Sycylia w klasycznej odsłonie

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Urokliwe miasta, antyczne świątynie, pomarańczowe gaje i majestatyczny wulkan Etna

„Podaruj nam tydzień ze swojego życia, a pokażemy Ci 3000 lat historii” mówią Sycylijczycy - a my skorzystamy z tej propozycji.

Przez tysiąclecia wyspę zamieszkiwały różne cywilizacje - swoje kolonie założyli tu Grecy, później Rzymianie, Arabowie i Normanowie. Wyspa znajdowała się również pod rządami Cesarstwa Rzymskiego czy władców Aragonii, żeby finalnie stać się częścią zjednoczonych Włoch. Dziś Sycylia jest swoistą mieszanką wszystkich tych kultur.

Ta bogata historia zaowocowała wspaniałym bogactwem kulturowym, wieloma zabytkami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. W Agrigento i Syrakuzach zobaczymy doskonale zachowane greckie świątynie i teatry, które dadzą nam obraz ówczesnej świetności tych miast. W Villa Romana del Casale, położonej przy Piazza Armerina, proponujemy obejrzeć sławne mozaiki z czasów Cesarstwa Rzymskiego. Palermo i Cefalú zachwyci nas hiszpańskimi pałacami, średniowiecznymi uliczkami, arabskimi kopułami i bizantyjskimi mozaikami.

Podczas naszej wycieczki poznamy także sycylijską kuchnię i będziemy podziwiać wspaniałą przyrodę w tym Etnę- najwyższy czynny wulkan Europy, gaje oliwne, plantacje pomarańczy, pola winorośli i błękit Morza Śródziemnego.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Jedzenie i wino

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki 8 dni
Dzień 1
Wylot w Warszawy do Katanii. Spacer po Palermo
Dzień 2
Zwiedzanie Palermo. Po południu czas wolny
Dzień 3
Palermo – normańskie Cefalú – Savoca – Giardini Naxos
Dzień 4
Spacer po Taorminie
Dzień 5
Wycieczka na Etnę
Dzień 6
Antyczne Syrakuzy
Dzień 7
Dzień wolny lub wycieczka fakultatywna do Piazza Armerina i do Doliny Świątyń w Agrigento (dodatkowo płatna)
Dzień 8
Wylot z Katanii do Warszawy

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot w Warszawy do Katanii. Spacer po Palermo ok 220 km

Rano wylecimy z Warszawy. Już z samolotu zobaczymy dominującą sylwetkę wulkanu Etna. Wylądujemy w stolicy prowincji, Katanii, i zaczniemy naszą podróż przez Sycylię.

W drodze do jej środkowej części, będziemy mijać rozległe tereny rolnicze, ziemie uprawiane już za starożytnych Rzymian. To wtedy Sycylię nazywano spichlerzem Cesarstwa Rzymskiego. Znajduje się tu nadal wiele miejscowości, których gospodarka oparta jest na rolnictwie: uprawie karczochów, pszenicy, oliwek czy pomidorów. W oddali na szczycie gór dostrzec można małe miasteczka. 

Autostrada, wijąc się między dolinami i górami, prowadzić nas będzie w stronę północnego wybrzeża. Tam skręcimy na zachód, aby dotrzeć do dzisiejszego celu podróży Palermo. Jest to niesamowicie żywe i gwarne miasto. Za rządów królów normańskich było ono wiodącym centrum kultury w Europie. Tutaj spotyka się Wschód z Zachodem, Europa z Afryką. Wyraźnie tu widać ślady mieszania się kultur normańskiej i arabskiej. Ku niezadowoleniu papieża, obie strony współpracowały ze sobą i wznosiły w pokoju oraz harmonii piękne budowle. Palermo nie odzyskało jednak swego dawnego blasku i nadal cierpi z powodu ekonomicznej stagnacji południowych Włoch. Czuć tu jednak optymizm. Po latach trudnej sytuacji ekonomicznej miasto ponownie zaczyna się rozwijać.

Po przyjeździe zameldujemy się w hotelu, gdzie zjemy kolację. Przed lub po kolacji przejdziemy się ulicami Palermo. Znajdziemy tam małe uliczne stragany, w których przygotowuje się sycylijskie przysmaki takie jak pane ca’meusa – bułkę ze smażoną śledzioną podawaną z lokalną cytryną i odrobiną tartego sera oraz pyszne panelle - smażoną przekąskę z mąki ciecierzycy. Bez ich posmakowania nie wolno opuszczać Palermo. Spacer możemy zakończyć wizytą na targu rybnym A’vicchira na którym, oprócz lokalnych przysmaków, znajdziemy kameralne tawerny takie jak Tawerna Azzurra, kuszące przechodniów winem Sangue Siciliano lub Zibibbo za zaledwie 1 euro. To dopiero okazja!

Spacerując, przejdziemy ok 4 km.

Dzień 2
Zwiedzanie Palermo. Po południu czas wolny

Po śniadaniu pora na poznanie miasta w towarzystwie lokalnego przewodnika. Odwiedzimy imponującą katedrę, w której pochowani są normańscy królowie, a także mały klasztor przy San Giovanni degli Eremiti, który ze swoimi orientalnymi kopułami i drzewami owocowymi wygląda jak mała oaza w samym środku wielkiego miasta. (Ewentualne bilety wstępu płatne na miejscu).

Popołudnie i wieczór przeznaczone są do własnej dyspozycji. Proponujemy poznać Palermo. Warto skosztować sycylijskich win,czy zobaczyć targ taki jak il Capo, aby poczuć gorącą atmosferę małych straganów z mięsem, rybami, pieczywem. Każdy palermianin ma swoje stałe miejsce, gdzie robi zakupy, zawsze u tego samego dostawcy, inaczej uznany byłby za zdrajcę!

Wieczorem zapraszamy na kolację w hotelu.

Dzień 3
Palermo – normańskie Cefalú – Savoca – Giardini Naxos ok. 280 km
Giardini-Naxos

Po śniadaniu opuścimy Palermo i pojedziemy autostradą na wschód, do Cefalú. Zwiedzimy tam średniowieczną katedrę, której wnętrze ozdobione jest najpiękniejszymi bizantyjskimi mozaikami Włoch. Katedra została wybudowana w XII wieku przez normańskiego króla Rogera II. Stanowi niepowtarzalny przykład mieszanki architektury chrześcijańskiej i arabskiej. Pospacerujemy starymi, wąskimi uliczkami Cefalú.

W czasie wolnym proponujemy zjeść lunch, rozkoszując się widokiem na wyspy Lipari, Vulcano, a przy odrobinie szczęścia także wulkaniczną, cały czas aktywną, Stromboli.

Autostradą prowadzącą przez tunel wydrążony w górze, wyjedziemy na drugim końcu wyspy, by podziwiać Mesynę oraz miasto Reggio Calabria położone w Kalabrii. To właśnie żeglując przez Cieśninę Mesyńską, Odyseusz musiał zmierzyć się z dwoma morskimi potworami Scyllą i Charybdą.

Następnie skierujemy się na południe,aby wzdłuż pięknego wybrzeża dojechać do jednego z górskich miasteczek o nazwie Savoca. To miejsce znane jest nie tylko z filmu „Ojciec chrzestny” ale również z nekropolii kapucynów.

Kapucyni to odłam zakonu franciszkańskiego, w którym wrócono do idei ubóstwa i prostoty życia. Wystawienie ciała zmarłych na widok publiczny miało przypominać o krótkotrwałości życia. Był to symbol kruchości wobec wieczności. W krypcie w Savoca zobaczymy zabalsamowane mumie mieszkańców ubranych w najlepsze stroje, powieszone na ścianach klasztoru sióstr zakonnych. (Opłata za wejście 1€)

Zatrzymamy się również w odrestaurowanym, legendarnym Bar Vitelli, który odegrał ważną rolę w filmie „Ojciec chrzestny”. Właścicielka baru Siniora Maria przez wiele lat serwowała wyśmienitą granitę. Tradycja ta przetrwała także po jej śmierci. Orzeźwiająca granita to rodzaj lodów cytrynowych, zrobionych tylko z cukru, wody i świeżo wyciśniętej cytryny. Podczas kręcenia filmu zaproponowano Marii zagranie małej roli, odmówiła, czego później bardzo żałowała. Wydawało się, że to tylko jedna z wielu amerykańskich produkcji. Nikt nie spodziewał się wtedy, że film stanie się tak popularny.

Z Savoca pojedziemy do naszego hotelu w miasteczku Giardini Naxos, w pobliżu Taorminy. Tu zjemy kolację i spędzimy kolejnych 5 nocy.

Naxos było pierwszą grecką kolonią na Sycylii. Obecnie to jeden z najbardziej popularnych nadmorskich kurortów z promenadą, plażami i pięknym widokiem na Etnę.

Dzień 4
Spacer po Taorminie

Z hotelu pójdziemy wzdłuż nadmorskiej promenady w kierunku Taorminy, która leży malowniczo na szczycie góry wznoszącej się nad miastem. Jeśli ktoś woli podjechać do Taorminy autobusem, może skorzystać z lokalnego transportu.

W samej Taorminie, która jest małym i przytulnym miasteczkiem, będziemy poruszać się piechotą.

Najpierw odwiedzimy miejski park, Giardino Trevelyan, który jeszcze na przełomie XIX i XX wieku był prywatnym ogrodem. Powstał w 1890 roku z inicjatywy angielskiej damy Florence Trevelyan. Dzisiaj znajdziemy w nim wiele przykładów śródziemnomorskiej flory, żywopłoty, rabaty kwiatowe, a ze ścieżek zobaczymy roztaczające się piękne widoki na morze i góry.

Następnie przejdziemy wąskimi uliczkami do Teatro Greco, grecko-rzymskiego teatru, który do dzisiaj wykorzystywany jest podczas letnich festiwali filmowych, koncertów i spektakli. Położony na zboczu góry, oferuje przepiękne widoki na morze, wschodnie wybrzeże Sycylii czy Etnę. Panorama rozciągająca się z widowni teatru stanowiąca jednocześnie naturalną scenerię zaliczana jest do najpiękniejszych w Europie. (Opłata za wejście 10€)

Potem udamy się w stronę uroczego placu Piazza IX Aprile. Tutaj zobaczymy klasyczny widok na Naxos, a na horyzoncie majestatyczną Etnę. Nazwa placu upamiętnia przemowę, jaką wygłoszono tu 9 kwietnia 1860 roku, na miesiąc i 2 dni przed tym, kiedy Garibaldi wraz ze swymi ludźmi wylądował w Marsali. W przemowie zachęcano ludność Taorminy do wspierania Garibaldiego i  ruchu na rzecz zjednoczenia Włoch.

Katedra na Piazza Duomo pod wezwaniem Św. Mikołaja była pierwotnie zbudowana w XII wieku. Kościół został prawie całkowicie przebudowany m.in. w XV i XVI wieku. Na rynku przed katedrą stoi barokowa fontanna z symbolem Taorminy, który znajdziemy również w godle miasta. Przedstawia mitologiczną figurę greckiego pochodzenia, istotę która jest w połowie człowiekiem a w połowie bykiem, minotaura, od którego również wywodzi się nazwa miasta Taormina.

W czasie wolnym proponujemy posmakować lokalnego przysmaku Cannolo Siciliano, kruchych smażonych rurek z ciasta wypełnionych kremem ricotta z dodatkami. Podobnie jak inne sycylijskie ciasta cannolo jest słodkie i przepyszne. Całość niesamowitych kulinarnych doznań dopełni kieliszek wina w jednej z wielu lokalnych kawiarni.

Tego popołudnia będzie możliwość samodzielnego powrotu lokalnym autobusem do Giardini, do naszego hotelu, gdzie ponownie zjemy wspólną kolację.

Dzień 5
Wycieczka na Etnę
Etna

Rano wybierzemy się do stale dymiącego wulkanu Etna, który ma 3 330 m wysokości. U stóp wulkanu będziemy jechać przez wioski otoczone gajami oliwnymi, winoroślami, plantacjami pomarańczy i cytryn, a także innymi egzotycznymi roślinami, którym służy wulkaniczna gleba, takim jak kiwi czy opuncje. Ze zboczy fantastycznie widać Morze Śródziemne.

Tuż nad miasteczkiem Zafferana Etnea, które uchroniło się od zalania lawą przy wybuchu Etny w 1992 roku, wjedziemy w magiczny wulkaniczny krajobraz. Wyraźnie widać tu ślady kolejnych wybuchów i przemieszczania się lawy w dół zbocza. Resztę drogi pokonamy już tylko otoczeni polami zastygłej lawy.

Jeśli zima była surowa, może tu nadal leżeć śnieg. Na stokach Etny uprawia się zarówno slalom jak i narciarstwo biegowe.

Zatrzymamy się przy Refugio Sapienza na wysokości ok. 2000 m n.p.m. gdzie duży wybuch miał miejsce w 2001 roku. Znajduje się tu parę kraterów z poprzednich wybuchów. Patrząc na nie, łatwo wyobrazić sobie, jak potężne są siły natury, kiedy nagle wymykają się spod kontroli.

Chętni mogą pójść pieszo w górę wulkanu lub kupić bilet na kolejkę linową a jeśli nie będzie za dużo śniegu, na przejazd terenówką, i w ten sposób dotrzeć na wysokość 3000 m. n.p.m. Droga na szczyt przypomina wędrówkę przez krajobraz księżycowy. Od czasu do czasu, wulkan wydaje dźwięki i przypomina nam o swojej niebywałej sile. Do wycieczki potrzebne są dobre turystyczne buty oraz ciepłe ubranie. (Cena za bilet na 3000m to 65€ – czerwiec 2018, czas trwania: 2,5h).

Pozostając na wysokości 2000 m n.p.m. proponujemy przespacerować się wzdłuż kraterów przy Monte San Silvestro albo najzwyczajniej delektować się słońcem, dobrym espresso lub/i lekką przekąską. Do hotelu wrócimy wczesnym popołudniem.

(Ewentualny bilet za kolejkę czy terenówkę kupuje się na miejscu).

Dzień 6
Antyczne Syrakuzy
Amfiteatr, Syrakuzy

Dzisiaj wybierzemy się w podróż w czasie. Cofniemy się o parę tysięcy lat kiedy to Sycylia była centrum Europy. Syrakuzy to miasto, którego sława i chwała sięgają daleko wstecz do czasów starożytności. Jego historia pełna jest Greków, Rzymian, rywalizacji z Atenami i Kartaginą, a także wojen punickich. Miasto stanowiło centrum kultury greckiej rywalizując o prymat z samymi Atenami. Dlatego znajdziemy tu niepowtarzalne świadectwa największej greckiej kolonii na świecie.

Tu żył i tworzył Archimedes oraz bywał Platon.

We współczesnym centrum miasta, na wyspie Ortygia obejrzymy pozostałości po antycznej świątyni Apolla oraz piękną katedrę w stylu barokowym, w której znajduje się figura Św. Łucji. Święta Łucja urodziła się w tym mieście i jest jego patronką. Co roku 13 grudnia organizowana jest w mieście specjalna procesja na jej cześć. Zobaczymy także piękne źródło Aretuzy.

W parku archeologicznym poczuć można ducha historii i wielkość kolonii. Znajdziemy tu ogromny ołtarz ofiarny zbudowany przez wodza Hierona, a także jeden z największych greckich teatrów. Rzymianie pozostawili po sobie także amfiteatr, posłuchamy trochę o jego funkcji. Oczywiście będzie czas na odwiedziny w wzbudzających powszechny strach kamieniołomach Latomia nazywanych dzisiaj rajskimi (del Paradiso). Zajrzymy też do ucha Dionizosa, skalnej groty, z którą związana jest ciekawa historia.

Po intensywnym dniu opuścimy Syrakuzy i pojedziemy przez równinę Simeto z powrotem do Katanii i naszego uroczego Giardini.  (Bilet wstępu do Parku archeologicznego kupuje się na miejscu 10€)

Dzień 7
Dzień wolny lub wycieczka fakultatywna do Piazza Armerina i do Doliny Świątyń w Agrigento (dodatkowo płatna)
Ruiny w Agrigento, Sycylia

Ten dzień jest przeznaczony do własnej dyspozycji.

Dla chętnych proponujemy wycieczkę do Piazza Armerina i do Doliny Świątyń w Agrigento (opis poniżej).

 

Dzień 8
Wylot z Katanii do Warszawy
Czerwone pomarańcze

Przed południem udamy się do Katanii skąd polecimy do Warszawy

Wycieczka fakultatywna do Piazza Armerina i do Doliny Świątyń w Agrigento

Dzisiaj wybierzemy się w głąb wyspy. Będziemy jechać przez obszary rolnicze, które założyli Rzymianie. Sycylię nazywano spichrzem Cesarstwa Rzymskiego. Jeszcze w latach 50. nikt nie słyszał o nudnym mieście Piazza Armerina. Sytuacja uległa jednak całkowitej zmianie, gdy znaleziono w nim pozostałości po rzymskiej willi z IV wieku. Dzisiaj miasto to jest jednym z głównych punktów na historycznej mapie Sycylii. Willa prawdopodobnie należała do emerytowanego cesarza. Budynek, który początkowo uważany był za myśliwską chatę, okazał się willą o powierzchni ponad 3000 m². Na podłogach znajdowały się wprost fantastyczne mozaiki, na ścianach sceny polowań, mitologiczne postaci, piękne portrety i charakterystyczne „dziewczęta w bikini”. Poza tym zainstalowano tam bieżącą wodę i ogrzewanie podłogowe. Można wczuć się w nastrój panujący w domu, w którym prawie 2000 lat temu mieszkał jeden z cesarzy.

Następnie udamy się do Agrigento i słynnej Doliny Świątyń. W całym obszarze Morza Śródziemnego nie ma lepiej zachowanych świątynnych ruin. Te imponujące budowle zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Decyzja, którą rozumiemy od razu po zbliżeniu się do tych pięknych kolosów i poznaniu barwnej historii miasta. W czasach 100 lat świetności Arigento jego mieszkańcy zajęci byli bardziej sztuką i kulturą niż wojnami. Mimo sojuszu z Syrakuzami miastu nie udało się jednak obronić przed Kartagińczykami, którzy zdobyli je i zniszczyli w 406 roku p.n.e.

Cena 225 PLN – wycieczkę zamawia się z wyprzedzeniem

Bilet wstępu do Doliny Świątyń kupuje się na miejscu 13,50€

ruiny w Agrigento, Sycylia

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego
1500 zł
Wycieczka fakultatywna do Piazza Armerina i Agrigento
Cena 260zł/os
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Katania – Warszawa z przesiadką
 • Wycieczki i transport autokarem zgodnie z programem, ale bez biletów wstępów
 • Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych
 • Wyżywienie w hotelu (śniadania i 6 kolacji)
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego 1500zł
 • Podateku turystycznego (opłaty klimatycznej), którą należy uiścić bezpośrednio w hotelu: Palermo 2,00 € za osobę za noc i Giardini Naxos 2,00 € za osobę za noc
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla lokalnych kierowców, przewodników i personelu hotelu (ok. 10 euro)
 • Biletów wstępu do zabytków, razem ok. 30 euro, wg. programu.
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, co nie zostało zawarte w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Posiłki

W cenie wycieczki jest wyżywienie składające się ze śniadań i kolacji w hotelowej restauracji. Jedzenie w hotelu jest doskonałe i podawane w formie urozmaiconego i urozmaiconego bufetu. Ponieważ hotelowa restauracja nie jest duża, posiłki są serowane w dwóch turach.

Pogoda

Podróżujemy do południowych Włoch, gdzie pogoda jest ogólnie dobra. Jednak mogą się zdarzyć dni deszczowe. Zwykle taki opad jest krótkotrwały i obfity.
Zalecamy zabranie ze sobą ubrań odpowiednich do pogody.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 24 osoby. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Program

Może się zdarzyć, że program wycieczki zostanie zmieniony. Zwykle przyczyną bywa zmiana godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

O Taorminie

Taormina znajduje się na wzniesieniu, a zatem istnieją różnice poziomów w mieście, tj. schody i drogi o dużym nachyleniu. Miasto nie jest dostosowane do osób na wózku inwalidzkim.

Więcej o Włoszech

Dowiedz sie więcej o Włoszech:
www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/wlochy

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 4 out of 5 by from Sycylia - XXVII wieków historii Ta wycieczka to mój pierwszy zrealizowany wyjazd z biurem Albatros Travel. Wybór nie by moim pierwszym wyborem , gdyż 3 wcześniejsze próby zakończyły sie niepowodzeniem z uwagi na brak wymaganej minimalnej ilości uczestników. I tak los dokonał znakomitego wyboru , a który jestem mu niesłychanie wdzięczny. Organizacja formalnosci biurowych przed wyjazdem przebiegła bardzo sprawnie. Logistyka odlotu i przylotu grupy na lotniskach bez zarzutu. Tematyczny i geograficzny program objazdu wyspy był dobrze przemyślany i bardzo ciekawy. Wszystkie odwiedzane miasta i rejony ,zarówno wzdłuż wybrzeży i wewnątrz interioru dały możliwość zapoznania się z różnorodnością i specyfiką tych miejsc. Pod adresem pilotki - pani Agnieszki - należałoby napisać hymn pochwalny podkreślający jej znakomite przygotowanie zawodowe do tej roli. Jej wiedza historyczna i geograficzna tego rejonu M. Śródziemnego i umiejętność jej przekazania uczestnikom wycieczki jest godna szczególnego wyróżnienia. Również wszystkie działania organizacyjne w trakcie przejazdu grupy zasługują na słowa uznania. Ani razu nie doszło do sytuacji konfliktowej a wszelkie niedogodności były rozwiązywane w miłej i łagodnej atmosferze. Baza hotelowa spełniała moje oczekiwania z wyjątkiem hotelu Panorama w Syrakuzach . Fatalne położenie przy ruchliwej ulicy , małe ciemne pokoje a obsługa kelnerska i jakość posiłków pozostawiały wiele do życzenia. Moja generalną uwagę można sprowadzić do stwierdzenia - obiado-kolacje były obfite ale jakość posiłków decydowanie nie była zadawalająca. Ostania moja uwaga dotyczy autobusu obsługującego wycieczkę Kierowca by sympatyczny. , czynny i bardzo sprawny natomiast stan techniczny autokaru był niezadawalający. W tylne jego części słychać było nieustanne brzęczenie na poziomie pulek bagażowych, którego nie udało się zlikwidować, co stwarzało duży dyskomfort w czasie jazdy,.
Date published: 2022-10-11
Rated 4 out of 5 by from Sycylia - chętnie tam wrócę Od dawna chciałem odwiedzić tę największą śródziemnomorską wyspę.Wreszcie po covidzie udało się w tym roku ! Przygotowałem się do tej podróży korzystając z przewodnika Express Map ,który mogę polecić.Tak więc z grubsza wiedziałem czego mogę oczekiwać.Program wycieczki Albatros Travel - nieprzeładowany dający trochę czasu do własnej dyspozycji chociaż czasami brakowało tej przysłowiowej godziny np na Etnie czy też w Palermo. Pani Agnieszka z perfekt włoskim i kilkunastoletnim doświadczeniem bardzo dobrze wywiązywała się ze swoich obowiązków organizacyjnych w czym pomagało zdyscyplinowanie grupy i przekazywała mnóstwo informacji o kraju,regionie i jego skomplikownej historii na przestrzeni wieków.Wymarzona jesienna pogoda pozwalająca nawet na relaksującą kąpiel w wodach Morza Jońskiego w Giardini Naxos dodatkowo sprzyjała dobremu humorowi jak i miejscowe specjały i słodkośći rekomendowane przez Panią Agnieszkę.Mając świadomość że tydzień to trochę mało chętnia tam wrócę aby dotrzeć do nieodkrytych jeszcze miejsc a także upajać się widokiem błekitnego morza i majestatycznej Etny popijąc migdałowy likier przy kawiarnianym stoliczku w Taorminie.
Date published: 2022-10-06
Rated 5 out of 5 by from Fantastyczny weekend majowy na Sycylii Wycieczkę zakupiłem z polecenie przyjaciół, którzy już wcześniej korzystali z usług Albatros Travel. Nie zawiodłem się było profesjonalnie.
Date published: 2022-05-09
Rated 4 out of 5 by from Niezapomniane wakacje Program wycieczki był bardzo interesujący, a wspaniała przewodniczka Teresa doskonale zorganizowała czas. Zaplanowała atrakcje dla uczestników w każdym wieku. Niektóre hotele (pałace) bardzo piękne i gustownie urządzone, np. w Syrakuzach i w Ennie. Jedzenie w hotelach generalnie smaczne i zróżnicowane.
Date published: 2022-05-07
Rated 5 out of 5 by from Znakomita wycieczka Wspaniała Sycylia ze znakomitą i profesjonalną przewodniczka, która dostarczyła nam bogatą wiedzę o wyspie, ludziach, zabytkach, kuchni, itp. Polecamy serdecznie!
Date published: 2022-05-05
Rated 5 out of 5 by from Piękna podróż piękne widoki Wybrałam wycieczkę już w grudniu 2021 r. I to był świetny wybór
Date published: 2022-05-04
Rated 5 out of 5 by from Kolejna włoska przygoda Po doświadczeniu z poprzednią wycieczką do Włoch nie miałam wątpliwości, że na Sycylię z biurem Albatros warto się wybrać. Nie pomyliłam się. Teraz przede mną kolej na Toskanię.
Date published: 2022-05-04
Rated 5 out of 5 by from Wspaniała przygoda Wspaniałe widoki ,wspaniała atmosfera ,wspaniała przewodniczka
Date published: 2022-05-04
 • y_2023, m_11, d_29, h_8
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.37
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_1, tr_8
 • loc_pl_PL, sid_ITRTR10, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki