamy się na południe przez  równinę Simeto do Syrakuz, gdzie odbędziemy swoistą podróż w czasie.

 Cofniemy się o parę tysięcy lat kiedy to Sycylia była centrum Europy. Syrakuzy to miasto, którego sława i chwała sięgają daleko wstecz do czasów starożytności. Jego historia pełna jest Greków, Rzymian, rywalizacji z Atenami i Kartaginą, a także wojen punickich. Miasto stanowiło centrum kultury greckiej rywalizując o prymat z samymi Atenami. Dlatego znajdziemy tu niepowtarzalne świadectwa największej greckiej kolonii na świecie.
Tu żył i tworzył Archimedes oraz bywał Platon.

We współczesnym centrum miasta, na wyspie Ortygia obejrzymy pozostałości po antycznej świątyni Apolla oraz piękną katedrę w stylu barokowym, w której znajduje się figura Św. Łucji. Święta Łucja urodziła się w tym mieście i jest jego patronką. Co roku 13 grudnia w dzień jej urodzin organizowana jest w mieście ogromna procesja na jej cześć. Zobaczymy także piękne źródło Aretuzy.

Następnie udamy się do naszego hotelu gdzie jemy wspólną kolację.
 
Dzisiejszy przejazd to około 65 km.

Dzień 2
Syrakuzy – Caltagirone – Agrigento. Wycieczka po starożytnych Syrakuzach, przejazd do miasta ceramiki – Caltagirone, a następnie do doliny świątyń w Agrigento
Amfiteatr w Syrakuzach

Dzisiejszy dzień zaczynamy od wizyty w parku archeologicznym w dzielnicy Syrakuz - Nowym Mieście ( starożytne Neapolis), gdzie poczuć można ducha historii i wielkość Syrakuz, które w starożytności było jednym z największych miast w Basenie Morza Śródziemnego.

Znajdziemy tu ogromny ołtarz ofiarny dla Zeusa wybudowany przez Hierona II wodza syrakuzańskiego, a także jeden z największych greckich teatrów. Rzymianie pozostawili po sobie także amfiteatr, a my dowiemy się wiecej o jego funkcji. Oczywiście będzie czas na odwiedziny w wzbudzających powszechny strach kamieniołomach Latomia nazywanych dzisiaj rajskimi (del Paradiso). Zajrzymy też do ucha Dionizosa, skalnej groty, z którą związana jest ciekawa historia.

Wczesnym popołudniem udamy się do kolejnego greckiego miasta, a mianowicie do Agrigento.

Trasa wiedzie przez Caltagirone, znane z produkcji tradycyjnej, ręcznie zdobionej ceramiki. Całe miasteczko praktycznie trudni się ceramiką, więc wszędzie można znaleźć ślady tego pięknego rzemiosła. Zobaczymy niesamowicie piękne schody, które imponująco ciągną się przez miasto aż do kościoła Santa Maria del Monte. Każdy stopień ozdobiony jest pięknymi ceramicznymi frezami i nie ma dwóch takich samych. Historia ceramiki na wyspie sięga czasów greckich i następnie rozwinęła się pod panowaniem Arabów i Hiszpanów.

Dzień zakończymy wizytą w słynnej Dolinie Świątyń w Agrigento. Spacerować będziemy wśród najlepiej zachowanych ruin świątynnych w całym basenie Morza Śródziemnego. Imponujące świątynie są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO - co zrozumiemy od razu, kiedy tylko zbliżymy się do tych pięknych kolosów i usłyszymy barwną historię miasta. W okresie rozkwitu miasta, który trwał ponad 100 lat, mieszkańcy bardziej myśleli o sztuce i kulturze niż o trwających wokół wojnach. Mimo sojuszu z Syrakuzami miasta nie udało się jednak obronić przed Kartagińczykami, którzy zdobyli je i zniszczyli w 406 roku p.n.e.
Po zwiedzaniu udamy się do hotelu znajdującego się w pobliżu, gdzie czekać na nas będzie pyszna kolacja.

Dzisiejszy przejazd około 220 km.

Dzień 3
Agrigento – Palermo. Spacer po stolicy Sycylii – Palermo
Katedra w Palermo

Po śniadaniu wyruszamy na północ, czas odwiedzić tętniącą życiem stolicę Sycylii - Palermo.

Jest to bardzo gwarne i ożywione miasto. Za rządów królów normańskich było ono wiodącym centrum kultury w Europie. Tutaj spotyka się Wschód z Zachodem, Europa z Afryką. Wyraźnie tu widać ślady mieszania się kultur normańskiej i arabskiej. Ku niezadowoleniu papieża, obie strony współpracowały ze sobą i wznosiły w pokoju oraz harmonii piękne budowle. Palermo nie odzyskało jednak swego dawnego blasku i nadal cierpi z powodu ekonomicznej stagnacji południowych Włoch. Czuć tu jednak optymizm. Po latach trudnej sytuacji ekonomicznej miasto ponownie zaczyna się rozwijać.

Po zameldowaniu w hotelu udamy się na spacer. Na początku odwiedzimy imponującą katedrę, w której pochowani są normańscy królowie, a także mały klasztor przy San Giovanni degli Eremiti, który ze swoimi orientalnymi kopułami i drzewami owocowymi wygląda jak mała oaza w samym środku wielkiego miasta.
Następnie skręcimy w wąskie zaułki, gdzie znajdziemy uliczne stragany, w których przygotowuje się sycylijskie przysmaki takie jak pane ca’meusa – bułkę ze smażoną śledzioną podawaną z lokalną cytryną i odrobiną tartego sera oraz pyszne panelle - smażoną przekąskę z mąki z ciecierzycy. Bez ich skosztowania nie wolno opuszczać Palermo. Spacer zakończymy wizytą na targu rybnym A’vuccheria na którym, oprócz lokalnych przysmaków, znajdziemy kameralne tawerny takie jak Tawerna Azzurra, kuszące przechodniów winem Sangue Siciliano lub Zibibbo za zaledwie 1 euro. To dopiero okazja! Możemy usiąść przy stole z lampką wina jak to robią lokalni mieszkańcy.

Podczas spaceru przejdziemy około 4-5 km.

Następnie zaplanowaliśmy czas wolny na kolację ( nie wliczona w cenę). Chętni mogą się wybrać wraz z naszym pilotem na kolację z typowymi sycylijskimi daniami po uprzednim zgłoszeniu takiej chęci dzień wcześniej.

Dzisiejszy czas przejazdu to około 135 km.

Dzień 4
Czas do własnej dyspozycji w Palermo. Cefalu i Enna
Cefalu

Przed południem zaplanowaliśmy czas do własnej dyspozycji, można więc poznać Palermo trochę bliżej. Warto skosztować sycylijskich win, czy odwiedzić lokalalny targ taki jak il Capo, aby poczuć ożywioną atmosferę małych straganów z mięsem, rybami i pieczywem. Każdy mieszkaniec ma swoje stałe miejsce, gdzie robi zakupy, zawsze u tego samego dostawcy, inaczej uznany by został za zdrajcę!

W południe wykwaterujemy się z hotelu i pojedziemy autostradą na wschód, do Cefalú. Zwiedzimy tam średniowieczną katedrę, której wnętrze ozdobione jest najpiękniejszymi bizantyjskimi mozaikami Włoch. Katedra została wybudowana w XII wieku przez normańskiego króla Rogera II. Stanowi niepowtarzalny przykład mieszanki architektury chrześcijańskiej i arabskiej. Przed dalszą drogą przespacerujemy się jeszcze starymi, wąskimi uliczkami Cefalù.

Kontynuujemy przejazd w kierunku centralnej części wyspy, krajobraz zmienia się w obszar typowo rolniczy. Będziemy mijać rozległe pola uprawiane już za starożytnych Rzymian. To wtedy Sycylię nazywano spichlerzem Cesarstwa Rzymskiego. Znajduje się tu nadal wiele miejscowości, których gospodarka oparta jest na rolnictwie: uprawie karczochów, pszenicy, oliwek czy pomidorów. W oddali na szczycie gór dostrzec można małe miasteczka.  

Dojeżdżamy do miasteczka Enna, które znajduje się na jednym we wzgórz, tutaj spędzimy noc.
Dzisiejszy przejazd to około 185 km.

Dzień 5
Enna – Piazza Armerina – Giardini Naxos
Piazza Armerina

Dzień zaczniemy od obejrzenia jednego z największych zabytków środkowej Sycylii. Piazza Armerina w latach 50-tych było spokojnym, sennym miasteczkiem, o którym mało kto słyszał. Sytuacja uległa jednak całkowitej zmianie, gdy znaleziono w nim pozostałości po rzymskiej willi z IV wieku. Dzisiaj miasto to jest jednym z głównych punktów na historycznej mapie Sycylii. Villa Romana del Casale to luksusowa willa letniskowa pochodząca z okresu Cesarstwa Rzymskiego. Uważa się, że willa należała do rodziny cesarskiej, a to, co początkowo uważano za mały domek myśliwski, okazało się willą o powierzchni ponad 3000 m². Na podłogach znajdowały się wprost fantastyczne mozaiki, przedstawiające imponujące sceny polowań, mitologiczne postaci  i słynne „dziewczęta w bikini”. Poza tym willa była wyposażona w bieżącą wodę i ogrzewanie podłogowe. Można wczuć się w nastrój panujący w domu, w którym prawie 2000 lat temu mieszkali członkowie rodziny cesarskiej.

Po zwiedzaniu będzie czas na obiad. Polecamy odwiedzenie restauracji Da Pepito, która serwuje tradycyjne sycylijskie potrawy bazujące na lokalnych produktach.

Następnie udamy się na wschodnie wybrzeże Sycylii, wjeżdżając na autostradę w La Zagara. Autostrada ciągnie się od Katanii do Mesyny wzdłuż wybrzeża i prowadzi przez rozległe plantacje  pomarańczy i cytryn. W czasie drogi będzie nam towarzyszył piękny widok na majestatyczny wulkan Etna, a przy dobrej pogodzie w oddali możemy dostrzec stały ląd z regionem Kalabria.

Docieramy do naszego ostatniego już hotelu w miejscowości Giardini Naxos u podnóża uroczego miasteczka Taormina, gdzie spędzimy kolejne trzy noce. Naxos było pierwszą grecką kolonią na Sycylii, a piękny nadmorski kurort ma uroczą promenadę portową z przytulną atmosferą. Po zakwaterowaniu w hotelu zjemy kolację.

Dzisiejszy przejazd to około 180 km.

Dzień 6
Wulkan Etna oraz Taormina
Etna

Po śniadaniu obieramy kurs na wiecznie dymiący wulkan Etna wznoszący się na wysokość 3350 metrów. W drodze do podnóża  wulkanu będziemy jechać przez wioski otoczone gajami oliwnymi, winoroślami, plantacjami pomarańczy i cytryn. Rosną tu także inne egzotyczne rośliny jak kiwi czy opuncje, którym służy wulkaniczna gleba. Ze zboczy rozciąga się  fantastyczny widok na Morze Śródziemne.
Tuż za miasteczkiem Zafferana Etnea, które cudem uniknęło zalania lawą podczas wybuchu Etny w 1992 roku, wjeżdżamy w niezwykły krajobraz. Wyraźnie widać tu ślady kolejnych wybuchów i przemieszczania się lawy w dół zbocza. Resztę drogi pokonamy już tylko otoczeni polami zastygłej lawy.

Zatrzymamy się w Refugio Sapienza na wysokości ok. 2000 m n.p.m. gdzie w 2001 roku miała miejsce potężna erupcja. Patrząc na pozostałości kilku kraterów z poprzednich wybuchów można sobie łatwo wyobrazić jak potężne są siły natury, kiedy nagle zostają uwolnione.

Dla zainteresowanych istnieje możliwość zakupu biletu na kolejkę linową lub na przejazd samochodem terenowym, aby dotrzeć na wysokość 3000 m. n.p.m. Droga na szczyt oraz poruszanie się po księżycowym krajobrazie, a także wydawane przez wulkan od czasu do czasu pomruki przypominają  nam o jego  niebywałej sile. Wycieczka wymaga wygodnych butów trekkingowych i ciepłych ubrań. (Cena za bilet 67 euro - lipiec 2021).

Dla pozostających na wysokości 2000 metrów polecamy spacer wzdłuż krawędzi krateru Monte San Silvestro. Można również usiąść w kawiarni , wypić dobre espresso lub  zjeść lekką przekąskę i delektować się promieniami słonecznymi. Po wizycie na Etnie udamy się do uroczego miasteczka Taormina szczycącym się pięknym widokiem na zatokę i wulkan Etnę. „Kiedy słyszę słowo Taormina oczami wyobraźni widzę wysokie wzgórze, nisko rozłożone jedwabiste morze, w blasku słońca roztapiającą się jak kryształ Etnę, i w końcu całą czarodziejską scenerię grecko – rzymskiego teatru. Jest to jedyna taka scenografia na świecie” pisał Jarosław Iwaszkiewicz.

Miasto zostało założone już w 358 r p.n.e i było następnie wykorzystywanie jako miejsce odpoczynku dla rzymskich weteranów. Od połowy XIX wieku Taormina stała się  popularna wśród europejskiej burżuazji. Dziś podziwiać będziemy przepiękną, główną ulicę miasta Corso Umberto, urocze place oraz wspaniale zachowany teatr grecko-rzymski, w którym wciąż odbywają się koncerty, opery i festiwal filmowy.

Miasto w sezonie letnim tętni życiem, ale  wystarczy zejść z głównej ulicy do ogrodów miejskich czy przytulnych barów na kawę czy lampkę wina, by uwiódł nas urok tego romantycznego miasta.
Po południu wrócimy do naszego hotelu.

Reszta czasu jest do własnej dyspozycji i można go wykorzystać  na posiłek w jednej z wielu uroczych restauracji nad morzem. Smakoszom ryb, polecamy odwiedzić jedną z wielu fantastycznych, rybnych restauracji.

Dzisiejszy przejazd to około 70 km.

Dzień 7
Dzień do własnej dyspozycji
Taormina

W dniu dzisiejszym zaplanowaliśmy czas do własnej dyspozycji. Może ktoś ma ochotę na podróż lokalnym autobusem, aby pojechać do uroczej Taorminy lub pociągiem do Katanii czy Mesyny? A może wystarczy Państwu cieszyć się sycylijskim słońcem i zrelaksować na pobliskiej pięknej plaży? Nasz pilot służy radą i pomocą, a dla chętnych zorganizuje dodatkowo czas.

Dzisiejszego dnia kolacja jest we własnym zakresie – proponujemy wyjście całą grupą, aby miło zakończyć naszą sycylijską przygodę.

Dzień 8
Powrót do Warszawy

Dziś nadszedł kres naszej wspaniałej wycieczki. Czas wracać do domu. Po śniadaniu wymeldujemy się z hotelu i udamy się na lotnisko. Przelot do Warszawy.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1 550 PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Katania - Warszawa
 • Zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych
 •  Wyżywienie: codziennie śniadania, 4 kolacje
 • Wycieczki zgodnie z programem, bez biletów wstępu
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Napojów do posiłków
 • Wydatków indywidualnych
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i przewoźników(ok. 15 EUR/os)
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 55 EUR/os)
 • Wszystkiego, co nie jest zawarte w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Posiłki

W cenie wycieczki jest wyżywienie składające się ze śniadań i kolacji w hotelowej restauracji. Jedzenie w hotelu jest doskonałe i podawane w formie urozmaiconego bufetu. Ponieważ hotelowa restauracja nie jest duża, posiłki są serowane w dwóch turach.

Pogoda

Podróżujemy do południowych Włoch, gdzie pogoda jest ogólnie dobra. Jednak mogą się zdarzyć dni deszczowe. Zwykle taki opad jest krótkotrwały i obfity.
Zalecamy zabranie ze sobą ubrań odpowiednich do pogody.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 24 osoby. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Program

Może się zdarzyć, że program wycieczki zostanie zmieniony. Zwykle przyczyną bywa zmiana godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

O Taorminie

Taormina znajduje się na wzniesieniu, a zatem istnieją różnice poziomów w mieście, tj. schody i drogi o dużym nachyleniu. Miasto nie jest dostosowane do osób na wózku inwalidzkim.

Więcej o Włoszech

Dowiedz sie więcej o Włoszech:
www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/wlochy

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 4 out of 5 by from Niezapomniane wakacje Program wycieczki był bardzo interesujący, a wspaniała przewodniczka Teresa doskonale zorganizowała czas. Zaplanowała atrakcje dla uczestników w każdym wieku. Niektóre hotele (pałace) bardzo piękne i gustownie urządzone, np. w Syrakuzach i w Ennie. Jedzenie w hotelach generalnie smaczne i zróżnicowane.
Date published: 2022-05-07
Rated 5 out of 5 by from Kolejna włoska przygoda Po doświadczeniu z poprzednią wycieczką do Włoch nie miałam wątpliwości, że na Sycylię z biurem Albatros warto się wybrać. Nie pomyliłam się. Teraz przede mną kolej na Toskanię.
Date published: 2022-05-04
Rated 5 out of 5 by from Znakomita wycieczka Wspaniała Sycylia ze znakomitą i profesjonalną przewodniczka, która dostarczyła nam bogatą wiedzę o wyspie, ludziach, zabytkach, kuchni, itp. Polecamy serdecznie!
Date published: 2022-05-05
Rated 5 out of 5 by from Fantastyczny weekend majowy na Sycylii Wycieczkę zakupiłem z polecenie przyjaciół, którzy już wcześniej korzystali z usług Albatros Travel. Nie zawiodłem się było profesjonalnie.
Date published: 2022-05-09
Rated 5 out of 5 by from Piękna podróż piękne widoki Wybrałam wycieczkę już w grudniu 2021 r. I to był świetny wybór
Date published: 2022-05-04
Rated 5 out of 5 by from Wspaniała przygoda Wspaniałe widoki ,wspaniała atmosfera ,wspaniała przewodniczka
Date published: 2022-05-04
 • y_2022, m_9, d_23, h_20
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.34
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_1, tr_6
 • loc_pl_PL, sid_ITRTR10, prod, sort_[SortEntry(order=RELEVANCE, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki